1. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. WICHELROEDE LOOPER BIJ „ST. AUGUSTINUS". 59ste JAARGANG. DINSDAG 7 APRIL 1936 No. 17527 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 SPORTPARK laansl. weg. Het ledental tot 101 geslegen. 6e DAG van KOFA's Stoffenweek 50 ROTTERDAM. „PRIMAVERA". Regeling van het tram- en bus- verkeer. DE KREEKWEG. Tot verbetering zal worden overgegaan. GEBREK AAN CHRISTELIJKEN ZIN. VEEL MOEITE VOOR NIETS. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. ROTTERDAMSCHE KEGELBOND. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE CUURAN'l bedraagt, franco brj vooruitbetaling: Per drie maanden f 3.25; per maand f 1.10 per week 25 cent. Dg bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden S 3,75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent per stuk. postcheque- en girodienst no. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tariet. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; f 75.bij verlies van een wijsvinger; 50.bij verlies van twee voorste ledematen van een hand; ƒ25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Het nieuwe sportpark, dat door jeugdige werkloozen wordt aangelegd aan den Laansl. weg, begint zijn voltooiing te naderen. Het uitgestrekte terreincomplex is thans omrastehr, geëgaliseerd en gedraineerd, om het geheel is een aardige beplanting aange bracht, terwijl nu js begonnen met het ma ken van ruime looppaden en een flinke wasch- en kleedgelegenheid met eantine. n en ander belooft een prachtige aan winst te worden voor de Schiedamsche sport- beweging. Voorloopig ig de opening vastgesteld op Zaterdag 25 Juli a.s. en evenals dit gebeurd is bij het in gebruik nemen van het Sportpark „Boschhoek", heeft de Sportcommissie voor de Gemeente Schiedam, welke het neiuwe ter reincomplex straks, namens de Gemeente, zal exploiteeren, aan den „Schiedamsche Bond voor Lichamelijke Oefening" verzocht op den openingsdag eenige goede sportde- monstraties te willen organiseeren. Stappen zijn bereids gedaan om te komen tot een voetbalwedstrijd tusschen een K. N. V. B. of Zwaluwen-elftal, tegen een Schie damsche Combinatie. Alle te Schiedam gevestigde gymnastiek- vereenigingen 'zegden medewerking toe, waardoor door zeker 1000 gymnasten een gemeenschappelijke vrije oefening zal worden uitgevoerd. Tevens krijgen de gymnastiek- vereenigingen nog 20 minuten tijd voor het demonstreeren van werk naar keuze. De Rotterdamsche Athletiek Kring zal het programma, wat de lichte athletiek betreft, verzorgen, terwijl bij dit gedeelte tevens zal worden ingelascht een demonstratie kracht sport. Sterke ploegen korfballers en handballers zullen deze sporten demonstreeren. Zoo wijzen alle teekenen er dus op, dat Zaterdag 25 Juli a.s., een bijzonder belangrijke dag voor sportminnend Schiedam zal worden. R. K. S. V. EXCELSIOR. Voetbal. Het le elftal speelde Zondag j'.l. den laatsten competitie-thuiswedstrijd. Het resultaat was een puntloos spel. Thans rest nog een uit wedstrijd tegen Oliveo, waarna aan de promo tiewedstrijden kan worden begonnen. Tegen standers hierin zijn D. S. S. H. te Haarlem en vermoedelijk D. e. M. te Beverwijk. A.s. Zaterdag vangen, de trainingsoefenin gen aan onder leiding van den heer Grobbe. Het 2e elftal speelde tegen de Spartanen 11. Worden de beide thuiswedstrijden te gen DONK 2 en G. D. S. 2) gewonnen, dan is ook het reserveelftal kampioen. Het 4e elftal won met 70 van Celer 4 en heeft het kampioenschap voor het grijpen. De overigen elftallen, waren vrij. Cricket. A.s. Vrijdag, aanvang half negen, vindt de bovenzaal van café restaurant Amstelbron een vergadering van de cricketafdeeling plaats. Zij die alsnog tot deze afdeeling willen toetreden hebben hier eveneens toegang. SCHAKEN. Om het kampioenschap van