m sy m DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 59»te JAARGANG. VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1936 No. 176£ BERICHT. STADSNIEUWS. BIJ 'N 40-JAKIG PRIESTER FEEST. KETHEL. ROTTERDAM. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 SCHEEPVAART. t -W f mmm DE VLIEGFEESTEN OP WAAL- HAVEN. ROTTERDAMSCHE TRAMWEG-MIJ Nadeelig saldo der exploitatierekening 56.823 (67.919). KR A AMDIEFST AL. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. VERZET EN MISHANDELING. ARIE HEUS TERECHT. Twee „Soppen" achter slot en grendel. HULDIGING VAN KAGCHELLAND. DAGELIJKSCHE ONGEVALLEN. De ABUN N BMENTSPRUS van de NIEUWE SUtilEUAMSCHE COURANT bedraagt, franco blJ vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1.10 Per week 25 cent. Hij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, by vooruitbetaling. LOSSE exemplaren zyn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHI De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prtjsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Vdbr liefdadlg- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels- 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er by te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen; 250.bij verlies van één band, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; 75.bij verlies van een wijsvinger; 50.— bij verlies van twee voorste ledematen van een hand: 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Ingevolge de door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem verleende dispensatie wordt dit jaar op den feestdag van O. L. Vrouw ten Hemelopneming onze courant op de gewone wijze uitgegeven. Onze bureaux zullen morgen slechts van 9 tot 1 uur ten behoeve van het publiek geopend zijn. Pastoor Binkhorst .schrijft deze week in de St. Jansklok. Deze week was pater van Gent 40 jaar priester! Het staat er zoo eenvbudig, zoo nuchter, Zou ik bijna zeggen. En toch geven die sim pele woorden een feit weer van ontzaggelijke beteekenis. Veertig jaar priester! Dat is: sedert veertig jaar deelachtig zijn aan de zeer bijzondere genade van God den H. Geest, waardoor een mensch gezalfd wordt: om middelaar te zijn tusschen God en de men- schen; om het werk voort te zetten van Chris tus; om met en in Zijn Naam het offer tegen woordig te stellen op het altaar, waardoor eenmaal op het kruis geheel de menschheid werd verlost. Veertig jaar priester! Dat is veertig jaren offeren; 40 jaar gaan van de menschen tot God om Hem aan te bie den hun hulde, hun smeeking; en van God tot de menschen, om hen deelachtig te maken aan Zijn liefde en goedheid. Veertig jaar priester, dat is: veertig jaar zich moeite geven om zielen te behouden en zielen te winnen voor Christus en Zijn H. Kerk, om ze zelf deelachtig te doen worden aan een gelukkige eeuwigheid. Zulk een priester, heeft pater van Gent zich getoond voor de menschen, in wier midden hij leefde, voor wier geestelijk welzijn hij arbei den mocht; en de volle 100 procent van zijn kracht schonk bij kwistig weg in yet belang der hem toevertrouwde zielen. Zoo was het in Alkmaar, waar de pas-ge wijde volop gelegenheid kreeg, z'n zielenijver in breedte en diepte te ontwikkelen. Zoo was het later in Utrecht, waar hij belast werd met de zielzorg voor de katholieke patiënten van drie groote neutrale ziekenhuizen. Met em- sti-en en nauwgezetten ijver kweet pater van Gent zich daar van z'n vaak delicate taak. En het is aan zijn volhardenden arbeid te danken dat verpleegsters en herstellende zieken in eigen huis des Zondags ook de H. Mis konden bijwonen in een wekelijks tot kapel omgetoo- verde wachtkamer van een professoi. Toen 'k jaren later zelf menigmaal dat werk heb moeten verrichten, hoorde ik