DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 59ste JAARGANG. MAANDAG 23 MAART 1936 No. 17514 STADSNIEUWS. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 VOOR DE WERKLOOZEN. Wandelsport en marschen van de ontwikkelingscursussen. herijk van maten en gewichten. DE AMBACHTSSCHOOL SCHIEDAM. loonbijslag voor tuinbouw. RECEPTIE WETHOUDER IR. C. HOUTMAN. KETHEL. ROTTERDAM. HET FEIJENOORD-STADION. MEYER HAMEL'S REVUE. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. v. De ABONNEME.x isi'KlJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHh. CO U KANT bedraagt, franco by vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. By bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprga per drie maanden S 3,75, bt) vooruitbetaling. Losse EXEMPLAREN zjjn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 4 6 cent Per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. u,tgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Botterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prtjsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadlgiieldsadv. half tarief. Voor Llefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.—, 15 regels 1.50, by vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bjj te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500._ bij overlijden door een ongeval; 500— bij verlies van beide handen, voeten en oogenf 250.— bij verlies van één hand, één voet of één oog; f 150.— bij verlies van een duim; 75.— bij verlies van een wijsvingc 5 ƒ50.- bij verlies van twee voorste ledemat n van een hand25.- bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Begunstigd door stralend lenteweer hebben de ontwikkelingScursugsen voor werkloozen, afd. Wandelsport, 0p Zaterdag en Zondag 1.1. wandeltochten georganiseerd, waarvan een uo-tal deelnemers hebben geprofiteerd. De marschen, die in de omgeving van Schiedam, Schipluiden, Delft en Kethel werden gehouden, gaven veel natuurschoon te genieten. Zaterdagmiddag 3 uur opende Dr. W. J. Smit, algemeen leider van de ontwikkelings cursussen, als voorzitter van het Marschcomité, bijeenkomst van de deelnemers. Hij spiak cr zijn groote voldoening over uit, dat een zoo groot aantal deelnemers zich voor de marschen bad laten inschrijven. Dit weet hij niet alleen aan de groote populairiteit van de ontwikke- «tigscursussen, maar ook en vooral aan de groote moreele voordeelen, die aan de wandel- Spr,Tt verbonden zijn. De wandelsport toch gaf Volgens hem een gezond lichaam, een gezonde kameraadschap en een gezond aanvoelen van he natuur. Hij sprak de verwachting uit, dat de deelnemers veel zouden genieten en behou den zouden terugkeeren. Tevens maakte hij van de gelegenheid gebruik om den Voorzitter van de N.U.W. (Ned. Unie Wandelsport) afd. Zuid-Holland, den heer de Bruin, den secretaris van deze vereeoigjng, den heer van Zanten, den Consul Van Schiedam, den heer de Lange en den consul van viaardingen, den heer Krjne, hartelijk We'kom te heeten. Hij dankte de N.W.U. voor haar toestemming om onder de regelen van bovengenoemde vereen, te mogen wandelen. ben volgenden dag om 10 uur herhaalde z'ch deze bijeenkemst op de Koemarkt voor de marschen van 18 en 35 K.M. Nu was ook de Wethouder van Onderwijs en Sociale aan gelegenheden, de heer J. Dinkeiaar, aanwezig, Mens tegenwoordigheid door de deelnemers buitengewoon op prijs werd gesteld. Het afmarschsein werd op de beide dagen gegeven door Dr. Smit. Ongelukken hebben Zich niet voorgedaan. Zaterdag liep een mooie groep mede van de Ontw. Cursussen Viaardingen, terwijl ook een 20-tal jongelui van de lagere klassen van de openbare U.L.O.