nöEZOMDEM f^éTUKKÈM herhaling van kreislers sissy. BEWAKERS VAN ONZE KUSTEN 4 WS DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. lÉ»bM ROTTERDAM. - v 59ste JAARGANG, DINSDAG 10 NOVEMBER 1936 Nö. 17710 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM^ TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 STADSNIEUWS. VIERING ST. WILLIBRORDUS- FEEST. DE BRANDSTOFFENTOESLAG. gevallen. HET STADION FEIJENOORD Oplossing in het parkeer- vraagstuk. ITALIAANSCHE OPERA Madame Butterfly. Bij den verjaardag der Noord- Zuid-Hollandsclie Redding-Mij. en VREEMDELINGENVERKEER. BELGISCH CONSULAAT. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. j NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zjjn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk. POSTCHEQUE, en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT m De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct, Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond, Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief, Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig' heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bjj vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen, 250.bij ver lies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies Van een duim; f 15. bij verlies van een wijsvinger; 50.bij verlies van twee voorste ledematen van een band; f 25.bij verbes van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Het program der feestviering van het Fa- tronaatsfeest luidt nu als volgt: 's Morgens in eigen parochiekerk ter H. Ta fel naderen. Om half elf de Hoogmis, welke voor de levende en overleden leden zal wor den opgedragen in de Parochiekerk van den H. Joannes de Dooper. Dus niet zooals in de eerste aankondiging stond vermeld, in de H. Hartkerk in de Gor zen. 's Avonds 8 uur feestelijke vegradering in het Bondsgebouw, spreker Rector J. p. Bots met het onderwerp: „Een overdenking bij de St. Willibrordusput". Voorts zal er op 24 November in het Bonds gebouw, Lange Haven 71, een ledenvergade ring worden gehouden. Op 25 November valt de 2e cursus-avond. Spr. kap. Th. van Woesik, uit Rotterdam over >.De Werkelijkheid van het Communisme". Ter voorkoming van misverstand moet er de aandacht op worden gevestigd, dat voor dezen. toeslag niet in aanmerking komen, zij, die bij anderen inwonen, dit in de meest uitgebreide beteekenis, zoodat o.m. hij, die bij iemand een kamer heeft gehuurd, geen aan spraak op kolenbijslag kan maken. Evenmin kan toeslag worden verleend aan hen, die kostgangerssteun genoten en daar na gehuwd zijn en aan hen, die als inwo nende zonen geen zelfstandigen steun ge noten en gehuwd zijn en nog geen 3 maanden in het vrije bedrijf hebben gewerkt of nog geen jaar gehuwd zijn ook al hebben zij een eigen woning gehuurd. Deze regeling geldt voor alle groepen van ondersteunden. 10-JARIG BESTAAN CONGREGATIE ST. THOMAS VAN AQUINO De jongenscongregatie van de Havenkerk geeft een feestavond ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan op Zondag 15 Nov. in gebouw Musis Sacrum. Medewerking zullen verleenen de Black and White-band en op het tooneel de Funny makers. VER. „DE AMBACHTSSCHOOL VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN" Naar wij vernemen, besloot het bestuur der Ambachtsschool, alhier, zulks in het belang van den goeden gang van het Onderwijs, voor het vervolg den leerlingen slechts bij hooge uitzondering, en dan nog slechts voor zeer bijzondere gevallen van persoonlijken aard, vrijaf te geven. DAMES-, MEISJES- EN KINDER KOORZANG. Onder leiding van den heer Paul C. van