riQEZOMDEIÏ (STUKKEN DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. cdste JAARGANG. DINSDAG 25 AUGUSTUS 1936 No. 17644 STADSNIEUWS. e KETHEL. ROTTERDAM. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 K. KINDERVACANTIESPELEN .MICA" 1936. geslaagd. SCHEEPVAART. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. TER NAVOLGING. BUITENMAN BEROOFD VAN 600 GULDEN. Twee arrestanten. DE 2 K.M. VOLKSZWEMWEDSTRIJD IN DE SCHIE. 1-Richting-Verkeer RECTOR C. MOL. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. Ve ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco Dg vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand l.io per week 25 cent. Bfl bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bfl vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zfln steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels f 1.55, elke regel meer 25 ct, Bfl contract aanzienJflke reductie. Geen prflsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarlef. Llefdadigheidsadv. half tarief. Voor liefdadig- heidsadv. worden geen contracten Wgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bfl vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er bfl te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: 500— bij overlijden door een ongeval; 500— bij verlies Van beide banden, voeten en oogen; 250— bij ver bes van één hand, één voet of één oog; 150— bij verlies van een duim; f 75- bij verlies van een wijsvinger; 50- bij verlies van twee voorste ledematen van een band: f 25- bij verbes van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Sluiting nabij. Aan alles komt 'n einde! Zoo ook aan de gezellige dagen der Kindervacantiespelen op 't Volkspark in 't Sterrebosch. Vliegensvlug zfln die dagen voorbflgevlo gen, omdat 't waren dagen vol geluk en op geruimde blijheid. Want genoten hebben de kleinen gedurende meer dan 3 weken en we denken ook wel, dat de meeste kinderen en 't grootste deel der ouders tevreden zullen zijn over die heerlijke dagen. We vleien ons natuurlijk niet met de hoop, dat we allen hebben kunnen voldoen. Want dit is natuurlijk onmogelflk. Immers altijd zijn er ouders, die nog meer zouden verlan gen. Een dier ouders kwam 't ons openlijk zeg gen. Deze toch had verwacht, dat de kinde xen eiken dag zouden krijgen, dat de kinde chocola en 'n glas limonade, want ze hadden er toch voor betaald. Eerlijk kunnen we hier verklaren, dat de enorme bijdragen der kinderen nog niet vol doende zijn, om 't spelmateriaal te bekostigen, dat voor dit jaar is aangechaft, 'n Tractatie van 'n reepje chocola van 3 cent is 'n kwes tie van ruim 60. Gelukkig zijn er milde gevers en geefsters geweest, die ons door materieele en finan- cieele steun geholpen hebben de lasten te diagen. Maar toch is er nog *n tekort. aaroni noodigen wij allen, die ons werk waardeeren en nog geen stoffelijk bewfls heb- gegeven van hun warme sympathie al- ei ringendst uit hun kleine gaven nog af te dragien, aan den hoofdleider P. Alberta. e bijdragen zijn niet om 'n feest te or- ganieseeren voor leidsters, leiders en werk- loozen. ganiseeren voor leidsters, leiders en werk- geloos hun vrije vacantiedagen geven aan ons mooie werk krijgen géén rijksdaalder per dag zooals dit bij de andere vacantiespelen hier ter stede geschiedt, doch alleen 's mor gens koffie en 's middags thee. Doch laten we van dit thema afstappen en