nog vaak met veel eerbied spreken over alles, wat p. van Gent als aalmoezenier der zieken had gepresteerd. Van Utrecht werd onze jubilaris verplaatst naar Langeboom, om als overste het daar ge vestigde klooster te besturen. Ook daar lag het terrein voor hem open, tot ontplooiing van z'n zielenijver, omdat de kloosterkerk bezocht Werd door alle Langeboomers voor wie het eigenlijk parochiecentrum te ver verwijderd lag. Praktisch was de kloosterpraeses, de gees telijke vader der brave eenvoudige landbewo ners in wijden omtrek. Hij werd het in vollen zin des woords, toen in 1918 Langeboom tot zelfstandige parochie werd verheven, en pater van Gent, haast van zelfsprekend, tot eersten pastoor werd aan gesteld. Achttien jaar is hij pastoor gebleven. Met een praeses voor het klooster naast zich, viel hij de eerste 15 jaar niet onder de kerkelijke wet van na 6 jaar te moeten aftreden. Achttien jaar is hij een herder geweest, die z'n schapen kende en beminde, voor wier godsdienstig welzijn hij zich in vollen zin heeft geofferd Geen afstand was hem te ver langs de wegen over de wijde heivlakten; geen uur van den dag of laten avond ooit ongelegen tot het uitoefenen van z'n geestelijk Wat er te doen viel, deed hy me toewijding van z'n persoon; me a het altaar, in den biechtstoel of op en sel, maar ook op het zangkoor waai y z mannen dirigeerde. De muziek had zelfs zijn voorliefde, omdat hij haar aantrekkende en samenbindende kracht voor z'n geestelijke kin deren, ook in het maatschappelijk leven maar al te goed kende. Lang voor de Radio ook aan de dorpelin gen muziek kwistig in huis bracht, zorgde praeses, later pastoor van Gent er voor, dat z'n menschen, in eigen kring van fanfare en harmonie konden genieten; voorkwam hij daardoor het gevreesde trekken tot het zoe ken van plezier naar buurtplaatsen. Zelf leid de hy repetitie en uitvoeringen, die afwisseling brachten in het dorpsche leven, die vergaderin gen en samenkomsten opluisterden. Voor de jeugd van Langeboom en omstre ken, stichtte de ijverige pastoor een school, die met menige moderne stadsschool kan wed ijveren, wat ruimte en inrichting aangaat. Helaas kwam een lastige bronchitis de laat- ste winters den pastoor dwingen, zich meer te ontzien en zag hij zich ongaarne genood zaakt thuis te blijven, als ijver voor z'n pa rochianen hem naar buiten wilde dryven tot een ziekenbezoek hier 0f een bespreking el ders, Werd die kwaal de aanleiding voor heen gaan?Ik weet het niet. Wel weet ik, dat pastoor Gent giaag was gebleven: de toege wijde herder voor z'n dierbare schapen. Doch de overste besliste anders! Als goed Religieus zag de pastoor daarin den wil van God en bracht hij het offer, dat hem zwaar der viel, en veel zwaarder dan ooit aan iemand verteld werd, of door iemand uit zijn omgeving bemerkt. Even rusteloos en nauwgezet bleef hij z'n taak volbrengen tot het uur sloeg van vertrek en de oud Schiedammer in onze pas torie weer burger werd van zijn geboortestad. Maandag 10 Augustus was de datum van zijn 40 jarig priesterfeest. Om verschillende redenen waren we echter beter op 15 dezer tot viering in staat. En daarom zal nu op hef feest der Ten-hemel-opneming van Maria, oud pastoor van Gent een plechtig Dankoffer opdragen, precies veertig jaar na zijn Eerste plechtige H. Mis aan hetzelfde altaar. Twee broers en een neef zullen hem assis- teeren by dat H. Offer, dat hem wel zeer sterk te binnen zal roepen; het offer, dat hij zelf pas heeft moeten brengen. Wij hopen oprecht, dat parochianen en vrienden onzer kerk zich niet onbetuigd zullen laten in het toonen van belangstelling bij die plechtige H. Mis; en nog veel minder in het storten van een gebed voor den jubileeren den priester. Pater van Gent, nog