VLIEG FEESTEN >1» WAALHAVEN. TiÖÖRDAANSLAG OP JONGE WEDUWE. MAANDAG 17 AUGUSTUS 1936 CARROUSSEL IN DE LUCHT. Wederom een groot succes. De vrouw werd door mes steken zwaar gewond. INBRAAK AAN DE MATHENESSEE- LAAN. DE HOUTEN ERASMUS. Heden met de Yasukuni Maru in de haven aangekomen. DADER ONMIDDELLIJK GEGREPEN. de man met dikke actetasch En zijn ontmoeting met de politie. INBRAAK. TRAM GEDERAILLEERD. VOOR DE KATHOLIEKE KINDER UITZENDING. BRAND IN EEN GARAGE. AUTO UITGEBRAND. JUBILEUM. VECHTPARTIJ IN DE LOMBARD STRAAT. BROEDER THEOPH1LE VERTREKT. BERGSCHENHOEK. BERKEL EN RODENRIJS. VREEWIJK'S SPEELWEI GEOPEND. ONGEVALLEN. INBRAAK IN EEN SCHOOL. TRAP VAN EEN PAARD. MAASSLUIS. De lucht was blauw en de enkele schapen wolkjes waren vroolijk wit. Er woei een zacht windje en de zon scheen. De zon, die al sinds lang nergens meer te bekennen viel en voor ons hoofdzakelijk preikte op de reclamebiljet ten der reisbureaux, ze wierp zelfs zulk een gloed naar omlaag, dat het teergroene gras van Waalhaven aan het verkleuren ging. En rondom het vliegveld zaten de toeschouwers met inderhaast uit kranten gemaakte Napo leonsteken op. Precies op den vastgestelden tijd werd met het aangekondigde programma begonnen. Het was een non-stop programma, waar men zich nauwgezet aan hield. En spoedig zat elk een te genieten van het carroussel in de lucht. Daar boven werden de stoutste stukjes uit gevoerd en de nieuwste vliegwonderen ver toond. Geen kermis kan hier tegen op. Te vergeefs hebben de spullebazen geprobeerd, vliegmachines in hun draaimolens te zetten. In Amerika maakte men op de kermis van het parachute springen een publieke verma kelijkheid. Zonder resultaat. Het carroussel in de lucht wint het. En het stunt vliegen is een grootere attractie dan alle krachtpatserijen, die ooit op een kermis vertoond werden. Geen wonder dan ook, dat het druk was op Waalhaven. En het was nog drukker er om heen. Het leek, alsof half Rotterdam was uitgeloopen. Het is een voordeel van het car roussel in de lucht, dat men er overal van mee genieten kan, al blijft het natuurlijk al tijd veel aardiger, om er vlak boven op. te zitten en alle toebereidselen op den grond gade te slaan. Maar duizenden deden gister middag en ze zullen het vandaag ook wel doen, wat vroeger de kijkgrage jongens op de kermis deden. Die keken door scheuren en gaten en ze zagen het schouwspel- voor niets. Het gaat nu heel wat gemakkelijker. Men be hoeft maar naar boven te kijken. En ten slotte zijn de halzen van de menschen binnen even min op het rubber necken berekend als die van de menschen buiten. Allebei de Catego rieën wrijven even hard, wanneer ze de ca priolen van een durfal van een vlieger heb ben gevolgd. „Rubber necking", zoo hebben de Amerikanen de beweging genoemd, die moodig is, om naar den top van een wolken krabber te kijken. Dit is inmiddels lang niet zoo vermoeiend als het gadeslaan van een looping the loop Degenen, die vroeg gekomen waren, konden reeds genieten van een druk moment voor de gewone verkeersvliegtuigen, waarvan er ver schillende naar Haamstede gingen. Daarna begon het escadrille vliegen door de instruc teurs van de Nationale Luchtvaartschool, een mooi en elegant nummer. Het balonnen ram men bracht hierna het sportieve element naar voren. Men vergat de warmte en de felle zon en volgde de vlugge toestellen, die met vleu gels of wielen ballon op ballon deden sneu velen. Die piloten hebben een vasten blik en ze beschikken over een bij na onfeilbare zeker heid. Het zweefvliegtuig „Grunau Baby" was een gebeurtenis op zich. Men heeft al zooveel ge- léken en zooveel gehoord over het zweefvlie gen, dat vooral in Duitschland, naar de oceaanvlieger Lindbergh bij zijn bezoek al daar verklaarde, een ware kunst is gewor den. Lindbergh vermaande zijn landgenooten, hier niet achter te blijven en te trachten, de Duitschers te evenaren in dezen heel bijzon deren tak van het vliegwezen. Hoever onze naburen het er in hebben gebracht, liet ing. Emil Kropf met den „Stösser" zien. Het was wel een heele aparte emotie, dien statigen, slanken vogel zoo voornaam te zien zweven temidden van het dolle