DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS. ROTTERDAM. 59ste JAARGANG. VRIJDAG 31 JULI 1936 No. 17623 liippl- DE R. K. VACANTIESPELEN. DE SLAGERS-ACTIE. DE AUTOBUSKWESTIE. kerkelijke kunst en crisis. GEEN STAKING BIJ DE VER- GLASFABRIEKEN- Overeenstemming bereikt. POOLSCHE MINISTERS ONS LAND. IN Het bezoek aan Rotterdam. ONDERWIJZERES door leer ling BESTOLEN. SCHEEPVAART. is dus gen seect ïestigijofsyerbod yan aieu- Zes-jarige jonge stal 110uit haar tasch. JUBILEUM JAMIN. ERNSTIGE AANRIJDING AAN DEN PLASZOOM. Mau vannacht door een auto overreden. DIT NUMMER BESTAAT UIT, VIER BLADEN. DE TWEEDE OEVERVERBINDING. SIMULTAAN HAM. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. GOUDEN BRUILOFT. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDARf TELEFOON JNTERCOMM. No. 68085 Gratis-Ongevallenverzekering: 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; f 75.bij verlies van een wijsvinger; 50.bij verlies van twee voorste ledematen van een hand: f 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. A.s. Maandag- zullen de poorten van het Feestterrein in het Sterrebosch voor de tien de maal voor onze Kindervacantiespelen open gaan. Voor ouders en voogden der kinderen pu- bliceeren wij hier de regeling, zooals ze voor deze maand is vastgesteld. Gespeeld wordt de volgende dagen: Maandag 3, 10, 17, 24 Aug.; Dinsdag 4, 11 IS, 25 Aug.; Woensdag 5, 12, 19, 26 Aug.; donderdag 6, 13, 20 Aug.; Vrijdag 7, 14, 21 Augustus. Kinderen met oranje-kaarten spelen niet °P 3, io, 17, 24 Aug; kinderen met witte kaarten spelen niet op,4, 11, 18, 25 Aug.; kinderen met gele kaarten spelen niet op 3, 12, 19 Aug.; kinderen met groene kaarten spelen niet op 6, 13, 20 Aug.; kinderen met blauwe kaarten spelen niet op 7, 14, 21 Aug. 1. De ingesloten deelnemerskaarten moeten de kinderen zichtbaar dragen. 2. Bij wegraken der kaarten kunt u nieu we bekomen op 't terrein bij de hoofdlei ders 's morgens van 88,30 uur. 3. De kinderen blijven tusschen den mid dag allemaal op 't veld. Ze moeten dus hun boterham en drinkbeker meebrengen. 4. Er kan niet meer worden toegestaan, dat de ouders tusschen den middag 't brood komen brengen, alleen 's Maandags kan op dezen regel 'n uitzondering worden ge maakt. 5. Om kwart voor 4 eindigen de spelen. 6. Bij regenweer is 't gewenscht, dat de kinderen hun deelnemerskaarten onder hun jas of cape dragen, om bechadiging der kaar ten te voorkomen. 7. Op 3 Augustus moeten de kinderen om 7.45 uur in de Frankelandsche kerk aan wezig zijn (behalve de kinderen met oranje- kaarten, daar deze dien dag niet spelen) 8. Alle overige speeldagen bijeenkomen om 9 uur in de Frank. kerk. 9. Elk kind mag op den dag een uur door brengen in 't 'speeltuinpark, den ovengen tijd wordt doorgebracht als voorheen. 10. Bil de opstelling van den stoet in de Warande, moeten de kinderen gaan staan bij het nummer, dat op hun kaart vermeldt staat. Ouders, blijft het moeilijk werk naar ver mogen steunen. Honderd man personeel is dagelijk aanwezig om uw kinderen geheel belangeloos een aangename en prettige va- cantie te bezorgen. Toont Uw sympathie voor ons werk. Spoort vriend of kennis, Uw winkelier aan om met een tractatie, gift or prijsje onze zorgen te verlichten. De Bond van Bedrijfsautohouders in Ne derland, de B. B. N., heeft een request aan H. M. de Koningin gezonden, waarin adliaesie wordt betuigd met het beroep van de ge u peerde autobus-ondernemingen bij de Kroon tegen de beslissing van Ged. Staten. Dit schrijven spreekt o.m. de meening uit, dat de geste van B. en W. van Rotterdam om de eindpunten der bussen te gaan verleggen fit verkeersoogpunt, niets anders is, dan een Verkapt verzoek tot concessie-wijziging. Ged. Staten hebben dus een concessie gewijzigd, °P verzoek van derden! Verder toont het schrijven aan, dat de ver legging der eindpunten niet noodzakelijk is Uit verkeersoogpunt, daar de Coolsingel