vele jaren van gebed, van offeren, envan verdiende rust in ons midden. PASTOOR. „NIEUW LEVEN". Uitreiking van prijzen. Woensdag vergaderde bovengenoemde veree- niging in lokaal v. Dyke aan de Lange Kerk straat alhier, waar de uitreiking plaats had van de behaalde eeerprijzen in de op 5 de zer gehouden keuring van kuikens en hokha nen. De keuring werd verricht door den heer J. Hennekes uit Dordrecht. De navolgende leden behaalden de achter hus namen vermelde eereprijzen: J. Brökling, 3 eerste en 2 derde met Rhode Islands Reds; j. Kelling, 1 eerste met Rhode Islands Reds; D. Deijl 1 tweede met, Rhode Islands Reds; L. v. Dijke, 3 eerste met Favoroles; P. Dries 1 eerste en 1 tweede met Javakriel; C. Ka pel 2 eerste en 2 tweede, met Goudpellen; B. Groenhorst, 5 eerste met wit Leghorn. Mooiste nummer van deze keuring de heer J. Brökling met Rhode Island Red hen. Hoogst aantal punten zware rassen, de heer J. Brökling, hoogst aantal punten lichte rassen, de heer D. Groenhorst. Mooiste fok- haan de heer B. Groenhorst met wit Leghorn De voorzitter reikte deze prijzen met een toepasselijk woord aan de winners uit, bekers, medailles en geldprijzen. CONCERT PLANTAGE. Programma voor het concert, te geven door het Harmoniegezelschap „Oefening Baart Kunst", dir. de heer J. C. M. Feltzer, op Zondag 16 Aug. des avonds te 8 uur in de Plantage. 1. O. B. K. Vooruit!, Marsch. C. de Regt. 2. Ouverture „Hans Heiling". H. Marsehner. arr. G. Logaert. 3. „Les Adieux", Fantasie-impromptu, arr- J- Bekker. C. M. v. Weber. roote Fantasie op Wagner's Opera „De k td 'iegende Hollander". Fr. Blumentritt. 5. Ballet des Parfums. F. Popy. 6. Onder Palmen m en Bloemen, wals. arr. M. Ogier. Fr. Stasny. 7. Muzikale Fopperijen, Potpourri. arr" M' Feltzer. A. Schreiner. 8. Florentiner-Morsch. J. Fucik. DIEFSTAL. Bij de politie is aangifte gedaan, dat van een vrachtauto alhier een doos, inhoudende 5 K.G. margarine is verdwenen. Waarschijnlijk is deze doos van de auto ontvreemd. AANRIJDING. Donderdagmiddag heeft op de hoek Aleida- straat-Filips van Bourgondiëstraat een aan rijding plaats gehad tusschen. 2 wielrijders, den 26-jarigen W. H. de W.- en den 29-jarigen J. O. De aanryding ontstond doordat O. den anderen wielrijder geen voorrang verleende. Het rij wiel van de W. werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. SCHIEDAM, 13 Aug. Aangekomen; Eng. ®'s- Eston, van Rouaan om stukgoed te laden de Wiltonhaven; s.s. Ootmarsum, ledig van van r am' Noorsóh m.s. Pan Norway, ledig Wi oatterdam' beide om te dokken in de wich; paVen' EnS- s-s- Stanmore, van Ips- kolen t.elribCh S'8' Kai"hu. van Uuras beide om m.b. Sambrekeren' m'b' Brenas' van L°nd6n in de Wiltonhave11 Middlesbr0 om te dokken SCHIEDAM ia Arnhem, ledig naTugn Vertrokken s.s. Stad visch s.s. Sloga, ledip- terdam: Jug° Sla" Flnsch s.s. Karhu, nla*^ lBuenos"Ayresi ge vatenW GO™*. ««Kr Oo.tfrtadi burgerlmke STAND. GEBOREN: Hendricus J., zoon van d. Blom en H. J. van de Water Lange Singel- straat 32 Helena A. M., dochter van H. H. W. Rieck en A. P. J- Scholte, Prof. Kam. Onneslaan 160. ONDERTROUWD: W. B- Verdonck 23 J. en S. Valk 22 j. M. Verhagen 26 j. en G. Kortland 26 j. J- P- Nouwels 25 j. en C. M. Broxks 21 j. H. J- Degenaar 22 j. en T. C. van Steenoven 20 j. H. Hom burg 26 j. en E. E. van Doom 25 j. GEHUWD: J. V. H. M. Hendriks 28 j. en J. W. M. Wassenberg 27 j. J. de Bruijn 35 j. en A. van Arum 29 j. P. H. Bal- lijns 24 j. en P. Overgoor 19 j. D. J. Bos 24 j. en K. C. Nys 23 j. OVERLEDEN: M. J Steijger 2 j. Dr. No- letstraat 1. I\a feilen strijd slaagde de Amerikaan Medica er gisteren in als eerste aan te tikken in de 400 meter vrije slag heeren. De voorloopige huldiging der winnaars in het Olylnp4 zwemstadion. BLIKSEM