RECLAME RECLAME DE RECLAME WOENSDAG 14 OCTOBER 1936 HET NIEUWE TARIEF VOOR ELECTRICITEIT. FEDERATIE VAN BILJARTBONDEN. DE JEROEN BOSCH-TENTOON. STELLING. NIEUWE SCHILDER TECHNIEK. Verlengd tot en met 1 November. Een uiteenzetting van den directeur van het GE. B. De Super-molineer-metbode. DE ROTTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE FEDERATIE VAN WIELERCLUBS TE ROTTERDAM. JUBILÉ. MUZIEK IN ROTTERDAM. MEISJE AANGEREDEN. BERKEL EN RODENRIJS OPLICHTERS GEPAKT. OVERSCHIE CRISIS-COMITÉ- GEMEENTEBEGROOTING 1937, Kampioenschappen te Rotterdam. De diverse kampioenschappen van de Fede ratie van Biljartbonden in Nederland zullen verspeeld worden op Zondag 25 October in Het Gouden Hoofd te Rotterdam. Het volledig programma dezer wedstrijden luidt: 5e klasse: W. Weber (Utrecht)A. v. d. Wiele (Den Haag) 11 uur; Dijksman (Rotter dam)W. Dool (Leiden) 11 uur. 4e klasse: Vosselman (Rotterdam)J. Wassink (Leiden) 11 uur, B. Carree (Zeist) P. Fraterman (Den Haag) 11 uur. Cadre afd. B. L. v. Rijs (Den Haag)F. v. Oosterhout (Rotterdam) 11.30 uur, A. Vee- nendaal (Utrecht)G. M. Teegelaar (Leiden) 11.30 uur. Libre 3e klasse: P. Rust (Den Haag)C. L. v. Genderen (Utrecht) 11.30 uur, W. de Jong (Rotterdam)M. L. Ouwerkerk (Leiden) 11.30 uur. Libre 2e klasse: A. P. v. d. Linden (Den HaagA. Klop (Rotterdam) 12.15 uur, C. Mo- ninx (Utrecht)—-C. Paauw (Leiden) 12.15 uur. Cadre klasse Afd. A.: J. Lieshout (Rotter dam-Wilson (Den Haag) 12.45 uur, C. Lank-, hof (Hilversum)B. Teegelaar (Leiden) 12.45 uur. Libre le klasse: J. de Boer (Den Haag) L. Kuijpers (Rotterdam) 13.15 uur, A. de Groot (Hilversum)W. F. Karsten (Leiden) '13.15 uur. Het tweede gedeelte dezer wedstrijden wordt gespeeld van 1620 uur. Het is de derde maal dat de Federatiekam pioenschappen verspeeld worden. Het eerste jaar werd A. Speijer Den Haag, kampioen en wist Rotterdam den stedenkamp te winnen. Het 2e jaar werd B. Teegelaar, Lelden, Fe deratie-kampioen, Utrecht wist toen als num mer één te eindigen in den stedenwedstrjjd. Dit jaar zal de strijd om den titel zeer span nend zijn. Naar wij vernemen, zijn de pogingen tot verlenging van de tentoonstelling van schil derijen en teekeningen van Jeroen Bosch en de Noord-Nederlandsche primitieven, welke in het museum Boymans te Rotterdam ge houden wordt, met succes bekroond. De ten toonstelling zal nu tot en met 1 November nog voor het publiek te bezichtigen zijn. In de Tivoli-bovenzaal zal Donderdag a.s. een expositie worden gehouden van schilder werk, Het betreft hierbij toepassing van een nieuwe schildertechniek op synthetische lak- verven en vernissen, zoowel voor het huis schilderwerk als voor industrieele verwerking. Het was op een zijner zakenreizen, dat de heer P. Groen, directeur der N.V. Lak-, Vemis- en Verffabriek Molijn Co., in contact kwam met een van die vakmenschen onder de schil ders, die met het tegenwoordige niet tevreden zijn en steeds zoekende zijn naar verbeteringen in hun vak. Het rudimentair principe, dat deze man toe paste, zonder dat te bereiken, wat hij eigenlijk wenschte, werd het uitgangspunt voor den techniachen leider van zijn experimenten, die uiteindelijk geleid hebben tot de Super-moli- neer-methode. Wat deze methode inhoudt? In het kort gezegd: een systeem van opbouwing van homogene lagen, zoowel van lakverven als van vernissen. Daarbij werden geheele catego rieën van tot dusver gebruikte producten als olie-grondverven en loodwit of pijpaarde pla muur uitgeschakeld en daarvoor een ander systeem in de plaats gesteld. Een waardevolle kwaliteit van dit lakwerk was voorts, dat het