HET ZILVEREN PRIESTERFEEST van M«r. Dr. J. Witlox. Mëer: DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN WéMkIS 59ste JAARGANG. WOENSDAG 10 JUNI 1936 No. 17579 STADSNIEUWS. ROTTERDAM. HOCAPOLIS. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 ORANJEVEREENIGING SCHIEDAM DE MELKSLIJTERS EN DE POLITIE OUD-BURGEMEESTER STULEMEIJ ER. WEGGELOOPEN EN TERUGGEBRACHT. De viering clroeg een eenvoudig en intiem karakter. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. DE BRAND AAN DE MATHENESSERLAAN. ZE KWAMEN NOG TE KORT. GEROLD. DE STAKING IN DE HAVEN VAN ANTWERPEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. bezorging franco per post bedraagt de Abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bij Vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar k 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tussehen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.—; 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er bi) te voegen. Joot een 0 500_ bij terlie, yan leiJe b„aen, voel„ e„ oogenf250- tij ver lie, één hand, voet of «in oog, 150- bij .erlie, v.» een duim; 75. bij ve.lioa Gratis-0ngevallenverzekenno 500. bij over j Vr i - ,i_ voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. rn vprlir9 van twee voorste ledematen van een hand25.- hij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaaiden eenmaal p van een wijsvingerJ dij vernes v"" Voor Schiedam was de laatst gevierde Pi in sesseverjaardag een succes. De v aggen oo was veel ruimer dan ooit en in i e eungs orde werd de zanghulde op de markt voor bereid en uitgevoerd. Hoe was dat mogelijk? Alleen omdat er eendracht en goede wil bij alle voorberei ders en uitvoerders aanwezig was. Dit zij allen een vingerwijzing om ook te komen tot het welslagen van de aanstaande Koninginneverjaardag. De groote lijnen der feestviering zijn reeds getrokken, altijd behoudens wijzigingen, die noodig kunnen zijn door aan de hand gedane denkbeelden van belangstellenden, of door geldgebrek afgedwongen bekrimpingen. Maar Voor het laatste moet Oranjelievend Schiedam Waarborgen geven door een groote toetreding en als het kan door de contributie niet tot het minimum te beperken. Vooral door tijdig op gave van lidmaatschap te doen, want dat vooral bevordert de plannen der viering in hooge mate. We zeiden het reeds vroeger: Wie zijn lid maatschap der Oranjevereeniging afhankelijk stelt van het weer op 31 Augustus, diens liefde is gelijk aan een jasje van oranje vloeipapier, dat misschien voor een oogen blikje heel aardig staat en het oog verblindt, maar dat bij het geringste regenbuitje van de Schouders floddert en den drager in zijn Vestje op straat laat staan. Er kan heel wat gedaan worden op zoo'n heelen dag van 31 Augustus, inclusief den Vooravond, die dit jaar een voor-avond moet Zijn Immers 31 Aug. is op Maandag en de taptoe-avond moet dus op Zaterdag zijn. Dan bcbben we dus de vlaggen al vroeg uit. Maar flat kan geen kwaad. Onze toegenegenheid v0or onze Koningin hoeft niet met een chro nometer afgemeten te worden. Laat nu eens alle vereenigingen en clubs, die meenen op een of andere wijze iets te kunnen doen voor het welslagen der feestvie ring deze week in hunne vergaderingen be spreken en maakt Uw gedachten eens aan het bestuur der Oranjevereeniging bekend. Geluk kig zijn er reeds thans enkele vereenigingen, die hun medewerking hebben toegezegd. Het moet eigenlijk zóó worden, dat het be stuur overstelpt wordt met aanbiedingen. Dat zal de taak zeer verlichten. Hoe eer dit ge- scVnedt, des te beter. is wel eens geklaagd, dat het avond- eeSt in het Volkspark niet geheel vrfc en v°or het volk toegankelijk is. Dit ia een zeer onbillijke