i f f ^«.Z'r^Tgr v"aen vX„PMo.n, «T'srs'ssj- DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. DE RAMP bij WILTON. ROTTERDAM. 59ste JAARGANG. WOENSDAG 4 NOVEMBER 1936 No. 17705 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAMT TELEFOON ÏNTERCOMM. No. 68085 Het Grieksche tankschip op de rivier uitgegast. Begrafenis der slachtoffers; IN MEMORIAM. „RECHT OP WAARHEID". WERKNEMENDE MIDDENSTAND. LANDDAG R. K. STAATSPARTIJ. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. BRAND IN EEN MOTORBOOT. DAGELIJKSCHE ONGEVALLEN. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. B(j bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar fi 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels ƒ1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.—, 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: f 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen, 250.— bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; f 75. bij verlies van een wijsvinger; 50. bij verlies van twee voorste ledematen van een hand; 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. De „Petrakis Nomikos", het Grieksche tankschip, dat zooveel onheil heeft gebracht, heeft men gisteren aan boei 28 op den Nieu wen Waterweg voor Schiedam gemeerd, zulks om te voorkomen, dat wanneer er zich nog gas in mocht ontwikkelen, dit niet door even- tueele vonken op de werf wederom kon ont branden. Heden is men aangevangen met een ploeg van acht bikkers om de tanks open te zetten en de windzakker op te zetten; teneinde het schip uit te gassen. Ook de olieresten worden verwijderd, ter wijl een bergingsvaartuig van J. v. d. Graaf hedenmiddag is aangevangen met het schip leeg te pompen, Donkey-man Wessel nog steeds vermist'. Nader vernemen wij, dat de stoffelijke res ten, die verbrand zijn gevonden, onmogelijk kunnen zijn van den nog steeds vermisten Wessel. Bij deze resten werd een tabaksdoos gevonden, die toebehoorde aan den Griek, die •biet oogblessures in het ziekenhuis is opge komen en die deze doos kort voor het onge luk aan een Griekschen kameraad, die dan Verbrand is, heeft uitgeleend. Wessel rookte nooit. Naar Wessel wordt nog steeds ijverig ge- eocht. De toestand der gewonden De in het R. K. ziekenhuis opgenomen pa chten van Baarle en van Genderen maken aet zeer goed. De getroffene Smit was gisteren nog steeds Ict buiten gevaar, zoodat men het been nog niet heeft kunnen amputeeren. De heer v. d. Hoeven heeft vandaag de dr. Noletstichting verlaten. Het schip wordt gesloopt. dat h !ernemen nog' dat nagenoeg vast staat, den ,-i ®chiP niet meer gerepareerd zal wor- ■zal 'n.f, V00r de sloop verkocht. Het object zulke opbrengen, daar het wel met yp t tankschepen la gebeurd, dat men ze een a twee jaar moet laten liggen, voor- alleer de slooper er zijn branders in durft te zetten om het schip in stukken te snijden. Men vrage daarom maar niet, welk 'n gevaar en risico era in zit om dergelijke schepen te doen repareeren. Nochtans bezat 't schip de be- boodigde certificaten, zoodat men de werk- 2a-amheden mocht doen geschieden. Aan den Stoompompdienst v. h. J. v. d. Graaf is opgedragen het blusehwater uit de "petrakis Nomikos" te pompen. Te Schiedam. Gistermiddag had te Schiedam de teraarde bestelling plaats van het eerste der vijf slacht offers van de ontploffingsramp bij Wilton- Fijenoord, welke daar ter stede zullen worden begraven. Om drie uur werd het stoffelijk overschot van den heer J. A. Wolters, in leven ïjzerwer er, bij de N.V. Wilton-Fijenoord en lid van een hulnni^orv- dienst van deze wevtlJZ n ff®meanen gedragen. Langs den LI® NoIctstlchtmg groote belangstelling. en weg bestond De stoet werd gevormd buif«n gen en twee volgauto's door hjkwa- Wiiton en de geheele Sch,efjar!'qf°nee' van Kruiscoionne, waaronder