geraas en heen en weer schieten der andere vliegtuigen. De „Stösser" werd eerst de lucht in ge sleept en bleef vervolgens als „sleep" een tijd je boven de omgeving kruisen. Boven de Waalhaven contrasteerde deze „sleep" op een merkwaardige en interessante manier tegen een „sleep" van rijnaken, die hier en daar over het bjjna rimpellooze water voeren. De „Tiger Moth", die de „Grunau Baby" had gesleept, werd door instructeur D. L. As jes voorgevlogen. En formidabel waren de toeren, die de piloot Moir met de „Miles Hawk" ten beste gaf. Deze Engelschman moet wel stalen zenuwen hebben en hij stelde de zenuwen van de toeschouwers 'danig op de proef. Zijn nummer kon haast niet in de schaduw worden gesteld door de autogiro, die aan de talrijke aanwezigen werd voorgesteld door den heer H. v. d. Velde, directeur van de Autogiro Import. Starten en landen bleken al even gemakkelijk. Als een reusachtige spin stond de autogiro op den beganen grond, om dan met een sprong het luchtruim in te schieten. „Hoe een beginneling vliegt" werd gede monstreerd door den heer H. M. Schmidt Crans, terwijl de heer D. J. Asjes voor de microfoon toelichtte, heel vermakelijk. Dan was er nog een Arabische scherpschutter, die uit een vliegtuig op overtuigende wijze ba lonnen stukschoot en een parachute demon stratie van mr. Sablesac, ofwel zandzak En zoo ging het carroussel in de lucht voort. Attractie op attractie. En vandaag wordt de zaak op denzelfden voet voortgezet. In verband met de vliegfeesten heeft de havendienst Spido het gisteren al bijzonder druk gehad, niet minder dan 2300 personen brachten de booten naar Waalhaven. In ver band met deze drukte zal vandaag, in afwij king van hetgeen Vrijdagavond per advertentie werd bekend gemaakt, niet een kwartierdienst maar een tienminutendienst worden onder houden tusschen Willemsplein en Waalhaven van 's ochtends 9 tot 's avonds 9 uur. Evenals Zaterdag is het gisteren een stra lende dag geweest, een unieke gelegenheid voor een vliegfeest. Alles liep mee. Zooals op den eersten dag was er zon in overvloed. En in de zon glanzen de vleugels der machines zooveel mooier dan anders. De zon is een feest op zich zelf en wie stoutmoedig zijn jasje durft uit te trekken, prijst haar zalig. Er waren gisteren öp Waalhaven op alle ran gen heel wat stoutmoedigen. Men zou zich een oogenblik in Amerika hebben kunnen wa nen- Het leek wederom, alsof half Rotterdam was uitgeloopen. De Spido Havendienst onder hield een keurige verbinding, om de tien mi nuten en dikwijls nog sneller. Soms vertrok ken er twee booten direct na elkander. Men heeft hier kranig organisatorisch werk ver richt. Wie niet met de Spido of met een Heen en Weer ging, toog per autobus, per auto, motor fiets en vooral op de fiets naar het vliegfeest. Het was buiten nog drukker dan binnen. De machtige luidsprekers waren bijna overal te hooren. En wat moet er een ijs verkocht en een limonade gedronken zijn. Daar werden zaken gedaan. Men hoorde eens niet klagen. Dat is heel wat in onze goede stad Rotter dam. Er viel trouwens niet te klagen. Een enkel kind, dat klaagde, omdat het zijn ouders kwijt was, werd met één slag beroemd. Tienduizen den hoorden zijn naam rondbazuinen en ver tellen, dat het veilig op den politiepost Waal haven zat. De halve stad kent nu Johnny, het jongetje, dat verloren raakte en weer teruggevonden werd. En Johnny is nu natuur lijk vriendje met een heelen grooten agent. En geen van zijn vriendjes op school of in de straat kan tegen hem op. Want hij roept direct zijn grooten en sterken vriend den agent te hulp De tweede dag van het vliegfestijn verliep al even punctueel als de eerste. En we besef fen eigenlijk niet eens, wat een wonder dat is. De meesten onzer zijn al weer de dagen ver geten, dat ze vergeefs naar een stuk land liepen. Dat ze daar uren wachtten op de be kendmaking, dat de vliegenier niet zou opstij gen, omdat het weer niet meewerkte of om dat er iets aan zijn machine was gaan hape ren. Heden ten dage starten de vliegtuigen met mathematische zekerheid. Precies op tijd en eventueel twee, drie naast elkander. Men vraagt zich niet meer af, of