ALS GEVAAR ZOU DREIGEN. I GLIM >unev> DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 59ste JAARGANG. VRIJDAG 15 MEI 1936 No, 17559 STADSNIEUWS. KETHEL. ROTTERDAM. De „De Ruyter" probeert zijn kanonnen. BEWERK ONS MET WEES SLIM KOOP GLIM BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 SCHEEPVAART. DOODELIJK ONGEVAL IN DE HAVEN. Door een hijsch balen getroffen. ZEG HET MET BLOEMPOTTEN. Van een ruzie tusschen twee buurmannen. IN BEWARING GESTELD. INBRAAKJE. FIETSENDIEF BETRAPT. Het schot met de catapult. DE KT.AP OP DE VUURPIJL. EEN FANTASTISCH KNAAPJE. Maar de politie geloofde het niet.... ONGEVALLEN. DIT NUMMER BESTAAT UIT, DRIE BLADEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. ROTTERDAMSCHE SCHAAKBOND. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCH1EUAMSCHE COURANT bedraagt, franco by vooruitbetaling: •Per drie maanden 3.25; per maand t 1.10 Per week 25 cent. Pt) bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden t 3,75, bij vooruitbetaling. Losse EXEMPLAREN Zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent Per stuk. postcheque- en girodienst no. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prjjsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor liefdadig» heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels J 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval f 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij veijies van een dq im; 75.bij verlies Van een wijsvinger50.bij verlies van twee voorste ledematen van een handf 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. RIJWIELPLAATJESMISèRE. Ten nadeele van P. J. van E. werd van zijn rijwiel, geplaatst voor een pand in de Ploeg- straat, een belastingplaatje ontvreemd. Even eens van P. J. G. werd dat ontvreemd, zijn rijwiel stond op de binnenplaats, ontvreemd. Hetzelfde lot onderging de heer P. in duplo. Daar werden in de Nassaulaan van twee fiet- Vriidaff1 8 M beIastingmerk ontvreemd. wielmerk in étui te 7'3° UUr iS ee" rijwiel ontvreemd van een heeren- i 1 °P het middenpad in de Rem- 1 11 Ier hoogte van de de Genestet- raat tegen een boom stond. De benadeelde wordt verzocht bij de politie, bureau Lange Nieuwstraat 55, hiervan aangifte te doen. ZAKEN JUBILê. Zaterdag a.s., den 16 Mei 1936 is het 50 iaar geleden, dat hier ter stede de zaak der örma W. van Zuuren aan de Hoogstraat n°. 60 werd gevestigd. Het was de eerste zaak op dit gebied, die Z!ch speciaal op het heerenkappeu en het Scheren toelegde. Het haarwerk vervaardigen, dat vroeger ®teeds naar Rotterdam of elders moest worden Sezonden, kon van toen op direct hier ver- vaardigd worden. Waar de grondvester van deze zaak die kunst volkomen machtig was, duurde het dan ook niet lang of hij had vele klanten. Is een 50-jarig jubileum op zich zelf reeds een niet alledaagsch feit is, vooral in deze htanche is het wel een zeldzaamheid. „GROTIUS" BIJEENKOMST TE DELFT. Aan de leden van de afd. Schiedam van de ^'ereeniging voor Volkenbond en Vrede is toe zonden een uitnoodiging tot bijwoning van de ■Idariijksche plechtigheid van de Vereeniging staande in het leggen van een krans bij s'and beeld van Hugo de Groot op de Markt f® Delft op a.s. Zaterdagmiddag half vier. De plechtigheid wordt voorafgegaan door een officieele ontvangst van leden en genoo- djgden op het Stadhuis te Delft des namiddags tts 3 uur. Wie deze plechtigheid wil bijwonen geve zich op bij den secretaris der afdeeling Mr. N. J. Post, Graaf Florisstraat 67, alhier. GROENTENDISTRIBUTIE. Donderdag 21 Mei 1936 Hemelvaartsdag 7~ Zal geen afgifte van versche groenten plaats hebben. Dinsdag 19 en Zaterdag 23 Mei zal echter Voldoende versche groenten aanwezig zijn, beide dagen 's morgens van half 9 tot 11 uur bi het oude St. Jacobs-gasthuis. SCHIEDAM, 14 Mei. Aangekomen: Duitsch hi.s. Elsa Essberger, met traan van Brake a. d. Weser voor N.V. Schieveem; Zweedsch s.s. Lars Magnus Trozelli, met heipalen van Norköping in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 14 Mei. Vertrokken: Zweedsch s.3. Etna, naar New-York. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 1214 Mei. GEBOREN: Elizabeth A., dochter van W. Van Dijk en A. Stolk, Klein Groenendal 23 Johannes, zoon van J. Vink en E. M. van 't Hof, Nassaulan 75 Maria J., dochter van G. J. de Reuver en J. M. A. de Zwart, Haga- straat 16 Peter J., zoon van A. J. Kelder- mans en J. M. Bosnians, Vlaard.dyk 227. ONDERTROUWD: K. Versloot 25 jaar en E. de Jager 22 jaar P. M. H. A. M. Fre- driks 23 jaar en J. Kiela 17 jaar M. P. C. Dullaart 22 jaar en A. Harte 20 jaar A. Vermeulen 26 jaar en M. W. H. van Rooijen 27 jaar G. J. van Luttervelt 31 jaar en P. Smit 28 jaar L. Bouwer 24 jaar en P. C. van Leeuwaarden 21 jaar E. H. Verhaal 19 jaar en D. Meerburg 18 jaar J. Schou wenburg 26 jajar en P. van der Koo 35 j. A. p. den Hoed 26 jajar en A. Meurs 25 j. L. M. A. Tromp 20 jaar en A. Zweistra 22 •Aar G. Vleghert 27 jaar en M. C. van der ■^ast 25 jaar J. G. van der Tuijn 27 jaar eh M. J. Bakker 23 jaar J. Groeneweg 25 ja-ar en A. M. Kooijman 21 jaar M. Kruit hof 19 jaar en A. W. de Bruijn 16 jaar. VEHUWD: P. J. Heijster 29 jaar en A. A. Van Veen 22 jaar a. Gunneweg 34 jaar en M. Hoenderkamp 28 jaar J. Mak 26 jaar en j_ jj, Hagers 24 jaar J. C. Teeuw 24 en m. Rademaker 22 jaar. OVERLEDEN: N. van Klinken 64 jaar, Dwarsstraat 41 t. van Arkel 64 jaar, Nassaulaan 75. CONCERT O. B. K. Programma voor het concert, te geven door het Harmonie-Gezelschap „Oefening Baart Kunst", directeur de heer J. C. M. Feltzer, op Zondag 17 Mei, des avonds te 8 uur in de Plantage. 1. King Cotton, Marsch, j. p. g0usa. 2.Ouverture „Schoppenvrouw", arr. Th. Rot tier. Fr. v. Suppé 3. Introductie en Polonaise voor clarinetsolo met orkest, arr. F. Romain. A. Klose. Solist: de heer M. j. c. Kars. 4. L'Arlésienne Suite no. 2 arr. L. Chomel. G. Bizet. a. Pastorale, b. Intermezzo, c. Menuetto, d. Farandole. 5. Fantasie uit de Opera „Lohengrin" van Richard Wagner, A. Schreiner. 6. Uitnoodiging ten dans, arr. A. Eenhaas. C. M. v. Weber. 7. Groote Fantasie uit de Pantomime „Het Mirakel", arr. O. Brinkmann. E. Humperdinck. 8. FrühiLngseiiizug, Marsch. F. van Blon. R. K. S. V. EXCELSIOR. Voetbal. Programma voor a.s. Zaterdag: Excelsior dActivitas c. 3 uur. Programma voor a.s. Zondag: Oliveo 1Excelsior 1, 2,30 uur; Leonidas 4 Excelsior 4, 2 uur; Excelsior 5V.G.M. 2, 2 uur; Excelsior 6—Vlaardingen 2, 12 uur. Het le elftal speelt de laatste competitie wedstrijd die voor beide ploegen van geen belang meer is. Daar verschillende le elftal spelers noodzakelijk eenige rust moeten heb ben teneinde fit te blijven voor de nog res- teerende promotiewedstrijd, zal het elftal hoofdzakelijk uit 2e elftalspelers bestaan. Donderdag a.s. (Hemelvaartsdag) speelt Excelsior de laatste promotiewedstrijd tegen D.E.M. in Beverwijk, welke strijd de beslis sing kan brengen. Supporters kunnen de reis per autobus meemaken. Opgaven hiervoor uiterlijk Dinsdag a.s. bij Melchers Rijwielhan del, Gerrit Verboonstraat, alhier. AANRIJDINGEN. Gisterenavond had een aanrijding plaats welke vrij goed is afgeloopen. De heer S. uit Schiedam die uit de rich ting Delft kwam schonk zooveel aandacht aan een hem tegemoet komende fietsrijder dat hij de van de Kerkweg afkomende auto welke signalen gaf, niet aan hoorde komen. De auto van den heer Q. uit Vlaardinger- Ambacht reed een matige gang, evenwel raakte het rijwiel van den heer S. hieronder en werd totaal vernield. S. kwam te vallen, doch bekwam geen letsel. Aan boord van het sleepschip Isala II, lig gende in de Middenkous, was de 19-jarige G. Janszen, gewoond - hebbende Pupillenstraat, gisteren bezig met het laden van balen. Plot seling schoot een hijsch balen los, die den man op zijn rug kreeg. Hij viel in het ruim met zijn hoofd op