..ADRESSEN" DE NIEUWE STEUNREGELING. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. MAGAZIJNEN „DE STER" STOOMWASSGHERIJ „EDELWEISS" Fa. W. VAN LOON 59ste JAARGANG. ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1936 No. 17654 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM.' TELEFOON INTERCOMM. N«. 68085 KERMIS IN DE GORZEN. ho0fdburTaud«fr,litle' hedenTrgen aan h6t UIT DEN GEMEENTERAAD. Vitrages - Karpetten - Vloerbedekking ALLES OP HET GEBIED VAN GLAS N.V. Katwijk's Glashandel, Telef. 68735 Een uitvoerig schrijven van B. en W. aan den ministerraad. SCHIEDAM. STADHOUDERSLAAN 37 - TEL. 69655 WANDGEDIERTE, kakkerlakken* enzS' DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. KETHEL. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco by vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. By bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bij vooruitbetaling. LOSSE exemplaren zyn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prysverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig. heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, by vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. Gratie-Ongevallenverzekering: 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen; 250bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; 75.bij verlies van een wijsvinger; 50.bij verlies van twee voorste ledematen van een hand; f 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Pastoor Vis van de arme Gorzenkerk heeft traditie-getrouw zijn fancy-fair gereed! Kon digden wij reeds eerder aan, dat deze Kermis van 4 tot en met 8 September 's avonds tel kens van 7.3012 uur zal zijn geopend en Zondags van 124 uur, thans hebben wij ge zien, welk een geweldige opzet dit jaar de Gorzer-kermis achter de kerk weer heeft. Beginnen we met te vertellen, dat Pas toor Vis ons met groote dankbaarheid, twee groote kamers vol geschenken toonde, die welwillende menschen hem voor zijn fancy-fair als prijzen hebben geschonken. Stelt U voor twee kamers vol! Hier zagen wij liefdadig heid werkelijk op grootscheepsche wijze tot haar recht komen. En geen rommelprijzen. Neen, ook nuttige kleedingstukken voor den winter, ja zelfs 100 zakken steenkolen staan gereed om de bezoekers der 'verschillende ge legenheden, die er zijn, en dat zijn er heel wat, die hun kans wagen met mooie kansen op een goede prijs te beloonen. Een groote, rijkelijk met bloemen versierde eerepoort geeft, naast de kerk, toegang tot het Kermisterrein. De welbekende draaimolen met het groote opera-pieremgnt, van Janus de Neven staat échter de kerk, alwaar ook een poffertjes- tent is opgesteld. Verder zagen wij een race-fletskraam, een k°stkantoor, spijkerslaan, fruittent, die wer- ^"lijk iedere toets van critiek kan doorstaan, 'geltent, grabbelton, rad van avontuur, V1'egmachinetent, zelf vervaardigd door de r'l6rJewerkers, schiettent, mickey mouse, pin- "hiannen, bollenwerpen, pompen tot je hongerkop, sweepstake, ringen wer- flesschentent, wonderbiljart, blikken r°oien en last not least een echte griezelka- Waarin we onszelf maar een klem eindje ?6bben begeven, daar het er werkelijk gneze- lg Was. U kent dat wel! Zoo'n echt geheim- 2lm% donker apparaat met verrassingen W6 kunnen wel mededeelen, dat Pastoor Vis tlu al vol goeden moed is, dank zij de Medewerking van gevers en geefsters der ont zettende bergen cadeaux. Er is meer gekomen dan ooit te voren! Wat denkt u b.v van 400 pond druiven of een