aan een groote hardheid, een groote elasticiteit paarde. Dit maakte het mogelijk om door een eenvoudige bewerking van de opperhuid van het schilderwerk alle tijdens het aandragen van de lak zich vast gehecht hebbende stofdeeltjes en onregelma tigheden in het oppervlak te verwijderen en b(j verwerking tot hoogglans het oppervlak tot een volkomen spiegelplaat op te voeren, wat rimpelloosheid, volheid van glans en vol komen strakheid van de laag betreft, en bij zoogenaamde zijdeglans- of halfmatbewerking een volkomen effen, niet streperig of vlekkerig oppervlak te verkrijgen. Het speelsch vernuft zag hierin bovendien nog andere mogelijkheden, namelijk het nuan ceeren van de glans, waardoor het uitvoerbaar werd zoogenaamde damastmotieven in het lakwerk aan te brengen, die bij eenheid van kleur, fijne, stijlvolle teekening in de gelakte oppervlakten teweeg brengen, en die onder inwerking van den lichtval hun werking ver richten. Op deze wijze konden Zoowel de technische kwaliteit van het schilderwerk als de aesthe- tische waarde ervan belangrijk worden geper- fectionneerd. De bekende sierkunstenaar Jaap Gidding trad hierbij als adviseur op. De expositie zal op een 60-tal paneelen in 25 houtsoorten de toepassing van het lakwerk laten zien. Volgens het oordeel van ter zake bevoegden, waaronder verscheidene hoogleeraren van de Technische Hoogeschool te Delft, de beide directeuren van den Rijksgebouwendienst, den hoofdinspecteur van het Nijverheidsonderwijs en vele anderen, beteekent de Super-molineer- methode een belangrijke perfectionneering van hetgeen tot nu toe in practijk uitvoerbaar was. Gisteravond hield het Middenstandsbestu- ren-College in de Nutzaal een drukbezochte vergadering. Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer L. de Groot, heeft de heer ir. M. J. Römer, directeur van het Gemeente- Electriciteitsbedrijf, alhier, een uiteenzetting gegeven inzake het nieuwe tarief, dat door B. en W. aan den Raad is voorgesteld. Spreker begon met de bezwaren te memo- reeren, welke door den winkelstand in de laatste jaren tegen het gewone lichtabonne- ment naar voren zijn gebracht. Deze bezwa ren zijn voornamelijk: le. de ingewikkeldheid en da groote verscheidenheid der prijzen. Ge vraagd is vaak, waarom niet één uniforme prijs voor iederen verbruiker werd vastge steld; 2e. de winst van het Electriciteitsbe drijf zou worden opgebracht door den Midden stand; 3e. waarom een winkelier een rabat- meter moet hebben, terwijl in de woonhuizen maar vrij mag worden verbruikt; 4e. waarom een winkelier zooveel meterhuur moet beta len. Ter illustratie gaf spr. allereerst een voor beeld van 3 personen, die alle 3 een auto koo- pen tegen eenzelfden prijs en die voor rente en afschrijving van dezen wagen, alsmede voor verzekering, belastingen, stalling, e.d. elk per jaar 1000 betalen. Wanneer nu de een per jaar 5000 K.M. rijdt, de tweede 10.000 K.M. en de derde 20.000 K.M., dan blijkt, dat, afgezien van het verbruik van benzine en olie, de vaste kosten resp. 20 ct., 10 ct. en 5 ct. per K.M. bedragen. Bij het Electriciteits bedrijf heeft men iets dergelijks. Men huurt bij het bedrijf een KW en naar mate men nu meer uren van deze KW gebruikt maakt, daalt de prijs per KWU. Spr. lichtte toe, hoe het voor een electriciteitsbedrijf noodzakelijk is verschillende prijzen in rekening te bren gen, al naar mate de electrische energie wordt afgenomen in den spitstijd, overdag dan wel in de nachturen. Het kapitaal, dat in de pro ductie- en distributiemiddelen is gestoken, wordt slechts gedurende de spitsuren nuttig gebruikt, terwijl