vóór de Passage, waar de eindpunten zijn, door ander verkeer nagenoeg niet gebruikt wordt. Verder spreekt het request ook onomwon den de meening uit (evenals wij zulks deden Red. N.S.C.), dat het hier alléén gaat om eenzijdige bevoordeeling van de r.e.T. Een nieuw gezichtspunt! Afgezien van het feit, dat het niet noodm is om de eindpunten op den Coolsingel te verleggen, merkt het schrijven heel laconiek op, dat gezien men nu het verkeer door de Aert van Nesstraat heeft geleid, de Olden- bameveltstraat op een doode straat is gaan gelijken, zoodat als het dan absoluut noodig zou zijn, de bussen haar halteplaatsen zouden kunnen krijgen aan het eind van den thans nagenoeg niet meer door het verkeer gebruikte van Oldenbarneveltstraat, dus bij het K.L.M.- kantoor op den Coolsingel! Voorwaar een stevige adhaesie-betuiging. Naar aanleiding van zijn lezing, die de heer Clemens Meulemans op Zaterdag 8 Aug. °m 7 ,15 voor den K.R.O. zal houden, schrijft deze in den Katholieken Radiogids bij een foto van de kapel van het Broederhuis van de Broeders van O. L. Vrouw Onbevlekt Ont vangen te Schiedam o.m.: „In mijn vorige lezing noemde ik dezi kapel een der interessantste, die ik op dit gebied in Nederland ken. Het hoogaltaar is van de edelsmeden Brom, terwijl het beeldhouwwerk en de Kruiswegstaties ver vaardigd zyn door Maria Delago, een Ita- 'aansche beelhouweres, die dit beeldhouw- ^^jervaardigde in de N.V. de Sphinx te °AFé „SPORT" Het van ouds bekende café Sport aan den Schiedamsche weg, 0p de grens der gemeen ten Schiedam en Kethel, is m den afgeloopen zomer gesloopt, maar op de puinhoopen is Xv'eer een nieuw café Sport verrezen. Le heer P. van Harmeien zal morgenmid dag 2 uur dit nieuwe café openen. Ook de speeltuin, die achter het café ligt, is 6erestaureerd. Vestigingseischen Gistermiddag hebben de beide Schie damsche slagersvereenigingen te weten: de R. K. Slagersvereen. St. Antonius Abt en de Schied. Slagersvereen. Onderling Belang, onder voorzitterschap van den heer J. G. van Dorp, waarbij mede namens de slagersveree nigingen aanwezig waren, de heerea v. d. Most, Maltha en Collignon, een uiteenzetting gegeven, bij een heden, naar B. en W. ver zonden schrijven. Dit schrijven luidt: Geven met verschuldigden eerbied te kennen, de R. K. Slagerspatroons-Vereeni- ging St. Antonius Abt en de Schiedamsche Slagersvereeniging Onderling Belang, te Schiedam, dat de toestanden in het slagersbedrijf hier ter stede van dien aard zijn, dat het treffen van maatregelen tot verbetering daarvan als alleszins noodzakelijk dient te worden be schouwd; dat het aantal bedrijfsgenooten zoo groot is, dat het slagersbedrijf, naast andere daar. toe leidende oorzaken, mede ontwricht wordt door een overbezetting, die feitelijk inge steld is op de achter ons liggende jaren van hoogconjunctuur; dat een en ander leidt tot vermindering van omzet en verkleining der rentabiliteit in het slagersbedrijf niet alleen, maar te vens het algemeen belang in den weg staat door een verkeerd toegepaste prijzenpolitiek dat het georganiseerde slagersbedrijf op zichzelf saneeringsmaatregelen in toepassing wenscht te brengen, omdat deze maatrege len als noodzakelijk zijn gebleken, teneinde een verdere ontwrichting te voorkomen; dat als vereenigbaar met het aanhangige ontwerp „Vestigingswet Kleinbedrijf" en met het stelsel daarvan beschouwd kan wor den, het verteenen eener gemeentelijke ver ordening, waarbij, op grond van objectief ge bleken aanwezigheid van 'overbezetting in ons bedrjjf met name in de verordening aan te wijzen voor een bepaalden tijd de vesti ging van inrichtingen, waarin het slagers bedrijf wordt uitgeoefend, voor zoover het die uitoefening betreft, algeheel zal worden verboden; dat met het oog op het algemeen belang van den consument en ter bevordering van het mogelijk maken eener noodzakelijke be drijfssaneering waarmede het algemeen belang