het wel gebeuren zal. Het gebeurt. En men gaat naar Waal haven, om het als de gewoonste zaak van de wereld gade te slaan. Aangezien het programma van Zondag het zelfde was als dat van Zaterdag, valt er niet veel nieuws meer over het vliegfestijn té ver tellen. Toch hebben we nog een primeur mee gemaakt en enkele aardige intermezzi. De primeur was een reeks loopings the loop van het fraaie zweefvliegtuig „Grunau Baby", dat bemand was met den heer Hendrik Jan sen. Nog nooit is zooiets boven Waalhaven vertoond. Het lag voor de hand, dat de be kwame zweefvlieger een langdurig applaus oogsten kon, toen hij zijn eererondje maakte. De Engelsche „crack" van het vliegfestijn, instructeur Moir, deed het gisteren zonder eereronde. Hij wilde vóór donker in Londen zijn en nadat hij een serie verbluffende toeren had uitgevoerd, verdween hij in zijn pijlsnel len vogel, die even helgeel en onder machtig geronk laag over de enthousiaste toeschou wers vloog en dan met daverend geweld de reis over de zee aanvaardde. Hoe de piloten zich in hun vliegtuigen thuis voelen, hebben ze terdege laten zien. Menig een hield zijn hart vast, als daar hoog in de lucht of bjjna vlak boven den grond de ge- waagste toeren werden gemaakt en een loo ping the loop gedraald werd, alsof het een gewoon straatje om in de lucht was. Eén der leukste attracties bleek ook dit maal het nummer „Hoe een beginneling vliegt". Door middel van talrijke voorbeelden werd overduidelijk getoond, hoe het niet moet. Herhaalde malen probeerde de beginneling, wiens naam niet onthuld werd of was het een handige piloot, die net deed alsof? het moeilijkste karwei van het vliegen, n.l. het landen- De kist goed en wel op het veld neer te zetten, is een kunst, die beslissend is voor de loopbaan van een vliegenier. En het stem de uiteraard eenieder tot voldoening, dat de beginneling ten slotte een keurige landing maakte. De instructeur Schmidt Crans was de man, die telkens weer de fouten verbeteren moest en het toestel weer tijdig in den goeden stand bracht, als de afstand te hoog of te laag was. Dan schoot het lestoestel weer ronkend de lucht in, vol spanning door allen gevolgd. Hier begreep elkeen, dat de man daar in den cock pit het beslist warmer moest hebben, om niet te zeggen benauwd, dan de lui in het gras. De heer D. L. Asjes gaf weer voor de mi crofoon een toelichting. En hij vertelde onder houdend, wanneer een bocht niet goed geno men werd of de een of andere manoeuvre prachtig in stijl werd uitgevoerd. Zoo verliep de middag. Het parachutenummer van den zandzak had weer aller bewondering en zoo was het feitelijk met alle nummers van het gevarieerde programma gesteld. Het twee- daagsche vliegfestijn op Waalhaven is in alle opzichten een succes geweest. Voor den duur van de tentoonstelling in het Museum Boymans heeft het Keizerlijk Museum te Tokio het in zijn bezit zijnde beeld van Erasmus aan het gemeentebestuur van onze stad afgestaan. De houten Erasmus is hedenmorgen met het s s. „Yasukuni Maru" in de Rotterdamsche haven aangekomen. Zooals bereids is medegedeeld, zal de Japansche gezant in Nederland, de heer Tos- hihiko Taketoni, Woensdagmiddag het beeld officieel in Museum Boymans aan het ge meentebestuur in bruikleen afstaan. 2f ATERDAGMIDDAG heeft op de J Admiraliteitskade, hoek Admi raliteitsstraat een moordaanslag plaats gehad op de 26-jarige weduwe Hesther Muldervan Tol, die woont aan de Vondelstraat 6. Eenige voorbijgangers zagen, dat de jonge vrouw aangespro ken werd door een man, die haar, na eenige woordenwisselingen, plotseling met een mes te lijf ging. Hij bracht de vrouw drie steken toe. De vrouw viel voorover en bleef badend in haar bloed op straat liggen- De man, de 28-jarige werklooze varens gezel M. J. de W werd gearresteerd en naar het politiebureau aan de Meer manstraat overgebracht. De dader heeft bekend de vrouw te hebben gestoken. De 28-jarige werklooze varensgezel M. J. de W„ die ergens op een kamertje woont in het Oosten van de stad had een tijd omgang gehad met het slachtoffer de 26-jarige wedu we Hesther Mulder—van Tol, die woont in de Vondelstraat 6. Drie weken