Schiedam. Zaterdag j.l. werd de 7e ronde voor deze competitie in de Amstelbron gespeeld. Ir. J. Brouwer waar van J. Donkhorst, doordat laatstgenoemde na ljj uur bedenk tijd zijn 30e zet nog niet had gedaan C. van Wingerden speelde tegen B. van Yperen een e4 opening. Hij kwam in 't mid denspel een pion voor, maar Van Yperen wist zijn e-pioen tot op e2 door te spelen, het geen de partij wel eens ten gunste van zwart kan beslissen. J. Penning won met wit van A. Bongers. De partij A. Verwaal—J. J. Th. Penning was een d4-opening waarin de spelers voort durend gelijk opgingen wat materiaal betrof. Ieder had bij het afbreken zijn stukken op de vijandelijke rochadestelling gericht zoo dat de partij allesbehalve een ri^T. u karakter draagt. odsch remise- J. F. W. Meyer had een van zim concurrenten als tegenstander. Hi, SDf>p,^arf e gen P. J- H. Willems een e4 open^'t^ een siciliaan werd, die geheel theoretisch be handeld werd. Zwart verspeelde op de 9e zet zijn lange rochade om een aanval op cle Dame-vleugel in te leiden. Het bleek even- later, dat kort rocheeren ook gevaarlijk was. waarom zwart zijn kornmg achter zijn loo- pers en pionnen midden op het bord geborgen hield. Hier stond hij op den langen duur ook niet veilig:, zoodat tenslotte een aanval van Meyer bij de 30e zet beslissend werd. Het wedstrijdprogramma voor 11 April is: P. F. J- Zwart—c. v. Wingerden; A. Bon gersJ- v- sl°bbe; ir. j Brouwerj. Pen ning; P. Willems A. Verwaal; J. J. Th. Penning—G- Huber; j. DonkhorstW. Mooi- huyzen. De partij R* v« Yperenj. Meyer is uitge steld. BUREAU ONDERWIJS. De Wethouder van Onderwijs en de Ge meentelijk Inspecteur van het Onderwijs zijn morgenmiddag verhinderd hun wekelijksch spreekuur te houden. BRANDSTICHTING. Gisteren heeft de politie aangehouden de 26-jarige bloemenkoopman J. p. s. .alhier, die den nacht daarvoor in zijn woning opzet telijk brand heeft gesticht. Hij is niet tegen brandschade verzekerd en heeft bekend uit wraak te hebben gehandeld, Gisteravond heeft de afd. Schiedam van de R. K. Onderwijzers in het Bisdom Haarlem wederom een vergadering gehouden in Corner House, waar ditmaal als spreker was uitge- noodigd de bekende Brabantsche wichelroede loper, de heer P. J- Dovens uit Lieshout. Allereerst werden de notulen der laatste vergadering goedgekeurd en deed de heer H. Boeye, lid van de excursie-commissie mede- deeling, dat ditmaal de Pinkstertocht wel geen doorgang zou vinden. De voorgenomen tocht naar het Hoogovenbedrijf in Velzen is alleen mogelijk voor onderwijzers en leeraren in de betreffende staal-vakken. De K.R.O. kan ook niet ontvangen, wegens de groote verbouwin gen, die daar geschieden. Besloten werd met het vaststellen van een excursie te wachten. Tot afgevaardigden voor de alg. vergadering te Rotterdam werden benoemd mej. M. Krui- r.ing en de heeren P. Eibers, Th. Krebbers, A. Dekker, A. Boudens en H. Boeye. Tot afge vaardigde naar de K. O. V.-vergadering te Utrecht werd benoemd de heer A. Dekker, tot zijn plaatsvervanger de heer P. Eibers. Na deze korte vergadering kreeg de spreker van dezen avond, de heer P. J. Dovens, het woord over zijn onderwerp De wichelroede. Spr. deelde zijn stof in als volgt: De wichel roede in het algemeen; Persoonlijke ervaring; en een practische demonstratie in de zaal. De dichelroede heeft de eigenschappen om waardevolle stoffen, als b.v. water en me talen aan te wijzen, daar waar deze zich in den bodem bevinden. Dit gebeurt, doordat de persoon die met de wichelroede in de handen loopt een soort contact met vermoedelijke stralen krijgt, van de stoffen waarvoor hij gevoelig is. Wanneer dit gebeurt, wordt de wichelroede met onweerstaanbare kracht een halve slag omgedraaid. Reeds in zeer oude tijden in den buurt van den Nijl en den Euphraat en bij de Perzen, gebruikte