WARENHUIS-PERSONEEL WEER AAN HET WERK. - m CONFERENTIE VAN MONTREUX GEOPEND. Moeilijkheden in Fransehe havens duren -voort. De werkhervatting te Antwerpen. Bommenwerper op de „Normandie". Turksche ontwerp-conventie inzake de zee-engten ingediend. ZONDER RECLAME DE DRUKINKT DINSDAG 23 JUNI 1936 STAKINGSDREÏGING DER PARIJSCHE TAXI CHAUFFEURS: Gevaarlijke agitatie blijft voort woekeren; zij gaat gepaard met incidenten. parïjs, 22-Jttoirtr.o.) De"ra-sëflstehï- niing met het personeel der groote waren huizen is aan het bemiddeiend optreden van DE STAKIXi?TE LE HAVRE 5 GEËINDIGD. mm O Te Gent wordt nog niet gewerkt Het toestel stortte op het voorschip neer. CHILEENSCH VLIEGTUIG SPOORLOOS VERDWENEN. -- Er bevonden zich tien passagiers aan boord Ook in de havens van Brussel en Vilvoorde is het iverk niet algemeen hervat. Brussel, 22 juni. (van onzen TRAMSTAKING TE BRUSSEL. Ook buurtspoorwegen, auto bussen en taxi's erbij betrokken. Brussel, 23 juni (van onzen DE STRIJD TEGEN ROOSEVELT. Oproep van den oud-gouverneur van New-York. EEN BEROEMD KRUISBEELD VERNIELD. BRITSCH LEGER HEEFT NOG 45.000 MAN NOODIG. BRAND TE ANTWERPEN. Motta vol waardeering voor het Turksche optreden. DE TURKSCHE EISCHEN. ONWAAR „GRAPPIG VERHAAL". Een overeenkomst, die; na een scheids rechterlijke uitspraak gesloten is tus- echen werkgevers en personeèlen der groote warenhuizen, verminderde het aantal stakers gisteren te Parijs met 26.000 man. Ook de gesloten overeenkomst voor het transportbedrijf voorkomt een 6taking te Parijs en maakt een einde aan het stilliggen van verschillende transportdiensten in de provincie. In de havens echter duren de moeilijk heden nog voort .althans voor-de groote havens, als Bordeaux, Rouaan en Lyon. Het stoomschip „Marakech'% dat met 230 passagiers te Bordeaux moest aan komen, moest naar St. Nazaire op- stoomen om daar de passagiers te doen landen en vervolgens met de goederen- lading terugkeeren naar Marokko. De meeste zeer omvangrijke stakingen zijn ten einde, maar over het geheele land ver spreid duren nog een groot aantal stakingen voort en worden nog weer nieuwe uitgeroe pen. De Parijsche taxichauffeurs dreigen met een algemeene staking, die 25- Juni zou moeten uitbreken, dus juist voor de drukste seizoendagen, namelijk die van de Drags en van den Grand-Prix. officieele optimisme, schijnt nog steeds zeer. overdreven te zijn, want a'. is de .breede stakingsbeweging, langzamerhand ,n -ba- minderen omvang geworden, de geest is er zeker niet beter op geworden. -De regeering heeft opnieuw moeten erken nen, dat geijverd wordt,; de stakingen te doen voortduren, ook daar, waar overeenkomst wordt verkregen, en de minister van binnen- landsche zaken heeft opnieuw een circulaire aan alle prefecten gezonden, waarin gezegd wordt, dat individuen zich als gemachtigden van de C.G.T. in auto's naar de werkplaatsen begeven, waar gestaakt wordt, om de sta kers aan te zetten om alle voorstellen van de patroons te verwerpen en wandaden te bedrijven. Het betreft hier de „Trotskyisten", die Zich geducht beijveren, de .agitatie te doen voort duren. Zij hebben een syndicalistisch- blad uitgegeven, waarvan het eerste nummer ver leden weekom de opruiende taal,die het bevatte, in beslag werd genomen. Het nieuw verschenen nummer is ook van zoodanig op ruiender, aard, dat opnieuw door de, regee- ring een onderzoek van het parket is gelast. Wat den geest der stakers' betreft, kan. een enkel - staaltje -het ware karakter"iter be weging demonstreeren: de stakende ver pleegsters en ziekenhuisbedienden van het nationaal syndicaat, dat de nationalisatie eischt van alle hygiënische diensten en de opheffing der subsidies aan alle instellingen van particulier initiatief. Intusschen worden de incidenten steeds talrijker. lejparjjs heeft - een geduchte vecht- partij plaats gehad to een café; waarin het personeel, ng, gestaakt te hebben en weer aan het werk te zijn gegaan, partij trok. voor een kellner, die onhebbelijk