UIT DE GEMEENTERAAD. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 59ste JAARGANG. DINSDAG 20 OCTOBER 1936 No. 17692 ROTTERDAM. STADION FEIJENOORD. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM: TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 Te behandelen" *naPPertlaan' DE SALARISSEN. EEN ONBEKENDE KRANK ZINNIGE. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. Nog eens de kwestie van het parkeerterrein. ERNSTIGE AANRIJDING OP HET MARCONIPLEIN. Slachtoffer in zorgwekkenden toestand overgebracht naar het ziekenhuis. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zg'n steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar A 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURA De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen conrtacten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: 500.tjj overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen, 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; 75.bij verlies van een wijsvinger; 50. bij verlies van twee voorste ledematen van een band; 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. (Vervolg en Slot). Benoemingen. Benoeming* van een tijdelijk leeraar in Wis- kunde en Ned. Taal aan de Nijverheidsavond school. Benoemd wordt met 16 stemmen, de heer M. P. Herjboer. De heer de Lange behaalde 12 stemmen, de heer van de Kooij 2, 1 blanco. Verlenging van de tijdelijke aanstelling van den heer B. van der Rae als leeraar aan den cursus voor jeugdige industrie-arbeiders aan de Nijverheidsavondschool. Definitieve benoeming van mej. C. Gonlag als onderwijzeres aan de Buitengewone School. Benoeming tot curator van het Stedelijk Gymnasium (vacature Mr. J. H. Welcker). de Heer Mr. J. H. Welcker (aftredend). Ale voorstellen worden aanvaard. Benoeming van een curator van het Stede lijk Gymnasium (vacature ds. J. F. Jonkers. Aanbevolen worden in alfabetische volgorde: de heer ds. K. de Bel, de heer ds. J. van der Meulen. Buiten de voordracht van B. en W. om be haalt dominé Bokma 12 stemmen, ds. K. de Bel 1 en ds. J. v. d. Meulen 14 stemmen. Bij tweede stemming is het aantal stemmen 7 ds. Bokma, 1 ds. de Bel, 23 ds. J. v. d. Meulen. Ds. v. d. Meulen is dus als zoodanig benoemd. Voordracht van B. en W. tot benoeming van een leeraar in Vakteekenen aan de Nijver heidsavondschool afdeeling industrie-arbei ders voor den cursus 1936-1937. De heer Lankhorst wordt als zoodanig be noemd. Mededeelingen. Van Ged. Staten zijn diverse mededeelingen ingekomen inhoudende alle goedkeuring van diverse reeds in vorige vergaderingen be handelde raadsbesluiten door Ged. Staten van Z. -Holland. Zoo o.a. een schrijven, houdende bericht, dat zij voor den tijd van 6 maanden de be slissing hebben verdaagd op het raadsbesluit van 2 December 1935 tot vaststelling van het uitbreidingsplan „Nieuwland I" met bijbehoo- rende bebouwingsverordening. De heer v. d. KRAAN (A. R.) vestigt er de aandacht op, dat in dit stuk staat, dat het voorstel 6 maanden verdaagd wordt, gezien de weinige aanwezige bouwgrond. Gaan B. en W. hiermee accoord? Spr. vraagt om een en ander te bespoedigen en c%en termijn te doen bekorten. De VOORZITTER zegt, dat aan den gestel den termijn niets te doen valt, c!och dat het College er zijn aandacht aan zal wijden. Ingekomen stukken. Voor den Raad zijn ingekomen o.a. de vol gende stukken: Voorstel d.d. 22 September 1936 vaststelling van een Verordening. houdende voorschriften als bedoeld in art 4Jj der Woningwet betref- en Burlr!leUWe Haven tusschen Schoolstraat aldus besloten 6611 volgende vergadering, Advies v T* it-. naar aanleiding 5 SePtember 1936> d. Zaken alhier d°°r d6n h6er W' V' stelling te verléenen VerZoek om hem vri-'" hem door het Coiw Van de betaling' van de boeten, ter zake van 0v^B' 611 W' opgele^de ordening houdende bepa^T^ ,V6r- '-Palingen voor de leve ring van electriciteit