I GRATIS 1 l'ONII POYEK-EOFFIB DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. burgerlijke stand. 59ste JAARGANG. MAANDAG 8 JUNI 1936 No. 17577 STADSNIEUWS. Me DE LEGER. EN VLOOT DAG. ROTTERDAM. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 CRICKETSPORT. JAARVERSLAG ARBEIDSBEURS. HET SLUITINGSUUR TE HOEK VAN HOLLAND. Een interessante demonstratie van onze weermacht. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. MUZIEK IN ROTTERDAM. VAN ONZE GEURIGE (GROENMERK) WAARDE 50 CT. P. POND middelen NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. Le ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1.10 Per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bij vooruitbetaling. Losse EXEMPLAREN Zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar k 5 cent per stuk. postcheque- en girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor liefdadig- heideadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500.— bij overlijden door een ongeval; 500.— bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.— bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.— bij verlies van een duim; 75.— bij verlies „r - f 50 Lü verlies van twee voorste ledematen van een hand25.— bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Van een wijsvinger j «ju.— ujj Aan het jaarverslag van de gemeentelijke tevens districtsarbeidsbeurs, ontleenen wij het volgende: Op 1 Januari 1935 waren er 6267 werkloozen in het district. Hiertoe behooren de gemeen ten Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Maas land, en Overschie. Tot eind Juni trad een kleine daling in en wel tot 5446 ingeschre venen, om per 31 Dec. 1935 weer te stijgen tot 6479 werkzoekenden. Het grootst was de werkloosheid in de scheepsbouw, metaalarbeiders, glasarbeiders, transportarbeiders, de arbeiders uit de alco holindustrie en de bouwvakarbeiders. De vraag naar arbeidskrachten nam een weinig toe. Staking of uitsluiting kwam in 1935 niet voor. Arbeidsbemiddeling. Het aantal plaatsingen in de gemeente be droeg SS8. In 1934 was dit 806. Geplaatst Werden 483 mannen ouder dan 18 jaar, 92 Vrouwen boven 18 jaar en 113 vrouwen jon ger dan 18 jaar. In gemeentedienst werden geplaatst lo2 Personen. Te weten 1 secretarie, 15 gemeen tewerken, 9 plantsoenen, 108 bij de reiniging, 1 inlichtingendienst, Maatschappelijk Hulp betoon 1, openbare leeszaal 1, onderwijs 6, Ipolitie 1, technische bedrijven 4, zwemplaat- Ben 2. De agentschappen. In Vlaardingen, Maassluis, Overschie, Maas. land, Kethel en Vlaard. Ambacht, werden resp.' geplaatst 373, 211, 160, 39, 1 en 30 per sonen in die gemeenten, terwijl 82, 29, 1, en 12 personen buiten die gemeenten werk kregen. Buitenland. Naar Curacao vonden 6 metaalbewerkers kun bestemming. Werkloosheidverzekering. Op 1 Juli 1935 bedroek het aantal georgani seerde arbeiders, aangesloten bij een vereem ging met gesubsidieerdende werkloozenkas 7399 en op 28Dec. 1935 7346. Door de diverse organisaties werd uitbe taald in 1925 f 140.683,13, in 1930 177.885,61 en in 1935 ƒ239.768,66. In totaal in 11 jaren van 1925—1935 ƒ2.582.540,27. 34 Maal werd door het gemeentebestuur bezwaar gemaakt tegen uitkeeringen uit de ^erkloozenkassen op grond van het Werk- °°sheidsbesluit 1917. Bet betrof hier de gevallen als bedoeld on- ^er staking, niet ingeschreven bij de open- We arbeidsbemiddeling, wachtdagen, niet be talen in de juiste klassen, verkeerd georgani seerd, ontslag genomen, werken en teekenen, biaximum aantal dagen uitkeering over schreden, ziekte, wachtdagen en uitgetrok ken. In totaal werd teruggevorderd ƒ580,41. Werkverschaffing. Op 7 Januari 1935 werd deze te Staphorst Voor Schiedam weer opengesteld het kamp Rollecate het werd op 8 Nov. opgeheven. Op 9 Dec. werden weer 24 arbeiders te werk