DE RAMMING VAN HET NED. s.s. „ALPHARD". VLAARDINGEN. GOUDA. MAASSLUIS. SCHOONHOVEN. MAANDAG 11 MEI 1936 EEN ANDERE LEZING. ROND ROTTERDAM-MARSCHEN VAN DE R. W. V. DAME IN BRAND GERAAKT. DE RECLASSEERINGSDAG. ONGEVALLEN. OPROEP. DIEFSTAL VAN FLESSCHEN COGNAC. BOOGBRUG OVER HET NOORDER- KANAAL. OPLICHTING. ITALIË—ABESSYNIE. De in ons land gevestigde Italianen vieren de overwinning. NAAR DEN SLOOPER. BOEFJE. EXAMENS MODEVAKSCHOLEN. JUBILÉ. ONRECHTMATIG STEUN GETROKKEN. NOG EEN AANHOUDING. BURGERLIJKE STAND. MAILVERENDING. VREEMDELINGEN MET VALSCH PASPOORT. BIOSCOPEN. OP DEN UITKIJK. CINEAC. s.s. VOLENDAM. s.s. STATENDAM. GEVONDEN VOORWERPEN KINDJE VERBRAND "bruto opgebracht 98.43. Zaterdagavond te 8,13 uur is uit Hamburg aan het station D. P. te Rotterdam aange komen de bemanning van het Ned. stoomschip „Alphard" van Van Nievelt, Goudriaan Co.'s Stoomvaart-Maatschappij te Rotterdam, welk schip tijdens mist nabij het vuurschip „San- dette" door het Duitsche mailschip „New- York" is geramd en eenigen tijd later gezon ken, nadat de bemanning zich het veege lijf had weten te redden. De opvarenden van het gezonken schip zagen er alles behalve rooskleurig uit bij hun aan komst aan het station D. P., waar vele familie leden zich hadden verzameld, om de geredde bemanning te begroeten. De meeste leden van de equipage waren nog in hun werkplunje gehuld, daar zij zoo goed als niets van het gezonken schip hebben kunnen meenemen. Dank zij de aanwezigheid van de heeren P. A. van Reeven en B. Th. Lans, die namens de Reederij aan het station aanwezig waren, kregen wij spoedig contact met den eersten stuurman L. C. Visch, die echter, zoodra hij hoorde, dat journalisten hem wilden inter viewen, van geen couranten Wilde weten, daar hetgeen reeds vanuit Hamburg was geschre ven niet klopte met de waarheid. Wij vonden dit juist een reden, om wel een onderhoud toe te staan en tenslotte bewilligde de eerste stuurman erin, ons een kort relaas van de redding te geven. Over de oorzaak van de aanvaring, die geschiedde tijdens mist, kon stuurman Visch verder niets loslaten. Drie stooten aan bakboordzijde. Het s.s. „New-York" heeft de „Alphard" aan bakboordzijde met drie zware stooten ge ramd. De bakboord-reddingboot, waarmede men zioh het gemakkelijkst had kunnen red den, sloeg aan splinters. Vrijwel onmiddellijk maakten ruim H en de daarachter liggende machinekamer water en daar het schip reeds begon over te hellen, was men genoodzaakt de „onhandige sloep" aan stuurboordzijde neer te laten. Nauw had de „New-York" zijn ver nielend werk verricht, of acht man van de „Alphard" hadden reeds kans gezien het ge ramde schip te verlaten en langs een touw ladder aan boord te klimmen van het hoog op het water liggende s.s. „New-York". De overige leden van de bemanning, 18 in getal, haastten zich naar stuurboordzijde en hebben zonder zich ook maar ietwat zenuw achtig te maken de zgn. „onhandige sloep" neergelaten. Alle opvarenden konden daarin een plaatsje vinden, want deze boot was bere kend op 32 mem. Van een paniek is dan ook geen sprake geweest. Zij, die in de boot waren gezeten, hebben volkomen op eigen kracht, zich losgewerkt uit de omgeving van het zinkende schip. Op ongeveer vier scheepslengten van het wrak vandaan, zagen wij eerst pas een lichtje, dat later bleek te &ijn van de motorreddingboot van het ss. New-York, die ons toen op sleep touw heeft genomen, niet omdat wij het zoo moeilijk hadden, maar louter en alleen, omdat dit veel vlugger ging. Alle scheepspapieren en bezittingen heeft liien in haast moeten achterlaten, slechts een enkeling van de bemanning heeft iets kunnen meenemen. "T>e eerste stuurman zat juist in zijn hut, toen de aanvaring plaats had. De hut werd totaal ingedrukt, waardoor de buitendeur klem raakte ,doch gelukkig kon Visch zich door de binnendeur nog een uitweg verschaf fen naar buiten. Vanaf de „New-York" heeft men niet meer kunnen zien, hoe de „Alphard" gezonken is. De motorboot van de „New- York" is nog op zoek uitgegaan, doch heeft niets meer dan wat wrakhout kunnen ont dekken. De „New-York" was niet op weg naar Dover, doch kwam van New-York met be stemming Hamburg. Het Duitsche mailschip had aan bakboordzijde een groot gat gekre gen, waarin, toen het schip in Hamburg ar riveerde, nog