HET KONINKLIJK BEZOEK AAN SCHIEDAM. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Officieele overdracht van den kruiser „De Ruyter MAGAZIJNEN „DE STER" 59ste JAARGANG. ZATERDAG 3 OCTOBER 1936 No. 17678 STOOMWASSCHERIJ „EDELWEISS" Fa. W. VAN LOON BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM: TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 Grootsche plechtigheid op het emplacement Wilton- Fijenoord. Geestdriftige ontvangst van onze Vorstin. Hedenmiddag beeft h. m. de Vitrages - Karpetten - Vloerbedekking ALLES OP HET GEBIED VAN GLAS N.V. Katwijk's Glashandel, Telef. 68735 ZUIVERAARS SCHIEDAM. STADHOUDERSLAAN 37 - TEL. 69655 WANnRFDILRTE DORREN, KREKELS, WANUuLUILK C, KAKKERLAKKEN, enz. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. Bjj bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bjj vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk. POSTCHEQUE, en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct, Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen conrtacten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.—, 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen; 250.bij verlies van één band, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; f 75.— bij verlies yan een wijsvinger; 50. bij verlies van twee voorste ledematen van een band; 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Koningin een ofticieel bezoek gebracht aan Schiedam bij gelegen heid van de plechtige overdracht van den kruiser „De Ruyter". W as er aanvankelijk een begrijpelijke teleurstelling onder de Schiedainsclie bevolking, daar Prinses Juliana en Prins Bernhard Hare Majesteit niet zouden vergezellen, van deze teleur stelling is echter vandaag niets ge bleken. Schiedam was in feeststemming en heeft onze Landsvrouwe een uitbun dige ontvangst bereid. Schiedam herleefde In de afgeloopen dagen. En vandaag had het dan dien grooten dag eer indienststelling van den kruiser en het daarmee gepaard gaande bezoek. Getoond is aan H. M. de Koningin, hoeveel goede, trouwe vaderlanders, zoowel mannen als vrouwen, 6in en groot, van lederen rang en stand jScillcclcLrn herbergt. IN DE STAD. Hedenmorgen vroeg reeds kon men consta- teeren hier, dat het uur naderde, waarop H- M Haar entree zou do-en. Vlaggen overal, uitgehangen, en als draperie, vereenigings- vlaggen in allerlei kleuren, vaandels van ver- eenigingen, de stadskleuren geel-zwart. Aan alle kanten feestuitingen, die verkondigden de liefde tot ons aloude Oranjehuis! Tegen twaalf uuf werd de drukte steeds grooter. Er waren menschen, die reeds voor dag en dauw een plaatsje hadden ingenomen om toch vooral vooraan te kunnen staan. Volgens de ordemaatregelen der politie onder leiding van commissaris H. P- Clasie, moest het ook wel niet anders dan goed kunnen gaan. Vanaf het station te rekenen, stonden alle mogelijke vereenigingen langs de route opgesteld. Bordjes met nummers er op, gaven de plaats aan, die voor iedere vereeni- ging gereserveerd was. Keurig aaneensluitend stonden met haar vaandels en alle leden met oranje getooid als een prachtige eerehaatr tientallen organisaties. 6 Er stonden de navolgende organisaties- C. J. M. V. „de Heere zal 't voorzien"- Driehoeksmeisjes; Ger. Oudersver.; personeel van het Gem. Ziekenhuis; Chr. Meisjesver Martha; R. K. E. H. B. O. St. Christoforus; Meisjerver. op Geref. grondslag; Oefening Baart Kunst; de Graal; Leerlingen vereeni- ging van ambachtsscholieren, Chr. Meisjes ver. Tryfosa; R. K. Middenstandsver. de Han ze- de Ned. Padvinders; B. V. L.; Ver. van jong hervormden; R. K. Vrouwenbond; Tam boers en Pijperscorps Harmonie; Chr. Hist. Kiesvereeniging; A. R. Kiesvereeniging; r.k. Volksbond; Ned. Chr. Vrouwenbond; Schied. Christ. Mannenkoor; Leger des Heils. Bij den hoofdingang van het Julianapark wachten de 3000 schoolkinderen die de zang- hulde zouden brengen aan H. M. onder leiding van den heer A. Baan, met medewerking van het Stedelijk Muziekkorps, directeur