vrachtauto vol bloemen? Doch Pastoor Vis was het meest getroffen door het geweldig enthousiasme, waarmede niet minder dan 160 mannen en vrouwen be zield zijn, om alle Schiedammers, wie dan ook, zullen laten zien, hoe achter de Gorzen- kerk voor het goede doel in de komende week Van 4 tot 8 September zal worden gefeest. Opening en vroolijke drukte. Gisteravond te half 8, is evenals twee jaar geleden, de Fancy Fair onder de kerk in de Gorzen geopend. Te kwart voor 8 arriveerde St. Ambrosius na een muzikale rondwande ling door de stad voor de versierde ingang, Waar nog een paar nummers werden gespee hierna trokken de muzikanten naar inn®n bra op 't voor hen opgeslagen podium p aa s nemen en in den loop van den avond lieten zij nog vele nummers hooren. Ondertusschen Was het reeds aardig druk geworden en Wioral de draaimolen en de griezelkamer badden het druk. Onder de vele aanwezigen kerkten wij nog op de burgemeester nar. dr. L. J. van Haaren en mevr. van Haaren. ^°en de tijd van sluiten aangebroken was, besten de lichten uitgedraaid worden om de attracties te laten stoppen. LICHT DEMONSTRATIE'S. Wat zal per IS October gebeuren Woensdagavond hield de Alg. Vereeniging tot Behartiging der Belangen van het klein- zakenbedrijf in Schiedam een druk bezochte demonstratie vergadering. Diverse lamptypen en apparaten werden ge demonstreerd. waarbij zeer practische. Vóór tot aanschaffing zal worden overgegaan zul len nog eenige dergelijke avonden worden be legd in Schiedam en Vlaardingen. 15 October is de datum waarop de licht- actie ingaan tegen de hooge electriciteits- tarieven, zoodat het de commissie, welke deze actie voorbereidt gewenscht voorkomt, om op g October een groote mobilisatie-vergadering Uit te schrijven voor alle zakenmenschen en particulieren in Schiedam en Vlaardingen. DE WERKLOOSHEID. Kleine stijging in Augustus. werkzoekenden.936 St°nden ^schreven 5590 maandf AuSL^S'"uf?* gedurende de 6 uuö j.yob bedroeg- 1074; af ge- voerd werden m dezelfde maand 8U inschrij vingen het aantal plaatsingen bedroeg 239 zoodat op 31 Augustus 1936 nog ingeschre ven stonden 5611 werkzoekenden, (in dit aan tal zijn begrepen 44 personen die tewerk ge steld zijn bij de Rijkswerkverschaffing te Lithoyen (N.B.) en Staphorst. ®E OVERVALAUTO AANGEKOMEN. auto* voma Pietersen Co., heeft de overval- u afgeleverd. De auto is hcht grijs j ^an beide zijden van de wagen be- Vmden *'ch rolluiken. Aan de achtende be- hp',jTlfiten.°pvouwbare trap. In de wagen zelf bevindt zich m het midden een opklap bare bank, waarop de manschappen van de overvalpatrouille, kunnen zitten. Tegen het dak zitten twee draagbaren bevestigd Voor het vervoer van gewonden zijn op de bodem rails geplaatst, waarop de baren kunnen schui ven. Twee gewonden kunnen tegelijk ver voerd worden. Ook een verbandtrommel be hoort tot het inwendige van den wagen. 12 •uanschappen, de chauffeur meegerekend, Runnen in den wagen een plaats vinden. Een spoedeischende vergadering. Vrijdag 5 September. In de gisteravond gehouden spoedeischen- den raadsvergadering kwam aan de orde: Voorstel van B. en W. om de tijdelijke be noeming van den heer G. Mulder als leeraar in Engelsche taal en handelscorrsepondentie aan den Gemeentelijken Handelsavondcursus te verlengen voor den cursus 1936-1937. Aangenomen met 31 stemmen vóór. Voorstel tot het verleenen van een extra crediet van 700 tot het aanschaffen van leermiddelen voor de Handelsavondschool, daar het aantal leerlingen na de