HILLEGERSBERG VLAARDINGEN MAASSLUIS DINSDAG 22 DECEMBER 1936 ROTTERDAMSCHE KEGELBOND. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. KERSTFEEST DER GEVANGENEN. SOPHIA KINDERZIEKENHUIS EN ZUIGELINGENKLINIEK. TEWATERLATING „KANTOENG Gebouwd in opdracht van Koloniën voor de timvinnine in Neder landschdndië. DE GROOTSTE TER WERELD. COMMISSIE INZAKE HEI PERSONENVERKEER. EXAMENS STENOGRAFIE. ERNSTIGE VERKEERSONGEVALLEN, ERNSTIG ONGEVAL. ONDERLING HULPBETOON, DE R K ZUIDER TOONEELKRING. KERST-EXPOSITIE ST. LOUISSCHOOL DOOR VERBLINDEND LICHT, FOTO-TENTOONSTELLING. MUSEUM BOYMANS, KERSTVIERING OOSTENRIJKERS. BURGERLIJKE STAND. ROTTERDAMSCHE R. K. SCHAAK- VEREENIGING. WAGNER-AVOND IN ROTTERDAM. ROTTERDAMSCH CRISIS-COMITE. enting Tegen diphtherie. binnen gekomen Zondagavond eindigden de wildwedstrijden van den Rotterdamschen Kegelbond. De balans van de wedstrijden is niet al te gun stig wat betreft de deelname. De onderlinge kamp was wel de moeite waard en vooral de duo-wedstrijd liet Zaterdag en Zondag goede sport zien. Mevr. Frima en Borkus wierpen 2 x 87. De tweede en derde koppels moesten hiervoor de vlag strijken. Van de korpswedstrijden, waarvan de uit slagen reeds vermeld werden, valt- nog te be richten, dat Alle Neune den wisselbeker van het clubkampioenschap en de Frima-beker in definitief bezit kreeg. Mevrouw Frima kreeg den Somers-beker als hoogste werpster een jaar in bezit. De heeren van Loon, Dik, Meyer, Nef- kens en Brücker werden senior, de heer Vreug- der.hil wist zijn eersten concours-prijs te be machtigen. De eindstanden zijn als volgt: Duo-wedstrijden: 1. Mevr. Frima—Borkus 2 X 87, 2. Martinot—Strack v. Schijndel 85—84, 3. C. en W. van Eiick 8483. Baan B Seniores: Sanders 4—45, Kosten 3 X 45, W. v. Ei.ick 453 X 44, Kooiman 452 X 40, Strack v. Schijndel 45. Baan B Juniores: v. Loon 45, Dik 4443, A. Bastran 44—2 X 42—41, Bouman 4341, v. Nieuwkerk 43, Duchateau 2 x 42, Versluys 42 38. Somers-beker Mevrouw Frima: Baan C Seniores: Sanders 45—2 x 44, Kos ter 4544, Kooiman 4543, Martinot 4538, W. v. Ei.ick 2 X 4443; Juniores Brücker 4442, Dik 43, Werksen 4241, Delmee 422 x 40, v. Olh 421 x 40, Roower 412 X 40, Wasman 41—2 X 39. Handicapwedstrijd: Meijer 6549, Nefkens 6544, v. Dongen 602 X 57, Schravesande 60—21, Bouman 59—57, Dik 57—55, Borkus 57, Vreugdenhil 2 X 53. Schending van de Octrooi.wet- Retraite in de Strafgevangenis. Ter voorbereiding van het hoogheilig Kerst feest, had in de Strafgevangenis aan den Noordsingel alhier, de jaarlijksehe retraite voor de gedetineerden plaats. Deze retraite werd van 15 tot 20 December gehouden. Leider was de weleerwaarde Pater Ph. Sweep O.F.M. Voor deze gelegenheid Was het priesterkoot der gevangeniskapel keurig versierd met bloe men en planten en straalde in kaarslicht. De geestelijke oefeningen werden des mor gens en des middags gehouden Voor en na de oefeningen werden door de gedetineerden toe passelijke liederen gez- ren met begeleiding van het orgel, dat bc >eeld werd door den heer Thom. van Vlijmen. De geest der gede tineerden was goed, gezien de gespannen aan dacht, waarmede zij de predikaties volgden. Het glanspunt van de retraite was wel de Zondagmorgen, waarop de sluiting plaats vond. De H. Mis werd opgedragen door den weleerwaarden