m de nte Schie dam. Op grond van de resultaten van het ter zake ingesteld onderzoek wordt in overwe ging gegeven op het verzoek afwijzend te beschikken. Dienovereenkomstig besloten. Van B. en voorstel d.d. 13 October 193e tot nadere voorloopige vaststelling van de ge meenterekening over het dienstjaar 1934. Dienovereenkomstig besloten. Van B. en W. aanbieding van het berede- Het tweetal Nederlanders, dat vorig jaar per kano de reis naar Java begon, is onlangs te Calcutta in Engelsch-lndië gearriveerd, waar zij in uitstekenden welstand aankwamen neerd verslag van den toestand dezer Ge meente over het jaar 1935. Voor kennisgeving aangenomen. Van B. en W. voorstel d.d. 13 October 1936 tot nadere vaststelling van de pen sioensgrondslagen van den Burgemeester, den secretaris en den gemeente-ontvanger in verband met de herziening der jaarwedden van genoemde functionarissen door Ged. Sta ten dezer Provincie. Dienovereenkomstig besloten. Van de Afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden „St. Franciscus van Assisië" adres d.d. September 1936, waarin er op wordt gewe- zen, dat de steunverlaging door afschaffing van den huurtoeslag en in het bijzonder de vaststelling van Jiet (zeer lage standaard- loon voor hen, die 4 jaar en langer werkloos zijn, een ramp beteekent en waarin met klem aangedrongen wordt op medewerking ter voorkoming der voorgenomen steunverla ging. In handen te stellen van B .en W. om ad vies. In verband met de gewijzigde monetaire omstandigheden is dit voorstel door de be treffende afd. teruggenomen. Van het Bestuur van de „Stichting tot be_ heer der bezittingen van de voormalige Nuts- bewaarscholen" schrijven d.d. 11 September 1936, houdende bericht, dat het wederom voor de jaren 1937, 1938 en 1939 de Alidabewaar- school ten gebruike der Gemeente wil stellen op de voorwaarden, waarop de school over 1934 t.m. 1936 ter beschikking der gemeente is gesteld, t.w. tegen betaling van een jaar- lijksche recognitie van ƒ100 en op de voor waarden, gesteld in het loopende contract. B. en W. stellen voor de aanbieding onder dankzegging te aanvaarden. Weth. DINKELAAR (S. D. A. P.) zegt dat B. en W. hier onder dankzegging schrijven. B. en W. wenschen niet alleen een brief te schrijven, doch zij willen ook getuigen in het openbaar voor de royale houding, die dat be stuur aanneemt. De huur was eerst 1500 op een enkel briefje van B. en W. heeft dit bestuur goed gevonden de huur te verlagen tot 100 per jaarï B. en W. brengen daarvoor het bestuur alle hulde. Voorstel van B. en W. tot wijziging der Gemeentebegrooting over het jaar 1936, met ƒ700, wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Dit voorstel houdt verband met aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de Gemeentelijke Handelsavondcursus. Voorstel van B. en W. om het op de be grooting van baten en lasten voor het dienst jaar 1936 van den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon wegens uit- keering in geld aan armlastigen uitgetrok ken bedrag ad 150.000 te willen verhoogen tot 180.000 en om in verband daarmede te besluiten tot vaststelling van ontwerp-beslui- ten, tot wijziging van de begrooting van ba ten en lasten van den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon en van de gemeente-begrooting, beide voor het dienst jaar 1936. Aldus besloten. Voorstel van B. en W. betreffende onder- handsche verhuring aan de S. v. a. V. „S. V. V." van de twee nieuw aangelegde sportterreinen nabij de houtwerf van de N.V. Houthandel W. S. van de Wetering Co., zulks tegen een huurprijs van 300 per ter rein per jaar. Aldus besloten. Voorstel van B. en W. tot verlenging van de huurovereenkomst, aangegaan met den heer E. Kappetein alhier, terzake van het perceel grond, waarop zijn café, genummerd Vlaardingerdijk 369 is gevestigd, zulks tegen een huurprijs van 0.80 per M2. per jaar. A-ldus