BRUG OF TUNNEL. Brug DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN blijkt in het gebruik inderdaad goedkooper dan tunnel. ??ste JAARGANG. VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1936 No. 17665 STADSNIEUWS. N.V. SCHIEDAMSCHE KLEEDINGMAGAZIJNEN HET VRAAGSTUK VAN HET BENZINE-VERBRUIK. ROTTERDAM. LUGUBERE VONDST. i BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM.' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 DE HUURVERLACINC. KETHEL. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. MUZIEK TE ROTTERDAM. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. 1)6 ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco vooruitbetaling: er drie maanden 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. bezorging franco per poat bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbe taling. LOSSE exemplaren zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk. POSTCHEQUE, en GIRODIENST No 81440 Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode' te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen conrtacten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. GiatL Ongevallenverzekering: 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een dnim; 75.bij verlies wijsvinger; 5q>]3ij verlies van twee voorste ledemaen van een band; 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Naar wij vernemen, hebben B. en W. van Schiedam, voor wat betreft de Woningwet woningen zich met spoed tot den Minister zo^k ^oc'ale Zaken gewend, met het ver- Wo ri willen goedvinden, dat deze huren d verlaa£d, zulks in verband met de ssbetreffende circulaire van den Minister. e Minister heeft hierop een gunstig anhvoord gegeven. nder bedoelde woningen vallen niet de °ór-ooriogsche woningen en de woningen niet premie gebouwd. Een en ander is ge- Schied met het oog op de mindere uitkeering Van huurtoeslag. R. K. S. V. EXCELSIOR. AUTOPED GESTOLEN. D°or zekeren A. 't H. is aangifte gedaan van vermoedelijken diefstal van een autoped den gang zijner woning. Terwijl hij de horige week zijn nieuwe woning aan de Nieu- We Maasstraat betrok en hij boven bezig was, een eh ander in orde te brengen, is de auto- Pad beneden uit den gang ontvreemd. De po litie stelt een onderzoek in. G.T.B. aMAHUBETO 1. Zaterdag a.s. begint de Zaterdagmiddag' oompetitie van den R.V.B. Als eerste wed Mrijd ontvangt G.T.B. a Mahubeto 1. Terrein Laanslootscheweg. Aanvang 3 uur. AANRIJDING. Gistermiddag te circa 4 uur heeft op de Stadhouderslaan alhier een aanrijding plaats gehad tusschen twee auto's. Bij het achteruit- Ui den botste de vrachtwagen, bestuurd door den heer I. e. H. uit Den Haag tegen de al daar stilstaande auto van de Wasscherij de Paauw voor pand no. 1, waardoor de rechter- hoplamp achteruitgedrukt werd en het glas werd vernield. De schade werd onderling ge regeld. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. DE O. B. K.-BAZAAR. Gisteren heeft het Harmoniegezelschap O. B. K. een muzikale rondwandeling gehou den in de Gorzen om de aandacht te vesti gen op de door haar georganiseerde bazar in Musis Sacrum. Deze rondgang trok veel be- langgstelling van de Gorzenbewoners. Ten zeerste stellen wij het op prijs, dat het korps met stille trom de Gorzenkerk, ■^aar op dat oogenblik het openingslof voor het 40-urengebed werd gehouden, voorbij trok Zaterdagmiddag half drie vertrekken de kinderen, die deelnemen aan den ballonwed- atttjd, vanaf de openbare school aan den Sin- ge!. bij den Rotterdamschen dijk. Zij maken ('an een wandeling met muziek door de stad als eindpunt het terrein op den Rotter- !'amschendijk, waar de ballons worden opge ien. Er zijn mooie prijzen te behalen voor <:ie eigenaars van de verstkomende ballons. Na het oplaten trekken de kinderen naar Mhsis Sacrum, waar dan de opening plaats eeft van den bazaar. S. V. V.