zich vf®cfe Roode het personeel bevinden. Vele leden van Namens de directie van de Nv wit Hijenoord waren aanwezig de heeren' ir r w leschmacher, directeur en P. c. v. <3 j' chef van den algemeenen dienst der werf Op de begraafplaats werd de kist door léd Uit het personeel grafwaarts gedragen, voo? afgegaan door de Roode Kruismannen, die de vele kransen droegen, w.o. er ook een was van de directie van Wilton en een van de werklie den, met wie de verongelukte had samen gewerkt. Aan het graf hebben de heeren Teschmacher en van der Jagt de zwaar getroffen familie hub innige deelneming betuigd, waarna deze droeve plechtigheid werd gesloten. Hedenmiddag omstreeks één uur werd on- de hZT\e beiangsteling ten grave gedragen van de f ieuwenhuyse, onder-commandan van de aEj'fmsche Brandweer en hoofd half twaalf bestratingen. Reeds om sterfhuis. Verder 6I" Zeer veel Publiek bij het te Hjen langs de r™ t°ng men zich in dich" Wt». ta" fc begraaf- toegelaten. begraafplaats Op de begraafplaats mert-t Mr. Dr. F. L J van w? en WJ °'m' op van J Haaren, Burgemeester Velzen r f1' wethouders Mr. M. M. v. germ r' Houtman, J. Dinkelaar en de dire secretaris Mr. V. Sickenga. Van de de h 16 Van de Werf waren o.m. aanwezig °ord e6r ^Vilton' directeur Wilton-Fijen- sorie 1 Van Oent, deputaties uit het pèr- Van 6 van Wilton, van de hoofdambtenaren de gemeente Schiedam, de heeren Mr. M. AikVatl Praag' A v' d- vbes, J. v. Veen, Ir. Vel ema' J- v- d Graaf, Ir E. C. Alexander, sten eemeenteraadsleden en verdere belang- tie enden' Ook waren aanwezig een deputa- uit de bemanning van de „Petrakis ^,°nhkos", bestaande uit tien man onder lei- hog' Van den marconist Elefthesios Orpha- Aan de groeve voerde het eerst het woord \onk. Spr. haalde aan het woord van d uit het boek des lijdens. Spr. wees er tenslotte nog op dat de overledene is geval- 'eb als slachtoffer van zijn plicht. Hierna sprak de burgemeester, namens het gemeentebestuur waarbij hij diep medelijden ea groote deelneming uitdrukte met het on- Hedenmiddag had met corps-eer te Schiedam de begrafenis plaats van den agent J. J, Hoek, een der slachtoffers van- den ramp bijWiltonFijenoord. noemelijk leed, dat vrouw, kinderen, familie en de gemeente niet in het minst, getroffen heeft. Het gemeentebestuur en de burgerij bezaten in hem een trouw, bekwaam en eer lijk ambtenaar. Ook als brandweerman heeft hij de plaats van onder-commandant met eere vervuld. Bij den nood van anderen ontviel hij ons, ontviel hij hun. Uit de belangstelling ook van H. M. de Koningin blijkt het diepe medele ven. Wij weten, dat kracht en moed geput uit hoogere overtruiging tot rust kan leiden. Aanvaard deze korte woorden van mede- leving, God was steeds de troon, waarop u bouwdet, moge Hij dit in de toekomst steeds blijven. Dat wenscht u het bestuur van de gemeente Schiedam. Vervolgens sprak weth. Ir. C. Houtman. In enkele korte woorden wees hij er op dat Nieuwenhuyse was een man van de daad, een broeder en een meevoelend mensch. Dat heb ben we Zaterdag nog gezien. Met heldenmoed heeft hij het leven van anderen willen redden: het kostte hem zelf het leven. Hij was een uitstekend superieur voor vele menschen on der hem. Hij zelf stond steeds klaar voor zijn superieuren. Veel heeft de stad hem te dan ken. Hij laat een groote leemte achter voor ons allen en ook voor zijn familie die hij zoo heeft liefgehad. Ir. G. Gerlach, directeur van Gemeente werken, herinnerde eraan, hoe Nieuwen- huijse Zaterdag plotseling werd weggeroepen uit een onderhoud met hem Spr kon niet vermoeden, dat het 't laatste zou zijn. Ik heb 20 jaar met hem gewerkt en de goede eigen schappen als ambtenaar en als mensch in den overledene steeds weten te waardeeren. Spr. dankte hem hier in het openbaar voor alles wat hij voor