men wichelroeden om wateraderen in woestijnen op te sporen. Ook de mijnbouw in Duitschland erkent de wichelroede als van hooge waarde. In afbeeldingen uit oude tijden ziet men mijn werkers wel afgebeeld met naast hun gereed schap een wichelroede. Men heeft^tijden gehad, tot kort voor den oorlog, dat de wichelroede naar het rijk der sagen werd verwezen. Sommigen hielden de zaak voor zwarte kunst! Anderen wilden, dat de roede alleen goed was, wanneer men haar gesneden had in één snede, in den nacht van St. Jan tusschen 11 en 12 uur, met den rug er naar toe gekeerd en bij het uitspreken van ellen lange toover-formules. Spr. ontkende al deze geheimzinnigheden en toonde eenige modellen van metalen roeden, waarmee hij zelf werkt. Hierna toonde spr. aan, dat de wichelroede werkelijk draait in de handen van den looper met onweerstaanbare kracht. Spr. beweerde, dat er drie soorten roede-loopers bestaan. Ab soluut ongevoeligen, ongevoeligen en gevoeli- gen. De gevoeligen hebben zelf v?el te lijden, daar ze bij hun experimenten zelf veel te groote schokken ondervinden. De z.g. abso luut ongevoeligen hebben slechts zwakke reacties, terwijl de ongevoeligen als den ideaal- looper voor zichzelf mag gelden. Een juiste verklaring over de kracht, die de roede uit zijn richting doet zwaaien, is nog niet te geven. Spr. vermoedt, dat de stoffen die gezocht wor den bepaalde stralen afgeven en dat door den bouw van den roede-looper deze stralen wor den opgevangen en als het ware een storing brengen in een magnetisch veld. Hoe dit echter mogelijk is? Anderen meenen weer dat sommige menschen boven bepaalde stoffen spiersamentrekkingen ondervinden. Doch hoe moeten dezen dan verklaard wor den? Sprekers werkzaamheden. De heer Dovens noemde hier enkele objec ten waar hij met succes water of anderszins had aangewezen. Bij een wasscherij in Steensel had men een buisleiding van 900 meter aangelegd om water uit de rivier te halen. Spr. wees daar een ader aan op 6 meter afstand van den fabriek. Ver der heeft hij water aangewezen voor brand putten bij de Paters Kruisheeren, bij den Pastoor van Schaick, bij de Leerfabriek Teeuws in Gilze Rijen, bij de Fotografische fabrieken Gevaert te Aerschot in België, waar een waterader op 80 M. diepte werd aange wezen, die nu 15 meter boven den grond uit spuit. De invloed op den mensch. Sprf gaf nu eenige voorbeelden, hoe stra- bestraling van zekere stoffen in- rhriroed^h8011 Gn dier hebben. Ook zonder Spr" b.v. een duizelig ge- voel als hij komt bii dp OU schot naar Best opTT^f w K Eersel secretaris juist boven een waterader zat en dat deze steeds last van koude voeten had. Evenzoo op bet kantoor van de n. c 3 fe Zon. Bij den burgemeester van Bemmel.' in Hoeven had een vrouw steeds last van slape loosheid. Bij onderzoek door spr. bleek het, dat er een waterader juist onder het bed door liep. Ook zoo b.v. bij den organist Jansen te St. Michielsgestel. Reumathiek Talloos waren de voorbeelden waarmee spr. aantoonde dat hij na aanwijzing van een of andere ader kon adviseeren bedden te ver plaatsen, zelfs van menschen die al drie, vier jaren onder behandeling van doktoren waren en die toch door deze eenvoudige glaapplaats- verandering geneaea weiden. Het oude Raadhuis van Praag, waarvoor hei gisteren tot ernstige botsingen kwam tusschen communisten en politie. Ook experimenteerde spr. bij de Eerw. Zus ters Clarissen te Helmond. Aan onderwijzers raadde spr. aan de kinde ren 's morgens eens geregeld te observeeren. Die er dan zoo slapeloos uitzien, zou spr. wil len geadviseerd zien, om eens van slaapplaats te veranderen thuis. Bü de dieren. Nagenoeg alle dieren voelen de water aders. Hoe vaak hoort men niet, dat de var kens het niet willen doen! Of veel sterfgeval len en veeziekten in denzelfden stal. Een spre