H. A. v. Vleuten. Op het rijwielpad van den Burgemeester Knappertlaan stonden de gewone leden van de Schiedamsche Burgerwacht opgesteld, tot vlak bij het Liduinaplein stonden daar de bestuursleden en hun dames van de Schie damsche Oranjevereeniging. Een markante figuur was hier wel de vaandeldrager van de Oranjevereeniging. Verder waren er tal- rijke genoodigden met hun dames, van het Gemeentebestuur, opgesteld. Voorbij het Liduinaplein stonden de Gym- nastiekvereeniging, V). D. O.; D. o. K.; Excelsior; Thor, Hygiëa. Achter deze eere-haag van vereenigings- leden en ter linkerzijde van de route was het één massa van hoofden; tien, twintig dik stonden de mensehen, welk aantal wij gevoeg lijk op ruim 60.000 mogen schatten, opgesteld Ook van de omliggende gemeenten waren duizenden gekomen om het Koninginne-bezoek aan Schiedam, getuige het drukke verkeer op alle wegen naar onze gemeente. De aankomst van de Koningin. Enkele minuten voor 1 uur stopte de trein onder de overkapping van het station. Weinige oogenblikken later betrad Hare Majesteit, die de reis van Apeldoorn in het koninklijk salon rijtuig. had gemaakt, het perron. Hier was ter verwelkoming aanwezig de burgemeester van Schiedam, mr. dr. F, L, J. van Haaren. Het acht-jarig dochtertje van den burgemeester, jongejuffrouw Josephine van Haaren, bood Hare Majesteit een smaakvollen ruiker aan. Voorts waren op het perron aanwezig jhr. mr. C. Dedel, kamerheer van de Koningin, en luitenant ter zee der eerste klasse jhr. van olthe, adjudant van H. M. Deze heeren waren met de koninklijke auto.s, die d'e Koningin en haar gevolg door de stad naar de werf zouden brengen, medegeko-men. De trappen van het station, alsmede het perron waren van loopers voorzien. Het trap penhuis en de bijzondere uitgang' wa ren door de zorgen van den Gemeentelijken Plantsoendienst in een bloemenparadijs her schapen. De hall van het station was geheel met groote palmen versierd. Een keurige aanblik. Onder luid gejubel van de op het stations plein verzamelde menigte, nam Hare Majesteit in haar auto plaats, welke door twee motoren met zijspan van de gemeente-politie werd ge ëscorteerd. De commissaris en een inspecteur van politie, gezeten in een auto, openden den stoet. Vóór de auto, waarin de Koningin had plaats genomen, reed de burgemeester. De rit door de stad. In langzaam tempo vertrok de stoet even na 1 uur van het stationsgebouw. De gemeen telijke politie, versterkt door twee detache menten van den rijks veld wacht, welke voor het station en op het emplacement van de werf dienst deden, had uitgebreide orde-maat regelen getroffen. Voor het eerst deed de stormbrigade van de Schiedamsche politie dienst. De manschappen waren in donkerblauw tenue gekleed, met stalen helm en uitgerust met klewang, revolver en geweer met bajonet. Voorts was er politie te paarden, leden van Het roode kruis en van het mobiele vendel van de Burgerwacht, die de politie bij haar taak om voor een doeltreffende afzetting te zorgen, assisteerden. Het verkeer langs de route stond van kwart voor één tot twee uur en van half drie tot half vier geheel stil. De twee bruggen die de auto's moesten passeeren (Koemarkt- brug en Oranjebrug) waren geheel ontruimd. JOH. BROüNTS. Hoogstraat - Groenelaa„ RembrandtIaan Zie de prijzen in onze Etalages. G. A. DE WINTER Westmolenstraat 1618 Telefoon 68519 Hr. Ms. KRUISER „DE RUYTER" OP DEN NIEUWEN WATERWEG. Onder geestdriftige toejuichingen werd over den Singel en de Broersvest naar de Koemarkt gereden. Vandaar ging het door de Oranje- s raat, Gerrit Verboonstraat en Nieuwe Haven naaj de Burgemeester Knappertlaan en ver wals gelegden VlaardinSerdiJk' waaraan de De a"l>ade op het St. Liduina plein. Omstreeks kwart n™. het St. Liduinaplein a,L hereikte muzikale intermezzi l^tT a r-\« h,,,wethouders zijner voerd. De ^niee^er stelde tijdens dit gemeente aan Hare Majesteit voor. hoofdingang van het Julianapark, de leer lingen van de hoogste drie klassen van