een stuk verschansing van de „Alphard". In drie kwartier tijds heeft de heele ramp zich afgespeeld, zoo zeide ons de eerste stuur man, die voor de tweede maal een dergelijk i,grapje" heeft meegemaakt. Collecte aan boord van de' „New York De ontvangst aan boord van het ss. „New- York" is voortreffelijk geweest. Onder de passagiers werd onmiddellijk een collecte ge houden voor de bemanning, die 700 mark op bracht. De officieren hebben in deze op brengst echter niet mee willen deelen. Een Amerikaansche dame aan boord van het ss. „New-York", die tijdens de aanvaring uit haar bed werd geslingerd vanwege den hevigen schok, had zich terstond in nachtge waad naar buiten begeven, om maar niets van het ongeluk te zullen missen. Aan een wijnfeest, dat zij omwille van de geredde bemanning had laten aanrichten, daar zij niet had geweten van een collecte, die gehouden was, verklaarde zij zoo verheugd te zijn over het behoud van de bemanning van de „Al phard", dat zij, zoodra zij aan wal was, den eersten neger dien zij tegen kwam, zou kus sen.. Dit was natuurlijk alles goed bedoeld, maar het is echt Amerikaansch Twee mooie wandelsportdagen Een merkwaardig toeval heeft zich bij deze marschen voorgedaan; over twee dagen gerekend telden zij het vorig jaar 388 deel nemers en dit jaar precies evenveel hetgeen wel een groote zeldzaamheid is bij nationale marschen. Zaterdagmiddag kwart voor drie gingen er 75 dames en heeren op weg, die van cafè- restaurant „Het Witte Paard" aan den Groenen Zoom via den Dordtschen Straatweg en Charloischen Lagendijk naar het Viegveld Waalhaven wandelden en verder rond de Waal haven naar Tuindorp-Heyplaat, waar men met het gemeenteveer de Maas overstak naar den Schiemond. Vandaar ging het via Schiedam en Overschie naar Schiebroek, waar de meeste wandelaars op ongeveer de helft van den afstand rust namen in Corner House, waar eenigen tqd een gezellige drukte heerschte. Na de rust ging men weer welgemoed op weg naar Hillegersberg om via Terbregge en langs den Kralingschen Plas en Woudestein naar Kralingsche Veer te gaan, waar men de Maas overstak om via IJsselmonde weer het start punt te bereiken. De snelsten waren omstreeks 10 uur 's avonds weer terug. Twee deelnemers waren uitgevallen op dezen 40 K.M.-marsch. 's Zondagsmorgens vroeg startten 97 wande laars voor de 60 K.M. Rond Rotterdam-marsch, waarvan het parcours over Smitshoek, Hoog vliet en Pemis voerde en vervolgens over de route van de 40 K.M.-marsch. Onder de deel nemers bevonden zich enkele speciaal getrainde dames. Om 10 uur vertrokken 216 dames en heeren voor een 40 K.M. Rond-Rotterdam-marsch over het reeds genoemde parcours. Ook nu ging het dank zij het gunstige weer, evenals Zaterdag in een vlot tempo en tegen 5 uur waren de meesten weer binnengekomen. De E.H.B.O. had gelukkig weinig werk gehad. Van de 8 groepen, die er uitkwamen, verwierven de Dietsche kameraden den Ed. Laurens-wissel- beker, als grootste N.U.W. vereeniging en de groep van Thomson's Havenbedrijf had den Trannosanbeker in ontvangst te nemen. Boven dien ontving elke deelnemer, die een der marschen volbracht, een fraaie plaquette. Elke groep, die met minstens 10 man en een leider een marsch volbracht, kreeg als herinnering daaraan een specialen groepsprijs. Van de in totaal 388 dames en heeren zqn er 9 uitgevallen. Omstreeks 7 uur arriveerden enkele wandelaars, die 60 K.M. rond Rotter dam geloopen hadden en drie kwartier later de hoofdgroep, allen in prima conditie. De 4 dames ontvingen een arm vol bloemen en met veel aplaus werden zij aan het eindpunt ontvangen. Dank zij het mooie afwisselende parcours, de gunstige weersomstandigheden en de opge wekte stemming in de verschillende groepen wandelaars zijn het twee zeer geslaagde dagen voor de Rotterdamsche Wandelsportvereeni- ging (R.W.V.) geworden. Bij het ontsteken van een petroleum- gasbrander. De 24-jarige mejuffrouw M. B. wonende Rietvinkstraat is gisteren bq het ontsteken van een petroleum-gasbrander in brand ge raakt. Zij kreeg brandwonden aan het gezicht en aan haar armen, terwijl haar hoofdhaar gedeeltelijk verschroeide. Doordat zij haar japon over het hoofd trok is erger voorko men. Zij is in het ziekenhuis aan den Berweg ter verpleging opgenomen. Opbrengst der collecte. Naar wij vernemen