DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 59ste JAARGANG. MAANDAG 4 MEI 1936 No. 17549 STADSNIEUWS. LADDAG VAN DE R. K. E. H. B. O. Honderden E. H. B. O.ers in Schiedam ROTTERDAM. KOLONEL DORREN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. N* 68085 ned. r. k. bond voor groote GEZINNEN. benoemingen bij de politie. brandje. 1mm ONGEVALLEN. Eén doorle. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. Eervol van zijn ambt ontheven DIEFSTAL VAN MANTELS. AUTO-BOTSING. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. INBRAAK BIJ EEN STUDENT. De verkeerde arrestant. hoogheemraadschap schieland DE ZAKKENROLLERIJ OP HET LUNAPARK. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bij vooruitbetaling. LOSSE exemplaren zijn steeds aan ona bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 6 cent per stuk. POSTOHEQÜE. en GIRODIENST No. 81440. uitgave van de N V de Courant De Maasbode COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedruagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct, Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prjjsverhooging voor den Zaterdagavond, Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor liefdadig» heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.—; 15 regels 1.50, bi) vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een daim; f 7o.bij verlies v«n een wijsvinger50.bij verlies van twee voorste ledematen van een hand f 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Goed geslaagde Moederdagviering. In verband met de lste^. Communiefeesten in drie parochies van Schiedam op IJ Mei a.s., de eigenlijke Moederdag, had deze Bond haar jaarlijksch feest voor de leden vervroegd. Het gebruikelijke triduum, dat ditmaal in de St. Liduinakerk op Donderdag, Vrijdag en Zondag werd gehouden stond onder leiding van kap. Haselaar en was flink bezocht. Het kan niet anders of deze gevierde spreker, die door zijn werkzaamheden in de practijk, volop gelegen heid heeft met de jeugd in aanraking te komen, wist de leden te boeien door zijn practische 1 aadgevingen op het gebied der opvoeding enz. Zaterdagmorgen werd in alle parochiekerken van Schiedam een H. Mis gelezen tot intentie van alle levenden en overleden Katholieke "voeders van Schiedam, terwijl in de St. Duluinakerk gistermorgen een H. Mis werd Pgedragen tot intentie van de leden. plaats van de jaarlijksche moederavond, ,0nd gisteravond een Maria-avond plaats in l! Gebouw van den R.K. Volksbond. Deze av°nd was ook dit jaar toegankelijk voor man lijke personen en niet-leden. De zaal was Voorlijk bezet. Het bestuur was van meening, de leden voortaan iets anders moest worden v°orgezet dan de gebruikelijke afgezaagde °uderwetsche voordrachtkunst, waarmede elk Jfj,ar ,je Moederdag werd gevierd en besloot claarom dezen avond anders in te kleeden. Op de eerste plaats trad als spreker op de Heer m- Franke, leeraar aan het R.K. Meisjes- 'yceum te Den Haag, die vóór de pauze een rede hield, getiteld: „H.Mariain verband met het Moederschap" en na de pauze een propa- Sa"darede tot aansluiting bij den Bond. In zÜn eerste rede behandelde spreker op pieuze 'elieate wijze de devotie tot de H. Maagd ln het Katholieke gezin, terwijl in zijn tweede de» de heer Franke een duidelijk overzicht van doel en streven van den Bond. Beide redevoeringen werden op zeer enthousiaste Wijze voorgedragen en oogstten veel applaus. Het programma werd verder gevuld door de Zang van het knapenkoor onder leiding van den Eerw. Broeder Bruno. De roep, die van de prestaties van dit koor uitging, gaf het bestuur aanleiding te trachten deze mede werking te verkrijgen en het bestuur is in haar verwachtingen niet beschaamd geworden. Het programma werd ingezet met 'n devoot gezongen „Ave Maris Stella", ook het sugges tief gezongen „Maria Boodschap" van A Haamers oogstte veel bijval. In de leutige liedjes „Liedje van Baas Garen" en „Ferrette en de Melkkan" waren de jongens in hun element. In „Sehmetterling" van R. Schumann en „An der schonen blauen Donau" hadden zoowel dirigent als koor de gelegenheid hunne kwaliteit ente doen beoordeelen. Het moet gezegd Worden, dat vooral het laatste nummer glanspunt van dezen avond was. Uit de zeer muzikale wijze van uitvoering werd dui- clelijk aangetoond wat met een dergelijk koor °nder kunstzinnige en goede leiding te bereiken is. Men weet niet wat men het meest moet bewonderen: de enthousiaste wijze waarop de jongens hun best trachten te doen om naar VeHnogen tot het succes bij te dragen, dan Wel het rustige welbewuste dirigeeren van den 'rider, die het koor in bedwang heeft. De Pianobegeleiding was in goede handen bij den heer W. de Rooy, organist der St. Liduinakerk. Tïet langdurige applaus na afloop, bewees wel 'h welke mate het optreden van het jongens- hoor tot het succes van den avond heeft bijge dragen. De avond werd met een dankwoord door den voorzitter, den heer W. Janse gesloten. De bloempjesverkoop aan de kerken bracht f 143,76% op. Met ingang van 15 Mei 1936 zijn benoemd tot adj.-xnSpec^eur va nPolitie alhier, den heeren j. A schotvanger uit Amsterdam, B. Hagen mt Haarlem, W. A. A. M. Verhoeven uit s-Hertogenhos Tevens zijn met benoemd tot va" SelUke datum p. C. Fraas, n a Tt f ,Tr "«see te Oudenbosch, T. Woudstra, marechaussee te Heerlen J Molenaar, marechaussee te Nijkerk H W Dietero uit HW—M. j. schoten. Zaterdagavond te ongeveer kwart voor elf Werd de brandweer gealarmeerd voor een brandje bij de firma SchUperoord aan den Singel De brand was ontstaan, doordat een Pan olie, bestemd voor de bereiding p a frites, vlam vatte. Met be iup schuimbrandbluschapparaat en een s r de waterleiding is de brand geblusc De blussching stond onder leiding van c°m mandant Ir. Aïkema. Op het terrein van den brand waren o.m. aanwezig, de commissaris van politie H. P. Clasie en hoofdinspecteur E. N. H. Dasoul. R. C. „DE TREKVOGELS". Ook de leden van „De Trekvogels" hebben een goede oefenrit gehouden. De uitslagen luiden: Gemengde klasse, 52 K.M.: 1. Brocage, tijd 1 uur 39 min. Junioren, 32 K.M.: 1. Gog, tijd 1 uur 14 min. Gisteren heeft de R. K. E. H. B. O. in Ne derland op het Hermes D. V. S.-terrein aan de Dam laan te Schiedam haar landelijke wed strijden gehouden welke bestonden uit groeps wedstrijden en gasoefeningen. Voor de gasoefe- ningen was door de N.V. Mij. „Oxygenium" te Schiedam een 5 meter hooge cylinder gevuld met gas op het veld geplaatst, terwijl de fir ma C. Jongsten te Schiedam voor de geluids installatie had zorg gedragen. Aan deze wed strijden werd deelgenomen door groepen uit: Amsterdam, Arnhem, Berkel-Enschot, Delft, Enschedé, Gouda, Hoorn (N.-H.), Nijmegen, Rotterdam, Schiedam, Udenhout, Veur-Leid- schendam. Terwijl nog verschillende andere afdeclingen alleen aan de gasoefeningen deélriamen. Te kwart over 1 opende den heer A. M. Bergers de wedstrijden met een rede waaraan wij ont- leenen: Ik heet u allen hartelijk welkom op 'tHer- mes-D. V. S.