DE GEMEENTERAAD BIJEEN. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. DE VIERING VAN „QUADRAGESIMO ANNO". 59ste JAARGANG. MAANDAG 6 JULI 1936 No. 17601 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 Pastoor Möller over „heilige ontevredenheid KATHOLIEK SCHIEDAM TROK UIT. 1 °0l„Chpr1"'Slleid Van God en de dwaasheid der nlen 1 niaar voorloopig is de dwaasheid der menschen nog aan 't woord". Zijn deze woorden nog altrjd niet CRICKET. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. DE SCHIEDAMSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. noteering moutwijn en SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SOHIEDAMSOHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden t 3.25; per maand l.io per week 25 cent. Bg bezorging franco Per P03*- bedraagt de abonnementsprgs per drie maanden 3,75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN ziJn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam* UWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bg contract aanzienlgke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bg vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er bg te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500.— bij overlijden door een ongeval; f 500.— bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.— bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.— bij verjies van een duim; 75.— bij verlies wijsvinger50.— bij verlies van twee voorste ledematen van een hand 25.hij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. vno een Gistermiddag had op het feestterrein in het Volkspark de viering plaats van het eerste lustrum der Encycliek „Quadragesimo Anno". Hoewel in de morgenuren het weer zich niet bijzonderd gunstig liet aanzien, klaarde dit tegen den middag geheel op en toen te gen twee uur de vele vereenigingen met haar leden en ook vele toeschouwers het Volks park betraden, zond de zon volop haar gou den stralen over de stad. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op: de burgemeester Mr. Dr. van Haaren, de hee- ren N. J. Post, Mr. M. M. van Velzen, B. A. J. Witkampff R. J. Kleipool en J. J. S. Engering, verder de geheele geestelijkheia van Schiedam. Even over twee uur beklom de heer Th. Mouwens, voorzitter van de K. S. A., het spreekgestoelte en heette in een kort woord alle aanwezigen hartelijk welkom. Een telegram aan Z. H. den Paus. Hierna was de geestelijke adviseur der K. S. A. de Weleerw. Heer J. A. M. Bekkers aan de beurt, die mededeelde, dat aan Z. H. den Paus een telegram van den volgenden inhoud was gezonden: 4000 Katholieken van Schiedam in Holland in tegenwoordigheid van geestelijkheid en burgerlijke autoriteiten, vierend het eerste lustrum van de Encycliek „Quadragesimo Anno", bieden Uwe Heiligheid hunne kinder- ïg'ke gehoorzaamheid aan met gebeden en wenschen voor de verwezenlijking van deze beroemde Encycliek. Hierna werden door het Gemengd Koor de Katholieke Kring Gorzen op verdienste lijke wijze eenige nummers ten gehoore ge bracht, waarna de Zeereerw. Heer J. B. W. Möller, pastoor te Voorburg, oud-pastoor van de Gorzenkerk een rede uitsprak: Pastoor Möller expliceert de encycliek. Spreker begint met zijn vreugde en dank te betuigen, dat hij als oud-pastoor van Schie dam hier in 't Volkspark het woord mag richten tot de Schiedamsche Katholieken, in 't bijzonder tot zijn oud-parochianen en mag spreken over de Encycliek „Quadragesimo Anno". Niet om over dit theologisch-wijsgee- r'g stuk van Z. H. Paus, waar Deze de so- ciaal-economnsche problemen van onzen tija in hun diepste kern beschouwt, wijsgeerige