DE GEMEENTERAAD BIJEEN. „ADRESSEN" KINDERKLEDING VOOR EEN „KLEIN GELD" VERKRIJGBAAR Nieuwe Schiedamsche Courant wm DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. MAGAZIJNEN „DE STER" De verlaagde abonnementsprijs bedraagt: Onze gratis verzekering biedt ó.a. de volgende voorzieningen: 59ste JAARGANG. No. 17770 ZATERDAG 23 JANUARI 1937 VIER BLADEN. STADSNIEUWS. Nieuwjaarsrede van den burgemeester. EEN INCIDENT. STOOIMSSCHERIJ „EDELWEISS" De roïwÏÏ6 sS,teeg van 61>845 zielen °P 31 pee. 1935 62,257 op 31 Dec. 1936; een vermeerdering derhalve van 412 zielen. Fa. W. VAN LOON 20 ct. per week, 85 ct. per maand, 2.55 per kwartaal. Franco per post 1.10 per maand, 3.per kwartaal. Abonneert u thans! Verschaft u het groote voordeel van een abonnement op zulk een uitgebreide en in ieder opzicht goed-verzorgde courant. BureauKoemarkt 4, Telefoon 68085, Schiedam. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAMf TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 DEK R o.-SHOWBOOT IN ONZE STAD. MOTOUDIEVEN gegrepen. ALLES OP HET GEBIED VAN GLAS N.V. Katwijk's Glashandel, Telef. 68735 SCHIEDAM. STADHOUDERSLAAN 37 - TEL. 69655 u/AMnrcniCDTr TORREN, KREKELS, WANDGEDIERTE, KAKKerlakken, enz. Admiraal de Ruyter beklaagde er zich eens over (en daarin had hij misschien wel gelijk) dat zijn matrozen zooveel gevaar moesten door staan en zich zulk een groote inspanning moesten getroosten: voor een klein geld. Als wij dit „kleine geld" (omdat het zoo'n typische uitdrukking is) nu eens even aanhouden, dan mag toch zeker wel geconstateerd worden, dat een courant als de onze, welke zóó veel biedt, voor een „klein geld" te krijgen is, dat liaar alom gewaardeerde inhoud, als wij het zóó eens zeggen mogen, voor een ieder toegankelijk is. Dat is in ieder opzicht verblijdend, want nu behoeft niemand na te laten zich op ons dagblad te abonneeren. Dat is dan ook het doel geweest van onze prijsverlaging. Op grond van hetzelfde motief, nl. om onze courant zoo aantrekkelijk mogelijk te maken, namen wij den maatregel om de voordeelen van onze gratis ongevallen-verzekering belangrijk uit te breiden en te verhoogen. ƒ3000.bij levenslange invaliditeit; ƒ2000.bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1000.bij overlijden tengevolge van een ander ongeval. Talrijke andere premiën bij letsel van geringeren aard. l A- De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2.55. By bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand f 1.10, per d"e maanden f 3.—, bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent p stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond, Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheldsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten, Kabouter-advertenties: 5 regels 0,50; 10 regels ƒ1,—, 15 regels ƒ1,50, bjj vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt3.000 bij levenslange invaliditeit; f 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; f 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250.— voor bet verlies van een hand, een voet of en oov- 100— voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.— voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers; 50.— voor het verlies van een volledig lid van'een duim of voor het verlies van 2 leden van een wijsvinger; 25.— voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, sleutelbeen of enkel; 10.— voor één lid of 2 leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Ook in Schiedam is door de K. R. O.-boot aangedaan. Een vroolijk gezicht leverde de verlichte boot op in de Nieuwe Haven. Maar ook het inwendige is iets aparts. Gezel lig- ziet de schouwburgzaal er uit. Men ver geet geheel, dat men op een boot zit. Ook de stemming was goed in de geheel gevulde zaal. De bemaning, de K. R. O.