besloten. Advies van B. en W. naar aanleiding van ingediende bezwaarschriften tegen den aanslag in het vergunningsrecht voor den ver. oop van sterken drank in het klein voor het vergunningsjaar 1936-37. Aldus besloten. van B- en W. tot vaststelling keuring0 v£ïri^entbetreffende Periodieke her" len pn y.r, ectnsche installaties in stal- wijziging vLTdeVe11 verhand daarmede palingen voor de lev^ 6ning boudende be" de gemeente Schiedam^T*111 electriciteit 111 Aldus besloten. Een huldiging. De burgemeester heeft hierna ir. C. Houtman in openbare zitting den geheelen raad gecomplimenteerd *et diens benoeming tot officier in de orde VEm Oranje Nassau. Spr. vestigt de aandacht op de herdenking van het ."5-jarig raadslidmaat schap van weth. Houtman en diens werkzaam heden in het belang van Schiedam, geduren de vele jaren. De raad betuigde haar instem ming door applaus. Weth. HOUTMAN (V. B.) dankte voor de complimenten hem gebracht. Spr. dankte den Commissaris 'der Koningin, den Minister van Binnenlandsche Zaken en niet het minst hen, die door welwillende adviezen aan deze be noeming hebben medegewerkt. Spr. dankt de raadsleden voor de felicitaties. Spr. meent uit een en ander te mogen opmaken, dat men ook goedkeuring voor zijn werk heeft. Spr. zal zijn plicht doen en verklaart denzelfden weg te zullen blijven bewandelen. Spr. hoopt dat zulks zal zijn in het belang ,van onze goede stad Schiedam en haar bur gerij. Aangenomen werden nog enkele voorstellen tot credieten ten behoeve van scholen in ver band met uitbreiding van het leerlingenaan- de Na de pauze komen aan de orde: Voorstellen van B. en W. tot herziening van de salarissen en loonen van het personeel in dienst der gemeente Schiedam, mede in ver band met de circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken van 4 September 1935, welke beoogde de belooningen van het gemeen- tepersoneel in verband met de op 1 Januari 1936 ingegane verlaging van de rijkssalarissen en loonen met 5 pet., een overeenkomstige verlaging te doen ondergaan. Enkele dagen geleden publiceerden wij een overzicht, hoe deze voorstellen luiden. Red. N. S. C.) De heer v. IERSEL (R. K.) verzoekt den voorzitter, gezien enkele punten, om in co mité-generaal over te gaan. De VOORZITTER vraagt of men er voor of tegen is. De her v. DUINHOVEN (S. D. A. P.) vraagt stemming De heer v. d. KRAAN (C. H.) zegt alvorens men gaat stemmen, eerst te willen vernemen, waarom men in comité-generaal moet gaan? Na herhaalde vraag van den voorzitter blijken er negen stemmen vóór comité-ge neraal te zijn, waartoe, volgens de wettelijke bepalingen, alsdan zonder stemming wordt overgegaan. Heropening openbare zitting. De raad ging in comité-generaal om 4.20 uur. De openbare zitting werd pas om 6 uur Heropend. Afwijzende stemmen. De heer ETMAN (R. K.). zegt diep getrof fen te zijn door het pijnlijke geval. Wel heb ben de ambtenaren in het Georg. Overleg (G. O.) hun tevredenheid betuigd, doch wat over de behandeling der werklieden te zeg gen? Spr. wijst vooral op de categorieën bedoeld onder I. II. IH, IV en V der betreffende lijst. De minima acht spr. absoluut onvoldoende. Als men het gepubliceerde in de pers nagaat, staart men zich blind op de maxima. Men moet echter zóó rekenen. Wanneer komt zoo'n werkman thuis, als hij b.v. in groep I 21.85 verdient moet daarvan nog 10 pet. pensioen korting af. Dat is geen rechtvaardige beloo ning, voor honderd percent arbeidskracht in dienst der gemeente. Nu de devaluatie aan den gang is, is het met deze cijfers ook nog anders. Hoever zal de levensstandaard stij gen? Met 6. 