gedurende alle overige uren van het jaar een grooter of kleiner gedeelte ongebruikt blijft. De rentabiliteit van het be- drijf wordt dus verhoogd door in de uren van gering gebruik electriciteit ter beschikking te stellen tegen aanlokkelijke prijzen. Het groote verschil met b.v. het Gasbedrijf en de Drinkwaterleiding bestaat hierin, dat het Electriciteitsbedrijf niet op voorraad kan werken, terwijl beide eerstgenoemde bedrijven dat wel kunnen; desniettegenstaande is in den loop der jaren gebleken, dat ook voor beide eerstgenoemde bedrijven differentiatie in de tarieven noodzakelijk was. Daarna behandelde spr. stuk voor stuk de vier naar vorengebrachte bezwaren. Het sub le genoemde punt was met boven staand betoog reeds behandeld. Het sub 2e genoemde is gemakkelijk te weerleggen. De opbrengst der stroomlevering van het G.E.B. bedraagt tegenwoordig in liQade cijfers 12.000.000 per jaar, terwijl door den Middenstand over een geheel jaar als vergoeding voor verbruikte electrische energie pggeveer 1.500.000 wordt betaald. Het is wel duidelijk, dat uit dit laatste bedrag slechts een gering deel der winst wordt verkregen. Wat het sub 3e genoemde betreft: de ra- batmeter is een groote steen des aanstoots gebleken en 't verheugde spr. daarom te kun nen mededeelen, dat deze bij het nieuwe ta rief, dat Gemengd Abonnement heet, niet meer noodig is. Indien aan een verbruiker volgens Gemengd Abonnement stroom zal worden geleverd, dan wordt het perceel even als zulks bij het Woonhuisabonnement het geval is, opgemeten en worden de verschil lende ruimten ingedeeld in 6 verschillende soorten, al naar gelang van den aard en de bestemming van deze ruimten; aan de hand van die gegevens wordt het verschuldigde vastrecht bepaald. Het stroomverbruik wordt dan berekend volgens den uniform prijs van 3% ct. per KWU, dat wil dus zeggen, dat, waar men vroeger een afzonderlijken meter had voor het abonnementsverbruik, het me- tertariefverbruik en voor het woonhuis, even tueel nog voor verwarmingsdoeleinden en ten slotte eventueel nog voor motoren, thans alle benoodigde stroom, indien eenigszins moge lijk, over één meter zal worden geleverd. Hiermede wordt dus aan de sub 3e en 4e ge noemde bezwaren wat betreft den rabatmeter en de meterhuur geheel tegemoetgekomen, terwijl de verbruikers de gelegenheid krijgen op een betere wijze in hun behoefte aan elec trische energie te voorzien dan tot nu toe het geval was. Spreker betoogde, dat vele midden standers niet inzien, dat zij voor hun zaak reclame moeten maken. Vele zaken adver- teeren regelmatig en laten na winkelsluiting de etalageverlichting branden, hoewel iedere Rotterdammer weet, dat die zaken bestaan. Die winkeliers beseffen dat: „Licht lokt". Spr. gaf eenige voorbeelden van de geringe kosten, waarvoor men de etalageverlichting na winkelsluiting tot 's avonds 11 uur kan laten doorbranden. Met nadruk betoogde spr., dat de reclamewaarde hiervan veel en veel grooter is dan men klaarblijkelijk veronder stelt, anders zouden niet zooveel winkels om 8 uur geheel donker zijn. Dit is mede een van de oorzaken, waarom het des avonds zoo doodsch is in de stad. Indien de winkelstand het groote belang inziet van de avondreclame, zal men ongetwijfeld na de invoering van dit tarief in deze richting een proef nemen. Rot terdam: lichtstad is het ideaal, dat spreker wil trachten te verwezenlijken. Aangezien hét financieel niet mogelijk is het tarief zoo te herzien, dat alle lichtabon- nementsverbruikers van het gemengde abon nement onmiddellijk voordeel hebben, is er in het bestaande