Yperen zal hedenavond in het Vereenigings- lokaal de tweede uitvoering worden gegeven van dames-, meisjes- en kinderkoorzang. Solis tische medewerking verleent de violiste Enny Zoete. AUBADEKOOR „de PRINCEVLAG". De eerstvolgende repetities van het aubade koor van de Princevlag zijn vastgesteld op de Donderdagen 12 en 26 November. Gisteren kwam zekere M. v., doordat een stuk hout tusschen de spaken van zijn rijwiel geraakte, in de Schoolstraat te vallen. Hij bekwam een bloedende wonde aan de kin. Hij is door dokter v. d. Broek verbonden, AANGEREDEN Gisteren werd op het Rubensplein alhier de 54-jarige c uit Rotterdam, die onverwachts e en iijweg overstak, door een vrachtauto ge grepen en tegen den grond gesmakt. Hij be kwam een bloedende wonde boven het rechter oog en schaafwonden aan de rechter arm. Den chauffeui van den vrachtauto treft geen schuld. C. werd in de politiepost aan de Fr. Haverschmidtlaan verbonden. BLIK KOEKJES GESTOLEN, Door D. K. werd bij de politie aangifte Seclaan van diefstal van een blik koekjes door een ongeveer 10-jarig meisje J. H. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). de k. d. p. In de N. S- C. van o Nov. 1936 verscheen ©en kort stukje, bedoeld als tegengif voor Vaan-consumenten. In dit stukje heb ik niets maar dan ook niets anders gedaan, dan den inhoud van enkele Vaan-artikelen aanhalen, ten einde deze menschen aan het verstand te brengen dat ze dwalen. De K. D. p. schijnt dit onnoozele stukje zoo gewichtig te vinden, dat er een apart ruim verspreid strooibiljet aan gewijd moest worden. En daarin wordt niets meer of minder ge zegd, dan dat ik vergif uitspuw. Werkelijk, ze hebben gelijk met hun con clusie. En daar ik niets anders gedaan heb, dan het schrijfsel der „Vaan" weer te geven, moet ik hieruit vaststellen, dat de K. D. P. haar eigen lectuur als vergif beschouwt. Prosit. Maar men gaat in dat strooibiljet met geen enkel woord in op mijn uitnoodiging, om de in de laatste twee jaren om hun K. D. P.- schap uit den R. K. Volksbond geroyeerde personen op een lijstje te schrijven. Ik zei immers, dat ze daar een vel papier voor noodig hadden ter grootte van een post zegel met een centimeter wit aan eiken kant. En zulk een vel, gezien de royaliteit van het strooibiljet, hadden ze niet eens noodig. Het lijstje had er best bij gekund. Hoe weinig de inhoud van het strooibiljet te beteekenen heeft; het ziet toch nog kans om de heeren vrijgestelden te beschuldigen, dat zij door middel der organisaties, de ver vloekte politiek der R. K. S. P. veilig trachten ta stellen. Ho, ho, broertjes, deze toon past niet in den mond van hen, die zoo geweldig over de naastenliefde preeken. De R. K. S. P. volgens het strooibiljet aan de zijde der kapitalisten. Bewijs: de H.H. Leiders zijn bij het kapi taal geïnteresseerd, immers de heer Goseling aanvaardde een commissariaat aan de Am- sterdamsche Bank. Zoo doorredeneerend, moet dus van de K. D. P. gezegd kunnen worden, dat zij aan de zijde der arbeiders staat, omdat hun leiders (het verschil tusschen enkel- en meervoud is van geen belang) b.v. hun partijsecretaris, heelemaal niets met kapitalisme uitstaande hebben. Bij de eerstvolgende publicatie kan dat den arbeiders duidelijk verkondigd wor den; dat wekte vertrouwen, weet u. Dit is het prachtigste zinnetje in het strooi biljet, om de Arbeiders bekommert men zich niet, die worden alleen gebruikt om des H.H. Ze tel in de Tweede Kamer te laten behouden. Dat doet de K. D. P. heelemaal niet, die spant zich alleen maar in, om des H. Wes- selings zetel in de Tweede Kamer van leu ning, zitting en pooten