was tegen klan- en daardoor door den patroon buiten de beur was gezet. Het gevolg was een nieuwe staking van het personeel met bezetting van het café. De patroon heeft toen met een aantal vrienden het personeel eï met geweld uit gedreven en het café gesloten. Op straat had ook'eëh vechtpartij plaats en toen de politie kwam waren de--belhamels verdwenen. In Auvergne waren stakingsagenteh den boer op gegaan om de hooiérs tot staking aan te zetten. De boeren luidden échter dé noodklok en gingen de revolutionnairen met gaffels en vorken te lijf, waardoor de heeren naar Clermont-Ferrand moesten terugvluch ten. Intusschen beginnen de groot-a Kamers van Koophandel en de patroonsvereenigingen adressen te richten tot de regeering wegens het feit, dat na de gesloten overeenkomsten toch de rust in het bedrijf niet terugkeert en de patroons telkens aan nieuwe eischen bloot 8t&an. Ook wordt de bescherming van den uit- v°er gevraagd en tevens steun aan de kleine patr0ons en de middenstandsbedrijven, die d00r de stakingsbeweging en de overeen komsten met ,3e grootindustrie dreigen om te komen. Driehonderd landbouwers-patroons van groote bedrijven hebben een klacht bij de justitie ingedj-gjjg Wegens de bezetting hun ner b'-drtjven door-de" stakende personeelen. In het Noorden-is de drukkerijstaking al gemeen en—is-de arbeid in het-bouwvak na Verkregen accoord slechts gedeeltelijk her- den minister van btonenlandsche zaken, Salengro, te danken. O.m. krijgt het personeel collectieve ar beidscontracten en salarisverhoogtag. De magazijnen „Galeries Lafayette", „Trois Quartiers" en,;„Priniemps" werden reeds Zon dagmiddag zonder incidenten door het per soneel, ontruimd- 1500 bedienden, die den ba zar- „Hotel Ville':' bezet hadden, verlieten dit magazijn, in-optocht en gingen op de Place Boudoyer, na 't zingen van de Internationale ende Marseillaise uiteen. De stakende dok- en havenarbeiders van Parijs .hebben besloten arbitrage van den minister van arbeid te vragen en in afwach- ting daarvan., de staking uit te breiden tot ;allë entrepots en pakhuizen. Te Toulouse is 'een overeenkomst getee- k-end,' waarbij 5000 arbeiders in de bouwbe drijven zijn betrokken. Evenwel is een alge meene staking uitgebroken in de winkels. De staking in de groote winkels te Nice is geëindigd. PERIGUEUX, 22 Juni. (R.O.) De onder staatssecretaris voor kinderzorg, Suzanne Lacóre, heeft voor het onderwijzerscorps van het departement Dordogne een rede gehouden. Zich tijdens deze rede richtend tot de vrou wen onder haar' toehoorders, verklaarde, spreekster: "„Binrien eenige maanden zult gij en de andere onderwijzeressen het stemrecht hëberi, evenals alle Fransehe vrouwen". LE HAVRE, 22 Juni (R.O.) De staking in de haven alhier is geëindigd en de arbeiders hebben het werk reeds hervat. PARIJS, 22 Juni (R.O.) Alle groote wa- rehhuizên Zijnhè.d.en-namiddag heropend be halve de„Samaritatoe". PARIJS, 22 Juni (R.O.) De staking in de havens en dokken in het gebied rond Parqs heeft zich -vandaag nog uitgebreid. Volgens bericht uit Marseille heeft in de haven aldaar het marine-personeel de .staking uitgeroepen en de schepen bezet. Zij eischen onmiddellijke onderhandelingen over het af zonderlijk contract, dat in het collectief con tract onlangs te Parijs geteekend, voor de verschillende havens in het vooruitzicht weid gesteld. Het conflict in de café's' hotels en restau rants is geëindigd. Jhr. mr. T jar da van Starkenborgh Stachouwer, de nieuwe gouverneur-gene raal van Ned.-Indie temidden van eenige Nederl. consuls en leden der Nederl. legatie bij zijn afscheid van de meest vooraanstaande leden der Ned. kolonie in België. LONDEN, 22 Juni. (R. O.) Toen het van New-York komende luxe-mailschip „Normandie" zich ter hoogte van het: eiland Wight bevond, is een Britsch bombardementsvlieg tuig, dat in de marinevlieghaven Gösport thuis hoorde, op het voorschip b HficrflertoKt,.., r.