een ijzeren balk. De man was vrijwel op slag dood. Het lijk is door den G. G. D. overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. Het heeft zich afgespeeld in de Stampioen- straat! Daar woont namelijk een zekere myn heer A. Sch., die 53 jaar telt. Feitelijk huist hy op een eerste étage, maar aan de achter- zyde van zijn woning ligt een flat, dat tot dekking dient van een uitgebouwde water stokerij. En op dat plat heeft Sch. bloemetjes staan, waarvoor hem een vergunning was verstrekt door den huisbaas. Op een goeden dag kroop Sch. zyn venster uit, gewapend met een gieter, om de „blommen" eens goed te doen. Sch. had echter een buurman, op zich zelf niets bijzonders! Doch de beide families had den nog al eens ruzie. En op dien middag hing buurman A. W. N„ juist uit het zolder raam op eeri voor een mensch gebruikelijke manier natuuriyk en begon met allerlei onaangename dingen naar beneden te schreeu wen. Doch Sch. trok er zich niets van aan en ging doodkalm door met het begieten. Dit beviel den man van tien meter hoog maar matig en toen hij bemerkte genegeerd te worden, luchtte hij zijn verstoord gemoed door een bloempot zoogenaamd te laten val len voor de voeten van Sch. Deze sprong wat op zij, maar nauwelijks een stap verder of weer kwam een bloempot naar beneden, en nog ééne en nog één, dat de scherven hem om de ooren vlogen. De bloemen-begiete is wijselijk snel naar binnengegaan. Aangifte volgde bij de politie en A. W. N„ misschien weet hij het nog niet, krijgt een proces-verbaal wegens poging tot zware mishandeling. Terzake van diefstal van een rywielbelas- tingmerk ten nadeele van den loswerkman W. M. H. uit de Potgieterstraat, is in bewaring gesteld de 29-jarige stoker M. A. K. Den afgeloopen nacht, tijdens afwezigheid der bewoners is ingebroken in de slagerij van J. H. W. aan de Oranjeboomstraat 83. Via de spoorbaan en door verbreking van de tuin deuren ia men binnengekomen. De winkel werd geheel doorzocht. Ontvreemd worden gaspen- ningen voor een gezamenlijke "waarde van plüs minus zes gulden. Bij deze gaspenningen be vinden zich twintig twee-en-een-halve-cent- stukken met kneep. Mevr. B., wonende Voorschoterlaan had haar fiets neergezet op den Oostzeedyk. De 34-jarige varensgezel J. G„ zag het vehikel staan en ging er mee vandoor. Maar burgers hadden dit gezien, waarschuwden een agent en de man werd spoedig in zijn kraag gegre pen en overgebracht naar het politiebureau aan de Hoflaan, alswaar hy is ingesloten. liet katapultvliegtuig, dat zich op den kruiser „De Ruyter" bevindt, wordt tijdens de jongste proefvaart weggeschoten. IN den vroegen morgen van een der eerste Meidagen, is de „De Ruyter", nadat zijn burgerspecialisten weer geëmbarkeerd zijn, klaargemaakt voor de beproeving van het geschut van Nederlandsch fabrikaat. Op de vóór- en achterdekken is al het hekwerk neergeslagen, de rammen der dekhuizen worden geblindeerd, de waterdichte deuren geslotèn, de gewone, deuren op slot gezet, de patrijspoorten van hun schijnkleppen voorzien, ter- wijl al wat aan wanden hangt wordt afgenomen en alles wat in de hutten en verblijven los staat, stevig vast gezet wordt. Zoo dadelijk gaan de 15 centimeters bulderen. In de geschuttorens wordt alles nog eens voor de zooveelste maal nagekeken en gepro beerd. Het is luguber in die nauwe torens, weinig ruimte bieden zij voor de bedienings manschappen, overvol als zij zijn met talrijke instrumenten: de afstandmeter, waarachter de observateurs op rijwielzadels zitten, de apparaten voor het draaien van den toren en het eleveeren der twee kanonnen, welker zware lichamen natuurlijk de meeste plaats opeischen, verder de telefonen en luidspre kers, die zoo dadelijk over het gebulder van het geschut moeten heenklinken, de granaten en patroonhulzen en de vele wijzerplaten. De geschutbediening ziet eigenlijk niet, waar zij op richt. Zij krijgt haar