te voorzien, opdat hij kan zitten als hij gekozen wordt. Indien deze toekomstige zetelcandidaat; schoenmaker bij zijn leest gebleven ware, zou hij nu gepensioneerd zijn, dus is het wel wat laat, om over de ruggen der georganiseerde arbeiders het Binnenhof te beklimmen. Er zijn er gelukkig niet veel, die er sport in zien, in deze voor sport te dienen. De R. K. georganiseerde arbeiders hou den zich statuair en volgens den geest der Bisschoppen aan de Staatspartij. Die heeft zich trouwens nooit bemoeid met den inwendigen dienst dezer organisaties. Wat de K. D. P. wel tracht te doen. Laat deze partij zich met haar eigen roye menten, die werkelijk vaak voorkomen, be moeien. Wij laten haar daarin geheel vrij, al gaat het met een heele afdeeling tegelijk. Maar de onze behandelen wij uitsluitend zélf, zonder inmenging van derden. Dat mij de bijnaam lafaard zou moeten ge geven worden, als ik niet in een openbare ver gadering verschijn, meen ik te moeten betwij felen. Een Katholiek is principieel tegen stander van duel. Hij wisselt alleen van ge dachten met lieden, die voor overtuiging vat baar zijn. Ten slotte weet ik niet, tegen wie deze re gelen gericht zijn. Immeres, onder het strooi biljet staat. Namens de Propagandaclub der Kath. Democr. Paf tij. N. I. E. M. A. N. D. 1 Het doet verdriet Als men zoo ziet,' Dat nuchtre' menschen dwalen Het oog verblind En kwaad gezind Tot scha der idealen. M. ROOSENDAAL'S 25.000STE. De feeste- ling, nummer 15 van het gezin Verbraak. gevonden voorwerpen Te bevragen op het Hoofdbureau van Politie aan de Lange Nieuwstraat te Schiedam, de volgende in het tijdvak van^27 October 1936 tot en met 9 November 1936, gevonden voor werpen, op alle werkdagen tusschen 1 en 2 uur. Zes sleutels aan touwtje, rozenkrans, lede ren riem, rozenkrans, lorgnet, autoband, kin derschoentje, lederen ceintuur, sleutel, hon denzweep, dameshoed;- portefeuille met papie ren, handschoen, doos inh. 2 sjaals en bont kraag, koffergramofoon, portemonnaie me inhoud, kosteloos rijwielplaatje, zwarte direc toire, paar regenpijpen, paar grijze handschoe nen, stel rijwielsnelbinders, hondenhalsband, bril, damesparapiuie, bruine glacé-handschoen knop an autoportier, kindermuts, wollen da- meshandsqhoen, alpenmuts, gymnastiekschoen .•damesbontkraag, paar bruine dameshand schoenen, kinderhandschoentje, reserve wiel van een auto, lederen étui met inschrijvings biljet. Bij vinders: armband, A. Admiraal, Hout straat 20b; belastingplaatje in étui, H. J. t Koning, Anth. Muysstraat 75; kinderjurkje, S. Medcr, Vriendschapstraat 8b; damesporte- monnaie met inhoud, P. J. de Bruin, Rubens- plein 19; dameshandschoen, P. Bijloo, Singel 129; Fransch boek, L. Korpelijn, van Marum- straat 23a; gymschoen, A. v. d. Ende, West Frankel.straat 115b; 2 heipalen, Brugwachter Hoofdbrug; damesmuts,'C. Panis, Schie 72; rijwielbelastingplaatje, P. '1 Kart, Boschpol- derplein 25, Rotterdam; rozenkrans, F. Veld hoven, Huysmansstraat 14a; vulpen, E. Dinke- laar, Gordonstraat 23c; damesmuts, A. Bie zen, Middelhamisschestraat 43b; kinderringe tje, S. Guliger, Julianalaan 96a; rozenkrans, H. Overheul, Buitenhavenweg 176 12; gereed- schapstasch met 2 sleutels, K. Hoogstad, SJ>in- huispad 24; damesportemonnaie met inhoud, M. Moorman, Snelliussingel 40b; ceintuur, B. Ravens bergen, Tollensstraat 4; rijwielbelas tingplaatje, J. Komaat, Wassenaarstr. 38; geldstukje, B. Sjoerdsma, Overmaasschesteeg 5; jongensjas,-Collignon, Sluiswachter, Buiten- sluis; rijwieltaschje met gereedschap, A. Bom- hof, Amalia van Solmsstraat 25a; rijwielbe lastingplaatje, J. v. d. Brand, van Marumstr. 