FALCON jfeggiffi Ï&XSS! THE PRINCE OF ^ALES HoossfflMTiaTELef^ DE PAASCHVEE-T ENTOONSTELLING TE ROTTERDAM. DINSDAG 31 MAART 1936 l I Ruime inzending met goerV kwaliteiten, v De gezant van Zuid-Afrika vol lof over het Holland sche vee. KANTONGERECHT TE ROTTERDAM. PAARDEN. H. GEMEST VEE WILTON'S MACHINEFABRIEK EN SCHEEPSWERF. ROTTERDAMSCHE KEGELBOND. DISTRICTSKAMPIOENSCHAP VAN ROTTERDAM. VLAARDINGEN. Vandaag is te Rotterdam op de Veemarkt de gebruikelijke Paasch veetentoonstelling ge houden, georganiseerd door de afdeeling°Rot- terdam, Schiedam en omstreken van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw, welke tentoonstelling, begunstigd door goed, droog, weer, een ruime belangstelling heeft gehad. In de kringen van den veehandel en van de veehouders heerscht algemeene ontstem ming over het feit, dat de Paaschveetentoon- stellingen van 's Hertogenbosch en Rotterdam op één zelfden dag worden gehouden. Dit im mers leidt er toe, dat men de aandacht voor beide exposities moet verdeelden. Werden deze tentoonstellingen na elkander gehouden, dan zouden zij beide ongetwijfeld meer in waarde winnen. Het gevolg van het feit, dat de beide expo- sieties op één dag worden gehouden, is, dat de Rotterdamsche Paaschveetentoonstelling dit jaar niet zoo is geweest, als zij wel had kunnen zijn. Toch is de tentoonstelling 1936 over het algemeen genomen iets beter dan vorige jaren, zoowel in kwantiteit als in kwa liteit. Een overzicht Wat de inzendingen koeien, ossen en stie ren betreft (het z.g.n. melk- en fokvee) openbaarde zich op het oogenblik het resultaat van den aandrang, die de laatste jaren is uitgeoefend, om meer aan te sturen op meer' dere melkproductie. Het klinkt misschien vreemd, maar het z.g.n. melktype is zelfs tot de ossen doorgedrongen. De kwaliteit van dit type is dan ook achteruitgegaan. Het fokvee was over het algemeen goed. Er was verder een extra klasse oude stieren stie ren, welke zeer de aandacht trok. De clou was echter een éénjarige stier van de Pok- en Con- trole-vereeniging „Verbetering zij ons doel' uit Hoorenaar. De spoelingrubrieken waren wat kwaliteit betreft, heel wat minder dan die van het vee, gemest met hard voer. Dit is een merkwaar digheid te noemen, omdat Rotterdam vroeger als het centrum van het spoelingdistrict boven aan stond. De 'nvloed van de crisis was op het vee niet te merken. De liefhebberij voor het fokken van mooie paarden is de laatste jaren wel ..achteruitgegaan, als een gevolg van het feit, flat het tuigpdard niet meer zoo'n groote waar- de heeft als vroeger. Toch was er vooral van 3 de warmbloedpaarden een mooie collectie, waarbij natuurlijk zooals steeds de inzending van Bax uit Zevenbergschehoek en Dekker uit Barendrecht, weer domineerden. De inzending koudbloed-paarden was iets minder dan vorige jaren. Het kleinvee op de tentoonstelling had maar weinig beteekenis. De inzending varkens was was kwaliteit betrof achteruit gegaan, de kwaliteit was echter zeer goed, zoowel voor de export-varkens als voor de exemplaren boven de 175 kilogram. De Fokvarkens waren bij uitstek goed te noemen. Verschillende autoriteiten op bezoek. Het tentoonstellingsbestuur heeft zich mo gen verheugen in de belangstelling van ver schillende autoriteiten. Wij noemen o.m. dr. H. van Broekhuyzen, gezant van de Unie van Zuid-Afrika, den wnm. burgemeester van Rot terdam, wethouder A. B. de Zeeuw, den direc teur-generaal van den Landbouw, den heer Roebroek, de hoofdinspecteur van het Staats- tezlcht op de Volksgezondheid prof. Berger, den vice-voorzitter van de Rotterdamsche Ka mer van Koophandel, den heer W. G. A. M. van der Lugt en den hoofdcommissaris van politie, mr. L. Eindhoven. 1. P. Zeilstra, Apeldoorn. 2. Gebrs. v. d. Zande, Nieuw Beierland. 3. Jac. van der Eijk, Bent- huyzen. Voor den fijnsten en zwaarsten os, uitslui tend met hard voeder gemest, met niet meer dan vier breede tanden. 1. C. Blom, Bergen. 2. A. C. Struik, St. Jansland. Voor -den fijnsten en zwaarsten stier, onver schillig van welken leeftijd. 