geleden had de vrouw gemeend den omgang te moeten ver breken, maar do W. wilde hiervan niets weten. Steeds ging de man weer op zoek met de bedoeling de vrouw te treffen. Daar hij wist op welke fabriek zij werkte, ging hij gistermiddag weer op weg, teneinde te trach ten de zaak in orde te brengen. Hij stelde zich op bij den hoek van de Admiraliteitskade en Admiraliteitsstraat, alwaar hij bleef wachten, wetend dat de vrouw op dit tijdstip moest passeeren. Eenige oogenblikken later kwam de vrouw voorbij en de W. ging naar haar toe, met de bedoeling haar te vragen of zij weer genegen was met hem mee te gaan, daar hij veel van haar hield. De man, die zelf getrouwd is ge weest, doch die van zijn vrouw is gescheiden, liep met haar op, doch toen ze nog geen tien meter al pratend waren opgeloopen dan liep men op den stoep, dan weer op de mid denstraat maakte de W. plotseling een stompende beweging, hij had op dat moment, volgens ooggetuigen geen enkel voorwerp in de hand. Men kon zien, dat de vrouw niets van hein wilde weten en zij trachtte dan ook een an dere richting in te slaan. Toen de jonge we duwe ongeveer één meter van haar minnaar verwijderd was, stormde de W. plotseling op haar af met een groot mes in de hand, ten einde haar te steken. De vrouw bukte, waar door het mes haar in den rug kwam onder het rechter schouderblad. Het mes bleef zitten tot aan het lemmet. De vrouw viel voorover op den grond met het gevolg, dat de laffe dader over haar struikel de. Nog niet tevreden, trok de man haar het mes uit den rug en gaf haar nog twee steken, één in de linkerborst en één in den rechter arm, uitroepend: „daar dan 1" Het afgrijselijk gebeuren werd door eenige voorbijgangers gezien. Een caféhouder trok den man het mes uit de hand, welk mes de dader nog krampachtig vasthield, terwijl de garagehouder Engels, het slachtoffer, dat badend in haar bloed lag, van de straat op nam en in een auto plaatste van haar patroon, den heer Andriessen. Onmiddellijk werd gere den naar het ziekenhuis aan den Coolsingel alwaar de vrouw werd opgenomen. Ofschoon de vrouw veel bloed heeft verloren, is haar toestand niet direct levensgevaarlijk, daar gelukkig geen jdele deelen zijn getroffen. De dader was inmiddels door voorbijgan gers, nadat hij onschadelijk was gemaakt, ge grepen. Hij werd eenigen tijd later aan de politie overgeleverd, die hem geboeid over bracht naar het politiebureau aan de Meer manstraat. Hier heeft de man bekend de vrouw drie messteken te hebben toegebracht. Hij zeide echter eerst op het idee van zijn laffe daad te zijn gekomen, toen de vrouw gewei gerd had op zijn aanbod, om alles weer in orde te maken, in te gaan. Begrijpelijk heeft deze moordaanslag in de omgeving veel consternatie gebracht. De dader zal zoo spoedig mogelijk naar het huis van bewaring worden overgebracht en ter be schikking zijn van den Officier van Justitie. Het slachtoffer maakte het Zaterdagavond omstandigheden redelijk wel. Voor 1000 aan goud en zilver gestolen- Toen de familie F. A. M. C. van de Ma- thenesserlaan Vrijdag van vacantie terug keerde wachtte haar een zeer onaangename verrassing. Hoewel aan de buitenzijde van het huis niets was te merken bleek uit het feit, dat verschillende kasten in het huis wa ren verbroken, dat inbrekers zich tijdens de vacantie toegang tot het huis hadden ver schaft en allerlei gouden en zilveren voorwer pen hadden gestolen. De politie werd onmid dellijk gewaarschuwd en deze heeft een nauw gezet onderzoek ingesteld. Gebleken is, dat o.m. zijn gestolen een zil veren theeservies, gouden en zilveren horlo ges, broches, zilveren lepels, gouden en zil veren potlooden, gouden munten, waaronder een z.g. „rijer" en nog andere voorwerpen van woorde. De totale waarde van het gestolene wordt geschat op 1000. De inbrekers zijn vermoedelijk met behulp van valsche sleutels binnengekomen en kon den toen op hun gemak het huis doorzoeken. De inbraak moet zijn gepleegd in de periode van 714 dezer, toen het huis verlaten was. Zaterdagmorgen om drie uur zag een agent van politie in de Delftschestraat een man loo- pen met een dikke actetasch onder den arm. Daar