7 of 8 pet.? Spr. zegt dan tot het College: neem deze regeling terug. Handhaaft de oude. Indien het rijk dan toch zegt, je moet haar in toepas sing brengen, dan dringt spr. toch nog op de door hem gewenschte verbeteringen aan. Mevr. v. BENTHEM (S. D. A. P.) onder schrijft in hoofdzaak, hetgeen de heer Et- man heeft gezegd. Spr. vindt het meest schrijnende, dat de hoogere ambtenaren-sala rissen worden verhoogd, en de kleinere ver laagd! De minst draagkrachtige moet lijden. Al gaat men in het G. O. acoord met de amb tenaarssalarissen, daarom behoeven de werklie den dat niet te accepteeren. Spr. verklaart, zoolang de gulden zwevende is, is de toestand zwevende. Daarom eerst zien hoe de toestand zich ontwikkelt en het voorstel nu aanhouden, later kan een defi nitieve beslissing worden genomen. De heer VAN IERSEL (R. K.) zegt, dat ook hem deze regeling niet heeft bevredigd. De schalen zijn niet in overeenstemming tot de beteekenis van het ambt, dat dikwijls wordt vervuld. De salarisregeling moet onafhanke lijk staan van personen, die de functies be- kleeden. In dit ontwerp zijn vele verhoogingen en vele verlagingen, en dat in een tijd, dat niemand weet, hoe de koopkracht zich zal ontwikkelen. Spr. stelt eveneens voor het ontwerp op te schorsen. De eene moet nu het loodje leg gen ten bate van den andere! Het ontwerp mag goed zijn geweest vóór de devaluatie, nu is het anders! De heer COLLé (C. P. N.) zal niet te diep op het voorstel ingaan. Met verbazing heb ben de inwoners van Schiedam uit de pers de mededeelingen ontvangen. Aan den eenen kant wordt verlaagd, aan den anderen kant verhoogd. Er blijkt uit, dat men een greep in de ruimte heeft gedaan. Een titel doet niets ter zake. Spr. zou b.v. wenschen, dat de directeur van Maatschappelijk Hulpbe toon meer krijgt, gezien de groote uitgebreid heid van die instelling. Het is onjuist loon te regelen, omdat deze of gene een paar diplo ma's meei of minder heeft. Hij moet voor 100 pet. geschikt zijn voor zijn werk. Spr. vprzoekt de noodige wijzigingen in dit voor stel aan te brengen en deze regeling terug te nemen. De heer v. d. KRAAN (C.H.) is het in hofdzaak met den heer Etman eens. Ook het voorstel van de S.D.A.P. is spr. sympathiek. Het zal echter van het antwoord van B. en W. afhangen, hoe spr. zijn stem zal uitbrengen. De heer HOOGENDAM (A. R.) verklaart ook dat deze regeling niet bevredigt. De mi- nimum-loonen zijn onaannemelijk. Spr.^Sal zoo zijn stem moeilijk kunnen geven. De menschen die nu in vasten dienst zijn, krijgen die nu ook al lage loonen? Spr. sluit zich ook aan hetgeen mevr. van Benthem heeft gezegd, pi. wenscht de ontwikkeling van den toe- Stand af te wachten. Weth. slavenburg» (C.H.) zegt, dat het i nC^Saaris" en loorLherziening tegenwoor- hsndëWeIhefaat vroeSer- Vroeger onder handelde het gemeentebestuur met de organi saties over een en ander. Nu echter is er in Den Haag het bureau voor Ambtenaarzaken dat op de eindbeslissing grooten invloed heeft.' Door de benarde tijdsomstandigheden is ook het Rijk gedwongen, zich meer met de ge- meente-financiën te bemoeien. Schiedam ontving in Juli 1934 reeds een aanschrijving van den Minister tot herziening De correspondentie is zeer intensief geweest. Nu 2jaar later, vloeit uit de reeds getrof fen regelingen tusschen het Rijk en nagenoeg alle andere gemeenten voort, dat pok Schie dam zich aan die algemeen geldende loon schalen aanpast. De Minister heeft dat ook nog pas laten uitkomen en ons den tijd gelaten, zulks in den raadsvergadering te bespreken. Spr. adviseert in het belang van de ambte naren en werklieden zelf, het niet op een ge dwongen toepassing door het Rijk, te laten aankomen. Na veel conferenties is men er in geslaagd, toch nog bijzondere voordeelen af te dingen, die dan natuurlijk sterk in gevaar komen. Voor spr. geldt hier, wat is, nu we toch voor de beslissing staan het beste voor het personeel: vrijwillig door den Raad of gedwongen door het Rijk? Het eerste acht spr. het meest gewenscht. Spr. wijst erop, dat alle organisaties het met een en ander eens waren en daarover aan B. en W. hun dank hebben betuigd nu de gëldsituatie