beschouwingen te houden, maar allen in den geest aan te sporen tot een heilige ontevre denheid en éeen heilig ongeduld. Er wordt in onze maatschappij onverdiend veel leed geleden. Mgr. Nolens z.g. sprak eens in de Tweede Kamer deze gedenkwaar- ïge woorden: „be wereld wordt geregeerd genwoordige °P De Paus wijst in zijn E kenmerk der huidige economie.' Wat is dat* Dat .is de economische dietatum. nen, dat het de tgd vaa de politieke dic, tatuur, doch dat is slechts Van voorbijgaan- den aard, strenge heeren regeererl n Wij zuchten onder een andere dictatuur an^' der die van het geldwezen, °n~ credietwezen; dat is de dictatuu" 6t van toe hen, aan wie het geldwezen vertrouwd en over het verleenen van creÜy^' ten eigenmachtig beslissen; zij regelen (Zoo~ als Z. H. den Paus het uitdrukt) dan 0ok als 't ware den bloedsomloop van heel het economisch organisme en hebben, om z00 te zeggen, het economisch leven zoozeer in hun macht, dat tegen hun wil niemand zelfs hiaar kan adem halen. Uit deze dictatuur volgt een drievoudig conflict; 1. Er ontstaat overal een wedloop naar de économische dictatuur. Hiertegenover staat de dictatuur van het proletariaat. Aan den strijd tusschen deze twee machten wordt het wel zijn der burgers opgeofferd. 2. De wedloop naar de staatsmacht om daardoor eigen belangen te dienen. 3. De strijd tusschen de volkeren naar po litieke en economische hegemonie. Wij moeten allen tegen de economische dic tatuur, waaruit dergelijke conflicten ontstaan jijden. Hersteld moet worden het eenige juiste beginsel in de economie. Tegen indivi dualisme. Het individualisme is de ontkenning dat iets een gedeelte van het geheel is. De Proletariërs, die hier leven, worden opge slokt om te ontkennen, dat zij een deel van „SeheeI zijn. Ook de volkeren hebben dat h'®'tiet individualisme kan het le;- ®ginsel niet zijn. Vandaag met een hei- hge 0"tevredenheid 'en heilig ongeduld roept, de H. Vader 0m herstel der rechtvaardigheid. De ziel van die nieuwe juridische sociaal- economische orde, zal "zijn de liefde. De staat mag echter de hand niet leggen op geheei h-et maatschappelijk gebeuren. Een totaal- staat kunnen we niet erkennen. Spreker eindigde met: De groote wijsgeer Socrates had een zeer bekwaam leerling, maar '"mand zonder beginselen. Socrates was bang cl;,t deze leerling later niet voldoende voor het Welzijn van het volk zou doen. Ten einde hem eon lesje te geven sprak Socrates: Breng big de wereldkaart en toon mij Azië. Vo: Bg of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. HINDERWET. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat Burgemeester en Wethouders van Oversc.hiè aan de firma Molijn Co. vergunning hebben verleend tot uitbreiding van de lak-, vemis- en verffabriek op het perceel kadastraal be kend gemeente Overschie, Sectie D no. 819. SCHIEDAM, 6 Juli 1936. trots gaat de vinger in een wgden boog naar de plaats waar Azië ligt. Toon mij nu Griekenland. Met een kleineren boog wordt Griekenland getoond. Toon mij nu Athene. Met minder zelfbewustheid wyst de leerling de plek aan. En wijs mij nu de plaats Velke gij in Athene inneemt. De leerling zweeg en begreep dezes les. Wij weten allen, dat God alleen het heelal leidt tot het deel, waartoe hij het geschapen heeft en wij zgn slechts nietige menschen. Dar niemand ontkenne, dat hij slechts een gering deel van het geheel is. God heeft ons allen gemaakt tot deelen van het mystieke Lichaam van Christus. Trekt dan uit door de straten van Schiedam waar ook velen wonen, die het in dezen niet met ons eens zijn. Het Kruis in top, waar aan Christus met uitgestrekte