kend voorbeeld haalde spr. aan by een boer, die hij ging bezoeken op verzoek van den Pastoor van Vlijmen. Bij dezen boer waren in drie jaar tijd 28 koeien gestorven. Spr. constateerde een sterke ader recht onder den stal. De zwaluwen weten het zeer goed! Ook de ooievaar. Mieren, bijen, horzels en wespen kiezen hun woonplaats bij voorkeur boven wateraderen. Men lette maar eens op de mierenhoopen in de bosschen en experimen teez-e daar met den wichelroede. Opvallend is, dat het mierenzuur geldt als een middel tegen reumathiek. Na de pauze verklaarde spr. nog de sterke aantrekkingskracht van den bliksem op be paalde punten. Andere experimenten. Ook op andere stoffen en verschijnselen reageeren sommige wichelroede-loopers. B.v. op afwijkingen in het menschelijk lichaam. Op reumathiek zeer zeker! Ook op afwijkin gen in den grond. Spr. toonde dit aan met z'n werk bij het klooster te Neer, waar volgens den hoofdonderwijzer in 1368 een bisschop be graven moest zijn. Spr. heeft daar den omtrek der ruïnen afgeloopen en aanwijzing gegeven, waar volgens hem een afwijking in den bodem viel te constateeren. Bij opgraving vond men er niet alleen het geraamte van den Bisschop, doch vermoedelijk ook die van den graaf en gravin van Horn. Bij de Dominicanen te Huisen wees spr, het vermoedelijk bestaan aan van een water ader (of volgeloopen onderaardsche gang) vanaf het klooster in de richting van den rivier. Practische demonstratie. Hierna werd overgegaan tot practische demonstratie. Toevallig vond spreker een waterader dwars onder het zaaltje van Corner House. Verschillende dames en heeren hebben getracht, in samenwerking met den heer Dovens, de wichelroede boven deze ader vast te houden, doch tot groote verwondering van alle aanwezigen wrong het apparaat zich met geweldige kracht om. Ook de reumathieklijders zagen tot hun groote verwondering hun of haar pijnlijke plekken aangewezen, wel een bewijs, dat de heer Dovens een gevoelig looper is. Na gewezen te hebben op Gods almacht, besloot spr. zijn hoogst bijzondere rede en experimentaties, waarna de voorzitter hem hartelijk dank zegde. Een bijzonderen avond! WIELERSPORT. Zondag hield de Schiedamsche rennersclub ..de Pijn" haar laatste rit van de voorjaars competitie over een afstand van pl.m. 40 K.M. De totale uitslag over 4 ritten luidt als volgt: A Klasse: 1. Verbrugge; B klasse: 1. Spaans. RIJWIELDIEFSTAL. Mej. W. v. d. S. alhier deed bij de politie aangifte van diefstal van haar rijwiel het welk zij had gepiaatst in een rijwielstalling aan de Edisonstraat alhier. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 46 April. GEBOREN: Jansje, d. van I. Lans en I. Schoneveld, Nieuwsticht M. 33. Jannetje d. van J. Brehm en A. G. Woermeijer, Ar- chimedesstraat 7. Bouwelina, d. van L. de Zwart en G. van der Velden, Newtonstr. P' Nicolaas, z. van J. M. van Kastreen en J. van den Brink, Visscherstraat 10. 11 a^t M J' M'' dochter van C. van Alphen Gn ^an BuÜtenen, Aleidastraat 138. «Z" Van A' P' van der Steen en Schroder, Dr. Noletstraat 1. - Wilhelmus J., J., zoon van B. H. Bruning en H. M. Marten*, van Mar umstrant 19, NED. R. K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN, AFD. SCHIEDAM. Jaarvergadering. Na opening door den waam. voorzitter, den heer J. N. Hoek en goedkeuring der notulen van de vorige ledenvergadering, deelde de voorzitter mede, dat bericht van verhindering was ingekomen van het lid, burgemeester mr. dr- van Haaren. Het plan had bestaan het 5-jarig bestaan der afdeeling te herdenken met een feestavond, doch dit kon niet door gaan. Evenmin kon nog tot aanschaffing van een vaandel worden overgegaan, omdat het Vaandelfonds nog niet groot genoeg was. Be treffende de te houden jaarlij ksche Moeder dag gaf de voorzitter de navolgende inlich tingen: Het is