heeft de Zaterdag J.l. alhier gehouden collecte ten bate van het re- classeeringswerk opgebracht de som van ruim 4500. Dit beteekent dus ruim 700 meer dan een vorig jaar, toen de inzameling 3800 opleverde. De commissaris van politie der 1ste afdee- ling verzoekt hen, die getuige zijn geweest van de aanrijding, welke 2 Mei J.l. heeft plaats gehad in de Witte de Withstraat, hoek Hart manstraat tusschen 8 en 9 uur des avonds en wel tusschen een bestel-auto een een wielrijd- ster, zich te vervoegen' aan zqn bureau Groote Paauwensteeg voor het geven van inlichtin gen. Ten nadeele van de firma van den P. uit de Bloemkweekerstraat zijn van den wal aan het Haringvliet, tien flesschen cognac gestolen, die zaten in een mandje. Het gemeentebestuur heeft het maken van een gewapend beton boogbrug over het Noor derkanaal opgedragen aan de N.V. Gebr. Kwaaitaal alhier op een na de laagste in- sehrqfster. Zaterdag heeft de 50-jarige mevr. L. v. W.-D., wonende in de Jericholaan, het ongeluk gehad het eerste lid van den rechter-wijsvinger tusschen een deur af te knellen. Na voorloopig door den G. G. D, behandeld te zijn, is zij ter verdere verpleging naar het ziekenhuis Cool- singel vervoerd. De 45-jarige schippersknecht W. v. d. M„ die werkte bij de firma Gebr. van den Heuvel aan de Aelbrechtskade, is Zaterdag bij zijn werkzaamheden door een zwaren ijzeren bout aan den schouder getroffen. Met een rechter-schouderfractuur is de man naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd. Op den Ouden Dijk is de 78-jarige P. wonende in de Fuikstraat aangereden door een motor. Met een bovenarmfractuur is de man door den G. G. D. naar het ziekenhuis Coolsingel gebracht waar men hem verder zal behandelen. In het gebouw van het Italiaansche consu laat te Rotterdam, op invitatie van den con sul, dr. Romolo Bertuccioli, hebben zich Zater dagmiddag zeer vele leden van de Italiaansche kolonie uit verschillende gewesten van ons land, alsmede vele vrienden van Italië verza meld, om tezamen te vieren de groote kolo niale overwinning op Abessynië. Enkele con suls van bevriende naties gaven acte de pre sence. Ook de bemanning van de ih de Rotter damsche haven liggende Italiaansche schepen „Hbnestas", „Probitas", „Chisone", „Giacomo C.", „Victoria Veneta", „Mincio", „Eridano", „Antoneta Lauro" en „Mar Glauco" waren bij de herdenking aanwezig. Het beeld van Mussolini, geflankeerd door de foto's van H. M. Koningin Elena en Z. M. Koning Victor Emanuel III, droeg een rijke bloemversiering, getooid met de Italiaansche kleuren. In een enthousiaste rede heeft de consul van Italië te Rotterdam, dr. Romolo Bertuccioli, aan wiens echtgenoote een tuiltje anjelieren was aangeboden, zich gericht tot zijn landge- nooten en vrienden. Heden wordt gevierd, aldus ongeveer de consul, de Italiaansche overwinning in Afrika, de grootste in de geschiedenis van onze kolo niale oorlogen. Na een duur van acht maan den hebben wq den oorlog gewonnen, welke is gevoerd in naam van de beschaving tegen een barbaarsch volk. Abessynië is nu Italiaansch! En dit volgens recht en in feite. Vele dappere mannen zijn gevallen. Niet alleen aan hen brengen wij onze hulde, maar ook aan alle levende strijders. Hulde brengen wij aan Mussolini. Zqn genie, zijn kracht, zijn geest hebben de Wereld doen weten, dat wij de overwinning zullen verdedigen met grooten moed. Ook aan de vrienden van Italië, met name, Holland, Brazilië en Oostenrijk, brengen wij onzen oprechten dank voor het daadwerkelijke medeleven. De rede van den consul werd met groote spontaneïteit ontvangen, welk enthousiasme zijn apotheose vond in een hulde aan den ko ning en Mussolini. Nadat verschillende fascistische liederen waren gezongen, werden den aanwezigen ver- verschingen aangeboden. Des avonds heeft men in Hotel Victoria te Rotterdam de rede beluisterd van Mussoiini, uitgesproken voor den microfoon. Een 20 tal oudere wagens. Naar wq vernemen is van het oudere wa genspark der R.E.T. wederom een twintigtal voor slooping verkocht. Het zijn de wagens genummerd 106126. Ze zijn de laatste vijf jaren niet meer in gebruik geweest. De prijs, welke de R. E. T. er voor krijgt, zal wel niet hoog zqn, doch men wint er in elk geval ruimte mede in de remises. Met het werk zal de volgende week worden