dit den agent zeer verdacht voorkwam, vroeg hij aan den man, wat hij in die tasch had zitten. Zonder antwoord te geven wierp hi de tasch voor de voeten van den agent en zette het vervolgens op een loopen. De agent wist echter den nachtelijken wande laar in te halen en nam hem mee naar het politiebureau aan de Wifrte de Withstraat. Hij bleek te zijn de 33-jarige J. S„ bediende te koopvaardij en een goede bekende van de politie. In de tasch zaten twee loonzakjes, inhoudende tien gulden aan rollen centen, plus 14 rollen gasmunt.en en eenige inbrekers werktuigen. Daar de aangehoudene echter niets wil zeg gen over de herkomst van dezen inhoud, ver zoekt de commissaris van politie aan het bu reau Witte de Withstraat den benadeelde zich te willen melden- Aan de loonzakjes zit een kaartje met het opschrift: „Spaarbank Rot terdam". ■In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft men zich toegang verschaft tot kantoor en magazijn van den Goederenhandel van Van Schaik aan den Noordsingel 198. Vermoede- lijk zijn de inbrekers via een leegstaand be lendend pand doorgedrongen tot het dak. Na het openen van een dakraampje kon men het kantoor bereiken, waar de brandkast werd geforceerd. De buit was niet overweldigend: slechts een bedrag van 30 aan klein geld wordt vermist. De politie stelt een onderzoek in. Vrijdagavond omstreeks kwart voor zeven is op het Oostplein een motorwagen van lijn 4, bestuurd door D. de R. van den MatheneS' serdijk, bij een wissel ontspoord, waarschijn lijk doordat een andere trambestuurder te vroeg het electrisch wissel heeft laten ver springen. Met behulp van een montagewagen is de ontspoorde wagen weer in het rechte spoor gebracht. Het tramverkeer heeft geen ver traging ondervonden; het kon worden om gelegd. De Collecte, welke Zaterdag j.l. op Maria Hemelvaartsdag gehouden is ten bate van de Katholieke Kinderuitzending, heeft opge bracht f 974.42. De laatste collecte, welke in November 1935 werd georganiseerd, bracht toen op f457.23. Er waren ditmaal 189 bussen uit gezet tegen 121 in November 1935. De hoogste bus had een inhoud van f 25.56 en was uit de St. Hildegardisparochie. Vanmorgen om hajf acht is door onbe kende oorzaak brand uitgebroken in de auto garage van Ruys Co. aan de Van Speyk- sfcraat. Een auto is geheel uitgebrand, ter wijl van een benzinepomp het houtwerk ver brandde. Het vuur is gebiuscht door gasten van alangerrwagen 31 met een straal op de waterleiding en de gummislang op de huis- leiding. De leiding berustte bij onderbrand meester N. Verhoeven en brandmeester N. L. Pontier. Mede aanwezig waren de slan genwagens 32 en 28. Zaterdagavond te ongeveer half twaalf is de in de Korte Hoofdsteeg staande luxe-auto van den 31-jarigen P. van Reeuwijk, wonende Vijverlaan, uitgebrand. De eigenaar van de auto stond te tanken met een bus benzine. Deze benzine vatte plotseling vlam, toen een rijwielhersteller met een lucifer wilde bij lichten. Door gasten van slangenwagen 22 is het vuur gebiuscht met één straal op de water leiding. onder leiding van onderbrandspuit meester P. van Deyl. Mede aanwezig waren de slangenwagens 11, 9 en 8. De auto was niet verzekerd. Zaterdag herdacht de heer W. J. E. Heiwig eerste technisch opzichten bij den dienst van Gemeente Werken zijn 25-jarig jubileum De jubilaris, die sinds 17 jaren verbonden is aan de afdeeling „onderhoud gebouwen werd gistermorgen op het afdeelingskantoor aan de Slachthuiskade toegesproken namens zijn collega's door den eersten technisch op zichter den heer W. Beijer, onder aanbieding van een bloemstuk en een schilderstuk. Zaterdag herdacht deh eer G. Gregouir, ex peditiebaas bij het Algemeen Vrachtkantoor N.V., zijn veertig-jarige dienstbetrekking bij dit en de voormalige bedrijven, die in den loop van dien tijd door genoemde instelling zijn overgenomen. De jubilaris werd in tegenwoordigheid van het kantoorpersoneel en een deputatie zijner ondergeschikten des morgens op het kantoor feestelijk ontvangen. De directeur huldigde in een toespraak den feesteling en overhandigde hem een cadeau van de firma onder couvert. Daarna sprak de chef der