altijd gebruikelijk geweest dezen dag te vieren den 2en Zondag in de maand Mei. Aangezien echter juist op dien dag in drie parochiekerken de H. Communie feesten plaats vinden, is de Moederdag ver schoven naar den le Zondag in Mei,i dus 3 Mei. Op Donderdag en Vrijdag daaraan vooraf gaand alsmede op den Zondag zelf vindt een Plechtig Triduum plaats in de Frankelandsehe kerk, te leiden door kapelaan Haselaar. Op Zondag 3 Mei wordt in de Frankel. kerk des morgens om 9 uur de jaarlijksche H. Mis op gedragen tot intentie der leden. De jaarlijk sche feestavond zal echter een ander karakter dragen dan vorige jaren; zulks bij wijze van Proef. Het zal dit jaar een Maria-avond wor den, welke toegankelijk zal zijn voor alle Schiedamsche Katholieken boven de 18 jaar, terwijl de leden gratis hun plaats kunnen be spreken. De heer Emil Franke, leeraar aan het R. K. Meisjes-lyceum te 's-Gravenhage houdt een rede over de H. Maagd als Moeder, terwijl het bekende knapenkoor van Br. Bruno, bestaande uit 50 jongens, den avond zal op luisteren met diverse Marialiederen. De jaarverslagen van den secretaris, den heer J. N. Hoek, alsmede van den penning meester, den heer P. v. d. Berg, werden bi] ucclamatie van stemmen goedgekeurd. Bij monde van den heer Th. Heijnsbroek werd verslag uitgebracht over de kascontrole. Even eens werd de begrooting over 1936 goedge keurd. Aangezien geen tegencandidaten waren gesteld, werden de aftredende bestuursleden, de heeren dr. A. Kunze en P. A. v. d. Berg gekozen verklaard. Als voorzitter werd bij acclamatie van stemmen eveneens gekozen de heer W. Janse, die in een kort woord beloof- zijn beste krachten aan de vereeniging te zullen geven. Tot leden der kaseontrolecommissie over 1936 werden benoemd de heeren Combrink Sondermeyer en Moonen. Na de behandeling der rondvraag was het woord aan den penningmeester, den heer P. A. v. d. Berg, die een causerie hield over de instelling van de afdeeling. Het jaarverslag. Het bestuur bestond op 1 Januari 1935 uit 6 leden en één vacature. Op de jaarvergade' ring in 1935 werden de heeren W. Janse, Dr. A. L. J. Kunze gekozen, terwijl de heer F. A. Hakkaart wegens het verlaten der af deeling voor het laatst de voorzittershamer hanteerde. Het bestuur bestond op 31 Dec 1935 uit de heeren J. H. Hoek, secretaris en waam. voorzitter P. A. v. d. Berg, penning' meester; A. J. C. van Oppen, 2e secretaris; p. Borsboom, H. J. Markx, W. Janse en Dr. A. L. J. Kunze commissarissen. Het ledenaantal liep van 517 terug naar 451. Het triduum inde Meimaand werd gehou den, mag een succes genoemd worden. Het St. Nicolaasfeest voor de kinderen ge geven op 15 December werd eveneens een succes. Niet minder dan 1040 kinderen werd een prettigen dag bezorgd. De commissie voor hulpverleening heeft in 26 gevallen kunnen helpen. Hiermede was een bedrag van ƒ100.98 ge moeid. Sedert de inwerkingtreding van het be volkingsfonds, 1 Juli 1934, werden 100 uit- keeringen gedaan tot een bedrag van ƒ575. In 1935 werd hiervan 393,50 uitkeerd. Aan de vereeniging Hulp in de Huishouding werd een subsidie van 50 verleend, terwijl aan de vacantiekinderspelen 10 werd ge schonken. Het financieel verslag geeft een klein batig saldo van 14,88. EXAMEN E. H. B. O. Aan de gehouden examens der Ned. Ver eeniging e. H. B. O. afd. Schiedam; afgeno men door Dr. A. D. de Leeuw; Dr. A. H. de Bruyn; Dr. J. H. A. v. d. Berg; Dr. A. Hoo- gendijk en Dr. H. P. Ormel, werd deelgenomen door 64 leden voor verlenging van hun di ploma en door 29 cursisten. Hiervan verwierven 77 een diploma voor 2 jaar; 13 een diploma voor 1 jaar, terwijl 3 candidaten moesten worden afgewezen. De uitreiking der diploma's zal plaats vin den op de te houden feestavond op 18 April a.s. in de groote,zaal der R. K. Volksbond alhier; onder medewerking van de Schied. tooneelvereen. „Utile Dulci". Angora Noppc Stof extra soepel in de dracht in modekleuren, 130 c.M. br. Reel. 15305S 12 De Rotterdamsche Electrische Tram zal ge durende de Bloemententoonstelling „Prima- vera" op het voormalige „Nenijto"-terrein een extra autobuslijn inleggen van het Beurs plein via van Hogendorpsplein-Coolsingel- Schiekade W.Z.