-scholen de 18 K.M. wandel- _,jnarsch hebben volbracht. Alle deelnemers ont togen ter herinnering een klein draaginsigne V:l- de Ontw. Cursussen Schiedam, terwijl de £r°eperi, die zonder uitvaller, behouden en binnen den vastgestelden tijd terugkeerden, een groepsprijs ontvingen. Dit was het geval friet de Vlaardingsche Wandelsportvereeniging, de groep van de U.L.O.-scholen en den volgen den dag de Schiedamsche Wandelaars, de Dietsche kameraden, De Karavaan, De Geuzen ert de groep uit Overschie, terwijl ook de mannengroep van de Ontw. Cursussen Schie dam Zaterdag reeds in zeer goede conditie de tocht van 35 K.M. volbracht. De damesgroep telde een deelneemster te weinig om voor een groepsprijs in aanmerking te mogen komen, niettegenstaande zij allen individueel de tocht hadden volbracht. De eerste deelnemer was Zaterdag om 8 uur binnen, terwijl de laatste groep zich om kwart over 9 meldde. Den volgenden dag was de le deelnemer om half 4 binnen, terwijl de laatste groep om kwart over Vijf ZiCh bij den voorzitter van het •Marschcomité vervoegde. Op deze bijeenkomst, waar de verschillende Prijzen werden uitgereikt, heerschte een pret tige stemming en door Dr. W. J. Smit werd met groote voldoening geconstateerd, dat de marschen buitengewoon goed waren geslaagd, niet alleen dank zij de medewerking van de N.U.W. maar ook dank zij de groote zorg en toewijding, die de leider van de gymnastiek- cursussen, de heer van Dorssen, had betoond door deze marschen inelkaar te zetten, daarbij gesteund door een aantal volijverige cursisten, die met hem de controle verzorgde. Ook bracht rij een woord van hartelijke dank aan de groep E.H.B.O. onder leiding Van de heeren Hogeboom en de Goederen, om de resp. deelnemers, indien het noodig was, te verzorgen. Tenslotte bracht hij hulde aan hen, die bijzondere prPen voor deze wandelsport- marsohmarschen hadden beschikbaar gesteld. Was in de le plaats de pa. Trannosan, die friet alleen voor eiken deelnemer voetbadzout beschikbaar «telde, maar bovendien nog een «hooie zilveren beker als le prijs wenschte te geven aan die groep, die het mooist geloopen had. Deze preijs viel ten deel aan de groep „De Schied. Wandelaars", die deze beker met een bijzondere felicitatie in ontvangst nam. De 2e prijs, een zilveren medaille beschik baar gesteld door het Rott. Nieuwsblad, werd toegewezen aan de groep De Karavaan, ter wijl de 3e prijs, een mooie medaille van ce N.V. de Arbeiderspers, ten deel viel aan c e groep de Geuzen. Ook de N.V. Drogisterij ,,De Papaver", die eveneens aan eiken deelnemer een doosje voetbadzout gaf ter herinnering, werd mede in de hulde betrokken. Iets bijzonders was het, dat een jongen van 11 jaar, uit Viaardingen, Zaterdag op eigen beweging, zonder dat hij zich had laten in schrijven, omdat hij de leeftijd niet had, met de Vlaard. groep meewandelde. Hetzelfde herhaalde zich de volgende dag toen de jon gen wederom de tocht van 35 K.M. (als Dij— looper) even goed volbracht als de ouderen. Als een groote uitzondering en onder da verende toejuichingen van de toen bijna 200 aanwezigen, werd dezen jongen het insigne van de ontw. cursussen Schiedam overhan digd. De heer v. Zanten, Secr. distr. Z.-H. N.U.W. feliciteerde den voorzitter met het. -^«re succes en vond 't prettig dat ookheeft daartoe een steentje had mogen Jj., ee Na een kort slotwoord en na een driewerf hoera te hebben uitgebracht op de wandel sport, sloot de Voorzitter deze zoo goed ge slaagde wandelsportmarschen Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat dit jaar voor de herijk der maten en gewichten zitting zal worden gehou den in een schoollokaal van de voormalige school C aan de Lange Nieuwstraat no. 181 alhier en wel op 30 en 31 Maart, 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28, 29 en 30 April en 1 Mei, telkens van 912 en van 1316 uur. Aan belanghebbenden wordt in herinnering gebracht: 1. dat voor de verdeeling der werkzaam heden, tot bevordering van den geregelden gang van den herijk, aan de huizen der ijk- plichtigen oproepingsbriefjes zullen worden bezorgd, houdende opgaaf van den dag en het uur, waarop de maten en gewichten kunnen worden aangeboden, terwijl zij, die zoodanig briefje niet mochten ontvangen, zich tot het bekomen daarvan op de boven aangegeven tijdstippen aan het lokaal van den herijk kunnen aanmelden. 