aanwijzingen van de vuurleiding en heeft slechts te zorgen, dat zy alle meters volgt en de bakshoek en elevatiehoek uit den commandotoren opgege ven, aan de stukken geeft. Zy vuurt de stuk ken niet af, dat geschiedt door de vuurleiding, al kan, indien dat moet, ook elke toren en elk kanon zelfstandig vuren. Wanneer wij tegen tienen goed en wel in de ruimte varen, wordt het druk bij den voor toren. Het eerste schot. Bakboordskanon is klaar! De Schout-bij nacht Vos, hoofd der afd. materieel der zee macht van het departement van Defensie, zal het eerste schot afvuren. In den toren mag dit nog niet gebeuren, deze wordt door alle bedieningsmanschappen verlaten, want on danks de beste voorzorg zou het kunnen zijn, dat een boutje of schroefje afknapt en als een kogel door den toren vliegt. Daarom gaat er een schiemansgarentje aan den trekker, en buiten den toren neemt de schout-bij-nacht dit in de hand. Met den hem kenmerkenden een voud keert hij zich even naar de toeschouwers en zegt: „Ik hoop, dat als de dienst van het vaderland en H. M. de Koningin het zal eischen, onze kanonnen goed hun duren plicht zullen doen!" Dan een rukje...... Banggü Ten 11 uur vliegt het eerste projectiel het kanon uit; wij zien het ver voor het schip de wateropper vlakte raken en twee-driemal recocheteeren, de zee scheurend als een troep dolfijnen. De knal viel meeja.eventjes wach ten!: Dit schot was slechts een z.g. verwar mingsschot, met halve lading en toen het ge volgd werd door een z.g. tormenteerschot, dat is een schot met meer dan de normale hoeveel heid kruit, was ik blij dikke proppen watten in de ooren gestopt te hebben. Het is niet alleen de knal, die je hindert, maar meer nog de plotselinge luchtdruk, welke je een onderdeel van een seconde doet voelen, alsof je zelf weg geschoten wordt. Een zwaardere proef. Het kanon houdt zich braaf, uit alle com partimenten van het schip verneemt men, dat de boel de trillingen goed heeft verdragen. Vooruit, dan een zwaardere proef. De toren Wordt zoover gedraaid, dat het kanon rake lings langs het dekhuis zal schietenpret tig voor de koks, want die koken juist de snert en het is juist de kombuis, die den zwaren luchtdruk moet weerstaan bij dit schot. Bangg!gerinkel; jawel hoorachter een poortdeksel heeft het dikke glas van een patrijspoort het afgelegd, een lamphouder is als koek gebogen, een deur is ontzet, en dat alleen door den luchtdruk Men weet van te voren, dat er bij de artillerieproeven steeds zulke kleine beschadigingen optreden, men kan onmogelijk voorzien, waar zij op zullen treden, men moet het uit de praktijk merken, en daarop baseeren, welke punten een extra versterking noodig hebben. De toren zwaait terug; nu moet de andere kant van het dekhuis eraan gelooven. Rrengg! ditmaal geen poortje kapot, maar een kom buisdeur slaat open, ondanks de stevige kne vel?, waarmede zij gesloten was en het heele slot vliegt eruit en den Schout-bij-nacht tegen het lijf. Geen nood, de specialisten noteeren de kleine ontzettingen en bespreken de voorzie ningen en de toren draait alweer, nu niet met de kanonnen recht vooruit wijzend, maar 60 gr. de lucht in. Het is buiten wel goed zicht, maar met die groote elevatie komt het pro jectiel zóó ver, dat wij het invallen in het water niet zien; 10 K.M. is ook een heel eind. Even een versterkend maal, en wij gaan verder schieten. Stuk na stuk werpt zijn „halve lading"- en tormenteerschoten uit; bij lage elevaties zien wij vlakbij de waterhoozen der in het water smorende granaten, en in de opgespoten nevels, scherpe regenbogen, die het zonlicht er op spelen laat. Alles marcheert naar wensch, althans in de oogen der artilleristen en de „zwaar-gewicht" technici. De klap op de vuurpijl. Zoo wordt het avond en komen wij tot de klap op de vuurpijl, het salvo van alle 7 ka nonnen, centraal afgevuurd uit het vuurlei dingsstation, hoog in den toren. De