jonae feestelijkheden voor morgen 26 Augustus «ens nader belichten. Na de H. Mis van 0 uur zal de stoet van alle kinderen zich opstellen in de Warande. Met ontplooide vaandels en voorafgegaan door de muziek zal de volgende weg genomen worden. Warande, B K. Laan, B. K. laan, Nieuwe Haven, Oranjestraat, Gerr. Verb.straat, Koe markt, Broersvest, Singel, Emmastraat, Bo- terstraat, Groote Markt, Korte Hoogstraat, Dam vi'straat, VI. Dijk, Aleidastraat, Dr. Noletstraat, Jul. v. Stolbergstraat, Stadhou derslaan naar 't Volkspark. 0ngeveer 10 uur zal de stoet uittrekken en pl-m 10 uur op 't terrein aanwezig zijn. Gedurenden dien tocht zal *n bloemenhul- de worden gebracht aan het H Hart op den Singel, aan den Edelachtb. Heer Burgemees ter op het stadhuis en aan onzen eminenten penningmeester Ant. de Bruyn in 't R. K. Ziekenhuis. Op 't versierde feestterrein zullen de vol gende spelen worden georganiseerd. Voor de meisjes: Hindemisbaan, Mutsenwedstrfld, Balanceer- spel, zakloopen, Blokjesrapen, Muilenwedstrfld en Autopedwedstrijd, Voor de jongens: Hindemisbaan, Blokjesrapen, Tonnetjesbaan, Zakloopen, Vlagveroveren op de Klimkooi en touwtrekken Tractaties van limonade, kaakjes en ijs zullen die wedstrijden sluiten. Laten we hopen dat 'n vriendelijke zonne- tje onze spelen zal begunstigen. Het Comité R. K. Kindervacantie spelen. DE AMSTERDAMSCHE POLITIE OP BEZOEK. Hedenmiddag was de Amsterdamsche Politie Gymn. en Sportvereeniging de gast van de Schiedamsche Politie Sportvereeniging. Dit bezoek houdt o.m. verband met het feit dat de Commissaris van Politie alhier, oud-voor zitter is van de Amsterdamsche vereeniging, zoodat dit ook een sympathiebetuiging is. De gasten kwamen omstreeks 12 uur per autobus te Schiedam aan, waarna zij on van gen werden op het Hoofdbureau van Politie. Na een rondrit door Schiedam hebben de Amsterdamsche en Schiedamsche collega s zich vereenigd aan een koffiemaaltijd in''het Corner House, gevolgd door een voetbalwed strijd tusschen de twee vertegenwoordigende elftallen op een der terreinen aan Boschhoek. Deze wedstrfld ving aan om 2,30 uur. Het Amsterdamsche elftal bestond uit 8 spelers van het officieele eerste elftal, welke ploeg in de afgeloopen competitie de tweede plaats in de 4e klasse K.N.V.B. heeft bezet. CONCERT. Het harmoniegezelschap St. Ambrosius, dir. ^uu*-1- J' T' M' Smits, geeft op morgenavond uur m de p]antage navolgend programma: 1- Florentine, mari?ch. j. Fucik walzer"* Egmond L. v. Beethoven. n der Schonen Blauen Donau. J- Strauss 4. Louis bfontfoort. M. Bergson. Clarine o uit te voeren door den heer G. schaap- 5. Ballet EgypHen. 6. Potpourri Populair. 7- ttarche Finale. VOETBAL. Morgenavond 7 uur speelt Martinit 1 tegen sterke 3e passer C. i uit Rotterdam het .terrein van Boschhoek, Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officieele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van P. c. Rosman alhier, om een verlof A voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein in de consumptielocaliteit van het gebouw tje, staande in het „Mathenesser Sportpark" aan den Laanslootscheweg, alhier- en herinneren, dat bin nor, o oinnen 2 weken na deze verlof h- £en het verleenen van het 1J un College schriftelflk bezwaren kunnen worden ingebracht SCHIEDAM, 25 Augustus 1936. De Middenstand roert zich. De drie landelijke Nederlandsche Midden standsbonden organiseeren