2. dat de maten en gewichten schoon, droeg en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afgewasschen en ook de gaten gereinigd! dat ijzeren gewichten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie.; 3. dat de maten en gewichten vóór 1 Octo ber 1937 gestempeld moeten zijn met de letter K en dat er, door verzuim of verhindering cm van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Rotterdam op eiken Dinsdag en Vrijdag (behalve op Goeden Vrijdag) van 912 en van 1316 uur; 4. dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het afkeuringsmerk, niet in winkels enz. mogen worden teruggebracht; 5. dat ten bate van 's Rijks schatkist betaald moet worden voor het onderzoek der maten en gewichten (ijkloon) en voor het justeeren der gewichten justeerloon) en 6. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting, maar aleeen aan het ijkkantoor herijkt kunnen worden. (De gezegelde enve loppe, afgegeven bij de vorige verificatie moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar de gewichten anders aan de enschen gesteld voor de nieuwe, moeten Vol doen, terwijl een postbewijs tot een bedrag, overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht moet zijn ingesloten. SCHIEDAM, 23 Maart 1936. OM HET SCHAAKKAMPIOENSCHAP VAN SCHIEDAM. Zaterdag j.i. werd in De Amstelbron boven zaal de Zesde Ronde gespeeld, welke het volgende verloop had. De partij J. DonkhorstG. Huber was een Hollandsche partij, waarin Zwart L b4 speelde en loopers op b 2 later afruilde. Wit viel met L d 3 en e 4 de f-pion aan, waardoor hij deze later voorkwam. Tegen het afbreken van de partij kwam Wit nog een 2e pion voor, waar na de partij werd afgebroken, terwijl ieder pog een toren en 2 lichte officieren heeft. Huber heeft nog het looperpaar. De partij P- Willem®C. v. Wingerden was een Nimzowitsoh-verdediging. Tot op de 7e zet was de partij analoog aan de partij Bo- goljubowNimzowitch uit 't tornooi te San Remo in 1928, waarin Zwart na de opening een betere stelling kreeg eneen levendige paardenaanval. Zwart milde op de 7e zet zijn sterk P e 4 tegen L d 2, waarna Wit met de koning terug nam, Zwart fianchetteerdc volgens theorie zijn damelooper waarna hij met f5 en g 5 oprukte tegen de ietwat zwakke witte koningsvleugel. Wit viel hierna op de damevleugel aan, waarna Zwart ook de rochade prijsgaf en K e 7 speelde. Deze zet werd funest. In deze moeüt|ke stelling hadden beide aanvalskans. De zwarte koning werd echter naar 't midden van het bord ge trokken waar hij op de 19e zet mat kwam. De partij 3. J. Th. PenningJ. F. W. Meyer was een d 4-opening met Bogoljubow-verdedi ging, waarin Wit na de opening een iets hetere stelling, maar een dubbele c-plon kreeg. Be*de spelers kwamen in groote tijdnood, waarin Meyer de minste fouten maakte en een vrij pi(m voorkwam welke na de 30e zet oprukte. By het afbrgkenvan deze pion tot de 2e lijn doorgeloopen, waarbij Penning torenverlies niet meer kon voorkomen. Ver moedelijk hoopt hij door een drijfjacht de zwarte konmg nog. eeuwig schaak te geven. De partij VV. MoolhuyzenA. Verwaal was een levendige Caro-Kann waarin zwart 2 pionnen voorkwam maar Moolhuyzen een sterke tegenaanval