fl CP DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 59ste JAARGANG. VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1936 No. 17641 STADSNIEUWS. ROTTERDAM. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 ZOO ZIJN ONZE MANIEREN! ÜHU Dr. J. J. LUNST ZWIKKER. UIT DE RAADSZAAL. V. V. V.-WEEK 1936. Afwachten is nu de boodschap. COMITÉ „GOEDKOOP BROOD". SCHEEPVAART. „Waar is mijn vingerhoed?.'^ DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. GESTOLEN FIETSEN TERECHT. :'T NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. Spoeling 1*10, De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco br) vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. Bij bezorging franco per P°st bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bi) vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt A verkrijgbaar a 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarlef. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Uefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: 500.- bij overlijden door een ongeval; f 500.- bij verlies van beide handen, voeten en oogen; 250.- bij ver lies van één hand, één voet of één oog; 150.- bij verlies van een duim; 75.- bij verlies van een wijsvinger; 50— bij verlies van twee voorste ledematen van een band: 25— bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. De z.g. „neutrale"? Schiedamsche Cou rant heeft zich gisterenavond weer eens van een andere zijde laten kennen. Reeds lang vermoedden wij, dat dit blad, hetgeen zich steeds wil laten voorstaan op zijn berichtgeving en het air tracht aan te nemen van superieur te zijn op journalistiek gebied, berichten uit de Nieuwe Schiedam sche Courant distilleerde zonder daarbij bron te vermelden. Wij willen daar niet veel van zeggen, doch wenschen het vermakelijk geval ditmaal toch aan de vergetelheid te ontrukken. Op 19 Augustus plaatsten wij in de N. S. C. een bericht over de bedevaart naar Heiloo, waarin wij o.m. schreven: „een jongenskoor zong de Mis Salve Regina, van Stehle". De ,,zg- neutrale?" bericht precies het zelfde in haar blad van gisterenavond, 20 Augustus! We deelen nu de redactie van de Schiedam- Courant mede, dat er in het geheel geen jongen6koor tijdens den dienst aanwezig is geweest. Tableaux! KONINGINNEDAG 1936. De 3 K.M. Zwemwedstrijden. Algemeen blijkt er, zoowel in zwemmers- en zwemsters-, als in andere kringen groote belangstelling te bestaan voor de 3 K.M. zwemwedstrijden, welke het bestuur van de Ocanjevereeniging als onderdeel van de fees telijkheden op 31 Augustus ter eere van den verjaardag van onze Vorstin, organiseert. Deze 3 K.M. zwemwedstrijden worden ge heel georganiseerd door de Oranjevereeniging en de Schiedamsche Zwemclub verzorgt het zwemtechnisch gedeelte wat wi ze dat het bestuur vim Wedstrijden heeft vanaf het oogenblik, waarop die beginnen, totdat de wedstrijden zijn geëindigd De Oranjevereemgmg zorgt voor kleedloka- Jen, Startgelegenheid, juryboot, vlonders enz. De start zal gelegen zijn in de Nieuwe Ha ven, ter hoogte van de Schoolstraat, daar de zwemsters en zwemmers zich kunnen uitklee- den in de voormalige school het Blauwe Huis aan de Lange Nieuwstraat, naast het Gym nasium. Er wordt gezwommen,nadat de kanowed strijden, die ook in de Neuwe Haven gehouden worden, zullen zijn beëindigd. De deelnemers en deelneemsters moeten een half uur van te voren in het kleedlokaal aanwezig zijn. De route gaat langs Nieuwe Haven, Buitenha ven,, Lange Haven, Korte Haven en Nieuwe