DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN HST STADSNIEUWS. 59ste JAARGANG. WOENSDAG 26 FEBRUARI 1936 No. 17492 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM,' ffiSÊÊW TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 ToONEELAVOND R.K. VROUWEN BOND. ak' brfe Jers nSt Lbe,kamoo^cènes, en zal door kenners met onbelangrijk beoor^eld R. K. contactcommissie. inlichtingen verzocht. hinderwet. BOEFJE. burgerlijke stand. SCHEEPVAART. ROTTERDAM. OPLICHTERS AANGEHOUDEN. - -•> - - ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. De postwisselvervalschers. FUKNESS-STOKVIS. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. HET ZUIDERZIEKENHUIS. De Louw gaat weer verder. OM HET ZILVEREN NIEUWSBLAD BILJART. BEROOV1NG. MAASSLUIS. ROTTERDAMSCHE KUNSTKRING. „DE LANDBOUW" OPENT WEER. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. IP De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco by voorutbetallng: Per drie maanden 3.25; per maand 1.10. per week 25 cent. By bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bU vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrygbaar A 6 cent per stuk. POSTCHEQUE. e~ GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt; Voor 16 regels 1.55. elke regel meer 25 cent. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels f 0.50; 10 regels 1.—; 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering i 500.bij overlijden door een ongeval; f 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen f 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; 75.bij verlies 50,bij verlies van twee voorste ledematen van een hand25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. van een wijsvinger Wat de Brievenbus" het bekroonde blij spel van C. den Hertog, bevat, hebben Maan dagavond de leden van de R. K. Vrouwen bond kunnen zien en hooren. Waren de Speel sters en spelers van de E. K. Schied. Too- neelclub ,,P. V. die zulk een zware taak had den, niet herhaaldelijk door meer of minder melodieuse geluiden gehinderd, dan zouden ook de leden achter in de zaal hebben kunnen genieten. Inhoud van voorspel en 4 bedrijven komt hierop neer: Bij de brievenbus, waar menschen van allerlei rang en stand wel eene belanden, maken kennis: de tramconducteur, Jules Antingh, in werkelijkheid Mr. in de rechten, en de kellner Jan Dirk Markus, een roman schrijver, die in het le klas restaurant Berlier stof voor romans verzamelt, terwijl eerstge noemde door zijn salaris op de tochtige bal- cons en de fooien, tracht in zijn levenson- derhoudt te voorzien. Voor de goede orde geven we de beoordee lingen de rollen in opvolging als op program ma. Jules Antingh, de Mr. in de rechten, Wim de Bruyn was in alle opzichten best. Wat gaf hij beschaafd spel te zien, wat was op zijn gezicht te lezen de uitwerking van de ste kelige en plagerige gezegden van de toch zoo lieve Gilberte. In het derde bedrijf was duidelijk waarneembaar, dat voor iemand, die de geheele avond zulk spel te leveren heeft rumoer afnemend is. Jan Dirk Markus, Toon de Bruyn, was een origineel type, die uitmuntend samen spel te zien gaf. Wat werd de eerlijke ke vel in alle mogelijke geraffineerde verwik kelingen betrokken. Hoe wist hij - door en kele blikken en gebaren aardige situaties te scheppen en wat verviel hij gemakkelijk van de onderdanige gewettige houding. J aanwezgheid van cliënten in een opstandig zoodra ze vertrokken waren Henk v. d. Meer. ais gM?'de°CRaehdatd Imit tevens i rtoiker van de rol van mnister-president, Harden, bleek een uitmuntend speler te zijn. In het