23; rijwielbelastingplaatje, A. den Uil, Vlaard. dijk 265 a; wollen zwempak, Stekelenburg, Hagastraat 30; kinderportemonnaie met inh. P. Bijl, Prinsensteeg 34; paar roode dames sokken, B. vd d. Kroon, Tuinstraat 7; bril, J. van Santen, Spinhuispad 17; zwart lederen damestasch, Th. Willebrand, Villastraat 32; ring met 3 Lipssleutels, R. P. Kind, Buys Ballotsingel 17a; kosteloos rijwielbelasting plaatje, J. de Vries, Maasdamschestraat 6b; vulpotlood, S. Slok, J. A. Alb. Thijmstraat 51a; rozenkrans, P. Oomen, Puttershoeksche- straat 27; grijze glacé dameshandschoen, J. Mulder, van Swindenstraat 58b; zwart hondje, A. N. de Wit, Lange Singelstraat 11; kaart (groenten), J. Suttorp, Buitenhavenweg 178; paar heerenhandschoenen, H. Scholte, Villa straat 96; rijwielbelastingplaatje, B. van Ros- sum, N. Maasstraat 2; doublé dameshorloge met armband, C. v. d. Plaat, Aleidastraat 101 b; kosteloos rijwielplatje, J. Loch, P. Potter straat 56a; jachthond, J. B. Touw, Hoog straat 76; portemonnaie, B. van Gerven, Vis- scherstraat 4; paar gymn. schoenen, P. van Domen, Strijenschestraat 31; ring met drie sleutels, D. Knotsenburg, N. Maasstraat 116; kinderportemonnaie inh. spaarzegels, A. Bal- lijns, Mesdaglaan la; eikenhouten theeblad, C. Schippers, Kreupelstraat 18; paar wollen kinderhandschoentjes, W. Brouns, Fabristr. 86a; medaillon met portret, A. L. Elgers, W. Frankel.straat 76; portemonnaie met inh., G. Liefhebber, Groenelaan 97b; zwart lederen dameshandschoen, B. Jansen, Lange Achter weg 9a; kosteloos rijwielplaatje, A. de Klerk, Pascalstraat 9; hondje, C. van Hengel, Boer- havelaan 50; rijwielbelastingplaatje, P. Valk, N. Masstraat 97c; 2 schragen, p.a. Elberse, Noordvestlaan 36; zweep, P,. Vermeulen, Zwartewaalschestraat 56a; wollen das, G. B. Kersen, Numansdorpschestraat 8b; muts en handschoen, M. Kerklaan, Ph. van Bourgondie- straat 5b. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 78 November GEBOREN: Eldert A., zoon van A. A. van der Heiden en M. H. Harreman, Mariastr. 85 Gerritje M., dochter van J. Dikstra en J. G. van Ekeren, Mariastraat 83 Wilhel- mina J. F., dochter van F. A. Gouverneur en A. J. W. van der Vliet, Newtonstr. 18 Johannes C„ zoon van A. F. Reijmer en J. C. Groenendaal, Prof. Kam. Onneslaan 179 Theodoras J., zoon van M. C. Clarijs en H. C. Wiegman, Halleijstraat 28. OVERLEDEN: H. L. Letsch 66 jaar, Oost singel 52 H. P. Bouman, 87 jaar, Dr. No- letstraat 1 R. M. Heijligers, 71 jaar, wed. van W. J. L. A. Meijer, L. Haven 107 J. Winkelman, 50 jaar, Willem Brouwerstr. 30 SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 9 Nov. Aangekomen: Zuid- Slavisch s.s. Sloga, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 9 Nov. Vertrokken: Grieksch s.s. Margaritis, ledig naar Buenos Ayres; Noorsch m.s. Evina, ledig naar Aruba; Grieksch s.s. Marpessa, ledig naar Emden; Ital. s.s. San Pietro, ledig naar Rotterdam. Naar wij vernemen is in het parkeervraag- stuk van het Stadion Feijenoord eene bevre digende oplossing gevonden. Binnen afzienba- ren tijd kan nu de opening van het stadion worden tegemoet gezien. Woensdagavond a.s. geeft zooals gemeld de Italiaansche Opera te Rotterdam een opvoering van Puccini's Madama Butterfly en wel onder muzikale leiding van Maestro Vincenzo Marini. Evenals vorig jaar zal ook nu weer de vrouwelijke hoofrol worden vervuld door een Italiaansche zangeres en wel door de nieuwe soprane lirico van het Italiaansche Opera gezelschap Maida Girelli, terwijl de tenor Alessandro Granda als Pinkerton en Leo Piccioli als Sharpless zullen optreden. Luisa Squarzina zal wederom