1. J. N. de Goey, Haastrecht. 2. Theo van Schie, Honselersdijk. 3. A. C. van Oeveren, Nieuwerkerk. Voor de fijnste en zwaarste koe, uitsluitend met hard voeder gemest. 1. C. Bulk, Nieuw Vennep. 2. J. L. Portocarero, Roosendaal. 3. Gebr. Driebergen, Rijnsburg. 4. D. van Vliet, Zuiderdijk. 5. P H. Bos, Arkel. 6. J. Cockx, Rotterdam. Voor de fijnste en zwaarste koe, uitsluitend met hard voeder gemest, niet afgewisseld. 1. A. Rijnburger, Leiderdorp. .2. Idem. 3. J. Tuk ker, Brandwijk. 4. P. C. Oosthoek, Biert B/ Zuidland. Voor de fijnste en zwaarste schot, uitslui tend met hard voeder gemest, met niet meer dan vier breede tanden. 1. J. H. P. van Zijden, Heemstede. 2. G. van Dis, Oudemolen. 3. Erven W. J. Zwetsloot, Leiden. Voor de fijnste en zwaarste vaars, uitslui tend met hard voeder gemest, met niet meer dan twee bréede tanden. Erven W. J. Zwet sloot Leiden. 2. W. Korevaar, Molenaarsgraaf. 3. C. Luyendijk, Brielle. Voor de fijnste en zwaarste koe, met spoe ling in het Zuid-Hollandsche spoelingsdistrict gemest. 1. J. Poot, Kethel. 2. A. E. Poolman, Delft. 3. S. Zeeuw, Overschie. Voor de fijnste en zwaarste koe, met spoe ling in het Zuid-Hollandsche spoelingsdistrict gemest, niet afgewisseld. 1. J. Zeeuw, Over schie. 2. Adr. Rodenburg Jzn., Overschie. Voor de fijnste en zwaarste schot, met spoe ling in het Zuid-Hollandsche spoelingsdistrict gemest, met niet meer dan vier breede tanden. 1. D. Roodenburg, Delft. 2. M. Koopman, Over schie. Voor het fijnste en zwaarste kalf. 1. Ver koopver. van den N. C. B., Eindhoven. 2. idem. 3. idem. Voor de fijnste en zwaarste dikbil (met hoogstens 4 breede tanden). 1. C. Bulk, Nieuw- Vennep. 2. L. Verboom, Alfen a.d. Rijn. Voor de fijnste en zwaarste dikbil (met meer dan 4 breede tanden). 1. G. v. Dis, Oudemolen bij Willemstad. 2. H. v, d. Grifth, Breukelen. Voor de vier fijnste en zwaarste vette schapen, onverschillig van welk ras, geboren in 1935. 1. C. van Loenen, Overschie. 2. B. Bos, Overschie. 3. dezelfde. Voor de zes fijnste en zwaarste éénjarige weideschapen,geen rammen of zichtbaar drachtige, onverschillig van Wélk ras. 1, G. J, van der Stoel, Wassenaar. 2. C. van Loenen, Overschie.- 3. M. P.- Vrij, Nootdorp.. Voor het fijnste .en zwaarste varken,, onver schillig van welk ras. 1. M. Broere Mzn„ Lek- kerkerk. 2. G. van Driel, Krimpen a.d. Lek. 3. M. Broére Mzn., Lekkerkerk. Voor de vier varkens, het meest geschikt voor de slachtbank, niet zwaarder dan 175 kilo elk. 1. A. Broere Jzn., Lekkerkerk. 2. Gebr. Kramen, Dordt. 3. M. Broere Mzn., Lekker kerk. Voor de vier fijnste varkens, elk van 60 tot 100 kilo. 1. M. Broere Mzn., Lekkerkerk, 2. Gebr. Kramer, Dordt. 3. M. Broere Mzn., Lekkerkerk. FOKVEE. 1. A. van der Breggen, Waddinxveen. 2. Adr. Lems, Barendrecht. 3. W. Parmentier, Bleiswijk. 4. A. van der Breggen. Waddinxveen. Voor de beste witte, ongehoornde, inland- sche melkgevende geit. 1. X. de Vos, Groot Ammers. 2. N. Herlaar, Kinderdijk. 3. A. Maat, Langerak. Voor de beste drachtige geit ouder dan een jaar, onverschillig welk ras. 1. G. de Vos, Streefkerk. 2. IC Bot, Streefkerk. 3. C. Meerkerk, Streefkerk. Drachtige éénjarige geiten: 2. N. de Vos, Groot Ammers. 3. I. de Vos, Groot Ammers. Voor den besten Yorkshire beer (1 jaar of ouder), ingeschreven in een erkend Neder- landsch Varkensstamboek: 1. J. C. Paul, Zevenhuizen. 2. A. Bos Jzn., Otteland. 3. T. Burger, Reewijk. 4. A. de Groot Dzn. Hoog Blokland. Voor den besten Yorkshire beer (jonger dan 6 maanden), ingeschreven in of geregistreerd door een erkend Nederlandsch varkensstam boek. 1. A. Broekhuizen, Heerjansdam. 2. J. Buynink, Maasland. Voor den besten Yorkshire Beer (ouder dan 6 maanden, maar jonger dan 1 jaar) inge schreven in of geregistreerd door een erkend Nederlandsch Varkensstamboek: 1. M, van Berkel, Maasland. 2. A. van Straalen, Bleiswijk. 