- ;-r Vorschillende watervliegtuigen cirkel- tien rond- het-schip en een hiervan, dat bestuurd werd door luitenant Horsey, kwam in aanraking met een auto, die juist op het schip werd geladen. Tengevolge van de botsing viel de auto neer op het schansdek. Het vliegtuig schoof eenige tientallen meters voort en maakte daarbij een slag rond. Volgens een ooggetuige viel het toestel zoo, dat het een goede landing scheen te hebben gemaakt. De piloot, die geenerlei letsel opliep, verliet bjjna onmiddellijk na het ongeval weer het schip, om aan zijn overheden verslag te gaan uithrengen over zijn wedervaren. Aan de neergestorte auto werd geenerlei schade aangericht, evenmin als aan het dek van de „Normandie." Kort na het vliegongeval vertrok het schip naar Le Havre, met aan boord het veronge lukte toestel, waarvan de onderbouw ernstig beschadigd is. SANTIAGO DE CHtLI,-22, Jpni. (D. N. B.) Een driemotorig Chiieensch vliegtuig van de nationale luchtvaartmaatschappij is met tien ■passagiers aan boord op het traject Antofa- gasta-Iquique, in Noord Chili, spoorloos ver dwenen. Vliegtuigen*. vrachtauto's en ruiters zoeken het gehipd af, echter te vergeefs tot dusver. Men vreest, dat het vliegtuig in zee is ge stort of. een noodlanding heeft moeten maken in dë"WBeStijn. -■--QiFFFO" (Eeuftdor), 22 Juni. (R.O.) Eoua- -OïfiaKhséfeè- berichtgevers te Bogota melden, dat in verschillende dealen van- Columbia- «én ïevdiutionnaife beweging is uitgebroken. CORRESPONDENT). Over den stand van de stakingen in België ver strekt het ministerie van binnenland- sche zaken de volgende inlichtingen: Het is nog niet mogelijk uit te maken, in hoeverre het aantal stakers is ver minderd. In sommige bedrijven komt er werkhervatting, in andere daaren tegen bestaat er mogelijkheid van uit breiding. Te Antwerpen aan de haven is de werkhervatting algemeen. Men is be gonnen met 't lossen van een dertigtal in de haven aanwezige schepen. De werkhervatting is evenwel niet alge meen in de havens van Brussel en Vilvoorde. Te Gent was Maandag in de haven het werk nog niet hervat. In de diamant-industrie te Antwerpen wordt normaal gewerkt. Het gerucht was verspreid, dat het werk opnieuw zou worden neergelegd, doch dit is onjuist. Staking is uitgebroken in de ijzerfabriek te Hoboken, de papierfabriek te Duffel. Te Vil voorde zjjn enkele kleine bedrijven in staking De kunstzijdefabriek Fabelta is eveneens stilgelegd. In Henegouwen doen zich geen wijzigingen voor in den toestand. Het werk werd hervat in drie glasblazerijen ta de omgeving yan Charleroi en in enkele ondernemingen in het centrum. Te Dour is staking uitgebroken in enkele brouwerijen. De beweging heeft zich ook uit gebreid tot kleinere bedrijven in het Door- niksche. In de Bortoage is de verkeersveiligheid her steld. Er heerschte vandaag volledige kalmte. Enkele honderden arbeiders van de glasfa brieken te Jemappes hebben het werk her vat. Ook in de aardewerkfabrieken te Lens is de arbeid hervat. Men verwacht, dat in de Bortoage alle trams Woensdag en Donderdag weer normaal zul len rijden. De werkgevers van de mijnen in de Bori- nage zijn vandaag andermaal bijeengekomen, om te beraadslagen over den toestand. BRUSSEL, 22 Juni. (R.O.) Het centraal congres der christelijk-democratische mijn werkers heeft zich in beginsel uitgesproken voor hervatting van den arbeid, zonder even wel een datum voor die werkhervatting vast te stellen. De definitieve beslissing zal worden geno men door het bestuurscomité van de alge meene confederatie van christen-syndicaten in overleg met de syndicale commissie der socialisten. Talrijke vergaderingen vonden vanavond plaats in de volkshuizen van de Bortoage ter bespreking van de vraag, of al dan niet en onder welke voorwaarden het werk zou wor den hervat. BRUSSEL, 22 Juni. (A.N.P-) Daar de werkhervatting te Antwerpen algemeen is, werd de beschermingsdienst van de gendar merie stopgezet. Wat het gebied van Brussel met de voor steden betreft: er is een nieuwe staking uit- gebroken te Haeren, terwijl