van Zaterdag 10 tot en met Zaterdag 24 October a.s. „MI CA", winkelweken, waaraan voor het pu bliek schitterende attracties zullen verbon den zijn. In een gisterenavond gehouden vergade ring van het dagelijks Bestuur van de Per manente Commissie voor den Middenstand en de Besturen van de 3 plaatselijke Midden- standsvereenigingen is besloten aan deze MICA" 1936 mee te doen. Het ligt in de bedoeling de „MICA" 1936 voor Schiedam goed aan te pakken, waar door slagen verzekerd moet zijn. Het Bestuur voor de ,MICA" 1936 wordt gevormd door het dagelflks Bestuur van de Permanente Commissie voor den Midden stand: de heeren B. G. Hoogendam, voorzitter M. J. Vlug, secretaris; A. W. G. de Leede, penningmeester. Een Eere-comité zal worden gevormd, waar toe de uitnoodigingen bereids verzonden worden. Verder zfln enkele sub-commissies samen gesteld voor de voorbereidende werkzaamhe den, n.l. een commissie voor versiering en attrac tie; de heeren P. A. Heynsbroek, Bram Noordijk, J v. d. Schalk; een commissie voor interne propaganda: de heeren H. A. Hes, J. v. d. Schalk, W. Verwayen; een perscommissie: de heeren P. J. Baris, H. A. Hes, A. M. Schoof. De leden der organisaties ontvangen nog deze week een uitvoerige circulaire. Volgende week zal een speciale vergadering worden belegd waarin zal worden besloten of er al dan niet een tentoonstelling gedu rende deze week zal worden georganiseerd. Gaat dit plan door, dan zal getracht worden deze te houden in het voormalige ,St. Ja cobs Gasthuis a. d. Hoogstraat. Bij het van 17 tot 22 Aug. te Utrecht onder Rijkstoezicht afgenomen examen vanwege de Kleermakers Examen Corporatie behaalde onze stadgenoot, de heer J. J. Lourens, het diploma Meester in het Kleermaken. Bfl het te Den Haag gehouden examen voor lingerie-naaister slaagden de dames W. Pelle en S. den Hartog, leerlingen van mej. a. Coster, alhier. A. Luïgini. F. Renaud. ONDERLINGE ZWEMWEDSTRIJDEN S. Z. C. Het bestuur van de Schiedamsche Zwem- dub heeft besloten, om minstens vier maal Per jaar op de clubavonden, welke gehouden in het Sportfondsenbad, onderlinge lin^e<?trUden te organiseeren. Deze onder voor rle'V^r^1611 zulIen een maand duren en worden a^rdig^^"®8 dGZen tijd behaald' De maand I Prijzen beschikbaar gesteld. eerste wedstriidm6mber iS afgewezen als de adspiranten tot 12 meiSJM" <7 a Jctai> verdeeld over de groepen 7 en 8 jaar, 9 en 10 jaar 12 jaar in de gelegenheid zijn baantjes zwemmen. In totaal moeten zij zwemmen 25 M. schoolslag, 25 M. rugslag en 25 M. crall- siag- De adspiranten en de dames- en heerenleden kunnen eveneens elKen Maandagavond aan deze onderlinge wedstrijden deelnemen. De adspiranten zijn verdeeld in de volgende groe pen: meisjes- en jongens-adspiranten van 13 en 14" jaar en van 15 en 16 jaar en dan vol gen de dames- en heerengroepen. De tijden van deze groepen om te zwemmen is van 8 tot kwart voor 9. uur. De deelnemers die tot deze groepen behooren, moeten zwemmen: 50 M. schoolslag, 50 M. rugslag, 50 M. crawlslag, 100 M. rugslag, 10 M. schoolslag en 100 M. crawslag en tenslotte zullen allen moeten schoonspringen en zullen allen drie sprongen per keer moeten uitvoeren. De dames boven 35 jaar en de heeren boven 35 jaar zullen een aparte groep vormen en voor hen bestaat het programma uit 50 M. schoolslag, 50 M. rugslag en 50 M. crawslag. De jury zal bestaan uit het bestuur en leden van de