-meeuwen met den humorist Jan Hhn, lieten terdege zien wat ze kunnen presteeren. Kamermuziek en Amerikaansche hot-jazz werden op buitenge wone wijze ten gehoore gebracht waar tus- schendoor Jan Hahn met zijn liedjes en grappen de vroolijke noot aan den avond bracht. De K. R. O.-meeuwen onder leiding van den heer Wouters toonden zich eerste klas musici. In de pauze werd door den heer T. P. Bronk, inspecteur van den K. R. O. een rede uitgesproken. Wij propaogandisten trekken het land door aldus spr. En veel wordt ons gevraagd waar om moet ik aan den omroep betalen. Neem de oude tijden eens. Toen kwam het orgel in de straten. Dan gingen de ramen open en de menschen gaven hun offertje aan deze trou badours. Maar ook toen waren er menschen die gretig de nieuwste liedjes beluisterden van achter het gordijn zonder een ment te betalen. Op het oogenblik nemen wij hetzelf de waar. Iemand die een radioaansluiting heeft, haalt de muziek naar binnen. Maar ook nu zijn er velen, die niet betalen. Wij zijn eenige land met radiovrijheid Velen zeggen „Wij wachten op Staatsexploitatie", maar als die komt zijn wij onze vrijheid kwijt. Contribueeren is een moreele plicht. Volgens Pater Dito kunnen wij onze nieuwe studio, die wij eerstdaags gaan betrekken over twee jaar wel weer sluiten, indien wij niet contri bueeren. Maar welken omroep moeten wij, Katho lieken, dan steunen? Er is maar één ant woord: den K R. O. De K. R. O. is een ver lengstuk van den kansel en daarnaast komt gepast amusement. Wij Kro-menschen lel den een propganda voor God. Laat het vonk je sympathie in u weer eens oplaaien en steun uw omroep. Behalve uw contributie wordt Gids-lezer. Herzie uw houding eens. Weest allen propagandisten voor den K. R. O. etn Koning Christus. De politie heeft Donderdagavond twee per sonen aangehouden, die zich met een motor rijwiel op de B. K.-laan bevonden. Zij stonden daar zonder benzine en door een agent van politie gevraagd, konden zij noch een rij. en nummerbewijs, noch e|n belastingkaart too- nen. Deze personen bleken te zijn de 20-jarige H. B- en de 22-jarige C. v. d. B., beiden in Den Haag woonachtig. Bij onderzoek door de politie kwam toen aan het licht, dat het motorrijwiel, dat in hun bezit was, in den loop van den avond in Den Haag ontvreemd was. De beide Hagenaars zijn daarop naar het Hoofdbureau van politie alhier overgebracht, terwijl het motorrijwiel in beslag is genomen. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Clubhuis St. Liduina, Lange Haven 92. Zondag 12,15. Inwijdingscursus; 8,15. Leid stersvergadering. 's Avonds clubhuis gesloten. Maandag 7.308.30. Cirkelavond voor de meisjes van 1315 jaar, van Haven en Fran- keland; 8.30/10 uur. Cirkelavond voor een groep boven 18 jaar van Haven en Franke- land; 7.30. Dadenclub „De Internationale". 8.30 Dadenclub. Dinsdag. Congregatieavond. Woensdag 7 uur H. Mis in onze kapel; 3.304.30 Kruiskinderen; 5.156.15. Turnen voor kleuters; 6.157.15 Turnen voor kleu ters; 7.15—8,15 Turnenvoor meisjes; 8.45 10.15. Turnen voor dames; 78.30. Cirkel avond voor een groep van de Singel; 8.o0 10 uur Cirkelavond voor een groep van et Frankeland en een groep van de Singel boven 18 jaar; 89.30. Volkszang. Donderdag 7.308.30. Cirkelavond voor een groep van de Singel van 1315 jaar; 7.30 9 uur. Cirkelavond voor een groep van de Sin gel van 1518 jaar; 8J9.30. Cirkelavond voor een groep van 1518 jaar van Singel «n Frankeland; 8.3010 uur. Cirkelavond voor een groep van Singel en Frankeland boven 18 jaar; 8.30. 