Haven weer naar het beginpunt. Aan de wedstrijden kunnen uitsluitend inwoners van Schiedam deelnemi R. K. S. V. EXCELSIOR. Cricket. Excelsior 1 speelt a.s. Zondag de laatste competitiewedstrijd en wel thuis tegen Spar ta 1 uit Rotterdam. Hoewel het kampioenschap reeds binnen is, belooft deze kamp, zooals steeds tusschen de zwart-witten en rood-witten, interessant te worden, temeer daar Sparta in de laatste weken geen nederlaag geleden heeft. A.s. Maandag begint het .Flamingstoumool waaraan ook van Excelsior een jeugdploeg deelneemt. De Schiedammers gaan in Schie- broek V. O. C. bekampen. Voetbal. Nauwelijks is het voetbalseizoen ingeluid of de zwart-witten boeken weder een succes. Het 3de elftal speelde daartoe uitgenoodigd een jubileiynwedstrijd tegen Overschie 1 en won met 65, waardoor de Schiedammers een fraaie zilveren lauwertak bemachtigden. Hockey. De animo tot oprichting van een hockey- afdeeling blijkt zoowel bij dames als heeren groot genoeg te zijn, zoodat in begin Sep tember een vergadering zal worden belegd, die nog nader zal worden aangekondigd en waarvoor aan diegenen die zich hiervoor opgeven uitnoodigingen worden gezonden. V SM8SW OBPHEUS-NIEUWS. Uit het laatste nummer van „Orpheus- Nieuws" ontleenen wij, dat het koor de re petities na de vacantie zal aanvangen op Woensdag 2 September in gebouw Eendracht. Alsdan zullen o.m .twee composities in studie worden genomen, die op het winter feestconcert op 20 November uitgevoerd zul len worden. Het zijn: „Dat ligt aan den Rhijnsche wijn" van Henk Badings; en „Wach ter, wat is er van den nacht?" van Nico Ver- hoeff. De feestelijke ledenvergadering ter herinne ring aan den stichtingsdatum, 29 Aug. 1860 zal gehouden worden op Woensdag 26 Aug. Na afwikkeling der vereenigingszaken wordt deze vergadering een feestelijk samenzijn in intiemen kring. De bezoekers wacht dan een jubileumver rassing. deelnemen, boven 16 jaar. Bij uitzondering zul- len j ongens en meisjes onder de 16 jaar wor- dij ingeschreven, maar die moeten dan een medisch advies overleggen. Iedere inwoner rout SChiedam kan deelnemen, ook zij, die ge- i, 'nelercl zUn in wedstrijdzwemmen op de meend, dT'deetae °ranjevereeni&in& &e" moeten indeeleï?^61'3 ®n deelnemers te wedstrrjdzwemsters groePen' n l" dames" zwemsters, dames^®^ niet-wedstrijd- strijdzwemmers, heeren Jaar' heeren-wed- mers, en heeren boven 35ni^wedstrijdzwem- Veiligheid van de zwemsters en zwemmers Zal Oranjevereeniging gesteund worden do°°r aantal volgbooten ter beschikking te ,6en bemand met een roeier één of meer j' L6n' van de Schiedamsche Reddings BrigacJe u en van de Roode Kruis ransport Kolonne. en Verscheidene prijzen zijn toegezegd. Het aantal deelnemers en deel neemsters was vier jaar geleden, toen de wedstrijden voor het laatst georganiseerd z,n 174 Men rekent er op, dat thans minstens^o. en wedstrijd ««lien Uit- zwemmen, een herinneringsspeldje za den uitgereikt. Hopenlijk zal het bestuur van de Oranjevereeniging hiertoe kunnen beslui ten, want thans nog ziet men deelnemers en deelneemsters aan de wedstrijden van 1932, getooid met de toen ontvangen herinnerings speldjes. Dames en heeren, die zullen deelnemen, ont vangen bij het kleedlokaal een genummerde muts, die zij tijdens den wedstrijd moeten dra gen. Daarvoor moet 50 cents betaald worden, welk bedrag men terug ontvangt na inleve ring van de muts, na afloop van dën wed strijd. Inschrijving voor de 3 K.M. Zwemwedstrijden geschiedt tegelijkertijd met de inschrijving voor de an