slechts gediend is -het wenschelijk geacht kan worden, wanneer van de zijde van Uw College overgegaan werd een ver ordening als zoo juist genoemd, in het le ven te roepen; dat ondergeteekende deze, gezien de be langrijkheid dezer materie, en de gronden, waarop zij is gebaseerd, zich gaarne bereid verklaren deze uw geachte College monde ling nader toe te lichten. Reden waarom Uw College eerbiedig ver zocht wordt aan dit verzoek te voldoen. Toelichting. De bonafide slagers te Schiedam hebben een zwaren. concurrentiestrijd te voeren te gen z.g. losse bedrijven, die zich hier zoo nu en dan vestigen, door loterijen of anders zins het publiek naar zich toe lokken, den prijs bederven en dan, omdat deze manie van zaken doen tegenwoordig niet m%er opgaat wederom spoorloos verdwijnen. Ook wijzen de besturen der slagersver eenigingen op de z.g. volksslagerijen, die ook al een moordende concurrentie aandoen aan het bonafide slachtersbedrijf, dat slechts goed en prima vleesch kan verkoopen. Betere keuringsdienst, Gedurende dit onderhoud, opperden de slagers ook de meening, dat het noodzake lijk is, dat er hier in Schiedam, een beter georganiseerde keuringsdienst komt, zulks ter voorkoming van allerlei misstanden op het gebied van vleeschkeuring en vleeschin- voer binnen onze stad, waardoor tevens het toezicht op het slachten van het z.g. wrak ke vee aan de Lange Achterweg (Tijl Uylen- spiegei in de N. S. C. van 16/6 j.l. red. N. s- C.) permanent zou kunnen geschieden. Evenals zulks in het Rotterdamsch abat- toir geschiedt, alwaar dit soort vee met de slachters geïsoleerd wordt, totdat de aller strengste keuring op tiit soort vleesch is ge schied. Hierdoor wordt voorkomen, dat slecht vleesch in den handel kan (worden gebracht. Het bonafidebedrijf kan dan niet meer op oneerlijke wyze worden benadeeld. Abattoir of niet? De slagers hebben als hun meening te ken nen gegeven, dat het hoog tijd wordt, dat er nu eens een regeling komt omtrent een slachtplaats. De beste, meest ideale en goedkoopste ma nier is een eenvoudige slachtplaats op coöpe ratieven grondslag, met gemeentesteun. Hierdoor wordt verkregen, een goedkoope exploitatie, omdat de slachters er met hun eigen personeel slachten. Een koel inrich ting is niet noodig, daar het vleesch toch naar de slagers-koelcel thuis wordt vervoerd. De onkosten blijven dan laag en de Ge meente behoeft niet zooveel geld neer te tellen voor de exploitatie van een duur Ge meentelijk abattoir met alleen aanhang daarvan! De keuringsdienst moet voor onze stad blij ven bestaan. We moeten geen Rbtterdamschen keurings dienst hier hebben. Rotterdam zou toch nieu we krachten moeten aanstellen om de zaak hier in een stad van over de 60.000 men- schen te doen controleeren. Dat kan onze gemeente zelf ook en dan kan het keuren nog beter geschieden, pm reeds boven omschreven voordeelen. De saneering. Wat de slagers nu aan B. en W. vragen A a het bezoek aan het Zeemanshuis van 't Apostolaat ter Zee Ie Scheveningen bezichtigden de Poolsche ministers Woensdag een in de haven liggend Poolsch visschers vaartuig. we bedrijven in Schiedam, b.v. met een sper tijd van twee jaar. Zij verdedigen zich ook al uit publiek be lang. Verder vestigden de slagers er de aandacht op, dat, waar de overheid hun bedrijf zoo zwaar beiast, zij toch zeker wel recht op eenige bescherming hebben Aan crisisheffingen, wordt op rund- en kalfsvleesch 20 pet. accijns betaald. Aan om zetbelasting 4 pet. Deze laatste is dikwijls moeilijk te innen bij het publiek. Op het varkensvleesch ligt een belasting van 6 cents per kilo geslacht gewicht. De heffing op gesmolten vet is nu na genoeg even hoog, als de koopprijs er van n.l. een heffing van 40 ets. per kilo! De blikvieeschdistributie heeft de ge meente ook al aan zich getrokken. Al zat er nog zoo'n kleine winst op, iy2 ct. per blik ze wilden dit artikel, dat bij hen thuis be hoort, zelf