vacantie on verwacht gestegen is van 64 tot 107; alzoo een vermeerdering van 43. Wethouder DINKELAAR adviseert den Raad dit voorstel, al komt het niet op de agen da voor, toch in deze vergadering aan te ne- meh. Het voorstel wordt aangenomen. Voorstel van B. en W. inzake het aangaan van een geïdleening. De raad begaf zich in comité-generaal. Na her opening der, openbare zitting werd het voor stel zonder hoofd, stemming aangenomen, waarbij de gemeente het restant der leening 1937, alsnog groot ƒ1.490.000 5% pet. omzet in .een leening tegen lageren rêntevoet in totaal groot 1.490.000. JOH. BROUNTS. Hoogstraat Groeneïaan Rembrandtlaan Zie de prijzen in onze Etalages. G. A. DE WINTER Westmolenstraat 1618 Telefoon 68519 MICA 1936. Gisteravond heeft de Permanente Commis sie voor den middenstand onder leiding van den voorzitter B. G. Hoogendam vergaderd met de verschillende commissies, die de voor bereidingen treffen vopr de Mica 1936. De geheele gang van zaken is in groote lijnen uitgestippeld, waarvan de details, zoo dra deze zijn uitgewerkt, nader bekend ge maakt zullen worden. De Spaarbank Anno 1820 heeft zich bereid verklaard den verkoop der Micatjes te ver zorgen, wat zeker bevorderlijk zal zijn voor een algemeene deelname. De drie organisaties en eenige particulieren hebben een gerantiefonds gevormd, zoodat de financieele zijde der reclame geen zorgen baart. De attracties zullen er op gericht zijn om veel publiek niet alleen op straat, maar ook in de winkels te brengen. Tentoonstelling. Gedurende de Mica 19o6 zal zoo mogelijk ook een tentoonstelling m het voormalig Sint Jakoba Gasthuis gehouden dorden, waarvoor een voorloopige commissi6 gevormd, die met enkele geschikte krachten zal worden uitge breid. Deze tentoonstelling voor den midden stand moet een attractie voor Schiedam worden. CONCERT IN DE PLANTAGE. Het Stedelijk Muziekkorps te Schiedam geeft een uitvoering op Zondag 6 Sept., des namiddags ten 1 ure in de Pla-ntage. Het programma luidt: 1. Marche Lorraine. Ganne. 2. Ouverture Die Diebische Elster. G. Rossini 3. Ait Varië voor 2 clarinetten (door de heeren P. Ruseier en P- Krommenhoek) ■A. Saupe. 4. KUnstlerleben, wals. Joh- Strauss. 5. Menuet. J. G. Paderewsky 6. The Stars and Stripes For ever, marsch J. P. Sousa. BURGERLIJKE stand Aangifte van 34 September. GEBOREN: Hendrika C., dochter van D. de Vries en H. c. Pullen, IJsselmondestraat 49. OVERLEDEN: N. Scheijgrond 27 jaar, echtgenoote van J. j. q p vos, Nassaulaan 75 F. van der Lugt, 56 jaar, Rotterdam- schedijk 24. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 4 Sept. Aangekomen: s.s. Koidula, van Calais om kolen te bunkeren in de WilhelminahavenEng. s.s. Narenta, ledig van -Rotterdam; "Spaansch s.s.- Agire Mendi, ledig van Rotterdam, beide om te dokken in de Wilhelminahaven; s.s. Karmoy, v. Grave- sund om kolen te bunkeren. SCHIEDAM, 4 Sept. Vertrokken s.s. Koi- duia, naar Ygjjila. VERKEERSSTREMMING. In dn nacht van 6 op 7 September van af 12 uur tot 7 uur in den morgen zal de over weg in de Abwoudsche weg wegens herstel lingen voor alle rij verkeer afgeslotaa zijn, zoodat langs deze weg als dan Delft niet te bereiken is, B. en W. onzer gemeente hebben reeds nu een schrijven aan den Raad van Ministers gericht. Aan dit uitvoerig memorandum ont- leenen we het volgende: Wij kunnen in de maatregelen niet anders zien dan een ongeluk, dat ons overkomt en nu mogen wij gelukkig constateeren, dat dit voorloopig in zijn werking is