veranderd is zou men het er niet mee eens zijn. Spr. wijst er op, dat het juist makkelijker zal zijn om over de geheele line tegelijk te verhoo gen, wanneer de gemeenten allen den rijks loonschaal voeren. Stijgt het levensonderhoud dus, dan is de verhooging, zonder onbillijk heden over het geheele land door te voeren. Spr. wijst er ook op, dat de meeste werklieden nu op maximum staan, d.w.z. niet zooveel hinder er van zullen ondervinden. Tot den heer van Iersel zegt spr., dat ook hem zelf deze regeling niet bevredigt. Het Rijk wenscht echter een algemeenen norm te zien doorgevoerd op het gebied der loonen. Het doet spr. genoegen, dat de heer Collé gezegd heeft, dat de ambtenaar bij het Maat schappelijk Hulpbetoon zijn werk goed doet, Spr. dringt aan op aannemen. De VOORZITTER resumeert de verschil lende verklaringen der sprekers, de verwer ping; de schorsing en het toch noodzakelijk gewenschte aannemen. Spr. verzocht den heer Collé zijn voorstel terug te nemen, hetgeen deze doet. Aan mevr. v. BENTHEM verzoekt spr. het terugnemen van het aanhoudingsvoorstel. Mevr. v. BENTHEM (S.D.A.P.) wenscht het voorstel te zien aangehouden. De heer HOEK (R.K.) stelt voor de ver gadering vijf minuten te schorsen, opdat de Verschillende fracties zich een oagenblik hunnen beraden. De VOORZITTER schorst de vergadering voor vijf minuten. De VOORZITTER brengt het voorstel van mevr. v. Benthem tot aanhouding van het voorstel in stemming met de daaruit voort vloeiende consequentie, dat als dit verworpen wordt met dezelfde stemmen te zijn aange nomen. De heer HOOGENDAM (A.R.) verklaart tegen het voorstel te zullen stemmen. Weth. DINKELAAR (S.D.A.P.) verklaart ook niet anders te kunnen doen, dan tegen het voorstel van zijn eigen fractie te stem men. De heer COLLé (C.P.N.) zegt, dat de Raad makkelijker wordt over verhoogingen en ver lagingen te stemmen, wanneer ze een gebrui kelijk pluimpje van dezen of genen wethouder krijgt. Een kort conflict. Tusschen den Voorzitter en den heer Collé ontstaat hierna even een klein meeningsver- schil, of de heer Collé nog uitgebreide be schouwingen opnieuw kan gaan houden. De voorzitter zegt het voorstel te hebben gedaan om deze raadsvergadering te verdagen en daarmee vanavond door te gaan. Als de heer Collé dat liever gewenscht had, had men dat moeten zeggen! De heer COLLé (C.P.N.) zegt: ik heb hier niet de leiding (interruptie burgemeester: neen, die heb ik alg. gelach) Doch als ik het geweten had, dan had ik het voorstel ge-, daan alles eens op ons gemak te gaan be kijken. De heer HOEK (R.K.) vraagt of het juist is, dat stukken betreffende deze verlaging on tijdig in de pers zijn verschenen? De VOORZITTER verklaart die vraag nog niet te zullen beantwoorden. De heer HOEK (R.K.)dan zal ik ze wel schriftelijk stellen! De heer v. d. KRAAN (C.H.) kan met de mededeelingen van B. en W. niet meegaan. Het gaat hier over schorsing, verwerping of oplegging. Spr. acht oplegging niet in het belang der ambtenaren. Weth. mr. v. VELZEN (R.K.) juicht de maatregelen niet toe. Het is niet verantwoord een andere weg in te gaan, anders wordt er toch ingegrepen! Spr. is zelf getuige geweest van ingrijpende wijzigingen. Spr. adviseert geen risico's te gaan loopen. Bij verwerping bestaat kans op nog meer verslechteringen. Bij de stemming blijkt het dat 15 stemmen vóór en 16 tegen het voorstel van mevr. van Benthem zijn ingebracht, zoodat het voorstel van B. en W., veranderde loonen van het ge- meentepersoneel met 16 stemmen vóór is aan genomen. Het laatste voorstel dan tot wijziging van de verordening regelende de wachtgelden en pensioenen voor de Wethouders der gemeente Schiedam, wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen, waarna de zeer langdurige ver gadering om ruim half acht gesloten wordt. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. KOSTELOOZE INENTING. Burgemeester en Wethouders van Schie dam, maken bekend, dat op Dinsdag, den 27 Oct. 1936 des namiddags om twee uur, de ge legenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting van de ingezetenen, die zich daartoe in den St. Joris Doelen, Doe- leplein no. 1 bij den gemeente-geneesheer A. D. de Leeuw aanmelden. Voor een juiste vermelding in de vaccine- bewijzen van de namen en geboortedatums der kinderen, is het gewenscht, dat bij de aan melding worden medegebracht Trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen. Er wordt opgewezen, dat uit het algemeen samenvattend rapport van de Nederlandsche encephalitis-commissie onder meer is gebleken, dat de kinderen van 39 maanden in het al gemeen weinig hinder van de inenting onder vonden en dat op dezen leeftijd het optre den van encephalitis slechts in een enkel ge val in zeer lichten graad is voorgekomen. SCHIEDAM, 20 October 1936. Gisteren, is door de Politie alhier in bewa ring genomen, een onbekende krankzinnige. HU weet zich niets te herinneren, noch zijn naam, noch waar hij vandaan komt. Hij zegt „Blikken Dominéé" genoemd te worden. Het schijnt, dat hg in een gesticht is verpleegd geweest; hij draagt althans gestichts onder goed en sokken, gemerkt „130". Hij schUnt eenigszins in Limburg bekend te zijn en zegt in Sittard, Weert en Venray te zijn geweest. Zijn signalement luidt als volgt: Lang 1.72 M.; schraal postuur; leeftijd 35 jaar; lang voorhoofd; kort geknipt licht rossig haar. Hij draagt een bruin-grijs colbert costuum, grijze hoed; gestreept overhemd; wit boord; groene das; zwarte winterjas; fluweelen kraag; zwar te lage schoenen; zwarte sokken, gemerkt „130" en jaeger borstrok en onderbroek, bei den gemerkt „130". De Commissaris van Politie te Schiedam verzoekt inlichtingen, mondeling of schrifte lijk aan het Hoofd-Bureau van Politie, Lange Nieuwstraat 55 te Schiedam (tel. 68070). Verwacht wordt: Afnemende tot matigen, Noord-Westelijke tot Westelijken wind, tijdelijk opklarend, aanvankelijk nog kans op regen- of hagel buien en kouder. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind 20 October te 9.35 uur aan de pos ten van IJmuiden tot de Belgische grens: „Stormsein neerhalen. Blijft op Uw hoede". De Secundaire depressie trok in den nacht met Noord-Wester storm en veel regen over ons land. (Amsterdam gaf 31 m.m.) Zij ver dwijnt nu in Oostelijke richting. Bij IJsland verscheen een nieuwe daling. De Britsche eilanden hebben afnemenden Noord-Westelgken wind met opklaring, af gewisseld door regen- en hagelbuien. Noord zee en Kanaal hebben stormachtig, maar snel afnemenden Noord-Westelgken wind. De nieuwe depressie doet later weer regen en wind verwachten. VOLKSZANG VAN DE PRINCEVLAG. Aubadekoor opgericht. Gisteravond heeft de afdeeling Schiedam van de Princevlag een volkszangavond georga niseerd. Bij uitstedigheid werd deze avond geopend door den secretaris, dat enkele gevoelvolle woorden wijdde aan de nagedachtenis van oud. burgemeester H. Stulemeijer, die eere-voor- zitter der vereeniging was. Voorts werd de mededeeling gedaan, dat op 11 Nov. het 3e jaarfeest zal worden gevierd in het gebouw v. d. R. K. Volksbond op wel ken avond de Burgemeester, Mr. Dr. F. L. J. van Haaren door den voorzitter van het hoofd bestuur als eere-voorzitter zal worden geïn stalleerd. Hierna werd tot oprichting van een aubade» koor besloten. Ter vergadering gaven zich ongeveer 60 leden op, die Donderdagsavonds zullen repeteeren onder leiding van den heer L. J. Hilberink. Het koor hoopt het eerst in het openbaar op te treden bij het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana. Voor deze gelegenheid worden twee extra nummers in studie genomen. Hierna werd overgegaan tot den Volks zang. Door de aanwezigen werden een vijftal nummers gerepeteerd. De heer Hilberink was over de prestaties zeer tevreden. Het ligt In de bedoeling nog meerdere volkszangavon den te organiseeren. MISHANDELING. Door W. H. aihier werd aangifte gedaan, dat hij Zondagavond op de Broersvest door een onbekende is mishandeld, ten gevolge waarvan zgn linkerhand werd gekneusd. Een onderzoek wordt ingesteld. GEVALLEN. Gistermorgen omstreeks. 