distribueeren. Tenslotte is er nog breedvoerig gesproken over de Schiedamsche abattoirkwestie, waar aan wij -in de Nieuwe Schiedamsche Courant van enkele maanden geleden reeds enkele artikelen wijdden. Zouden B. en W., en de Raad van Schie dam tot een vestigingsverbod van slagerijen kunnen komen, dan zal dit het eerste zoo danige besluit in Nederland zfln op dit ge bied. In andere gemeenten als Bussum, Hiï- legersberg en binnenkort ook Amsterdam heeft men ze reeds voor andere zaken. Betreffende het conflict bij de Vereenigde Glasfabrieken vond gisterenavond een bespre king plaats tusschen de directie en de ver tegenwoordigers der vijf samenwerkende organisaties. Daar ten aanzien van de loonen geen prin cipieel geschil bestond aldus een ons ver strekt communiqué maakten deze geen onderwerp van bespreking uit. Ten aanzien van het bezwaar der directie tegen het aangaan van een collectieve arbeids overeenkomst werd een formule gevonden. Welke alle partijen bevredigde. De verkregen overeenstemming werd vastgelegd in een contract, loopende tot 31 December 1937. R. K. S. V. EXCELSIOR. Cricket. Programma voor a.s. Zaterdag: Leonidas 2 Excelsior 4. Programma voor a.s. Zondag: Excelsior -Quick (H); HDVS 3Excelsior 3. Door de inningsoverwinning die het le elftal Zondag j.l. op H.C.C. 3 behaalde zijn de kampioenskansen aanzienlek gestegen. Er resten thans nog slechts 3 thuiswedstrijden n.l. HBS, Sparta en Quick (N.). De zwart.-witte all-rounder Jac. Oosterholt, is gekozen in het N.C.B.-elftal dat a.s. Maan dag en Dinsdag in Bilthoven tegen de Harrow Wanderers uitkomt. CITY THEATER. De heer Daniels, directeur van het City Theater, biedt op Woensdagmiddag 5 Aug. een kindervoorstelling aan; aan de gebrek kige kinderen (C.A.B.), aan de R. K. Wees kinderen, aan de Hervormde Weeskinderen en aan de Ouden van dagen. Medewerking verleent o.m. de goochelaar mr. Carter. DE KEVELAER-PROCESSIE. Gistermiddag zijn de 132 pelgrims uit Ke- velaer weer gezond en wel in Schiedam weergekeerd. Men heeft in het algemeen goed weer ge troffen. Door de zeven weesmeisjes, die bij de bedevaart waren, is tijdens de avondoefe- ningen goed gezongen. Iiets nieuws was het, dat door de processies 's avonds voor de Genadekapel, het Credo werd gezongen. Woensdagavond kwam de processie uit Alk maar te Kevelaer aan, waarbij verschillende Volendammers in hun karakterestieke cos- tuums de aandacht trokken. JENEVERDIEFSTAL. Gisteren is ten nadeele van de distalla- teursfirma v. d. E. een flesch, inhoudende 10 L. gedistilleerd ontvreemd. De flesch was voor het kantoor der firma in de Boter- straat geplaats. Een onderzoek wordt inge steld. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 2930 Juli. GEBOREN: Johannes Th. C., zoon van P J. van Deventer en C. J. Middendorp, Hoog straat 135 Maart je, dochter van J. Prees man en T. Flach, P. de Hooghstraat 21 Bartholomeus, zoon van J. van der Meer en C. van den Ende, Rozenb.straat 18 Mat theus A., zoon van F. Droge en J. M. H. van pinxteren, van der Elststraat 4 Aloisius J, zoon van L. Veliscèk en E. N. Calligaro, van Beverenstraat 36. ONDERTROUWD: G. Baron 25 jaar en H- J- A. C. A. Gijswijt 24 jaar A. M. Bal 25 jaar en A. van Brakel 21 jaar C. Sanstra 21 jaar en M. Ouwens 17 jaar J. de Bruijn 35 jaar en A. van Arum 29 jaar - M. G. de Gooijer 28 jaar en P. van Selers 28 jaar a. Ouwens 25 jaar en N. Sanstra 19 jaar m. H. Leenders 35 jaar en M. J. van der Kooij 31 jaar J. van den Oever 22 jaar en C. van der Steen 17 jaar P. H. Ballijns 24 jaar en P. Overgoor 19 jaar C. A. Kooij 37 jaar en M. Schneider 33 jaar J. P. van Schie 29 jaar en E. C. Reij 29 jaar A. K. Bakker 30 jaar en G. Paarden- kooper 34 jaar D. J. Bos 24 jaar en K. C. Njjs 23 jaar. GEHUWD: J. J. Scholte 29 jaar en P. Her helman 26 jaar H. H. J. Schikhof 29 jaar en M. P. A. Scholte 24 jaar B. J. M. van Baaren 27 jaar en E. van der Kooij 26 jaar