pater M. R. Schoenmaeckers O.F.M. aalmoezenier der Strafgevangenis. Het dameskoor „Lux in Carcere" onder de bekwa me leiding van den heer Thom. van Vlijmen verleende hierbij medewerking. Na het Evan gelie hield de eerwaarde leider een kort voor bereiding tot het H. Communie. Een treffend moment was het, toen de dames en heeren be stuursleden en ambtenaren met 67 gedeti neerden ter H. Tafel naderden. Nadat de Pau selijke zegen was gegeven, werd de retraite gesloten. De weleerwaarde pater Schoenmaeckers beeft daarna een dankwoord gesproken tot de directie der Strafgevangenis voor de verleen de medewerking. Vervolgens betrok Z.Eerw. in zijn dankwoord de dames en heeren beamb ten der gevangenis voor hunne bereidwillig heid, waarmede men hem in deze dagen ter zijde had gestaan. Voorts bedankte hij den wel- eerw. pater R. Meijs voor de assistentie bij het biechthooren en de bestuursleden en amb tenaren der R. K. Reclasseeringsvereeniging voor het goede wat zij in het afgeloopen jaar voor de gevallen evenmensch hadden gedaan. De gedetineerden werden aangespoord om in hunne gemaakte goede voornemens te vol harden. Hij wenschte allen een Zalig Kerst feest toe. Het was een morgen vol van gees telijke wijding en voor de gedetineerden een heerlijk Kerstfeest. Benoeming van een directeur- administrateur. Een dezer dagen is tot directeur-admini strateur van het nieuwe ziekenhuis aan den Gordelweg te Rotterdam, hetwelk thans nog in aanbouw is, benoemd de heer H. van Ree, kolonel intendance, hoofdintendant van het K.N.I.L. b.d., thans tijdelijk woonachtig te Amsterdam. De heer van Ree, die 56 jaar oud is. diende oorspronkelijk circa 9 jaar bij de militaire administratie, daarna volgde hij de intendance opleiding aan de Hoogere Krijgsschool. Tij dens deze opleiding maakte hij de mobilisatie mee als fungeerend kapitein-intendant, zulks van 1 Augustus 1914 tot begin Februari 1918. Als interdance-officier organiseerde de heer van Ree een nieuwe afdeeling bij den Indi- schen Centralen Aanschaffingsdienst (Ica) te Bandoeng. Tenslotte verwierf hg den hoogsten voor hem bereikbaren rang en functie van ko lonel-hoofdintendant van het Indische leger. In Juli 1935 verliet de heer van Ree den mili tairen dienst met pensioen. De bouw van het nieuwe ziekenhuis is thans zoo ver gevorderd, dat tot de inrichting van de verschillende lokaliteiten kan worden overgegaan. Daarom is thans de heer van Ree tot directeur-administrateur benoemd. Op hem komt de taak te rusten het daarheen te leiden, dat de opening van het nieuwe zie kenhuis in de maand April 1937 kan plaats hebben. De 27-jarige monteur G. J. A. had in Juni van dit jaar de Octrooiwet geschonden, door eenige radiotoestellen te vervaardigen en in het verkeer te brengen, waarbij gebruik was gemaakt van de Nederlandsche octrooien 7398, 7684 en 10999, waarvan de N.V. Philip's gloeilampenfabrieken te Eindhoven de houd ster is. Verdachte erkent de feiten. Hij was er al mee opgehouden, doch doordat eenige men- schen aandrang op hem hadden geoefend, was hij er later weer toe overgegaan nog enkele van die toestellen te maken, Nadat namens de N.V. Philips' gloeilam penfabriek de technicus P. G. Moerel gehoord was omtrent de aan deze vennootschap toe- behoorende