armen hangt, waarmede hij alle volkeren wil omvatten. De tocht door de stad. Direct hierna begon de opstelling van den optocht wat een snel en vlot verloop en waar bij de keurig kloppende organisatie goed tot uiting kwam. De opstelling van de optocht was de vol gende: Muziek St. Ambbrosius; Graal; Fran- cisca Romana; Meisjescongregatie St. Jan; idem O. L. Vrouw Rozenkrans; idem St. Li- duina; idem H. Hart; R. K. Vrouwenbond; Vrouwencongregatie H. Hart; idem St. Jan; idem O. L. Vr. Rozenkrans; K. J. C. H. Hart; idem St. Liduina; idem St. Jan; idem O. L. Vr. Rozenkrans; St. Jozef gezellen; Mu ziek St. Laurentius; Ned. R. K. Volksbond; St. Eloy; St. Antonius; St. Jozef; St. Wil- librordus; St. Laurentius; St. Bonifacius; Werkmeesters; Technici; Bakkersgezellen, Grafische Bond; Overheidspersoneel; Kappers St. Cosmas; St. Barbara; Eerbied in Gouds Huis; Werknemende Middenstand; Muziek St. Hildegardis; St. Christoffel; Handels- en Kantoorbedienden; Hanze; Slagersgezellen; K. J. M. V.; Kath. Kring Gorzen; Alg. R. K. Propagandamclub; Mannencongregatie H. Hart;; idem St. Liduina'; idem O. L. Vrouw Rozenkrans; Bond v. groote gezinnen; Ex celsior; r.k. E. H. B. O., terwijl de route de volgende was: Stadhouderslaan, Penninglaan, Aleidastraat, Vlaardingerdijk, Vlaardingerstraat, Dam, Korte Dam, Groote Markt, Lange Kerkstr. Emmaplein, Singel, Oostsingel, Snelliusstr. Rotterd. dijk, Koemarkt, G. Verboonstraat, Lange Nieuwstraat, Hoofdstraat, Lekstraat, Nieuwe Maasstraat, Geervlietsche straat, Ha- vendijk, Volkspark. Deze optocht die langs de wegen door vele duizenden menschen werd gadegeslagen, had een vlot en prettig verloop en de vele deel nemende vereenigingen hebben zoo goed als alle een keurig figuur geslagen waar vele buitenstaanders met bewondering en waardeering tegen op hebben gezien. Een grootsche manifestatie van ons mooie Katho licisme. Na de terugkomst op het Volkspark werd nog door het Gemengd Koor van de K. K. G. „Laudate Dominum" gezongen, waarna de geestelijke adviseur der K. S. A. den Wel- eerw. Heer Bekkers de sluitingstoespraak hield. Het slotwoord. Wederom zijn wg gekomen aai het einde van deze grootsche manifestatie van Ka tholiek Geloof, aldus spr. Vooral het groot aantal deelnemende jeugdleden van de vele Ve''eenigingen moet hoopvol stemmen en het 's nu gebleken, dat wij in het vervolg op ledei>pQ kunnen rekenen. Uw et bestuur der K. S. A. dankt u allen voor neer ?Dntane medewerking en hoopt wan- oproep rL,bestuur binnenkort wederom een „ino-pn tP °m verschillende groote vergade- on eleggen teneinde voorlichting te B asnwe?^81" en e°onomisch gebied, op aller aanwezigheid! K^iina'der0'^ St' Aml)rosius het „Aan U, o Kom"fJn6ronEeuwen" ingezet, dat door alle aanwezigen op Spontane mee_ gezongen. Schiedam heeft ^derom getoond op schit terende wijze uitmg te ky gpven aan diep Katholieke geloof. Zuiks zal zeker nalaten resultaten af te werpen. BURGERLIJKE stand. Aangifte van 3—4 Juli. GEBOREN: Piieter A-, zoon van P- A. Snijders en M. E. Duetz, Anna van Buren- straat 7 Dirk J., zoon van C. Bos en g. van Ringen, Houtstraat 12 Barendina, dochter van G. Suttorp en J. van der Kruit, L: Nieuwstraëft 1-5. ONDERTROUWD: j. F. E. M. Aghina, 30 jaar en E. W. M. van Haaren 22 jaar. OVERLEDEN: H. Staal 48 jaar, eehtge- noote van N. A. Lammens, Nassaulaan 75 J. M. J. Nolet, 77 jaar, Westvest 102. BLOEMPJESDAG zwakzinnigenzorg De opbrengst van den Zaterdag 4 Juli ge houden bloempjesdag van Zwakzinnigenzorg bedraagt 581.55. ExcelsiorC.V.H. Na 5 uitwedstrijden gespeeld te hebben is het Excelsior-terrein, dat er nu beter uitziet