klacht. Men mag de ieuen voor het financier offer, dat zij mede ten bate van de gemeenschap bren- «cc? OOK wol «KW En bovendien, niemand e oe gesloten te zijn. Voor een gulden hebben man vrouw en twee kinderen toegang, zoowel 's morgens als 's avonds. En voor wien dit °ffer ineens te zwaar is, kan termijnbetaling mogelijk gemaakt worden. Het bestuur der Oranjevereeniging houdt Zich aanbevolen voor een en ander. Het adres voor medewerking en plannen is bij den secretaris Sint Liduinastraat 69 en voor de aanmelding voor het lidmaatschap bij den penningmeester den heer C. van Daa- len, Stadhouderslaan 90. Het Bestuur der Oranjevereeniging - Naar wij vernemen, is er weer een ernstig meningsverschil tussehen de politie en de Reed mclkwinkeliers uitgebroken. 3 maanden achtereen harmonieeren deze twee groepen niet met elkaar, zulks in ver band met de winkelsluitingswet op Zondag. Zondag j.). zyn er weer verschillende melk- b andelaren verbaliseerd. Door den directeur fan het Centraal Hanzebureau, mr. Bach, is dezer dagen getracht in conferentie te treden met den commissaris van politie over deze aangelegenheid. Verder vernemen wij, dat de melkwinkels fan de zondag j.j. verbaliseerde personen op a!it van den commissaris gesloten zouden ln°®ten blijven. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. benoeming lid van den GEMEENTERAAD. De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Schiedam, maakt bekend, dat ter secretarie der gemeente (Afd. Alge- meene Zaken) voor een ieder ter inzage is gelegd zijn besluit ter benoeming van den heer H. Sabel tot lid van den gemeenteraad in de opengevallen plaats van den heer P. A. Planque. SCHIEDAM, 10 Juni 1936. In verband met ziekeverschijnselen, die den gezondheidstoestand schokten, is de heer H. Stulemeijer enkele weken geleden in het St. Franciscus-Gasthuis opgenomen. In de situatie is sindsdien nog geen veran dering ten goede ingetreden. werking verleenen aan een „Diergaarde- Concert" te Rotterdam, te geven door het Harmonie-Orkest, onder leiding van Eduard Flipse. Dit concert zal 's avonds 8 uur aan vangen. VERKEERSSTREMMING. Voor de winkel van Simon de Wit aan de hoogstraat alhier, heeft gisteren een verkeers- stremming plaats gehad. Een groote zes delige vrachtauto stond voor deze winkel stil. Een bestelauto van M. Z. de M. uit R'dam dlde deze auto rechts passeeren, doch haakte daarbij het neergelaten zonnescherm dn genoemde winkel, waardoor dit werd be schadigd. Een daarop passeerende verhuis- luto die de vrachtauto eveneens rechts voor bijreed raakte een der ijzeren stangen van het Sonnescherm waardoor de stang door de Winkelruit werd gedrukt en deze geheel ver hielde. De chauffeur durfde toen niet meer dor of achteruit te rijden, waardoor een ver keersopstopping ontstond die ongeveer een kwartier duurde. Nadat de vrachtauto even doorgereden was kon ook de verhuiswagen kaar weg vervolgen. De schade was aanzien- bjk. Persoonlijke ongelukken kwamen niet dor. - ONGEWILDE RUIL? Door C. J. R. is aangifte gedaan van ver gissing van zijn rijwiel uit de gang naast bet Kantongerecht alhier. Hij had het giste- 'd om 10 uur v.m. aldaar geplaatst en een dr later was het verdwenen. Waarschijnlijk eeft iemand abusievelijk een verkeerd rijwiel bWr>o-or,rtrv,on jfnflr nllo nersonen ver- tr, 'eegenomen, daar, toen alle personen ver- 'okken waren, bleek, dat in de gang een drenrijwiel dat niet aan R. toebehoorde, was a';htergebleven. Bij de politie zijn hieromtrent dichtingen te bekomen „ORPHEUS"-NIEUWS. Het 70-jarig bestaan. By de besprekingen over de propaganda werd bijzondere aandacht geschonken aan de presentielijst. Het niet ter repetitie komen kan in een enkel geval