eerste bedrijf maakte indruk het moment, toen hij sprak van zijne overleden Trouw. Als Harden was hij nog beter. In het bedrijf was zijn spel dat van Antingh. .oe fi-1n die overwinning van laatstgenoem- - °P den minister-president. Het open doekje was wèl verdiend. Gilberte de Raedt, Annie Baars heeft reu- zenvordermgen gemaakt en haar rol schitte rend gespeeld. Hoe handig wist ze haar gevoe lens voor Antingh te doen schuil gaan ach. ter snibberige gezegden; terwijl ze toch steeds z'n gezelschap zoekt, waardoor hij eenige toenadering meent te bespeuren, schrikt ze hem op het critieke moment af door voor gewende belangstelling voor z'n vriend Jan Dirk, èn ze doet het handig. Jan Willems, als Dr. v. d. Valk; Frans Mi neur als Minister Verdonck, Jacq. Enge- ring als klerk en butler, hebben hun rollen verdienstelijk gespeeld. Bij gesprekken meer oji de zaal spelen. Corry Hertog als Dina van Gommeren, -leek niet alleen dichteres, maar een ge weide, bekwame, declamatrice te zijn. Haar spel was uitstekend. De charmante freule v. Beverden, Annie Rubers, gaf spel, dat af yas. Haar optreden als freule was bewust. Baronesse de Vaincourt, To v. d. Sman, was als steeds een bekwame vertolkster van haar rol. Speciaal goed was ze in de schène met Antingh waarin ze door haar pruilen (iets echts vrouwelijks) omdat ze haar zin niet krügt, de overwinning op Mr. Antingh be haalt. Jammer, dat bij de voorstelling zooveel verloren ging Van het gesprokenene. Is de J:rhe taal moeilijk voor Hollanders? 'doet WaS de face~^ main, die het zoo goed juffrouw ^f'toewi^m" dC r°' Va" kant00r" oHinrlrik bil n& gespeeld. Haar rol, dK' nt dh variatt andere damesrollen af- worden. In alle opzichten mag MeVr regisseuse van deze tooneelclub 0Uvy™'J; opvoering tevreden zijn. Voor haar en dy J5 dames waren er bloemen. WERKN'EMENDE middenstand. Vrijdagavond half negen houdt de afdeeiing Schiedam van den Werknemenden Midden stand haar jaarvergadering in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond. Volgende week Maandag is er wederom vergadering van de contactcommissie. Aan vang kwart voor 8 uur. Na een cursus vol gen voordrachten. Gisteren is voor het rooster van de zooge naamde zandvang van het bemalingsgebouw aan de Broersvest een onvoldragen kind van het vrouwelijk geslacht gevonden. Hen, die inlichtingen kunnen geven, worden verzocht zich aan het hoofdbureau van politie te mel den. JEUGDIG BOEFJE. De boekhouder van de N.V. Hendrik de Vries aan de Westerkade heeft den ll-ja» rigen C. H. op heeterdaad betrapt bij het stelen var. oud-ijzer. Hij heeft den jongen aan de politie overgeleverd. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Ingekomen is een verzoek van de N.V. Gebrs. Egbers' Graan- en Veevoederhandel om vergunning tot oprichting van een veevoeder fabriek met opslagplaatsen, in de panden Hoofdstraat 61-63, kadaster Sectie L nos. 1421 en 1422, met 4 electromotoren van resp. 25, 5, 2 en 2 p.k., drijvende diverse arbeids- werktuigen. Dit verzoek is met de bijlagen op de Secre tarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag den 11 Maart 1936, des voor middags ten 11,30 ure zal ten Raadhuize ge legenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dit verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. SCHIEDAM, 26 Februari 1936. DE BOOTDIENSTEN. Voor de reizigers van den Briel, Hellevoet- sluis, Vlaardingen en andere in dit rayon ge legen plaatsen verwijzen wij naar de adver tentie in deze krant van de N.V. Vlaardmg- sche Stoomboot Maatschappij. trek IN SINAASAPPELEN! De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen den 11-jarigen J. v. D. en den 12-jari- gen G. B., beiden verdacht van diefstal van sinaasappelen van den groentenwagen, die in <3e Heerenstraat stond. OVERTREDING LOTERIJWET. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen de Schiedamsche mondharmonica- en tooneelvereeniging Excelsior, terzake van overtreding van art. 19 der Loterijwet. Naar wij vernemen zal de derde opvoering van „Boefje" een populaire voorstelling zijn met verlaagde prijzen. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de eerstvolgende adver tentie. CARRIER VERDUISTERT. De politie heeft den 20-jarigen koopman J. C. uit Kethel aangehouden, verdacht van diefstal van een carrier. Aangifte van 2225 Februari GEBORENGeertruij, dochter van M. den Heijer en J. Paardenkooper, Visscherstraat 20 Margaretha, dochter van A. Vredenbregt en J- J- van Noort, Zwartewaalschestraat 12 Johanna, dochter van P. J. van Buuren en j, van den Ent, Cartesiusstraat 27 Marinus G. P-i z°on van M. G. P. Verhoeckx en H. J. M. van Leeuwen, Dr. Noletstraat 1 Agatha A„ dochter van M. F. A. Hersbach en A. Brökling, Broersvest 151 Hendrik Th., zoon van K. r. van der Vlerk en M. C. van den Berg, Rotterd.dijk 208 Simon J„ zoon van j. Paul en M. A. Winterswijk, Overschiesche- straat 72. OVERLEDEN: H. D. W. Bats, 55 jaar, Nas- saulaan 75 c. Etman, 14 dagen, Dr. Nolet straat 1. SCHIEDAM, 25 Febr. Aangekomen. Eng. s.s. Malistan, ledig, van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven; Ned. s.s. Ros- sum, ledig van Antwerpen om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 25 Febr. Vertrokken Noorsch m.b. Tungsha, met stukgoed naar Rangoon. Aangehouden en in bewaring zijn gesteld de 24-jarige A. J. en de 17-jarige C. v. D., die er hun werk van maakten ijzerhandela ren op te lichten. Zij kwamen met bestellin gen van bouwers en zagen herhaaldelijk kans gedeelten van deze bestellingen zonder beta- 11 ng mee xe krijgen. De bouwers bleken van alles onkundig te zijn. LEELIJKE VAL. j.. ec-f^ariSe glazenwasscher J. G. Z., van een pand iS Uit C'8 38 étage VW1 op een drie meLrB?'gSohelaan Sevallen en f f terecht o-„i lager gelegen betonnen p]at terecht gekomen. D lukki-e brak beide beenen en liep ernstiJf T n Dtl tt;: f "vstige inwendige kneu zingen op. H'J isi t het ziekenhuis aaln den Coolsingel opgenomen. ONFORTUINLIJKE DIEF. Bij de Haagsohe politie deed Maandag de familie J. aangifte, dat zekere K., een sla gersknecht, zonder vaste woonplaats, die by haar had vertoefd, er mot medeneming van kleeren en sieraden vandoor was gegaan. Het gestolen goed kon dienzelfden avon nog op gespoord en in beslag genomen worden. Maar van K. vond men geen spoor. Gisteravond was een familielid van een heer J. in Rotterdam en toevallig kwam deze K. tegen. Hij heeft den man aan een agent aangewezen, die hem heeft gearresteerd. Hij is op transport naar Den Haag gesteld. v-y< -s-, De stad New-York iverd onlangs na do sneeuwstorm, welke den voetgangers het felle vorstperiode geteisterd door een loopen in de straten zeer bemoeilijkte. Zitting van 25 Februari. Een dag gratis koopen. Toen de firma N. te Sommelsdijk 120 jaren bestond werd besloten aan de klanten in No vember en December telkens een dag gratis koopen aan te bieden. Van dit voornemen werd aan het publiek kennis gegeven door middel van groote bedrukte vellen papier, die in de etalages waren opgehangen. Op grond van overtreding van de Wet op de opruiming en uitverkoop was tegen de firmant procesverbaal opgemaakt, toen bleek dat zij geen vergunning hadden van de