kreeg, <jie hem bjj het afbreken een pion terugbezorgd had. A. Bongers speelde tegen ir. j. Brouwer d 4 en c 4, waarop Zwart een niet geheel vol gens gebruik gespeelde Nimzowitch-verdedi- ging speelde. Wit won aanvankelijk 2 pionnen en tenslotte de kwaliteit, waarna het pleit was beslist. De party P. Zwart-J. Penning was een e- opening, waarin Zwart spoedig ma eriee voordeel kreeg en de partij besliste m zijn voordeel. De party J. W. G. v. Slobbe—R. v. Yperen wordt Dinsdag gespeeld. Zaterdag zijn er geen wedstrijden. Gediplomeerd werden op 21 Maart 1936. Bankwerkers: Klasse 3 A: M. A. van Aal- ten, C. van Baarle, E. van Ballegoie, D. Bochove, A. J. M. Borsboom, J. G. N. Braat, J. A. Brederveld, E. Cleffken, G. J. M. van Doesburg, C. Fliers, C. G. de Graaf, J. van Grondelle, R- de Groot, F. van Harmeien, L. H. Heesbeen, G. F. Heijneker, J. van der Horde, A. M. Nauta, A. Freen, D. J, Freen, H. Sweers. Diploma 21, geen diploma 1. Klasse 3 B: A. Jongbloed, H. F. Jung, H. J. Jurgens, W. Kleppa, A. H. Kooy, A. Kruit, J. W. de Lange, S. Lips, J. H. van der Meer, J. Meidam, G. P. van der Nagel, L. M. Neder- hof, A. Niemandsverdriet, K. A. Oosterom, F. Overwater, S. J. Paul, J. Puts, B. Quist, Th. J. C. Radder, A. Romijn, H. A. Onstenk. Diploma 21, geen diploma 1. Klasse 3 C: L. J. van Rooy, L. J. N. van Rij, C. B. P. Sallevelt, W. van der Schalie, J. Scheffers, J. W. Schellenberg, C. A. Schenk, P. J. Smit, J. Stolk, W. N .van Swaay, J. van der Touw, C. den Uyl, A. Verkou, G. J. Veth, O. H. van Wel, D. J. van Wieringen, F. A. de Wolf, j. H. de Wolf, H. J. Wolvers, A. M. Zoutman. Diploma 20, geen diploma 1. Electriciens„ Klasse 3E: J. Adriaanse, J. G. Beukelaar, P. L. Bovenlander, c. Breur, W. Broeren, J. de Bruyne, P. Doolhof, M. van Dijk, M. de Gids, C. de Groot, C Kalden, N. G. Kemmers, H. Kempe, H. M. Langeslag, A. van Lith, J. Lugtenburg, H. J. L. Mar tens, D. A. Parie, A. van der Schalk, M. C. Schrauwers, A. Slingerland, D. van der Stel, J. de Vos, W. Vroom, J. L. Weber, A. B. van Trotsenburg. Diploma 26, geen diploma 1. Timmerlieden. Klasse 3 T: J. Bras, A. Cou- mou, J. P. Elgers, J. Gille, A. de Jong, J. Jurgens, J. Koogje, J. L. van der Kruyt, M. van Lint, F. Meydam, J. van Mourik, H. A. Pijl, J. A. van Renswoude, P. W. Slaven burg, A. R- Smits, L. Snijders, C. L. van Troost, M. de Vries, E. j. F. van Weelie, P. Wigmans. Diploma 20, geen diploma 1. Meubelmakers. Klasse 3 M: P. van der Ham, A. Heykoop, C. de Koning, T. van der Linde, J. van der Linden, J. Schot. Diploma 6, geen diploma 1. Schilders: Klasse V: M. van der Boon, G F. Hendedrickx, B. v. d. Hoek, C. J. Immerzeel A. A. T. Koning, F. L. Kramme, A. P. pei- grim, W. P. van Rijswijk, J. van Tussenbroek. Allen diploma (9). Prijswinners waren de volgende leerlingen: Boekwerk: J. G. N. Braat, mach. bankwer ker, 72 p., 9 vakken is 8 gem.; Boekwerk: A. v. d. Schalk, electricien, 73 p.: 9 vakken is 81/9 gem.; Boekwerk, W. Vroom, electricien, 78 p.,; 9 vakken is 8 2/3 gem.; Boekwerk: J. Gille, timmerman 66 p.: 8 vakken is 8y4 gem Boekwerk M. van Lint, timmerman 70 p..8 vakken, is 8% gem.; Boekwerk: J. v. Tussen broek, schilder, 58 p.: 7 vakken is 8 2/7 gem. Naar de tweede klasse. Bankwerkers: Van Klasse 1 A werden be- vordérd 23 leerlingen, niet bevorderd 5. Van Klasse 1 B werden bevorderd 27 leerlin gen, niet bevorderd 4. Van Klasse 1 C wer den bevorderd 27 leerlingen, niet bevorderd 3. Electrioiens. Van Klasse 1 E werden be vorderd 22 leerlingen, niet bevorderd 3. Meubel- en modelmakers. Van Klasse 1M. werden bevorderd 11 leerlingen, niet bevor derd 3. Schilders: Klasse IV werden bevorderd 15 leerlingen, niet bevorderd 2. Naar de derde klasse Bankwerkers. Van klasse 2 A. werden