worden geduld, maar bij herhaling worden onmiddellijk maatregelen getroffen. Uit de presentielijst bleek, dat de opkomst der leden reden geeft tot groote tevredenheid, al moet een enkeling noodzakelijk een aan maning worden gezonden. De Commissie besprak voorts alles, wat verband houdt met de regeling van de con certen op het feestterrein en trof enkele voor zieningen. Een verdiende onderscheiding. Het werkend lid P. J. van der Sman zag zich om gezondheidsredenen genoodzaakt zijn plaats in het koor te verlaten. Ruim 40 jaren heeft hij die met eere bezet. Hij was een der trouwste leden en zeer zelden ontbrak hij op een repetitie. Gedurende 16 ja ren was hij bestuurslid en vervulde hij voor treffelijk den moeilijken post van penning meester. In de benarde tijden, die „Orpheus" heeft doorgemaakt, toonde hij zich een kundig en doortastend bestuurder. Veel heeft „Orpheus" aan zijn werklust te danken. Voor de jongeren was hij een voorbeeld van plichtsbetrachting, voor allen was hij een vriend. De jongste ledenvergadering besloot op voor stel van het bestuur met algemeene stemmen dezen zoo gewaardeerden zanger te benoemen tot lid van verdienste. De heer Van der Sman heeft bericht, deze onderscheiding gaarne te aanvaarden. Huldigings-concerten. Het Gemeentebestuur heeft, zooals de al gemeene verwachting was, gunstig beschikt (onder bepaalde voorwaarden) op het verzoek der samenwerkende Schiedamsche vereenigin gen. De concerten, die „Orpheus" ter gelegenheid van zijn 70-jarig bestaan zullen worden aan geboden, worden nu gegeven op het feest terrein in de „Orpheus"-schulp. Alle concerten zullen gratis voor het pu bliek toegankelijk zijn. Kinderen worden ech ter slechts onder geleide tot het terrein toe gelaten. De concerten zullen 's avonds 8 uur aanvan gen; alleen het laatste concert vangt te 8.15 aan. Een opgave van de uit te voeren werken zal voor ieder concert tijdig in onze courant worden geplaatst. Hier volgt de in onderling overleg vastge stelde regeling: lste Concert. Maandag 15 Juni 1936. Mu ziekgezelschap „O. B. K.". Schiedams Chris telijk Mannenkoor. Harmonie Orkest „St. Am- brosius". 2de Concert. Dinsdag 23 Juni 1936. Ar beiders Muziekver. „Crescenijdo". Gem. Zangv. „Fidelio". Dameskoor „Euphonia". Dilettanten Symphonie Orkest „L. van Beet hoven". 3de Concert. Woensdag 1 Juli 1936. Mu ziekver. „Harpe Davids". Gemengd koor „Ephonia". Kon. Zangver. Schiedams Man nenkoor „Orpheus" Muziekver. „Gusto". 4e Concert. Woensdag 8 Juli 1936. Het Stedelijk Muziekcorps. Zangver. „Gemengd Koor" Mannenzangver. „Inter Nos". 5de Concert. Harmonie-Orkest van het Rott. Philh. Genootschap. Kon. Zangver. Schiedams Mannenkoor „Orpheus". Tengevolge de moeilijke tijden, die we be leven en waaronder alle vereenigingen te lijden hebben, besloot „Orpheus" geen recep tie te houden. Daaraan zijn altijd ook voor de coni plimenteerende vereenigingen kosten verbonden enhet geld kan beter worden besteed. Daarom is aan „Orpheus" de nu ge kozen vorm van huldiging zoo bijzonder, aangenaam. In overleg met het Uitvoerend Comité zal „Orpheus", als een dankbetuiging aan alle medewerkenden op de concerten, zelf het 5de concert geven. Daarbij zal- -medewerken het Rotterdamsche Harmonie-Orkest, dat door het Comité in de gelegenheid is gesteld, ook een concert aan „Orpheus" te bieden. Dit laatste van de serie-concerten zal al- zoo een officieel karakter dragen, daar ver wacht kan worden, dat ook de autoriteiten in de gelegenheid gesteld willen worden, van hun meeleven met de jubileerende vereeni- ging te getuigen. Ook stelt „Orpheus" zich voor, op dit laatste concert aan de betrokken vereenigin gen een herinnering aan deze prettige sa menwerking uit te reiken. Op 5 Juli a.s. zal „Orpheus" zijn mede- DR. a. H. de BRUIJN 25 JAAR ARTS. Dinsdag 23 Juni a.s. zal dr. A. H. de Bruijn, directeur van het gemeente-ziekenhuis, zijn zilveren jubileum als arts herdenken. Het ligt niet in de bedoeling dit feit luister rijk te vieren, doch op dien dag zal dr. de Bruijn van 35 uur thuis zijn. Wij twijfelen er niet aan of vele patiënten en oud-patiënten zullen de gelegenheid aan grijpen om de sympathieken jubilaris hun feli citaties aan te bieden. 