Kamer van Koophandel. De kantonrechter te Som melsdijk had aangenomen dat hier gesproken kon worden van een wekken van den indruk bij het publiek dat het ter gelegenheid van een bijzondere omstandigheid voordeelig zou kunnen koopen. Tegen de beide firmanten werd een veroordeelend vonnis uitgesproken, waarvan zij in appel waren gekomen bij de rechtbank. Het O. M., waargenomen door mr. J. F. Hoeffelman achtte de opvatting van den kantonrechter juist en eischte bevestiging van het vonnis. De gemachtigde van den verdachte, mr. De Hollander wees er op dat slechts op één punt over deze nieuwe wet eenstemmigheid heerseht, en dat wel over de vaagheid en on duidelijkheid van de bepalingen. De mogelijk heid tot eiken uitleg is voorhanden. Pleiter meent, dat men in dit geval terade moet gaan wat de bedoeling van den wetgever ia geweest. De wet had ten doel op te komen tegen twee misstanden n.l. het organiseeren van uitver- koopen onder valsche leuzen en het te vroeg inzetten va nseizoensuitverkoopen. Overigens had men niet de bedoeling de vrijheid van de winkeliers aan banden te leggen. Pleiter meent dat het jubileum van de firma N. niet valt onder de bijzondere omstandigheden die de wetgever op het oog heeft gehad en conclu deerde tot vrijspraak. Uitspraak 10 Maart. Negen inbraken °P Fun kerfstok. Op 17 November van het vorig jaar had de zeeloods G. Speelman een schip van zee naar Rotterdam gebracht. Nadat het schip te Rot terdam was aangekomen had Speelman zich weef op weg naar Hoek van Holland bege ven ten einde weer aan boord van de loods boot te komen. Hij pakte echter een trein, die niet verder reed dan Maassluis, terwijl eerst een half uur later een volgenden trein naar Hoek van Holland doorreed. De loods wilde den tijd vq,n het oponthoud te Maassluis even gebruiken om naar zijn woning te gaan, die op enkele minuten afstand, in de Wilhelmina- laan, van het station is gelegen. Hij wist, dat zijn familie niet thuis zou zijn en daarom ver wonderde liet hem, dat hij in de achterkamer gestommel hoorde. Hij begaf er zich heen en zag toen een man gehurkt voor het buffet zitten. Wat moet je hier, had de loods gevraagd, waarop het nietszeggende antwoord kwam: Niets. Daarmee nam de loods natuurlijk geen genoegen en hij wilde verder vragen, maar zoover kwam hij niet, want de man haalde plotseling een pistool te voorschijn en hield dat den loods onder den neus met het bevel de handen omhoog te houden, want anders zou hij er aan gaan. Zoo stond de loods dus in een weinig benijdenswaardige positie, toen nog een tweede man de kamer binnenkwam, even eens gewapend met een revolver, die hij drei gend op den bewoner gericht hield. Achter uitloopend hebben de beide mannen toen de openslaande deuren van de achterkamer be reikt en hebben op die manier het huis verla ten, doch niet dan nadat zij den loods bevel gegeven hadden zich kalm te houden, want een van hen zou in den tuin op wacht blijven. De loods heeft dadelijk nadat de beide man nen vertrokken waren de politie opgebeld, die er in slaagde nog denzelfden avond de beide mannen aan te houden. Ook den agent van politie, die hen langs de spoorbaan zag loo pen, moeten zij nog met hun revolvers heb ben bedreigd, alvorens zij konden worden ge arresteerd. Het bleken te zijn de 20-jarige timmerman L. P. w. en diens broer, de 21-jarige leerling apotheker L. C. W. Bij het onderzoek bleek alras, dat deze in- raa< niet het eenige feit was, dat de heeren in de laatste maanden hadden uitgehaald. Zoo kwam vast te staan, dat beiden op 20 Octo ber hadden ingebroken in het huis