trainingscommissie en deze jury zal beslissen, welke banen op bepaalde avon den zullen worden verzwomnien. Een der huizen te San Sebastian grootendeels verwoest door het bombardement van den kruiser der Spaansclie nationalisten de Almirante Cervera". KONINGINNEDAG 1936. Nu de verjaardag van H. M. de Koningin zoo dicht is genaderd en Zaterdag a.s. door de Oranjevereeniging de feestelijkheden wor den geopend met muziek en een speldjesdag, verzoekt het bestuur van de Oranjevereeni ging aan dames en heeren, die zich voor col lectant of collectrice op dezen speldjesdag ter beschikking willen stellen, zich te willen vervoegen Woensdagmiddag van 36 uur in het gebouw „Irene", Nieuwe Haven 155. Wij vestigen er verder de aandacht op, dat hedenavond de inschrijving voor de verschil lende wedstrflden en spelen zal worden ge houden in de Dr. de Visserschool aan de West- frankelandschestraat van 79 uur. Morgen in de school aan het Edisonplein van 79 uur en voor de laatste maal op Vrijdag 27 Aug. in het z.g. Blauwe huis in de Lange Nieuwstraat naast het Gymnasium. In het officieele programma is in overleg met de politie een verandering gebracht. De hindemisbaan met rijwielen voor jongens zal niet worden gehouden in de Burg. Knappert- iaan, doch in de Stadhouderslaan. Het begin punt is bij de W. de Zwijgerlaan, zulks in verband met het verkeer. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) ALEIDASTRAAT OF VUILNISBELT De verontreiniging van de Aleidastraat door Papierafval is tergend voor de bewoners. Vooral tusschen Nic. Beetsstraat en Philip v. Bourg.straat is het verschrikkelijk. Hoewel de wind daaraan ook schuldig is, schijnt het de menschen niet af te leeren te zfln de straten te verontreinigen. Uit naam van enkele bewoners een beleefd verzoek aan autoriteiten om hierin verande ring te willen brengen. Uw abonné R. Maasstraat 52; damesparapluie, T. van Kas telen, L. Nieuwstraat 16; Belastingplaatje, G. v. Rijn, Rijnstraat 8a; 16 foto's, A v. Vliet, Geervlietschestraat 26b; Sleutel, J. v. d. Poel Broersveld 153; kinderwantje, C. Verkaaik, Voornschestraat 32a: Rijwielplaatje, S. Spronk Nwe Haven 49a; Portemonnaie met rijwiel plaatje, L. Roetman, Ruysdaellaan 72; Kinder- tasch, T. v. d. Linden, IJsselmondeschestr. 13; Autostep, van Lingen, Aleidastraat 32; staafje met sleuteltjes C. Jansen JanSteen- straat 23; nikkelen dop van auto, C. C. Si mons, Beierlandschestraat 19; As, waarop kroonwieltje, P. Hoogwerf, Hoofdstraat 207. Kinderfiets P. J. van Hees, Bilderdijkstraat 28a; Kampeertent, W. Moonen, R'damsche dijk, 209; Badpak en doek, G. B. Oorschot, Mariastraat 55b; Portemonnaie met inhoud C. Helleger, Jan v. Loonstraat 23, Rotter dam; damestasch met inhoud, T. van Dorp Archimedesstraat 22a; Rijwielbelastingplaat- je C. Kleizen Singel 184.14, Pop T. Kooy- man, Singel, 138.12; Damesportemonnaie, C. v. Gerwen, Zalmstraat 32; 5 zakken aard appelen, politie Rotterdam, Oostervantstraat Damestasch, inh. gouden horloge, Nieuw- poort, V. Smaleveltstraat 38. SCHIEDAM, 23 Aug. Aangekomen: Eng. m.b. Acclivity, ledig van Londen om olie te laden bfl de N.V. Schieveem in de Wilhel- minahaven; s.s. Trompenberg, ledig van Rotterdam; Fransch s.s. Thesee, ledig van Vlaardingen; Grieksch s.s. Onassi Socratis, ledig van Rotterdam, allen om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 24 Aug. Vertrokken: Eng. m.b. Acclivity, met olie naar Huil; Grieksch s.s. Onassi Socratis, ledig naar Rotterdam; s.s. Meerkerk, ledig naar Antwerpen; Zweedsch s.s. Anna, met hout naar St. Nazaire; Ned. s.s. Albireo, ledig naar Archangel; Argen- tijnsch s.s. Harpon met stukgoed naar San- defjord via Vlissingen; Ned. m.b. Corona, ledig naar Rotterdam. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen Westelijke tot Noord- Westelijken wind, meest half bewolkt, weinig of geen regen, warm overdag. K. R. O. TROUBADOURS KOMEN Nog zijn we midden in den zomer en daar komt nu al de mededeeling, dat de Katho lieke Radio Omroep in actie zal komen m Schiedam en wel op 18 November a.s. Op dezen dag zullen de K.R.O. Troubadours in het Passage theater optreden, waarbij ook zal medewerken het gevierde duo Tholen en v. Lier. De verdere organisatie is opgedragen aan het K.R.O.-comité Schiedam. VERKIEZINGSSTATISTIEK. Verschenen is bij de Alg. Landsdrukkerij het door het Centraal Bureau van de Statis tiek samengesteld Statistisch Overzicht van de in 1935 gehouden verkiezingen. (Provin ciale Staten en Gemeenteraden). In de daarin opgenomen tabellen zijn van alle gemeenten de resultaten van de in het vorig jaar gehouden stemmingen vermeld. Voor wat Schiedam betreft blijkt daaruit, dat het aantal uitgebrachte stemmen in deze gemeente heeft bedragen: voor de Prov. Staten 94,7 pet. en voor den Gemeenteraad 94 pet. van het aantal kiezers. Voor de geheele Pro vincie waren deze cijfers resp." 92,63 pet. en 91,28 pet., waaruit dus blijkt, dat in Schie dam de kiezers zeer goed zijn opgekomen. Ook wat het aantal geldige stemmen aan gaat maken de Schiedammers een goed figuur, waar voor de geheele Provincie de cijfers gel den: resp. 92.69 pet. en 93.34 pet. en voor Schiedam 94.2 pet. en 95 pet. HENGELSPORT. Zondag hield de S. H. V. De Zilvervoom haar kasconcours in de Delftsche Schie. De prijzen werden als volgt behaald: 1 J. v. d. Stelt, 2 D. Huizer, 3 C. Sanstra, 4 H. v. d. Velde, 5 L. Mackay, 6 A. Heijstek, 7 G. Ver meer, 8 J. Weerman, 9 Th. Kooiman, 10 H. Sanstra en 11 p. Leuman. Extra prijzen wer den behaald door C. Sanstra en J. v. d. Stelt. Gevangen werden 58 maatvisschen, wegende 3364 gram. Zondagavond was er in de H. Hart-kerk te Schiedam een lof, waarin openlijk eerherstel werd gebracht aan God voor de gruwelijke godslasteringen, tegen Hem geuit door ge- wetenlooze God-haters en eerherstel aan Je sus Christus in Zijn H. Sacrament voor de schandelijke heiligschennissen, gepleegd ten opzichte van dit H. Geheim Zijner goddelijke liefde. Dit openlijk eerherstel tegenover de schan dalige feiten, die in verschillende landen zijn geschied, werd door de katholieken zeer op prijs gesteld. De kerk was geheel gevuld met geloovigen. Een voorbeeld ter navolging. De bengelaarsvereeniging De Amateur nam Zondag deel aan den grooten nationalen hen- gelwedstrijd, georganiseerd door de F. H. C. De Kolbliek. Deze wedstrijd, waaraan 22 ver- eenigingen deelnamen werd gehouden in de \Kroft, Oude Sluis 11; Portemonnaie'met inh, SoViïö rv, N. Jansen, Ploegstraat 26; 2 vulpotlooden, GEVONDEN VOORWERPEN. In het tijdvak van 9 tot en met 24 Augustus 1936 worden de volgende gevonden voorwer pen aangegeven: Te bevragen aan het Hoofd bureau van Politie, aan de Lange Nieuw straat 55 te Schiedam, op alle werkdagen tusschen 12 uur: Een kussen, sleutel, broche sleuteltje voor