expeditie-afdee-' ling namens het geheele kantoorpersoneel, hem een clubfauteuil aanbiedend. De wenschen van de buitenstaf gingen van een rooktafel met bijbehoorende ingrediënten vergezeld. Te zjjnen huize ontving de jubilaris nog vele blijken van belangstelling. Vrijdagavond is het tusschen eenige bewo ners van een logement in de 2de Lombard straat tot een érnstige vechtpartij gekomen, die ten slotte op straat is uitgevochten, waar hij van de zakmessen werd gebruik gemaakt. De 23-jarige J. de Vries zakte plotseling in elkaar en riep, dat hij gestoken was. De Ge neeskundige Dienst werd gewaarschuwd en heeft den getroffene naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Daar bleek, dat de man een steekwonde in den rug had opge loopen, die echter niet van ernstigen aard was, zoodat hij naar zijn logement kon wor den gebracht. De politie heeft een onderzoek ingesteld, dat echter werd belemmerd door het feit, dat de betrokkenen onder drankin vloed verkeerden. Met ingang van het nieuwe schooljaar is de Eerw. Broeder Theophile door zijn Over sten overgeplaatst naar Alkmaar. Met leedwezen zullen de parochie Zuid en zelfs de stad van- 't bericht van vertrek van het hoofd van de Theodorus de Celles-school kennis nemen. Een goed onderwijsman is te vervangen er zijn vele goede onderwijsmannen doch voor Rotterdam's cultureele leven beteekent dit heengaan een ernstig verlies, voor Tuin dorp Vreewijk een onherstelbaar verlies. Broeder Theophile was de fameuze leider van het bekende Celles-knapenkoor. Hoe heeft hij de jongens in de afgeloopen acht jaar weten te vormen. Hoe vaak sprak hij over cultuur, hoe vele malen bracht hij geen cultuur in zang, muziek, tooneel en declama tie. Vraag Br. Theophile en zijn koor, het succes van den avond, de dag of plechtigheid was verzekerd Duifeenden hebben van zijn vele talenten, waarmee hij woekerde genoten. Een prachtig bewerkt terrein, dat elders navolging vond, zal braak komen te liggen, 't Is dubbel jammer. Br. Theophile had ook zitting genomen in de commissie voor de te stichten Volksmuziek school. Ook deze plaats komt vacant. Een demonstratie, hoe de jongens zelf aan hem hingen. Vrijdagavond heeft Theophile het koor mededeeling gedaan van zijn a.s. vertrek. Er was répetitie voor de K.R.O.-ultvoering van gisteravond. Het repetitie-lokaal geleek een sterfhuis en van repeteeren is niets geko men TÖ.73 M.FölstöKspringen: vr d: Tooien en Groenenberg elk met 2.70 M. Zeskamp (seniores): 1 Fompe 3271,65 pnt; 2. F. de Vries 3173,02 pnt.; 3. Scholenberg 3154,26 pnt.; 4. ouwe 2943,48 pnt. Dinsdag- vond wordt deze zeskamp voortgezet. Vijfkamp (juniores): 1- Oele 3351 pnt.; 2. Haarbos 3080,56 pnt.; 3. v. Wijk 2753,50 pnt.; 4 Kluver 2441,50 pnt.; 5. Duivenbode 2208,50 pnt.; 6. de Jonge 2142,50 pnt. Beste prestaties: 80 M.1. Haarbos 10 sec.; 500 M.: 1 Haarbos 1 min 17.4 sec.; Kogelstooten: 1. Oele 8.94 M.; Hoogspringen: 1. Oele 1.40 M.; Verspringen: 1. Oele 5.54 M. ROTTERDAMSCHE SPORTCOMMISSIE VOOR NATIONALE FEESTDAGEN. Gisteren zijn de seriewedstrijden van de Rotterdamsche sportcommissie voor nationale feestdagen op het terrein van Siod te Overschie voortgezet met de volgende resultaten: Afdeeling 1: Dindua—H.O.V. 42; Rotter damSunrise 21; A.V.b.Saturnus 1 2; D.L.V.S.SIOD 1-7; Florissant 2Demos 42. A.V.S. heeft bygeloot voor de volgende ronde. Afdeeling 2: Dindua 2—S.D.V. 1—1; Dindua wint met strafschoppen; Florissant 3A.V.S 2 0—2; Rotterdam 2—Siod 3 1—1, Rotterdam wint met strafschoppen; D.L.V.S. 2—Sunrise 2 05; C roos wijk 3D.V.W, 1—5; Dindua 3 Rood-Groen 16. EXAMEN HOOFDAKTE. ROTTERDAM, 15 Augustus. (Commissie I.) Geslaagd F. W. Dijkema, Hillegersberg en C. Aardoom, Dordrecht ROTTERDAM, 1 Augustus (Commissie n.) Geslaagd de dames: mej. W. D. A. Krink, Nieuwenhoom en M. v. Leeuwen, Veere en de heeren R. Kuipers, Krimpen a.d. IJssel; I. de Kuiper, Schelluinen en H. Lyklema, Waddinx- veen. EXAMEN FRANSCH L. O. UTRECHT, 1 Augustus 1936. Geslaagd de dames W. Pols, Rotterdam en A. Razenberg, Rotterdam. EXAMEN ENGELSCH L. O. UTRECHT, 15 Augustus 1936. Geslaagd de heereh B. Baars, Hillegersberg, J. A. H. de Klerk en O. P. de Koning, beiden Rotter dam. CONCERT VREEWIJK. Programma voor het concert te geven door de Harmonie R. M. I. op Dinsdag 18 Augus tus 's avonds acht uur in de Muziektent aan de Leede (Tuindorp Vreewijk). 