spr. persoonlijk en voor de gemeente gedaan heeft. Ir. B. J. Aikema, commandant van de Schie- damsche brandweer, sprak namens de geheele brandweer en memoreerde hoe Nieuwenhuyse als brandweerman dikwijls onder moeilijke omstandigheden zijn plicht had vervuld. Tot slot dankte de oude vader van den over ledene, diep geroerd voor de groote belang stelling aan zijn zoon bewezen. In zijn toe spraak spoorde hij de aanwezigen aan bereid te zijn voor de eeuwigheid. Hierna heeft nog gesproken de heer F. v. d. Touw, brandwacht bij de Schiedamsche brand weer, die o.m. zeide: wij hebben naast hem gestaan tot aan den dood. Uw naam, uw dood, uw voorbeeld, uw persoon zullen lang in de geheugenis blijven van de leden der Schiedam sche brandweerliedenvereeniging „Vriendschap zij ons doel". Paa dankte ds. Vonk nogmaals voor de belangstelling. Te Rotterdam. langstenin861" groote en steeds groeiende be- dasr eer, Zljn heden in den loop van den ramp op de ^tal ^chtoffers der Wilton- wijk te Rotter,^ eene Begraafplaats Croos- De eerste bern-Te -r aarde hesteld. C. Verwijs. Vele m18 Was die van den heer waaronder er war^fmen dekten zijn baar, rd„ van de directie van van de werf. Aan de lL,Van het Personeel t 1-, eve werd fPsnrnlrAn „Wilton-Feijenoord' en van de weif. Aan de sfruevo door de heeren J. Prevost p gesP™ken den Centralen Bond van' op wees, dat de heer Verwij f dle offer van zijn plicht was gevallen heer J- Th. Damman, die woorden srfraJ' Christelijke berusting. JTen slotte sprak T" K. Teschmacher, directeur van Wilton, een laatsten groet. Onder de aanwezigen merkten wij verder op den heer P. C. v. d. Jagt, chef van den Algemeenen Dienst van Wilton, den heer J K Kalkman, secretaris der directie, den heer P. Brahm, algemeen bedrijfsleider van de afdeeling reparatie en den heer E. Bing, chef van den Algemeenen Dienst, als mede een tiental leden van de bemanning van het Grieksche tankschip. Kort na deze eerste volgde de teraardebe stelling van het stoffelijk overschot van P. Mahn. De begrafenis van dezen jongenman gaf aanleiding tot hartverscheurende toonee- len, toen de vader en grootvader, broers en zusters en de talrijke familieleden bij het neer dalen van de kist in de groeve in luid gejam mer uitbarstten. 'ollega's bankwerkers hadden zijn kist naar het graf gebracht en als eerste sprak aan de geopende groeve de heer B. H. Harmsen, chef bankwerker, die de nagedachtenis van zijn makker huldigde door er aan te herinneren, 31 October 1936. Nadat de wilde October storm Veel schade en leed gebracht had. Veel meer dan men bij mogelijkheid, In hoop en vrees verwacht had. Nadat weer menig zeemansvrouw En kroost, in rouw gedompeld, Daar treurden om 't verlorene Veel waardevols verschrompeld. Nadat weer menig sierlijk schip Vergaan, tot wrak geslagen, Bestuurloos dreef op d' Oceaans, Verscheen het eind' der dagen Van deze droeve Octobermaand; Men dacht het leed geleden. Althans, men hoopte, 't is gedaan. Zulks wenschen had wel reden! Helaas!, al was de storm geluwd; Het leed lang niet ten einde. Want heel de stad werd opgeschrikt, Toen Wilton loeiend seinde: Hier is een ongeluk gebeurd! Zend hulp, men kan niet wachten! En al wat helpen kon toog heen. Elk spande geest en krachten, Om spoedig te vernemen wat Dit noodsein mocht beteekenen. Helaas, op zóóveel ongeluk Zou toch wel niemand rekenen. Een zware ontploffing op een schip, Gevolgd door nog een tweede, Bracht dood of wonden voor veel van hen Die daar hun diensten deden. En velen, daar tehulp gesneld, Van brandweer, van politie, Van Roode Kruis, Scheepspersoneel, Verkeerden in 't conditie, Die vreezen deed voor groot gevaar, Maar dl te waar gebleken De tweede ontploffing barstte los, Zóó zonder merkbaar teeken, Dat iedereen er door verrast, En tal werd