dere spelen en is opengesteld: op Maandag 24 Augustus in de school aan de Lekstraat, op Dinsdag 25 Augustus in de Dr. de Visserschool aan de Fi ankenlandschestraat, op Woensdag 25 Augustus in de school aan de Edisonstraat en op Donderdag 26 Augustus in het Blauwe Huis, naast het Gymnasium. De inschrijving geschiedt tusschen 7 en 9 uur en men moet opgeven, in welke afdeeling men wenscht te zwemmen. Het bestuur van de Schiedamsche Zwemclub zal, nadat de inschrijvingen geslo ten zijn, controleeren, of er tusschen de niet- wedstrijdzwemsters en -zwemmers soms nog niet een wel-wedstrijdzwemster of zwemmer t«fe>P.ep& DE KINDERVACANTIESPELEN. Het Comité van de R. K. Kindervacantie- spelen zal de ouders of voogden van de kin deren, die aan deze spelen deelnemen, mor gen Zaterdagmiddag van 38 uur gaarne in de gelegenheid stellen het speelterrein in het Volkspark te bezoeken. Zij hebben recht van toegang op de uit noodigingen, die heden nog aan alle ouders zullen worden verzonden. Uw bezoek zal op prijs gesteld worden en u kunt dan eens zien hoe en waarmede uw kinderen zich vermaken. JUBILEUM J. J. KLOOS. De heer J. J. Kloos, secretaris van de R. K. Sportvereeniging Excelsior herdenkt morgen den dag, dat hij 12 y, jaar bij de gasfabriek Schiedam als hoofdklerk werkzaam is. Op liet Haringvliet te Rotterdam verzakte gisteren een gedeelte van den kademuur, waardoor een deel der op den wal staande goederen in het water terecht kwam. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Isaac, zoon van I. la Lau en W. M. de Koning, Alb. Cuijpstraat 19. - Abram zoon van J. Sonneveld en L. M. de Winter, van Marumstraat 24. ONDERTROUWD: J. A. Tjaden, 33 j. en M. W. van Heijningen 28 j. D. N. van Wijngaarde 34 j. en G. M. de Bruijn 29 j. J. van Aaken 25 j. en P. Liefhebber, 22 j- J. .J Griffioen 30 j. en L. B. Hoogenboe- zem 32 j. D. Gerrets 22 j. en K. Hucke- stein 20 j. GEHUWD: D. van Dijk 42 .j en F. den Har der 31 j. M. H. Leenders 35 j. en M. J- van der Kooij 31 j. r M. B. Figee 25 j. en L. S. Sla 23 j. S. Th. Vermeulen 23 j. en L. Sciarone 18 j. H. Koster 25 j. en J. A. de Vries 26 j. P. A. de Keijzer 24 j. en E. op de Dijk 19 j. C. van Gink 46 j. en M. Daxbök, 44 j. OVERLEDEN: F. Goudt 84 j. Burg. Knap- pertlaan 59. GROOTE WANDELTOCHT. Zondag 6 Sept. zal de R. K. Wandelsportver- eeniging Adolf Kolping een wandeltocht orga- niseeren over resp. 25 en 35 K.M, Deelne mers, die de 35 K.M.-tocht volbrengen ont vangen een verzilverd bronzen medaille. Aan de deelnemers van de 25 K.M.-marsch wordt eveneens een herinneringsmedaille uit gereikt. Afdeelingen van 10 personen en een leider ontvangen een groepsprijs. Voor de best mar- cheerende groep is een wisselbeker beschik baar gesteld door de Maasbode en de Nieu we Schiedamsche Courant. GESNAPT. ls ?!fn nadeele van de technische bedrijven tii k'leris den stormdag, 12 Augustus, een par- leiding)CrC,raacl ontvreemd, dat bestond uit de der bov dle waren losgeraakt van de palen Prinslaann£e°ndSche verlichtyig in de Ary de daders zocht di® n°S SteedS wilde heden eens gaan neu zen hij een oud-iiJ, Op weg daarheen trofn,delaar die een zak droegen n tWB8 roannen' derzocht, bleek claarin d® inh°f °n' A to -zitten n- 1 la"g vermiste ko- Hoe zou de S. D. A. P., en hoe de uiterste linkervleugel van den Raad gisteren te keer zjjn gegaan, indien in plaats van een rood nog een rechtsch college op het Raadhuis zetelde en inplaats van wethouder Dijk, wethouder Stemerding in het overleg met de Regeering ware