1. „Officier of the Day", Marsch B. A. Hall. 2. Ouverture „De Oude Toren", Herm. Lureman. 3. „Vie d'Artiste", Valse John Strauss. 4. „Voorwaarts-marsch", Groote Potpourri. W. Ciere, arr. Ph. Jordaans. „Marche Gala", Voissure. „Ouverture Fantastique", A. Govaert. „Wij brengen U..Groote schlager potpourri J. de Leur, arr. Ph. Jordaans. „Koning Voetbal", W. Schootemeijer. BERICHT. De speldjesdag, die gehouden is op 15 Aug. j.l. voor Herwonnen Levenskracht, heeft op gebracht de somma van 38,23. RENNERSVEREENIGING APOLLO. Gisteren heeft de Rotterdamsche renners- vereeniging Apollo haar maandelijksche record- rit RotterdamGouda gehouden. De resultaten waren: A.-klasse: 1. C. A. Wijnen 57 min. 11.6 sec.; A. W. Coenradie 1 uur 16.6 sec. 3. J. Dansberg 1 uur 40.4 sec. 4. W. Schavenbeke 1 uur 1 min. 43.2 sec.; 5. P. de Waard 1 uur 4 min. 21.6 sec.; 6. J. v. Riel 1 uur 5 min. 26.8 sec. B.-klasse: 1. D. de Jager 57 min. 33.4 sec.; 2. J. v. Santen 57 min. 59.6 see. 3. H. Castenie 1 uur 1 min. 53.4 sec.; 4. P. Leenhorst 1 uur 2 min. 32.4 sec.; 5. J. v. d. Kley 1 uur 3 min. 51.6 sec.; J. Kuipers 1 uur 6 min.; 7. H. Kuipers 1 uur 12 min 41 sec. C.-klasse 1. J. Gundlach 57 min. 46.8 sec.; 2. W. Lesgever 1 uur 4.4 sec. 3. B. v. d. Leer 1 uur 53.2 sec.; J. Zandvliet 1 uur 1 min. 30.2 sec.; 5. L. v. Doorn 1 uur 1 min. 38.6 sec.; 6. C. Ketting 1 uur 2 min. 7.2 sec. 7. L. Brok king 1 uur 2 min. 15 sec.; 8. A. Habermelk I uur 3 min.; 9. W. de Koning 1 uur 4 min., 13 sec.; 10. J. Hansen 1 uur 5 min.; 1L E. Koers 1 uur 5 min. 15.6 sec.12 H. Hoeve 1 uur II min. 55 sec. Juniores: 1. J. Dijksman 56 min. 21.4 sec.; 2. J. A. Meerdink 1 uur 1 min. De N.V. Maatschappij voor Volkshuisvesting „Vreewijk" heeft gisteren een goede geste gesteld. Achter het nieuwe gedeelte van de Enk en tegen den Smeetlandsche dijk ligt een wei ter grootte van 11 H.A. Dit terrein, reeds voor de jeugd gereser veerd, was thans in zoodanige conditie geko men, dat het voor de kinderen van tuindorp kon worden vrijgegeven. Gisteren is een hek aan Vreewijk Hoven- daal geopend en kon Vreewijk veilige en ruime speelplaats in het grootboek „zorg voor de .jeugd" inschrijven. De 9-jarige N. W. van Eek uit de Graaf Florisstraat is Vrijdag in de Eerste Middel landstraat door een auto aangereden. Met een schedelfractuur en een groote hoofdwon is het meisje door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Coo singe vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. De 17-jarige machine-bankwerker A. M. H. E. Mijnhardt uit de Gerrit Jan Mulder straat is Vrijdagavond op den Nieuwen Bin nenweg aangereden toen hij n0§ juist voor lijn 5 heen wilde passeeren en door een van de andere zijde komenden wagen van lijn 16 werd geraakt. Met wonden aan het gelaat is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij, omdat men voor een her senschudding vreesde ter observatie is op genomen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag be merkten buren, dat twee mannen zich op ver dachte wijze ophielden nabij de openbare school aan de Schietbaanlaan. De politie werd gewaarschuwd, doch bij haar komst waren de inbrekers verdwenen. Een valsche sleutel stak in de buitendeur. R.V. DE ROTTERDAMSCHE LEEUW. Gisteren heeft de rennersvereerugmg De Rotterdamsche Leeuw het kampi°ell®5 aP vo°r de A.-klasse verreden over 110 K-M' e U1tslag was: i 1. K. de Keyzer 2 uur 48 min. 35.6 sec.; 2. J. Tilburg 2 uur 48 min- 56.2 sec.; 3, Wie- sehaan 2 uur 53 min. 51-2 sec. 4. Roks 3 uur 5 min. 52.8 sec. De kampioen 1935 verscheen niet aan den start, terwijl Zwanenburg met pech te kampen had. De overige klassen reden recordritten, waar van de resultaten waien: B.-klasse: 1- B- Hofland 1 uur 1 min. 26 sec.; 2. M. v. Dalsum 1 uur 4 min. 53.4 sec.; 3. Arendse 1 uur m*n' 30 sec.; 4. Steenwijk 1 uur 6 m. 58.6 sec.; 5. Baartman 1 uur 10 min 35.2 sec. C.