overvallen. Verderf en dood werd rondgezwaaid; Getroffenen bij getallen. En zoo verkeert Schiedam in rouw. Wij kunnen slechts beklagen Hen die daar zelf, of nabestaand, Zoo vreeselijk zijn geslagen. Voor der gewonden vlug herstel Zij ons en veler bede. En 't aantal, door den dood verrast. Straks rusten moge in vrede. dat hij als redder voor zpn medemenschen het leven had gelaten. Vervolgens hield de Pres- byteriaansche predikant Dr. M. H. a. van der Valk een toespraak tot de familie-leden en vrienden en tot in wijden kring geschaarde belangstellenden. Deze jongeman, zoo zeide spr. is het slachtoffer geworden van zijn zelf opofferende liefde. Zijn leven heeft hij gegeven in dienst van zijn kameraden. Toen hij reeds twee gewonden had weggebracht keerde hij terug naar het schip om zelf daar in de ar men van den dood te vallen. Hij was een voorbeeldig zoon, wiens menschlievendheid uit dit graf tot allen spreekt. Dr. v. d. Valk wekte ten slotte de liepbedroefde familie op tot be rusting in God. 1 Ook bij deze begrafenis was de zelfde depu tatie van Wilton tegenwoordig. Op een aander gedeelte van de begraafplaats vond daarna de begrafenis plaats van een derde slachtoffer n.l. van Karei Schellenberg, chauffeur bij Wilton. Maandag j.l. was hier e vader van het slachtoffer begraven. Naast ander stonden nu de kisten van vader en zoop. heei-aij d?groeve werd gesproken door den bewerkérhH^ namens den Algem. Metaal- de chauffM endoor G' Benard namens Fiienoord" .De directie van „Wilton- Te drie uur eindelijk volgde deTgrafS van den baas-verhaler g. T. h. h Schultz onder de zelfde groote belangstelling. Behalve bloemen van de directie en van het personeel der werf, was hierbij ook een bloemstuk van de Grieksche legatie. Dinsdagmiddag om 1 uur is op de Alge- meene Begraafplaats te Vlaardinger-Am- bacht het stoffelijk overschot ter aarde be steld van den 24-jarigen W. B. de Jong, uit Vlaardingen, een ander slachtoffer van het ongeluk op de werf. Daar het uur van de begrafenis niet be kend was gemaakt, was er slechts geringe belangstelling. Namens de directie van Wilton was aan wezig ir. J. H. H. Verloop, terwijl de heeren J- K. Kalkman en J. v. Braams aanwezig waren namens het personeel. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den predikant der Vrije Geref. Gemeente, ds. g. J. van Vliet, die woorden van troost en vermaan richtte tot de familie, i .De heer N. v. d. Vaart, van wiens zijde het slachtoffer was weggerukt, terwijl zij samen bezig waren een anderen gewonde van boord te halen, sprak namens het personeel. De vader van den overledene dankte voor de laatste eer, aan zijn zoon bewezen, waarna tot slot aan de groeve werd gezongen ps. 103, vs. 8. Boddé in Schiedam. Gisterenavond zou de N.S.B.'er Vlekke spreken in Eendracht over „Recht op waar heid". Allereerst werd aangekondigd, dat deze heer ziek was geworden. In zijn plaats trad op de Katholiek Boddé, lid van den raad van Katholieken in de N. S. B. Wij hadden verwacht iets te vernemen over waarheid, daar er gesproken zou worden over „recht op waarheid". Met het niet verschijnen van Vlekke, is schijnbaar de aangekondigde waarheid ook niet verschenen. Tenminste wij konden er niet veel van ontdekken. Dezen avond werd niet besteed aan een gedocumen teerde rede. In tegendeel het gesprokene was meer een aan flarden gescheurd verweer op grond van een krantenverslag over de rede van Henri de Greeve, pr„ te Hilversum, eenige dagen geleden gehouden. Waar de heer Boddé in Bussum woonachtig is, had hij volop gelegenheid dien dag den eerw. heer de Greeve van dichtbij te hooren! Het is daarom verwonderlijk, dat deze zich katholiek noemende N.S.B.'er, zich aan alles trachtte vast te klampen om zijn katholiciteit tezamen rnet zijn N.S.B.