2de Graadsdadenclub. Vrijdag 7.308.30. Cirkelavond voor een groep van 1315 jaar van het Frankeland; 89.30. Cirkelavond voor een groep van 15— 18 jaar van de Haven en het Frankeland; 810 uur. Repetitie van het Graalkoor; 8— 9.30 Naaicursus. Zaterdag 56.30 en van 7—9.30 Contribu tie betalen. ARBEIDSONGEVAL Gistermorgen had een ongeval plaats in een werkplaats aan den Buitenhavenweg. De 20-iarige monteur H. v. d. S., welke bezig was een electrische leiding aan te leggen, stond daartoe op een ongeveer twee meter hooge kast; plotseling verlooï hij bet even wicht met het gevolg dat hij op de steenen vloer terecht kwam. Hij bekwam een schaaf wonde aan het gezicht en klaagde over p\jn in de rug. Op advies van een dokter is de man daarop per politie-auto naar zijn woning in Rotterdam overgebracht. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 22 Jan. Aangekomen: Ital. s.s. Pozzuoli, ledig van Rotterdam; Grieksch s.s. Polymnis, ledig van Rotterdam, beiden om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 22 Jan. Vertrokken: Ned. m.s. Genota, ledig naar Gibraltar voor order. Zitting van Vrijdagmiddag 22 Jan. Voorzitter: Mr. Dr. F. L. J. VAN HAAREN Tijdens de gisterenmiddag gehouden eerste raadszitting in het nieuwe jaar, sprak de Burgemeester een rede uit. Na een gelukwensch en zegen in verband met de jaarwisseling, zeide spr.: Het afgeloo- pen jaar mocht ons helaas niet brengen de uit komst voor zoovelen, in zaken en bedrijven, in arbeid en in werk van geest of van het lichaam. Uw offervaardigheid bracht niet, wat zij in resultaat daar zoo terecht van hoop ten; bij zulk een gang van zaken past wel een woord van lof, als toch wordt volgehou den. God geve, dat die geest ook dit jaar vaar dig blijve. Zulks met te meer vertrouwen, nu, aan den rand van zooveel wolken een hoop vol schijnsel daget. Bedriegen ons de teekenen niet, dan is het zwaarste van den strijd voor bij; en zal met Godes hulp uw werk ook in zijn vruchten zegevieren De Burgemeester herdacht dan het huwe lijk van onze Prinses en de jubilea van de heeren Houtman en Kavelaars. De ontploffingsramp. Aan 't slot van deze inleiding nog een andere klank, een woord van deernis met de genen, die op den zwarten dag, den 31sten October, hier in Schiedam het leven lieten; naast burgers uit een vèr verwijderd land, naast ingezetenen van onze stad of vanuit plaatsen der omgeving trof er de dood een drietal plichtsgetrouwen indienst van de ge meente. Die dag heeft leed gebracht bij velen van de onzen; wij hebben in die smart gedeeld, gevoeld en meegeleefd met weduwen en kin deren en onze beden opgestuurd voor het be houd der talrijke gewonden, voor rust en voor berusting; maar ook heeft deze dag getoond, hoe in het menschelijke hart de geest van naastenliefde nog altijd welig tierde; de moed en doodsverachting, de hulp- en offervaardig heid, de drang om te verzachten, om iets ten goede bij te brengen, zij waren zoo spontaan, zoo groot, zoo algemeen, dat er die dag niet enkel blijven zal een dag van zwaren rouw, maar ook zal gelden als een dag, naar bulten uit getuigend van liefde voor zijn naaste, van waren heldenmoed. Gij zult het zeker onderstrepen, als ik van deze plaats met klem den dank herhaal aan hen, die bij deze ramp, °P wel^e wijze ook, hun dienst bewezen hebben. Oud-Burgemeester Stulemejjer. Voorts moge ik nog in herinnering bren gen, dat 11 October '36 overleed in het St. Franciscusgasthuis te Rotterdam, de heer H. Stulemeijer, oud-burgemeester van Schiedam. Van onze groote waardeemg voor den per soon en voor den arbeid van dezen stoeren G. A. DE WINTER Westmolenstraat 16—18 Telefoon 68519 werker heeft toen de raad weer duidelijk doen blijken. Ook bij het heengaan van 't gewezen raads- na, den heer Steens, die 11 Juni 1936 aan den dood ten offer viel, heeft Uw College zich gelaten 1Wen en 111 symPathie niet onbetuigd Na een overzicht van de belangrijkste be sluiten, volgde nog eenige gegevens betref fende ce verschillende bedrijven en diensten. Daaraan ontleenen we: Herleving in zicht. Een verblijdend verscheel ls het belang_ rijk terugloopen van het aantal ingeschreve nen bij de Gem. Arbeidsbeurs. Op 1 Jan. 1938 stonden ingeschreven 6479 werkzoekenden, werk aantal