gestuit zoodat de dadelijke werking minder geweldig is dan te vreezen stond doch wij moeten tevens vaststellen, dat in dezen het zwaard van Da mocles boven ons hoofd blijft hangen. Wij achten het van het grootst belang de maatregelen, zooals zy definitief zijn gedacht en te zijner tijd zullen worden ingevoerd, on der het oog te zien en onze bezwaren daar tegen te berde te brengen waartoe wij nu beter in staat zijn, waar de nieuwe tarieven thans sinds korten tijd in ons bezit zijn. Zulks doende, handelen wij in opdracht van den Raad onzer gemeente, die, zonder dat hij in de gelegenheid was geweest de zaak ten volle te overzien, toch ten zeerste is opge schrikt geworden door hetgeen daarover is bekend gemaakt. Om ons zoo goed mogelijk te oriënteeren, hebben wij eenige staten opgemaakt, die eenig inzicht kunnen geven in de beoogde wijzigin gen der steunregeling. Deze staten leggen wij hierbij over. Wy' komen dan het eerst op de declassee ring van hen, die het slachtoffer werden vap een langdurige werkloosheid. De staten geven een zeer saillant voorbeeld ten aanzien van hen, die nu staan in de loon- klasse van 30 per week en daarboven cn een gezin met 4 kinderen hebben. Dat is alzoo een zeer gewoon geval. In dit geval nu zullen de betrokkenen in de eerste plaats ƒ1,55 per week aan gewonen standaard-steun achteruit gaan waarmede wij bedoelen het bedrag voor 2 personen, ver meerderd met de bedragen per kind. Wanneer zij een woning bewonen van 6 per week, wat ook een zeer gewoon geval is zullen zy bovendien 2 per week aan huur- toeslag missen. Dus in totaal 3,55 per week. Zulks op een bedrag van steun en huur- toeslag samen van 17,90 per week. Dus bijna 20 Dit treft dan de vaklieden en hoofdarbeiders, voor wie de steun toch al in zoo geringe ver houding staat tot hun vroegere positie. In het naar boven gebrachte geval is het verlies geheel het gevolg van de speciale re geling op deze categorie betrekking heb bende. Overigens mogen wij opmerken, dat de af schaffing van den huurtoeslag in het alge meen speciaal voor deze categorie het meest zal treffen, daar deze menschen uit den aard der zaak in betere woningen wonen en in het algemeen zeker wel in woningen van ƒ6 per week of meer. De afschaffing van den huurtoeslag Wat verder de afschaffing van den huurtoe slag in het algemeen betreft, willen wy toe geven, dat dit instituut ongetwijfeld nadeelen heeft, inzonderheid waar dit een eenigszins verstarrenden invloed op de bezetting der wo> ningen heeft. Maar wij mogen opmerken, dat aan iederen maatregel op dit gebied nadeelen zijn ver bonden. Nadeel is ook verbonden aan den maatregel, dat op de bijverdiensten der werkloozen wordt gekort. Men zal de nadeelen op den koop moeten toenemen en niet het kind met het badwater moeten wegwerpen. Het is toch noodzakelijk, met het oog op het geringe budget van den gesteunden werk- looze, dat de huishuur daarop zooveel mogelijk wordt beperkt. Men kan dit alleen bereiken door een maat regel, die speciaal voor de werkloozen geldt en niet door een algemeene huur verlaging. Om een algemeene huurverlaging te bewer ken, die voor de werkloozen voldoende zou zijn zouden veel en veel te verstrekkende maatre gelen moeten worden genomen. Men zou een mijl op zeven bewandelen. Zulk een maatregel zou veel te sterk en ook zeer onbillijk ingrijpen in het maatschappe lijk leven. Wij kunnen dus niet inzien, hoe men ooit buiten een huurtoeslag voor werkloozen kan waarbij wij opmerken, dat