INGESLAGEN. Tijdens een kort maar hevig onweder is de_ bliksem ingeslagen in de groote schoorsteen van de voormalige glasblazerij „De Bataaf" nabij het Huis ter Riviere. De hooge schoor steen is gescheurd en zal, naar we vernamen, moeten worden afgebroken. COOP. BRANDWAARBORG MIJ. In Café „De Vriendschap" hield de Coop. Brandwaarborg Maatschappij „Kethel en Omstreken" een buitengewone algemeene vergadering, welke .zich in een zeer druk bezoek modht verheugen. Met bijzondere voudoening kon de voor zitter, de heer J. de Jong, dan ook deze bij eenkomst openen, daar der leden aan wezig moesten zijn om de op deze vergade ring te behandelen punten te kunnen* vast stellen. Reeds bij den aanvang heeft spreker, blijkens de presentielijst, geconstateerd, dat van de 390 leden er ruim 300 in de zaal aanwezig waren. Spreker verklaarde vervol gens dat deze belangrijke vergadering is bijeengeroepen omdat de duur der vereeni- ging destijds is aangegaan voor. den tijd van 30 jaren, welke duur ultimo 1 September a.s. is geëindigd. Waar spr. overtuigd is, dat allen voor die voortzetting der vereenig'ing zijn en 'de wet op coöperatieve vereenigingen met zich mee brengt een statutenwijziging en herziening van het huishoudelijk reglement, verheugt het spreker, dat dezen avond mede door de groote belangstelling over de te behandelen voorstellen, besluiten kun nen worden genomen. Tenslotte vraagt de voorzitter de besprekingen zoo kort en za kelijk mogelijk te doen zijn. Na voorlezing der notulen werd met alge meene stemmen besloten om de vereeniging voor obbepaalden duur voort te zetten. De statuten werden met enkele kleine wijzigingen vastgesteld. Inzake het vertegenwoordigen der veree niging bij het verlijden der notarieele acte tot vaststelling der gewijzigde statuten wer den aangewezen de voorzitter en den secre taris-penningmeester of plaatsvervangers. Het huishoudelijk reglement werd even eens herzien en na enkele opmerkingen, met algemeene stemmen goedgekeurd. Bij de rondvraag heeft den heer Peters gewezen op de vele premievrije gebouwen, welke in dezen tijd verkooht wordenHij stelde voor, dat van woningen welke in eigendom aan andere overgaan, opnieuw premie zal worden betaald. Het voorstel werd niet voldoende ondersteund en bij „zitten en opstaan" verworpen. De voorzitter dankte tenslotte alle aan wezigen voor hun tegenwoordigheid, waarna sluiting der bijeenkomst volgde. OP TER BEEVAART. Woensdag 19 Augustus gaat de processie van Schiedam en Kethel naar O. L. Vr. ter Nood te Heiloo. Woensdag 26 Augustus gaan de parochies Vlaardjingen en Kethel naar Brielle. Voor beide bedevaarten zijn kaartjes te bekomen aan de pastorie alhier. M§Sk- I V - „Ik waarschuwde je nog zoo mannie, dat de springplank te dicht by den zolder is". Betreffende de vliegfeesten, welke op Za terdag 15 en Zondag 16 Augustus a.s. op het vliegveld Waalhaven worden gehouden, wordt ons nader gemeld, dat uitgebreide maatrege len zijn genomen t.a.v. de te verwachten druk te. Speciale parkeerterreinen zyn voor de bezoekers, welke per autobus, auto, motorry- vriel of fiets naar Waalhaven komen, inge richt. Het parkeerterrein voor de autobussen be vindt zich onmiddellijk rechts van den hoofd ingang, terwyl de fietsen-bewaarplaats, waar een 10.000/tal rijwielen kunnen worden ge plaatst, zich links van den hoofdingang be vindt. De motorrijwielen worden opgesteld links van den hoofdingang ter hoogte van de spoor lijn- De auto's worden geparkeerd op het terrein bij den spoorweg-overgang bij den Schulpweg. Voor de ingangen der verschillende rangen t.w. Paddock (zitplaatsen) le Rang (zit plaatsen) en 2e Rang (staanplaatsen) zijn een zeer groot aantal loketten geplaatst, wel ke zich alle bevinden in het