gesteld te Staphorst, doch nu in het kamp >,Het wjjde Gat". Bij een totaal aantal tewerkgestelden van 190, was het aantal onderbrekingen 171. Dus Zeer hoog, waarbij dan nog komen de uit sluiting van 51 man. De uitsluiting. De uitsluiting van 51 man geschiedde, orn aat deze geen genoegen namen met de nieuwe ^geling van Sociale Zaken om in plaats van T 2 per tewerkgestelde voor brood te geven, dn bedrag werd veranderd in 0.50 per week plus volle broodkost met toebehooren. Door 51 van de 80 tewerkgestelden werd hiermee geen genoegen genomen. Op 5 Augustus weigerde men na herhaalde aanma ning het aanwezige brood te ontvangen en eischte men de oude regeling. Deze 51 ar beiders werden geschorst en naar Schiedam teruggestuurd. De schorsing duurde 2 weken. Nadat ze de regeling hadden aanvaard, wer- °P»ieuw uitgezonden. 221 °°r ^'ei'kverschaffing werden aangewezen niet w °taal" Direct afSekeurd 6; konden ^gens ziekte in gezin 7; vonden na aan- jzmg ander werk 11; ontvingen na gedaan verzoek handeiSgeid 2; weigerden 5; totaal afgeschreven 31. Te werk werden dus gesteld 190 man. Zonder onderbreking werkten 93; onderbroken om diverse redenen 97. Deze 97 personen onderbroken het werk In totaal 171 maal! Bijslagen. J Aan 2740 personen werden uitkeeringen gedaan of waarop ze recht konden doen gel den van bijslag. Jn totaal was dit gedrag 4.763,50. Verder geeft het verslag nog diverse zeer Uitgebreide staten met cijfermateriaal. OVERGANGSKLASSE. AANRIJDING. Zaterdagmiddag 12 uur had op de Rotter- damschedijk alhier een aanrijding plaats tus schen een vrachtauto en de 20-jarige wielrij der v. A. uit Rotterdam. De wielrijder pas seerde juist eenige andere wielrijders toen de vrachtauto hem wilde passeerenj Daar hiervoor niet voldoende ruimte was werd v. A. aangereden. Hierdoor kwam Hij met de haast hem rijdende wielrijder G. J. S. te val len. Het rijwiel van v. A. werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie stelt een onderzoek in naar de in- dentiteit van de vrachtauto. SpartaExcelsior. Doordat de regen aanvankelijk spelbreker was werd pas om half twee begonnen. Spai ta opent met W. Ringeling en G. Visser. Reeds op de vijfde bal zet Ringeling zijn voet voor een rechte bal van J. Oosterholt (1--0). De inkomende F. Konert wordt op de eerste bal van dezelfde bowler door Groenhorst achter't wicket ingerekend (2—0). Toen het totaal 11 was, velde J. Oosterholt het wicket van G. Vine. Warburton weet het aspect te ver anderen maar als hij 19 noteert en de tele graaf 27 aanwijst, doet R. van Lingen een fraaie catch op het bowlen van Ooster holt (429). Een run verder ziet R. Wilson zijn stumps door G. Oosterholt uiteenvliegen (5—28). Met een full pitch velt Jack Ooster holt 't wicket van W. Senn (628). J. Smeets en J. Wepster houden moedig stand. Lang zaam maar zeker voeren zij de score om hoog. Op 52 speelt Wepster een bal van H. Zoetmulder in de handen van den Excelsior- captain, die deze kans dankbaar accepteert (752). G. v. Leeuwen speelt secuur verder in het gezelschap van J. Smeets. De score stijgt langzaam tot 78 en dan raakt G. van Leeuwen geblesseerd, als hij terugkomt wordt hij op de eerste bal gecleand door Jack Oos terholt (878). Emeis wordt vervolgens door J. Brandt uitgcrimd en met een full pitch velt Jac. Oosterholt tenslotte het wicket van J. Smeets, die een nuttige 22 bijdroeg. De innings sloot op 78. Bowlingscijfers Jac. Oos terholt 6—27, G. Oosterholt 234, H. Zoet mulder 16. Excelsior begon al bijzonder slecht. G. van Leeuwen hanteerde den bal met succes. Jack Oosterholt werd al spoedig voor 1 gecleand. Toen de telegraaf 5 aangaf zag H. Groenhorst zijn palen duikelen toen hij 4 noteerde, even eens door G. van Leeuwen. Bij een totaal van 12 werd A. Hoenderop eveneens door G. van