octrooien, heeft het O.M. requi sitoir genomen, waarbij het opmerkte, dat verdachte al het een en ander met betrek king tot de Octrooiwet heeft meegemaakt. Reeds twee jaren geleden is h{j door Philips gewaarschuwd op te houden met het waken van toestellen, waarin haar octrooien arden gebruikt. Die waarschuwing heefit ve, lachte in den wind geslagen en het gevolg is geweest dait Philips die hulp van de rechtbank inriep, die op 13 September 1935 verdachte bij haar vonnis gelastte met het namaken op te hou den, daarbij een dwangsom stellende van 100 gulden voor elk toestel, dat verdachte nog, in strjjd met de octrooiwet zou vervaardigen. Verdachte die niets bezit, lacht wat om een dwangsom. Hij gaat voort en denkt: Jullie moet mij maar snappen. Op zeer brutale manier is hij doorgegaan. Zelfs plaatste hij advertenties, waarin fabriekstoestellen wer den aangeboden voor i 35. Op die advertenties heeft verdachte een bestelling van 25 toestei len gekregen. Toen er tien waren klaarge maakt, deed de politie te zijnen huize een inval en nam de toestellen in beslag. Het O.M. meent, dat deze verdachte door een strenge straf moet leeren eerbied te hebben voor wat de energie en het vernuft van anderen tot stand heeft gebracht. Het O.M. eischte 3 maanden gevangenisstraf, met verbeurdverklaring van de in beslaggenomen toestellen en met bevel tot openbaarmaking van het vonnis. Mr. K. W. Zieleman pleitte clementie. Het O.M. heeft verder nog geëiseht. tegen den 34-jarigen ijzerwerker C. J. v. d. W. die in het bezit was geweest van 36 kg. gesmokkelde Belgische margarine, een gevan genisstraf van 1 maand; tegen den 26-jarigen schipper A. L. S. uit Veldhuizen, gedetineerd wegens diefstal van een vlet, een gevangenis straf van 3 maanden, met aftrek van de pre ventieve hechtenis. Uitspraken 28 December. Onder belangstelling van vele genoodigden is hedenmorgen van een der hellingen van de N.V. Werf Gusto, v/h. firma A. F. Smulders, te Schiedam te water gelaten de tinbagger molen „Kantoeng", gebouwd in opdracht van het departement van Koloniën voor de tin- winning in Indië. Tot de genoodigden behoorden o.a. de heeren J. F. W. van der Meulen, hoofd der 5e af deeling van het ministerie van Koloniën, als vertegenwoordiger van den minister van Ko loniën dr. H. Colrjn en mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren, directeur van het departement van Verkeer en Waterstaat in Ned.-Indië. In de plaats van de echtgenoote van den directeur van het technisch bureau van het departement van Koloniën, die door ziekte verhinderd was, verrichtte hun twaalfjarig dochtertje Ellen FreydanckOesinger de plechtigheid der tewaterlating. Te kwart voor tien begonnen de sirenes van de werf en van schepen in de omgeving te loeien en sloeg de flesch champagne tegen den achterkant van de „Kantoeng" stuk. Langzaam begon het logge gevaarte van de helling te glijden en kwam vlot in het water van de Maas terecht, waar juist op dat oogenblik een druk verkeer van schepen heerschte, dat echter ongehin derd voortgang kon hebben. Terug in het directie-gebouw dankte de heer F. Smulders, lid van den raad van be heer der Werf Gusto de aanwezigen voor hun belangstelling, in het bijzonder den heer Van der Meulen als vertegenwoordiger van den