be vorderd 18 leerlingen, niet bevorderd 4. Van klasse 2 B werden allen bevorderd (26). Van klasse 2 C werden bevorderd 25 leerlingen, niet bevorderd 1. Electrioiens. Van klasse 2 E werden ^bevor derd 22 leerlingen, niet bevorderd 1. Timmerlieden. Van klasse 2 T werden bevor derd 20 leerlingen, niet bevorderd 2. Meubel- en modelmakers. Van klasse 2 M werden allen bevorderd (9). Schilders. Van klasse 2 v werden allen be vorderd (7). Teneinde de werkloosheid in het tuinders- bedrijf te verminderen en de tuinders-werk gevers er toe te brengen meer werk te doen verrichten dan zij aanvankelijk voornemens waren, heeft het Rijk voor den tuinbouw een loonbijslagregeling in 't leven geroepen, welke hst volgende inhoudt: Voor elk bedrijf, dat van de regeling gebruik wenscht te maken, wordt, aan de hand van wat in 1935 is verwerkt, vastgesteld, welk bedrag als minimum in dat bedrijf moet ./orden vertoond. Eerst het daarboven uit te keeren loon komt in aanmerking voer bijslag van de overheid. Deze bijslag bedraagt 50% van dat meerdere, te dragen door Rijk en Gemeente gezamenlijk, overeenkomstig de regelen van het werkloosheidssubsidiefonds. De afdeeling Zwijndrecht van den Christe- lijken Boeren- en Tuindersbond heeft B. en W. van Dordt verzocht te willen bevorderen, dat ook onze gemeente tot genoemde bijslag- regeling zoude toetreden. JB. en W. stellen den Raad voor daartoe te besluiten. WINKELRUIT VERNIELD. Gisteren hebben eenige jongens elkaar door de etalageruit van een leegstaande winkel in de Passage geduwd. Procesverbaal werd opge maakt. WAARSCHUWING. De Commissaris van politie waarschuwt tegen een zich noemende Johan Johansson, die Esperantisten probeert op te lichten. Hy doet een verhaal in Esperanto dat hij een Zweed is en dat hij zijn schip in Lyon 'heeft gemist en vandaar naar Schiedam is komen lobpen. Hy verzoekt dan om 2 om twee nachtlogies in het Zweedsch Zeemanshuis te Rotterdam. Zaterdag had de receptie plaats ten huize van wethouder Houtman, ter gelegenheid van de herdenking van zijn 25-jarig Raadslidmaat schap. Vele bewijzen van belangstelling heeft den jubilaris mogen ontvangen. Bloemstukken waren er van B. en W. van Schiedam, de Directie van de Spaarbank, Volkshuisvesting, Het Sted. Muziekkorps, De Schiedamsche Alcoholfabriek, het bestuur van de afd. Schie dam van den Vrijheidsbond, van Gemeente werken werd wethouder Houtman een album met foto's aangeboden over Oud- en Nieuw- Schiedam. Op de receptie verschenen o.m. de burgemeester mr. dr. F. L. J. van Haaren en echtgenoote, oud-burgemeester H. Stulemeyer, de leden van den Raad, mr. V. Sickenga, vele hoofdambtenaren en commissieleden en tal rijke particulieren en autoriteiten. Het Sted. Muziekkorps bracht voor de woning om vier uur een serenade. VERSLAG HAVENDIENST 1985. Eenige verbetering in de Zeevaart. De Zeevaart was beter dan het vorig jaar, in tegenstelling met de Binnenvaart, die nog steeds teruggaat, hetgeen moet worden toe geschreven aan het toenemende vervoer door middel van autotractie. In 1935 kwamen 789 zeeschepenn met een inhoud van 10.071.058 M3 in de Schiedamsche havens aan of 150 meer dan in 1934. Het aantal bunkerbooten bedroeg 94, dat der reparatie 122. Behalve stukgoed bestonden de ladingen uit: Olie, papierhout, erts, traan, palen, ijzer, phosphaat, e.a. De schepen behoorden tot 23 verschillende nationaliteiten. Naast de Nederlandsche vlag was de Noorsche, de Duitsche en Engelsche het meest vertegenwoordigd. Door het personeel werden 1597 (vorig jaar 1300) loodsreizen gemaakt. Daaraan werd ont vangen f 14.596,25 of rond f 2.500,— meer dan in 1934. De Wilhclminaliaven werd uitgebaggerd. Aan havengeld werd f 89.818,73% ontvangen; aan brug- en sluisgeld f 