—OVERMAAS Het elftal waarmede S.V.V. de competitie 'hgaat en Zondag tegen Overmaas uitkomt, als volgt samengesteld: Krieg d.; Bokhorst en Feelders achter; rOost, v. d. Ende, Paulus midden; A. van biggelen, J. Versteeg, J. J, van Diggelen, Se- P^ijn, Boekhoven voor. Overmaas: v. Genderen doel; Maaskant en ?°venbergen achter; V. Meel, Hollemans en ^unst midden; Zoutewelle, Jongkrijg, Weste- rmg Gocnd en Fijnand voor. De voetbal rolt weert Zondag a.s. vangt voor de zwart-witten officieel het voetbalseizoen aan. De eerste wedstrijd in de eerste klasse is een thuiswed strijd tegen het aloude Leonidas uit Rotter dam. Voor dezen wedstrijd zijn aan vooraan staande personen op sport- en R. K. vereeni- gingsgebied uitnoodigingen gezonden en er wordt op een zeer ruime opkomst gerekend. Ongetwijfeld zullen vele Schiedammers de ge legenheid aangrijpen kennis te maken met het spelpeil der le klasse I.V.C.B., hetgeen voor velen een openbaring zal zijn, getuige de uitlatingen die gehoord werden na de pro motiewedstrijden. Excelsior heeft danig getraind en Zondag j.l. in een oefenwedstrijd reeds een beker ver overd. Bovendien zijn de zwart-wit gelederen door nieuwe toevoer danig versterkt zoodat zij met de volgende opstelling uitkomen; Doel: B. Kleinekoort; achter: G. v. d. Lin den en G. v. Gerven; midden: Th. Prein, Jac. Oosterholt en W. v. Deurzen; voor: Z. Wen- teler, R. van Lingen, G. Oosterholt, H. Nie- berg en J. Lourens. Voorts wordt a.s. Zaterdag het junioren- toumooi voortgezet. Thans komen de A-elf tallen in het strijdperk. POGING TOT INBRAAK. In den nacht van 15 op 16 September heb ben onbekenden getracht zich toegang te verschaffen tot het benzinestation van den heer R. aan den Rotterdamschendijk. Hoewel er pogingen gedaan zijn een Lips-slot te for- ceeren is dit de heeren niet mogen gelukken; wel werden er een paar schuifdeuren verbo gen. De recherche heeft de zaak in onderzoek. CONCERT ZIEKENHUIZEN. Zondag a..s. des middags van 3—5 uur zal door Schiedam's Mannenkoor, directeur de T?ee,fc- 'rr-V ^ll*-fen> in het Gemeente- en R. K. Ziekenhuis een concert den. gegeven wor- SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 17 Sept. Aangekomen: Eng. s.s. Bassethound, ledig van Pemis, om te dok ken in de Wilhelminahaven; Zweedsch s.s. Wanja, met hout van Hernösand om kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven; Ital. s.s. Mira, ledig van Rotterdam; Noorsch m.s. Bri- manger, ledig van Rotterdam; s.s. Sursum Corda, van Immingham, alle om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 17 Sept. Vertrokken: Grieksch s.s. Ze us, ledig naar Rotterdam; Fransch s.s. P.L.M. 13, ledig naar Rotterdam; Duitsch s.s. Martha Halm, met stukgoed naar Rotterdam; Ital. s.s. Mira, ledig naar Rotterdam BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 1417 September GEBOREN: Eddy, zoon van A. C. Weij en W. F. c. Both, Nassaulaan 75 Hugo, zoon van G. van den Edel en W. J. de Groot, Prof. Kam. Onneslaan 138 Pieter A., zoon van W. C. Speijer en A. Marinus, Stationstr. 