de openbare en bijzondere^ scholen aan Hare Majesteit een zanghulde brachten; o. a. werd het door den dirigent van dit koor, den heer A. Baan, gecomponeerde welkomstlied uitge- Een leerlinge van de Groen van Prinsterer- school bood de Koningin gedurende dit opont houd bloemen aan, welke waren samengebon den met linten in' ae Schiedamsche kleuren en door drie meisjes werden vastgehouden. Vriendelijk dankte Hare Majesteit. Na het gezang en onder luid gejuich en gewuif van kleine vlaggetjes, vervolgde de stoet, na een oponthoud van ongeveer vijftien minuten, zijn weg*. De ontvangst bij Wilton- Feijenoord. Omstreeks kwart voor twee reed de auto van de Koningin het hek van het emplacement van Wilton-Fyenoord binnen. Over een met i talrijke vlaggen versierden weg, werd tot het voor het directiegebouw geplaatste paviljoen van ontvangst gereden. Voor het paviljoen waren ter verwelkoming aanwezig de president-commissaris van de werf, de heer J. B. van der Houwen van Oordt, de directie van Wilton-Fyenoord, bestaande uit de heeren Verloop, Teschmacher, Willy Wilton en de Kanter en de chef van het ma terieel der zeemacht, vice-admiraal Vos. Hier werden nog aan Hare Majesteit voorgesteld ir. 't Hoofd, directeur van scheepsbouw, hoofd ingenieur van Dam, die speciaal belast was met het scheepsbouwkundig toezicht, ir. Pot, electrotechnisch ingenieur, aan wién het toe zicht op de electrische installaties van den nieuwen oorlogsbodem was toevertrouwd, de hoofdofficier van den marinestoomvaartdienst, de heer van der Haagen, de hoofdingenieur Schultz (van de afdeeling scheepsbouw) en de Vries (van de afdeeling machinebouw) en de heer Muller, die als vertegenwoordiger van de directie bij den bouw van den kruiser nauw betrokken is geweest. Nadat Hare Majesteit zich enkele oogen blikken met deze heeren had onderhouden, be gaf Zij zich, vergezeld van den oudsten direc teur van Wilton-Fyenoord, den heer Verloop, en vice-admiraal Vos, te voet naar de plaats, waar de „De Ruyter" aan den wal lag. Duizenden en duizenden waren op het uit gebreide emplacement bijeen. Alleen houders van kaarten hadden toegang, maar aangezien 6000 kaarten waren uitgegeven, is het te be grijpen, dat het hier zwart van de menschen zag. Het terrein was in drie vakken, a, b en c verdeeld. Op vak a hadden de hoogst ge plaatste genoodigden een plaats. Op dit gedeelte van het terrein, dat recht tegenover de loopplank van den kruiser is gelegen, waren twee groote tenten opgeslagen, waar ververschingen verkrijgbaar waren. Vak b was bestemd voor het hoogere kan toorpersoneel van de werf en machinefabriek en vak c voor werklieden en hun familieleden. Ook de weg van het paviljoen van ontvangst tot aan de loopplank was feestelijk gepavoi- seerd. Aan verscheidene vlaggestokken waren luidsprekers opgesteld, teneinde de redevoe ringen van Koningin en commandant voor alle aanwezigen verstaanbaar te maken. In de muziektent speelde Wilton's harmonie. Ter eere van het hooge bezoek aan den kruiser was de loopplank verlengd met een brug. Voor deze brug wachtte de kapitein ter zee A. C. van de Sande Lacoste, die met het commando van het nieuwe schip is belast, Hare Majesteit op. Nadat vice-admiraal Vos den commandant aan Hare Majesteit had voorgesteld, begaf de Koningin zich, verge zeld van vice-admiraal Vos, kapitein ter zee van de Sande Lacoste, den heer Verloop en de leden van haar gevolg, aan boord. Op het dek stond de geheele bemanning, de officieren in groot tenue en de equipage in keurige plun je, aangetreden. Bij de valreep had de com mandant der marine te Willemsoord, vice ad miraal Kruys, post gevat. Een weinig terzijde bevonden zich de eerste officier, kapitein-lui tenant ter zee de Bruyne en de officier van de wacht, luitenant ter zee der 2e klasse Gallas, terwijl vier luitenants ter zee der 2e klasse als valreepgasten dienst doen. Zoodra de Koningin aan boord was, ging de koninklijke standard omhoog en speelde de zich op het dek bevindende