abonnementstarief voor licht nog een wijziging aangebracht, welke ten ge volge zal hebben, dat bijna alle verbruikers volgens dit tarief althans eenig voordeel zul len genieten. Ook voor het komende seizoen wordt het abonnementsbedrag van 1934/1935 gehandhaafd. Het aantal KWU, waarboven de prijs van 5 ct. wordt verlaagd tot 3% ct., wordt echter van 2000 teruggebracht tot 700. Tenslotte deelde spr. nog mede, dat ook de wijziging in het woonhuisabonnementstarief voor den winkelstand van belang is, aange zien achter of boven vele winkels slechts kleine woningen voorkomen. Door het aanschaffen van een heetwater- apparaat kan men ook nog profiteeren van het zgn „nachtstroomtarief' h 1% ct. per KWU; tevens bestaat dan de mogelijkheid om b.*. ingeval van ziekte e.d. slaapkamerver warming volgens dit tarief toe te passen. Slaats en Rausch geëngageerd. Naar wij vernemen, is voor de Rotter- damsche zesdaagsche thans naast Pijnenburg en Wals als derde Nederlandsche renner Frans Slaats gecontracteerd, die met den Belg Charlier de overwinning wist te behalen in den laatst gehouden zesdaagsche te Am sterdam. Voorts is als eerste buitenlander contract afgesloten met den Duitscher Viktor Rausch. Het zou verder in het voornemen liggen, de Nederlandsche renners J. v. Kempen en Braspennings Sr. als koppel te engageeren. Door de Federatie van wielerclubs Rotter dam district Zuid-Holland, is besloten een pro- testvergadering te beleggen tegen de te hooge licentieprijzen van de Nederlandsche Wielren Unie. Voorts zal de kwestie van medezeggen schap der bü deze organisatie aangesloten clubs worden besproken, terwijl tevens de wenschelijkheid van stemrecht ter sprake zal worden gebracht. Het ligt in de bedoeling deze vergadering 1 November te beleggen in het gebouw „Musis Sacrum" te Rotterdam. SPORTVEREENIGING UNILEVER. Hercofa en G. E. B. winnen de wisselbekers. Het winter-zwemseizoen is Zaterdagavond goed ingezet met de wedstrijden, die de sportvereeniging Unilever voor kantoor- en bedrijfspersoneel in het Oostelijk zwembad aan de Vredenoordlaan alhier heeft gehouden. Onder leiding van de heerèn J. J. Oster en A. Verhoef is daar een programma afgewerkt, dat er in elk opzicht zijn mocht. In de eer ste plaats de wedstrijden voor de vereenigin- gen, aangesloten bij de federatie van Rotter- damsche bedrijfs-zwemvereenigingen met als inzet een tweetal fraaie wisselbekers, één voor de dames en één voor de heeren. Het is er op de verschillende baantjes warm toege gaan, zoo warm, dat de resp. houders van de bekers, The Bervo Girls en R. V. S. er niet in hebben kunnen slagen het bezit ervan voor een jaar te prolongeeren. Hercofa en G. E. B. staken thans met hoofd en schouders boven de mede-gegadigden uit, waaraan het meedoen van mej. Delwei zeker niet vreemd was. De spanning in het water sloeg over op de ge heel met toeschouwers bezette galerijen, zoodat er den geheelen avond een recht ge zellige stemming heerschte. Het enthousiasme vond, behalve in de prestaties van de favorie ten, voedsel in een aantal attracties, die mede deel uitmaakten van het programma: figuur- zwemmen door leden van de R. D. Z., onder leiding van mevr. P. van Douwe, een demon stratie van zwemslagen door de dames Willy den Ouden, Annie Timmermans en Rie van Veen (allen R. D. Z.) en een demonstratie schoonspringen doqr de dames Willy den Ouden Gré de Hooge en den heer G. Regter. Het viel alles zeer in den smaak en werd be loond met luidruchtige bijvalsbetuigingen. En aan het slot was er een aardige partij wa terpolo tusschen een Rotterdamsch zevental en de rest van