3. J. C. Paul, Zevenhulzen. West 3254, 7. N.H.R.V. 3250, 8. Tous les Neuf 3240, 9. Poedelaars 3237, 10 Noveni 3219. Er worden nog 30 ballen per lid geworpen, wie zal degradeeren De volgende ontmoeting in Pompenburg is voor klasse B en C op Maandag, 6 April a.s., voor klasse A in „ALhena', Donderdag 9 April a.s. De personeele stand in den „rondgang langs de banen" is na 9 series de volgende: 1. J. Borkus, Alle Neune 629, 2. Strack van Schijndel. Alle Neune 618, 3. Garnier, E.V.A. 606. 4. Korte A.D.O., 598, 5. Koster, Alle Neune 593, 6. Kooiman, Woudsloopers 584, 7. Muller, Alle Neune 583, 8. Mes, 't Valt niet mee 573, 9. Wolf, N.H.R.V. 570, 10. Eijl Sr., Pompenburg 569, 11. Willemse, Tous les Neut 566, 12. Martinot, Alle Neune 563, 13. Besters, Tous les Neuf 558, 14. Nieuwendijk, Poedelaars 556, 15. v. Essen, Pompenburg 555, 16. Burgers, The Far West, 554, 17. Olm, Excelsior 551,' 18. v. Leeuwen, Alle Neune 550, 19. Mevr. van 't Hoff, Schiebr. Damesclub 548, 20. Lubeek, Noveni 546, 21. v. Nieuwkerk V.O.L. 546, 22. v. d. Water, Poedelaars 546, 23. Gutteling, Onder Ons 545, 24, v. Rijn, E.V.A. 545, 25. Lan gewaal, 't Valt niet mee 543. De strijd tegen de wilde autobusdiensten. De strijd tegen de ongeconceesionneerde autobusdiensten wordt nog steeds met on verminderde kracht voortgezet. Voor den kan- Voor de beste fokzeug (1 jaar of ouder) al I tonrechter, mr. E. Polak werden gisteren een dan niet drachtig, Yorkshire ras. 1. J. C. Paul, Zevenhuizen. L. Uitenbogerd, Zoetermeer. J. Kort, Heenvliet. A. Broekhuizen, Heerjansdam. A. de Groot Dzn. Hoog-Blokland. Voor de beste fokzeug (jonger dan 1 jaar) al dan niet drachtig, Yorkshire ras: 1. J. C. Paul, Zevenhuizen. A. van Straalen, Bleiswijk. J. C. Paul, Zevenhuizen, j. Uitenbogerd, Zoetermeer. A. van Straalen, Bleiswijk. 2. 3. 4. 5. aantal zaken behandeld van overtreders van de Wet op de Openbare Middelen van Vervoer. Onder de overtreders was in de eerste plaats de touringcar-ondernemer G. A. van Z„ die zich reeds herhaaldelijk wegens een dergelijke overtreding te verantwoorden heeft gehad. Thans liep de dagvaarding over een periode in de maand November, waarin ver dachte regelmatig passagiers naar Amster dam zou hebben vervoerd. Het verweer van verdachte was bekend. Hij beweerde, dat hij telkens een wagen aan één persoon had ver- t Mi wviuaivU) vvrjr\< i j- - Voor de beste zeug met biggen, Yorkshire luurc 1 c an als leider optrad van het te ras: 1. A. Klok, Lagerwoude, Nieuwenhoom. 2. J. A. den Boon, Oud Alblas. 3. D. M. Korporaal, Bleskensgiaaf. Voor de beste collectie van minstens vier na komelingen van één zeug, ingeschreven in of vervoeren gezelschap. Dit verweer is reeds door den kantonrechter en door de rechtbank verworpen, zoodat het te verwachten was, dat de ambtenaar van het O.M., mr. C. W. baron van Dedem hier veroordeeling eisehte. De ambtenaar nam in aanmerking, dat ver- V arkensstamboek 1. (plus medaille uitgeloofd door het Zuld- Hollandsch Groot Yorkshire Varkensstam boek) J. C. Paul, Zevenhuizen. 2. A. van Straalen, Bleiswijk. 3. J. A. den Boon, Oud Alblas. Onderhoud met dr. Broekhuyzen. van Bij een onderhoud, dat wij hadden met den gezant van de Unie van Zuid-Afrika dr. H. van Broekhuyzen, zeide deze ons, dat hij niet alleen naar deze tentoonstelling was geko men uit persoonlijke belangstelling, maar vooral uit zakelijke overwegingen. De Regee ring van de Unie van Zuid-Afrika, zoo zeide de gezant, interesseert zich zeer voor het im- porteeren van goed vee uit andere landen ter verbetering van den veestapel. Dr. van Broek huyzen vestigde er de aandacht op, dat hij van zijn regeering erudiet heeft voor den aan. koop van goede beesten. Het hier vertoonde vee was in vele opzich ten voor den gezant een openbaring en vooral het vette vee vond hij bijzonder mooi. Onder de stieren roemde Z. Ex. de prachtige exem plaren. waarvan de export ook naar Zuid- Afrika goed zou zijn. Zuid-Afrika zoo ging de gezant verder, moet echter niet alleen letten op het Hollandsche Stamboekvee, .doch ook op het zeer goede niet Stamboek-vee. Ook onder de paarden had Z. Exc. exemplaren ge zien, waarvan het goed zou zijn als ze werden aangekocht voor kruising met Zuid-Afrikaan- sche paarden. Dat Zuid-Afrika met het importeeren van Hollandsch vee succes kan hebben, is bewezen door het feit, dat de nakomelingen van Friesch vee, dat destijds in Zuid-Afrika is in gevoerd, reeds nu grif naar Engeland konden worden uitgevoerd. Z. Exc. kwam tot de slotconclusie, dat het Hollandsche vee zeerveel voor heeft boven het Zuid-Af rikaansche. Bekroningen. 