verlengde van den Hoofdingang. Deze loketten worden vroegtijdig opengesteld. Tevens bestaat er gelegenheid op het terrein om na bijbetaling, van de tweede rang naar de eerste rang en van de eerste rang naar het paddock te ko men. Tevens vindt voor-verkoop van toegangs bewijzen plaats bij alle K. L. M. kantoren. Voor houders van plaatsbewijzen gekocht in voor-verkoop zijn speciale ingangen bij de verschillende rangen. Om de Nederlandsche jeugd in de gelegen heid te stellen dit vliegfeest bij te wonen, worden voor kinderen tot den leeftijd van 12 jaar, doch alleen op Zaterdag 15 Augustus, de halve toegangsprijzen berekend. Op alle rangen zijn buffetten geplaatst. Een speciale omroep-dienst is ingesteld, die door middel van een groot aantal luidspre kers, welke op alle rangen zijn geplaatst, de bezoekers op de hoogte zal houden van alle evoluties in de luëht en gebeurtenissen op den grond. Het volledig programma der vliegfeesten laten wij hieronder volgen: Escadrille-vliegen door de Instructeurs der Nationale Luchtvaart School Ballonnen-ram men door instructeurs N. L. S. H. M. Schmidt Crans en D. L. Asjes, Kunst-vliegen door Ing. Emil Kropf met Focke Wulf „Stösser". Sleepstart van het zweefvliegtuig Grunau Baby met den heer S. Hendriks Jansen, in structeur Rotterdamsche Zweefclub, achter Tiger Moth met chef-instructeur N. L. S. H. M. Schmidt Crans. Demonstratie Autogiro door den heer H. v. d. Velden, directeur der N. V. Autogiro Im port. Voorvliegen van een Tiger Moth door instr. N. L. S. D. L. Asjes. Kunst-vliegen door den Engelschen Instruc teur Moir met Miles Hawk. „Hoe 'n beginneling vliegt" gedemonstreerd door den heer H. M. Schmidt Crauns, voor de microfoon toegelicht door den heer D. L. Asjes. Parachute-demonstratie met mr. Sablesac. Kunst-vliegen door den Engelschen Instr. Moir met Miles Hakw. Scherpschieten uit een sportvliegtuig door den Arabischen scherpschutter Ali 'oen Raki. Kunstvliegen door Ing. Emil Kropf met Focke Wulf „Stösser". Escadrille-vliegen door instructeurs der N. L. S. Door de R. E. T. zal met extra-materiaal worden gereden. De Havendienst Spido zal qen kwartier- dienst onderhouden. Het wagenveer ParkCharlois zal des Zon dags van 7.00 's morgens tot 24.00 's avonds haar diensten uitvoeren. Tenslotte wordt medegedeeld, dat op beidé dagen geen rondleidingen met bezichtiging vliegtuigen enz. zullen worden gehouden. De vliegfeesten beginnen op beide dagen des middags om twee uur. Aan het jaarverslag over 1935 van de Rot terdamsche Tramweg Mij. ontleenen wij het volgende: In verband met den stand der kasmiddelen was het niet mogelijk, de coupons der obli gatie-leeningen, welke in het verslagjaar ver vielen, te voldoen. Met instemming van obli gatiehouders werd de rentebetaling van de tot en met Juni van het verslagjaar versche nen en nog onbetaalde coupons opgeschort en werd de Maatschappij ontheven van de ver plichting tot uitloting en aflossing van schuld brieven aan toonder in de jaren 1932 t/m. 1935, zullende de door deze ontheffing ont staande achterstand in de uitloting worden ingehaald in het laatste jaar van de looptij den der leeningen of zooveel eerder als de bedryfsuitkomsten dit zullen toelaten. Een nadere regeling met obligatiehouders is in voorbereiding. Daar de Winst- en Verliesrekening sluit met een belangrijk verlies, kan vanzelfspre kend ook voor het jaar 1935 geen restitutie op de rentelooze voorschotten van hët Rijk en van de Provincie Zuid-Holland plaats hebben. Er blyft te restitueeren 2.465.129 (onv.) aan het rijk en ƒ1.806.535 (onv.) aan de pro vincie Zuid-Holland. Het reservefonds bedroeg op 31 December 1934 /nihil terwijl in 1935 geen storting in dit fonds kon gedaan worden. Zoowel het reizigers- als het