begonnen. Hedenavond wordt door het N. V. Ver. R'damsdh-Hofstad-Tooneel, in den Groote Schouwburg te Rotterdam wederom een ver toning gegeven van Brusse's Boefje, met Annie v. d. Lugt Melsertv. Ees in de titel rol, bijgestaan door Enny HeymansSnij ders, Mimi Boesnach, Cor v. d. Lugt Melsert, Anton Roemer e.a. Tijdens de van 5 tot 8 Mei j.l. gehouden examens door de in 1911 Koninklijk goedge keurde Vereeniging van Modevakscholen in Nederland, slaagden van de afdeelingen Rot terdam, directrice mevr. S. A. v. Amijde-Pors, de dames S. de Ridder en H. J. J. de Roo voor coupeuse en A. C. Busink, G. P. v. Drunen en B. C. v. d. Sloot voor costumière. In het politiebureau Sandelingplein is Vrij dag ingesloten de 15-jarige L. K., wegens oplichting van verschillende winkeliers aan den Linker-Maasoever. Hij stapte bij die win keliers binnen, kocht op naam van bekende klanten z.g.n. Yale-sloten, die ongeveer 3 gul den per stuk kosten. Wanneer later bij den be- wusten klant de rekening werd gepresenteerd, wist men van geen bestelling af. De politie werd in de zaak gemengd en de jongen werd gearresteerd. In totaal vïei slo ten heeft hij op deze wqze weten te bemach tigen. Uit het verhoor bleek, dat de jongen de sloten op de markt verkocht voor 25 a 40 cent. Hq wilde namelijk sparen voor een nieuw costuum. Hq heeft echter het geld in „snoep goed" omgezet. Dezer dagen herdacht de heer P. Simons den dag, dat hij vóór 40 jaar als zetter in dienst trad bq de N.V. Handelsdrukkerij en Uitg. Maatschappij v/h Strömberg Co. De jubilaris werd des morgens per auto van huis gehaald en ten kantore der firma aan het Steiger ontvangen en toegesproken door den directeur, den heer J. A. Driessen, onder aan bieding van een electrische kroonlamp. Na mens de commissarissen heeft de heer A. Stee man dén jubilaris waardeerende woorden toe gesproken. De Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon heeft aangifte gedaan, dat de 34-jarige M. van A. en de 47-jarige K, M. meer dan één jaar lang onrechtmatig steun hebben getrokken. Belde mannen zijn aangehouden en in bewa ring gesteld. Aangehouden en in bewaring is gesteld de 34-jarige voerman L. J. W. zonder vaste woon plaats Terzake van verduistering van een fiets ten nadeele van den 47-jarigen tuinman H. de Z. uit de Zestienhovenstraat. W. had de fiets even gevraagd om erop, zooals hij voorgaf, naar Overschie te rijden. De man kwam echter niet terug en heeft de fiets aan een onbekende verkocht. Aangiften van 9 Mei 1936. BEVALLENM. den Toonder geb. Borsje z. W. Elderhorst geb. Verwaal z. E. Rip geb. Hendriks d. P. E. Fuhr geb. Dubbeldam d. M. E. Walbeek geb. Remeeus z. P. J. Treur niet geb. Cranendonk d H. Verheul geb. de Rqke z. M. P. c. Hofland geb. Visser z. M. G. C. Geurtsen geb. Gerz d. S. M. A. Cox geb. Wennekendonk z. M. E. v. d. Dusse geb. v. d. Sluis d. P. Blanker geb. Anders z. H. W. Kooiman geb. Dubbeld z. J. F. J. Kresner geb. v. di. Spek d. E. Ejjgelsheim geb. Waardenburg d. M. E. van Vliet geb. Prin sen d. G. W. Molenaar geb. Bravenboer z. A. M. Wallach geb. Stam z. N. Dubbeldam geb. Bouwman d. J. Bouwens geb. Koops z. J. H. Koopman geb. Bettonvil z. J. Ottenhof geb. v. d. Waall d. W. van Suijlekom geb. de Vree d. W. J. M. Lingmont geb. van Boom z- I. Bekkers geb. van Bienen d. E. Velte- nB5„r, geb. Wildeman d. t OVERLEDENM. P. van d. Hoorn vr. van P. J. Strörmann 26 j. L. J. M. v. d. Poel d. 1 J. F. Rossel m. van C. J. v. Rijn 35 j. S. v' ongeh. m. 48 j. F. de Leeuw ongeh. 2?:., 1- N. J. E. de Voogt wedr. v. A. C. v. Dqk 80 j. R. van Gaffen ongeh. vr. 23 j. H. Schuitema m. van W. Tornga 77 j. C. Mol v. A. Koou 83 j. a. M. Blokladn ongeh. vr. 22 J. A. VoorendiJk m. van M. E. Kerbel 76 J. J. E. Pierhagen ongeh. m. 67 1. P v. Mullem m. van P. de Witte 53 j. Voorts als levenloos aangegeven: E. v. Osna- brugge geb. Benjert d. Eerstvolgende verzendingen en laatste buslich- flngen resp. laatste aanbieding aangeteekende stukken aan het hoofdpostkantoor alhier:- Ned. Indië: 13 Mei zeepost s. Sibajak y. Rot terdam gew. st. 11.12 Mei aanget. st, 20.14 Mei mail s. Chr. Huygens v. Genua gew. st. 11.50, aanget. st. 11.20; 13 en 16 Mei luchtpost via AmsterdamBandoeng gew. st. 1.30, v, dag aanget. st. 20.15 Mei luchtpost via Medan— Batavia gew. st. 11.50, aanget. st. 11.20; 13 en 16 Mei luchtpost via LondenSingapore gew. st. 9.