stukken zullen eerst over stuurboord, daarna over bakboord vuren, maar het wordt geduldig wachten, tot wij door een groote vloot van voor hun netten liggende visschersman- netjes gevaren zijn en schieten kunnen zonder onze landgenooten in gevaar te brengen. Wij zijn door de visschersvloot heen, de fluitjes der spreekbuizen gillen, de artilleris ten krijgen aanwijzingen, reageeren met hand- wielen en knoppen, lichtjes achter wijzerplaten flitsen op. Men hoort weinig, men ziet teveel om het te begrijpen, ik bepaal mij tot één wijzerplaat: Laden!... floep, floep, lichten lampen; toren 1, 2, 3 enz. gereed!... Centraal vuur! Salvovuur!... Eén geweldige knal: wij schudden in den toren, zeven granaten vliegen tegelijkertyd de kanonnen uit. Het schieten met de catapult. Zeven Mei was het schieten met de catapult. Achter den schoorsteen ligt op een niveau ter hoogte van het tentdek een 13 M. lange glij baan, dik met vet ingesmeerd. Over die glij baan kan een slede glijden, die niet anders is dan een inrichting om het vliegtuig voort te duwen over het baantje. Het vliegtuig, het extra oog van den kruiser, moet natuuriyk onmiddellijk de lucht in kunnen, als de com mandant zyn horizon verruimen wil, hij moet het van boord kunnen wèrpen als een post duif. Twee van die duifjes heeft hy aan boord; met 5 minuten tusschenruimte kunnen zij de lucht ingeslingerd worden. De vliegers berei ken in minder dan een seconde over slechts 13 meters voortgeduwd een vaart van meer dan 100 K.M.; zij worden in het luchtruim ge- stooten, viermaal zoo snel als een steen vaart krijgt in zyn val. U moet die heeren dan ook eens in hun cockpit zien zitten, echt wat je noemt zeevast geschalmd, het achterhoofd styf gedrukt tegen speciaal aangebrachte hoofdkussens. Een dergelyke snelheid veroorlooft het op stijgen bij bijna elke weersgesteldheid, wind richting, vaart en koers van het schip. Om het riehtig functionneeren van de catapult te con troleeren beschikt men over een drijfbus van hetzelfde gewicht als het vliegtuig, welke in plaats daarvan gelanceerd kan worden; vliegt deze bus met de gewenschte snelheid te water, dan is alles in orde en bestaat geen bezwaar tegen het afschieten van de vliegtuigen zelf. Het vliegtuig is op de glijbaan geplaatst. Het is de W. 1 met zijn rood-wit-blauw roer en zijn merkcirkel in de nationale kleuren, in het midden waarvan een oranje kokarde prijkt. De lucht in. Wij zijn gereed. Contact! de motor begint te brommen, de machine moet even voor- gewarmd worden. Het brommen wordt gieren, wordt loeien, alles beeft aan het broze bouw sel, maar het staat stevig vast met zijn pal len, die het eerst loslaten, als de zuiger in beweging zal komen. De eerste officier steekt een vlaggetje omhoog om den vliegenier de richting van den wind te wijzen. Dan gaat diens arm horizontaal naar buiten... de eerste officier grijpt het afvuurhandle... de arm schiet omhoog... de eerste officier telt drie seconde, ééne, twéée, drieë, teneinde den vliegenier gelegenheid te geven zich schrap te zetten voor zijn werk... hij gooit het handle om en alsof het vliegtuig plotseling in volle vaart langs ons schiet, „verdwijnt" het van de glijbaan, men ziet doodeenvoudig het proces van stilstand tot volle vaart niet, er is in eens volle vaart en toch gaat dit zoo soepel, alsof een vertraagde film voor onze oogen afrolt. Tegen dat men realiseert, dat de W. 1 be weegt, zweeft zij al ver weg, is al in haar draai om eenige malen om het Schip te cirke len. Geen meeuw meer te zien; zóó'n vogel slaat hun toch op de spraak, maar een wezen der natuur verbaast zich niet lang en evenals bij de artillerieoefeningen, toen de meeuwen krij- schend vluchtten na elke knal, komen zij spoedig terug en betwisten elkaar de lekker nijen door de zeuntjes van de bakken over boord gezet. Voor den strijd om de boterham laat zich geen meeuw door kanonnen en vlieg