de huurtoeslag dan ook altijd als een der eerste maatregelen in dezen is toegepast geworden men kwam er, als het ware, van zelf toe. Toch steunverlaging? Hier zijn eenige hoofdbezwaren ontwikkeld tegen de twee belangrijkste maatregelen, die de nieuwe regeling inhoudt. Gelijk gezegd, moet worden erkend, dat ten aanzien van de inwerking-treding der maatre gelen aanmerkelijk verzachtende bepalingen zijn vastgesteld geworden. Beschouwt men deze, dan is men wel ge dwongen te constateeren, dat de overblijvende maatregelen, waarvan de motieven, waarop zij berusten, langzamerhand zoo sterk op den achtergrond zijn gekomen, nu den indruk zijn gaan maken van een steunverlaging. En vooropgesteld is, dat dit niet de bedoe ling was. O. i. is het dan wel zeer te betreuren, dat in hetgeen nu van de maatregelen overblijft, haast niet anders kan worden gezien dan een steunverlaging en dan nog een verlaging, die de stedelijke gemeenten ondergaan om een verhooging voor de laagste klassen van het platteland mogelijk te maken. Deze zal dan vooral treffen de geschoolde arbeiders en hoofdarbeiders; hen, die hun best gedaan hebben zich zooveel mogelijk te bekwamen voor hun vak en die ook een beter levensmilieu hebben bereikt. Verder worden over de geheele linie de men schen door vermindering van den huurtoeslag gedwongen te zoeken naar mindere wonin gen. Ook dit is zeer te betreuren. Wij vragen ons ook af, of niet een stij ging van de huren van de woningen van minder soort het gevolg zal zijn. Waar het woningaanbod in onze gemeente voldoende is, en er geen aanleiding bestaat voor het bou wen van woningen, zien wij in dezen groote bezwaren. Wij vreezen, dat de verlaging van den huur. toeslag op huurgebied een chaos teweeg zal brengen, die het optreden van huurcommis- sies weder noodzakelijk zal maken. O.i. is dit een punt, dat met spoed moet Worden onder het oog gezien, zullen de om standigheden zich niet in geheel ongewensch- ten zin gaan bewegen. Daarbij zal o.i. ook een krachtdadige ver laging van de huren der woningwetwoningen moeten plaats hebben, met de gewone bijdra gen van het Rijk; doch daarbij wijzen wij er met nadruk op, dat deze bijdragen niet moe ten worden beperkt tot de woningen ge bouwd ingevolge de woningwet, maar dat zij behooren te worden uitgestrekt tot alle wo ningen, die door gemeenten en woningbouw verenigingen worden geëxploiteerd; dus tot de destijds met premie of met verschaffing van hypotheek gebouwde woningen, ook wan neer zij door de gemeenten zijn overgenomen van de particulieren, toen deze tot de ex ploitatie niet meer bij machte bleken. Terwijl wij nog altijd hopen, dat de maat regelen, waarvan de invoering, wij erkenden het reeds, zeer is verzacht geworden doch die dan ook zeer weinig aan de oorspronke lijke bedoelingen beantwoorden zullen Worden teruggenomen, mogen wij verzoeken,' dat, wanneer dit niet het geval mocht zyn, alsnog tegemoetkomende maatregelen mogen woroen genomen, die eenigszins compensatie kunnen brengen. De Distributie-plannen. Reeds werd in uitzicht gesteld een uitbrei ding van de distributie van groenten. Wij zouden wenschen, dat daaraan de maatregel werd toegevoegd, dat alle werkloozen van de goedkoope margarine konden profiteeren. Een nog dringender punt is de kleeding. Daarbij houde men in het oog, dat, waar de maatregelen voor een belangrijk deel de menschen zullen treffen, die reeds lang werk loos zijn, die dus geheel zijn uitgeput, vooral ook wat de kleeding