vrg regelmatig terugliep tot 5333 op 31 Dec. 1936. Deze belangrijke daling moet hoofdzakelijk worden toegeschreven aan de opleving in de-srheepsbouwnyverheid. Ook de cijfers betreffende de steunverleening en den Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon over 1936 zijn iets meer bemoedigend dan de laat ste jaren het geval was. In de week van 20—26 Dec. 1935 werd aan erisissteun uitbetaald de somma van 50.714,80, terwijl in dezelfde week van het nu afgeloopen jaar een bedrag groot 41,457,07 werd uitgekeerd. De totale uitgaven aan steun, huurtoeslag, kolengeld en kerstgave voor werkloozen be liepen in '36 2,124,913,25 tegen 2,213,137,93 in 1935; een vermindering derhalve van 88,224,68. In het afgeloopen jaar zijn 52 werkloozen, ieder gedurende 5 weken, als werkman bij de Gemeentereiniging geplaatst, dank zij het rouleer-systeem, dat hier wordt toegepast. Aan vele jeugdige werkloozen werd werk verschaft. Het Borgstellingsfoads voor de Beneden- Maas, heeft reeds in verschillende gevallen uitkomst kunnen brengen. Volkshuisvesting enz. Evenals in 1935 was er ook in 1936 in de bouwnijverheid heel weinig te doen. Voorzoo ver den woningbouw betreft, zijn de volgende cijfers van belang: Verleend werden 10 bouw vergunningen voor den bouw van 71 woningen. Voor den verbouw van 12 woningen werden voorts 9 vergunningen afgegeven. Voltooid werden 66 nieuwgebouwde woningen en 8 her- of verbouwde woningen. Tengevolge van af braak, verandering van bestemming, enz., ver minderde het aantal woningen met 16. De Politie. Terzake van misdrijf werden in 1936 opge maakt 444 processenverbaal, terwijl voorts op verzoek van justitie of politie elders nog 68 processenverbaal werden opgemaakt. Ter zake van overtreding werden 5241 processen- verbaal opgemaakt. In totaal verleende de politie 483 maal assistentie. Het aantal aan rijdingen bedroeg 435, waarvan 4 met doode- lijken afloop. De surveillance werd zoo doel matig en intensief mogelijk uitgoefend, waar bij ook de motorbrigade uitstekende diensten bewees. Ook diverse verkeersvraagstukken hadden en hebben de volle aandacht. De Brandweer. De hulp van de brandweer werd 43 maai ingeroepen, waarvan 6 maal voor min 01 meer ernstige branden. Binnen afzienbaren tijd zal het nieuwe .alarmeeringsnet gereed komen, hetgeen een belangrijke verbetering zal beteekenen; dan zal ook kunnen worden overgegaan tot het instellen van waiht- diensten. De Technische Bedrijven. In 1935 bedroeg de gasverkoop (zonder eigen verbruik en verlies) 6.020.000 M3. Ln 1936 5.870.000 M3., een achteruitgang derhalve van 150.000 M3., of 2,5 pet. Over 1935 bedroeg de achteruitgang echter veel meer, n.l. 7,2 pet. Het waterverbruik bedroeg in 1935 1,790.000 M3. In 1936 werden afgeleverd 1,775.000 M3., een vermindering dus van 15.000 M3., of 0.8 pet. Over 1935 kon een vermeerdering worden geconstateerd van 5 pet. Bij het electriciteits- verbruik kon wederom- een belangrijke ver meerdering worden vastgesteld. Afgenomen werd m 1936 plm. 21.400.000 K.W.U., in 1935 plm. 18,400.000 K.W.U., hetgeen een vermeer dering beteekent van 3.000.000 K.W.U. of 16 pet. Over 1935 bedroeg de vermeerdering 13 pet. Het lichtverbruik steeg met plm. 200.000 K.W.U. en het krachtverbruik met plm. 2.800.000 K.W.U. Op 1 October 1936 werd in besloten kring het 50-jarig bestaan der waterleiding eenigszins feestelijk gevierd. De Haven. De totale ontvangsten van den Havendienst bedroegen 88,711,99%, vergeleken bjj 1935 een vermindering van 32.726.40. Het aantal zeeschepen, dat gedurende 1936 te Schiedam binnen kwam bedroeg 826 tegen 788 in 1935 en 639 in 1934. Van deze 826 zeeschepen kwa men er 588 om te dokken en/of .te repa- reeren aan binnen deze gemeente gevestigde scheepswerven; de overige 238 kwamen om te lossen, te laden of te bunkeren. Niettegen staande het totaal aantal zeeschepen, dat