ZEETIJDINGEN. SS VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1936 NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. WISSELKOERSEN. OVERSCHIE BERKEL EN RODENRIJS. ORANJE-VREUGD. DE FINANCIËN VAN SOMMIGE KERKBESTUREN. WIJZIGING IN DE STEUN REGELING. Motie van de Katholieke Eerste Kamerfractie. AANBESTEDINGEN VISSCHERIJ SCHOONHOVEN GECOSTUMEERDE VOETBALWEDSTRIJD MARKTBERICHTEN VLAARDINGEN BINNENLANDSCHE HAVENS. HILLEGERSBERG CONFLICT IN DE WASCH INDUSTRIE TE GOUDA VOORKOMEN. NAGEKOMEN ZEETIJDINGFN ONGEVALLEN- EN ZIEKTEVERZEKE RING L. T. B. MOORDAANSLAG TE BEUNINGEN. SCHIPPERSBEURS. RIJNVAART, AMSTERDAM 11 Sept. 10 Sept. 9 Sept. pariteit Londen per 7.46 7.45H 7.47% 12.108 Berl. p. 100 Mk.» 59.29 59.30 59.36 59.260 Parijs p. 100 £rs. 9,709.70% 9.72 9.747 Bruss. p.100 belg 24.91 24.92 24.95 24.903 Zwits. p. 100 frs. 48.02 48.03 48.05 48.007 Weenen p.lOOscb 35.011 Kopenh. p.lOOkr. 33.30 33.30 33.37% 66.673 Stockh. p. 100 kr. 38.4 38.4 38.52 Si 66.673 Oslo per 100 kr. 37.47 H 37.17 4 37.55 66.677 New-York per 1.47-A 1.47-fr 1.47% 1.4694 Tevens clearingkoers; voor de noteering van bankpapier zie men de tabel der niet-offi- cieele noteeringen en voor de diverse soorten Sperrmarken de desbetreffende tabel. GEMEENTERAAD Woensdagavond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van Burge meester A. A. M. Gründemann. Na de opening terwijl allel eden zich van hun zetels verhieven, sprak de voorzitter een welgemeend en hartelijk woord van blijd schap bij het feit van de verloving van Prinses Juliana. Na behandeling van eenige ingekomen stuk ken, kwam het voorstel aan de orde tot het aangaan van een geldleening, groot 90.000. In de vorige vergadering was het verzoek ingekomen van het R. K. Parochiaal Kerk bestuur om een uitkeering ineens te mogen ontvangen, van 80 pet. der geschatte waar de der beide schoolgebouwen. In totaal be droeg deze geschatte waarde 109.950. zoodat een uitkeering van 87.960.noodig was. Voorgesteld werd nu, nadat op het verzoek van het R. K. Kerkbestuur gunstig was be schikt, voor het gesteld doel een leening aan te gaan groot 90.000.teneinde 4% pet. met de N.V. Hollandsche sociëteit voor Levensverzekeringen te Amsterdam. De leening zal aflosbaar zijn in 60 half- jaarljjsche annuïteiten van 5360.Dit geeft thans een besparing voor de gemeente van 111.per jaar, terwijl men er over 30 jaar geheel af is. Nadat eenige vragen war enbeantwoord, werd het voorstel met alg. st. aangenomen. Door de muziekvereeniging „Vlijt en Vol harding" was een verzoek ingediend om de te plaatsen muziektent niet naast het ge meentehuis, maar op het plein voor het ge meentehuis te mogen bouwen. B. en W. adviseerden afwijzend, omdat h.L het pleintje te klein van omvang is, om aldaar een behoorlijke muziektent te kun nen plaatsen. Versehillendel eden verdedig den hetv erzoek van dem uziekvereeniging, omdat er vrijwel geen enkeleg eschikte plaats is te vinden, behalve dit pleintje voor het gemeentehuis. Na uitvoerige discussie werd besloten, dat B. en W. nog eens met het bestuur der mu ziekvereeniging zullen bespreken, op welke wijze tot een oplossing te komen is. Hierna volgde eenige uren besloten zitting, waarin geconfereerd werd met het bestuur van de Polder Berkel. Direkt na de heropening, volgde sluiting der poenbare