rijwielslot, fietspomp, bril, kinderschoentje, brief, gymnastiekschoentje; bos touw, schilderswerkpak, hondenpenning, gebedenboekje, actetasch met papieren, sleutel met label, zilveren ketting met me daille, dames zakdoekje, glauwe muts, ring met 2 sleutgls, lipssleutel, actetasch met flesschen; 2 kindermutsen; portemonnaie; zwembroek en badhanddoek, rijwiel, dames hoedje, postduivenring, nikkelen heerenhor loge, boodschappentasch met inhoud, 2 sleu teltjes, vischzak, taschje met rijwielgereed schap, kinderschoen, muts, zak aardappelen, B. K. sleutel, blauwe ceintuur, ring met sleutels, damestaschje met inhoud, pak car ton, schaartje; paar kinderschoentjes; num merplaat Bij vinders: Zijden kraag D. Diekhout, Archimedesstraat 48a; Damestaschje met in houd, J Zagwfln, St. Jacobsgasthuis; Flesch- je eau de cologne, J, Heilker, West. Fran- kelandsche straat 103; witte dameshoed, K. van Alphen, PI. Eendragt 19a; Portemonnaie met inhoud, Postkantoor, alhier; Portemon naie met inhoud, J. C. Watenburg, Broers veld 37b; Kinderportemonnaie met inhoud, G. Schrooten, Brugmanstraat 4a; zakmesje, D. Collignon, Fr. Halsplein 5a; koffertje met speelgoed, P. A. Noordermeer, Jozef Israel- straat 16b; Heerenpantalon, D. van Bêilen, Ruysdoellaan 25b; Rijwielsleuteltje, H. v. d. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 2224 Augustus. GEBOREN: Cornelia H., dochter van C. H. Dingenouts en L. van Koetsveld, Goereesche- straat 3 Hendrika F., dochter van A. W. de Gier en H. M. Odijk, Newtonstraat 36 Trijntje, dochter van A. Verhoev en A. Poot, Bilderdijkstraat 36 Johanna B., dochter van T. M. Scholte en M. T. G. Beekman, Jozef Israëlsstraat 3 Pieter, zoon van L. N. van Rij en J. Klok, Maasstraat 4. OVERLEDEN: A. Zuidgeest 59 jaar, echt- genoote van A. van Oort, L. Achterweg 8 M. van der Steen, 54 jaar, echtgenoote van J. Wijzenbroek, Westfr.straat 71 D. Jaars veld, 67 jaar, echtgenoote van K. Wijnstekers, Pr. Fred. Hendrikstraat 35. GESLAAGD Bij het te Den Haag gehouden examen slaagde voor costumière mej. J. de Raadt, leerlinge van mej. M. van Beurden, alhier. Den afgeloopen nacht is een buitenman in een pand aan het Zijl beroofd van zes bank biljetten van honderd gulden. In verband hiermede zijn door de politie aangehouden de 29-jarige vrouw W. A. den O. en de 31-jarige loswerkman W. M. V. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. EC. Metaalbewerkersbond „St- Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. R. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thflm", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van jsd. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge bouw Nieuwe Haven 121. lederen Vrfldag cursusavond 8,30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrfldag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden", lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius", van 7.308.30 uur zitting van het bestuur, Gelegenheid tot aanmelding van leden. Schie. De Amateur behaalde een schitterend resulaat in den korpswedstrijd, n.l. den len Prijs. Dit is na de zeer goede resultaten der laatste weken de bekroning, verkregen door voortdurende oefening der korpsviss^hers en mede een gevolg van gebruikmaking van het nieuwste op hengelsportgebied. De korps- t waren: E- v- Leeuwen, D. van Vliet, wie «„ra"1' D' J' Chatelain en J. Schell, van prijs behaag06"106 6erSten PersoonlÜken Dit roode bord