23. - Emerentia H. E. M„ dochter van J. P. A. Timp en A. J. E. Zeegers, Dr. Noletstraat 1 Barbara J. M., dochter van P. Kalkman en C. W. M. Alberts, Jan Vermeerstraat 13 Adrianus C., zoon van J. d. Kouwenhoven en A. Sterrenberg, Kreupelstraat 33. ONDERTROUWD: L. A. Hoek 33 jaar en A. M. Post 29 jaar E. Aleman 26 jaar en H. Hoogenboezem 27 jaar d. Kooman 28 jaar en W. Stokhof 28 jaar A. Jansen 27 jaar en C. Planken 23 jaar a. f. Wiegel 23 jaar en H. de Waal 22 jaar. GEHUWD: P. C. Traas 28 jaar en M. E. Haring 23 jaar -J- E. Eekhoutte en D. Houtman 24 jaar C. J. M. van der Moezel 07 jaar en J. Efdée 26 jaar P. de Ronde 25 jaar en A. de Jeu 26 jaar. DE NIEUWE PROVINCIALE WEG. Ter gemeente-secretarie ligt momenteel ter visie het plan voor den nieuwen provincialen weg vanaf Delft naar Kethel. Aan de des betreffende stukken ontleenen we het vol gende: De weg neemt een aanvang op de grens van de gem. Delft en Schipluiden aan de Z. W.-zijde van eerstgenoemde gemeente. Hij loopt in Zuidelijke richting en is over nage noeg de geheele lengte geprojecteerd langs bestaande wegen, te weten in de gemeente Kethel en Spaland langs den Haneweg. Over de laatste hoek wordt de bestaande weg ver laten en is een wegomlegging aan de Westzijde van de kom van het dorp Kethel ontworpen, welke omlegging gedeeltelijk in de gemeente Kethel en Spaland en gedeeltelijk in de ge meente Vlaardinger-Ambacht is gelegen. De in den bestaanden weg gelegen bruggen en duikers zullen grootendeels worden afgebro ken en worden vervangen door nieuwe dui- kerbruggen, de nieuwe kunstwerken zullen tenminste de afmeting verkrijgen van de be staande werken. De lengte van den weg is 7200 meter. De breedte van het te onteigenen terrein zal zoo- da 7 zijn, dat voor het grootste gedeelte evenwjjdig aan den bestaanden weg, met ar- snrjding van enkele hinderlijken bochten een geheel nieuw weglichaam met een kruin breedte van plm. 6 M. zal worden aangelegd. Daar waar door bochtafsnijding de oude weg zal verdwijnen of aan de Oostzijde van het nieuwe weglichaam zal komen te liggen, is aan de Westzijde daarvan een nieuwe parallel weg ter breedte van 3.50 M. ontworpen, waar toe de kruin van het nieuwe weglichaam daar ter plaatse zal worden verbreed tot 16.40 M. Het nieuwe wegvak, beneden Kethel, zal even eens een berm breeder verkrijgen van 10.40 M. Voorts zullen de noodige bermen plant- strooken en strooken voor uitbreiding beschik baar zijn. De nieuw ontworpen rijweg van 6 M. breedte zal uitsluitend worden openge steld voor het verkeer met motorrijtuigen de oude weg en de parallelweg zullen worden be stemd voor rijwielverkeer en paardentractie. De bestaande uit- en overwegen zullen voor zooveel noodig worden verlengd en aan den weg .worden aangesloten. Scheepvaart- en af- wateringsbelangen van polders zullen niet worden geschaad. Ten behoeve van de scheep vaart zullen twee vaartomleggingen achter twee boerderijen worden gemaakt. Voor pol der of watering zullen eenige nieuwe duiker- bruggen worden gemaakt. In de afwatering van de wegen zal worden voorzien door bestaande of te maken slooten of greppels of zoo noodig door het maken van rioleeringen, terwijl ook voor de afwate ring van doorsneden landerijen zal worden zorg gedragen. HOEK GROOTE MARKT, SCHIEDAM. Groote sorteering JONGENSJEKKERS van f 1.95 tot f 12. Alle soorten JONGENSREGENJASSEN van f 2.50 tot f 11.90. Ziet hiervoor onze speciale magazijnen. Reel. 15971S 20 Belangrijk onderzoek van prof. ir. Mollinger en dr. ir. H. Misset. VOOR de nieuwe oeververbinding te Rotterdam bestaan twee pro jecten, nl. een tunnel en een hoog gelegen brug. Een belangrijke factor in de kostenvergelijking vormt het benoodigde brandstofverbruik bij het passeeren van de oeververbinding Door den Delftschen hoogleeraar Prof. ir. A. J* Mollinger en zijn assistent dr. ir. H. Misset