vergadering. HET ZWEMBAD. Door het bestuur van hetz wembad is be paald, dat de inrichting gesloten zal wor den op Zaterdag 19 September a.s. RONDVAART, Ter viering van het eerste lustrum zal de muziekvereeniging „Godsdienst en Kunst zin" Zaterdagavond 19 September een muzi kale rondvaart houden; vertrek half zeven vanuit het Noordeinde. VOETBAL. Op het terrein van de R. K. Voetbalver. T. O. G. alhier zullen Zondag a.s. worden ge- aanvang 12 uur. T.O.G. 2R.V.V. 2, aanvang 1.15 uur. T.O.G. 1R.V.V. 1, aanvang 3 uur. Nu alom in den lande het Oranje-vuur is losgeslagen, kon het van ouds om zijn oranje liefde bekende Overschie niet achter blijven. Op ondubbelzinnige wijze is gisteravond blijk gegeven van de liefde voor het Oranje-huis en van de blijdschap, die allen vervult in deze dagen. Op initiatief van de Oranje-vereeniging werd een optocht met fakkels en lampions ge formeerd, waaraan door vele vereenigingen en ook particulieren werd deelgenomen. Met de muziek van de „Harmonie" trok men het dorp rond, waarna voor het gemeentehuis werd halt gehouden. Hier had zich de loco- burgemeester (burgemeester Baumann, was door uitstedigheid verhinderd aanwezig te zijn,) met de raadsleden en enkele genoodig- den opgesteld. De heer S. Ouwerkerk, de voor zitter der Oranjevereeniging, sprak een kort woord om uiting te geven aan de blijdschap die allen vervult bij de verloving van onze Prinses. De waarnemend burgemeester, de heer Roodenburg beantwoordde deze rede, waarna de muziek het „Wilhelmus" inzette, dat door de vele aanwezigen uit volle borst werd meegezongen. Het gemeentebestuur voegde zich bij den stoet, waarna verder gemarcheerd werd naar de muziektent op het Pieter de Hooghplein, van waar ds. v. d. Hooft een enthousiast woord tot het verzamelde Overschie sprak, dat een luid gejubel deed losbarsten. Toen volgde een concert door de „Harmo nie', de echte stemming was er in en bleef ook het verdere van den avond heerschen. In de bestuursvergadering van bovenge noemd fonds deelde de voorzitter, mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, mede, dat tot dus verre aan giften ineens een bedrag van i 9-367.995 is ingekomen, terwijl de periodieke bijdragen tot 10.934,90 zijn geklommen, waaronder: 3077 van 0,25, 1304 van 0,50, 3044 van 1, 248 van 2, 631 van 2,50, 287 van 5, 135 van 10 en 13 van f 25. In totaal dragen èhans 4927 personen tot den omvang rijken arbeid van het fonds bij. Een concept-stichtingsbrief voor plaatse- lke commissies van samenwerking werd door het bestuur vastgesteld. Mededeeling van de commissie voor het Kerkelijk Crediet in het Bisdom Haarlem. De heeren de Bruin en van Sasse van IJs- selt c.s. hebben de volgende motie ingediend: De Kamer, kennis genomen hebbende van de voornemens der Regeering inzake wijzi ging der steunverleening voor werklóozen, als mede de daarover gevoerde beraadslaging; van oordeel: 1. dat, gezien den nood ten plattelande, het tarief van de steunverleening in de negen de klasse terecht met 0.50 per week is ver hoogd; 2. dat evenzeer als juist moet worden be schouwd, de verhooging van de maximum per centages der steunverleening voor een aantal gevallen, zulks om aan de groote gezinnen eenigszins tegemoet te komen; 3. dat voorts het voornemen der regeering tot intrekking van den huurbijslag in begin