minister-president en den minister-president en minister van Koloniën, en de kleine Ellen FreydanckOesinger, „wier zwakke kinder hand den tinbaggermolen tot zijn element had toegelaten en daarmee een kracht van 70.000 P.K. had ontketend". De directeur van het technisch bureau van het departement van Koloniën, ir. H. Frey danckOesinger, herinnerde aan de uitmun tende samenwerking, waarin dit merkwaar dige werkstuk was tot stand gekomen en bracht in het bijzonder hulde aan de heeren A. Guyot van der Ham, hoofdingenieur en F. Hartman, technisch hoofdambtenaar van het technisch bureau van het departement van Koloniën, onder wier toezicht deze tin- bakkermolen was gebouwd, die een van de grootste, zooal niet de grootste ter wereld is. Schier elke faculteit der technische weten schap was bij den bouw betrokken, zoowel de scheepsbouw als de werktuigkunde, de mijn bouw, de technologie enz. Deze opdracht was tevens een bewijs van de onjuistheid der bewering, die wel eens geuit schijnt te worden, dat de Banka-tinwin- ning niet met haar tijd zou meegaan. Het tegendeel was het geval, het gouvernement stond aan de spits wat betreft het toepassen van de beste en modernste technische hulp middelen. Eenige technische bijzonderheden. Het hooge, logge gevaarte, dat er veeleer uitziet als een drijvende metaalcontructie voor den bouw van een modem bouwwerk dan als iets, dat aan de zee doet denken, is 68 meter lang en heeft een grootste breedte van 20.50 meter en een holte midscheeps van 4.20 meter, terwijl in bedrijf stoestand de diepgang ongeveer 3 meter zal bedragen. De molen heeft een emmerladder van 56 meter lengte, waarmee een baggerdiepte van 28 meter bereikt kan worden. Er zijn 120 em mers van mangaanstaal met een inhoud van 425 liter. Via stortgoten gaat de grond naar twee zeeftrommels en drie naar achter voe rende goten, voeren der sloozen grond tot 30 meter achter het s,. p af. De geheele molen wordt electrisch aangedreven met be hulp van electrischen stroom, die onder een spanning van 6000 Volt door een drijvende kabel naar boord gevoerd wordt en daar op bedrtjfsspanning getransformeerd. De geheele electrische installatie is van Eleetro-Slikker- veer. Er is nog ongeveer twee maanden werk aan de voltooiing van den tinbaggermolen, die op 1 Maart 1937 gereed moet zijn om naar Indië te- worden gesleept. Men rekent dat de sleep reis, die wordt uitgevoerd door Pret Smit's Internationalen Sleepdienst, ongeveer drie maanden zal duren. EXAMEN STAATSPRACTMKDIPLOMA HANDEL EN ADMINISTRATIE Voor bovengenoemd examen slaagden- de heeren J. Braat, F. Chr. Delhaas, J. van Gel der, H. H. Groeneweg, H. G. Klein, E. Koppe laar. A. F. Mey, J. A. Muntenaar, P. Ponse, H. E. Schut, J. Schuurman, P. J. Steekelen- burg, B. Tanis, A. F. Topman, en H. E. L. Valkhoff, alle alhier De Commissie, die door het Gemeentebe stuur van Rotterdam is ingesteld, om een on derzoek in te stellen naar de te verwachten ontwikkeling van het personenverkeer te Rot terdam en naaste omgeving heeft te Nieuwer- kerk aan den IJsel en Hillegersberg zittingen gehóuden, waar vertegenwoordigers van de Gemeentebesturen van Cappelle aan den IJs- sel, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Hille gersberg, Overschie en Schiebroek, alsmede de