bin nenkwam, toenam, daalde het aantal stuk- goedbooten nog steeds. De toestand van de binnenvaart bleef zeer slecht. Ziekenhuizen. Het aantal patiënten in het Gem. Zieken huis bleef ongeveer gelijk aan dat van 1935, n.l. 1149 (v.j. 1150), terwijl het aantal ver- pleegdagen terugliep van 32,337 tot 31,141, welke vermindering een gevolgis van het geringe aantal gevallen van besmettelijke ziekten. In de dr. Noletstichting werden in 1936 op genomen 934 patiënten (vorig jaar 965); het aantal verpleegdagen beliep 28,363 (vorig jaar 27,764). Tenslotte bracht spreker dank voor de medewerking van den raad. Antwoord op deze rede. De nestor uit den Raad, het R. K. raadslid J. G. van Dorp, heeft de rede van den Burge meester beantwoord. Hij verklaarde o.a.: Ook wij wensehen U toe Gods besten zegen over U en de uwen. Dat het God den Almachtigen moge behagen U nog vele jaren te sterken met goede gezondheid en energie, opdat gij onze goede stad nog laag moge besturen met wijsheid en fijne tact. Al bracht het afgeloopen jaar voor velen, in zaken en bedrijven en in arbeid niet het verlangde licht, een glimp van hoop breekt weer door, nu de teekenen er zijn van uitgroei in de scheepvaart, eenigen opbloei in den handel en vermindering van het aantal werkloozen. De herinnering aan de ramp op de „Petrakis Nomikos" zullen wij niet licht vergeten. Uwe persoonlijke deelneming met de slachtoffers gaf velen verlichting en de warme woorden door U nu uitgesproken zal ook heden nog vertroosting geven. Aan het slot van Uw Nieuwjaarsrede sprak gij woorden van dank aan de leden van den Raad. Maar ook wij willen U dank zeggen voor de buitengewone hoffelijke wijze, waar mede gij de vergaderingen hebt geleid. Na het uitspreken van de Nieuwjaarsrede door den burgemeester en het antwoord van den heer v. Dorp heeft de heer mr. Ka velaars (R.K.) die door den burgemees ter wegens zijn 25-jarig raadslidmaatschap daarin werd gehuldigd, het gemeentebestuur bedankte voor het hem gezonden prachtige bloemstuk. Tevens dankte spr. allen, die hem op eenigerlei wijze hadden gehuldigd in het bijzonder de R. K. Staatspartij en de R. K. Raadsfractie, waarvan spr. de leider is. Spr. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. 1 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Schie dam hebben bij hun besluit van 21 Januari 1937 de beslissing op het verzoek van de N.V. Peulvruchtenhandel en Erwtensplitterij v.h. K. van der Knoop Azn. om vergunning tot uitbreiding van de peulvruchtendrogerij en erwtensplitterij met opslagplaats in het pand Hoofdstraat 22, verdaagd, aangezien het desbetreffend onderzboek nog niet is geëin- SCHIEDAM, 23 Januari 1937 Ter openbare kennis wordt gebracht, dat door J. J. A. van Alphen is ingetrokken zijn d.d. 4 November 1936 afgekondigde aan- vrage om vergunning tot oprichting van een rookerij van vleeschwaren in het pand Korte Kerkstraat 7a, alhier, waarom deze aanvra ge bij besluit van Burgemeester en Wethou ders van Schiedam van 22 dezer buiten ver dere behandeling is gesteld. SCHIEDAM, 23 Januari 1937 dankte God, die hem 25 jaar de kracht heeft gegeven om de niet altijd lichte taak om raadslid te vervullen. Benoemingen. Tot lid van de Commissie voor de Gemeen telijke Openbare Leeszaal en bibliotheek ter benoeming van een Md barer commissie ter Voorziening in de vacature, mevr. E. M. L. Jonker Roelants-Kleipool mevr. S. A. Jansen- Baelde. Tot lid van de commissie van beheer der fondsen, herkomstig van de Vernietigde Gil den in 'de vacature C. H. Scheffers de heer C. H. Scheffers (aftredend). Definitieve benoeming van mej. J. ,C. D. ONZE SPECIALITEIT Hoogstraat Groenelaan Rembrandtlaan ZUIVERAARS Specialiteit in het verdelgen van Niets behoeft ontruimd te worden. Wortman als onderwijzeres aan de school voor buitengewoon lager onderwijs. Ingekomen stukken. Ter