dan ooit tevoren, vrij gegeven en Excelsior kan nu ïam een reeks thuiswedstrijden be ginnen. De eenste ontmoeting ginig tegen C.V.H. in Haarlem werd destijds met één run ge wonnen. Excelsior begon te batten. Op 8 viel het wicket van A. Hoenderop gevangen door Keyzer op het bowlen van Roodt. H. Groen- horst kreeg nu gezelschap van C. Wuisman. Dit tweetal nam de bowlerij geducht onder handen, ofschoon enkele kansen van Wuis man niet werden geaccepteerd. Pas op 50 doet v. d. Meer een vang op het bowlen van Roodt en Wuisman kan vertrekken voor een hardgesflagen 29. Met Jack Oosterholt zet H. Groenhorst een nieuwe stand op. Op 81 wordt Jack Oosterholt gevangen door Seveke op het bowlen van Keyzer voor een nuttige 21. R. v. Hingen was geen lang leven be schoren en op het zelfde totaal 1811 ving v. d. Meer de l'ifthouder uit. G. Oosterholt passeert in gezelschap 1 nog steeds van H. Groenhorst de 100 en op 101 ziet G. Ooster holt door Keyzer zijn wicket uiteenvliegen. Even krijgt de C.V.H.-aanval de overhand. A. V'.-ïbeek, M. Groenhorst en H. Zoetmulder worden achtereenvolgens door Zeeuwe inge rekend voor 0 de twee eerste door Roodt gevangen en de laatste clean bowled. W. v. Kemenade scoort snel 13 waaronder 2 zessen. W. Hoenderop blijft met 6 n.o. en het totaal wordt 141. Bowlingcijfers: Keyzer 3-17, Zeeuwe 4-40, A. Roodt 361. Bij C.V.H. vlotte het aanvankelijk zeer slecht. Op een totaal van 6 waren Vogele zang voor 1 en G. Zeeuwe voor 0 door G. Oosterholt ingerekend. Op 24 zijn er reeds 5 wickets neer. J. Oosterholt rekent in 2 maiden overs de wickets van Gusbenhove (5) gevangen door M. Groenhorst, voor A. Roodt (0) keurig gebowled en Keyzer (16) gevangen door R. v. Lingen. v. d. Meer en Whitehead zetten een goede stand op, maar op 50 gooit G. Oosterholt het wicket van v. d. Meer uiteen. Nadat G. Oosterholt op H. Zoetmulder een formidabele eenhandsohe vang gedaan had, kon White head VQor een keurige 23 vertrekken. Veel tegenstand bood C.V.H. nu niet meer en op 67 hadden allen een beurt gehad en C.V.H. ontliep juist de follow iin. Bowlingcijfers: Jack Oosterholt 529. G. Oosterholt 330. H. Zoetmulder 11. Excelsior wint met 74 runs op de eerste innings. TWEEDE KLAS. V.O.C. 2Excelsior 2. VO.C. trekt het eerst naar de mat. Reeds op 0 ziet Ingelse zich door de wicket keeper gevang-en. V.OkC. (herstelt zich en als de telegraaf 39 aanwijst zijn er 4 wic kets neer. K. v. Vledider en A. Fontijn komen dan bij elkaar. Dat tweetal droeg het meeste bij n.l. met resp 27 en 16. Toen A. Roovers door een catdh van SOhaeffer het wicket nam van v. Vledder was het vrijwel gedaan. Totaal 69. Bowlingcijfers: A. Zoetmulder 218; J. Rijneen 217, H. Schaeffer 226 an A. Roovers 46. Excelsior speelde zich kalm in. Op 26 vied het.eerste wicket. F. Bakker had er goed het ook in en werd met 35 topscorer. Vrij regel matig vielen de wickets en de innings sloot op 105. Verder kwamen in de dubbele cijfers J. Oranje 15 en A. Zoetmulder 22. Bowlinigcijfers L. Kettiiitz 328, G. Cham bers 531, J. v. Herwaarden 228, R. Ingelse 0—9. V.O.C. gaf zich niet gewonnen. De tweede innings leverde hun 86 op. Weliswaar viel het eerste wicket op 1, maar overigens was het verloop vrij regelmatig. In de dubbele cijfers kwamen K. v. Vledder 24 G. Camibers 13, A. Xnigelse 14 en A. Stengen 15. Bowlimgcgfens: A. Zoetmulder 120, J. Rijnsen 443 en H. Schaeffer 416. DERDE KLAS. H.L.C. 5Excelsior 3. Excelsior wordt het eerst naar de mat ge stuurd. Het ziet er voor de Schiedammers in het begin van de ndings verre van roos kleurig uit. Op 24 zijn er 6 wickets neer. Even wicket valt op 