sel toejuiching verdient, dat echter, door voor alsnog ontbreken van compenseerende maat regelen deze intrekking of gedeeltelijke intrek king nagenoeg uitsluitend en zeker aanvan kelijk ten laste zou komen van de minst draag- krachtigen, de werkloczen; dat dit ook naar het oordeel van de organen bij de uitvoering- der steunverleening betrokken, met name de besturen der groote gemeenten, voor de door dezen maatregel getroffenen, een ondragelijke verzwaring van hun toestand zou beteekenen; terwijl voorts, in zooverre de maatregel be oogt tot huurverlaging te komen, het vraag stuk een algemeen karakter draagt, niet voor de werkloozen alleen, doch evenzeer voor de nog werkenden en mitsdien niet incidenteel bij een wijziging der steunregeling voor werkloo zen kan worden opgelost; 4. dat ten laatste de voorgestelde invoering van standaardloonen van langdurig werkloo zen weliswaar te billijken valt voor gesteun- den, die ook vroeger niet tot de erkende groe pen van vakarbeiders behoorden, doch de overi gen onverdiend declasseert en bovendien de verhooging der maximumpsreentages in vele gevallen, juist voor de groote gezinnen illusoir maakt; geeft haar instemming te kennen met de sub 1 en 2 genoemde maatregelen; dringt er bij de regeering met klem op aan de regeling van de standaardloonen, behoudens de voren genoemde beperking, niet in te voeren én de uitvoering van haar voornemen met betrek king tot den huurbijslag op te schorten, tot dat door afdoende maatregelen de noodig ge oordeelde huurverlaging bereikt is; en gaat over tot de orde van den dag. De Commissie tot regeling van het Kerke lijk Crediet in het Bisdom Haarlem acht zich verplicht de volgende algemeene mededeeling te publiceeren. Ingevolge de bepalingen van art. 205 der L. O. Wet 1920, werd tot dusver voor bijzon dere scholen, die reeds vóór 1922 waren ge bouwd, door de Gemeenten een verbruiksver- goeding aan de Schoolbesturen betaald. Deze vergoeding bedroeg in de meeste gevallen ruim 6 van de geschatte waarde der gebou wen. Om te bezuinigen op de onderwijsuitgaven der Gemeenten is deze vergoeding nu terug gebracht tot ten hoogste 5 daartegenover is echter aan de Schoolbesturen de gelegen heid geboden vóór 1 Augustus 1936 te ver zoeken om een uitkeering in eens, ten be drage van als regel 80 der oor spronkelijke geschatte waarde van de school gebouwen, waardoor deze vergoeding wordt afgekocht. Voor vele kerk- en schoolbesturen beteekent deze bezuiniging een zóó belangrijke vermin dering van inkomsten, dat zij het nog be staande of juist verkregen financieele even wicht ernstig verstoort. Parochies, welke tot nu toe er in slaagden, zij het met groote moeite aan haar financieele verplichtingen te voldoen, zien zich thans voor onoverkomelijke moeilijkheden geplaatst en hebben zich tot de Commissie tot regeling van het Kerkelijk Cre diet in het Bisdom Haarlem moeten wenden om advies. Voor enkele van deze parochies bleek het noodzakelijk het voordeel van den afkoop prijs te geven en met de verlaging der vergoeding tot 5 genoegen te nemen, omdat alleen daardoor de nakoming va:i de bestaande ver plichtingen nog mogelijk bleek. In het r'gemeen stelde echter de Commissie zich op het standpunt, dat om verschillende redenen aan afkoop van de jaarlijksche ver goeding de voorkeur moest