marinekapel uit Den Helder, onder leiding van kapelmees ter Leistikow, het Wilhelmus. Toen de muziek was opgehouden, inspec teerde Hare Majsteit de eerewacht van ma riniers, welke onder hevel van den len luite nant der mariniers Nass stond. Naast de val reep stonden equipage en officieren baksge- wijze aangetreden. Het geheel maakte een indrukwelckenden en kleurigen indruk. Na de inspectie van de mariniers, die allen van de bemanning van het schip zullen deel uitmaken, gaf kolonel van de Sande het bevel: „Alle hens voor den boeg", hetgeen beteekent: opstellen op het achterdek. Intusschen begaf de Koningin zich met haar gevolg en de zich bij haar bevinden de autoriteiten naar de kajuit van den com mandant. Wanneer het opstellen op het achterschip is geschied en de officier van de wacht zulks aan den commandant gerapporteerd heeft, be gaf Hare Majesteit zich naar het achterschip. En hier had dan de plechtige overdracht van den kruiser plaats. Onder doodsche stilte neemt onze Lands vrouwe het woord. Rede van Hare Majesteit de Koningin. Het was Mijn wensch persoonlijk aan boord van den kruiser „de Ruyter" aanwezig te zijn teneinde den commandant op te dragen het schip in dienst te stellen. Met de marine verheug Ik Mij bijzonder in deze aanwinst, temeer daar wij er op kunnen bogen, dat het schip op vaderlandschen bo- Specialiteit in het verdelgen van Niets behoeft ontruimd te worden. dem is gebouwd en door Nederlandsehe in dustrie is vervaardigd, terwijl het de toets der vergelijking met zijne soortgenooten in het buitenland ten volle kan doorstaan. Het zal ongetwijfeld op u allen bezielend in werken en een eer voor u zijn te dienen op dezen kruiser, die den naam draagt van Ne derlands* grootsten admiraal. Gij zult krachtig kunnen meewerken aan bet beste wat steeds in de marine heeft ge leefd, de voortzetting eener goede traditie, waarvan de grondslagen in de tijden van de Ruytér zijn gelegd. Ik besluit met den wensch, dat het dit schip beschoren zal zijn onder Gods zegen steeds gelukkig te mogen varen en de eer van onze driekleur op alle zeeën hoog te houden. En thans noodig Ik den commandant uit den kruiser „de Ruyter" in dienst te stellen, Heel duidelijk klinkt het vorstelijk woord °°k tot hen, die op het emplacement bijeen zÖn, door. Nauwelijks had de Koningin haar rede be ëindigd, of commando's klinken. De wacht Presenteerde het geweer en de tamboers en PÜPers van het Korps Mariniers sloegen de parademarsch. Als de Koningin de order gegeven heeft het schip in dienst te stellen, beveelt de comman dant. den officier van de wacht, De Geus, de commandovlag te hijschen. Zoodra deze order was uitgevoerd, sloegen de tamboers en pijpers den vaandelmarsch, waarna de kapel wederom het Wilhelmus speelde. Vervolgens sprak de commandant van de „De Ruyter" Hare Majesteit in de navolgen de bewoordingen toe: Toespraak van den commandant. Majesteit. Met den meesten eerbied verklaar ik Uwe Majesteit het bevel over Uwen kruiser „De Ruyter" op mij te hebben genomen en eerbie dig verzoek ik Uwe Majesteit wel mijn groo ten dank te willen aanvaarden voor het ver trouwen door Uwe Majesteit in mij gesteld, door mij met dit commando te belasten. Uwe hooge tegenwoordigheid heden op een voor Nederland en in het bijzonder voor Uwe Marine, zoo belangrijke dag, vervult ons met groote dankbaarheid en maakt dezen dag tot een voor ons onvergetelijken. Het heeft Uwe Majesteit destijds behaagd den naam van Nederlands%rootsten admiraal Michiel Adriaansz. de Ruyter te schenken aan Uwen nieuwen kruiser en dit Uw hoog besluit, is door Uwe Marine met groote vreugde be groet. De hoogstaande figuur van De Ruyter, die vóór alles mensch was, en die vervuld van een hoog ontwikkeld plichtsgevoel, nimmer streed om het strijden zelf, doch steeds zijn beste krachten gaf, alleen en uitsluitend voor den vrede van het vaderland, dat hem zoo dier baar was, deze figuur is steeds nauw met Uwe Marine verbonden geweest en is ons