autobusexpfoitanten, die diensten tusschen Rotterdam en de genoemde Gemeenten onder houden, mededeeling van hun inzichten heb ben gedaan. Op Woensdag, 23 December as. houdt de Commissie zitting in een door het gemeente bestuur van Schiedam beschikbaar gestelde localiteit, gelegen aan de Nieuwstraat 26. De gemeentebesturen van Schiedam, Vlaar- dingen, VlaardingerAmbacht, Kethel en Spa- land, Maassluis en Maasland zijn uitgenoodigd om op deze zitting hun inzichten kenbaar te maken betreffende het personenverkeer tus schen Rotterdam en deze Gemeenten. Om 11 uur zal aan de autobusexploitanten, die dien sten onderhouden tusschen genoemde gemeen ten en Rotterdam en tusschen Schiedam en Overschie, alsmede aan andere belanghebben den of belangstellenden, gelegenheid worden gegeven hun inzichten en eventueele wen- schen of bezwaren ter kennis van de Com missie te brengen. Op Zaterdag 19 December slaagden voor het diploma Stenografie „Groote", de volgen de candidajten, allen van de St. Petrussohool voor U. L. O., Oostervantstraat 20, alhier A. J. van Aarle, C. Bakker, j. Brunia, G. C. P. Calluy, J. J- M. van Diggelen, J. Th. N. van der Donk, J. J. Gillet, W. L. Granneman, J. A. Hammerstein, A. Hendriks, c. J. Hoog- straaten, J. G. Klitsie, F. C. Kobessen, L. W. Kolk, S. J. M. van Munster, W. M. Muyser, Th. L. Smeets, A. Th. Tielen, H. B. Vrij, L. Welschen. Afgewezen: Geen. Twee jongens overreden. Gisteravond om 7 uur heeft zich op den Schie- damschenweg tegenover het Witte Dorp een ernstig verkeersongeval voorgedaan. De 14-jarige J. v. Beusekom, wonende aan de Spanjaardstraat, werd overreden door een auto, bestuurd door T. S. uit de Benthem- straat. De jongen bekwam een rechter onder beenfractuur, een zware hersenschudding en een hoofdwonde. De G. G. D. vervoerde hem naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. Nog heeft gisteren een ernstig ongeval plaats gehad op den West-Kruiskade tegen over de Tiendstraat. Door onvoorzichtig over te steken, werd de 11-jarige J. Th. Coevreur, wonende aan de van Speijk-dwarsstraat, door een auto aangereden, waardoor de knaap kwam te vallen en overreden werd door een met paard bespannen vrachtwagen, bestuurd door K. V. uit de de Jagerstraat. Het achter wiel van den wagen ging over den jongen heen. Met ernstige Inwendige kneuzingen is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel op genomen. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld; E. O.M. 40 jaar wegens diefstal van elec- triciteit tot 1 week gevangenisstraf. Haar echtgenoot, die schipper P. J. werd vrijge sproken. N. M. 22 jaar reiziger, wegens heling van een stofzuiger, die ten nadeele van mevr. Schorel was ontvreemd, tot 4 maanden ge vangenisstraf, doch voorw. met een proeftijd van 3 jaren. M. S. 37 jaar bontwerker, eveneens wegens heling van dien stofzuiger, tot 1 maand ge vangenisstraf. P. J. de J. 23 jaar chauffeur, wegens het aan zijn schuld te wijten hebben, dat op den Vondeltngenweg onder Hoogvliet de fietser J. Stout door de door hem bestuurde autobus werd aangereden, tengevolge waarvan Stout eenig letsel had bekomen, tot 14 dagen hech tenis en ontzegging van de bevogdheid om motorrijtuigen te besturen voor. den tijd van 1 jaar, doch beide straffen voorw. met een proeftijd