44. Dan komen J. Broeren en A. v. d. Horst bij elkaar en pas op 81 kan komt er nu een vertbetering en het volgende J. Broeren (16) vertrekken. Het totaal wordt tenslotte 98 waaronder een fraaie 38 n.o. van A. v. d. Horst. R. Rin- terman en A. Walbeek kwamen verder met 11 in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers: H. Kuylman 315, v. d. Luur 327, J. Teewisse 37 en J. Meyer 1-10. Bij H.C.C. vlot het aanvankelijk nog min der van 34 wordt het 825, maar de staartwickets zijn taai en de innings sluit pas oip 78. F. Teewisse 10, J. Meyer 37 n.o., J. Elte 14. Bowlingcijfers: M. Geeratz 235, A. Rin- terman 522, A. Walbeek 09 en A. v. d. Horst 05. H.C.C. 5 waagt nog een poging. Excelsior geeft nu geen krimp. A. Rinterman scoorde oen lang niet kanslooze 62 n.o., maar A. v. d. Horst legde met een ze" reduldige 16 de bowlerij lam. Niet minder dan 7 bowlers kwamen er aan te pas. Bij een stand 103—4 gaf de H.C.C. captain op. Excelsioh wint met 20 runs op de eerste innmgs. Excelsior moet dus 51 runs maken om te winnen. Het heeft er om gespannen voor het vehlies van 8 wickets weid het totaal over- schreden, maar F. Bakker droeg er met zijn 19 n.o. veel toe bij evenals j. Oranje met 12. Bowlingcijfers; G. Chambers 1ig, l. Kett- litz 730. (Vervolg). Van de Vereeniging voor Christelgk Mid delbaar Onderwijs te Vlaardingen waarin zg verzoekt voor de van hare vereeniging uit gaande Christelijke Hoogere Burgerschool over het cursusjaar 1936/1937 wederom een subsidie te verleenen voor iederen leerling uit de gemeente Schiedam, die deze school be zoekt en wel op dezelfde voorwaarden als voor het laopende cursusjaar werden bepaald. In handen te stellen van B. en W. om advies. Aldus wordt besloten. Van het Bestuur van de Koninkigke Zang- vereeniging Schiedamsch Mannenkoor „Or pheus", alhier houdende bericht, dat de ver eeniging met bijzondere ingenomenheid heeft kennis genomen van het besluit tot verlaging- van den huurprijs van het stukje van het feestterrein in het Volkspark, waarop de ,,Or- pheus-Muziekschulp is geplaatst en houdende dankzegging voor de genomen beslissing. Voor kennisgeving aangenomen. Van mevr. E. M. CastendijkJansen, al hier, dat de benoeming tot lid der Commissie van advies voor de Werkloozencurssussen en de tewerkstelling van jeugdige werkloozen gaarne door haar wordt aanvaard. Voor kennisgeving aangenomen. Van den heer J. K. Dominicus, waarin hij verklaart de benoeming tot lid van voor noemde commissie gaarne te willen aanvaar den. Voor kennisgeving aangenomen. Van den heer P. Sanders, alhier, waarin hg 'bericht, dat hij zijn benoeming als lid van voornoemde commissie gaarne aanneemt. Voor kennisgeving aangenomen. Van den heer J. Schuurmans, waarin hg met dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen, bericht, gaarne zijn definitieve benoeming tot directeur-leeraar aan den Ge- meentelijken Handelsavondcursus aan te ne men. Voor kennisgeving aangenomen. Van mej. M. Vlugter te Alblasserdam, waarin zij mededeelt, dat de benoeming tot onderwijzeres aan School M2 door haar wordt aanvaard. Voor kennisgeving aangenomen. Van den heer H. Breurman te Rotterdam dat hg, onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen, gaarne de benoeming tot onderwijzer aan school H zal aanvaarden. Voor kennisgeving aangenomen. STEMMINGEN. De stemming over de benoeming van den heer A. Geurtsen, Opzichter 1ste klasse bg den dienst van Ge meentewerken, tot Hoofdopzichter bg ge noemden dienst, wees uit dat de heer Geurt sen met 28 stemmen vóór, 1 blanco en 1 tegen van de 30 uitgebrachte stemmen aldus is be noemd. Den heer B. A. J. Wittkampf als derden deskundige voor de schatting van de huur waarde der dranklocaliteiten, met 29 stem men vóór en 1 blanco. De overplaatsing van Mej. G. P. Tak, on derwijzeres aan de O. L.