8 uur had op den hoek van de Singel en de Emmastraat een klein ongeval plaats. De 30-jarige mej. C. B. uit Rotterdam gleed aldaar uit en brak hier- «U een. been. Na door dokter, Kunze te zijn behandeld is zij per auto naar haar woning vervoerd. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 19 Oct. Aangekomen: Eng. tankboot Agility, ledig van Huil om olie te laden bg N.V. Schieveem in de Wilhelmina- liaven; s.s. Prowidenza, van Napels; m.b. Evina, van Vlissingen om te dokken in de Wiltonhaven. HARLINGEN, 19 Oct. Aangekomen: m.b. Pieternella, van Emden naar Schiedam. EEN PAKJE SIGARETTEN VOOR 1 CENT. Door de politie werden hier gisteren twee minderjarige jongens aangehouden die tracht ten door middel van een vertinde cent siga retten uit een automaat te betrekken, hetgeen hun echter niet is gelukt. Proces-verbaal wordt tegen hen opgemaakt. BURGERLIJKE STAND. GEBORENAlfons P. M. G., zoon van A. A. J. Hosman en M. H. J. van Gassel, Lange Ha ven 3. Catharina, M., dochter van M. Schle- baum en J. E. Overdijk, Celsiusstraat 34. Jane zoon van J. F. den Houting en M. van der Eijk, Westfr.straat 121. Antonius F., zoon van W. de Ruiter en A. Sprong, Haga- straat 71. OVERLEDEN: P. Bras 85 j. Puttershoek- schestraat 38. P. H. Leeflang 55 j. Boerha- velaan 10. B. Koog 15 j., van Rugsdael- laan 3. N. Tanis 44 j. echtgenoote van B. G. Hoogendam, Singel 86. A. Bakkes 61 j. Jan van Avennesstraat 16. 20 Oct.: Tivoli-Schouwburg, de Blauwe Vogel 8,15 uur. 21 Oct.: Groote Schouwburg, Tosca (Ital. Opera) 8 uur (voor volw.). D a g e 1 tj k s: Arena, Variété-programma, 2.15 en 8.30 uur. Zondags ook 5 uur Schiedam. Passage theater 8 uur. Maurice Chevalier in de geliefde Vagebond en S. O. S. nood landing met Bay Walker, SCHIEDAM, 20 Och Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop- nandei. Moutwijn. Moutwijn 40 pet. 12 per H.L. Spoeling. Spoeling 1,201,30 (niet officieel) Inzake de kwestie „wie te zorgen heeft voor voldoende parkeergelegenheid rond het nieuwe Feijenoord Stadion" de gemeente Rotterdam of het bestuur van de N.V. is inmiddels nog weinig licht gekomen. Verklaarde wethouder Brautigam de vorige week, dat het gemeente bestuur steeds op het standpunt heeft gestaan, dat het niet de zorg voor parkeergelegen heid op zich zou kunnen nemen, het bestuur van de N.V. stadion Feijenoord is een geheel andere meening toegedaan. Immers men houdt vast aan verklaringen door den burgemeester gedaan, naar aanlei ding van het schrijven van 31 October 1935, waarin de Dienst van Gemeentewerken schreef, dat de gemeente de zorg voor parkeergelegen heid niet op zich kan nemen. De burgemeester noemde toen althans vol gens verklaringen van het bestuur van .Feijenoord" het standpunt van gemeentewer ken absurd, en gaf bij die gelegenheid te kennen, als zijn meening, dat het de taak van de gemeente was zorg te dragen voor voldoende parkeergelegenheid rond het in aan bouw zijnde stadion. Het bestuur van de N.V. Stadion Feijenoord vertrouwt erop, dat de burgemeester intus- schen zijn standpunt niet zal hebben gewij zigd. Hedenmiddag te ongeveer half een is op het Marconiplein de op een racefiets zittende zeeman, genaamd L. Wiegman, thuisbehoo- rend aan boord van het s.s. Nelly" liggende in de Vulkaan-haven te Vlaardingen aangere den door een motorwagen van lijn 1. In hoogst emstigen toestand is de man met een schedelbasis-fractuur en een gebroken rechter- sleutelbeen door den G. G. D. overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. Men vreest voor zijn leven.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1