worden gegeven. Daardoor zullen de betrokken kerkbesturen in de gelegenheid gesteld worden belangrijke af- lo"sir"en on hunne schulden te doen, en ge vrijwaard zijn tegen mogelijke verdere verla ging van deze jaarlijksche uitkeering. De Commissie heeft evenwel ook met leed wezen moeten vaststellen, dat eenige van deze Kerkbesturen, ook na deze verlichting van den schuldenlast, voor het resteerende deel eenige tegemoetkoming van crediteuren behoeven. Al naar gelang de jaarlijksche vergoeding een grooter of kleiner deel van de to taal inkomst en vertegenwoordigde, blijken min of meer in grijpende maatregelen noodzakelijk. Wel zullen crediteuren van al deze Kerk besturen een deel van hun vordering, variee- rend tusschen 10 en 40 terug ontvangen. Voor sommigen van hen heeft de Commissie echter moeten adviseeren een lichte rentever laging te verzoeken, voor andere zal helaas een deel der schulden renteloos moeten worden gemaakt. Met groot leedwezen heeft de Commissie tenslotte moeten vaststellen, dat onder de nieuwe saneering enkele parochies vallen, wier financieele verplichtingen reeds gereor ganiseerd werden. Waar de oorzaak van deze verslechtering geheel buiten de macht dar Kerk- en School besturen valt, is echter aan de te nemen maat regelen niet te ontkomen. Gelijk bii de reeds gesaneerde Besturen zal het Bisdom Haarlem ook voor de hier bedoel de de middelen van het fonds voor arme Ker ken aanwenden om de eventueel door deze sa neeringen ontstaande rentelooze schulden zoo spoedig mogelijk af te doen. De Commissie durft vertrouwen, dat deze algemeene mededeeling zal medehelpen, om de crediteuren te bewegen eventueele sanee- ringsvoorstellen met dezelfde welwillendheid te ontvangen en te beantwoorden, waarmede zii haar andere voorstellen (zij zegt dit met dankbare voldoening) aanvaard heeft gezien. Leidschendam, 10 September. Het bouwen van 15 woningen, een winkelhuis met pakhuis en het vernieuwen van 28 keukens en bijkomende werken voor rekening van de R. K. Bouwvereeniging „Eensgezindheid" te Veur, is namens het bestuur niet opgedragen aan den laagsten inschrijver doch aan Joh. Pieterse te Delft voor 48.462. ROTTERDAM, 11 September. Heden kwamen aan de vischmarkt alhier 8 raotorkustvaartuigen en werden van IJmuiden, den Helder, Woudrl- chem en elders 180 manden en kisten a 50 kg. versche visch, 40 netten en kistjes levende paling en 100 kistjes harde bokking en spiering aange voerd. Groote tong 62—70, middel tong 4452, kleine tong 3442, slips 1420, groote tarbot 2235, middel tarbot 16—22, kleine tarbot 10—16, groote griet 2230, kleine griet 814, groote schol 1822, middel schol 1218, kleine schol 6—10, puf 3—5, middel haan 12—18, kleine haan 48, makreel 4—6, middel schel- visch 814, kleine schelvisch 36, wijting 3.50—' alles per mand of kist, levende paling dik f 4—5, dun 1.503, harde bokking 11.10 per kistje. SCAEVENINGEN, 10 September. Heden kwa men aan de markt SCH 12 met 46, SCH 06 met 132, SL 54 met 89 en 31 schokkers met tezamen f 2593 besomming aan versche visch. De prijzen waren voor tarbot 0.601, griet 40—70 ct., tong 0.60—1.45 per kg., groote schol 16.4022.80, middel schol f 12.6015.40, kleine schol 6.2012, bot 414, schar 2.80—4.40 per ltist van 40 kg. Van de haringvisscherij kwamen binnen SCH 3 met 32, SCH 64 met 