—, aanget, st. 9.—, Een persoon wist te ontkomen. De vorige week Zaterdag vervoegden zich op het Belgische Consulaat hier ter stede twee vreemdelingen, die-een visum verlangden. Een van deze vreemdelingen overhandigde aan het loket een pas die bij nader onderzoek valsch bleek te zijn. Nauwelijks had de tweede vreem deling in ,de gaten; dat het bedrag ontdekt was of hij nam de beenen. De vreemdeling, die het paspoort'had aangeboden zag zoo gauw geen kans aan de haal té gaan en werd gegrepen en door de politie overgebracht naar het hoofd bureau aan het Haagscheveer, alwaar de Vreemdelingendienst gevestigd is.. Hier werd hij, die voorgaf A. B. te heeten, aan een verhoor onderworpen. De vreemdeling deelde mede, dat hij uit Parijs was gekomen en in Argentinië was genaturaliseerd. Zijn paspoort had hq echter in Parijs laten liggen. Zijn bedoeling was om naar Palestina te gaan. Daar de politie den man betrapte óp vele onjuistheden in zijn verklaringen, zal hq in arrest blijven, totdat het onderzoek is afge- loope'n. Den man die uit het consulaat ontkomen is heeft de politie nog niet kunnen achterhalen. B. zeide dien vreemdeling niet te kennen. Samson. In het Luxor Palast gaat deze week de Fransche film „Samson", waarin Harry Bauer de hoofdrol speelt, samen met de in Frankrijk zoo populaire actrice Gaby Morlay. Bauer speelt weer de rol van den grooten, groven man met het edelmoedige hart. Hij is hier een financier, die een veel te jonge vrouw trouwt en zich door haar bedrogen ziet. Teneinde zich te wreken, bewerkt hij zqn eigen failliet. In- tusschen bemerkt de jonge vrouw, welk een hoogstaand karakter de verwaarloosde en ver raden man heeft en het einde komt met een verzoening. Er wordt in „Samson" uitstekend gespeeld. Het is een boeiende film, die echter strikt voor volwassenen gereserveerd dient te bltjven. In het bijprogramma, dat o.a. een in teressant journaal met opnamen van het ge strande zeilschip „Herzogin Cecilië", een der beroemde Finsche graanschepen bevat, is de succesvolle „Savoy Band" geprolongeerd. Men heeft een aardige scène gemaakt, waar in de leden van de band zich wegens het mis sen van den trein verlaat hebben en man voor man door de zaal het tooneel opkomen ren nen. Dan gaat het er op de bekende manier aan toe, in een muzikale show, die er op uit is, het publiek aan het zingen te brengen. Door de manier, waarop dit gebeurt, kost het niet veel moeite, de menschen mee te laten neu riën en ten slotte doet alles mee en is het tusschen de band en de toehoorders een aller gezelligst onder onsje geworden. De handelaar J. P., wonende Nijverheids straat, heeft in de Nassauhaven een venters- bootje liggen, genaamd „Trio". Al meermalen was het gebeurd, dat hij geld miste uit een kistje, dat in de kajuit stond geborgen. Vrij dagavond besloot P. eens op den uitkijk te gaan staat en zoo waar om kwart over twaalf Stapten twee personen op zijn bootje, morrel den wat aan de deur, gingen de kajuit binnen en kwamen met het kistje onder den arm naar buiten. Maar 't viel niet mee, want de koop man greep de beide knapen stevig vast, maakte alarm en spoedig was er politie-assis- tentie. De inbrekers zijn de 22-jarige stal knecht L. in 't V. en de 15-jarige H. C. 3., zonder beroep. Ze zijn aan het bureau Nassau- kade in bewaring gesteld en blijven ter be schikking van den Officier van Justitie. Uit het verhoor is gebleken, dat zij zich aan verschillende „kraakjes" op het bewuste bootje hebben schuldig gemaakt, tot een totaal bedrag ad 20 gulden. Cineac heeft deze week een zeer interessant programma. Het laatste nieuws uit alle landen omvat o.m. het eerbetoon aan pater Damiaan te Walsoorden, de uitvaart van koning Foead van Egypte en niet te vergeten de overwin ningsroes te Rome met de groote rede van Mussolini. Ook aan het sportnieuws is veel aandacht besteed. Dan een vroolijke comedie met Shirley Temple en haar kleine vriendjes. De kleine lieveling van het publiek heeft dus ook naar Cineac haar weg gevonden. Hebben we eenige weken Popeye gemist, thans kunnen we weer profiteeren van een daverende teekenfilm over de gymnastieklessen van dezen geweldenaar. Het s.s. Volendam van de Holland Amerika- Lqn vertrok Zaterdagmiddag van