40-JARIG jubileum. Zaterdag 13 Juni a.s. hoopt de heer C. Kemper, thans werkzaam als meesterknecht bij de firma P. Melchers, distillateur te Schie dam, den dag te herdenken dat hij vóór 40 jaar bij genoemde firma in dienst trad. Door de politie te Rotterdam is aan het hoofdbureau van politie alhier de 16-jarige C. P. Z. gebracht, die van de ouderlijke woning was weggeloopen. Hij was te Zwijndrecht aangehouden en is inmiddels ter beschikking van zijn moeder gesteld. VERBOUWING. De pas geopende rijwielzaak van den heer Jan Waltman, St. Liduinastraat 78a, heeft reeds een heele verbouwing ondergaan. Ach ter de winkel vindt men, nu een ruime stal ling en reparatie-inrichting, hetwelk aan de fraai ingerichte winkel zeer ten goede komt. K. J. C. Zondag aanbiddingsdag. Onder de H. Mis van half 7 alg. H. Communie; 12 uur gezamen lijke aanbidding van congregatie en K.J.C.; 1 uur bibliotheek; geen wandeling en geen ontspanning. Maandag 78,30 uur St. Aloysiusgroep. Dinsdag 7.30—9 uur oprichting van St. Tarcisiusgroep. Woensdag 7,30 uur congregatie. Donderdag geen K.J.C. Vrijdag feestdag van het H. Hart, onder de H. Mis van 7,45 uur algemeene H. Commu nie voor congregatie en K.J.C. Geen gods dienstcursus. Zaterdag 7,309 uur tooneel. DE GRAAL. Morgen, Sacramentsdag, zullen de vroege clubs vervallen in verband met het plechtig lof in de verschillende parochiekerken. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 7—9 Juni. GEBOREN: Jan, zoon van J. Huigen en J. Post, Mariastraat 44 Willem, zoon van W. de Bruin en P. van Wijk, J- A. Alb. Thijm- straat 30 Anthonie, zoon van H. A. Fijten en C. Pellegrom, Brugmanstraat 33. OVERLEDEN: E. M. Vervoort 76 jaar, weduwe van D. van der Bijl, Archimedesstr. 46 J. de Wit, 84 jaar, Nieuwe Haven 155. COLLECTE. Dinsdag 16 Juni a.s. zal met toestemming van B. en W. de jaarlijksche collecte gehouden worden voor het Fonds voor Oud-militairen. Deze collecte wordt in de milddadigheid aanbevolen. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 9 Juni. Aangekomen: Eng. s.s. Blairdevon, van Londen om te dokken in de Willonhaven. Heden vierde de Hoogeerw. Zeergeleeide Heer Dr. J. Witlox, hoofdredacteur van „De Maasbode" zijn zilveren priesterfeest. In verband met den nog zwakken gezondheids toestand van den jubilaris droeg de vieiing van dit jubilé een zeer eenvoudig en intiem karakter. In de stille, stemmingsvolle kapel van het St. Antonius-Gesticht aan den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam, waarvan het presbyterium op een fijne, smaakvolle wijze was versierd, droeg de nieuw benoemde Ge heim Kamerheer van Z.H. den Paus heden morgen te negen uur een solemneel dankoffer op, waarbij alsdiaken assisteerde zijn broeder, de Zeereerw. heer A. Witlox, gees telijk directeur van het Seminarie „Beek vliet" en als subdiaken zijn neef, de Wel- eerw. heer G. Witlox, leeraar aan dit se minarie, terwijl de rector van het St. An- tonius-gesticht, de weleerw. heer P. J. Maas als ceremoniarius fungeerde. In de eerste banken der kapel hadden de broeders, zusters en aanverwanten van den jubilaris plaats genomen, waarbij zich aan sloten de oud-rector van het gesticht, Pas toor G. J- Kerkvliet van de