goederenver voer vertoonde gedurende het verslagjaar hetzelfde beeld als nu reeds zoovele jaren, n.l. steeds dalende opbrengsten; eenerzijds als ge volg van vermindering van het vervoer, an derzijds als gevolg van de steeds lagere vrachten, welke voor het vervoer kunnen wor den bedongen. Van eenige verbetering der economische omstandigheden viel weinig te bespeuren. Maatregelen van Overheidswege tot regeling van de wantoestanden op ver keersgebied bleven nog steeds achterwege. In dit verband mag worden gewezen op den zeer belangrijken achteruitgang van het reizi- gersvervoer op onze lijnen in Voorne en Put ten, langs welke lijnen gedurende het verslag jaar een sterke toename van het aantal snordersdiensten plaats vond. Van handhaving van bepaalde en eeniger- mate loonende tarieven voor het vervoer van goederen was onder deze omstandigheden geen sprake meer. Tot behoud van bestaand vervoer van eenig belang, om nog niet te spreken van het verwerven van nieuw ver voer, moest als regel in concurrentie met par ticuliere vervoersdiensten te water en te land worden onderhandeld op basis van ternauwer nood de kosten dekkende of verliesgevende vrachten. Dat winstgevende exploitatie onder deze omstandigheden, ondanks de ingevoerde be zuinigingen, waaraan evenwel grenzen zijn, niet mogelijk is, behoeft nauwelijks betoog. De exploitatie-rekening sluit dan ook met een nadeelig saldo van ƒ56.823 (67.919). Het reizigersvervoer bij de stoomtramwegen nam over de geheele linie wederom belang rijk af. De achteruitgang in dit vervoer was wel het belangrijkst in de groep Voorne en Putten. Doch ook bij de veerdiensten, behal ve ZijpeAnna Jacoba, en bij de stoomboot diensten liep het reizigersvervoer achteruit. Het zomerseizoen verliep onbevredigend, ondanks het over het geheel gunstige weder het verkeer met de badtreinen op het traject RotterdamOostvoome was wederom min der dan het vorig jaar. Het verlaagde wel vaartspeil en de snordersdiensten en wilde autobusdiensten zijn hiervan de belangrijkste oorzaken. De verhouding tusschen 't aantal le klasse en 2e klassereizigers blijft zich ten nadeele van de le klasse wijzigen Het vervoer van bestelgoederen, ijl- en vrachtstukgoederen bleef zich in gunstigen zin ontwikkelen, mede als gevolg van de toe neming van het goederenverkeer met de Ne derlandsche Spoorwegen. Op deelnemingen in andere ondernemingen en de vorderingen op ondernemingen, waarin is deelgenomen, zijn in verband met de resul taten van deze ondernemingen belangrijke afschrijvingen toegepast. De waardeering der schepen, vaste en roe rende eigendommen, werktuigen en gereed schappen waarop, behalve de als normaal te beschouwen afschrijvingen, in den loop der jaren extra afschrijvingen werden toegepast, kan conservatief worden genoemd. Op som mige vorderingen werd in verband met het daaraan verbonden risico een behoorlijke af schrijving toegepast. De winst- en verliesrekening staat debet voor: Obligatierente ƒ112.315 (onv.), Reserve storting in het vernieuwingsfonds der Stoom tramwegen ƒ41.220 (onv.), Afschrijvingen ƒ55.606 (57.706), Exploitatiesaldo 56.823 (67.919); en credit voor: Rijkssubsidie ƒ36552 (73.104), saldo der interestrekening 1.556-(v. j. debet 1.485), Saldo ƒ227.856 (207.543), Twee personen in bewaring. In het politiebureau Oostervantstraat zijn opgesloten de 36-jarige loswerkman G. van K. en de 19-jarige borstelmaker C. T„ die op de weekmarkt aan den Spanjaardstraat van een kraam goederen hebben gestolen ten na deele van den koopman W. v. d. P. uit de Wollefoppenstraat. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, Zuid-VT""?telyke tot Zuidelijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen regen, warmer. 