Rotterdam naar New-York, met 13 passagiers kajuits klasse, 17 passagiers toeristenklas en 16 pas sagiers derde klas. Het s.s. Statendam van de Holland-Amerika Lijn kwam gistermorgen 9 uur van New York te Rotterdam aan, met 125 passagiers kajuits klasse, 74 passagiers toeristenklas en 74 pas sagiers derde klas. RENNERSCLUB „FEIJENOORD". De uitslag van de Zondag gehouden kop- pelrit luidt als volgt: Amateurs 81 K.M. 1- Van Breijgel-de Snoo in 2 uur 15 min. 42 sec. Nieuwelingen 55 K.M. 1. Van der Ree-Straat hof in 1 uur 34 min. 55 sec. Junioren 27% K.M. 1. Boon-Vermeulen in 1 uur 8 min. 5 sec. Er namen 23 koppels aan deze rit deel. RENNERS VEREENIGING APOLLO Gisteren heeft de Rotterdamsche Renners- vereeniging Apollo een team-trainingsrit voor A en B klassers gehouden op het traject Rot terdam, de Meem over Montfoort, Oudewa ter, Gouda en terug. De C klassers reden Rot terdam—Woerden v.v. De uitslagen zijn: A klas; 1ste team: P. van Vliet, J. Dans- berg, A. Nuyen en A. W. Coenradie tijd 3 uur 3 min. 19 sec.; 2de team: C. Wijnen, J. Dol- Stra, J. van Riel, N. Berveling, B. Kamerbeek tijd 3 uur 19 min. 5 sec. B klas: 1. het team bestaande uit H. Caste- nie, J. Kuipers, P. Leenderst, N. Meyer en J. v. d. Ktey. tijd 3 uur 21 min. 3/5 sec. C klasse: 1ste team A. Hallesleben, A. Ha- bernetlh, J. van Santen en J. de Vries, tqd 2 uur 28 min. 4 sec.; 2de team J. Gundlach, A. Zandvliet, J. Dijksman, W, Lesgever en. J. van Oort, tqd 2 uur 36 min.. 3/5 sec. Te bevragen Ibij Steenhoek, le van Leyden Gaeistraat 25, rijwielplaatjePoot, Wilhel- minastraat 61,' autoped; van Dijk, Potgieter- straat 75, handschoen; van den Berg, Huy- gensbraat 20, rqiwielplaatje; Politiebureau, 2 rijwielpl. WL. en huissleutel; van de Seys, 8e Bierslootsteeg 11, kinderschoentje; Vletter, Billderdijketraat 35, haarstrik; Herlaar,Jozef Israëlsitraat 9, krultang; Raadhuis, Vlaard. Ambacht, halsketting, sleutel, ceintuur, hor logeketting; Trekkade 42, Vlaard. Ambacht, zilveren potlood; van de Vlis, Binnensingel 8, schooltasch. AANBESTEDING. Vrijdagmiddag had ten Stadihuize onder Vlaardiingiselhe patroons de aanbesteding ■plaats voor hot aanbrengen van 34 W.C.'s in gemeentewoningen. Ingekomen waren 11 biljetten. Hoogste inschrijver was J. van der Zwan, voor perceel I ƒ2137.—; voor perceel II ƒ1431—; voor peroeej ITI ƒ413.in massa ƒ3831. •Laagste inschrijver was A. Hofman, resp. voor ƒ1600.ƒ985.— ƒ352.m, massa ƒ2937.Gegund aan A. Hofman. LOOP DER BEVOLKING. Het aantal inwoners dezer gemeente be droeg op 1 Januari j.l. 29791. Het vermeer derde door geboorten met 189, door vestiging met 344, totale vermeerdering 533. Het ver minderde door overlijden met 63, door vertrek met 311, totale venmindering 374. Vermeerdering over de eerste vier maanden van dit jaar 159. Het aantal inwoners dezer gemeente bedroeg op 1 Mei j.J. 29950. Aantal huwelijken in April 26. Vermeerdering in April 6. WATERSPORTVEREENIGING „VLAARDINGEN". Op Hemelvaartsdag zal door de W. V. „Vlaardingen" een olufotocht worden gehou den van Vlaardingen naar Den Briel, waaraan een wedstrijd ia verbonden. Voor belangstel lenden zal bij voldoende deelname een volig- bpot ter beschikking worden gesteld. VEREENIGING. VOOR ZIEKEN VERPLEGING. In de gehouden ledenvergadering van de Vereeniging voor Ziekenverpleging werden jaarverslag en rekening' en verantwoording over 1935 goedgekeurd. In de vacature Dr. F. J. Broers werd gekozen Dr. E. J. Llnzei, terwijl de af tredende leden, de heeren A. Maar- leveld Az. en D. A. van der Vlis werden herkozen. In de plaats van den heer A. G. de Jong, die periodiek moest aftreden en niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer W. F. J. Rey, terwijl als secretaris in de plaats van Dr. Broers werd benoemd Dr. G. D. Bimie. VLAARDINGSCHE ZWEMCLUB. In de gehouden jaarvegadering van de V.Z.C. werden de diverse jaarverslagen goed gekeurd. Tot leden van het damesbestuur werden gekozen mevr. Pleysier en mej. A. H. van Toor en herkozen mevr. Korpenshoek. Tot leden van het algemeen bestuur wer den herkozen de heeren G. v. d. Schouw, N. de Ligt en J. L. Veiwey. De polocom- missie werd in, haar geheel herkozen. De clubavonden, werden als volgt verdeeld: Dames: Maandag en Donderdag.Heeren: Dinsdag en Vrijdag. De waterpölowedsbrijdën zullen