19, SCH 246 met 25 en SCH 353 met. 10 last haring. VDAARDINGEN, 11 September. Heden werd betaald voor volle haring f 9—9.30, maatjesharing 1 8 20—8.30, heele filet zoutevisch stijve koon grootte en kwaliteit plus 5 pet. 14.50—25.40 per kantje. Zaterdag a.s. 12 September van 57 uur zal op het terrein bij de Gasfabriek weder om een gecostumeerde voetbalwedstrijd wor den gehouden door werkloozen van Schoon hoven. Verschillende typen zullen hieraan deelnemen o.a. een. Reus, kleinduimpje, Rood huiden, Negers, enz. Het doel van dezen wedstrijd is, om de werkloozen en hung ezinnen een aangena- men dag te bereiden. Vanzelf sprekend is hiervoo heel wat geld noodig, daarom zal onder den wedstrijd worden gecollecteerd. Omstreeks 4.45 uur wordt vanaf het Hee renlogement, vooraf gegaan door de muziek vereeniging T. O. A. G. E. N. O. naar het terrein gemarcheerd. BURGERLIJKE STAND OVERLEDEN: J. de Bas, oud 53 jaar, echtg. van J. Wendels. RODENRIJS, 11 September. (Coöp. Groenten- silingver. „Berkel en Rodenrijs" G.A.) Kom- DE VLAGGEN-, LAMPION- EN FAKKEL OPTOCHT, De indeeling van den stoet op hedenavond is als volgt: 1. Sursum Corda, 2 De Princevlag, 3 Chr. Oranjevereeniging, 4 B.V.L., 5 P. J. G. en Prot. Vlaardingen, 6 Kon. Ned. Middenstands- vereeniging, 7 Patrimonium, TALMA, 8' Ork. vereeniging ©oor Eendracht Sterk, 9 Ver. t.b.d. tuberculose, 10 Nat. verb. v. Gem.ambt. 10a gymn.ver. Hollandia met damesafdeeling, 11 Fortuna-boys, 12 Liberale Staatspartij, Lib. Vrouwengroep, Vrijz. prog.club, 13 De Pijpers, C.J.V. Liefde en Vrede met alle on- derafdeelingen, 14 Geref. Jeugdverband met alle aangesloten, vereenigingen, 15 Buurtver. Veeerplein, 16 Chr. Kuipersgezellenveren., 17 Buurtver. EmmastraatVerl. Callenburgstr., 18 Buurtvereen. Vettenoord, 19 Wandelsport- vereeniging De Adelaar, 20 Ned. Onderwijzers Genootschap, 21 gymn.ver. Leonidas-Dovido, 22 N.C.G.O.V. Hoop der Toekomst, 23 Oramje- ver. Het Westen, 24 Chr. zangver. Excelsior, 25 C. H. kiesvereen. Groen ,van Prinsterer en C. H. Jongerengroep, 26 Mij. tot bev. der Toonkunst, 27 Oranjever. Westhavenplaats, 28 Oranjever. De Waal, 29 Buurtver. Smalle Havenstraat, 30 Muziekvereen. H.V.O., per- soneelsver. Vlaardingen-Oost, 31 R. K. Volks bond met alle aangesloten vereenigingen, 32 De Graal, R. K. Staatspartij en verdere Re organisaties, 32 Chr. Mannenkoor De Lof- stem, 33 Ned. Chr. Vrouwenbond, 34 Buurt vereen. Dayer, 35 Zangvert Gloria in Excelsis Deo, 36 College van Brandmeesters, Vlaard. Vrijw. Brandw.ver. Door Oefening vaardig, 37 Vlaard. Chr. Besturenbond met alle aan gesloten organisaties, 38 Chr. Middenstands- vereeniging, 39 A. R. Kiesver. Nederland en Oranje, 40 Oranjever. Drievoudig Snoer, VI. Ambacht, 41 Diverse Padvinder3groepen, 42 Vivezza en Jong Leven, 43 C. H. Kiesver. Van Limburg Stirum, VI. Ambacht en C. H. Jongerengroep, 44 Buurtvereen. Bij de Halt, 45 Oranjevereen. Pro Regina, 46 Nagekomen vereenigingen en alle niet bij vereenigingen aangesloten personen, 47 Oraje Garde Vendel Vlaardingen. Aantreden: kwart over 7 nam. Parallelweg, uitsluitend te voet en getooid met oranje, strikt volgens bovenstaande nummering. Opstelling in rijen van vier, volgens aan den Parallelweg geplaatste nummerbordjes. Orde-commissarissen (oranjeban^ dragend) geven alle noodige inlichtingen. Vlaggen, lampions