2 kampioensprijzen. C. J. Simmers, Zierik- zeé, voor deri besten os; A. Rijnsbqrger, Lei derdorp, voor de béste koe. Voor den frjnsten en zwaarsten os, uitslui tend met hard voeder gemest, afgewisseld.. 1. Firma C. J. Simmers, Zierikzee. 2. Jac. van der Eijk, Benthuizen. 3. J. Huljger, Nieuwdorp bij Goes. Voor den fijnsten en zwaarsten os, uitslui tend met hard voeder gemest, niet afgewisseld. Kampioensprijzen. E. Kahn, Zoetermeer, voor de beste fokstier van de tentoonstelling; E. Kahn, Zoetermeer, voor de beste melkkoe. Zwartbont Hollandsch veeslag. Voor de beste melkkoe, (geboren vóór 1 October 1932). 1. E. Kahn, Zoetemeer. 2. A. de Koning Hzn., Rhoon. 3. C. Bikker W. Azn., Noordeloos. Voor de beste melkschot, (geboren nd 30 September 1932 en óór 1 October 1933), 1, C. J. Leenheer, Rhoon. 2. A. Stehouwer, Dub beldam. 3. D. Scheygrond Azn., Vierpolders. Voor de beste kalfdragende koe, (geboren vóór 1 October 1932), minstens 7 maanden drachtig. 1. C. Bikker. W. Azn., Noordeloos. 2. A. C. Kleyne, Pemis. 3. J. de Hoop, Gorcum. Voor de beste kalfdragende schot, (geboren na 30 September 1932 en vóór 1 October 1933), minstens 7 maanden drachtig. 1. H. Velthoven Hzn., IJsselmonde. 2. C. de Jong Jzn., Noorde loos. 3. C. J. Leenheer, Rhoon. 3. Melkstal „De IJssel", IJsselmonde. Voor de beste guiste vaars, (geboren nd 30 September 1933). 1. 0. J. Leenheer, Rhoon. 2. F. Slob Hzn., Goudriaan. 3. A. Tol, Simons- haven. 4. G. C. Strootman, Fijnaart. Voor het beste pink-kuiskalf, (geboren nd 30 September 1934 en vóór 1 October 1935). 1 C. Bikker W.Azn., Noordeloos. 2. idem, 3. A. C., Kleyne, Pernis. C. J. Leenheer, Rhoon. Voor de beste inzending van minstens vijf pink-kuiskalveren, (geboren nd 30 September 1934 en vóór 1 October 1935), afstammende van één vader. 1. Fok- en Controle-Vereen. „Volmoed", Noordeloos. 2. C. J. Leenheer e.a., Rhoon. 3. idem. Voor den besten stier, (geboren vóór 1 Octo ber 1933). 'l. E. Kahn, Zoetermeer. 2. Melkstal „De IJssel", IJsselmonde. 2b, C. J. Leenheer -e.a. Rhoon. 3. A. Tol, Simonshaven. Voor den besten stier, 1 ge boren nd 30 Sep tember 1933 en vóór 1 October 1934). 1. H. L. Pons, Bolnes. 2. K. de Snoo Lzn.. Geervliet. Voor den besten stier, (geboren nd 30 Sep tember 1934 en vóór 1 Maart 1935). 1. Fok- eh Controle-Vereen. „Verbetering zjj ons doel", Hoornaar. 2. J. van den Stock J. Ezn., Rhoon. 3. J C. van Dorsser. Hellevoetsluis. Voor den besten stier, (geboren nd 1 Maart 1935). 1. W. van Dam Rzn.. Ridderkerk. 2. C. J. Leenheer, Rhoon. 3. Fok- en Controle-Ver. „Verbetering zij ons doel", Hoornaar. C. Kleinvee. Voor-den.besten ram. geboren in 1935, type Texelsch. ingeschreven in een erkend stam boek. 1. A. Braat, Hekelingen. 2. A. G. Scheer, Zoetérmèer.-3. J. C. Paul, Zevenhuizen. Voor den besten ram, geboren in 1934 of vroeger, type Texelsch, ingeschreven in een erkend stamboek, 1. M. P. Vrij, Nootdorp. 2. Z.-H, Schapenstamboek, Brielle. .3. C. J. Leen heer, Rhoon. Voor de besté ooi met. twee of meer. lam meren, geboren in 1934' of vroeger, type Texelsch, ingeschreven iri een erkend stam boek. geregistreerd door een erkend Nederlandsch dacbte reeds herhaaldelijk is veroordeeld en eisehte een geldboete van 1000 subs. 50 da gen hechtenis. De kantonrechter wilde echter in aanmer- king nemen, dat verdachte sedertdien niet meer op deze wijze de wet overtreedt. Op het oogenblik rijdt hij volgens een programma, dat hij veertien dagen te voren inzendt bjj het staatstoezicht op de spoorwegen. Het r 117 vonnis luidde 200 boete subs. 25 dagen I. IVarmbloed lanclbouwtuig. hechtenis paard. 