aller voorbeeld. Majesteit. Wij allen zijn op dit oogenblik doordrongen van den grooten ernst van de taak, welke ons is opgedragen. Uwe hooge belangstelling, de woorden door Uwe Majesteit tot ons gesproken, zij zullen steeds in onze herinnering blijven voortleven en een steun zijn om Uwen kruiser met onze beste krachten te leiden, daar waar zijn aan wezigheid noodig zal zijn, tot zegen, zooals De Ruyter dat zoo gaarne placht te zeggen, van het lieve vaderland. Toen de commandant was uitgesproken, meldde hij zich bij den commandant der Ma rine, wien hij mededeelde, dat hij den kruiser onder diens bevelen stelde. Een woord tot de bemanning. Hierna sprak kolonel van de Sande Lacoste de bemanning als volgt toe: Officieren, Onderofficieren en manschappen. Gij waart er zoo juist getuige van, hoe ik tegenover H. M. onze geëerbiedigde Koningin verklaarde, het bevel over H. M.'s nieuwen kruiser De Ruyter te hebben aanvaard en als uwen commandant heet ik u hartelijk welkom aan boord van dit prachtige schip en stel u daarbij voor den kapitein-luitenant ter zee H. G. de Bruyne, als eersten officier, den of ficier m.s.d. Ie klasse M. dè Vries als hoofd machinekamer en den opperschipper J. H. A. Goedknegt als chef d'équipage. Het moet wel voor u allen een groote vol doening zijn te behooren onder diegenen, die aangewezen werden voor de bemanning van H. M.'s nieuwen kruiser. Ik denk daarbij in het bijzonder aan de vele jongeren onder u, zij die nog niet zoolang in dienst bij H. M.'s zeemacht traden. Voor hen toch in de eerste plaats zal de plaatsing aan boord van dit nieuwe schip overeenstemmen met de ver wachtingen, welke zij stelden toen zij zich aanmeldden voor den dienst. Doch voor u allen zal uwe plaatsing een aansporing te meer zijn uw werk met liefde en ambitie te doen. Naast het houden in den keurigen staat, waarin het schip door de N.V. Wilton Fijenoord werd opgeleverd, zullen wij in de eerste plaats onze krachten eraan moeten ge ven om het ingewikkelde mechanisme, dat de moderne kruiser is, te bedienen. Dit mechanisme is als het ware een ketting, waarvan ieder van u een schakel vormt. Een drachtig met- waardeering van eikaars werk en met goede kameraadschap, zullen wij de schakels zoo hecht mogelijk maken, opdat die ketting zoo spoedig mogelijk sterk is en blijft, dus het schip berekend voor zijn taak. Wij vangen heden ons werk aan onder de hooge aanwezigheid van H. M. onze geëerbie digde Koningin hetgeen op ons een diepen in druk maakt. Aan onze gevoelens van dank baarheid, van oprechte onwankelbare trouw en gehechtheid aan Hare Majesteit en haar Koninklijk Huis zullen wij uiting geven door een driewerf hoezee op onze geëerbiedigde ^Coningin. Leve de Koningin. Met den uitroep „leve de Koningin" stem den allen aan boord in met een driewerf „Hoe zee". De Koningin trok zich vervolgens ander maal voor enkele oogenblikken in de kajuit van den commandant terug. Nadat de geheele equipage zich langs het schip had opgesteld, inspecteerde de Koningin officieren en bemanning, waarna de comman dant de officieren aan Hare Majesteit voor stelde. Na afloop van de inspectie, stelde de equi page zich op het voorschip op voor een foto, waarop de Koningin ook is afgebeeld. Toen de fotograaf zijn werk had gedaan, begaf de Koningin zich voor eenigen tijd naar de kajuit van den commandant, alwaar Haar eenige ververschingen werden aangeboden. De equipage nam vervolgens dezelfde op stelling in acht, als bij de aankomst van de Koningin. Om drie uur ging Hare Majesteit van boord, hetgeen met hetzelfde ceremonieel gepaard ging, als de aankomst. De comman dant der Marine, de commandant van den kruiser en de eerste officier deden Hare Majesteit uitgeleide. Bij het van boord gaan, gaf de eerste offi cier bevel tot joelen en onder luide hoezee's verliet de Koningin den nieuwen kruiser. Toen Hare Majesteit voet aan wal had ge zet, werd haar standaard ingehaald en gingen de pavoiseervlaggen tusschen de masten om