zich een incident heeft voorgedaan te Anderlecht. De gendar merie heeft daar een samenscholing van 1.200 personen uiteengedreven. Dit gebeurde voor het volkshuis. Met glazen en stoelen werd vanuit de ramen van het volkshuls naar de gendarmerie geworpen. Het incident was eigenlijk het gevolg van een misverstand, dat later opgehelderd is. Vandaag zijn verschillende vergaderingen gehouden door bankbedienden en bedienden van verzekeringsmaatschappijen. Men ver wacht te Brussel, dat in sommige industrieën het werk spoedig zal worden hervat. Te Luik bestaat de neiging tot hervatting van het werk in de metaalindustrie. In Brabant werd het werk stilgelegd in een zijdefabriek te Tubize. Te Clabecq zullen de smederijen morgen het werk hervatten. In de Bortoage trachten de gendarmen het verkeer op gang te houden en samenscholin gen te verhinderen, Het leger heeft tot taak CORRESPONDENT) Vanoch tend is ook het personeel der Brussel- sche trams, buurtspoorwegen, auto bussen en enkele taxi-maatschappijen uit de voorsteden in staking gegaan. Slechts enkele tram kwamen op de hoofdlijnen in circulatie, met contro leurs als bestuurder en conducteurs. gekregen, de opgebroken straten te herstei len. Naar gemeld wordt, bestaat op het oogen- blik verschil van meening tusschen de socia listen en communisten eenerzij ds, die op hand having der kalmte aandringen, en de daugis- ten (opstand predikende socialisten) ander zijds, die tot opstand aansporen. In de provincie Oost-Vlaanderen werd een communistenleider aangehouden, daar hij een commandant der gendarmerie in het gezicht had geslagen. Het werk werd hervat te Geraerdsbergen; daarentegen werd hét werk stilgelegd te Haimmë én te Ninové. pi de provincie Namen tenslotte is het werk m een fabriek van chemicaliën stilge legd. De oud-gouverneur van New-York, Smith, heeft tezamen met ex-staatssecretaris Bain- bridge, ex-senator Reed, den ex-gouverneur van Massachusetts, Ely, en den ex-rechter in het federale hooggerechtshof, Cohlan, een oproep gericht tot de democratische partjj, waarin aangedrongen wordt op een terzijde- schuiven van Roosevelt, die zou moeten worden vervangen door den democraat Jef ferson Jackson uit Cleveland. Deze oproep heeft een levendigen indruk gemaakt in verband met de persoonlijkheden van de onderteekenaars. Men Is echter van meening, dat hierdoor geen wijziging zal worden gebracht in den uitslag van de conventie -van Dinsdag a.s. in 'Philadelphia, waar naar men zeker ver wacht, de chef van het nationaal comité, de minister van posterijen Farley, Roosevelt zal benoemen tot president van de verkiezings campagne. Vijftienhonderd gedelegeerden der party staan achter Roosevelt. Het beroemde bedevaartskruis, dat zich verhief langs den weg van Ujue naar Pam- peluna is Zaterdagnacht door een bom totaal verwoest. Tientallen kruisbeelden zijn reeds door de Spaansche communisten stuk ge slagen, maar dit kruis langs den weg was ook een juweel van onschatbare artistieke en historische waarde. Biykens een opschrift aan den voet was het opgericht door Karei II van Navarra, die regeerde in de eerste helft der veertiende eeuw, toen Spanje nog groo- tendeels in de macht was van de Nooren. Het Christusbeeld, dat voor de kromzwaar den der Saracenen en voor de bajonetten der Sansculotten gespaard was gebleven, is thans verwoest door een bom van de communisten. LONDEN, 23 Juni. (D.N.B.) De speciale correspondent van de „Daily Telegraph" schrijft, dat, ofschoon zich wekeiyks gemid deld 900 recruten by het Britsche territoriale leger laten inschryven, nog ongeveer 45.000 officieren en manschappen dienst zullen moeten nemen, alvorens het vereischte defen- siepeil zal zijn bereikt. BRUSSEL, 22 Juni. (STEFANI)'.Een op slagplaats van gedroogde vruchten in de ha ven van Antwerpen is heden doof brand ver woest. Het gebouw is ingestort Het verkeer in de omgeving moest verboden-worden. De schade is zeer groot. De brand is aan kort sluiting .te wjjten. Hoe