de rol van Soezoeki en Araldo Coda die van Oom de Bonzo ver tolken. Regie van Augusta Cardi en Riccardo Moresco. Gezien het groots succes zal de Fritz Hirseh-Operette nog een tweetal voorstellin- gen arrangeeren in den Grooten Schouwburg te Rotterdam, welke zijn bepaald op Zondag 15 November a.s. des middags en des avonds. Wederom zullen deze opvoeringen geheel ge lijk zijn aan de première en zullen Friedl Dotza, Fritz Hirsch, Paul Harden, Otto Aurich, Liesl Frank en tal van anderen de voornaamste rollen spelen. De voorstellingen zullen een populair karakter dragen. De jongste aanwinst van de N. Z. H. Redding Mij. de motorstrandreddingbooC „Jhr. H. J. Ortt"t Tot nu toe in totaal 5000 menschen- levens gered. DE Noord- en Zuid Hollandsche reddingmaatschappij viert mor gen, 11 November, liaar 112den verjaardag. Dit is voor ons aanleiding geweest eens met den secretaris, den heer H. Th. de Booy te gaan praten om het een en ander te hooien over de „levenservaringen van den jarige". Deze zijn wel zoo belangrijk, dat ze waard zijn nader bekend gemaakt te worden. In deze tijden is de vraag naar den toe stand der financiën wel zeer voor de hand liggend, te meer daar het hier een maat schappij betreft, die de overheid geen han den met geld kost, diegeen cent van het budget van het gemeentebestuur voor zich opeischt, doch die haar menschlievend werk tot heil van het zeevarende Nederlandsehe volk kan verrichten door vrijwillige bijdra gen. Ruim 42.000 gulden contributie, de in terest van een stamkapitaal en de door scheepvaartvereeniging Noord te IJmuiden geïnde gelden van binnenkomende schepen vormen de inkomsten waaruit het reddings werk op de gevaarlijke Nederlandsehe kust van de monden van de Eems tot Loosduinen (de rest van de kust ressorteert onder de Zuid-Hollandsche reddingmaatschappij) moet worden bekostigd. En wat moet daar al niet mee betaald worden In de allereerste plaats uitstekend en veel materiaal. In de tweede plaats wordt gezorgd voor de oud-redders, die zich werkelijk ver dienstelijk hebben gemaakt, de weduwen- en weezenondersteuning en tenslotte de pensioe nen van het vaste personeel. Op een vraag of de begrooting steeds sluit antwoorde de secretaris de heer De Booy: „Een begrooting maken wij niet, de redding maatschappij gaat van het standpunt uit, dat gene wat noodig is voor het reddingwezen moet er zijn. Als zeevarende mogendheid mag geen offer ons te groot zijn. Het Nederland sehe volk heeft dit steeds begrepen, de of fervaardigheid is altijd voldoende geweest. Daarom ook zijn wij behalve tot aankoop en onderhoud van materiaal, in staat per jaar dertig duizend gulden aan pensioenen en ondersteuningen te betalen, waarbij wij van het Carnegie-heldenfonds vijf duizend gul den ontvangen. Bij de laatste in Zweden ge houden internationale conferentie is geble ken, dat geen enkel land zoo veel voor oud redders en nabestaanden doet als Nederland. Moderniseering van materiaal. Maar ook voor de modemiseering van het materiaal is veel geld noodig. De bedoeling is in tien jaar de strandreddingbooten, waar dit noodig is, te vervangen door motor- strandreddingbooten, uitgerust met een 40 P.K. motor, 4 5 ton groot. Er zijn er nu vier in dienst en de vijfde is in aanbouw. Maar goedkoop zijn ze niet: twaalf duizend gulden per stuk. Daarbij komt dan nog een nieuw boothuis, een nieuwe wagen, een trac tor. In totaal kunnen wij wel op 25000 gulden per station rekenen. Ons materiaal kan in alle opzichten de vergelijking met dat in het buitenland doorstaan. Zoo hebben we b.v. in totaal elf motorreddingbooten, de vier groot