Leeuwen van 0 gebowld. Even ging het beter, maar een snelle bal van J. Warburton velde het wicket van R. van Lingen (42). Met C. Wuisman en T. Groenhorst op de mat werd het aspect gewijzigd. Op een totaal van 43 ging T. Groenhorst l.b.w. op J. Warburton voor een hard geslagen 17. Wuisman kreeg gezelschap van A. Walbeek. Uitstekend zette dit tweetal de innings voort, ofschoon eerst genoemde niet kansloos speelde. Op 63 deed J. Smeets een goede vang op het bowlen van Konert en A. Walbeek kon voor een uiterst nuttige 11 naar het clubhuis terugkeeren. Wuisman en W. Hoenderop passeerden het Sparta totaal en op 82 werd gestopt. C. Wuis man bleef met 32 en W. Hoenderop met 2 notout. Bowlingscijfers: J. Warbupton 29, G. v. Leeuwen 342; J. Smeet 010 en F. Ko nert 17. Excelsior wint met 4 wickets. TWEEDE KLAS. H.D.V.S. 2—Excelsior 3. Pas om half twee treken P. Janse en J. Bart voor HDVS naar de mat. Beide batsmen spelen zich rustig in en voeren de score lang zaam op. Op 35 kwam de scheiden, toen de innings van J. Bart. beëindigd werd voor 16. Alleen P. Janse had geen ontzag voor de bowlers, de anderen boden weinig tegenstand van 674 werd het totaal 77. P. Janse droeg zijn bat door de innings en bleef met een fraaie 37 not out. Bowlingscijfers: Th. Prein 525, J. Rijnten 4—28, A. Zoetmulder 016. Excelsior speelde zich eveneens rustig in. De wickets vielen regelmatig. Toen 5 bats- man een beurt gehad hadden gaf de tele graaf 43. W. Peters kwam met 11 in de dub bele cjjfers. F. Bakker speelde een zeer so lide innings, toen hij voor 21 gecleand werd was de grootste tegenstand gebroken en Ex celsior bleef tenslotte 5 runs onder het H.D.V.S.-totaal. Bowlingscijfers: J. Visser 422, B. Lou- rens 521, mr. P. v. Boekhoven 114 en J. Lourens 06. H.D.V.S. wint met 5 runs. DERDE KLAS. Excelsior 3Sparta 2. Excelsior wordt het eerst naar de mat ge stuurd. Het begin is verre van rooskleurig. Op een totaal van 15 zijn reeds 5 wickets neer. Met M. Geeratz en J. Broeren op de mat wordt de stand aanmerkelijk verbeterd. Resp. met 23 en 15 werd de stand nu 7 voor 60. A. Staal voegde inmiddels nog 12 aan de score toe, zoodat het totaal 71 werd. De bowlingcijfers waren: J. Senn 1—34, F. Schilthuis 6—23 en U. Schilthuis 2—10. Voor Sparta zag het er aanvankelijk niet gunstig uit. Op 23 waren er reeds 4 wickets neer. Maar met H. Steeman (24) en H. Mastert (17) werd het pleit vrij wel beslecht. A. Veltenaar timmerde er nog een hardgeslagen 24 bij en zoodoende werd precies de 100 bereikt. Bowlingcijfers: M. Geeratz 438, A. Ruiterman 540 en A. Staal 0—17. Sparta wint met 29 runs op de eerste innings. OPBRENGST ZONNESTRAALCOLLECTE. Dc Zaterdag gehouden collecte ten bate v°or „Zonnestraal" heeft 656,68 opgebracht, hetgeen ruim 30 meer is dan vorig jaar. DAMMEN. De onderafdeeling der S.G.V. de „Dam- en Schaakclub", heeft bericht optvangen, dat zij winnares is geworden van de in Amsterdam op 10 Mei gespeelde damwedstrijden in den nederlaagserie van Amsterdam VIII. Daar door komt ze in het bezit van den eersten prijs zijnde een beker. PASSAGE-THEATER. Donderdagmiddag 4 uur is er in het Pas sage-theater een werkloozenvoorstelling. Onder groote belangstelling van de zijde der inwoners van Rotterdam, arriveeren de booten, welke deelnemen aan den historischen tocht, welken de roeivereeniging Nautilus, ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan organiseerde, in de Blaak. LOOP DER BEVOLKING. De 62000 overschreden. Op 30 April bedroeg de bevolking 61891. De vermeerdering door geboorte bedroeg 116, door vestiging 308, totaal 424. De vermindering door overlijden bedroeg 35, door vertrek 268 totaal 303, zoodat de totale vermeerdering 121 en Schiedam op 31 Mei 62012 inwoners telde. Er werden 55 huwe lijken voltrokken. WIELKIJDEN. Gisteren hield de Schiedamsche renners club de Pijn een trainingsrit. De A en B- klasse reden plm. 55 K.M. De C-klasse plm. 45 K.M. en de juniores 35 K.M. De uitslag over 3 ritten is als volgt: A en B-klasse: 1 Verbrugge, 2 Stigter, 3 Spaans, 4 Lenos, 5 Kruining. C-klasse: 1 Brands, 2 Mieloo, 3 Pieterse, 4 Geeve, 5 Kwak. Juniores: 1 Elzan, 2 Verhoeven, 3 Baren- drecht, 4 Vuik, 5 Lenos. SCHIETEN. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 6 Juni. Vertrokken: Noorsch 5.3. Mosna, ledig naar Blyth. De Schietvereeniging „De Roos", alhier heeft thans een aanvang gemaakt met haar onderlinge schietwedstrijd ter gelegenheid van haar a.s. 12%-jarig bestaan. Reeds den eer sten avond namen veel leden aan dezen wed strijd deel en de resultaten daarvan luiden als volgt: Klasse A: 1. F. J. Rechters, 50 punten; 2. G. A. v. Abshoven, 49 p.; 3. A. J. Bliek, 48 p.; 4. J. Bliek, 48 p.; 5. W. S de Gooijer, 48 p.; 6. J. v. Pinxteren, 48 p.; 7. N. Selier 48 p.; 8. P. J. M. Maltha, 47 p.; 9. C. v. Heemst 45 p. Klasse B: 1. J. Collignon, 49 punten; 2. P. Bosman, 48 p.; 3. F. J. Kleinekoort, 47 p.; 4. G. M. G. Collignon 46 p.; 5. G. L. Kamp, 44 p.; 6. C. J. Kroon, 44 p.; 7. m. Kruithof, 44 p.; 8. j. G. Etman 39 p.; 9. h. Breevoort 27 p. Klasse C: 1. W. v. Aken 49 punten; 2. W. J. B. v. Gogh, 49 p.; 3. P. N. Nieuwstraten, 43 p.; 4. W. v. d. Schalk 43 p.; 5. O. ten Ha ve, 42 p.; 6. P. v. d. Burg, 41 p. OVERLEDEN: 5 Juni: E. de Vos, 34 jaar, echtgenoote van J. L. Huijsdens, Nassaulaan 75 J. Verwaal, 50 jaar, echtgenoote van B. J. van der Most, Kreupelstraat 10. Daar het sluitingsuur te Hoek van Holland voor café's één uur en 1-30 uur voor den Zaterdag te laat moet worden geacht, daar gelijk de ervaring heeft geleerd, noch de pen siongasten en evenmin de z.g.n. dagjesmen- schen aan een zoodanig sluitingsuur behoefte hebben vrijwel uitsluitend wordt hiervan gebruik gemaakt door sommige kampeerders en jongelui uit de aangrenzende gemeenten, alwaar een vëel vroeger sluitingsuur «eldt Wordt door het college voorgesteld de veror dening op inrichtingen tot het verbruiken van eet- of drinkwaren te wijzigen als volgt: De inrichtingen mogen geopend blijven le. gedurende het tijdvak van 15 Mei tot en met 15 September van des voormiddags 5 tot des namiddags.il uur; 2e. gedurende het tijkvak van 16 September tot en met 14 Mei van des voormiddags 5 tot des namiddags 10 uur op Zondag tot en met Vrijdag en van des voor middags 5 tot des namiddags 10.30 uur des Zaterdags. Indien bijv. voor een inrichting als de sta tionsrestauratie behoefte mocht blijken te be staan, het sluitingsuur op een later tijdstip te stellen, dan is de burgemeester daartoe bevoegd. EXAMEN LICHAMELIJKE OPVOEDING M. O. AMSTERDAM, 6 Juni. Geslaagd de heer A. L. Mes, alhier. Omtrent den leger- en vlootdag van Vrijdag 12 Juni a.s. hebben wij bereids in groote lijnen het programma medegedeeld. Op een Zaterdag ten stadhuize gehouden confe rentie vernamen wjj nog de navolgende bijzon derheden. Om misverstand te voorkomen, zij allereerst er op gewezen, dat deze leger- en vlootdag Wordt gegeven door onze land- en zeemacht met toestemming van den minister van Defen sie. De rol, welke de vereenigingen „Ons Leger" en „Onze Vloot" hierbij spelen, is die var. bemiddelaarster voor de voorbereiding en organisatie. Het is echter de weermacht zelf, die dezen dag als een militaire oefening zaï houden. Aanleiding hiertoe was de jaarvergadering van de Ver. „Ons Leger", waarop de eerste prins Maurit s-m e d a i 1 1 e, ingestelu als erkenning voor verdiensten voor de weer macht, zal worden uitgereikt, als draagpen- ning en als legpenning voor verdiensten op krijgsgeschiedkundig gebied. De troepen, welke aan den Leger- en Vloot dag zullen deelnemen, verzamelen 's morgens