tuigen afschrikken en een mensch ook niet, want spoedig zit de gecatapulteerde vlieger mee aan onzen middendisch en warmt zich aan de overheerlijke zuurkool met rookworst en spek, een braaf kostje in het koude Mars diep. Om half vijf gistermiddag vervoegde zich op het politiebureau aan het Sandelingplein de 11-jarige J. F. W., wonende Zaadakkerstraat. Met een jeugdige pathos vertelde de knaap daar, dat hij met zyn fiets had gereden op den Heerjansweg. Een man had hem aangehouden om den weg te vragen. Maar ziet, nauwelijks was de jongen van zyn fiets gestapt of hij kreeg van den verdwaalden wandelaar een oorveeg, die zoo aankwam, dat de jongen een tuimeling maakte tegen de straat. En toen hij daar lag te spartelen trok de man het be Iastingmerk van de fiets en ging ermee van door. De jongen zgide een achtervolging te zijn begonnen, maar hy kon den dief niet te pakken krijgen. „En daarom tien ik nu bij de politie ge komen" zeide de knaap. De Hermandad-mannen geloofden echter niet veel van het verhaal en de jongen werd nog eens geducht ondervraagd en al spoedig bleek, dat hij een verdichtseltje was komen opzeggen, want hij bekende zijn rijwielbelas- tingmerk te hebben verloren. Vermoedelijk uit angst voor de gevolgen thuis maar het kan ook zyn, dat de knaap meende door dit prevelementje misschien menschen te ontmoeten, die begaan zouden zijn met zijn lot heeft hij zijn fantastisch ver haaltje bij de politie gedaan. De knaap ging natuurlijk heelemaal niet plezierig naar huis! Gisteren is de 17-jarige B. K., wonende Spanjaardstraat, in de Tiendstraat door een auto aangereden. De jongen bekwam een lichte hersenschudding en een wonde aan de kin. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsin gel opgenomen. De 36-jarige motorryder W. W„ wonende Groote Visscherystraat is op het Mathenesser- plein door een auto gegrepen en tegen de straat geworpen. Met een lichte hersenschud ding is de man in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen ter verpleging. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, Oostelijke tot Zuid- Oostelyken wind, meest licht tot half be- wolk, droog weer, behoudens kans op on weer, warm overdag lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K, K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw; R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond» half 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen» zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Eiken Woensdagavond Indoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging, onder leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdag 8,30 uur bijeenkomst K. J. M. V.-gebouw, R. K. Volksbond. lederen Vrijdag cursusavond 8,30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozef gezellenvereeniging. lederen Vrydagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Antomus", van 7.30—8.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. 16 Mei: Groote Schouwburg» De levende brug (Spree-gezelschap) 8,15 uur. Da g e 1 ij k sTivoli-Schouwburg, Dante's Mysterie-revue Sim Sala Bim, 8,15 uur, Zon dag ook 2,15 uur. Tentoonstellingen: Studio '32, werken van Braat en Maike Braat, A'dam. SCHIEDAM, 15 Mei. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwyn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. ƒ10, Spoeling. Spoeling k f 1,10. Voor groep III der deelnemers aan den voorwedstrijd om het persoonlijk kampioen schap der hoofdklasse van den Rotterdam- schen Schaakbond, is gisterenavond alleen de partij OffermanRoos tot een beslissing ge komen. Roos won. Reeds eerder kwamen de partij drs. OpreiBöttcher ten einde. Drs. Oprei verloor deze na een strijd waarin hij langen tijd een klein overwicht had bezeten, welk voordeel in een nadeel veranderde, toen hij door een onnauwkeurigheid enkele pionnen moest prijsgeven.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1