St. Elisabeth-kerk te Rotterdam, Pater Hyacinth Hermans O.P-, alsmede de heeren H. G. M. van der Vijver, President-commissaris, Henri Kuijpers, di- recteur en mr. Walter F- C. Baars, commis saris der N.V. „De Maasbode". Ook mevr. Kuijpers—Grimmon en mevr. Baarsde Groot woonden het H. Misoffer bij. De re dactie van „de Maasbode" was vertegen woordigd door de heeren Leo Hazelzet, waarnemend-hoofdredacteur en Frans Wes- sels, redactie-chef- Voor dit dankoffer werd door Mgr. Wit lox gekozén de nieuwe votiefmis van „Christus' Eeuwigdurend Priesterschap", waarvan het officie door het koor der Eerw. Zusters werd gezongen. Voor priesterjubilea leent zich dit nieuwe officie met zijn prach tige, aan gedachten-rijke epistel en evan gelie wel heel bijzonder. Het was voor de eerste maal, dat deze nieuwe votief-mis hier te lande werd gezongen. Vóór de H. Mis werd het Gregoriaansche „Veni Creator" gezongen, terwijl de plech tigheid werd besloten met een feestlied op den jubilaris. Doch alvorens dit werd ingezet, beklom mgr. Witlox het altaar om den aanwezigen bij speciaal indult den Pauselijken Zegen te verleenen. Hierbij drukte Z.H.Eerw. zijn spijt uit, dat hij helaas slechts in korte woorden zijn dank kon uitspreken voor het bijzonder voorrecht dit H. Dankoffer te mogen opdragen te midden van hen, die zeker vele gebeden en veel lijden hadden geofferd voor zijn herstel. Het gaf hem evenwel groote, innige voldoening, dat hij dezen dag nog zóó had mogen beleven en als blijk van dankbaarheid voor zooveel toewijding en genegenheid thans den Zegen van den Heiligen Vader aan allen kon ver leenen. Op plechtige wijze verliet de Hoogeerw. jubilaris hierna, voorafgegaan door de assis- teerende priesters, de kapel. Na de dankzegging waren het allereerst de familieleden van den jubilaris, die mgr. Witlox, gekleed in bet nieuw ornaat van Pauselijk Geheim Kamerheer, hun opwach ting konden maken en hem op hartelijke wijze konden gelukwenschen met het zil veren feest en de hooge onderscheiding, welke hun broeder was ten deel gevallen. Een schat van bloemstukken, afkomstig van de directie en de verschillende afdee- lingen van de groote Maasbode-familie, van de Eerw. Zusters en van vele vrienden, waaronder ook een garve rozen van een werklooze, hadden de ontvangkamer spoe dig in een feestzaal herschapen- Later werd Na afloop van het ordeningscongres van de R.K. Werkgevers- en Werknemersorganisaties in het Hotel-, Café, Rest. en Slijtersbedrijf, vonden de huldiging plaats van een viertal ju bilarissen, die 12%-jaar lang op de vooraan staande plaats van hoofdbestuurslid, de be langen van „St. Antonius" hadden gediend t.w. de heeren Th. van de Willik, voorzitter; J. F. Mooyman, penningmeester; J- F- v. Bijs- terveld, secretaris en H. J. Uijlings, lid van het hoofdbestuur. Het was bij monde van den heer J. van Vlaai-dingen, zelf ook lid van het hoofdbestuur dat de verdiensten van de vier jubilarissen werden naar voren gebracht. Het was een mooie gedachte om de vier mannen te huldigen iri hun resp. echtgenooten, die ieder een fraaie tuil rozen in ontvangst hadden te nemen. Tal van huldigingstelegrammen uit de af- deelingen werden voorgelezen. Ook de Verbondsvoorzitter, de heer A. C de Bruyn sprak de voormannen der katholieke organisatie toe en de Zeereerw. heer Ketels Geestelijk Adviseur van het Belgisch Kath Werkliedenverbond hield bij deze gelegenheid een even enthousiaste als instructieve toe spraak over de roeping van de katholieke or ganisaties in het maatschappelijk leven, ook in verband met het uit het Zuiden opdoemend ge vaar van het bolsjewisme. ook nog bezorgd een bijzonder fraai bloem stuk van den Poolschen Gezant, Z.Exc. Ba- binski met een