nabij het Nenijto-terrein en zullen dan ge zamenlijk een tocht door de stad maken en naar „Woudestein" trekken om aldaar des middags een demonstratie te geven, welke voor het publiek toegankelijk zal zijn. Welke troepen er aan deelnemen. Aan de oefening zal worden deelgenomen door de navolgende onderdeelen van ons leger. Een compagnie grenadiers en een com pagnie jagers, ter gezamenlijke sterkte van pl.m. 200 man, voorzien van zware mitrail leurs, mortieren van 8 en de „6-veld" voor het afslaan van pantserwagen-aanvallen. Deze troepen zullen door den motordienst uit Haarlem met 60 h 70 auto's naar Rotterdam worden vervoerd. Vervolgens een detachement wielrijders van ongeveer 200 man uit 's Hertogenbosch, vergezeld van de motormitrail leurs. Zij komen per fiets naar Rotterdam en brengen hun muziekkorps mede, dat tijdens het défilé op den Coolsingel zal spelen. Dan neemt er aan deel een volledige bat terij r ij d e n d e a r t i 1 1 e r i e uit Arn hem. Deze troepen zullen hierheen worden getransporteerd door den Vaartuigendiens!.. Dit wordt voor dezen specialen dienst een prachtige oefening. De rijdende artillerie zal zich dezen dag vertoonen in de oude blauwe uniformen met de berenmuts. Verder komen er een eskadron Huzaren uit Den Haag met hun mitrailleurs en pak paarden; een sectie van ons nieuwste geschut, de 10-veld op motortraetie uit Naarden en eveneens een eskadron pant serwagens uit Den Bosch. En natuur lijk niet te vergeten onze zee-soldaten, de Mariniers met hun Marine-kapel. Deze laatsten zullen den stoet openen, een eere, welke het korps volgens het oude proto col van 1813 toekomt. Daarna komen de grenadiers en jagers en vervolgens de andere troepen. Om tien uur wordt van het Nenijto-terrein vertrokken. De te volgen weg zal gaan over Stationssingel, Proveniersstraat, Schiekade. Te kwart over tien begint dan het défilé voor het stadhuis, alwaar de commandant van het veldleger, luit.-gen. jhr. W. Röell zich zal bevinden. De leiding van de oefening berust Verwacht wordt: Zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt, later wel licht toenemende bewolking, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. bij majoor M. W. L. van Alphen, van de gre nadiers. Na dit défilé worden uit den stoet drie colon nes gevormd. De gemotoriseerde afdeelingen stellen zich dan voorop om in sneller tempo den weg naar Woudestein te volgert. Voet- en paardenvolk trekken daar achter op. De vervolgroute gaat over Noord-Blaak, Middensteiger, Boerensteiger, Oostplein en Oostzeedijk naar het Woudestein-terrein. Aldaar wordt den troepen door het comité van ontvangst een koffiemaaltijd aangeboden Groote demonstralie op W oudestein. Des middags te twee uur begint op Woude stein de groote militaire demonstratie van alle deelnemende troepen. Deze zal worden ge opend met een appèl van de Kon. Militaire Kapel, de kapel der wielrijders, tamboers en pijpers en trompetters van alle wapenen. De gevechtsoefeningen op Woudestein zullen uitvoerig in dezer dagen te verschijnen pro gramma's worden toegelicht, terwijl boven dien op het terrein door middel van luidspre kers de volgorde en beteekenis der gevechts oefeningen zal worden bekend gemaakt. In groote lijnen zal het programma bestaan uit een oefening van de wielrijders met demon stratie van de motor-mitrailleurs, uit een oefening van de grenadiers en jagers met een aanval van pantserwagens, uit een gevechts oefening van de rijdende artillerie en uit demonstraties met de nieuwe motorartillerie. Dan komen de mariniers een oefening houden, terwijl als slot de huzaren zullen verschijnen, welke met een charge het programma zullen besluiten. De wijze, waarop onze zeemacht aan den leger- en vlootdag zal medewerken, kan, ge zien de geringe sterkte van onze