-terrein, welk terrein op zoo'n bij zondere sympathieke wijze door het Bestuur van „Hermes" in onze handen is gesteld. De belangstellenden hier aanwezig dank ik voor het blijk van sympathie hetgeen zij geven door bij de wedstrijden tegenwoordig te willen zijn. Voor uwe aanwezigheid, voor uwe sympathie, dank ik de belangstellenden niet aileen namens de honderden deelnemers hier aanwezig, doch ook namens de honder den, die moesten achterblijven. Namens die duizenden te zamen dank ik tevens gaarne het gemeentebestuur van Schiedam, hetwelk door een bijzonder soepele houding ten onze opzichte" het heeft mogelijk gemaakt een ini tiatief te nemen op Eerste Hulp-gebied. n.I. de wedstrijden te doen houden op het open veld. Van harte welkom ook de Jury, welke on danks den Zondag zich beschikbaar heeft wil len stellen ln een drie-dubbele bezetting, waar door een vlug verloop van de wedstrijden ge waarborgd is. In het bijzonder moet Ik hier een woord van dank uitspreken aan den heer dr, v. Herwerden, die mij in dsn tiia van voorbereiding op alle mogelijke manieren met medische adviezen terzijde heeft gestaan en daadwerkelijk heeft medegewerkt aan den op bouw van dezen dag. De Vereeniging te Schiedam, St. Christo- phorus en al haar leden dank ik in 't hij zonder voor de bereidwilligheid waarmede zij mij behulpzaam zijn bij de organisatie van dezen dag. Aan de medewerkers in combi natie en individueel m'n bewondering en dank voor al hun werkzaamheden, voor de mede werking gegeven en nog te geyen. Hooggeachte toehoorders, Dames en Hee ren. U een verloop geven van de gebeurte nissen voor de microfoon wat of ei van daag allemaal plaats heeft zou te tijdroovend zijn. In dit verband verwijs ik u naar het pro gramma. Spr. hoopte verder, dat de wedstrijden en oefeningen tot een groote bloei en groei van de Eerste Hulp in 't algemeen in Nederland mochten bijdragen en voorts verklaarde hij de wedstrijden voor geopend. Hierna namen de wedstrijden een aanvang, welke een zeer vlot verloop hadden en door de vele toeschouweres met belangstelling werden gevolgd. De jury bestond uit cle vol gende dames en heeren: in A de heeren doc toren: Dr. A. C. Rombijn, Dr. Huibregtsen Dr. J. J- de Maeyer (resp. Rotterdam, Rotter dam en Schiedam). In B de heeren Doctoren: Mevr. Dr. Koe ne, Dr. A. L. Kunze en Dr. M. van der Lugt (resp. Rotterdam, Schiedam en Delft). In C de heeren Doctoren: Dr. Rijken, Dr. L. Hermans en Dr. C. van Pelt, (resp. Rot terdam, Delft en Breda). De Centrale Jury was als volgt samenge steld: Dr. van Herwerden en de heeren H. Wennekes, voorz. Dioc. Bond, J. Smit, comm. Dioc. Bond (resp. Rotterdam, Rotterdam en Amsterdam) Na de wedstrijden werden de prijzen uit gereikt en werden de volgende resultaten bekend. De uitslagen. Juniores: le Prijs, Rotterdam A 2 115% punten, lauwerkrans, geschonken door R. K. E. H. B. O. Rotterdam; 2e pr. Rotterdam, B 2 113 punten, hangplaquette, geschonken door R. K. E. H, B. O. Schiedam; .3e pr. Delft A1 103 punten, zilveren medaille, beschik baar gesteld door Rotterdamsch Nieuwsblad; 4e pr. Veur C 3, 94 punten, zilveren lauwer tak beschikbaar gesteld door R. K. E. H. B. O. Deift; 5e pr. Schiedam A3 94 punten angplaquette, beschikbaar gesteld door R. K. B- Arnhem; 6e pr. Arnhem A 3, 82 n e"' ZJ'veren medaille beschikbaar gesteld r°°r K' E- H- B. o. Delft; 7e pr. Arnhem haa'r 'óv, z''veren plaquette, beschik- Courant' 6 d°°r de Nieuwe Schiedamsche t Se=:? PT Rotterdam Cl 131 pun ten, medaille van Gemeente Schiedam- 2e pr. Eerkei Ensehot A 2 123 punten, zilveren leg- -.«Inin* nan \/ör TTnt«—4 n RENNERSCLUB „DE PIJN". Gisteren hield de Schiedamsche Rennersclub ..De Pijn" een trainingsrit over een afstand van 50 K.M., waarvan de uitslag is als volgt: A.-klasse: 1. Verbruggc; R.-klasse: 1. Spaans. penning van Ver. Hatert; 3e pr. Berkel En- schot B 2 107 punten, zilveren medaille van Ver. Hoorn; 4e pr. Gouda 106 punten, zilveren medaille van Ver. Arnhem, troostprijs, Delft B 3 98 punten, zilveren medaille van R. r E H. B. O. Leidschendam. 'commandantsprijs Berkel Ensehot A 2 56 punten. Dames- of Heerenrijwielen, waarvan door het Maandblad 5 zilveren draagmedaille. Prijs voor verstkomende vereeniging werd toegekend aan Nijmegen. De eerewedstrijd werd gewonnen door Ber kel Ensehot met 104 punten met ais prys een medaille beschikbaar gesteld door H. K. H. Prinses Juliana. De feestavond. 