van 3 jaren. P. A. S. 33 jaar stoker, wegens insubordi natie aan boord van het s.s. Willemsplein, toen hij in Haiphong den machinist Muller heeft aangevallen en hem een klap heeft wil len geven, waarin hij echter door het toe schieten van den tweeden en derden machinist verhinderd is geworden, tot 1 jaar gevange nisstraf. Th. J. K. 54 jaar kapitein, G. G. 23 jaar stuurman en S. G. V. 38 jaar stoker aan boord van een Rijnschip, wegens diefstal en heling van goederen uit de ladlntot ieder acht maanden gevangenisstraf m1 aftrek van de preventieve hechtenis en met de bepaling dat 3 maanden van de straf voorw. zullen zqn, inet een proeftijd van 3 jaren. A. A. J. S. 36 jaar machinist aan boord van dit Rijnsohip, wegens heling van diverse tot de lading behoorende goederen, tot zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis. Een ernstig ongeval, gistermorgen aan den Grindweg ,is er de oorzaak van geworden, dat de 28-jarige motorbestuurder, H. J. van 'tVeeri, in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis aan den Bergweg moest worden vervoerd. Langzaam reed de 22-jarige zoon van den vrachtrijder C. L. Houweling te Terbregge, achteruit het erf af voor een pand, waar hij grind had gelost, toen juist de motorrijder, afkomstig uit Rotterdam, er arriveerde. De motorrijder bemerkte de auto te laat en botste met groote snelheid tegen 't voer tuig. op. Éenige meters verder kwam de be stuurder bewusteloos op den weg neer. De assistent van dr. Jongerius verscheen spoedig ter plaatse. Deze achtte het noodig om den ongelukkige, die in zorgwekkenden toestand verkeerde, aanstonds naar het zie kenhuis aan den Bergweg over te brengen. De toestand is zoo, dat men voor het leven van den motorrijder vreest. In het Zusterhuis aan de Isaac Hubertstraat werd Zondagmiddag eene tentoonstelling ge houden van kleedingstukken voor vrouwen en kinderen, welke in den loop van het jaar door een klein aantal leden der St. Anna-congre- gatie in de St. Barbara-parochie ten behoeve van de gezinnen der leden, welke daaraan be hoefte hebben, zijn vervaardigd. De actie was zoo'n succes geworden, dat meer dan drie honderd stuks kleeding ter beschikking kon worden gesteld. Onder verwijzing overigens naar een adver tentie elders in dit blad, vestigen we de aan dacht op de uitvoering van den R.K. Zui- der Tooneelkring, op 2e Kerstdag. Opgevoerd wordt „De Privé-secretaresse". Ter gelegenheid van het één-jarig bestaan, heeft de firma De Klerk (naast de eigen requisieten van Max Spoor) een spéciale ver zorging in staal van het tooneel welwillend op zich genomen. De kaartenaanvraag strekt zich zelfs tot buiten de stad uit, zoodat plaats bespreken dringend moet worden aanbevolen. Het bestuur verzoekt ons er met aandrang op te willen wijzen, dat precies acht uur wordt begonnen. Teineinde het spel niet te hinderen, zal dan ook tijdens de bedrijven geen toegang tot de zaal worden verleend. Een der schoolkemciubs „Het gilde St. Jo seph" (een groep met meesters, gezellen en leerlingen onder leiding van „deken" br. Al- bertinus), had Zondag in de school St. Louis, Putschelaan, met medewerking van andere leerlingen dier school, een tentoonstelling in gericht, welke voornamelijk op het Kerstge beuren betrekking had. Dozijnen