en fakkels. Alle deel nemers (eventueel hun vereenigingen) zorgen zelf voor vlaggen, lampions of fakkels. Fak kels aan buitenzijde. Lampions bij talrijke winkeliers te koop: fakkels o.a. bij sigaren magazijn W. v. d. Boogert, Westhavenkade. Einde van den marsch op het feestterrein Broegweg. Aldaar rede van burgemeester v. Walsum en volkszang onder leiding van den heer M. Boerdam. Luidsprekers en schijnwer pers aanwezig. Bijzonderheden. (De gansche burgerij geve hieraan gevolg)vlaggen uit, bij iedereen tot en met Dinsdag 15 September. Tijdens optocht lichten aan, in kantoren en fabrieken, winkels en alle woonhuizen (gor dijnen open!). Vlaardingen één lichtzee. BINNENGEKOMEN In de Vulcaanhaven is binnengekomen het stoomschip Saint Enogat om 3000 ton kolen te laden en te bunkeren. GEVEILDE GOEDEREN Ten overstsaan van notaris van der Feltz werden de volgende goederen geveild: een pakhuispand met kantoor aan de K. W.-haven Z.z. 4. Geveild voor 1225. E. H. B. O. De afdeeling van E.H.B.O. alhier heeft op de te Dordrecht gehouden nationale wedstrijd een 2en prijs behaald. ROTTERDAM aangekomen. 10 September namiddag: 1.45 MISTLEY (Eng., Ver. Humber Agent. Mij., Grimsby, Parkhaven, stukg.5.15 LEEK- SUM (Ned.), Vinke en Co. Southampton, Waal haven C„ Sw„ ledig; 6.- ZITELLA (Eng.), Voorstel van den rijkskemiddclaar aangenomen. Nadat deze week, na uitstel van het ulti matum, de onderhandelingen waren voort gezet om te komen tot een oplossing ip het dreigend conflict aan de zeven Goudsche Wasscherijen en verdere besprekingen door de patroons en de hoofdbesturen der Arbeiders organisaties met den Rijksbemiddelaar waren gevoerd, is gisteravond een beslissing ge nomen over de gewijzigde acte van compromis van den bemiddelaar. Zoowel de industrieelen als de arbeidsters, in de drie samenwerkende vakvereenigingen georganiseerd, hebben het voor een half jaar geldende compromis aanvaard, zoodat daar mede een staking in de betreffende wassche rijen is afgewend. De tot stand gekomen overeenkomst bevat de volgende bepalingen: Gedurende het half jaar, waarvoor het compromis geldt, worden de loonen van het personeel niet verlaagd en blijven de sociale bepalingen ten aanzien van het overwerk, de feestdagen en den duur der vacantie gehand haafd. Het oude personeel wordt niet ontslagen om het door nieuw, goedkooper te vervangen De loonen van nieuw aan te nemen perso neel zullen gedurende dit halfjaar niet meer dan 5 pet. lager zijn dan die van het oude personeel. Gedurende 't halfjaar worden de periodieke verhoogingen stopgezet. 'rcmie-verlaging. Te Haarlem is in het Gebouw „St. Bavo" de jaarvergadering gehouden over het boek jaar 1935 van de ongevallen- en ziekteverze kering van den L.T.B. onder voorzitterschap van den heer P. Han, te Ouder-Amstel. De directeur, de heer Nico van Ommen te Leiden lichtte de verschillende cijfers over het afgeloopen boekjaar nader toe. Daaruit bleek, dat de „Boeren en Tuinders Onderlinge" L.T.B. (uitvoering Ongevallenwet) sloot met een voordeelig saldo van 3.465.19. Dientengevolge kan met de leden worden af gerekend, overeenkomstig de voorschotpremie, als volgt: voor landbouw en veeteelt 1.60; voor tuinbouw 1; voor bloembollenkweekers 0.60 alles per 100 jaarloon. Het verzekerd loon bedroeg voor de L.T.B. 8.656.950 