's Avonds waren de leden van de R. K. E. K. B. O. van Schiedam en vele omliggende plaatsen, wederom vereenigd in Musis Sa crum om deze schitterend geslaagden land dag met een feestavond te sluiten. Onder de aanwezigen merkten wij op de Burgemeester Mr. Dr. F. L. van Haaren, Dr. de Mayer, N. J. Post, Deken Schraag en Pastoor P. Binkhorst O.P. Te ongeveer 8 uur opende den heer A. M. Bergers den avond. Spr. zeide o.m. bijzonder erkentelijk te zijn voor de aanwezigheid van den Burgemeester zoowel 's middags als 's avonds. 't Is nu enkele maanden geleden dat mrj bet U reeds bekende reddingsgeval, van een onze leden, ter oore kwam. In kwaliteit ook van propagandist van de Haarlemsche Dioc. Bond van E. H. B. O. Vereen, stelde ik mij voor de twee U bekende namen van de red ders op aller lippen te brengen, de namen van de heeren de Gooyer en Hoek. Dat zulks ge lukt is bewijst ons deze avond, voorafgegaan door den middag welke niet zal nalaten voor alle Vereenigingen rijke vruchten te doen af werpen. Ik ben U allen dankbaar dat U ge volg heeft, willen geven 'n blijk te geven van medeleven door Uw komst. Hierna vertelde de heer Bergers hoe hij als propagandist, de heer de Gooyer heeft kun nen winnen voor de R. K. E. H. B. O. en hoe deze nu, met den heer A. van Hoek sa men, voldoening van hun werken hebben, door de met succes bekroonde pogingen bij do drenkelingen, Pok Kwam en Chak Tay. Wat waren de eerste pogingen? De heer de Gooyer als lid te verkrijgen voor de Eer ste Hulp. Er is gezaaid er is geoogst! Het propaganda-woord gaf z'n vruchten rijkelijk weer en de moeite destijds ondernomen werd beloond met het redden van twee menschën- levens. Ik mag wel zeggen dat ik 50 pet. van U allen voor me heb gehad. Door een goede voor bereiding was het steeds mogelijk bij oprich ting van Vereenigingen volle zalen te zien. Is het U allen ook niet opgevallen dat nooit iemand de dans ontsprong? Allen gaven zij zich als lid, m.a.w. dus U, was een 2e heer de Gooyer.. Duizenden malen per jaar wordt daadwerkelijk door u allen in Nederland bij on gevallen opgetreden, 't Zaad gestrooid ter op richting gaf z'n vruchten automatisch weer. Ik zou zoo zeggen, laten wij vanavond ons zelf belooven propagandist te zijn voor het liefdewerk Eerste Hulp, wat nooit vraagt en altijd geeft. 't Valt soms niet mee. Aan medewerking heeft men wellicht niet te klagen, doch de omstandigheden kunnen zoodanig zijn dat men gehandicapt wordt. Geachte toehoorders, da mes en heeren, ook ddt heb ik ondervonden dochde aanhouder wint. Er zijn velerlei manieren om in de Eerste Hulp verdienstelijk werk te leveren, terwijl het bij en om alles ter liefde van Uwe even- menschen moet gaan. 't Is juist de christe lijke naastenliefde welke ons aanspoort ver dienstelijk te zijn in het werk der Eerste Hulp. Ik weet 't wel, hoe meer actief werk men levert hoe meer hinderpaaltjes geno men moeten worden, doch zooals ik U straks heb gezegd de aanhouder wint. Met nog enkele propagandistische woor den voor het Katholieke E. H. B. O -blad, gaf spr. het woord aan Mr. Dr. van Haaren, burgemeester van Schiedam. Huldigingsrede burgemeester. In Schiedam is het heden een feestdag! Groote scharen E. H. B. O.ers van Schiedam en elders zijn hier bijeen gekomen om hun krachten onderling te meten, en het is wer kelijk passend zoo een welgeslaagde dag met een feestavond te sluiten. Aan de dag van van vandaag zijn vele oefeningen voorafge gaan vanmiddag volgde praktijk. Dat; her denkt spr. de redding op 8 October 1935, door twee leden der Schiedamsche E. H. B. O. in de Benzinehaven te Pernis, tijdens een ge weldige storm. Twee buitenlanders zijn door een ongeval overboord geslagen. Op