-school Fl, in gelijke functie naar de O. L.-school G2, met 29 vóór en 1 blanco. De benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. school Fl, waarbij voorgedragen worden 1. Mej. T. Caljouw, onderwijzeres te Schore 2. Mej. A. H. Witteveen, wachtgeldster te Rotterdam 3. Mej. A. J. Jacobs, wachtgeldster te Rotterdam. dat mej. Caljouw met 29 stemmen vóór en 1 blanco wordt benoemd. De heer KAVELAARS (R. K.) vraagt naar aanleiding van deze benoeming nog of dit kosten voor de gemeente medebrengt, of dat dit salaris door het Rijk wordt vergoed. WETH. DINKELAAR antwoordt, dat deze juffrouw als wachtgeldster der Gemeente Rot terdam naar Schore is benoemd geworden en dat diV salaris door het Rijk wordt vergoed. Mej. Caljouw zal blij zijn, hier te zgn benoemd. BEGROOTINGSWIJZIGINGEN. Voorstel van B. en W. tot wgziging van de bedrijfsbegrooting en van de begrooting van kapitaalsontvangsten en -uitgaven' van den Reinigingsdienst der gemeente Schiedam voor het dienstjaar 1935. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van de Gasfabriek, de Drinkwater leiding en het Electriciteitsbedrgf voor het dienstjaar 1935. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de bedrijfsbegrooting en van de begrooting van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van het Grondbedrijf der Gemeente Schiedam voor het dienstjaar 1935. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de bedrijfsbegrooting en begrooting van kapi taalsontvangsten en -uitgaven van de Ge meentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek voor het dienstjaar 1935. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de bedrijfsbegrooting van den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon voor het dienstjaar 1935. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de bedrijfsbegrooting en begrooting van kapi taalontvangsten en -uitgaven van het Ge meentelijk Woningbedrijf over het diensMaa*- 1935. Voorstel van B. en W. tot wijziging van det bedrijfsbegrooting en van de begrooting en van de begrooting van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van den dienst van Gemeente werken over het dienstjaar 1935. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de bedrijfsbegrooting en van de begrooting van kapitaals-ontvangsten en -uitgaven van het Gemeente-Ziekenhuis over het dienstjaar 1935. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een 3-tal wijzigingen van de gemeente-begroo ting voor het dienstjaar 1935, in verband met de afsluiting van de gemeente-rekening voor genoemd dienstjaar. Al deze punten werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. (Wordt vervolgd) Verwacht wordt: Meest zwakke veranderlijke wind, betrok ken tot zwaar of half bewolkt, toenemende kans op regen of onweer, waarschijnlijk iets koeler overdag. 7 Juli: Diergaarde, concert Haarl. Orkest- vereeniging, 8 uur. 12 Juli, Doelen, eerewedstrgd voor man nenkoren, 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 9 Juli in: Grand: De gevangene van het Haaien- eiland (v. volw.); Capitol: Bulldog Drummond en Cellini's galante avonturen (volw.)Studio: Symphonie der hooge Tatra (voor volw.); Lumière: Het dubbele paspoort (boven 18 jaar); Thalia: Tarass Boulba (boven 18 jaar); Roxy: Hallo hier Amerika (v. volw.); Olym- pia: O moeder die zeeman en De cactusmis daad' (v. volw.); Corso: Vgf Frankforters (v. volw.); Centraal: De