-schap te verklaren, terwijl deze uitspraken toch zeker allen on dergeschikt zijn te achten aan het woord der Bisschoppen, zijnde het hoogst aanwezige Kerkelijke gezag hier te lande! Hij sloeg ook nog een blunder, toen hij even zijn concentratievermogen verloor en iets be weerde over „de hier in Schiedam verschij nende sufferds", daarmeme doelend op de plaatselijke bladen. Weet de katholiek Boddé niet, dat hij niet moet beleedigen, als hij het den geheelen avond over liefde heeft gehad tot den even- mensch? Doch het mooiste is wel dit: In de zaal was ook iemand onder het gehoor, die lid is van de N.S.B. en deel van het personeel uitmaakt van één van die Schiedamsche sufferd-bladen! De zaal was slecht bezet. Er waren hoogstens 250 toehoorders, o.w. een vijftal katholieken in functie, dus niet als belang stellenden. En dat bij een aantal van 29000 in Schiedam woonachtige Katholieken! Op Vrijdag- 6 November houdt de R. K. Standsorganisatie voor den werknemenden middenstand een vergadering in den R. K. Volksbond. Op deze vergadering zal de heer D. Flapper een causerie houden „Het Kerkelijk jaar in den burgerlijken jaarkring". ST. BARBARA-VEREENIGING. Aan de leden der bovenvermelde vereeni- ging en mede belangstellenden, wordt be kend gemaakt, dat de jaarlijksche kerkhof- oefening, welke steeds gehouden wordt, op den eersten Zondag na Allerzielen, wegens bij zondere aangelegenheid niet kan doorgaan. Ze zal plaats hebben op Zondag 22 Nov. Men ge lieve dezen datum te noteeren om a.s. Zon dag teleurstelling te voorkomen. WATERPOLO. Donderdagavond speelt het eerste heeren zevental van S.Z.C. in het Sportfondsenbad aan de Burg. Knappertlaan een oefenwedstrijd tegen H.C.Z. uit Den Haag. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. HINDERWET. Ingekomen zijn verzoeken van: 1. J. J. den Boer om vergunning tot uit breiding van de houtwolfabriek in het pand Buitenhavenweg 118120, kadaster Sectie L no. 2475 (ged.), met een stoomketel van 21 M2. verwarmingsoppervlak, zulks met ver plaatsing van 2 electromotoren van resp. 5 en 2 p.k., de 2 houtwolmachines en de pers, en met verwijdering van 1 electromotor van 3 p.k.; en 2. J. J. A. van Alphen om vergunning tot oprichting van een rookerij van vleeschwaren in het pand Korte Kerkstraat 7a, kadaster Sectie B, no. 1529. Deze verzoeken zijn met de bijlagen op de Secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag den 18 November 1936 des voormiddags ten 11,30 ure, zal ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. SCHIEDAM, 4 November 1936. Voor den landdag, welke door de R. K. Staatspartij in de Nenijtohal te Rotterdam op Zondag 15 Nov. a.s. wordt gehouden, zijn te Schiedam kaarten verkrijgbaar bij de vol gende adressen: Concierge R. K. Volksbond, Lange Haven 71; F. Elshof, Dam 40; M. Th. Janse, Lek straat 47; W. Klippers, Zalmstraat 3; W. Loos broek, Jos. Israëlstraat 10; W. v. d. Pluijm, Beierl.straat 9; W. Roeling, Hoogstraat 83 en bij het secretariaat Hoogstraat 182. Verwacht wordt! Zwakke tot matigen Zuid-Westelijke tot Zuidelijken wind, nevelig tot zwaar bewolkt, aanvankelijk weinig of geen neerslag, weinig verandering in temperatuur. De depressies zijn iets in diepte afgenomen, maar blijven zich nog van West naar Oost of Noord-Oost bewegen. De Britsche eilanden eilanden hebben opklarend weer met matige Westelijke wind en weinig regen. Aan de Noorsche kust valt nog regen en sneeuw. Zweden heeft opklarend weer met sneeuwval, zoodat de vorst in enkele plaatsen tot streng is toegenomen. Voorloopig is vrij zacht weer te verwachten, afgewisseld door lichte regenbuien, waarschijnlijk zal de wind mor gen wat toenemen. OUDERAVOND ST. JOSEPHGEZELLEN. Gisteravond is in het Gezellengebouw aan de Nieuwe Haven een zeer geslaagde ouder avond gehouden. Al was de opkomst