11.802,90. De totale ontvangsten van den Havendienst geven een bedrag aan van f 121,502, 29% of ruim f 9.000,meer dan 1934. Ingevoerd werden 1246 last graan (vorig jaar 813). Het water is 55 maal boven stormpei) gest^en (1.53 M. N.A.P.). De hoogste vloed in 1935 werd geregistreerd op 2.37 N.A.P. ARMENZORG-REORGANISATIE. B. en W. schrijven aan den Raad: De in Uwe vergadering van 26 November 1935 vastgestelde verordeningen, betrekking hebbende op de reorganisatie der sociale diensten en van den armenzorg, hebben Ged. Staten tot enkele opmerkingen aanleiding gegeven. Verordening Maatschappelijk Hulpbetoon.' Gedeputeerde Staten zijn van meening, dat niet op voldoende wijze is voldaan aan den eisch van art. 21 der Armenwet, wat betreft het toezicht op ondersteunden. Hoewel naar onze meeping de uitvoering van verschillende artikelen der verordening dit toezicht met zich zal brengen, zoo hebben wij toch geen bezwaar de verordening op dit punt nog te verduide lijken. door in art. 21 té bepalen, dat 't toezicht op de ondersteunden wordt uitgeoefend door de daarvoor aangewezen ambtenaren van den Dier-^ voor Sociale Zaken, die van hun bevin dingen schriftelijk rapport aan het Bestuur moeten uitbrengen. Gedeputeerde Staten hebben er bezwaar tegen, dat in de verordening de mogelijkheid wordt geopend van toekenning eener vergoe ding aan leden van het dagelijks bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon. Hoewel de be slommeringen van het Dagelijks Bestuur vele zijn en in beginsel eenige vergoeding ons niet onbillijk wil voorkomen, zoo zouden wij toch niet op behoud dezer bepaling wenschen te blijven staan. In het U hierbij aangeboden ontwerp-besluit wordt derhalve schrapping dier bepaling voorgesteld. Hetzelfde geschiedt met betrekking tot de verordening op de Stichting voor kinderverzorging. Uitbestedingsreglement. Ter voldoening aan den wensch van Ged. Staten zouden wij duidelijker in de verordening willen doen uitkomen, dat de ambtenaren, die op de uitbestede personen toezicht uitoefenen, van hun bevindingen schriftelijk verslag moeten uitbrengen aan het Bestuur. HET GRAAL-ZANGKOOR. Het zangkoor van de Graal heeft zich dezer dagen onder leiding van Mej. Paula van Alphen weer verdienstelijk gemaakt. Zaterdag avond heeft het voor de gevangenen in de gevangenis te Rotterdam gezongen en Zondag middag is het opgetreden voor de zieken in de Dr. Noletstichting, alhier. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jacob, z. van J. van Tiiborg en G. van Diejen, Hagastraat 28; Leendert, z. van L. van Loenen en J. H. Weber, Wilhelmina- straat 20; Willy, z. van J. W. Zuidgeest en W. de Nijs, Wattstraat 62; Johannes Antonius, z. van C. P. van der Endt en E. Foncke, Burg. Knappertlaan 6; Franz Hendrik August, z. van F. A. Agter en R. Rut, Halleijstraat 18; Robert Ernst, z. van J. W. van de Linden en A. G. van Gelderen, Rotterdamschedijk 21; Melis Pieter Adrianus, z. van M. P. A. van de Werken en M. M. Vermeulen, J. A. Alb. Thijmstraat 17. MELKCARRIER AANGEREDEN Zaterdagmiddag is in de Gerrit Verboon- straat de melkcarrier van C. de W. alhier aangereden door een achteropkomende luxe auto, bestuurd door A. S. B. uit Rotterdam, waardoor de carrier omsloeg en de melk over de straat wegvloeide. De politie maakte pro cesverbaal op. WIELRENNEN. „De Pyn"„Schiedam". Gisteren hield de Schiedamsche rennersclub „De Pijn" een rit tegen de S.R.C. „Schiedam", over een afstand van plm. 30 K.M., waaraan 34 renners deelnamen. De renners van S.R.C. „De Pijn" toonden zich in alle klassen de meerderen. De rit had een sportief verloop. A-klasse: 1. Verbrugge, „De Pijn", met 3 min. 17 sec. voorsprong; 2. Koevermans, „Schiedam"; 3. Steekhouwer, „De Pijn", (half