gebochelde en 4% musketier; Victoria: Drie dagen bg de leven den en Langs het leven (v. volw.); City: Hoogspanning op de lijnen en Ridders van den kousenband (volw.); Luxor: De levensleu gen van consul Berinck (boven 18 jaar); Ooster: Michael Strogoff, De Koerier van den Czaar en Uit het dagboek van een dok ter (volw.). Tentoonstellingen: Studio '32, groep Les artistes musicalistes Paris. Excelsior wint dus met 2 wickets en als speciale fegzonderheid kunnen wij vermelden dat aan een record van V.OC. II een einde werd gemaakt. In 17 achtereenvolgende competitiewed strijden hielden de Rotterdammers zich on geslagen. V.O.C. 3Excelsior 4. De V.O.C. innings leverde een totaal op van 189. De Excelsior-junioren troffen een te zware V.O.C.-coirnibinabie. Nieuweriburg van V.O.C. I werd met 83 topscorer, verder kwam in de dubbele cijfers Grijseels 32, v. d. Lans 36 en Kluit 16. BowlingscijfersJ. Soesbergen 142, A. Beukers 3—64, J. Kras 3—51 en J. v. Har- melen 019. Excelsior stelde er door voorzichtig batten toch nog 49 tegenover. A. Beukers was met' 14 topscorer. Bowlingcijfers: W. Koopman 115, H. Kluyt 79, h. Luttik 29. V.O.C. wint met 140 runs. Excelsior 5De Vierde. Excelsior wordt het eerste naar de mat gestuurd, het totaal wordt slechts 32. Alleen A. Janse komlt met 12 in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers: W. Dammers 4—12, P. Gerzee 514. De Vierde paseerde het totaal ruimschoots (109). W. Dammers 15, K. de Boer 27, A. Soomers 15, W. v. 't Hoff 15. Bowlingcijfers: A. Valk 231, A. Janse 3—40. M. Vermeulen 533. De Vierde wint met 77 runs. De uitslagen van Zaterdag zijn: A. Tornooi: Heeren-enkelspel, halve eind strijden: D. Teschmacher slaat E. den Hoed Jr. 61, 62; ir. W. van Herwijnen si. ir. W. Rösingh 6—3, 6—1. Finale: D. Tesch macher si. ir. W. van Herwijnen 61, 6—2. Dames enkelspel, eerste ronde: mevr. R. van Tricht-Jonker sl. mej. L. v. d. Eelaart 3—6, 64, 7—5. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: mevr. R. van Tricht-Jonker en E. den Hoed Jr. sl. mej. L. v. d. Eelaart en W. Blaisse 62, 8—6; mej. L. Melchers en D. Teschmacher sl. mej. mej. N. v. Buyssen en ir. W. Rösingh 61, 63. Finale: mej. L. Melchers en D. Teschmacher sl. mevr. R. van TrichtJon ker en E. den Hoed J., 64, 61. B. Tornooi: Heerenenkelspel, tweede ronde: H. Nolet sl. H. Zoetmulder 16, 63, 61; C. A. v. Bergen Walraven sl. J. Mannée 64, 62; halve eindstrijden: H. Nolet sl. J. Nauta 6—4, 8—6; C. A. v. Bergen Wal raven sl. B. Tanis 62, 57, 64. Damesenkelspel tweede ronde: mevr. T Rijken-Berghuis sl. mej. K. Stheeman-Hesse 63> 60'" mevr. T. van Gent-Manak sl. mej. G. van Dorsser 6—1, 64; mej. W. Wesselink sl. mej. C. Weleker 6—3, 6—1. Halve eindstrijd: mevr. T. Rijken-Berghuis sl. mevr. van Gent-Manak 11—9, 7—9, 6- 4. Heeren dubbelspel, halve eindstrijd: G Rijken en H. Stoffers sl. J. L. van Gent en J. H. Wijlacker 62, 62. Dames dubbelspel, tweede ronde: mej. M Boer en mevr. C. Nauta-Berkhoff sl. mevr. A. Dii kzwager-Cool en mevi\ C. Hoogendijk- de Groot 64, 75; mevr. T. van Gent- Manak en mevr. T. Rijken-Berghuis sl. mej. B. Schilling en mej. R. Stoffers 6—1, 6—0. Halve eindstrijd: mevr. J. Karis-Gerritsma en mevr. A. den Dunnen-van Tilburg sl. mej. M. de Boer en mevr. C. Nauta-Berkhoff. De uitslagen van de Zondag gespeelde wed strijden om de Schiedamsche kampioenschap pen luiden als volgt: A tornooi: Dames enkelspel: eindstrijd: mej. L. Melchers sl. mevr. R. van Tricht- Jonker 61 62. Heerendubbelspel: halve eindstrijd: ir W van Herwaarden en ir. W. Rösingh' sl. A. To- risawa en H. Stoffers 64 46 61. Eind strijd: D. Teschmacher