gespeeld worden op Vrijdag in de gele inrichting. N.V. HOLLANDIA TE VLAARDINGEN In de te 's-Gravenhage gehouden aigemeene vergadering van aandeelhouders in de N.V. Höllandia, Hollandsche Fabriek van Melk producten en voedingsmiddelen te Vlaardin gen, zijn de belans per 31 December 1935 en de verlies- en winstrekening over 1935 en de voorgestelde winistverdeeling goedgekeurd. Ate commissaris werd herkozen de heer W. C. Prycorft. BINNENGEKOMEN. In de Vulcaamhaven zijn binnengekomen de stoomschepen „Stad Vlaardingen" met 12000 tons erts; „P.L.M. 24" met 8615 ton erts; „Captain Edrnond Laborie" om 4000 ton kolen te laden; „Hinsk", „Sund" en. „OlovSborg" en „tViike" om te bunkeren. N. U. W. Donderdag 21 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) worden te Vlaardingen gehouden de Propa- ganda-marschen van de Nederlandsche Unie voor Wandelsport over 30 K.M. voor dames en heeren van 16 jaar en ouder en over 2 K.M. (jeugdmarsch) voor jongens en meisjes va nl2 tot 16 jaar. De marschen worden ge houden onder de bepalingen der N. Deelname staat voor iedereen °Pe^' De start is te 11 uur vanaf het Zeemans huis te Vlaardingen. De tochten moeten res pectievelijk binnen 6en 6 uur volbracht zijn. De organisatie is opgedragen aan de wan delsportclub „De Frincevlag te Vlaardingen. secretaresse mej. A. de Goede, Weteringstraat 10 Vlaardingen. Aanmelding moet geschieden voor 17 Mei a.s. onder storting van ƒ0.50 per deelnemer. Na 17 Mei 2ijn de ^leggelden tien cent hooger. Militairen genieten reductie. Er wordt gewandeld zoowel individueel, als in groepsverband. Elkeen, die het parcours volbracht heeft, ontvangt een draagmedaille, terwijl groepen zonder uitvallers den groeps prijs ontvangen. Een groep moet bestaan uit tenminste 12 deelnemers plus eep leider. Voor hen, die per rijwiel naar Vlaardingen komen bestaat gelegenheid tot rijwielstalling in de ruime werkplaats van de bekende Ben- zo-rijwielfabriek aan de Hoogstraat (gelegen achter het Zeemanshuis). Rijwielstalling kos teloos. Het gezin M. v. d. Bas aan de Wethouder Venteweg onder de gemeente Reeuwijk is gis teren door een droevig ongeval getroffen. Een bijna 2-jarig jongetje, dat in een stoel bij den tafel zat, wist in een ongewaakt oogen- blik een doosje lucifers te bemachtigen en enkele lucifers aan te strijken. De kleertjes vaii den kleine, die eenigst kindje was van het echtpaar v. d. Bas, raakten in brand. Toen de moeder de kamer binnenkwam, vond zrj haar kind in deemiswekkenden toe stand aan. ziJ wist spoedig de vlammen te dooven, doch het knaapje had reeds ernstige brandwonden bekomen. In emstigen toestand is het slachtoffer naar het St.. Jozefpaviljoen alhier overgebracht en hedenmorgen aan de hekomen vei wondingen overleden. OPENING VAN HET NIEUWE GEBOUW NUTSSPAARBANK. Zaterdagmiddag had de opening plaats van het nieuwe gebouw voor de Nutaspaarbank aan de Korte Boonestraat. Aanwezig waren naaist de commissarissen en directeur, het college van B. en W. met gemeente-secretaris, de heer baron van der Feite namens de Nederlandsche Spaarbank- bond. Verder het bestuur van het Dep. Maas sluis, Maasland en Rozenburg van het Nut van 't Algemeen en nog tal van heeren, de oud-commissarissen, benevens de architect, de heer A. Warnaar en de bouwer de heer A. Fase. De heer J. K. W. de Jong opende deze bijeenkomst als ouidste commissaris der bank na een welkom bijizonder aan M. en W., met een historische beschouwing. Eén extra woord voor het vele werk. dat de heer Th. J. Aedkerlin voor de bank heeft verzet, was hier wel op zijn plaats. Spr. hoopte, dat de directeur ook nog jaren in dit nieuwe gebouw zal mogen arbeiden, waar na hij het nieuwe spaarbankgebouw voor geopend verklaarde. Den heer R. C. W. baron van der Feite), sprak namens de Ned. Spaarhankbond en bood zqn gelukwensdh met dat mooie gebouw aan. De Burgemeester, Mr. P. A. Schwartz zeide, dat het hem buitengewoon veel ge noegen had gedaan, dat het dagelijks be stuur der gemeente een uitnoodiging had ontvangen om deze opening bq" te wonen. Uit de aard der zaak verheugt het gemeente bestuur zich als een instelling in de gemeente floreert, doch een spaarbank heeft al veel aantrekkelijks. Spr. eindigde met den wensch, dat het commissarissen en directeur onder Gods zegen gegeven zou mogen