-Provenierssingel en Stations singel naar de tentoonstelling. Vertrek eerste autobus naar Primavera: 9.45 uur. Vertrek laatste autobus van Primavera: 22.10 uur. Halten zijn de langs de route gelegen halten van de autobuslijnen A, C en D. Het tarief bedraagt 10 cent per rit; tevens zijn op deze lijn geldig de overstapkaartjes van 15 en 25 cent, de 12-rittenkaarten van 1.10, de dagkaarten en de net-abonnementen. T oegangskaarten derden prijst tegen vermin- Voor de passagiers van de ljjnen 1, 6, 21, 22, D, H en deze extra-autobuslijn zijn bij de conducteurs en chauffers toegangsbewijzen voor de Primavera verkrijgbaar tegen den ge- reduceerden prijs van 40 cent. Tijdens de tentoonstelling zal vóór den uit gang van het terrein voor autobuslijn H een tijdelijke halte voor beide richtingen geplaatst worden. Naar behoefte zullen extra diensten inge lascht worden op de lijnen 1, 6, 21,22 D en H. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 6 April. Aangenomen Ned. zeesleepboot Oostzee, van Maassluis om te dokken in de Wilhelminahaven; Duitsch s.s. Monsun, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wiltonhaven; s.s. Margot, van Poole in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 6 April. Vertrokken Noorsch m.s. Femlane, ledig naar Rotterdam; m.s. Almkerk, ledig naar Rotterdam; Noorsch s.s. Anglo Norse, ledig naar Tonsberg; Zuid-Slavisch a-S. Carica Milica, ledig naar Bahia Blaaca, In antwoord op een herhaald verzoek om verbetering van den Kreekweg (Rotterdam IJsselmonde), een onderdeel van de doorgaan de route van Noord naar Zuid, ontving de K.N.A.C. thans van het gemeentebestuur van Rotterdam bericht, dat, naar het zich laat aanzien, tot het verbeteren van den bedoelden weg binnen korten tijd zal kunnen worden overgegaan. Een onzer abonné's schrijft ons: Op de vraag, gesteld aan de politie-organisa- ties in uw blad van gisteren: „Is er in de 52 wegen des jaars dan geen andere te vinden om de jaarlijksche politiebals te houden, dan juist deze week, waarin de christenheid het lijden en sterven van den Heiland herdenkt?" moge ik u verwijzen naar het feit, dat ten vorigen jare op den vooravond van Kerstfeest ook een feest is gehouden met bal na. De invitatie luidde tenminste voor dien avond, dus zal het wel zijn doorgegaan. Bal in den Kerstnacht alzoo! J. v. W. In de omgeving van de H. Rosaliakerk had een jongeman zijn rijwiel neergezet. Een rij wiel met een rijwielplaatje. Ondanks de don kerte van den avond was het begeerde plaatje als ware 't een vuurvlieg ontdekt. Werktuigen kwamen voor den dag en merk met huls en al werd van het vehikel gepeuterd. De eigenaar van de fiets moest constatee ren, dat zijn rijwielplaatje verdwenen was. Edoch erg treuren deed hij niet. Hij zette zich op het rijwiel en ging zonder angst huiswaarts met een belastingmerk op de revers van zijn jas. Het metaal, dat de dief met moeite had verkregen was een merk van het vorig jaar. Verwacht wordt: Meest matige, tijdelijk wellicht toenemende wind uit Noordelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt of betrokken, kans op lichte regenbuien met sneeuw of hagel, weinig ver andering in temperatuur. Maandagavond wierpen klassen B en C op de banen van „Pompenburg" hun dubbelen wedstrijd voor den rondgang. Als uitblinkers moeten direct de mannen van „Onder Ons" genoemd worden, H. Borkus, van Vliet, de Vletter, Aldenkamp en Gutteling, die voor hun portie het