Roterdam, welke door de laatste gewonnen werd met 53. Een eenigszins apart tintje verleende aan dezen uitstekend geslaagden avond de hul diging van de Nederlandsche estafetteploeg, die te Berlijn zoo'n mooi succes heeft weten te boeken. Het was jammer, dat niet alle vier de meisjes aanwezig konden zijn; dan had men, zooals de directeur van het Ooste lijk zwembad, ir. G. H. Hellendoom in zijn kort, maar hartelijk speechje opmerkte, tot eind December moeten wachten. Rie Masten broek vertoeft in Engeland, Tini Wagner was eveneens verhinderd, zoodat slechts Willy den Ouden en Jopie Selbach de kranige ploeg vertegenwoordigden. Zij kregen een fraai uit gevoerd kussen, naar een ontwerp van Piet den Besten in ontvangst te nemen. Vrijdag, 16 dezer, zal de heer Gijsbert Spek 25 jaar werkzaam zqn bij de Apotheek ,,'t Gouden Hert", Mosseltrap no. 2. Op hét concert van Zaterdagmiddag 17 Oc tober a.s. van 't Rotterdamsch Philh. Orkest worden uitgevoerd: Baron Hop Suite van Alex. Voormolen, suite voor strijkorkest van Guillaume Landré, Zesde Symphonie van Tschaikowsky. Soliste is Olly Folge Fonden met het viool-concert van Henk Badings. Gisteravond om 7 uur is de 9-jarige F. K, wonende in de Gerrit v. d. Lindenstraat op de Albrechtskade nabij de Mathenesserbrug door een auto aangereden. Het meisje, dat een rechteronderbeenbreuk bekwam, is naar het ziekenhuis vervoerd. Het komt nog al eens voor, dat zich aan de huizen personen vervoegen, die tegen een be spottelijk goedkoopen prijs dassen, sokken, overhemden e.a. aanbieden, op welke aanbie dingen de bewoners dikwijls maar al te vaak ingaan. De koop draait echter nooit op iets uit, want het gekochte wordt nooit afgeleverd. Wel komt men gewoonlijk den anderen dag terug, men heeft nu eenmaal een aanknoo- pingspunt, met lappen stof voor costumes e.d. welke stof slecht van kwaliteit is en veel te duur wordt betaald. Dezer dagen kreeg een bewoner eveneens zoo'n aanbieding. Hij ging er echter niet op in en waarschuwde de politie. En aangehouden konden worden de 24-jarige J. L. S., de 22- jarige I. S„ de 31-jarige J. F. en de 32-jarige L. L. van B. De vier mannen zijn opgesloten in het politiebureau aan de Oostervantstraat. MARGARINE-DIEVEN. -'--Ten nadeele van den boterbandelaar C. A. V'. d. H. uit Voorburg is uit diens auto, staande op den Goudschesingel een partij margarine, wegende 40 pond, ontvreemd. In verband met dezen diefstal zjjn aangehouden en in het bu reau Centrum ingesloten de 24-jarige W. F. de K. en de 26-jarige H. J. van D. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM Londen 9,18, Berlijn 75.50, Parijs 8,75, Bel gië 31.55%, Zwitserland 43,12%, Amerika 1,87%, Denemarken 41.Zweden 47.32%, Noorwegen 46,12%. ROTTERDAMSCHE MOTORCLUB V. V. V. Het bestuur van bovengenoemde vereeni- ging is voor 1936-87 als volgt samengesteld: L. Korpel, voorzitter; E. Heinhuis, penning meester en L. A. du Box, Groepstraat 36, se- ceretaris. In verband met het besluit aan het toeris me een grootere plaats in te ruimen dan voor heen het geval was, werd het aantal van de sport- en toer-commissie van 3 op 5 gebracht. Voorzitter daarvan de heer J. C. Trossel, Schle- kade 192. Het koude jaargetijde staat voor de deur en helaas heeft nog menigeen gebrek aan klee ding, dekking en schoeisel. Door 't Crisis-Comité, daartoe in staat gesteld door een subsidie van de gemeente en van het Rijk is reeds veel gedaan om den nood te le nigen. Daar de subsidie's in vergelijking met het vorig jaar echter sterk zijn verminderd, heeft het Comité zich in zpne bemoeiingen moeten beperken. Het doet daarom een dringend beroep op de ingezetenen. Laat ieder voor zich eens nagaan of hij niet een of ander kleedingstuk, een of meer dekens of een paar schoenen zou kun nen missen. Een persoonlijke, telefonische of schrifte lijke mededeeling aan den Secretaris van het Comité is voldoende. Adres Raadhuis, Overschie. Telefoon 40710. ZATERMIDDAG-COMPETITIE R. V. B. Voor de Zaterdagmiddag- van den R. V. B. werden gespeeld: le Klas: GTBDCB 1—2; KCDSupervise 42; MahubetoHBM 12; UnileverWou- destein 21. 