betreft, juist aan een ruime kleederverstrekking groote behoefte bestaat. Daarbij komt, dat straks het winterseizoen zal intreden, hetgeen dit punt nog klemmen der maakt. Wat den huurtoeslag betreft, mogen wij opmerken, dat deze bij de voorloopige nieu we regeling in onze gemeente zal kunnen gaan tot 1,50 per week. Wanneer in dezen geen voorziening wordt getroffen, zal de regeling extensiever wor den dan zij nu is. Immers, terwijl de toeslag nu alleen wordt berekend over het bedrag van 3, 6 per week huur, zal zij dan ook berekend worden over bedragen van 6 7,50 per week. Wij zouden echter gaarne zien, dat van het maximum-bedrag van 1,50 een zoo inten sief mogelijk gebruik kon worden gemaakt. Wanneer de toeslag dan kon blijven bere kend over de huren van 3 6, doch niet 1/3 maar y2 zou bedragen, dan zou het ma ximum van 1,50 niet worden overschreden en toch een niet onbelangrijke verbetering zijn verkregen. Mede in dit verband mogen wij er nog eens krachtig op aandringen, dat onze ge meente voor de steunregeling in de zelfde klasse zal worden geplaatst als de gemeente Rotterdam. Waar onze gemeente een onderdeel uit maakt van de groote conglomeratie: Rotter dam en aangrenzende gemeenten, meenen wij, dat daarvoor alle reden is. Het wordt dan ook door de betrokkenen als onrechtvaardig aangevoeld, waar zooveel Schiedammers In Rotterdam en zooveel Rot terdammers in Schiedam werken, dat de één een hoogere ondersteuning ontvangt dan de ander; waarbij er n0S °P zt) gewezen, dat Schiedam, evenals Rotterdam, ten aanzien van de loonregelingen in de eerste klasse is geplaatst. Wij hebben ook reeds vroeger hierop ge wezen, doch wij meenen, dat, waar onze ge meente zich ondertusschen heeft ontwikkeld tot een stad van meer dan 60.000 inwoners, toch wel de tijd gekomen is om thans te ha ren opzichte dezen zoo gerechtvaardigden maatregel te nemen. In elk geval zijn wij van meening, dat, zoo wel met het oog op de zooeven uiteengezette situatie van onze gemeente, alsook met het oog op het feit, dat zij als bijna geen andere gemeente door de werkloosheid is getroffen, de plaatsing in de 2e klasse aan haar be langen en behoeften geen recht doet weder varen. ZUIVERAARS Specialiteit in het verdelgen van Niets behoeft ontruimd te worden. MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER TOONKUNST AFD. SCHIEDAM EN OMSTREKEN. Het programma van de afd. Schiedam van Toonkunst vermeldt voor het seizoen 1936 1937 op nader aan te geven datum: Een lie- derenavond door Ankie van Wickevoort Crom- melin, welke aan den vleugel begeleid zal worden door Eduard Flipse, dirigent van het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest en van de Koninklijke Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus". Voorts een kamer muziekavond door 't Trio Poth-Eberle-Dusch. Van belang voor leden van de afd. Schiedam is te weten, dat de afd. Rotterdam van Toon kunst voornemens is in de Groote Doelenzaal aldaar te geven: op 18 Dec. 1936 Salomo van Handel, waar aan als solisten medewerken: Jo Vincent, Ma rion Anderson (waarschijnlijk), Louis van Tulder, Joh. Lammen, Hans Schouwman cem balo en Het Ned. Kamerorkest. En op 23 April 1937: La Damnation de Faust, van Merlioz, met Jo Vincent, Louis van Tulder, Charles Panzera, Willem Ravelli, de Kon. Zangvereeniging „Rotte's Mannenkoor" en het Utrechtsch Stedelijk Orkest. Als „buitengewone" uitvoering geeft de afd. Rotterdam op 12 Maart 1937 weder in de Groote Kerk aldaar de Matthaeus