vloot, natuur lijk maar van bescheiden aard zijn. Bovendien bleek bijna alles op oefenreis te zijn, zoodat tenslotte slechts twee mijnenleggers, nl. de „Douwe Aukes" en de „Hydra" naar Rotter-' dam zullen kunnen komen. De nieuwe kruiser „De Ruyter" ligt weer in het dok van Wilton en is nog niet overgenomen. Deze beide mijnenleggers zullen Vrijdag des morgens van half tien tot half twaalf, des middags van 14 en van 57 voor het publiek te bezichtigen zjjn. Zij zullen aan de Parkkade ligplaats nemen. Na het invallen van het donker zullen de beide schepen met zoeklich ten gaan werken in de haven. Voor de deelnemende manschappen zal des avonds in het Gebouw van K. en W. een feest avond worden gegeven, terwijl de officieren des avonds op het stadhuis zullen worden ontvangen. Des avonds te kwart over tien vindt voor het stadhuis een militaire taptoe plaats. Behalve het défilé door de stad zal natuur lijk de militaire middag-demonstratie op Woudestein voor het publiek de groote attrac tie vormen. Ongeveer tienduizend kaarten zijn hiervoor disponibel in prijzen van 10, 15 en 25 cents. Op 12 Juni a.s. heeft in de Groote Kerk het tweede Bachconcert plaats van J. H. Besselaar (orgel), ditmaal met medewerking van Mevr. Jo Vincent (zang). WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM Londen 7,37; Berlijn 59.57%, Parijs 9,74%, België 25.Zwitserland 47,84%, Amerika 1,47%, Oostenrijk Denemarken 32.90; Zweden 38.Noorwegen 37.03, Spanje 20,20. Italië ZIET DE BIJZONDERE AANBIEDINGEN IN lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal bewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K G. (dir. C. Vredebregt) van 6—7 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereemgmg „inter Nos", café De Sein post. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuls. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks- oond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereemging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder .eidmg van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van net Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden aer Schiedamsche locale Gezellenvereemgmg, onder leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. i lederen Vrijdag cursusavond 8,30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozef gezellen vereeniging. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van net kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overhfidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Antorucs' van 7.308.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. 9 Juni: Diergaarde, Rott. Philh. Orkest, 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 11 Juni, in: Thalia: Charlie Chan in Shanghai (boven 18 jaar); Studio: Spook te koop (boven 18 jaar); Colosseum: Suikerfreule (boven 18 jaar); Corso: Midzomernachtsdroom (boven 18 jaar); Prinses: Tarzan en Canaille (volw.) Luxor: Goud (boven 18 jaar); City: In spion- nenhanden en Liefde in uniform (boven 18 jaar; Lumière: Een vrouw in boeien (volw.); Grand Théatre: Top Hat (volw.); Roxy: De weerwolf van Londen en Schoonheidsspecia list (volw.); Olympia: De jacht naar sensa tie en ijzeren vuisten (boven 18 jaar); Vic toria: Speel niet met vuur en Het gebeurde op een avond (volw.); Scala; Een gevaar lijke vrouw en Sweet music (voor volw.); Centraal: De mysterieuze vrouw en De lift boy (volw.)Oostertheater: Maskerade en De moedige zeerob (voorvolw.). Tentoonstellingen: Studio '32 kinderteekeningen van Cizek (Weenen). Algemeene Kunsthandel, Vissehersdijk 111: werken van Theo Goedvriend (tot 15 Juni), SCHIEDAM, 8 Juni. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwjjn per E. D. ad 46 pet ƒ10. Spoeling. Spoeling L f 1,10.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1