bevredi gend, toch was de nijvere praeses niet vol daan. Ouders'. Nog kunt gij uw belangstelling toonen, want vanavond wordt een tweede ouderavond gegeven. Het gezellenwerk is uw belangstelling over waard. Geen indoortraining. In verband met den te houden ouderavond, maakt het bestuur van S.G.V. bekend, dat de wekelijksche indoortraining hedenavond geen doorgang zal vinden. ST. NICOLAASFEEST. Om 1500 kinderen een gezellig St. Nicolaas- middagje te bezorgen, is heel wat noodig. Daarom hebben zich verschillende jonge da mes bereid verklaard, om met lijsten te col- porteeren, waarop men voor een kleine of groote gave kan inteekenen. Deze collecte geschiedt met toestemming van B. en W. De dames gaan rond van 3 tot 14 November. Men bereide haar een aange name ontvangst en teekene royaal in, opdat voor 1500 kinderen van den Bod voor Groote gezinnen op 6 Dec. a.s. slage! BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 31 Oct.2 Nov. GEBORENPeter, zoon van J. van de Vooren en A. Bogerd, Mariastraat 78 Franciscus J„ zoon van J. W. Naterop en E. G. J. Eising, J. A. Alb. Thijmstraat 24 Aaltje, dochter van H. Groeneweg en J. M. Mak, Mariastraat 83. OVERLEDEN: P. Hoogstad 56 jaar, echt- genoote van G. P. van Galen, Nassaulaan 75 P. den Bezemer, 74 jaar, Nassaulaan 75 K. L. Schellenberg, 35 jaar, Nassaulaan 75 4 Nov.: Groote Schouwburg, Troubadour, (Ital. Opera), 8 uur. Tivoli-Schouwburg, Zoek de zon op (Nat. Revue), 8 uur (boven 18 jaar). Dagelijks: Arena, variété-programma, 2,15 en 8,30 uur. Zondags ook 5 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 5 November in: Tentoonstellingen: Werken van A. Leef lang, De Studio: Rotterdam. SCHIEDAM, 4 Nov. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop- tiandeL. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. ƒ14 per H.L. Spoeling. Spoeling 1,20—1,30 (niet officieel) SCHEEPVAART SCHIEDAM, 3 Nov. Aagekomen: Noorsch s.s. Navarra, ledig van Antwerpen om te dok ken in de Wiltonhaven; s.s. Foina, met ijzer erts van Sagvaag in de Wilhelminahaven. Iedere automobilist kan u dadelijk vertellen, hoeveel kilometer per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meter ze wel noodig hebben om met die vaart te stoppen I Gisteravond te ongeveer acht uur is brand uitgebroken in de motorboot „Ito II", liggende in de Binnenhaven en eigendom van de firma Vermeer en van den Arend. De brand is ont staan doordat men bezig was met het drogen van kleeren. De kajuit in het vooronder is uitgebrand. He: vuur is gebluseht door gas ten van slangenwagen 38 met één straal op de waterleiding, onder leiding van onderbrand meester van Luyk en brandmeester van Ber- kel. Mede aanwezig was slangenwagen 37. De 63-jarige C. Koppenhol wonende Snel- lemansstraat is gisteren in de Zaagmolen straat door een personenauto, bestuurd door den 23-jarigen H. L. R. uit Schiebroek. De man bekwam een hoofdwonde en een hersenschudding en is door den geneeskun digen dienst overgebracht naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel. Gisteren heeft de 52-jarige L. van, San ten wonende Oudelandstraat, aan de Maas haven een paal tegen zijn linker heup ge kregen. Met een gebroken linker dijbeen is hjj in het Havenziekenhuis opgenomen. Dé 14-jarige wielrijder G. Heus wonende Spiegelnisserkade is gisteren op de Croos- wijkschekade, hoek Crooswijkscheweg door een vrachtauto, bestuurd door J. K. uit de Zwartjanstraat aangereden. Met een hoofd wonde en een hersenschudding werd hij opge nomen in het Ziekenhuis aan den Bergweg. Te Schiedam had gistermiddag de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer Wolters, een der slachtoffers van de ramp bij Wilton' Fijenoord. Door kameraden werd de baar naar het graf gedragen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1