Passion. Alle drie concerten dezer afdeeling staan onder leiding van Otto Glastra van Loon. Gelijk bekend mag worden verondersteld, hebben de leden van een Tóonkunst-afdeeling op vertoon van hun bewijs van lidmaatschap gratis toegang tot de gewone concerten van alle andere afdeelingen der Maatschappij. (Er zyn er 43 in ons land). Zoo kunnen door leden van de afd. Schie dam zonder entréebetaling bijgewoond worden de concerten van de afdeelingen Rotterdam, Vlaardingen, Den Haag, enz. De contributie van de afd. Schiedam (lid kunnen worden alleen zij die woonachtig zijn in Schiedam, Overschie of Kethel) is bijzon der laag, voorzeker aanleiding voor ieder mu ziekliefhebber in een der drie laatstgenoemde plaatsen om als lid toe te treden. De leden ontvangen een volledige opgave van de uitvoeringen van alle afdeelingen der Maatschappij. VROUWEL. JEUGDBEW. VOOR KATH. ACTIE: DE GRAAL. NIET OMKIJKEN. Doordat B. O., van hier gisteravond op zijn rijwiel zat om te kijken, werd hij voor de garage ,De Toekomst" op den Schiedamsche weg door een auto van Thijsen's Beschuit uit Schiedam omvergereden. Het voorwiel van z'n vehikel werd geheel vernield. O. kwam er goed af. De chauffeur treft geen schuld. Clubhuis St. Lidwina. Lange Haven 92. Weekrooster. Zondag: Van 34 uur repetitie voor de binnenkort op te voeren Operette. 89 (4 uur ontspanning en bibliotheek. Maandag: 7%8% uur Operette; 8%9% uur reidansen, zangkoortje en huisvlijt. Dinsdag: 7% uur 2de Graadsdadenclub leid sters. Congregatie-avond. Woensdag: 3%4% uur Kruiskinderen; 5'4 614 uur turnen voor kleuters; 614714 uur turnen voor meisjes; 7%814 uur turnen voor adsp.; 8%1014 uur turnen voor groote meis jes; 6148 uur naaien en van 89% uur naaien, char, naaien, tooneel; 914 uur 2de Graadsdadenclub voor leden. Donderdag; 7 uur H. Mis in de kapel; 7— 814 uur naaien en van 89% uur missie- naaien; 7% uur en 814 uur dadenclub; 914 uur 2de Graadsvervolgcursus. Vrijdag 8—9% uur reidansen, alg. ontwik keling en naaien; 8149% uur volkszang afrekenen voor de Gorze, voor degenen die in de vacantie niet in de gelegenheid waren. Zaterdag: 5614 uur en van 7914- uur contributie betalen. Clubhuis Maria Koningin der Apostelen, Hoofd 65. Woensdag: 's morgens onder de H. Mis van kwart voor 7 uur algemeene H. Communie. Van 8914 uur operette. Donderdag: van 8—914 uur: reidansen, huis- vlyt en naaien. Vrijdag: van 8914 uur: reidansen; van 814 914 uur: liturgie. Zaterdag: van 714914 uur contributie be talen. De gymclubs voor kleuters en meisjes zijn niet Dinsdag, maar Woensdag, 9 September a.s., in de zaal van de Broeders aan de Nieuwe Haven. De kleuters van 4—8 jaar van 514— 614 uur en de meisjes van 813 jaar van 614 714 uujj; de ouders worden uitgenoodigd by de openbare les tegenwoordig te zijn. Gelegen heid tot opgave aan het clubhuis Lange Haven no. 92. Verwacht wordt: Matige, tijdelijk wellicht krachtige Zuid- Westelyke tot Westelijken of Noord-Westelij ken wind, meest zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk regenbuien, aan vankelijk iets kouder. Schiedam. Passage-theater, 8 uur: In het Witte Paard. PASSAGE-THEATER. In het Passage-theater draait ditmaal „In het Witte Paard", naar een Duitsehe operette: lm Weissel Rössel. De regie is van Karl Laurel. In deze film kan men genieten van het vroolijk leven, dat zoo vaak in de Beier- sche stadjes rond de café's plaats vindt. De muziek, die er bij behoort tintelt van vroo- lrjkheid. Daarnaast de film „Het mysterie van Chinatown" waarin de Amerikaansche detec tive geest, weer eens op het doek wordt ge bracht. Movietone-joumaal geeft enkele beel den van het door de rooden geteisterde Spanje. AANRIJDINGEN. Gisteravond is op den hoek van de Nieuwe Haven en de West-Frankelandschestraat de motorrijder M. tegen een vrachtauto, bestuurd door J. J. v. D. gereden. Het spatbord van de vrachtauto werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Gistermiddag had op den Singel een aan rijding plaats tusschen een R.E.T.