18 Aug.: Diergaarde, Solisten Ital. Opera, 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 20 Augustus, in: Studio: Het leven van Louis Pasteur (18 jaar); Luxor: Der Bettelstudent (18 jaar); Centraal: Singende Jugend; Colosseum: Krul- lekopje en Koning en kruier (volw.); City: De millioenen-erfenis. (Volw.). Tentoonstellingen: Museum Boy mans: Jeroen Bosch en de Noord-N ederiand- sche Primitieven. SCHIEDAM, 14 Aug. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwyn per E. D. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling 1.1,10. r~:. i' Gisteravond publiceerden we een verzoek van den Commissaris van Politie der afd. Zeden- en Kinderpolitie om inlichtingen ter zake van Arie Heus, die op 8 Augustus de ouderlijke woning aan de Spiegelnisserkade had verlaten. De 16-jarige knaap is, naar wij vernemen, gisteravond laat op eigen gelegenheid bij zijn ouders teruggekeerd. De Lage Erfbrug was gisteravond om ze3 uur gesloten voor het voetgangersverkeer, doch de 29-jarige los-werkman C. van H. stoorde zich niet aan het verbod en ging toch over de brug. Een agent van politie zag deze overtreding en sommeerde den man te blijven staan, doch deze zette het op een loopen. De agent haalde hem echter in en bracht den man over naar den politiepost aan het Mar- coniplein. Tijdens deze overbrenging maakte de arrestant zich schuldig aan verzet, daar hij de tegenovergestelde richting uit wilde, dan in de bedoeling lag van den agent. Een broer van den arrestant, de 28-jarige J. van H., die toevallig voorby kwam, zag dat Comelis door twee agenten werd opge bracht. Hij kon zich met deze handelwijze niet vereenigen en trachtte den broer te ont zetten, maar had niet gerekend op een der den agent, die op een afstand het zaakje in' de gaten had gehouden. Toen J. van H. wilde ingrijpen werd hy achter in zijn kraag gegrepen door den agent, die deze overbren ging van verre had gevolgd. Dit zinde den sop geenszins en hij gaf den agent een klap op den neus, die zoo goed aankwam, dat dit lichaamsdeel brak, met gevolg, dat de patient moest behandeld worden in het ziekenhuis aan den Coolsingel. Daarop zijn de gebroeders die verkeerden onder den invloed van sterken drank tezamen in arrest gesteld. De een zal nu vervolgd worden terzake van wederspannigheid en de ander zal zich hebben te verantwoorden wegens belemmering van een ambtenaar in functie en tweedens wegens mishandeling. Zondag in hotel Coomans. Daan Kagchelland, die bij de Olympische zeilwedstrijden te Kiel voor Nederland een gouden medaille in de Olympiajollen-klasse heeft veroverd, zal. bij zijn terugkeer in zijn vaderstad Rotterdam worden gehuldigd. De Rotterdamsche Zeilvereeniging, waarvan hij lid is, heeft besloten om Zondag a.s. in hotel Coomans te dezer stede, tijdens een receptie, welke van 35 uur zal worden gehouden, den besten jollenzeiler der Olympische Spelen te huldigen voor zijn schitterende prestatie. Personen, die Kagchelland wenschen toe te spreken, dienen van tevoren daarover over leg te plegen met den secretaris van de R.Z.V. De sympathieke zeiler zal om 14.33 aan het Station Maas alhier aankomen, waarna er op de receptie voor zustervereenigingen en par ticulieren gelegenheid zal bestaan, Kagchel land te complimenteeren. De 35-jarige A. Timmerman wonende Weste Wagenstraat heeft gisteren op het terrein van den nieuwen Beursbouw een bak met beton tegen het lichaam gekregen. Met een ribfrac- tuur is de man opgenomen in het ziekenhuis aan den Coolsingel. Gisteren is de 28-jarige J. Hertog uit de Bernardinestraat, terwijl hij op zyn fiets zat aan de Katshoek aangereden door een auto. De man bekwam een hersenschudding en is in het Ziekenhuis aan den Bergweg opgenomen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1