met witte streep beteekent: gesloten voor alle ver keer in deze richting Nwe Haven 291b; zilveren kettinkje met col liertje en zilveren ring, M. Dingle, Raam 31; sleutel en rozenkrans M. Krommenhoek Laan 3b; rijwielbelastingplaatje, J. L. Roetman, Ruysdoellaan 72; dameshorloge, L. van Dorst Mariastraat 3; notitieboekje, A. v. d. Wou den, Bergschelaan 325 Rotterdam; lederen portemonnaie inhoudende pleisters, A. v. d. Vlies, van Marumstraat 35; portemonnaie met inhoud, H v. d. Heuvel, Gordonstraat 16b; Portemonnaie met inhoud, M. Roeling, VI.- straat 5; kindertaschje met inhoud, M. Ro brecht, Wattstraat 44b; damesmuts, Bosman, Broersvest 132; Rijwielbelastingplaatje, W. van Loosbroek, Jos. Israëlstraat 10a; Kope ren afsluitdop, Nettebreyer, Spinhuispad 16; Rijwielbelastingplaatje, Immerzeel, Wattstr. 51b; kinderschepje, P. Bakker, Pieter de Hoogstraat 13a; portemonnaie met inhoud, J. van 't Hoff, Amalia van Solmsstraat 29; blauwe halsketting, J. van 't zelfde, N\?. Zwemproeven in het Zwarte Plasje. Voor den 2 K.M. volkszwemwedstrijd op Maandag 31 dezer in de Rotterdamsehe Schie hebben zich 90 dames en heeren aange meld. Alvorens aan den wedstrijd te kunnen deelnemen, moet zooals ieder jaar gebruikelijk, een zwemproef afgelegd worden, waarbfl slag en uithoudingsvermogen beoordeeld worden. Deze proef wordt voor de heeren Woensdag avond en voor de dames Donderdagavond ge houden in het Zwarte Plasje te Hillegersberg, aanvang 7.45 uur precies. De geslaagden kun nen dan op 31 dezer in de Schie hun capacitei ten toonen. Het clubhuis „de Arend" is wederom wel willend afgestaan als kleedgelegenheid voor de zwemmers. De E. H. B. O. en de padvinders zullen ook present zijn en de R. Z. C. zal zelf het redden verzorgen. De inschrijving voor den wedstrijd om den Daverman-wisselbeker sluit heden. Zooals men weet is dit een zwaar nummer n.l. 100 M. gekleed zwemmen, waarvan 50 M. met dren keling. Tot slot zal de R. Z. C. een partij waterpolo spelen tegen een nog nader aan te wijzen tegenstandster. 25 Aug.: Diergaarde, Solisten Ital. Ope ra, 8 uur. Dagelijks: Tot 1 September, Arena variété-program 2,15 en 8.30 uur; Zondags 2,15, 5 en 8.30 uur. (Volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 27 Augustus, in: Thalia, The singing kid (18 jaar); Grand, De wandelende dood (voor volw.); Luxor, Der Bettelstudent (18 jaar)Colosseum, Love me for ever en Bfl circus Saron (voor volw.); Prinses en Corso, Kermisgasten voor volwassenen); City, Les misérables; Cen traal, De witte parade en De crisis is voor bij (voor volw.); Studio, She married her boss (18 jaar); Victoria, Hallo, hier Amerika en De tante van Charlie (voor volw.); Lumière, Als de natuur roept (voor volw.); Olym- pia, Moderne Regenmakers en De Schrik der Smokkelaars (boven 18 jaar); Scala, Peer Gynt (voor volw.). Tentoonstellingen: Museum Boy mans: Jeroen Bosch en de Noord-Nederland- sche Primitieven. Studio, foto's van Gerrit Burg, Cas van Os en Steef Zoetmulder. Schiedam. Passage theater 8 uur, Singende Jugend met het Weensche knapenkoor. Omtrent den toestand van Rector C. Mol, die in het St. Franciscus-gasthuis verpleegd wordt, kunnen wij mededeelen, dat Z. Eerw. goed vooruitgaat. SCHIEDAM, 26 Aug. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwfln per E. D. ad 46 pet. ƒ10.—: Spoeling. Spoeling 1.— ƒ1,10,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1