respectabele cijfer van 667 neerleg den, hiermede hun positie van leiders sterk verstevigend. Zij zullen dan ook wel met hun vrienden van „Alle Neune I" in den eere-wed- strijd deelnemen. Excelsior moet ook met eere genoemd worden. Zij klom van no. 9 naar no. 5. Haar positie is echter nog niet veran kerd en zij zal nog goed op hun tellen moeten passen. In klasse C. kwam A.D.O. II naar voren en bedreigt nu „Alle Neune H". Er werd geworpen: Alle Neune H 258, 307, 565; 't Valt niet mee 291, 297, 588; Onder Ons 335, 332, 667; E.V.A. II 283, 281, 564; D.O.P. 297, 305, 582; Excelsior 305, 316, 621; Prins Hendrik 295, 278, 573; A.D.O. II 609; Treffen Wint 273, 310, 583; Schiebr. Dames 288, 307, 595; Woudsloopers 282, 313, 595; Pompenburg II 308, 308, 814; Pompenburg 287, 303, 580. lederen Maandagavond repetitie Harmo- megezeiscnap St. Ambrosius, R. K. Volksbond 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half IX repetitie van net gemengd koor van den K_ k. UorzeD tn üet Parochiehuls. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaaibewerkersbond „St. Eloy", gebouw K. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. tooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond, üalf 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregtj van 87 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8.30 uur repetitie man» nenzangvereeniging „inter Nos", café De Seinpost. Eiken Woensdagavond indoortrainlng S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen woensdagavond om nail a repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. a. Putten). Groote zaal van den R. K_ Volks» bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van net afdeeüngsbestuur van dea Ned. R. K. volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot nail II repetitie Kon. Zangvereemging Schie dam's Mannenkoor „Urpneus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (air. J. C. M. Felzer) in Klankstudio Lan ge Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repelite Poiynymma. R. K, Volksbond. lederen Donderdagavond van nail tot nalt 10 sociale ontwikkeiingsiezing voor lecieD der Scniedamsche locale Gezelienvereenigmg, on der leiding van den eerw. Praesea in gebouw Nieuwe Haven 121. ledereD Donderdag 8.30 uur bijeenkomst K. J. M. V.-gebouw, R. K. Volks bona. lederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E. H. B. O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging, lederen vrijdagmiddag van b tot o uur repetitie voor de meisjes van net kinderkoor van den K. K. Gorzen in net Parocxueüuis. leaeren tweeden Vrgdag der maana De- stuursvergaaenng van de afd. Schieaam van den Ned. K. K. Bond van Overheidspersoneel „St, Pauius". ïusscnen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Nea. r. k,. Bona van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Anthomus" van 7,308,30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Tentoonstellingen: Studio '32, Finsche volksnijverheid en klein industrie Werken van Wladimir Bielrine Alg. Kunst handel Vischersdijk 111: schilderijen door Louis Heijmans (tot 20 April) D. v. d. Hoonaard te Hillegersberg: werker van A. G. Rober (tot 30 April) Museum Boymansi nalatenschap Patrick Bakker. SCHIEDAM, 7 April. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. J 10. Spoeling. Spoeling 1.— a 1,10. De stand is nu in klasse B: 1. Onder Ons 3379; 2. 't Valt niet mee 3252J 3. Woudsloopers 3207; 4. Treffen Wint 3193; 5. Excelsior 3149; 6. Pompenburg 3147; 7, Schiebr. Dames 3139; 8. D.O.P. 3127; 9. Prins Hendrik 3103. In klasse C. is de stand: 1. Pompenburg H 3261; 2. E.V.A. II 3079; 3. Alle Neune II 3021; 4. A.D.O. II 3019. De volgende ontmoeting is voor klasse A ia „Alheua" en wel Donderdag 9 April,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1