het schip het s.s. „Meriela" waande men hen reeds ver loren. Maar het woeste element rekende niet op een Schiedamsche boot de „Schiedam XII". De twee Schiedammers aan boord van het schip slaagden erin de twee drenkelingen meer dood dan levend aan boord te halen en met kundig en doeltreffend werk de levensgees ten weder op te wekken. Den heer M. de Gooyer, lid van de R. K. E. H. B. O. heeft kunde en oefening in prak tijk weten te brengen op keurige wijze bijge staan door den heer A. van Hoek. Hiermede hebben zij 'ets bereikt waar alle menschen naar verlangen. Wij allen zijn trots op U als Schiedammers. Toen eenmaal de betrokkene weer vertrokken waren, waart gjj te beschei den om dit bekend te maken, hiervoor is ech ter door andere wel gezorgd. De Maatschap pij tot Redding van Drenkelnigen en de Re publiek China hebben zich niet onbetuigd ge laten en hebben beide, voor U een medaille en diploma en een draagpenning beschik baar gesteld. Spr. twijfelde niet of de beide redders zullen met genoegen aan den 8sten October terugdenken. Hierna overhandigde de Burgemeester on der een driewerf hoera aan den heer de Gooyer en van Hoek diploma en medailles. Hierna begon het vroolijke deel van het programma wat verzorgd werd door de fam. Hofman en Antonini. Deze zijn er uitstekend ir> geslaagd de 'talrijke aanwezigen op een vroolijke manier, met een rijk gevarieerd programma, den heele avond bezig te houden. VóóR 25 JAAR. In het Stadsnieuws van Zaterdag j.l. staat een bericht „De Nieuwe Straatweg naar Rot- erdam Onze lezers zullen begrepen hebben, c at dit de wording moest betaekenen van de voormalige Keilerweg langs de werf Gusto en dat dit bericht thuis hoorde in onze rubriek „Uit Schiedam's Verleden". s, Y/V,-: HNnn Bij zijn 'proefvaart verloor de hernieuwde „Nonnandie" een van zijn schroe ven. Een duiker begeeft zich onder water om den verloren schroef te zoeken ZUID-HOLL. REN- EN TOERCLUB „DE ZWALUWEN" Uitstekende oefenrit. Zondag hebben de Zwaluwenrenners een Uitstekende oefenrit gehouden, waarbij jammer genoeg enkele renners veel pech hadden. De Amateurs en Nieuwelingen reden driemaal een traject van 27 K.M., een afstand dus van ca. 80 k.M» Bij de eerste ronde bleken de Amateur Vethaak en de Nieuweling De Jong 800 meter uitgéloopen te zijn, toen zij bij een valpartijtje wisten te ontsnappen, gevolgd door een groepje nieuwelingen, waarbij de C-klasser Pettinga zich na een flinke demarrage had aangesloten. Door pech moesten in de eerste ronde v. Delzen, Burg, Gorissen en Lengkeek den rit staken, terwijl de overige deelnemers tijdens den rit meermalen voor de spoorboomen moesten wachten, hetgeen van invloed was op den gemaakten tijd. De juniores reden goed, doch Slokkers, Rosinga en van Munster moesten ook door pech opgeven, terwijl Verhoeven ondanks tegenslag weer op het peleton was gekomen. De tweede ronde hadden Verbaan en Schön zich bij de Jong en Vethaak gevoegd, terwijl bij de derde ronde in de sprint de beslissing viel tusschen Verbaan, Schön en Vethaak. De De Nieuweling Schön had zich dus kranig tuschen de amateurs geweerd. De uitslagen luiden: Amateurs, 80 K.M.: 1. Vethaak, tijd 2 uur 24 min. Nieuwelingen, 80 K.M.1. Schön, tijd 2 uur 24 min. 10 sec. C.-klasse, 53 K.M.: 1. D. Pettinga, tijd 1 uur 36 min 12 sec. Junioren, 53 K.M.: 1. Duchateau: tijd 1 uur 38 min. NED. R.K. HANDEUSREIZIGERS-VEREEN. „ST. CHRISTOFFEL". Bovengenoemde vereeniging houdt een leden-vergadering op Donderdag a.s. den 7en Mei 1936, des avonds 8% uur precies, in Hotel Beijersbergen, Vlaardingerstraat. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrikus Hermanus Marie, z. van H. H. Voorwald en M. A. Landsbergen, Strijenschestraat 19. VERLOTING UITGESTELD. De verloting van de S.V.V. „Ursus" is uit gesteld. Voor bijzonderheden zie men de 'advertentie elders in dit blad. Zaterdag is de 24-jarige mej. E. L. wonende Rietoenkstraat in de Witte de Withstraat aangereden door een auto. Zij bekwam een lin- ker-onderbeen-fractuur en is in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. De 11-jarige M. S. van den Hilledijk is eergisteren in de Brielschelaan door een motor aangereden. Met een gecompliceerde linker onderbeen-fractuur is de knaap opgenomen in het ziekenhuis aan den Coolsingel. Gisteren is de 5-jarige M. Hofland ge woond hebbende Boergoenschevliet aldaar door een auto aangereden. Met inwendige kneu zingen is het meisje vervoerd naar het zie kenhuis aan den Coolsingel en aldaar aan de gevolgen overleden. Zondag is de 21-jarige H. K. uit de Mee krapstraat op den Sluisjesdijk bij het voet ballen gevallen. De man brak het linkeronder been en is in het ziekenhuis aan den Coolsin gel opgenomen. SCHIEDAM, 4 Mei. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. ƒ10. Spoeling. Spoeling ƒ1. h ƒ1,10. Bij beschikking van den minister van staat, mmister van defensie a.i„ is de chef van het korps mariniers de kolonel der mariniers C. J. O. Dorren den 4en Mei 1936 eervol onthe ven van het bevel over de afdeeling mariniers alhier en is de kapitein der mariniers L. Lugt met dien datum met genoemd bevel belast. De kapitein der mariniers L. Langeveld is met genoemden datum belast met de be trekking van len officier dier afdeeling. Twee jongens op lieeterdaad betrapt. Naar het Huis van Bewaring zijn overge bracht, de 20-jarige C. L. en de 17-jarige P. B., die dezer dagen op heeterdaad zrjn be trapt, toen zij probeerden op klaarlichten dag een mantel te stelen van een étalage-pop, staande in de passage van de N.V. Esders' Kleedingmagazijn aan de Hoofdsteeg. Reeds enkele malen miste de firma Esders mantels van deze étalagepop, die op een voor dieven zeer gunstige plaats stond opgesteld in de passage, vlak bij de Hoofdsteeg, zoodat het niet moeilijk was om ongezien met een man tel te verdwijnen. Dezer dagen verlieten enkele cliënten de zaak van Esders, en zagen, dat twee jongens zich verdacht ophielden in de passage. De een stond aan een modepop te frunneken en de ander stond schijnbaar op den uitkijk. De cliënten gingen Weer naar binnen om het personeel te waarschuwen. De jongens had den dit echter in de gaten gekregen en namen begrijpelijk de beenen. Maar enkele leden van het personeel ook niet mis begonnen een achtervolging en al terstond wist men den 20-jarigen C. L„ die op den uitkijk had ge staan, te grijpen. Spoedig kreeg men ook den 17-jarigen P. B., die den mantel reeds had losgeknoopt, in handen. Hij wist zich echter los te rukken en liep zoo vlug als hij kon in de richting Gelderschekade, waar hij een café binnenliep en een toevlucht zocht op de W. C. De achtervolgers hadden dit echter gezien en de dief werd spoedig van de W. C. ge haald en evenasl zijn „collega" overgebracht naar het politiebureau aan de Witte de With straat. Gisteren zijn beide jongelieden overgebracht naar het Huis van Bewaring. Gebleken is dat de jongens nog veel meer op hun geweten hebben. Zoo stalen zij o.m. een fototoestel ten nadeele van een firma op de Hoogstraat. Bij huiszoeking is echter niets gevonden, dat op diefstal wijst. Zaterdag te ongeveer 6 uur is er op den Kreekweg nabij de luchtbrug een botsing ont staan tusschen een personen-auto, bestuurd door den 49-jarigen ir. E. Ch. P. uit Dor drecht en een vrachtauto bestuurd door den 47-jarigen pianohandelaar C. S. wonende Lange Hilleweg. De vrachtauto ging over den kop en werd evenals de personenauto ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, meest Oostelijken wind, aanvankelijk zwaar tot half bewolkt, later verder afnemende bewolking, weinig of geen regen, iets zachter des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. 