is aangetoond, dat liet ten voordeele van de tunnel op gegeven hoog benzine-verbruik onjuist ïvas en dat dientengevolge de brug in het gebruik inderdaad goedkooper is dan de tunnel. Gisteren was een meisje aan de Oosterkade aan het spelen. Op een gegeven moment rolde haar bal in het struikgewas. Het kind ging den bal zoeken en stootte plotseling op het lijk van een ouden man. De politie werd gewaar schuwd. Uit het onderzoek is gebleken, dat de man, de 62-jarige D. Slof, aan een hartver lamming was gestorven. De man hoorde feitelijk thuis in het Tehuis voor Ouden van Dagen aan de Oostervant- straat. Hij kon daar echter niet wennen en is eenigen tijd geleden weer zijn eigen weg gegaan. Vermoedelijk heeft de maai den nacht willen doorbrengen in het bewuste struikgewas, waar hij door een hartverlamming werd getroffen. Het lijk is naar de Algemeene Begraaf plaats Crooswijk overgebracht. In Wet officieel orgaan van de vereeniging „Het Nederlandsehe Wegencongres" is een belangrijke publicatie verschenen van prof. ir. A. J- Mollinger en dr. ir. H. Misset over het Rotterdamsche vraagstuk tunnel-versus-brug in het licht van benzineverbruiksmetingen, waar aan de hand van berekeningen wordt aangetoond, dat de mededeeling van Gemeen tewerken te Rotterdam, als zouden de rij kos ten voor bruggebruikers in het eerste exploi tatiejaar 120.000 hooger zijn dan bij het ge bruik van een tunnel, onwaar is gebleken. Berekeningen, gemaakt naar de grafiek van de resultaten verkregen met den meetwagen der Technische Hoogeschool en van den Rijks waterstaat, toonen aan, dat men voor het door gaande verkeer bij de brug komt tot een benzineverbruik van 233,65 c.cm./ton, bij de tunnel tot 137,461 c.cm./ton. Voor het doorgaande verkeer bedraagt bij de brug het verbruik per ton inderdaad belangrijk meer dan bij de tunnel. Hierbij moet echter in het oog worden gehouden, dat bij de brug nooit behoeft te worden gewacht. Voor den tunnelingang bevinden zich opstelpleinen die als reservoirs dienen om een gelijkmatigen doorgang door de tunnel te verzekeren. Verwacht mag worden, dat bij 5 6 minuten stilstand het benzineverbruik voor tunnel en brug gelijk is. Bij een kort oponthoud op de opstelpleinen (in de spitsuren zullen vele auto's moeten wachten) levert de tunnel prac- tisch geen benzinebesparing voor het verkeer op. Elke stagnatie in de tunnel veroorzaakt een sterke verbruiksstijging en de kans daarop is bij de tunnel enorm veel grooter dan bij de brug. Geldt dit voor het doorgaande verkeer, voor het stadsverkeer blijkt de tunnel minder gun stig. De uitgangen van de brug liggen ten deele direct bij de met de stad te verbinden havens. Deze kunnen dan ook zonder omrijden, zonder verkeersstagnatie op het kunstwerk en zonder verkeersmoeilijkheden in bebouwde straten worden bereikt. Eenige verbruiksmetingen zijn hiertoe ver richt op de routes van de geprojecteerde tun nel yia Doklaan en via Wolphaertsbocht naar de uitritten der brug bij de havens. De daarbij I der berekende „onzichtbare" exploitatiekosten, trhTkr62"P.Tl nn. 4.j:. _i_ De totale automobielkosten voor de brug zouden dus ƒ29.884 per millioen auto's meer bedragen dan bij een tunnel, wanneer de op stelpleinen van de tunnel steeds leeg bleven Bij een werkelijk belangrijk vervoer zal het opstelplein aan beide zijden flink bezet zijn, De autobedrijfskosten voor de tunnel worden hierdoor hooger, terwijl die van de brug met haar ruim 2 x hoogere capaciteit, zeker niet hooger zullen zijn dan berekend. Dit geldt ook voor het tijdverlies. De rijkosten voor bruggebruikers