de verschillende regeeringen tegenover Ankara's eischen staan. •ONTREÜX, 22 Juni. (D. N. B.) De zeeëngten-conferentie, die, zooals men weet, op verzoek van de Turksche regeering is bijeengeroepen, is Maandagmiddag om vier uur in hotel Montreux-Palace door den Zwit- serschen bondsraad Motta geopend. Motta hield bij deze gelegenheid een rede, waarin hij erop wees, dat de Turksche regeering een mooi voor beeld van correctheid heeft gegeven bij de regeling van een diplomatieke kwestie, door in den voorgeschreven vorm een verzoek in te dienen tot wij ziging van een verdrag. In het leven der volkeren geldt nood zakelijkerwijze de regel, dat verdragen moeten worden nageleefd, zeide Motta, doch deze conferentie bewijst ook, dat verdragen niet onherzienbaar zijn. De Turksche minister van buitenlandsche zaken, Roesjdi Aras, die daarop het woord nam, zeide: „Door u de door ons uitgewerkte, ontwerp-conventie tot opstelling van een rechtsorde in den geest van de eigen souve-^ reiniteit van Turkije te overhandigen, hebben, wy een internationale samenwerking tot re-, geling van het zeeëngte-regime in het leven willen roepen, nadat wy tot de conclusie ge- komen waren, dat dat van 1923 zqn reden van bestaan verloren heeft en dientengevolge onbruikbaar geworden is. Bq deze nieuwe regeling hebben wq ernaar gestreefd, in de grootst mogelqke mate met de belangen van den wereldhandel rekening te houden. Wq hebben in ons ontwerp aan de koop- vaardq volledige vrijheid willen geven en zijn in dit streven zoover gegaan, dat wq de be langen onzér landsverdediging een weinig verwaarloosd hebben, aangezien wq zelfs in tqd van oorlog, wanneer Turkye tot de oor logvoerenden behoort, aan de neutrale koop- vaardqschepen vrijen doortocht willen toe staan. De collectieve waarborg, versterkt door een regionale garantie overeenkomstig arti kel 18 van het verdrag van Lausanne, was de basis, waarop het geheele gebouw van het zeeëngtenregime was gegrondvest. Thans is echter gebleken, dat deze basis niet ge schikt meer is. Turkqe heeft in de zeeëngten zqn kwets baarste plek, en het is zqn plicht, deze te be schermen, zooals het de plicht van iedereen is, zqn medewerking op het gebied der col lectieve veiligheid te verleenen en deze is slechts te verwachten, wanneer hij dit recht eenbiedigt en zelfs steunt, Turkye heeft in zqn ontwerp zelfs aan de oorlogsschepen vrqheid van doortocht bin nen het kader van de hoogst noodzakelqke eischen van veiligheid in de zee van Mar mora en in de Zwarte zee willen verleenen. Ik ben ervan overtuigd, dat de politiek van het Kemalistische Turkije yoldoende steek houdend is gebleken, om als een realistische politiek van vrede en eendracht te kunnen worden beschouwd. Warme instemming van Titulescu, Na Roesdji Aras kreeg de Roemeensche minister van buitenlandsche zaken, Titulescu, het woord. Hy ver klaarde, dat de confe rentie het Turksche ontwerp met groote zorg zal bestudeeren, want de „Dardanellen zijn het hart van Turkqe, doch zij zyn tevens de longen van Roemenië". Onder deze omstan digheden doen beide landen verstandig, wan neer zy zich aaneen sluiten en een geheel vormen. Na vervolgens de so iidariteit van de landen der Balkan-entente te hebben betuigd, zeide Titulescu, dat hq een overtuigd anti-revision- nlst was, doch dat het in het onderhavige geval niet een grondgebiedsherzientog betrof. 0 Stanhope acht Turkije's eisch vanzelfs prekend. wapeningsconfer'entie en van den volkenbond. De landen, zoo zeide hij, moeten in de eerste plaats hun veilig heid met eigen krachten verdedigen. De eisch van Turkije is dus van zelf sprekend. Stanhope betreurde de eenzqdige schending van het verdrag van Locarno. Men kan niet zeggen, dat de internationale toestand daardoor verbeterd is. De Britsche gedelegeer de besloot met de ver klaring, dat Groot-Brit- tannië het Turksche ont werp met de grootste welwillendheid zal bestudeeren. T itulescu. Lord Stanhope. Litivinoff De Britsche