-klasse: 1, Breur 1 uur 2 min. 5 sec.; 2. Kranenburg 1 uur 3 min. 3.2 sec.; 3. Schuier- man 1 uur 21 min. 13.2 sec.; 4. Hoekman 1 uur 5 min. 25 sec. ;'5. Verbeugen 1 uur 6 min. 28.2 sec. Juniores: 1. Goedzee 48 min. 28.2 sec.; 2. Versteech 49 min. 1.2 sec.; 3. Terband 49 min. 28 sec.; 4. Straatman 49 min. 33.8 sec.; 5- Prins 50 min. 3.2 sec. .zin;ata.:B,,yrsapo;.écmfwypemfwyp EERSTE H. MIS VAN PATER ROBERTUS GREEVE. Naar wij eerst thans vernemen zal Pater Robertus Greeve, zoon van onze parochie, verblijfhoudende in het Trappistenklooster te Zundert en den 6en Juni l.j. priester gewijd, Dinsdag te half tien zün Eerste H. Mis op- dragen 'ln de parochiekerk. Alles xai volgens de regels der orde in allen eenvoud moeten geschieden. Dus geen inhaling met grooten luister en geen plechtige zezongen H. Mis. Des avonds te half acht zal er Lof zijn met Te Deum. De predikatie onder de H. Mis zal gehouden worden door den Zeereerw. Heer A. J. v. Schaik, pastoor te Moordrecht, 's Mid dags houdt de Neomist receptie in het Gezellen- huis van 1 uur tot half drie. Als bijzonderheid kan hierbij nog worden gemeld, dat de vader van den jongen priester inhetzelfde klooster is ingetreden als Broeder Joachim! Zaterdagmiddag kreeg een kleine Jongen, die bi) de familie S. logeert, een trap van een paard, juist tegen de knie. Gelukkig was het gevolg maar een vleeschwond. Dokter de Vries, assistent van Dr. Moet, verleende de eerste hulp en Het den knaaP voorzichtig naar de familie S. vervoeren. Het had erger kunnen afloopen- PRO PATRIA. Gistermiddag heeft de Rotterdamsche athletiekvereeniging Pro Patria op (e sine - baan achter de voormalige Nenyto een tien-, een zes- en een vqfkamp voor juniores gehou den. De resultaten waren. Tienkamp (seniores)1. v. d. Tooien 6992,88 pnt." 2. Groenenberg 6191 pnt.; 3. A. Vlasman 5743,51 pnt.; 4. v. d. Vlies 5176,26 pnt. 5. A. de Vries 4301,68 pnt. De beste prestaties waren: 100 M.: 1. v. d. Tooien 12.1 sec.; 400 M. 1. v. d. Tooien 54.8 sec.; Hoogspringen: 1. v. d. Tooien 1.75 M.; Verspringen: 1. v. d. Tooeln 6.28 M.; Speerwerpen: 1. v. d. Tooien 38.88 M.; 110 M. Horden: 1. v. d. Tooien 18.1 sec. 1500 M.: A. de Vries 4 min. 50.2 sec.; Discuswerpen: 1. Vlasman 30.30 M.; Kogelstooten: 1. Vlasnmn ZWEMSPORT. Op Dinsdag 18 Augstus a.s. wordt door leden van de zwemvereeniging M.Z.C. deel genomen aan de zwemwedstrijden te Naaldwijk om een wisselbeker. De deelnemende vereenigingen' zijn N.Z.V., M.Z.C. en H.Z.V. Op 25 Augustus des avonds ten 7.uur worden in de gemeentelijke zweminrichting alhier de jaarlijksche drie-steden-wedstrijden gehouden. Hiervoor komen uit RottGrd&m, Schied&m en Maassluis. Eerstgenoemde is momenteel in bezit van den wisselbeker. Tenslotte zal de Maassluische reddingsbrigade deelnemen aan de Na ïonale wedstrijden op 29 Augustus in den nplas te Rotterdam. Uitgekomen won 111 de 600 meter gekleed zwemmen. ENKEL GEBROKEN BIJ VAL VAN DE FIETS. Zondagmorgen was onder de vele fietsrijders uit Rotterdam mej. Wolf u)t Rotterdam, welke naar Hoek van Holland reed. Op dén dijk nabij deze gemeente trof zij het ongeluk met de fiets te vallen en daarbij een enkel te breken. Zij werd door een paar leden van de Ë.H.B.O. uit Maassluis verbonden en per auto weder naar Rotterdam teruggebracht. DE NIEUWE STEUNMAATREGELEN. De Maassluissche Bestuurdersbond heeft de Chr. Besturenbond en 't R.K. Werkliedverbond uitgenoodigd tot een gecombineerde vergade ring, waar de regeeringsmaatregelen inzake steun zouden ter sprake komen. De Chr. be sturenbond en het R.K- Werkliedenverb. hebben geen prijs op deze vergadering gesteld, daar zij van meening zijn, dat de vakcentrales de noodige stappen reeds hebben gedaan. OP HEETERDAAD BETRAPT. Door de politie te Vlaardinger-Ambacht is naar hier overgebracht L. V., die in die ge meente op heeterdaad betrapt werd op het stelen van rijwielbelastingplaatje. Ook hier werd hij aan den tand gevoeld en kwam het vast te staan, dat hij ook in deze gemeente zich aan een zelfde feit had schuldig gemaakt Hij is in bewaring gehouden en overgebracht naar Rotterdam waar hy ter beschikking zal worden gesteld van den Officier van Justiti*

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2