van den werktuigkundige K. Smit, te Hillegersberg, Nog een verdachte gearresteerd. Door de centrale recherche te Amsterdam is in verband met het aanbieden van valsche Postwissels bij verschillende postagentschap- Pen hier ter stede en elders, een derde ver dachte gearresteerd en op het hoofdbureau van politie ingesloten. Welk aandeel deze derde man heeft ln de vervalschingen der postwissels, maakt nog 'n onderwerp van onderzoek uit. Voor uitvoerige nadere bijzonderheden verwijzen we naar de eerste pagina van het Tweede Blad Waar zij een automatisch pistool in foudraal, een gouden damespolshorloge en eeqige an dere sieraden hadden weggenomen. Deze in braak had plaats, terwijl de werktuigkundige zich met zijn gezin naar Brussel had begeven. Zij hadden hier naar geld gezocht, doch dat Was niet aanwezig geweest. Voorts hadden zij op 10 November ingebroken in het pand aan do Hboflaan 99 alhier, dat bewoond wordt door mevr. M. N. G. v. d. Vijver. Hier hadden zjj een bedrag van 30 weggenomen bene vens een flesch wijn. Ten slotte kwam nog uit, dat L. P. W. op een dag in Februari in z'n eentje had ingebroken in de villa van den bouwkundige J. D. Veldhof te Vlaardingen. Daar was hem een buit van ongeveer 200 in handen gevallen. Voor deze inbraken hebben de beide W.'s zich te verantwoorden gehad. Zij legden een volledige bekentenis af en gaven toe ook in braken te hebben gepleegd in de gemeenten Rijswijk en Delft. In totaal hadden zij negen maal ingebroken. Na de eerste inbraak te Vla&rdingen had L. P. W. zich naar België begeven om zich aan de wielrensport te wij den. Gebrek aan geld had hem weer naar Nederland geroepen en tevens moest hij toen hier zijn dienstplicht vervullen. Van de ver loven, die hem verleend waren, had verdachte gebruik gemaakt om snel zijn uniform voor een burgercostuum te verwisselen en dan er op uit te trekken om zijn slag te slaan. Het O.M. waargenomen door mr. H. A. J. Reumer was van oordeel, dat hier geen ver zachtende omstandigheden in aanmerking kunnen worden genomen. De verdachten heb ben getoond door de wijze, waarop zij van vuurwapenen gebruik maken, gevaarlijke menschen te zijn. Het O.M. eischte tegen ieder 3 jaren gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. De verdediger, mr. H. J. Woltjer wees in zijn pleidooi op het ongelukkige huiselijke le ven, dat de jongens gehad hadden, om daarin een verklaring te vinden voor de daden, die hen nu voor de rechtbank hebben gebracht. Pleiter verzocht de beide jongelieden met clementie te behandelen. Uitspraak 10 Maart. Toestand der MIJ weinig veranderd. Op een verzoek om nadere inlichtingen, deelde de directie van Furness-Stokvis aan de „Dag. Beurscrt." het volgende mede: „De toestand onzer Mij. zal op 31 Decem ber j.l. weinig veranderd zijn in vergelijking met den toestand op 31 December 1934. Overigens is het ons niet mogelijk U ver dere inlichtingen te verstrekken, daar de jaarstukken onzer dochtermijen nog niet ge reed zijn en er derhalve omtrent de resul taten dier Mijen nog niets met zekerheid kan worden medegedeeld". SCHIEDAM, 26 Febr. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop- handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. f 10. Spoeling. Spoeling 1.