zijn het alge meen nut in de gemeente te bevorderen. De bouw te vlot verioopen, wat ook te danken is aan de goede wijze van werken, van de aannemers. Van de onderaannemers werd nog speciaal genoemd de firma de Baan Co., welke voor het betonwerk zorgde. Nadat de heer de Jong de sprekers had bedankt voor woorden en wenschen werd het gebouw bezichtigd, waarbij ververschingen werden aangeboden. Vele schriftelijke en telegrafische geluk- wenschen zijn nog mede binnen gekomen. SCHIETKRING WESTLAND. De zomerschletwed'Strijd van den Kring Westland zal door de Schiebverg. Prins Hen drik alhier, gehouden worden op de schiet baan gelegen aan de Keueheniusstraat. De wedstrijddagen zijn bepaald op 16, 18, 19, 20, 21, 22 en 23 Mei, aanvang des n.m. 2 uur tot des avonds 9 uur. De opening zal plaats hebben op 16 Mei des nam. 3 uur. De laatste Zaterdag zullen de wedstrijden om 6 uur eindigen waarna te 7 uur prijsuit reiking. De Jury wordt gevormd uit bestuurs leden van de Vereeniging Prins Hendrik. Er zijn wedstrijden ingelegd zoowel voor Korpsen als voor bulks, K.S.O., vrije baan en personeele baan. Er zijn prijzen voor den hoogsten schutter van eiken dag. Voor deze wedstrijd zijn reeds tal van medailles en andere prijzen beschikbaar ge steld. RECLASSEERINGS-COLLECTE. De collectie, welke Zaterdag alhier gfe- houaëri Is voor Jiet recla.6B«,rmg»wsrk NAT. CRISISCOMÏTé EN HERINNERINGS- MEDAILLES. Vrijdagavond 8 Mei zijn de leden van de Crisis-Comité's in ©en bijzondere vergadering door de Burgemeester opgeroepen, voor het laatst bijeen geweest. De Voorzitter, Burge meester Nieuwenhuisen, deelde mede, dat nu het N-C.C. op 1 Mei was ontbonden, ook de Plaatselijke Crisiscomiité's worden opgeheven. De comité's hebben zeer veel en zeer goed werk verricht. Dë regeering heeft daarom gemeend ©enigs personen van die comité's, diie zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt, iets te schen ken als herinnering, n.I. een herirmerings- niedaille. Hiervoor kwamen in aammerkirijg de Plaatselijke Voorz. de heer Nieuwenhuisen, burgemeester; de voorz. van Steuncomité A de heer C. Peerboltie; de voorz. van Steun comité Bde heer A. G. A- Deerenberg; de pen- ningmeesteresse mej. BreeveLd en het oudste lid de he©r P. J- Groenen. Op deze beriruieringsmedaülé staat aan de voorzijde de beeltenis van H. K. H. Prinses Juliana en °P de achterzijde „Aangeboden does* het Nationaal Crisiscomité (vermelding van naam). In dankbare herinning aan Uw medewerking, Nov. 1931 Mei 1936". Den Secretaris en den overigen leden werden dank gebracht voor hun medewerking. De dame en de heeren, die ©en medaille ontvingen bedankende, waarbij de heer Peerbolte mee deelde dat de boeken van de peninngmeesbe- resse waren nagezien en in orde bevonden; het saldo in kas bedraagt ƒ85.55; hq stelt voor dit bedrag gereserveerd te houden tot men weet wat verder zal gebeuren. De heer Deerenberg stelt voor dit geld beschikbaar te stellen voor het op te richten „Fonds voor Speciale Nooden." SPOORLIJN GÓUDA—SCHOONHOVEN Nu door den Minister van Waterstaat is medegedeeld, de dienst op "'en Spoorweg GoudaSchoonhoven, met ingang van een nader te bepalen da gza^ worden gestaakt en verder nog niets is bekend over den datum van opheffing en ook met of het plan, om de spoorbaan voor een verkeersweg te gébruiken, heeft het Comité van Aotie tot behoud van deze lijn tegen Woensdag a,8. een vergade ring belegd. Intusschen is het bericht tot op heffing als een donderslag ontvangen daar met deze opheffing, behalve de zoo onmisbare treinverbinding', Schoonhoven 28 gezinnen verliest, want het geheele personeel, dat aan deze lijn w®rkzaam te, is gehuwd en vermoe delijk zullen allen wel worden overgeplaatst. TER WAARSCHUWING. De politie heeft proces-verhaal opgemaakt tegen A. o. die als steuntrekker verschil lende gezinsinkoinsten heeft verzwegen. Door deze fraudeleuze aangiften, die loopen over de laatstemaanden, is de gemeente voor eenige tientallen guldens benadeeld. NEDERL. SPOORWEGEN. De conducteur der Nederl. Spoorwegen, de heer T. van Pelt, zal op 15 Mei den dienst met pensioen verlaten. In zqn plaats wordt met. inganig van dien datum de conducteur C. Wismeijer van Amsterdam naar Schoon hoven overgeplaatst.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2