M. Dronkers 30 jaar en A. W. Walters 24 jaar. Zooals gemeld, zouden de Poolsche minis ter?; Roman en Lechnicki en de hen vergezel lende autoriteiten gistermiddag te Rotter dam een bezoek brengen aan de voor de Pool sche marine in aanbouw zijnde onderzeeboot. Bij de bezichtiging hiervan op het terrein der Rotterdamsche Droogdokmaatschappij zijn de hooge gasten rondgeleid door den directeur dier maatschappij, ir. A. Knape. Voorts werd een bezoek gebracht aan de „Statendam". Bij de hierop gevolgde rondvaart door de Rotterdamsche havens was het gemeentebe stuur vertegenwoordigd o.a. door den burge meester mr. P. Droogleever Fortuyn, en de Rotterdamsche Kamer van Koophandel door haar voorzitter, den heer W. A. Engelbrecht, terwijl mede verschillende vertegenwoordi gers van handel en nijverheid deelnamen aan dezen boottocht, welke eindigde bij het ge bouw van de Roei- en Zeilvereeniging „De Maas", vanwaar de gasten per auto naar Den Haag terugkeerden. VLAG GESTOLEN. In den nacht va n29 op 30 Juli j.l. is van het benzine-depot van de Shell aan de Vlaar- dingerdijk alhier een gele Shellvlag ont vreemd. De recherche stelt een onderzoek in. SCHIEDAM, 30 Juli. Aangekomen: Grieksch .s. Theodoros T, van Gent om kolen te bun keren in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 30 Juli. Vertrokken: Deensch e.s. Elisabeth Maersk, ledig naar Antwerpen. Dezer dagen is ten nadeele van een onder wijzeres op een school aan den Lange Hille- weg door 'n zesjarigen jongen uit haar klas een bedrag van 110 gulden uit haar tasch ge haald, t.w. een bankbiljet van 100 gulden en een bankbiljet van 10 gulden. De onderwijze res deed aangifte bij de politie en uit het on derzoek, dat werd ingesteld, bleek al terstond, dat de bewuste leerling aan de andere kin deren geld had uitgedeeld. In de ouderlijke woning van het ventje werd huiszoeking gedaan en het bankbiljet van 100 werd door de moeder gevonden, die zeide van het geval niets af te weten. Ook het bankbiljet van 10 gulden is later teruggevonden. Het jeugdige diefje had dit aan een anderen jongen gegeven. Door het feit, dat de knaap geld had uitgedeeld aan de overige leerlingen, is komen vast te staan, dat wel meer geld door den jongen, die een zeer achterlijken indruk maakt, zal zijn weggeno men. De heer H. F. W. J. Hooghuis, procuratie houder van de firma C. Jamin, zal op 7 Augus tus a.s. 45 jaar dienst bij deze firma herden ken, -..•31 Den afgeloopen nacht te ongeveer half drie werd de politie aan het bureau Hoflaan opge beld, dat een man aan den Plaszoom door een auto was aangereden en ernstig verwond langs den kant van den weg lag. De politie begaf zich onmiddellijk naar de aangegeven plaats, alwaar men den man met ingedrukte borst kas bewusteloos zag liggen. Wat was er gebeurd Te ongeveer twee uur kwam uit de rich ting Rotterdam aangereden een auto, bestuurd door den 42-jarigen H. D. J., werkmeester wonende te Gouda. Nabij den Plaszoom stond de 56-jarige pakhuisknecht A. Slingerland uit Stolwijkersluis, gele sn bij Gouda. Hij v, as midden op den weg gaan staan, kennelijk om de auto aan te houden en te vragfen om mee te mogen rijden. De man werd echter door de met vrij groote snelheid rijdende auto over reden en ongeveer vijftien meter meegesleurd. De chauffeur reed door. Een auto komende uit Gouda en bestuurd door den 22-jarigen P. de J., wonende aan de Gaffelstraat passeerde ongeveer op hetzelfde moment den weg en de bestuurder, die het ongeval had opgemerkt stopte terstond. On middellijk draaide hij zijn wagen en reed de auto, die de aanrijding had veroorzaakt ach terop. Ter hoogte van Capelle gelukte het hem deze auto in te halen. De chauffeur be weerde echter niets van het ongeval te heb ben bemerkt. Samen reden de auto's toen terug naar de plaats waar het ongeval was gebeurd. Hierop is de politie gewaarschuwd, waarna een auto van den G. G. D. het slachtoffer met ingedrukte borstkas en een gebroken neus been in zorgwekkenden toestand heeft over gebracht naar het Ziekenhuis aan den Cool singel. De politie heeft de zaak verder in onder zoek, zoodat een proces-verbaal nog niet is gemaakt. Verwacht wordt: Matige, aanvankelijk tijdelijk toenemende later afnemende Zuid-Westelijke tot Weste lijken of Noord-Westelijken wind, betrokken" tot zwaar bewolkt met eenige regen, later waarschijnlijk opklarend, waarschijnlijk iets warmer. Storm waarschuwingsdienst. Geseind 31 Juli 9.