— a 11,10. Omtrent den bouw van het Zuiderziekenhuis dat wel een lange lijdensgeschiedenis door maakt, valt vandaag weer eens iets nieuws te melden. Gelijk bekend, was het „grrrroote" plan tot een beperkt plan omgewerkt en bij de uitvoe ring van dit laatste, d.w.z. bij het maken van de fundeeringen ten behoeve van de paviljoe nen rezen weer financieele moeilijkheden, die een stagnatie veroorzaakten. Thans zal over eenigen tijd het hoofdgebouw worden afgewerkt, terwijl dan tegelijkertijd wordt overgegaan tot den bouw van twee paviljoens. Een en ander, deel uitmakende van het Zui- derziekenhuiscomplex zal op Woensdag 18 Maart in het Stadstimmerhuis worden aan besteed. Caland wint den prijs. Gisterenavond zijn de laatste wedstrijden gehouden van het tornooi om het Zilveren Nieuwsbladbiljart in Plaats Lommerrijk. De belangstelling was bijzonder groot, vooral nu de spanning er tot het einde toe in is gebleven. De resultaten van den laatsten avond zijn: 't Zuid—Maasstad. Roos 83 13 31 7.15 de Vogel 250 13 56 19.22 Brouwer 175 21 27 8.33 Barzilay 121 21 21 5.76 Blok 150 35 40 4.28 de Arend 111 35 16 3.17 Hulst 125 21 18 5.95 Soesman 43 21 10 2.04 't Zuid heeft 543 punten en Maasstad 525 punten behaald. Hillegersberghet Zuiden. Kroese 86 24 25 3.58 Vaandrager 250 24 58 10.41 van Polfliet 175 40 23 4.37 Talie 109 40 19 2.72 van Hoek 150 29 21 5.17 van Helvert 98 29 12 3.37 Haasnoot 88 42 19 2.09 Kok 125 42 13 2.97 De totalen waren: Hillegersberg 499, het Zuiden 582 punten. CalandRotterdam. van Buren 250 44 35 5.68 Vink 249 44 26 5.65 Klinge 171 41 21 4.14 Tournier 175 41 14 4.26 Hoogendijk 129 55 19 2.34 van Santen 150 55 23 2.72 Oversloot 125 32 19 3.90 van 't Hooft 68 32 8 2.12 Caland heeft 675 en Rotterdam 642 punten gescoord. De eindstand: 1. Caland 90.65 pet.; 2. het Zuiden 89.28 pet.; 3. Lillegersberg 88.12 pet.; 4. Rotterdam, 87.67 pet.; 5. 't Zuid 85.05 pet.; 6. Maasstad 84.87 pet. Een vreemdeling is in een pand aan de Lijnbaanstraat van 40.beroofd. In ver band hiermede zijn de 30-jarige vrouw W. H. en de 44-jarige koopman J. B. aangehouden. De Rotterdamsche Kunstkring houdt Vrij dagmiddag a.s. een ledenvergadering, waar o.a. een voorstel aan de orde komt tot wij ziging van introductierecht en de invoering van lidmaatschap voor tijdelijk te Rotterdam studeerenden. Hebben wij dezer dagen bericht, dat ten gevolge van de tijdsomstandigheden 't Hotel- Café-Restaurant „De Landbouw" zijn deuren moest sluiten, thans vernemen wij van den eigenaar, den heer H. Demuth, dat het hem is gelukt na een interne reorganisatie het bedrijf met ingang van morgen weer te ope nen. Hierdoor heeft 12 man personeel weer emplooy gevonden. HENGELEN. De hengelaarsvereeniging V. D. L. heeft 'n onderling concours gehouden in de wateren dezer gemeente. De prijzen werden ais volgt behaald: 1 P. de Jong; 2 A. Vermaas; 3 A. v. d. Endt; 4 W. Pieterse; 5 J. Smidt, 6 H. Koudijzer, 7 H. Brinkman, 8 D. Mooldijk, 9 J. Bakker, 10 J. Prins. De leiding berustte bij den hoofdcontroleur, den heer F. Boogert. E. H. B. O. De afd. Maassluis van de E. H. B. O. zal deelnemen aan het Nationaal concours dat gehouden wordt te Delft in April a.s. Zij zul len deelnemen met drie groepen, te weten twee senior- en een juniorafdeeling. WAAROM TOCH DIE BALDADIGHEID? Op het polit'.ebureau werd een tweetal jon gens ontboden, dat daar op degelijke wijze werd gereprimandeerd wegens baldadigheid, welke het op de openbare straat had uitge haald. DE WAPENS VAN DELFLAND. Het hoogheemraadschap Delfland heeft ge toond groote waarde te hechten aan de ver schillende wapens, welke in de oude uitlaat van de Wateringsche Sluis hebben gezeten. Hit college heeft zorg gedragen dat deze weder opnieuw in de sluis werden geplaatst, zelfs zoo ,dat deze nog beter zichtbaar zijn. Onder de oude gedenkplaat is nu een nieuw plaatje bijgebracht met het opschrift „Her plaatst bg de sluisverlenging 1936". Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, later wellicht toene mende Westelijke tot Zuid-Westelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, aanvankelijk weinig of geen, later toenemende kans op neerslag, zachter. lederen Maandagavond repetitie Harmo niegezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van net gemengd koor van den K. K. Gorzen ln het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal bewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. l'ooneelvereen. „Alberdingk Thyni", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van tt—7 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8.30 uur repetitie man- nenzangvereeniging „inter Nos", café De Seinpost. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuts. lederen woensdagavond om halt repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaai van den R, K_ Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van net afdelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van halt 9 tot nalt 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schie dam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. G. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Donderdagavond van 810 uur repetite Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van nalf 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezeilenvereenlgmg, on der leiding van den eerw. Praeses ln gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdag 8.30 uur bijeenkomst K. J. M. V.-gebouw, R. K. Voiksboncu lederen Vrijdagmiddag van 5 tot tt uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen ln het Parocniehuis. lederen cweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. K. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Neo. R. K. Bona van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Anlhonius" van 7,30—8,30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot .tanmelding van leden. 27 Febr.: Nutszaal, Kamermuziek-conccrt Zepparani-kwartet, 8 uur. 29 Febr.: De Doelen, Rotterd. Philh. Ork. (medewerking Jo Vincent) 3,30 uur Tivoli- schouwburg, Wien Wien, nun Du allein (Fritz Hirsch-Operette, 8.15 uur (boven 18 jaar). 1 Maart: Tivoli-schouwburg, Wien Wien, nun Du allein (Fritz Hirsch-Operette 8,15 8,15 uur (boven 18 jaar). 2 Maart: Tivoli-schouwburg, Wien Wien, nur Du allein (Fritz Hirsch-Operette) 2 en uur (boven 18 jaar) 4 Maart: De Doelen, Joseph Schmidt, 8,15 uur. BIOSCOPEN: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 27 Februari in: Grand, Kermisgasten (voor volw.); Luxor, Zwarte rozen (v. volw.); Lumiere, De wereldreis der IC. XVIII; Thalia, Anna Karenina (voor volw.) Capitol, Broadway Melody 1936 (voor volwa.j; City, Broadway Melody 1936 (voor volw.); Olympia, Diamond Jim (boven 18 jaar); Corso, De bonte sluier (voor volw.); Studio, Een midszomernaehtsdroom (boven 18 jaar); Centraal Het spookkasteel en Een circus trok voorbij (voor volw.): Ooster, De bonde Carmen en Alieen op de wereld (boven 18 jaar); Scala, De 4 Mullers en de Diesel-express (boven 18 jaar); Colosseum, De 4 Mullers en Verliefdmaar op wie? (boven 18 jaar.) D a g e I ij k s: Groote Schouwburg, Lachende comedianten (Bouwmeester-revue) 8 uur (v. volw.) (Zondag ook om 2 uur); Roxy-theater, Hoe maüerhoe mooier (Ned. Revue) 3 uur, Woensdag ook 2,15 uur, Zondag 2,15, 6.30 en 9.15 uur (voor volw.). Tentoonstellingen: Studio '32. Werken van D. H. W. Filarski. Schiedam, Passage-theater, 8,15 uur „Scandals" en „Episode" met Paula Wessely (strikt yooc volwassenen).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1