en E. den Hoed Jr sl ir. W. van Herwijnen en ir. W. Rösingh 6—2 62 63. Dames dubbelspel: eindstrijd: mej L Mei chers en mej. L. v. d. Erlaart sl. mevr.' R. v Tricht-Jonker en mej. N. van Buysen 7—5 63. ïn het A tornooi winnen mej. L. Melchers en D. Teschmacher de drie titels. Zooals gemeld zegevierden zij Zaterdag samen in het Ge mengd dubbelspel, toen Teschmacher ook het heerenspel won. at1? .tO,rn£0i: Heerenenkelspel: eindstrijd: H. Nolet sl. C. A. van Bergen Walraven 16 75 61. Damesenkelspel 2de ronde: mej. E. Hout man sl. mej. G. Kappelhof 64 75, mej. W. Wesselink sl. mej. E. Houtman 26 62 61; ®i'ld®trijdmevr- T. Rijken Berghaus sl. mej. W. Wesselink 61 6—2. Heerendubbelspel: halve eindstrijd: J. Al- brecht en F. Karis sl. J. Cohen en J. Mannée 6—1 3—6 7—5; eindstrijd: G. Rijken en H. Stoffers sl. J. Albrecht en F. Karis 61 60. Damesdubbelspel: halve eindstrijd: mevr. T. Rijken-Berghaus en mevr. T. van Gent- Manak sl. mej. I. Geerdes en mej. H. Stoffers 61 60; eindstrijd: mevr. T. Rijken-Berg haus en mevr. T. van GentManak sl. mevr. J. Karis-Gerritsma en mevr. A. den Dunnen- van Tilburg 6—2 7—5. SCHIEDAM 6 Juli. Officiële noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwgn. Moutwgn per E. D. ad 46 pet. ƒ10. Spoeling. Spoeling 11,10. R.V.B. ZOMERAVOND-COMPETITIE VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. Uitslagen van 29 Juni tot 3 Juli. Afd. A: H.D.V.S.Martinit 8—0; Ursus— SFC 1—2; MAAS—Schiedam 3—1; DHS— Fort una 53. Afd. B 1: SVDPW—DSL 4—1. Afd. B 2: Schied. Boys—Fortuna 2 33. Afd. B 3: WFC—HWD 2 3—3. Afd. C 1: Demos 2SFC 2 21. Afd. C 2: DHS 5De Hollandiaan 4 05. Nagekomen uitslag. Afd. C 3: Demos 3 Vegia 2 19. R. C. „DE ZWALUWEN" Onder zeer groote belangstelling hield de R. C. de Zwaluwen Zondag een oefenrit. De nieuwelingen en amateurs reden een koppel race over circa 84 K.M. De gemaakte tijd was 2 uur 15 m. 2 sec., terwijl de uitslag als volgt was: 1 Verbaan-de Jong, 2 Schön— Moree. De C-klassers kregen een afstand van circa 54 K.M. te rijden, waarbij enkelen zeer goed werk hebben verricht. De uitslag werd: 1 v. Munster, tijd 1.34.40; 2 Beyer, 3 Ritman, 4. Kleinekoort, 5. Groenewegen, 6; de Bruyn. Gorissen pech. De junioren reden eveneens 54 K.M., doch persoonlijk. De jeugdige knapen maakten een goeden indruk, vooral Slokkers, die den kortsten tgd wist te maken. Hij kwam in het bezit van een wisselbeker. De uitslag was hier: 1 Slokkers, 1,29.44; 2 Verhoeven; 3 v. d. Calseyde, 4 Pettinga. Kers, v. d. Gaag en Rosinga pech. SCHIEDAMSCHE VOETBAL-COMPETITIE Wedstrijdpragramma deze week: 6 Juli: Hercules 1HVO 1, terrein DRZ; Zwaluwen Blauw Zwart 1, terrein Zwaluwen; 7 Juli FSV 1—Huryfa 1, terrein FSV; HVO 3—DVO 3, terrein HVO; 8 Juli: HVO 2—DRZ 2, terr. HVO; Blauw Zwart 2HBS 3, terrein DRZ; 9 Juli DRZ 1—DVO 1, terrein DRZ; NFC 2 Concordia 2, terrein NFC; 10 Juli: Con cordia 1Trekvogels, terrein PW; DRZ 3 Zwaluwen 2, terrein DRZ; 11 Juii HBS 1 NFC 1, terrein Havendijk; HBS 2DVO 2, terrein Havendijk. De uitslagen luiden: HVO 1NFC 1 31; HerculesDRZ uitgesteld; HBS 1DVO 1 uitgesteld; DVO 2—Hercules 2 1—1, NFC 2— DRZ 2 2—2; HBS 2—HVO 2 3—4; Blauw zwart 1Concordia 1 28; Zwaluwen 1 Trekvogels 38; ConcordiaKVC 1 72; Zwaluwen 2—HVO 3 2—1; DVO 3—HBS 3 gestaakt wegens ongeval; Blauw-Zwart 2 DRZ 3 1—5. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 4 Juli. Aangekomen: Finsch s.s. Kemi van Londen om kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 4 Juli. Vertrokken: Finsch s.s. Kemi, naar Wasa; Ned. m.b. Erinna, ledig naar Fayal voor order.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1