ste zijn voorzien van een radio zend- en ont- vanginstallatie. Engeland is eveneens bezig lichte motorstrandreddingbooten te bouwen. In Duitschland is de eerste in dienst gesteld voor de Duitsche Waddeneilanden. Bij ons is een boot voor Hollum in aanbouw en in 1937 wordt er een op stapel gezet voor Terschel ling-Noord. De kustvaart neemt toe en Ter schelling heeft dan ook dringend behoefte aan een motorstrandreddingboot. Wanneer zoo'n kleine kustvaarder op de Noordergronden slaot, kan de „Brandaris" er onmogelijk bij komen. Ze hebben het daar met de roeireddingboot op Hollum hard te verantwoorden gehad, zware tochten op het Wad. Vorige jaar 19 October 1935 hebben ze den schipper, zijn vrouw en zeven kinderen van een tjalk ge haald in vliegend weer. September van dit jaar trokken ze naar de „Baltic", een tocht van vijf uur, de „Brandaris" was eerder bij het wrak en nam de schipbreukelingen over. Prachtige internationale samen werking. Het materiaal is in orde, maar een belang rijke kwestie vormt het voortdurende oefe nen. Mannen, booten en hulpmiddelen moeten steeds paraat zijn. Bij Callantsoog b.v. was sedert 1904 geen schip gestrand. Toch is er geen oefening verzuimd en gelukkigtoen de „Sirenes" op het strand liep was het lijnwerptoestel puik in orde. Geregeld con troleer ik aldus de heer de Booy het materieel, en even regelmatig worden bij ruwe zee oefentochten gehouden. Wanneer een schip in nood is kan tegenwoordig veel centraal geleid worden dank zij telefoon en radio. Vanuit mijn kantoor te Amsterdam kan ik via de zenders van de kustwacht- reddingbooten uitsturen en terugroepen. Ook over het contract met het buitenland vertelde de heer de Booy het een en ander: dat is in alle opzichten uitstekend te noe men. Geheimen kent het internationale red dingwezen niet. Rapporten, ervaring, resul taten van proefnemingen, zij worden uitge wisseld en vergeleken tot heil van de zee varenden. Op de gevaarlijke kusten van de Nederlandsehe en Duitsche waddeneilanden wordt, indien dat noodig is, eensgezind door Duitsehers en Hollanders samengewerkt om schipbreukelingen in veiligheid te brengen. Zoo redde b.v. kapitein Toxopeus met de „Insulinde" de twaalf opvarenden van de „Bromon", die vlak onder Borkum in nood verkeerde. In totaal we eindigen met enkele wel zeggende cijfers, die een dringend en voort durend beroep op het Nederlandsehe volk rechtvaardigen zijn door de mannen van de N.Z.H. reddingmaatschappij 5934 men- schenlevens gered, d.i. gemiddeld 53 per jaar. Gedurende October 1936 hebben in de voor naamste hotels en logementen hier ter stede vertoefd: Nederlanders 2323, Duitsehers 698, Belgen 164, Franschen 116, Engelschen 298, Denen 28, Noren 65, Zweden 29, Grieken 52, Luxem burgers 4, Portugeezen 8, Spanjaarden 29, Russen 15, Turken 2, Oostenrijkers 45, Hon garen 13, Estlanders 11, Letlanders 4, Lithau- ers 3, Italianen 47, Roemenen 1, Zwitsers 57, Amerikanen 125, Chineezen 24, Japanners 10, Brazilianen 2, Zuid-Slaven 7, Argentijnen 1, Chilenen 1, Polen 23, Finnen 15, Tsj. Slowa- ken 27, Danzigers 3, andere nationaliteiten 12. Totaal 4262 vreemdelingen. Het Belgisch consulaat is in verband met de herdenking van den wapenstilstandsdag Woensdag 11 November a.s. den geheelen dag gesloten. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM Londen 9,07; Berlijn 74,90; Parijs 8.63; Bel gië 31,48; Zwitserland 42,77%, Amerika 1,86; Denemarken 40.50; Zweden 46,77%, Noor wegen 45,57%. Verwacht wordt: Krachtige tot matigen Westelijke tot Zuid' Westelijken wind, afnemende bewolking, aan vankelijk nog kans op regen- of hagelbuien en iets kouder. De depressie is, In diepte afnemend, verder Noordoostwaarts getrokken en in het Zuiden en op de Britsche eilanden stijgt overal de barometer, maar ver in het Westen nadert weer een volgende vrij diepe depressie. Op de Britsche eilanden werd het weer guur. In Schotland kwam zelfs vorst voor. De wind is nog krachtig tot stormachtig om de Iersche zee en in 't Kanaal en er vallen plaat selijk regen- of hagelbuien. Ook in Zuid- Frankrijk daalde de temperatuur in verband met een helderen nacht, zoodat overdag hoogere temperaturen te wachten zijn. In onze omgeving is tijdelijk eenige op klaring te wachten met alnemenden wind, aanvankelijk nog met regen- of hagelbuien. Vermoedelijk volgt dan na een kouden nacht krimpende en toenemende wind. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius, R. EL Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. EL Metaal bewerkers bond „St. Eloy", gebouw R. EL Volksbond. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 61 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. EL Gem. l'ooneelvereen. „Aiberdingk i'hjjm", R. EL Volksbond, half 9. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. K_ EL Volksbond. ElkeD Woensdagavond lndoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast GezeUentiuls. lederen Woensdagavond om nail 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den K. EL Volks bond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereenigtng Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van bet Symphorue-orkest L van Beethoven (dir. J C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Eiaven 55. lederen Donderdagavond van half 9 tot balt 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezelienvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses In ge- uouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdagavond half 9. Boven zaal R. K. Volksbond. Clubavond K. J. M. V., lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. EL Volksbond. SCHIEDAM, 10 Nov. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop- nan del. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. ƒ14 per H.L. Spoeling. Spoeling J 1,201,30 .(niet officieel). 10 N o v.: Groote Schouwburg, Schoop- ballet, 8,15 uur (volw.). 11 Nov.: Groote Schouwburg, Mad. But terfly (tal. Opera) 8 uur (volw.). 12 Nov.: Nutszaal, concert Rotterdamsch Trio, 8 uur. 13 Nov.: Doelenzaal, Uitvoering R. K, Gemengd Koor, 8,15 uur. 14 Nov.: Doelenzaal, Concert Philharmo- nisch orkest, 3,30 uur. 15 Nov.: Schouwburg, Sissy (Fritz Hirsch- Operétte 2 en 8 uur (voor volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programmas* tot en met Donderdag 12 November in: Luxor: Gelukskinderen (boven 18 jaar) Corso: De kleine kolonel: Lumière: De engel der duisternis (volw.); Capitol, City en Cen traal: Muiterij op den Bounty (boven 18 jaar) Grand: Comedie om geld; Studio: Moeder schap (volw.); Colosseum: Eén te veel aan boord en Het schandaal van den dag (volw.). Scala: Rose Marie; Ooster; Zingende jeugd en De middernacht-prins (boven 18 jaar) Olympia: 13 uur in de lucht en Prairie-gang sters (boven 18 jaar)Victoria: De weggeloo- pen bruid en Zoo de ouden zongen (volw.); Thalia: Hollywood zoekt een prinses (boven 18 jaar). Dagelijks: Arena, variété-programma, 2,15 en 8.30 uur. Zondags ook 5 uur. Ti- voli-Schouwburg, Zoek de zon op (Nat. Re vue) 8 uur (boven 18 jaar). Tentoonstellingen: De Studio: Werken van A. Leeflang, Rotterdam. Schiedam. Passage theater 8 uur Chinees Goud en Cassidy de Wreker (boven 18 jaar).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1