zullen dan ook niet of niet noemenswaard hooger zijn dan die voor tunnelgebruikers. Het onvermijdelijke tijdverlies door stag naties in de tunnel zelf en door de noodzaak van het wachten op de opstelpleinen gedu rende de spitsuren moet dan ook grooter zijn dan de tijd, die noodig is voor het afleggen van de grootere weglengte van de brug. In plaats van de zonder berekening door Gemeentewerken opgegeven hoogere rijkosten voor bruggebruikers ad ƒ120.000, kan dit be drag, als men nog sterk in het voordeel van de tunnel rekent, per millioen auto's hoog stens op ƒ29.884 worden gesteld. Voor het eerste jaar moet men het totaal echter op 800.000 auto's stellen, zooals in het ontwerp van Gemeentewerken is geschied. Het nadee- lige verschil voor de brug zou dan hoogstens 23.900 kunnen bedragen, dusminderdan 1/5 van het door Gemeentewer ken genoemde bedrag. Daarmede vervalt de geheele opstelling van de door Gemeentewerken gedane berekening en blijkt de brug in het gebruik inder daad goedkooper te zijn dan de tunnel. Hierbij heeft men te bedenken, dat de tunnel en de brug meer dan 100 pet. in verkeers capaciteit verschillen en voor de tunnel veel te gunstig gerekend moest worden, Dat een storing in een auto in de tunnel inderdaad veel meer moeilijkheden en een grooter tijdverlies geeft dan op een brug met schroefbanen, waar op een groot aantal pun ten men of kan terzijde gaan of op het afgaand verkeer kan overschakelen, laat zich gemak kelijk begrijpen. Zelfs bij een verdubbeling van het tegen woordig tunnelproject bereikt men nog lang niet de doelmatigheid en het gemak voor het verkeer, dat het brugontwerp biedt. Zoowel wat de kosten voor het automobiel- verkeer alsook wat de gedurende de volgende 31 jaren begroote kosten incl. bouwkosten be treft, als wat de overige eisehen van het moderne verkeer aangaat, aldus luidt de conclusie van prof. ir. Mollinger en dr. ir. Mis set, verdient de brug, vooral bij eeneenigszins belangrijke verkeersdichtheid, de voor keur. In een naschrift naar aanleiding van het resultaat der aanbestedingen voor brug en tunnel, merken de schrijvers nog op, dat de gepubliceerde bedragen op zich zelf nog niets zeggen. Alleen valt het den buitenstaander op, dat het geraamde bedrag voor de brug weinig met het inschrijvingsbedrag verschilt, terwijl dit verschil voor het tunnelplan bepaald groot is. Zijn bij deze plannen voorts nog werkzaam heden te verrichten en aanschaffingen te doen, die door de gemeentediensten van Rotterdam zullen worden gedaan, (bijv. opritten en onder doorgangen, verkeerspleinen, machine-instal laties voor de ventilatie, gas-, water- en elec- trische doorleidingen), dan geeft ook dit on getwijfeld nog groote verschillen. Dit is echter niet van invloed op de grootte Verwacht wordt: Zwakke tot matigen Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijken wind, nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Behalve in het Oostzeegebied en ook in het Noorden, waar het hard waait, is het weer in het geheele waarnemingsgebied mooi en rustig met zwakken wind en aangename temperatuur. In de bovenlucht is het nog volop zomer en de temperatuur van het vriehpunt ligt in de Alpen nog boven 3000 nieter hoogte. De herfst doet zich reeds kennen aan de ochtendnevels, welke vooral in de kustlanden voorkomen. Aanvankelijk zijn er nog geen oorzaken te zien, die het mooie herfstweer zullen ver storen. Op tveg naar het Stadion Jt>erd in de Apollolaan te Amsterdam aan de Koninklijke familie door 20.000 hinderen een hulde gtbiathl, namens den O rati je-Jeugd.Bond