^0 uur aan alle posten: „Weest op Uw hoede". Gisteren geschiedde het aanwijzen ter plaatse- B. en W. hebben doen weten, dat zij, die wenschen deel te nemen aan de proefaanbe- steding inzake de tweede oeververbinding zich in ieder geval voor 8 Augustus van inlichtin gen moeten doen voorzien. Langzaam komt de datum der aanbeste ding dan nader. Drie September wordt een ge wichtige dag. De kronieken zullen verhalen: „d^ Rotterdam na jarenlang tobben, en be rekenen op dien dag aan een proef-aanbeste- ding toe was. De definitieve aanbesteding had plaats op Tja, wij zijn kroniekschrijvers van het heden. We weten het niet. Een optimistische tijdsbe paling kan ons niet meer uit de pen. t Wordt wellicht nog maanden „knoopen tellen" tunnel brug, tunnel brug. Voorloopig rekenen we nog op een lustrum „pont of om- rijden". Echter zijn er nog enthousiastelingen. Want gisteren kon men eerst in de omgeving van de Pakhuizen, later op Charlois, een soort ex cursie waarnemen onder gemeentelijke leiding. Met een aantal gegadigden trokken rond di recteur ir. Witteveen, adj. directeur ir. B. Dunnè, alsmede de ir. Burky en van Bruggen voor het aanwijzen ter plaatse en het voorle zen van de reglementen. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag; bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw: R. K. Volksbond. lederen Dinsdag; repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van dea Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereemging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia, R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge bouw Nieuwe Haven 121. lederen Vrijdag cursusavond 8,30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. K. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius", van 7.308.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van l?den. Te Maastricht gaf de heer Ph. J. Ham onder groote belangstelling in de damclub ,Zwart-Wit" een simultaan, waaraan 26 spe lers deelnamen. Het resultaat was 16 gewon nen, 5 remise tegen de heeren H, Loyens, Veenstra, Lahey, C. Vinken, G. Knipschild en 5 verloren tegen de spelers J. Westenberg, L. Peeters, L. Vaessens, B. en Ch. Vinken. Het woord werd nog gevoerd door den heer L. Vermeeren, secretaris van den Zuid-Lim- burgachen Dambond, Bioscopen: Goedgekeurde program ma's tot en met Donderdag 6 Augustus in: Grand: De kleine rebel; Lumière: Opstandige harten (volw.); Thalia: Top hat (volw.); Luxor: Het geheim van slot Vogelöd (18 jaar) Corso: Schotsch en scheef (18 jaar); Centraal Singende Jugend. Tentoonstellingen: Museum Boy mans: Jeroen Bosch en de Noord-Nederland- sche Primitieven; Alg. Kunsthandel, Vis- schersdijk 111: Evert Moll; Studio '32, fo towerk van Gerrit Burg, Cas van Os en Steef Zoetmulder. Schiedam. Passage-theater, 8 uur: David Copperfield en De strijd om het goud (goedgekeurd). SCHIEDAM, 31 Juli. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. ƒ10. Spoeling. Spoeling ƒ1k 1,10. Dinsdag 4 Augustus zal het echtpaar A. M. O omende Hart, wonende Versijdenstraafc 22, zjjn gouden huwelijksfeest vieren. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar k 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen priJsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tariet, Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er bij te voegen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1