7 Mei: Doelen, Feestconcert „Zanglust" 8 uur. Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, Dante'a Mysterie-revue Sim Sala Bim (8 uur). Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 7 Mei, in: Lumière, Singede Jugend; Grand, Catharina de kJeine; Studio, Königsmark (voor volw.); Roxy, De melkboer (boven 18 jaar)Prinses Rotchild en Prinses Incognito (voor volw.); Thalia, De rooie (boven 18 jaar); Capitol, Heel de wereld lacht en Gigolette (voor volw.) City, Heel de wereld lacht en Zrjn laatste rit (voor volw.); Centraal, Moderne tijden; Olympia, de Fluisterende schaduw en Het paradijs op aarde (voor volw.); Scala, Broad- waymelody 1936 (voor volw.); Colosseum Episode en Moord in het Casino (voor volw.); Ooster: Watt en half Watt als dakloozen en De Witte Papagaai (bov. 18 jaar). Tentoonstellingen: Studio '32, werken van Braat enMaike Braat, A'dam. Schiedam, Passage-theater, 8 uur, „Zij kreeg een man" en „De beheerscher der wereld" (volw.) In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft men zich door insluiping toegang verschaft tot pand no. 20 aan de Gelderschekade, waar o.m. de 24-jarige student G. B. v. H. zijn ka mer heeft. Toen deze des avonds te circa één uur thuis kwam vond hij zijn geheele kamer overhoop gehaald. Zijn heele garderobe o.m. twee costumes, een zwaar zilveren sigaretten koker, een electr. frequentie-apparaat en nog wat kleinigheden voor een gezamenlijke waar de van plus minus 300 gulden had men mee genomen. De politie werd terstond van de inbraak in kennis gesteld en een huiszoeking volgde. Ko mend aan de bovenste verdieping wilde men een deur binnengaan, doch deze was gesloten. Op het kloppen riep een slaperige stem „ja" de deur werd geopend en een man op sokken vertoonde zich aan den ingang. Aangezien men te doen had met een buitenlander, die zijn identiteit niet kon verklaren, werd de man verdacht van de inbraak te hebben gepleegd, zwaar geboeid naar het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg overgebracht. Na 'n verhoor, dat werd afgenomen, kwam de politie echter al spoedig tot de ontdek king, dat men te doen had met een Duitsch logeergast van den heer J. J„ die ook het bewuste pand bewoont, doch die momenteel in Amsterdam vertoeft. De Duitscher, die met de inbraak niets te doen had gehad werd natuurlijk direct op vrije voeten gesteld. Men is nu op zoek naar den werkelijken inbreker, maar tot nu nog zonder resultaat. Verzwaren, vernieuwen, herstellen en baggeren. In het gemeenelandshuié, alhier zal het hoogheemraadschap Dinsdag 12 Mei een aan tal werken aanbesteden. Deze werken omvat ten een verzwaren en verhoogen van een ge deelte van Schielands Hooge Zeedijk, het ver nieuwen van de Maashoofden 6 en 7 en ver hoogen van Maashoofd 8, het opruimen van IJsselhoofd B en het verlengen van de bui tenberm onder de gemeente Nieuwerkerk a. d. IJssel het uitvoeren van herstellingen van Schielands Hooge Zeedijk en van baggerwerk in het Toevoerkanaal alhier. Drie arrestanten. In den loop van deze week werd op het Lunapark aan de Rochussenstraat ten nadeele van J. C. J. G„ uit Breda een portemonnaie gerold, inhoudende ƒ40.—. In verband hier mede werd op aanwijzing van publiek aange houden de 25-jarige W. H. J. D. uit Schiedam. Aanvankelijk ontkende deze iets met de zak kenrollers uitstaande te hebben, doch gisteren is hij door den mand gevallen. Tevens wees hij zijn twee helers aan, den 17-jarigen bloe men venter H. J. ten S. en den 18-jarigen ijzerwerker A. H. D., die het geld in bewaring hadden genomen. Alle drie de personen zijn in bewaring ga* steld.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1