1 r.-. L.r*— I Beperking van het openbaar aanbod Kampoensprijs C. Dekker, BarendrècffT Merrie-paarden (geboren in 1935)1. A'. Z. Vervolgens hebben terecht gestaan de 47- Snoek, Almkerk, 2. Gebr. J. en B. P. Maris, jarige G. ten H. en de 36-jarige G. v. d. G. Oudemolen, 3. A, Z. Snoek, Almkerk. beiden touringcar-ondernemers, die in Decem- Merrie-paarden (geboren in 1934): 1. J- ber van het vorig jaar en Januari van dit jaar Timmers Jzn., Poortugaal, 2. G. Dekker, Ba- een geregelden autobusdienst naar Amster- rendrecht, 3. N.V. v.h. Schouten Zn„ Berg clam zouden hebben in werking gehad, hoewel Ambacht. zij daartoe geen vergunning hadden van Ge- Merrie-paarden (geboren in 1933): 1. C. deputeerde Staten. Dekker, Barendrecht, 2. A. Z. Snoek, Almkerk, De verdachten waren directeuren van de 3. J. Timmers Jzn., Poortugaal. Rotterdamsche Reiscentrale, die de tochten Merrie-paarden (geboren in 1932 of vroe- georganiseerd had ger): 1. H. Muilenburg, Gorcum, 2. C. Dekker, z„° VQerden da|. ge0n gprake wajj dam voor den kantonrechter hebben terecht gestaan wegens hetzelfde feit. Hier is een veroordeeling gevolgd tot 150 boete en plei ter meende op grond van de wettelijke bepa lingen tot niet-ontvankelijkheid van het O.M. te mogen eoncludeeren, omdat nu eenmaal een verdachte niet tweemaal voor eenzelfde feit kan worden veroordeeld. Weliswaar zijn de verdachten van dit vonnis in appèl gegaan, zoodat het niet in kracht van gewijsde is ge gaan, maar pleiter meenit toch niet te ver geefs een beroep op die wettelijke bepalingen te kunnen doen. De kantonrechter achtte het gewenscht de verdere behandeling van deze zaak te schor sen, ten einde af te wachten, hoe het verdere verloop zou zijn van de Amsterdamsche straf zaak. Een ondernemer vrijgesproken, De autocar-ondernemer J. B. uit Oud- Beijerland heeft zich vervolgens wegens een zelfde overtreding te verantwoorden gehad. Hij zou een autobusdienst hebben onderhou den tusschen Rotterdam en Oud-Beijerland. Verdachte reed met wagens, waarin hij van twee tot zes passagiers vervoerde. Gemiddeld werden zeven ritten per dag gemaakt. In deze zaak werden de politieambtenaren, die de diensten van verdachte gecontroleerd hadden, als getuigen gehoord, benevens de chauffeurs, die in dienst van verdachte de verschillende ritten hadden gemaakt. Volgens deze laatste was er van een zekere regelmaat geen sprake, omdat er gereden werd wanneer de plaatsen in de auto besteld waren. De ambtenaar van het O.M. achtte ook in dezo zaak het bewijs geleverd en eisehte 150 boete subs. 30 dagen hechtenis. De verdediger, mr. M. J. Pool heeft in een uitvoerig pleidooi het standpunt van het O.M. bestreden. Hij deed dit aan de hand van het vrijsprekend vonnis van den kanton rechter te Oud-Beijerland, voor wien ver dachte zich reeds eerder" wegens deze feiten te verantwoorden heeft gehad. Pleiter con cludeerde tot vrijspraak. De kantonrechter, dadelijk uitspraak doende, achtte het bewijs niet geleverd en sprak verdachte vrij. Barendrecht, 3. H. C. Mol, Barendrecht, 4. D. H. Dekker, Oddenhoorn. Merrie- en Ruin-paarden (geboren in 1930, 1931 of 1932, uitsluitend toebehoorende aan handelaren): 1. H. Muilenburg, Gorcum, 2. Abr. de Lange, Rotterdam, 3. D. van der Lugt, Berkel, 4. dezelfde. II. Koudbloed landbouwtrek- paard. KamploensprijsJ. Lips, Roodevaart-Moer- dijk. Merrie-paarden (geboren in 1935)1. Gebr. Smits, Strijen, 2. P. J. van der Eijk, Benthuy- zen, 3. D. L. Kluifhoofd, Strijen. Merrie-paarden (geboren in 1934): 1. A. de Bruyne, Zuid-Beijerland, 2. C. W. Leeuwen burg, Barendrecht, 3. J. Lips, Roodevaart- Moerdijk. Merrie-paarden (geboren in 1933): 1. J. Lips, Röodevaart-Moerdijk, 2. G, Maria Czn.. Oudemolen, 3. L. P. Vrolijk, Fijnaart. Merrie-paarden (geboren in 1932 of vroe ger) 1. Gebr. Smits, Strijen, 2. T. L. Pons, van een openbaar aanbod tot vervoer, omdat zij de deelname hadden beperkt tot lieden wier inkomen niet boven de 