wiel)4. v. Boekele, „Schiedam". B-klasse: 1. H. de Rooi, „De Pijn"; 2. H. Breur, „Schiedam"; 3. v. Wijk, „Schiedam"; 4. Thysse, „De Pijn"; 5. Stigter, „De Pijn"; 6. Soldaat, „De Pijn". C-klasse: 1. Spaans, „De Pijn"; 2. N. de Rooi, „De Pijn"; 3. Kruining, „De Pijn"; 4. Bakker, „De Pijn"; 5. Fillekes, „Schiedam". Juniores: 1. Barzilay, „De Pijn"; 2. Hers- bach, „Schiedam"; 3. Verbaarsschot, „De Pijn"; 4. Mudde, „Schiedam"; 5. v. d. Mark, „Schie dam"; 6. Verhoeven, „De Pijn", (jongste deelnemer) Rennersclub „de Zwaluw". Een zevental Zwaluwen-renners hebben Zon dag deelgenomen aan de grasbaanwielerwed- strijden te Naaldwijk, georganiseerd door de Delftsche wielreimersvereeniging „De Mol". In de koppelkoers over 100 ronden wisten VethaakMuller beslag te leggen op de tweede plaats, terwijl Verbaanv. Meteren op de vijfde plaats eindigden. In een ploeg achtervolging over twee maal 15 ronden werd de Zwaluwploeg be staande uit de junioren Pettinga, Lengkeek en Duehateau derde. De afvalrace waaraan door 16 deelnemers werd deelgenomen, werd een succes voor „De Zwaluwen". Ducheteau en Moree wisten zich mooi van het peleton los te maken en de leiding te ne men met ongeveer een halve ronde, zonder die voorsprong meer af te staan. Pettinga werd bij deze afvalrace vierde. De Zwaluwen kunnen op een succesvolle dag terugzien. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 21 Maart. Aangekomen: Eng. s.s. Soudan, met stukgoed van Yokohama via Hamburg in de Wiltonhaven; Russisch s.s. Kamenetz Podolsk, terug uit zee met machine- schade is gaan repareeren aan de werf Wilton Het vertrok daarna naar Venetië. GEVONDEN VOORWERPEN. Kosteloos rijwielplaatje; pak inh. broek en jas; emmer. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter Korpel. Dc opening door den uitgestelden stratenaanleg maanden in Volgens het aanvankelijke plan had Ge meentewerken in November moeten beginnen met het complex werkzaamheden, dat sim plistisch wordt aangeduid met het plan der toegangswegen. Nog zeer onlangs hebben we uitvoerig uiteengezet, wat dit complex alle maal omvat. In diezelfde publicatie spraken we reeds ernstigen twijfel uit of de arbeid op tijd gereed zou komen. Deze vrees is nu door een mededeeling van den heer Hylkema, den directeur van de N.V. Stadion Feyenoord bewaarheid. Zooals reeds gemeld, is zeer binnenkort de aanbesteding van de plannen te verwachten, doch hoewel het Stadstimmerhuis vaart ach ter de karwei zet, is het onmogelijk, om op den vastgestelden openingsdatum van 11 Juli gereed te zijn. Op de vraag wanneer dan de openingsplech tigheid kan worden verwacht, moest de heer Hylkema een positief antwoord schuldig blij ven. In ieder geval komt er een vertraging van enkele maanden. De oplevering van het werk der Spoorwe gen, waaromtrent we eveneens pas nog be richtten kan einde Mei worden verwacht. De voltooiing van het station Zuid kan echter pas geschieden, wanneer ook de brug over het emplacement IJsselmonde, komend van den Breeweg zal zijn opgetrokken. Deze brug moet evenwel uit het „Werkfonds" gefinan cierd. Met de Spoorwegen is voorts o.a. ter zake van het plaatsen van de pijlers in ver band met het uitzicht uit het seinhuis over eenstemming bereikt. Onmogelijk is het nu niet, dat in 1937 ook dit brugplan in uitvoe ring komt. Na Amsterdam en den Haag is nu de Maas stad aan de beurt, waar de revue in Tivoli is neergestreken. Ovér het geheel genomen blijft het ten tooneele gebrachte binnen de perken van den goeden smaak. Er zijn diverse tafreelen, die zelfs dingen naar artisticiteit. We noemen ge- heimén der zee, het land van de boléro, ster ren van het witte doek, vampiers, de Neder landsche vlag. Overigens biedt het geheel ge past amusement