kerststallen bleken geëxposeerd te kunnen worden, want er was kwantitatief hard gewerkt. Echter en dat was voorna mer er was kwalitatief goede en fraaie arbeid verricht. De stallen waren naar ver schillende voorbeelden gemodelleerd. Opval lend bij dit houtzaagwerk was de vaak ver rassende kleuren-opwerking. Tot een goede bezichtiging droeg voorts zeer bij het met zorg en liefde opstellen van de objecten. Naast de onderscheidene Kerstkribben vie len ook een reeks adventshuisjes, advents kransen en teekeningen der hoogste klassen bijzonder op. Een der adventshuisjes was door de heele eerste klas vervaardigd. Aan den ingang der school was. het Kerst gebeuren in een speciale entourage uitge beeld. Een goed idee. De tentoonstelling trok voortdurend ge lukkig en terecht massabezoek. Mede ter herdenking van haar 35-jarig be staan heeft de Amateur Fotografen Vereeni- ging „Rotterdam" ook dit jaar een Kerst- tentoonstelling georganiseerd met uitsluitend nieuw werk van hare leden in haar vereeni- gingslokaal Leuvehaven 85. Ook dit jaar heeft de Oostenrijksche Veree- niging te Rotterdam op grootsche wijze het Kerstfeest gevierd. Voor deze gelegenheid waren de lokalen van de Vereeniging op de Ged. Glashaven 7 met dennengroen versierd. Aan den gevel van het gebouw wapperden de Oostenrijksche en Nederlandsche vlaggen. Zondagmiddag te drie uur vond de bedee ling plaats van de Oostenrijksche kinderen en behoeftige families. De consul-generaal was verhinderd, doch zijne echtgenoote, mevr. Kronenberg woonde den middag zij. Een twee tal kinderen overhandigde haar bloemen. 's Avonds begonnen de festiviteiten voor de leden der vereeniging en de daarmee sympa thiseerenden. Reeds te half acht arriveerden de Oostenrijksche gezant Z. Exc. Alexich, de Oostenrijksche consul Gen. b.d. von Gnmm en de heer Ing. Nettel, alsmede andere consu laire autoriteiten. Nadat men de Oostenrijksche Volkshymne en het Wilhelmus gezongen had. begroette de presidente mevr. H. Merkelbach de aanwe zigen. Hierna volgde een toespraak van den heer F. Zotsch, die namens de vereeniging den gezant dankte voor de steeds bereidwil lige hulp. Deze laatste voerde ook het woord en eindigde zijn hartelijke toespraak met een „Heil Oesterreich", dat door allen spontaan werd beantwoord. De daarop volgende voordrachten en liede ren der Oostenrijksche meisjes verhoogden de feeststemming niet weinig. Nog lang bleef men gezellig bijeen. De opening van de Kersttentoonstelling ui het Museum Boymans te Rotterdam heeft plaats op Woensdagmiddag half drie. Aangiften van 21 December 1936. BEVALLEN: B. J. W. Zweerus geb. Uffink z. M. J. Bahnerth geb. Pijpers z. J. de Groot geb. Harder d. M. A. v. Asperen geb. v. d. Graaf d J. M. M. Bak geb. Dekker z. C. M. Phernambucq geb. Kieboom z. A. G. Haas geb. Hejjboer d. A. N. v. Gelder geb. Schilper- oord d. B. J. M. v. d. Laar geb. Prins d. M. E. v. Vliet geb. Menk d. P. Wiegand geb. v. Vliet z. C. v. d. Kaag geb. Verboom d. T. J. Lingen geb. Rozema z. A. Krijne geb. Bruinsma z. M. Janssen geb. v. d. Tak d. W. Voorwinde geb. Budding d. L. H. den Haan geb. Verkouter d. M. Bartels geb. Davids z. J. G. de Vries geb. Rozema z. M. G. Riethoff geb. v. d. Wetering z. A. N. Maaskant geb. Boender d. A. C. J. Krooswjjk