2000 was gele gen. Van de deelnemers aan de tochlen werd geëischt, dat zjj ten bewijze, dat hun inkomen beneden de gestelde grens bleef, een aanslag biljet voor de inkomstenbelasting overlegden. De politieambtenaren, die de voor de Rot terdamsche Reiscentrale georganiseerde auto tochten naar Amsterdam hadden gecontro leerd, verklaarden, dat bij onderzoek was ge bleken, dat vele passagiers gebruik maakten van de aanslagbiljetten van anderen. In vele gevallen werd echter aan de gestelde beper king wel de hand gehouden. De verdediger, mr. G. de Grooth verzocht den kantonrechter nog te hooren den inspec teur van 't Staatstoezicht op de Spoorw., tot wien de verdachten zich gewend hadden met de vraag of een dergelijke beperking zou worden erkend. Deze verklaarde, dat inderdaad de beide verdachten bij hem geweest waren om daar- Zwijndrecht, 3. C. Maris, Oudemolen, 4. A de I over advies in te winnen. Getuige wees er op, Bruyne, Zuid-Beijerland. Kampioensprijs: A. Schippers, land. Slacht paarden. Oud-Beijer- Warmbloed. dat indertijd in kort geding door den presi dent van de Haagsche rechtbank is uitge maakt, dat een dergelijke beperking de bepa lingen van de wet niet te niet doet. Het betrof hier een zaak van de K.O.V.A., die als grens gesteld had een inkomen van 2500. Getuige Fijnste en beste slaehtpaard, onverschillig heeft aan de verdachten geantwoord, dat een welke leeftijd: A. Schippers, Oud-Beijerland. dergelijke beperking wel niet zou worden aan- I vaard. Koudbloed. De ambtenaar van het O.M. meende, dat de Fijnste en beste slaehtpaard van 4 jaar of door de verdachten ingevoelde beperking het jonger: 1. A. Schippers, Oud-Beijerland. openbaar karakter aan het middel van ver- Fijnste en beste slaehtpaard boven 4 jaar: voer niet ontneemt. Voor eerst toch moet men 1. G. Winterswijk, Rotterdam, 2. E. A. Pin, zich afvragen of de beperking wel zoo groot Culcmborg, 3. Abr. Schipper, Oud-Beyerland. jS. Ten eerste is wel gebleken, dat er op de getoonde aanslagbiljetten geen controle werd uitgeoefend, zoodat ieder, die zulk een biljet kon toonen als passagier werd aangenomen. Maar al zou die controle wel gebeuren en ook mogelijk zijn, dan nog komt men tot de con- Maandagavond wierp klasse A voor den rondgang op de banen van „Pompenburg". Ofschoofi er geen recordcijfers per baan ge worpen zijn, mogen wij wel constateeren, dat olusie, dat beperking maar heel gering is, deze banen de gemakkelijkste van Rotterdam Het is er mee als met den ondernemer, die zich genoemd mogen worden. Immers slechts 2 bereid verklaarde alleen de leden van de vier clubs beneden de 600 en de 8 andere ruim radio-omroepvereenigingen te vervoeren. In 600, wijst daar wel op. Dit moest dan ook Rotterdam zijn 108.858 aangeslagenen in de „Tous les Neuff" met haar getal van 588 inkomstenbelasting. Hiervan zijn 78.657 °f geducht ondervinden, waar zij van nr. 2 naar meer dan 70 pet. aangeslagen voor een in~ nr. 8 duikelde. Overigens blijft cle concurrentie it0men tusschen 800 en 2000. Rekent men van alle clubs, behalve „Alle Neune", nog van ,jan nog hierbij, dat een gedeelte van de inge- dien aard. dat er nog niets te voorspellen is. Zetenen niet in de belasting is aangeslagen, J®r^hil tU3schen nr- 2 en »r' 10 bIiJft dan komt men tot dc slotsom, dat ongeveer slechts 77 houten in de volgende 30 balien nog 75 pct. van ,j0 in„ezütenen voldeed aan de Ir.SSeriïV A 316 337 I door de échten gestelde eischen om ver- 652, The Far West 298 322 62(/ Tous les vroerd te worden- Men kan di®r dUS Wel dege- Neuf 283 305 588. Alle Neune 325 316 10k sPreken van een openbaar aanbod, te 641. Noveni 303 343 -= 646. De Poede- meer, omdat het gedeelte, dat uitgesloten la, laars 297 299 596. A.D.O. 290 326 Vich van deze soort vervoermiddelen geen ge- Autobusdienst of taxi-bedrijf? De 47-jarige R. S. uit Klaaswaal heeft te rechtgestaan wegens het onderhouden van een autobusdienst van Rotterdam op Zuid- Beijerland. Ook deze verdachte beweerde, dat er van een autobusdienst