biedt een der jongens aan II. K. II. Prinses Juliana bloemen aan. verkregen benzine-verbruiken per ton zijn op gesteld bij het verbruik in de tunnel. Zoo kwam men voor het havenverkeer bij een tunnel tot een benzineverbruik van 216 c.cm./ton, bij een brug tot een benzine verbruik van 218,2 c.cm./ton. Uit metingen is voorts gebleken, dat de verbruikscijfers voor lichte personenwagens ca. 1% x het verbruik vrachtwagen per ton is en van zware personenwagens ca. 2 x. Per millioen automobielen zijn aan te nemen: 100.000 lichte personenauto's van gem. 1200 kg. totaal gewicht; 400.000 zware personenauto's van gem. 1600 kg. totaal gewicht; 500.000 vrachtwagens of bussen van gem. 5000 kg. totaal gewicht. Op grond van de schatting van B. en W. in hun stuk Van 1933 kan men aan nemen, dat 60 pet. stadsverkeer en 40 pet. doorgaand verkeer zal zijn. Alsdan wordt het benzine-verbruik bij een tunnel 730.400 1., bij een brug 885.950 1. Het verschil wordt dus 155.550 1. Dit vertegen woordigt bij een benzineprijs van 12 cent een bedrag van ƒ18.666. Voor de brug is 1838 1. meer olie noodig (80 ct per 1.) ƒ1.468. Voor wat de slijtage betreft komt men by de tunnel tot 3.155.000 autokilometers, bij de brug tot 3.890.000 km. Bij een algeheele af schrijving van een auto in 200.000 km. ver tegenwoordigt het verschil de waarde van 3.675 nieuwe auto's of 9.750. die hoogstens 1/5 bedragen van de som, welke in het tunnelontwerp van Gemeentewerken werd medegedeeld. Bovendien moet men in het oog blijven houden, dat zelfs het groote tunnelplan geen oplossing geeft, die gel ij lo waardig is aan het brugplan, noch wat de vervoerscapaci t e i t,»n och wat de vervulling van moderne verkeerseischen betreft. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 1] repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thijm", R. tL Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. Eiken Woensdagavond indoortraintng S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangver eeniging „Inter Nos", café De Sein post. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge bouw Nieuwe Haven 121. lederen Vrijdag cursusavond 8,30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius", van 7.30 8.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Op Vi ij dag 16 October a.s. des avonds half 9 zal een extra concert in de Groote Kerk worden gegeven door mevr. Jo Vincent zang en J. H. Besselaar Jr. orgel. SCHIEDAM, 17 Sept. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. ƒ10. Spoeling. Spoeling 1,10. 20 Sept: Nutszaal, kindermatinée-Henri Nolles, half 3. 21 Sept: Doelen, Buitengewoon concert, Philharmonisch Orkest, 8.15 uur. Dagelijks: Arena, Variété-programma, 2.15 en 8.30 uur. Zondags ook 5 uur (voor volw.) Tivoli Schouwburg, Alice Dorell's cabaret-revue „De Lantaarn", 8,15 uur (voor volw.). Groote Schouwburg, Ich habe in Wien einen Walzer getanzt (Fritz Hirsch Operette), 8,15 uur (voor volw.) (tot en met 21 dezer, Zondag ook 2 uur), Bioseop en: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 24 September in: Grand, Onder twee vlaggen, (boven 18 jaar); Studio, De student van Praag (voor volw.); Lumière, She (boven 18 jaar)Luxor, lm Sonnenschein (voor volw.); Colosseum, De roode Pimpernel en Wie het laatst kust, (bo ven 18 jaar)City, Rose Marie. Tot en met Zondag 20 September in de Doelen, Martha. Tentoonstellingen: Museum Boy mans: Jeroen Bosch en de Noord-Nederland- sche Primitieven (tot 15 Oct.) Studio^ Economie van het luchtverkeer (Academie» collectie). i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1