geb. v. d. Bosch z. P. de Haan geb. Luesing z. L. Lampasiak geb. v: d. Sluijs z. J. W. H- de Mul geb. Koenders z. L. K. E. Visser geb. Jung d. H. M. v. Wijngaarden geb. Albus d. A. J. Paulus geb. Raadsen z. M. A. Streefland geb. Tydeman z. P. Verschoor geb. Vermeulen z. N. v. Steensel geb. Saarloos d. T. J. v. Rijnswoud geb. Blom d. K. Tim- mers geb. Schellevis z. J. de Ruiter geb. Kop z. E. F. P. M. de Bresser geb. Meijer d. M. V. d. Poel geb. IJzerman z. A P. Witkamp geb. v. Oort z. W. M. H. Brestraat geb. Pelij- sier z. P. v. d. Berg geb. Terlouw d. H. W. G. Bornkamp geb. Engerling d. M. S. Martinetti geb. Vrolijk d. M. Neering geb. Borel z. A. M. Haan geb. Hooghuis z. OVERLEDENS. Salomon vr. van S. v. Dam 63 j. G. Bult vr. v. J. v. Zeideren 49 j. J. v. Sprohsen vr. v. J. Hoek 67 j. J. de Ritter wedr. v. G. A. v. Wijck 58 j. A. P. de Jong vr. van C. F. v. d. Put 91 j. E. Brandwijk wede. v. A. v. Noordenne 76 j. A. J. M. Groen hof vr. v. J. C. Dumoulin 47 j. M. G. Ver hoeven vr. van A. J. v. Munster 47 j. C. v. Kuik ongeh. m. 77 j. P. Roosenbeek wedr. v. C. Krijgsman 61 j. J. Baksteen m. van C. C. Borstlap 78 j. M. Sieber m. van J. v. Geel 77 j. J. C. Gisol m. van P. Burger 44 j~. M. A. Metrop ongeh. vr. 74 j. Voorts als levenloos aangegeven: N. v. d. Akker geb. v. Vliet z. J. J. Hersbach geb v. Woezik z. A. C. Schagen geb. Pupping z. Op Zondag 27 December a.s. geeft het Rot- terdamsch Philharmonisch Orkest, onder lei ding van Ed. Flipse, een extra concert met Wagner-programma. des avonds 8 uur in de Doelen. Uitgevoerd worden fragmenten uit TarmMuser, Fliegende Hollander, Lohengrin, die Meistersinger en Götterdammerung. Solisten zijn Slobodskaya, sopraan, Henk Noort, tenor. Nog werd ontvangen: N.V. R'd. S. Ch. fabr. v/h. K. S. 250; Gen. „N. M." te R. 50; Werkl. S.H.V. N.H.B. 12.54, idem 12.40; Leerl. Nw. Midd. H'school 12.64; Dames H. 2.50; ir. L. S. 10. Giften kan men overmaken onder duidelijke vermelding „Rott. Crisis-Comité", op reke ning van de fa. Mees Zn. no. 6400 of op giro-rekening 680 van het Rotterdamsch Cri siscomité. Eerst naar LINKS, RECHTS De directeur van den Gem. Geneeskundigen en Gezondheidsdienst vestigt er de aandacht op, dat de tweede enting tegen diphtherie in de openbare school voor voorbereidend onder wijs, Jan Kobellstraat 2, zal plaats vinden op Woensdag 23 December a.s., des namiddags tusschen half drie en vier uur. De kinderen, die drie weken tevoren in ge noemde school voor de eerste maal behandeld werden, dienen zich dus thans aan te melden voor de tweede maal, wil voldoende onvat baarheid tegen diphtherie verkregen worden. dan naar uitkijken vóór u oversteekt, en.... even uw beurt af wachten. (Neem lie ver een latere tram dan., de auto van den „Eerste Hulp dienst".) Zooals gemeld, heeft de zeereerw. rector H. A. J. Drost Zondag in de St. Hildegardiskerk de liefdadigheidspredicaties gehouden ten be hoeve van de armen der parochie. De collectes hebben opgebracht niet minder dan een bedrag van ƒ1.114,33. Voorts mocht het Armbestuur ontvangen 150 pond rund- vleesch en 150 ons vet, 25 brooden en een bon voor 10 pond vleesch. In de Vulcaanhaven is binnengekomen het Stoomschip „Stad Vlaardingen" met 11500 ton ert3.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2