en gezonde vroolykheid. (Adres aan de „Schoone Klare") Jammer in- tusschen dat een enkele tafreeltje naar hei vulgaire zweemt en in het laag-by-den-grond- sche heil zoekt. Dit noopt ons het voorbehoud voor volwassenen extra aan te dikken. Bij de première van Zaterdagavond voorde pauze een bloemen hulde, even overdadig als de opkomst van het publiek, dat den Tivoli- Schouwburg tot het laatste plekje vulde. L. H. Verwacht wordt: Matige, tijdelijke afnemende, Zuid-Oostelij ke tot Zuid-Weselij ken wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, waarschijnlijk eenige regen in het Zuiden, in het Noordén weinig of geen regen, iets kouder overdag. lederen Maandagavond repetitie Harmo niegezelschap at. Ambrosius, R. K. Volksbond 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaaibewerkersbond „St. Eloy", gebouw K. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. l'ooneeivereen. „Alberdingk i'bym", R. te Volksbond, halt 9. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Farochienuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8.30 uur repetitie man- nenzangvereeniging „Inter Nos", café De Seinpost. Eiken Woensdagavond indoortratning S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuls. lederen woensdagavond om nail u repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Puttenj. Groote zaal van den R. K- Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van net afdeelingsbestuur van deD Ned. R. K. Volksbond. ledereD Woensdagavond van half 9 tot nalt 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schie dam's Mannenkoor „Urpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Felzer) in Klankstudio Lan ge Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetite Poiynymrua. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van nalt 9 tot nalt 10 sociale ontwikkelingslezing voor leaen der Schiedamscne locale Gezelleuvereeniging, on der leiding van den eerw. Praeses tn gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdag 8.30 uur bijeenkomst K. J. M. V.-gebouw, R. K. Volksbond. lederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E. H. B. O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. lederen Vrydagmiüdag van 5 tot o uur repetitie voor de meisjes van net Kinderkoor van den K. K, Gorzen in het Farocniehuis. rcaeren tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. K. K. Bond van Overneidspersoneel „St. Pauius". ïtisscnen 8 en 8.30 uur „Klach ten voor de leden". 23 Maart: Groote Schouwburg, La Argen tina, 8,15 uur. 24 Maart: Groote Schouwburg, Biogta- fie (A'damsche Tooneelver.) 8 uur (voor volwassenen). BIOSCOPENGoedgekeurde programma's tot en met Donderdag 25 Maart, in: GrandHartewensch (volw.) Luxor. Madame de Pompadour (volw.); Lumière: Roberta (volw., Studio: Schuld en boete (boven 18 jaar) Capitol: De koning der verdoemden en Een nacht in Boedapest (volwassenen) City: De koning der verdoemden en Wy zijn niet bang (volwassenen) Ooster: Zwarte rozen en De Tunnel (volwassenen) Scala: De moordzaak Prentice en Plankenkoorts (volwassenen) CorsoDe vroolijke vagebonden Colosseum Helden van onzen tijd en Robert en Bertram op ski's (volwassenen) Olympia: Fluisterend goud en De mooiste dag van mijn leven (boven 18 jaar) Centraal: In de catacomben van Parijs en Volk in nood (boven 18 jaar) D a g e 1 ij k s: Stationsplein-Schouwburg, Janus Tulp (Spree-gezelschap) 8,15 uur. Tentoonstellingen: Studio '32, Finsche volksnijverheid en klein industrie. Schiedam. Passage-theater: „Mazurka" van Willy Forst met Pola Negri (volwassenen). SCHIEDAM, 23 Maart. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet, 10. Spoeling. Spoeling 1.a 1,10.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1