lint in de nationale kleuren, en van een persoonlijk schrijven vergezeld. Dan vond een eenvoudige hulde plaats namens „de Maasbode", waarbij de Presi dent-commissaris, de heer H. G. M. Van der Vijver den jubileerenden hoofdredac teur een geschenk onder couvert aanbood. Na de gelukwenschen van mevr. en den heer H- Kuijpers, van Pater Hyacinth Hermans, den heer L. Hazelzet, bood de heer F. Wes- sels als geschenk der redactie het eerste nummer van zijn bij gelegenheid van dit jubilé uitkomend werk „Varia Historica", dat een selectie bevat van den in den loop der jaren gepubliceerde historische artike len. Dit exemplaar was op oud-Hollandsch Van Gelder-papier gedrukt en in perkamen ten band gebonden door den kunstbinder F. Mesman. Namens de communiteit der Zusters van J. M. J. werd mgr. Witlox vervolgens ge complimenteerd door de Eerw. Overste Mère Reginia en haar beide assistenten Zr. Theodore en Zr. Victorinia. De kerkelijke viering werd des middags besloten met een plechtig lof. In tegenstelling tot de sobere viering in het gesticht was de overstelpende stroom van schriftelijke en telegrafische geluk wenschen, welke al vroeg inzette en den geheelen dag bleef aanhouden. Uit alle deelen van het land kwamen zij binnen, zelfs verscheidene uit het buitenland, maar bijzonderlijk bleek Brabant Mgr. Witlox niet te zijn vergeten. De vreugde van zijn vriendenkring over de hooge Pauselijke onderscheiding was zeer groot. Alle deze gelukwenschen te vermelden, ware ondoenlijk. We doen daarom slechts een greep. Zoo werd van het Nederlandsch Episco paat het volgende telegram ontvangen; „Nederlandsch Episcopaat, vergaderd in Roermond, wenscht U geluk bij benoeming tot Geheim Kamerheer van Z.H." Dan noteerden wij brieven of telegram men van: Z.Exc- Prof. mr. P. J. Aalberse, Burgemeester mr. P. Reymer, Jhr. Alting von Geusau, Prof. mr. Ph.. Kleintjens, Prof. dr. J. Hoogveld, mgr. Th. Pichot, Vicaris- Generaal van Haarlem, Prof. dr. Gerard Brom, Mr. Baron van Wijnbergen, Mgr. Hendrikx, Vic-Generaal van Den Bosch, Oud-Minister ir. Bongaerts, Pater Dr. Cas- sianus Hentzen O.F.M., Pater mr. Van der Helm O.F.M., vlootaalmoezenier P. Bangert, van den President en de Professoren van het Seminarie Warmond, van den Voorzit, ter der R.K. Journalisten-Vereeniging, J. Vesters, Rector M. A. Thompson, oud-hoofd- redacteur van „De Maasbode", mgr. M. Möllmann, oud-Vic. Gen. van Haarlem, D Hans, voorzitter van den Ned. Journalisten- Ver., mgr. Dr. Verhoeven, direct, van R.K Centraal Bureau voor Onderwijs, Regent en Professoren van het Seminarie „Beekvliet", Rector en leeraren van het R.K. Lyceum in Den Bosch, mgr. D. Huurdeman, Vicaris- Generaal van het Aartsbisdom, Regent en Professoren van het Seminarie „Ypelaar", Z.Exc. Minister mr. dr. Deckers, Prof. mgr. dr. Goossens, de Directie van „De Tijd", mr. Prinzen, secretaris van het Curatorium der R.K. Universiteit te Nijmegen, mgr. Hermus, mr. Cornelissen, bibliothecaris van de R.K. Universiteit, Prof. dr. B. Molken- boer O.P., Deken Kan. J. W. van Heeswijk van Rotterdam, Deken J. M. van der Tuyn van Den Haag, Mgr. Dr. van Gils, oud-Pro fessor P. van Grinsven, mgr. Th. Bekkers, mr. Frans Teulings, voorzitter der Ver- van R.K. Dagbladdirecteuren, Mgr. C. Prin zen, oud-Vic. Gen. van Den Bosch, hoofd redactie Leidsche Courant enz. enz., terwijl ook uit den kring van de studiegenooten en oud-leerlingen van mgr. Dr. Witlox, de belangstelling algemeen was. Verwacht wordt: Matige tot zwakke Noord-Westelijke tot Westelijken, later wellicht verder krimpende wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal bewerkers bond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 6—7 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „inter Nos", café De Sein post. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereemging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder eiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot halt 10 sociale ontwikkelingslezmg voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging, onder leiding van den eerw. Praeses Ln gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Vrijdag cursusavond 8,30 uur R. K. E.H.B.O. ln het Gymnastieklokaal naast de St. Jozef gezellenvereeniging. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tussehen 8 en 8,30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Antoruus' van 7.308.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Eigenaar van den kunsthandel weer op vrije voeten. De eigenaar J. A. de W. van den kunsthan del aan de Mathenesserlaan, hoek Korenaar straat, die Donderdagavond j.l. nagenoeg ge heel is uitgebrand, is naar wij vernemen gis teren door de politie weder op Vrije voeten ge steld. Op grond van verkregen inlichtingen had de politie het noodzakelijk geacht den eigenaar voorloopig aan te houden, totdat het onderzoek zou zijn beëindigd. De vorige week werden ten nadeele van de firma de B. wonende Klein Coolstraat uit in aanbouw zijnde panden aan den Gordelweg- hoek Bergweg verschillende koperen kranen, gestolen. Vermoedelijk had men er niet vol doende aan, en zoo heeft men in den afgeloo- pen nacht het restant kranen meegenomen. Ten nadeele van mej. M. V. uit Rhoon is op de weekmarkt aan den Goudschesingel een portemonnaie gerold, inhoudende acht gulden. Interpellatie-aanvrage van den heer Menist. Het gemeenteraadslid de heer A. Menist heeft verzocht in de a.s. Raadszitting de na volgende vragen te mogen toelichten. 1. Hebben B. en W. kennis genomen dat manifesten, uitgaande van de Nederlandsche Federatie van Transportarbeiders en waarin de havenarbeiders worden opgewekt tot solidari teit met de Antwerpsche stakers door geen lading voor schepen, die voor Antwerpen be stemd zijn, te lossen en te laden, in beslag ge nomen zijn? 2. Hebben B. en W. hiertoe opdracht gege ven en zoo niet, wie heeft dan inbeslagname geadviseerd 3. Is het juist, dat de inbeslagname is ge schied omdat men integendeel wil bevorderen het lossen en laden alhier? 4. Zijn B. en W. niet van oordeel, dat hier een ongeoorloofde inmenging heeft plaats ge vonden en acht het college het niet tot zijn plicht te behooren ook van zijn kant te bevor deren, dat in Rotterdam geen schepen, voor Antwerpen bestemd, gelost of geladen wor den? Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 11 Juni, in: Thalia: Charlie Chan in Shanghai (boven 18 jaar); Studio: Spook te koop (boven 18 jaar); Colosseum; Suikerfreule (boven 18 jaar); Corso: Midzomernachtsdroom (boven 18 jaar); Prinses: Tarzan en Canaille (volw.) Luxor: Goud (boven 18 jaar); City: In spion- nenhanden en Liefde in uniform (boven 18 jaar; Lumière: Een vrouw in boeien (volw.); Grand Théatre: Top Hat (volw.); Roxy: De weerwolf van Londen en Schoonheidsspecia list (volw.); Olympia: De jacht naar sensa tie en ijzeren vuisten (boven 18 jaar); Vic toria: Speel niet met vuur en Het gebeurde op een avond (volw.); Scala: Een gevaar lijke vrouw en Sweet music (voor volw.); Centraal: De mysterieuze vrouw en De lift boy (volw.); Oostertheater: Maskerade en De moedige zeerob (voorvolw.). Tentoonstellingen: Studio '32 kinderteekeningen van Cizek (Weenen). Algemeene Kunsthandel, Visschersdijk 111: werken van Theo Goedvriend (tot 15 Juni). SCHIEDAM, 10 Juni. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. ƒ10. Spoeling. Spoeling d. 1,10.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1