-bus, be stuurd door den 33-jarigen J. N. en een luxe auto, bestuurd door den 29-jarigen P. W. J. T. De aanrijding ontstond doordat de bus ten gevolge van de gladheid van den weg slipte. Beide voertuigen werden beschadigd. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. MEDISCHE ZONDAGSDIENST. Voor spoedgevallen nemen morgen de vol gende geneesheeren den Zondagsdienst waar: A. H. de Bruijn, Nieuwe Haven 147; A. v. d. Griend, van Ostadelaan 17a en D. Ris, Tuin- laan 92. Geopend zal zijn de apotheek van A. F. van Lisse, Hoogstraat 118, die ook de vol gende week den nachtdienst waar zal nemen MELKPRIJS VERHOOGING. Van de zijde der Melkinrichtingen deelt men ons mede, dat de melkprijs met ingang van Maandag a.s. met 1 ct. per liter wordt ver hoogd. GELD OPGEVTSCHT Hedenmorgen is door de politie in de Schie weer eenig geld, afkomstig van de inbraak by de firma P. Melchers, opgehaald. Van het gestolen geld was door H. 120 opgemaakt, terwijl hij de rest op verschillende plaatsen in de Schie en Westvest gegooid heeft. OPENBARE VERKOOPINGEN. Door notaris H. B. C. Blaisse werden he denmorgen de volgende perceelen geveild; I. Het perceel Hoogstraat 73 en 73a in vei ling 5000. II. Het perceel Hoogstraat 75 in Veiling 4750. III. Hetp erceel Heerenstraat 413 en IV. het perceel Heerenstraat 41® ieder in veiling 400. KERKBERICHT. Zondwag 6 Sept. 7.30 uur H.D. voor overl. fam. Vollering; 10 uur voor het geestel. en tijdelijk welzijn der parochie. Maandag 7 uur H.D. voor meest verlaten zielen (bus); 8 uur voor overl. armen der parochie. Dinsoag 7 uur H.D. voor Joanna M. v. Zeeland en overl. fam.; 8 uur voor Joannes Hofstede. Woensdag 7 uur A.D. voor Adr. de Veste en Catha. Stolk; 9.30 uur voor gez. H. Mis Brui degom en Bruid met Veni Creator. Donderdag 7 uur H.D. voor overl. fam. Kerkhof; 9.30 uur gez. Huwelijksmis met Ve ni Creator. Vrijdag 7 uur H.D. voor Hendr. Roeling lid Levensv. Utrecht; 8 uur maandd. voor Job Lansbergen. Zaterdag 7 uur H.D. voor Joannes v. d. Schot als maandd.; 8 uur voor Leon. Vaar tuig lid Lev. Utrecht. Zondag 13 Sept. 7.30 H.D. voor Wilh. Joes. Suijker; 10 uur voor het Geest, en tijdelijk welzijn der parochie. Heden le Zondag der maand; Eucharist, dag, Algem. H. Communie mannel. en vrou- wel. jeugd Aanbidding vanaf Hoogmis tot Lof, Te 7 uur Lof, eerherstel en sluiting aanbidding. Dinsdag feestdag O. L. Vr. Geboorte. Te 8 uur gez. H. Mis en 's avonds 7 uur Maj-ia- lof en Rozenhoedje. Woensdag en Donderdag ten 8 uur uitr. H. Communie, te 9,30 uur Gez. Huwelijksmis met Veni Creator. Vrijdag 7 uur Lof ter eere H. Hart. Zaterdag 45 en 68 uur biechthooren. A.s. Zondag collecte armen der parochie. Achter in de Kerk bus voor St. Pieters penning. In de maand Sept. zal de contributie wor den opgehaald voor de Broedersch. der Ke- velaersche Processie. Maandag 7.15 uur Congr. jongens beneden 17 jaar. Woensdag 7.15 uur Congr. jongens boven 17, jaar.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1