geen sprake was, doch dat hij alleen reed op bestelling. In zijn zaak werden de controleerende po litieambtenaren eveneens als getuigen ge hoord, alsmede de chauffeurs, die in dienst waren van verdachte en tevens werden eend- ge passagiers als get. a décharge gehoord. Het bleek, dat verdachte zijn passagiers uit verschillende dorpen op het eiland Hoeksche Waard haalde en naar Rotterdam bracht, waar zij meestal aan de garage aan de Wijn straat uitstapten, doch ook wel naar een station of andere punten in de stad werden gebracht. Het O.M. meende, dat aan de omstandigheid dat er plaatsen besteld werden, niet te veel waarde mocht worden gehecht, omdat de menschen immers wisten op welke uren de auto's van verdachte reden. Het ten laste gelegde bewezen achtend, eisehte het O.M. ƒ150 boete subs. 30 dagen hechtenis. Mr. J. A. W. Burger uit Dordrecht voerde aan, dat verdachte niet meer heeft gehad, dan een taxibedrijf, ingerioht naar de eischen, die door de buitengemeenten worden gesteld. Pleiter betwistte ook, dat er van regelmaat sprake zou zijn. Eiken dag zijn er niet even veel ritten gemaakt en bovendien is er ook een dagelijksch verschil in de dorpen, waarheen werd gereden. Pleiter concludeerde dan ook tot vrijspraak. Op verzoek van den ambtenaar van het O.M. zal de kantonrechter over veertien dagen schriftelijk vonnis wijzen. Tweede klas klein biljart cadre. Gisterenavond zijn in het clublokaal van 't Zuid te Rotterdam de wedstrijden om het districtskampioenschap van Rotterdam en omstreken tweede klas biljart cadre voort gezet. De uitslagen zijn pnt. Menist 250 Vaandrager 189 De Vogel 250 Baay 223 Groenenboom 250 v- d. Vlies 229 Vink 250 Groenenboom 146 Vaandrager 250 Baay 193 Menist v. d. Vlies Woensdagavond wordt de eindstrijd gehou den. brt. 22 22 28 28 48 48 30 30 25 25 38 38 h. s. gem. 34 11.39 25 49 51 31 25 30 23 27 28 51 22 8.59 8.92 7.00 6.20 4.97 8.33 4.86 10— 7.72 6.57 6.23 Thans worden ook voorstellen gedaan aan de houders der 4li pct. leening 1901. Door de N.V. Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf is aan den beheerder der door haar uitgegeven 4% pct. obligatieleening 1901 verzocht om geen maatregelen van exe cutie tegen die vennootschap te nemen, Indien door deze in het jaar 1936 geen obligation van die leening deel uitmakende worden af gelost, mits de vennootschap gedurende dat jaar evenmin aflossingen zal doen op de 5 pct. obligatieleening te haren laste uitstaan de, zulks evenmin zal geschieden door de N.V. Mij. voor Scheeps- en Werktuigbouw „Fijenoord" op de il/2 pct. obligatieleening ten laste van deze uitstaande en de beide vennootschappen gedurende dat jaar aan hare aandeelhouders geen uitkeeringen zul len doen. In een op 27 April te houden vergadering van obligatiehouders zal dit voorstel aan de orde komen. Tot toelichting van dit voorstel diene het volgende: De vennootschap heeft ook in den crisis tijd hare jaarrekeningen zonder verlies kun nen afsluiten, nadat de rente op hare obli gatieleningen was betaald. De kleine winst- saldi der laatste jaren werden voor afschrij ving gebruikt. Intusschen maakt de liquiditeit van de vennootschap en van het concern, waarvan zij deel uitmaakt, aflossingen op hare obli- gatieleeningen voor het oogenblik ongera den. Die aflossingen op de drie obligatiele ningen ten laste van het concern uitstaande, zouden In 1936 379.000 vergen. Het voor het bedrjjf der vennootschappen noodige vloeiende kapitaal is in sterke mate aange tast door de uitgaven, die zij hebben gedaan, om dat bedrijf, dat vroeger op de terreinen van de Mij. voor Scheeps- en Werktuigbouw „Fijenoord" N.V. te Rotterdam boven de Maasbrug, op de terreinen van Wilton's Ma chinefabriek en Scheepswerf in de voorma lige gemeente Delfshaven en op de terreinen der laatste vennootschap te Schiedam werd uitgeoefend, geheel op die laatste terreinen te concentreeren. Die uitgaven waren voor het terugbrengen der bedrijfsonkosten vol strekt noodzakelijk en hebben die in sterke