2e Klas: RaveroJPV 32. 3e Klas: R. S. Boys—CTV 4—2. Res., klas: HBM 2—GTB 2 0—7; Hollan- diaan 2Mahubeto 2 n. d.; Berkel 2KCD 2 n. d. HET CLUBKAMPIOENSCHAP FLORET VAN „EENDRACHT MAAKT MACHT". De Rotterdamsche schermvereeniging „Een dracht maakt Macht" in haar zaal aan de St. Jansstraat het clubkampioenschap floret verschermd. In verschillende matches werd fel gestreden, zoodat de laatste partij de be slissing moest brengen. Ten slotte werd de heer J. L. v. d. Linden Kampioen en winnaar van den A. C. L.-beker voor den tijd van een jaar. Na afloop heeft de heer A. C. Lindemana met een toepasselijk woord de prijzen uitge reikt. De volledige uitslag was als volgt: 1. J. L. v. d. Linden, 7 gew. partijen, 23 ontvangen en 31 gegeven treffers; 2. H. Vo gelaar, met 6-20-32; 3. H. C. Schrier met 6-24-33; 4. J. L. v. d. Meulen met 6-25-27; 5. L. van Oort met 6-26-32; 6. A. van Vliet met 4-29-23; 7. S. Pattenir met 3-32-24, 8. J. v. d. Horst met 3-32-23; 9. A. Lindemans met 3-32-24; 10. A. Poulis met 2-34-24. R. V. APOLLO. Zondag heeft de Rennersvereeniging Apollo een prestatie-rit gehouden, voor hen, die in het afgeloopen seizoen zich niet hebben kun nen plaatsen. De route liep van Rotterdam naar Gouda. De uitslagen zijn: B klas: 1. A. Versteeg, 2. N. Meyer ge vallen. C klas: 1. H. Hóeven, 3. J. v. d. Will, 4. E. Barendregt, 5. W. Abelman, 6. A. Thomas- schen gevallen. Juniores: 1. J. v. d. Lint, 2. G. V. Elburg 3. A. J. Woudenberg gevallen. Verhooging opcenten personeele en fondsbelasting. Door B. en W. is aan den Raad de ontwerp- begrooting voor 1937 aangeboden. De maat regelen ten aanzien van de financieele verhou ding tusschen Rijk en gemeenten en de rijks bijdrage inzake werkloosheidszorg hebben het budget in zeer ongunstigen zin beïnvloed. Daardoor is het noodig geworden om tot een ingrijpende belastingverhooging over te DE F. R. C. „SPORTIEF". De F. R. C. „Sportief" hield Zondag haar 2en trainingsrit over circa 70 K.M.. De uitslag was: 1. L. v. Hal, 2. Brinkman, 3 Wennekens, 4. J. Bravenboer, 5. C. Ketting. SPORTSCHOOL HET ZUIDEN. Gisteravond is in Sportschool Het Zuiden een sportavond georganiseerd. De avond werd o.a. gevuld met wedstrijden in gewichtheffen en worstelen tusschen een Rotterdamsche ploeg en een ploeg uit Delft. De resultaten daarvan zijn: Tweehandig druken, trekken enstooten: de Rotterdamsche ploeg bereikte een totaal ge wicht van 1070 kg. De ploeg uit Delft be reikte een totaalgewicht van 987% kg. De Rotterdammers wonnen dus met 82% kg. Worstelen: Kuhn (Delft) wint na 2 min. door touché van Korbee (Rotterdam); Mid delkamp (Delft) wint na 1 min. van Steen beek (Rotterdam); Groen (Rotterdam) wint na 1% min. door touché van Dekker. (Delft). Demonstratiepartij: Steenbeek wint na 5 min. door touché van Groen. VOERT AFNEMERS NAAR DE FABRIEK, ZU LEIDT KOOPERS DEN WINKEL BINNEN. VERGEMAKKELIJKT EN VERSNELT DEN GOEDEREN-OMLOOP, ZIJ VERHOOGT DEN OMZET EN STELT TOT PRIJSVERLAGING IN STAAT. GOED BEGREPEN EN GOED TOEGEPAST, IS EEN GROOTE WELDOENSTER DER MENSCHHEID.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2