en voor de geheele Bedrijfsver- eeniging 27.219.950. De „Bedrijfsziekenkas" L.T.B. (uitvoering Ziektewet), sloot met een voordeelig saldo van 3.291.85. Ook hier kan derhalve afgerekend worden overeenkomstig de voorschotpremie n.l- °P 1.80 per 100 jaarloon. Hier bedroeg het verzekerd loon van den L.T.B. 6.697.580 en voor de geheele bedt.jfs- vereeniging 23.972.600. Vervolgens werd behandeld de rekening der „Diocesane Ziekte Onderlinge" (vrijwillige Ziekteverzekering), waarbij bleek dat deze instelling sloot met een voordeelig saldo van 5.219.06. De voorzitter deelde mede, dat de uitkom sten der laatste jaren het bestuur aanleiding hebben gegeven, om de premie voor verzeke ring van inwonend personeel met 2 per persoon te verlagen. Door het aftreden van den heer A. J. de Wildt, te Nieuw-Vennep, die niet herkiesbaar was, werd een nieuw lid voor de financieele commissie benoemd. Na een geanimeerde rondvraag, richtte de voorzitter eenige hartelijke woorden van af scheid tot den heer G. Peters, directeur te Den Haag, die weldra, na meer dan 25 dienst jaren, de bedrijfsvereeniging gaat verlaten. Vertr 10 Sep1-* J RHEA, Rotterdam; CERES, idem, OUSEL, Man Revolverschot op medeminnaar gelost. Naar eerst thans bekend wordt, is Dinsdag avond aan den Waaldijk te Beuningen een moordaanslag gepleegd, welke als door een wonder nog goed is afgeloopen. De 40-jarige Van D. uit Beuningen onder hield sedert eenigen tijd betrekkingen met de 23-jarige mej. G. uit zijn woonplaats. Laatst genoemde heeft sedert kort verkeering met een 22-jarigen jongeman uit Druten, hetgeen de jaloezie opwekte van Van D. Toen nu Dinsdagavond het jonge paar met elkaar aan den Waaldijk stond te praten, heeft Van D. met een revolver een schot gelost op den Drutenaar, die evenwel niet getroffen werd. De kogel was wel door zijn kleeren gedrongen, doch had hem niet geraakt. On middellijk na het gebeurde zette Van D. het op een loopen, terwijl de jongeman uit Druten van een en ander de politie te Beuningen ver wittigde. De politie is er inmiddels in geslaagd den dader te arresteeren. Hij bevindt zich in het bureau te Beuningen en zal heden naar het huis van bewaring te Arnhem worden over gebracht. Tot nu toe blijft Van D. hardnekkig ont kennen. ROTTERDAM, 11 September 1936. Vlet- en lichterwerk: 200 ton 6.50 per dag. Vaarwerk: 200 ton anthraciet. naar den Haag, 350 ton stukgoed naar Amsterdam, 39 ton stam men naar Akkrum, 2 maal 200 ton cellulose naar Wapenvelde, alles volgens tarief. BOTTERDAM, 11 September 1938. B o v e n-R y n. Waterstand vallend. Matige vraag. Voldoende ruimte. Stemming kalm. Ruwe producten naar Mannheim geen notee ring. B e n e d e n-R 0 n. Waterstand vallend. Matige vraag. Voldoende rumte. Stemming onveranderd. Brtsvraehten naar de Ruhrhavens 25 ct. met 4 en 35 ct. met 8 losdagen. Sleeploon volgens het 22% ets. tarief. ROTTERDAM, 11 September 1938. VRACHTEN. (Bericht van de Nederl. Part,«t Rijnvaart Centrale.) Vraeht naar den Boven-Ryn geen noteering Ertavrachten naar de Ruhrhavens 12%—Jï ct., naar het Rjjn-Hernekanaal 17%—22% et. pet ton. „Och, waren alle menschen wijs (Dat is heelemaal niet noodig, ais ze achter het stuur maar 'n klein beetje beter wilden opletten, dan konden we al héél tevreden lijnl)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2