gedelegeerde, lord Stanhope, schreef het indienen door Turkqe van den eisch inzake herziening van de conventie van Lausanne toe aan het échec van de ont- GEEN OMZET, GEEN WINST IS DE KRACHT VAN HET HUIDIGE ZAKENLEVEN Paul Boncour aan het woord. De Fransehe gedelegeerde, Paul Boncour, sloot zich aan bq de hulde, welke door zqn collega's aan Turkqe is gebracht, dat de voor keur heeft gegeven aan een vreedzame pro cedure boven verdragschendtog. Een dubbele zorg moet de conferentie be zielen: de veiligheid van Turkqe en het be lang van andere mogendheden en van den vrede. De te behandelen kwesties, aldus Boncour, zqn ingewikkeld. De Fransehe regeering zal ze echter bestudeeren met den vasten wil, aan haar vrienden voldoening te geven. Litivinoff over Turkije's vrede- lievendheidr De Russische volkscommissaris van bui tenlandsche zaken, Litwtooff, herinnerde eraan, dat zqn land een van de eerste geweest is, dat zqn instemming met den eisch van Ankara heeft betuigd. Op het oogenblik dat bepaalde landen een oorlog voorbe reiden, aldus Litwi- noff, geeft Turkqe overtuigende bewq- zen van vreedzame gezindheid. De sovjet-regee- ring zal een herzie ning van het verdrag van Lausanne onder het oog zien met een geest van verzoening en van wederzqdsch begrqpen. Het standpunt der overige gede legeerden. De vertegenwoordiger van Japan, Sato, zeide het Turksche ontwerp met sympathie te beschouwen, doch, aangezien Japan geen lid meer is van den volkenbond, zal dit land aan bepaalde clausules zqn medewerking niet kunnen verleenen. De vertegenwoordiger van Griekenland sloot zich aan by de verklaringen van Titulescu, De gedelegeerde van Joego-Slavië, Soen- botitsj, verklaarde, dat zqn regeertog bereid is, zich aan te sluiten bq de pogingen van de andere mogendheden tot de uitwerking van een nieuwe zeeëngten-conventie. MONTREUX, 22 Juni (D.N.B.) Bq de pre liminaire besprekingen van de deelnemers aan de conferentie over de zee-engten is, naar ver luidt, overeenstemming verkregen omtrent het voorzitterschap, dat opgedragen zal wor den aan dén Australischen gedelegeerde Bruce. Vice-voorzitter zal de Grieksche gede legeerde, Politis zqn. MONTREUX, 22 Juni (R.O.) De Turksche delegatie naar de conferentie van Montreaux heeft heden het door de Turksche regeering opgestelde ontwerpeonventie inzake de zee engten, die de 24 Juli 1923 te Lausanne ge sloten conventie moet vervangen, ingediend. De Turksche eischen omvatten drie hoofd stukken: 1. Remilitariseering der zee-engten. 2. Reglementeering van de vrqheid van doorgang voor oorlogsschepen, gebaseerd op beperking tot 14.000 ton van de schepen, die de verschillende zee-engten mogen passeeren, en tot 28.000 ton van de tonnage der oorlogs schepen, die zich in de Zwarte Zee mogen be vinden. 3. Reglementeering van het vliegen over de zee-engten. MONTREUX, 22 Juni (R.O.) De Italiaan- sche regeering heeft den Turkschen minis ter van buitenlandsche zaken, Roesjdi Aras, een nota doen toekomen, waarin eraan herin nerd wordt, dat Italië den wensch tot uiting had gebracht, dat de conferentie inzake de zeeëngten niet voor de zitting van de volken bondsraad bijeen zal komen. De Italiaansche regeering maakt de uit voerigste reserves ten aanzien van de zittin gen, die geopend zullen worden, en ten aan zien van het geheel der behandelde problemen. WEENEN, 22 Juni. (A.N.P.) Dezer dagen is het bericht verspreid, dat een aantal cri minologen, die een conferentie in Belgrado by woonden, op een tocht door het land to een kleine stad van al hun gekochte souvenirs zouden zijn beroofd door een zakenroller, dia in opdracht zou hebben gehandeld van een advocaat, die een „grap" wilde uithalen. Dit feit zou zich in Serajewo hebben afgespeeld. De secretaris-generaal van de internatio nale commissie van crimineele politie deelt thans mede, dat dit „grappig verhaal" vol komen verzonnen-is geweest; niets van diaa aard heeft zich voorgedaan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 3