hoog, ten teeken, dat de Koningin zich in de nabijheid van een oorlogsschip bevindt. De hofauto's waren inmiddels voor de loop brug voorgereden. Hare Majesteit nam in de eerste auto plaats. Zoodra de stoet, welke evenals op den heenWeg door den commissaris van politie werd geopend, gevolgd door den burgemees ter zich in beweging zette, vuurde het geschut van Hr. Ms. De Ruyter 35 saluut schoten af. De terugweg, Langs denzelfden weg ging het daarna door de stad naar het station terug. De belangstel ling van het publiek was ook nu weer enorm. Omstreeks kwart over drie arriveerde de koninklijke stoet voor het station. De burge meester vergezelde Hare Majesteit tot bij den trein. Enkele minuten voor half vier vertrok Hare Majesteit om naar „Het Loo" terug te keeren. Schiedam beleefde een schoonen middag, waaraan onvergetelijke herinneringen zullen bewaard blijven. Kon. onderscheidingen. Bjj Kon. besluit zijn benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, de directeur der N.V. Dok- en Werfmaatschappij Wilton-Fijenoord, ir. J. H. H. Verloop, tot officier in de Orde van Oranje Nassau; de hoofdingenieur der marine ir. C. van Dam. Voorts is verleend de eere-medaille verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver: aan den oppermonteur der Kon. marine C. K. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, Westelijke tot Noor delijken wind, nevelig tot zwaar bewolkt, wellicht eenige regen, aanvankelijk zachter, De hooge drukking trok reeds voorbij ons land naar Midden-Europa, maar herstelt zich weer snel in Noord-Scandinavië. De Noordelijke depressie trok Zuid-Oost- waarts, maar vond een uitlooper over Dene marken, die in het Noorden van ons land lichten regen bracht, terwijl midden en Zui den zonnig weer hadden na lichten vorst in den nacht. In Duitschland valt nog regen in het Noorden en sneeuw in de bergen in het Zuiden. De secundaire depressie zal ook verder In ons land de bewolking doen toenemen en wellicht eenigen neerslag veroorzaken. De commandant van den nieuwen kruiser, kolonel v. d. Sande Lacoste in de kajuit van het schip. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen In het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkers bond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K, Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thijm", r. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. Eiken Woensdagavond tndoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K- Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Eü. Fiipse, 'Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale GezeUenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge bouw Nieuwe HaveB 121. lederen Vrijdag cursusavond 8,30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paul us". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St- An toni us", van 7.308.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Bognetteau, den majoor-machinist der Kon. marine C. Leeuw, aan beiden met de zwaar den; den commandeur le kl. van de scheep makers bij de rijkswerf te Willemsoord H. B. Meyer, den baas-plaatwerker T. de Lange, den baas-bankwerker H. M. van Schagen en den baas-koperslager P. Jalink, alle drie van de N. V. Dok- en werfmaatschappij Wilton- Fijenoord. In brons: aan den onderbaas-ijzerwerker J. Herwig en den machinist-bankwerker J. Roo- derkerk, beiden van voornoemde maatschappij. HET WERKKAMP „EGMON'D" Eenige weken geleden berichtten wij, dat de gelegenheid was opengesteld voor jeug dige werkloozen om zich beschikbaar te stel len voor het werkkamp, dat gevormd wordt op de terreinen van de toekomstige abdij te Egmond. Alhoewel er niet veel animo bestaat tot nog toe, gaven zich toch al een negental flinke jongemannen op, die hun tijd nuttig zullen gaan besteden. Het zijn: J. G. Schef- fers, H. J. Scheffers, M. Sey, H. Rotteveel, G. H. Ril, R. Zappey, A. v. Gogh, J. Cham- borie en A. de Bok. i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1