kennisname worden aangenomen diver se stukken, inhoudende goedkeuring of ver daging door Ged. Staten van genomen raads besluiten in vorige vergaderingen. Van B. en W. aanbieding van het proces verbaal van de op 21 December 1936 gehou den opneming van kas en boeken van den Ontvanger der gemeente Schiedam. Voor kennisgeving aangenomen- Van d!en Alig. Ned. Bond van Leesbiblio theekhouders te Amsterdam adres d,d. 16 De cember 1936, waarin de aandacht wordit ge vestigd op het groote nadeel, dat door de ge meentelijke openbare leeszaal ei bibliotheek te Schiedam tengevolge van het uitleenen van ontspanningslectuur aan het particulier be drijf in deze gemeente wordt toegebracht en waarin voorts wordt verzocht te besluiten om d'e romans, welke geen „algemeen on wikke lend of onderrichtend karakter" dragen, uit de gemeentelijke openbare leeszaal en bilio- theek te verwijderen. Dit punt wordit op ver zoek van de heer Hoogendam (R.K.) aan de agenda toegevoegd. Van den heer iir. C. Houtman, alhier, dat hij zijn herbenoeming tolt Md d'er commissie van (Zie vervolg Pag. 2 van dit Blad.) Verwacht wordt: Matige Zuid-Oostelijke tot Oostelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk wei nig of geen neerslag, kouder. 23 Jan.: Doelenzaal, Philh. orkest, 3,30 uur. 25 Jan: Nutszaal, Rotterdamsch trio, 8 uur Dagelijks: Groote Schouwburg, Knal (Bouwmeester-revue), 8 uur, Zondag ook 2 uur (volw.) Aréna-variété-program, 2,15 en 8.30, Zondag ook 5 uur. (voor volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma'3 tot en met Donderdag 28 dezer in: Thalia: Vergeten gezichten (volw.); Colosseum: Me- rijntje Gijzens jeugd en Duizend maal bedankt (18 jaar); Prinses: Slotaccoord en De Melk boer (volw.); Corso: Een vrouw van de wereld (voor volw.); Capitol: Durf te leven (18 jaar); Centraal: Moskou-Shanghai; Lumière: Haar groote zonde (18 jaar). Tentoonstellingen Museum Boymans, Divisionistische school van George Seurat tot Jan Toorop en etsen van Perasenl en Canaletto. Studio, werken van Bella van Beek-Stroeve en Bern. A. van Beek. Passage-theater, Schiedam. Oranje Hein en De onwelkome gast (18 J.) lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond. 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-elub „La geanikoj de la verda stelo" iederen Dinsdagavond half negen les en clubavond, Broederschool, Warande. Iederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Iederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. Iederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereenlging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. Iederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feitzer) in Klankstudio Lange Haven 55. Iederen Woensdag om half 9 bestuursver- badering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond indoortraining SGV Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. Iederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge. bouw Nieuwe Haven 121. Iederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymma R. K. Volksbond. Iederen Donderdagavond half 9. Boven zaal R. K. Volksbond. Clubavond K. J. M. V. Iederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. Iederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. Iederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspresoneel „St, Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". Iederen Zaterdagavond van 7.309.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St. Franciscusgroep. Iederen Zaterdagavond. Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Woensdag 27 Januari Jaarvergadering St. Augustinusvereeniging Corner Heuse, Graaf Florisstraat, 8 uur. Zondag 31 Januari. Jaarfeest-vergadering St. Barbaravereeni- ging, R. K. Volksbond, aanvang 8 uur. c/pVUjU .rslD/^ 's'/, c/e^O}QO Om nn

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1