betrokken. Het was de heer Keesen, die het boek der Handelingen hierover eens opensloeg en den rooden wethouder er even aan herinnerde, hoe hij verleden jaar als raadslid een precies- tegenovergesteld standpunt had ingenomen, als hij verdedigde n.l. om het overleg met de Regeering niet te doorkruisen met een uit spraak van den Raad. Van zoo'n opmerking trekt men zich blijk baar in het tegenwoordige politieke leven niets aan. Verleden jaar moest tegen eiken prijs het rechtsche college onder verdenking worden ge steld het met de steunverlaging eens te zijn, terwijl nu natuurlijk elk struikelblok op den weg van het roode college uit den weg moet worden geruimd. Zelfs de Communisten werken daartoe mede en bestonden het gisteren, niet hun zin door te drijven tegen het verlangen van de S.D.A.P. in. Zoo is er gisterenmiddag over de affaire van de steunnormenverlaging veel gespro ken en toch niets gezegd. Nèt zooals de roode wethouders het wilden hebben. perdraad te zitten. De ve de gebrs. Pen W. R. werden tiebureau overgebracht waarna zij kend de draad te hebben ontvreemd. ijke dieven naar het poli- be- AUTO IN DEN BRAND. Vanmorgen omstreeks twaalf uur geraakte een luxe auto, staande in de Huijsmansstraat in brand. heeft men het vuur Met emmers water gebluscht. -j. - De brand veroorzaakte weinig auto kon nog doorrijden. SCHIEDAM, 20 Aug. Aangekomen Zweedsch s.s. Sigijn, van Makslahti om kolen te bun keren in de Wilhelminahaven; Ned. m.s. Ma- raboe, ledig van Rotterdam om ijzer te laden aan de werf Wiltonhaven. SCHIEDAM, 20 Aug. Vertrokken Eng. m.s. Lochkatrine, ledig naar Rotterdam; Zweedsch s.s. Sigijn, naar Newport (Mon.)Eng. s.s. Authority, met olie naar Harburg; m.s. Dem- Stelt verhooging van den brood prijs voor. Het onder leiding van prof. mr. C. W. de Vries staande comité „Goedkoop Brood" heeft Donderdagavond in „Centraal" een vergade ring gehouden teneinde te besluiten tot een verhooging van den broodprijs. Nadat een ge deelte der aanwezigen de vergadering had verlaten, werd door de overblijvenden na lang durige discussie een voorstel aangenomen om met ingang van 31 Augustus den prijs van het waterbrood en het kropbrood te stellen op 12 cent, van het melkbrood 14 oent, alles afgehaald. Ter voorkoming van misverstand diene, dat het comité „Goedkoop Brood" los staat van de organisaties in het bakkerij-bedrijf en voor namelijk actie voert tegen de voorgenomen ordening in het bedrijf. De voorbereidingen in vollen gang. Vandaag over 14 dagen zal de V.V.V.-week 1936 officieel geopend worden en een week lang zal op Rotterdam weer de aandacht wor den gevestigd. Aan alle kanten is men druk doende om onder de super-leiding van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer ver sieringen aan te brengen en diverse attracties te arrangeeren. Verscheidene winkeliersver- eenigingen doen natuurlijk weer mee en wan neer het weer nu maar een beetje meewerken zal, dan belooft de V.V.V.-week 1936, een knal-week te worden. De navolgende straten zullen georganiseerd deelnemen aan deze Rotterdamsche propa- gandaweek: Keizerstraat, Weezenstraat, Hang, Jonker Fransstraat, Goudscheweg, Noordmolenstraat, Oppert, St. Jacobstraat, Bergpolder, Gedempte Slaak, Oostplein, Noordb'cak, Beursplein, Riederlaan, St. An- driesstraat en de Winkeliersvereeniging „Het Zuiden". Het is inmiddels niet uitgesloten, dat deze opgave nog eenigszins zal worden aangevuld. Wij zijn reeds in de gelegenheid geweest de plannen van enkele straten te ontvouwen. Vandaag heeft de Winkeliers-vereeniging „Jonker Frans" mededeeling gedaan van haar voornemens met betrekking tot de versiering van de Jonker Fransstraat. Aan de beide uit einden van gerioemde straat zullen twee hoofdpoorten worden opgetrokken, onderling verbonden door slingers van coniferengroen. In de straat zullen verder komen te staan 80 reclamepalen, 80 sierpalen met vlaggen, ter wijl bovendien nog 16 lichtmasten aan het geheel een bijzonder cachet zullen geven. Zeven luidsprekers zullen worden opgesteld. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om als bijzondere attractie een ooggetuige-verslag te geven luidsprekers komen dan goed van pas 0.m. van de officieele opening van de V.V.V.-week op het stadhuis, van het Ridder spel op Woudestein enz. Zooals te doen gebruikelijk, wordt er ook een etalage-wedstrijd georganiseerd. Het pu bliek zal zelf uitspraak mogen doen en hier voor zijn plm. 25 prijzen beschikbaar gesteld Voor de door het publiek aan te wijzen beste etalages liggen tien medailles in portefeuille, Behalve wedstrijden voor kinderen, die ge organiseerd zullen worden, komt er bovendien nog op het Van Alkemadeplein een kinderker mis, voor kinderen van koopers in de Jonker Fransstraat. Het geheel belooft weer aardig te worden. De versiering in de Weezenstraat, Keizer straat en Hang zal bestaan uit een samenvoe ging van guirlandes van levend groen en elec- trische lampjes, terwijl op de hoeken der stra ten en op de Weezenbrug een electrische in directe lelieversiering zal worden aangebracht. Het is voor het eerst, dat deze straten zul len meedoen en volgens de plannen zal aan de versiering veel zorg worden besteed. a,, Tot hoogleeraar te Leiden benoemd. Bij Kon. besluit is benoemd tot gewoon hoog leeraar in de faculteit der wis- en natuurkun de aan de Rijksuniversiteit te Leiden, om on derwijs te geven in de artsenijbereidkunde met inbegrip van de pharmaceutische chemie als mede in de vergiftleer, dr. J. J. Lrjnst Zwikker, gemeente-apotheker, te Rotterdam. De nieuwbenoemde hoogleeraar is 1 No- verber 1890 in Amersfoort geboren. Hij stu deerde pharmacie aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar "hij in 1912 slaagde voor het apothekers-examen. Hierna was hij gedu rende drie jaren assistent van prof. dr. M. Schoorel aan het pharmaceutisch laborato rium, terwijl hij in 1915 in gelijke functie werd aangesteld aan het pharmaceutisch labora torium van de rijksuniversiteit te Groningen. Hier bleef hij nog twee jaren werkzaam tot hij in 1917 in dienst trad van de Kon. phar maceutische Handelsvereeniging in Amster dam. Zijn drang tot diepergaand wetenschap pelijk werk bracht hem er na ongeveer twee jaren toe uit zijn functie ontslag te vragen om tijd te krijgen voor de noodige onderzoekin gen in het laboratorium van prof. Verschaf - felt te Amsterdam in verband met zijn proef schrift. Zijn studie vond enkele maanden la ter (in December 1919) haar bekroning in zijn promotie cum laude tot doctor in de phar macie op een proefschrift „Over de amyio- lytische enzymen op natuurlijke zetmeelkor- rels en de colloidale structuur van het zet meel." In 1920 volgde hierop zijn benoeming bi; den Octrooiraad te Den Haag, waar hem in het bijzonder werden toevertrouwd de uit vindingen op pharmaceutisch en medisch ter rein. Sinds 1 Januari 1926 is dr. Lynst Zwikker gemeente-apotheker van Rotterdam als hoe danig hij bijzonder verdienstelijk werk ver richtte. Ook is hij privaat docent aan de Rijks- Universiteit te Utrecht in de kennis van de materialen en de techniek der oude schilder kunst. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, wenig verandering in tempera tuur. Enkele arrestaties. Gisteren zag een heer J. O. genaamd en wonende in de Wieldrechtstraat op den Linker Maasoever een man op zijn fiets rijden, welke fiets eenige weken terug ten zijnen nadeele was gestolen. O. sprak den man aan, die zeide de fiets gehuurd te hebben van een rijwielher steller, die op zijn beurt verklaarde het vehi kel gekocht te hebben en dit geheel te goeder trouw van den 20-jarigen C. van B. Deze jongeman werd aangehouden en bekende de fiets te hebben gestolen. Bij huiszoeking bleek, dat van B. ook nog twee dynamo's had ontvreemd. De jongeman is in arrest gesteld. Bij controle van rijwielen bij opkoopers ontdekte de politie bij een rijwielhersteller aan de Transvaalstraat een transportrijwiel, het welk eenige weken geleden was gestolen bij de firma V. De rijwielhersteller vertelde de fiets te hebben gekocht van den 16-jarigen H. van T., die op zijn beurt weer verklaarde de fiets te hebben overgenomen van een hem onbekenden jongen, die had gezegd: „verkoop de fiets maar, dan krijg je er ook wat van". In verband met het feit, dat de politie geen geloof hecht aan de verklaringen van H. van T. is hij in verzekerde bewaring gehouden. EXAMEN FRANSCH L. O. UTRECHT, 20 Augustus. Geslaagd de hee ren: J. W. M. van Rooyen en A. J. van Rutten, Rotterdam. EXAMEN NIJVERHEIDSONDERWIJS. 's-GRAVENHAGE, 20 Augustus. Akte N 3 (bouwkunde). Geslaagd: W. J. Landman, Overschie. De Japansche gezant bij het Nederlandsche hof, Z. Exc. T- Taketomi, is gister middag uit ons land vertrokken. De gezant met zijn familieleden op het station in den Haag lederen Maandagavond repetitie Harmonie* gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitiè van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw; R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thjjm", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V, Gymnastieklokaal naast GezeUenhuis. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 toC half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der .Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge bouw Nieuwe Haven 121. lederen Vrijdag cursusavond 8,30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast da St. Jozef gezellenvereeniging. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius", van 7.308.30 uur zitting van het bestuur, Gelegenheid tot aanmelding van leden. 25 Aug.: Diergaarde, Solisten Ital. Ope ra, 8 uur. D a g e 1 ij k s: Tot 1 September, Arena variété-program 2,15 en 8.30 uur; Zondags 2,15, 5 en 8.30 uur. (Volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 27 Augustus, in: Thalia, The singing kid (18 jaar); Grand, De wandelende dood (voor volw.)Luxor, Der Bettelstudent (18 jaar); Colosseum, Love me for ever en Bij circus Saron (voor volw.); prinses en Corso, Kermisgasten en Lichte ca- vallerie (voor volw); City, Les misérables; Centraal, De witte parade en De crisis is voor bij (voor volw.)Studio, She married her boss (18 jaar); Victoria, Hallo, hier Amerika en De tante van Charlie (voor volw.); Lumière, Als de natuur roept (voor volw.). Tentoonstellingen: Museum Boy mans: Jeroen Bosch en de Noord-Nederland- sche Primitieven. Studio, foto's van Gerrit Burg, Cas van Os en Steef Zoetmulder. SCHIEDAM, 21 Aug. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. ƒ10. Spoeling.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1