mate doen dalen, maar zij waren zeer be langrijk. Het concern is thans ter aanvulling van zijn bedrijfskapitaal in overleg getreden met het Werkfonds en vertrouwt van die instel ling op redelijke voorwaarden het noodige crediet te zullen erlangen, dat, vermeerderd met bankcrediet, de voortzetting van het be drijf zal verzekeren. Daarvoor is echter in hooge mate ge wenscht, dat de obligatiehouders aan het concern uitstel van aflossing gedurende 1936 toestaan; de betaling der rente op de öbliga- «ën verschuldigd zal dan mogelijk Miiven. De vennootschap stelt daarom aan hou ders van haar 4% pct. obligatiën voor, om hare verplichting tot aflossing gedurende 1936 te schorsen. Zoodra zij daartoe in staat zal zijn, zal zij die aflossing ook binnen dat jaar hervatten. De houders der beide andere obligatieleeningen hebben reeds uitstel voor aflossing verleend en wel resp. voor drie maanden en voor een jaar. De leening was oorspronkelijk groot 1.250.000. Van de leening staat thans nog uit 210.000, waarvan op 1 Mei van de jaren 1936 tot en met 1941 telkens 35.000 zou moeten worden afgelost, volgens het oor spronkelijke plan. 616. V.O.L. 313 322 635. N.H.R.V. 302 319 621. D.O.K. 312 333 645. De stand is u, na 110 ballen per lid, de vol gende: l. Alle Neune 3617, 2. D.O.K. 3296. 3. E.V.A. 3272, 4. A.D.O. 3266. 5. V.O.L. 3260, 6. Far bruik zal maken. De ambtenaar, de tenlaste gelegde feiten bewezen achtend, eisehte te gen ieder der verdachten 500 boete subs. 50 dagen hechtenis. De verdediger, mr. G. de Grooth, wees er op, dat de beide verdachten ook te Amster- Juffrouw Klik tegen haar advocaat: „Ver tel u mij eens!zou ik juffrouw Pieterse veroordeeld kunnen krijgen voor hét. versprei den van, voor mij schadelijke, valschè, ge. ruchten, als zij vertelt, dat ik dat vertei, Wat. zij loopt te vertellen, dat ik zou verteld heb ben!!? EXAMEN E. H. B. O. Het examen E. H. B. O, voor de cursisten 1935-1936 zal plaats hebben op Donderdag 2 April a.s. 7 uur n.m. in het Handelsge bouw. De uitreiking der diploma's aan de ge slaagde cursisten zal plaats hebben °P 7 Mei a.s. in een bijeenkomst die alleen toegan kelijk zal zijn voor leden en donateurs. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen bij: Roodenburg, Schoutstraat 40, portemonnaie met inhoud; Kramer, Falck- straat 21, portemonnaie met inhoud; Oranje, Paterstraat 9, autoped; van der Windt, Waal straat 32, bankbiljet; Politiebureau, actetasch en fietsslot. scheffer, Vettenoordstraat 11, rijwielplaatje; Klos, Prins Hendrikstraat 74, bos sleutels: Mosterd, Havenstraat 81, ry- wielplaati° WL.; Pring Röntgenstraat 38, hos sleutels; Moerman, Maassluissche Dijk B 101 vulpenhouder; de Graaf, Valeriusstraat 132, portemonaie wiet inhoud. WERKLOOSHEID. Het aantal werkzoekenden, Ingeschreven de Arbeidsbeurs alhier, bedroeg Zaterdag j.l. 2698. DIJBEEN GEBROKEN. Twee jongens, in dienst bij van H. moesten op een carrier een divan naar Vlaardinger- Ambacht brengen. Ondei weg sloot een vriend de 16-jarige D- D- ui de Huytenbuichslraat zich bij hen aan. Hoewel van H. gezegd had, niet in de car rier te gaan zitten, deden zij dit toch. Bij het afrijden van de Voorstraat raakte H. G., die stuurde, de macht over zijn stuur kwijt en reed tegen een lantaarnpaal, met het gevolg dat D„ die voorop zat, zijn rechterdij been brak. Op advies van Dr. de Koning" is D. naar het Ziekenhuis te Vlaardingen gebracht. COMMISSIE HARINGDRIJFNET- VISSCHERIJ. Dc heer ,7. Pot Fzn. alhier is benoemd tot lid van de commissie voor de h'aringdrijf- netvisscherij. BURGERLIJKE STAND. --- GEBOREN: Maatje M„ d. van P. H. Maar- f leveld en G. C. van Keulen, Heemraadstraat 8- Catharina J. J„ d. van J. J. van der Velden en P. J. v. d. Linden, P. K. Dr.str. 254. Johannes B„ z. van G. J. Sneek en J v d. Lugt Trompstraat 31. OVERLEDEN: M. j. Gosling 34 J. echtgpa. van A. Goédknegt, Tollensatraat 44. K. den Hartog 39 j. wed. van A. de Bloots," Em- mastraat 11a.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2