ABONNEERT U THANS OP DE NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT la-ardingen. BERKEL en rodenrijs. ROTTERDAM. WOENSDAG 27 JANUARI 1937 DE WIELERSPORT TE SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAMSCHE BANK. OPENING FEIJENOORD- STADION. Definitief vastgesteld op 13 en 14 Maart. Het Arsenal-elftal komt naar Nederland. Zeer bevredigend jaar verslag over 1936. SAMUEL BRILL EN MARINUS FLIPSE. R.K.S.V. „LEONIDAS' ABONNEMENTSPRIJS VERLAAGD: 20 cent per week, 85 cent per maand, 2.55 per kwartaal. Franco per post 1.10 per maand, 3.per kwartaal. Incassokosten worden niet berekend. Gratis Ongevallenverzekering belangrijk verhoogd: 3000.bij levenslange invaliditeit; 2000.bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1000.bij overlijden tengevolge van een ander ongeval. enz. enz. Aan de Administratie van de „NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT" Koemarkt 4 - Schiedam. U gelieve mij met ingang vanin te schrijven als NAAM ADRES Gècostumeerd bal in „Palace". UIT HET RAAM GEVALLEN. TURNAVOND „A.L.O'' MUZIEK IN ROTTERDAM. de r. K. ZUIDER-TOONEELKRING. diefstal tien zak kolen. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen bijJumelot, Röntgenstraat 6, autoped. Barg- Ruytenburchatraat 8, huis sleutel; Politiebureau, huissleutel: Brand, 2e Lies'veldsteeg 10, hond: van der Windt, le van Leyden Gaelstraat, dekzeil; Baak, Maas straat 39, rozenkrans van der Kruyt, Dwars- steeg .16, ceintuur; Verwaal, van Schraven- afdeeling turnen Het bestuur van den ren- en toerclub De Zwaluwen schrijft ons: Medio Maart 1937 zal het 2 >/j jaar geleden zijn, dat te Schiedam een wielrenvereeniging werd opgericht onder de naam van Ren- en Toerclub De Zwaluwen. Sinds dien tijd heeft de wielersport <}ok te Schiedam belangrijk aan populariteit gewonnen. Niet alleen dat deze belangstelling kwam van de zijde van de beoefenaren van deze sport, doch ook van de zijde van het publiek. In deze korten tijd van bestaan heeft de vereeniging De Zwalu wen reeds meermalen met succes georgani seerd diverse grasbaanwedstrijden in de Spie- ringhoek achter de Noordvestsingel en niet te vergeten de interessante wedstrijd op het Gemeentelijke feestterrein in het Sterrebosch, waar zeker meer dan 1500 toeschouwers deze grasbaan-wedstrijd bijwoonden. Ook de wed strijden op de nieuwe terreinen aan de Laan- slootscheweg bij opening hiervan en 31 Augustus achter het Hema-gebouw vonden mede op initiatief van haar plaats. Verschillende renners boekten in deze jaren successen, terwijl een toenmalig lid van De Zwaluwen zelfs de eer te beurt viel naar de Olympische Spelen te worden afgevaardigd als eenige Zuid Holl. deelnemer. Op baan en weg hebben de jongere renners zich meermalen sterker getoond dan hun rivalen, hetgeen zeer zeker iets belooft voor de komenc^e jaren. Wij noemen hier slechts enkele namen, zooals Pettinga, Slokkers, v. d. Weide, Verhoeven. Het jaar 1936 was voor deze Schiedamsche vereeniging geen slecht jaar, daar successen werden behaald in Dor drecht, Gorinchem, Delft, Leerdam en diver se wedstrijden hier in de omgeving. Zoo langzamerhand nadert het wintersei- zien weer haar einde. Een tiental Zwaluwen renners heeft reeds een licentie aangevraagd voor het komende zomerseizoen, Straks wordt weer een aanvang gemaakt voor de voor jaarscompetitie, waarvoor zich nieuwe leden ook weer kunnen opgeven, om de eerste kneepen van deze sport te leeren. Het bestuur heeft ook voor 1937 weer groote plannen voor het houden van wedstrijden. Het wachten is nog alleen op een aarden wielerbaantje te Schiedam, hetgeen de wielersport in Schie dam zeer zeker nog meer tot bloei zou bren gen. iVoor gebrek aan belangstelling voor deze prachtige zomersport behoeft men geen mo ment te vreezen. Dit heeft het Feyenoord- baantje te Rotterdam in den voorgaanden zomer duidelijk bewezen,- daar soms meer dan 3000 toeschouwers aanwezig waren en thans zelfs gedacht wordt aan uitbreiding. Laten we hopen, dat het Schiedamsche Gemeentebestuur de plannen destijds door de De Zwaluwen in deze voorgesteld, binnen af- zienbaren tijd kan verwezenlijken. Men zou hiermede en de wielersport en geheel sport- lievend Schiedam een waarachtige dienst be wijzen. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. KENNISGEVING. R. It. VROUWENBOND. Ontspanning en geestelijke verdieping. Na den zoo goed geslaagde propaganda- avond en de filmvertooning vergast de R. K. Vrouwenbond zijn leden thans a.s. Vrijdag op den jaarlij kschen tooneelavond. Opgevoerd wordt een detectivespel in twee bedrijven door de R. K- Tooneelclub „P. V." onder leiding van mevr. Pluym. Wij vermoeden, dat, evenals vorige jaren, de zaal van den R. K. Volksbond weer geheel bezet zal zijn, réden waarom dan ook dringend het plaats bespreken tusschen 23 uur wordt aange raden. Op Dinsdag 2 Februari en de twee vol gende dagen wordt een Triduum gehouden in de Havenkerk, telkens des avonds 8 uur, onder leiding van den bekenden predikant pastoor P. Brinkhorst. Vrijdagmorgen 5 Fe bruari wordt om kwart voor 8 een H. Mis opgedragen in de Havenkerk waaronder ge nerale H. Communie der leden. Op Donderdag 4 Februari vindt des mid dags een excursie plaats naar v. d. Bergh's fabrieken te Rotterdam. Uitsluitend schrif telijke opgaven van deelname worden vóór 1 Februari ingewicht bij mevr. v. Adrichem, Groenelaan 35 of mevr. van Oppen, Hoog straat 182. WAARSCHUWING Voor zoover noodig vestigt de politie nog eens de aandacht op de omstreeks 6 Januari j.l. in de dagbladen verschenen waarschu wing van den Minister van Buitenlandsche Zaken, waarin er op werd gewezen, dat hij die zonder verlof, bij Kon. besluit te ver- leenen, zich in vreemden krijgs- of staats dienst begeeft van rechtswege het Ne derlanderschap verliest. Deze waarschuwing werd geplaatst in verband met enkele ge vallen, die zich hebben voorgedaan met per sonen, die onder bedrieglijke voorwendsels uit ^federland naar Frankrijk werden gelokt met de bedoeling om hen daar te lande te bewe gen, als zoogenaamd vrijwilliger in dienst van een der in Spanje strijdende partijen te treden. Nog wordt er op gewezen, dat het straf baar is, iemand aan te werven voor vreem den krijgsdienst of daartoe zijn medewerking té verleenen. REN- EN TOERCLUB DE ZWALUWEN. Door het vrij zachte winterweer hebben slechts weinig renners deelgenomen aan de clubcompetitie en het clubkampioenschap op de hometrainers. De uitslagen hiervan luiden als volgt: Clubcompetitie. C. kl. 1. Slokkers; 2. Ro- singa; 3. Beijer; 4. Voorhoeven; 5. Kers; 6. Kauffman; 7. Bergsma; 8. van Munster. Junioren: 1. v. d. Weide; 2. Polet; 3. v. d. Gaag; 4. Korpel. Het clubkampioenschap over 2 maal 2 ron den werd in C. klasse behaald door Rosinga in den fraaien tijd van 40 4/5. Tweede werd Slokkers in den tijd van 42 sec. Bij de amateurs en nieuwelingen ging de strijd tusschen Verbaan en De Jong. Eerstge noemde werd kampioen over 2 maal 3 ron den in den tijd van 58 4/5 sec. De tijd van De Jong was 60 2/5. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 2326 Januari. Geboren: Johannes J. Th. zoon van H, N. Meijster en M. C. van Hetjningen, Parallel weg 146. Overleden: J. L. Kroon, 77 j., weduwe van J. J. Mierendorf, Rembrandtlaan 58; Th. J. C. Schra, 7 j. Dr. Noletstr. 1; H. L. Beijens, 90 j. Nieuwe Haven 225, SNEEUWBALLEN MISERE. Door een bewoner van de Rhoonschestraat werd bij de politie aangifte gedaan dat de baldadige jeugd bij het sneeuwballen gooien een ruit van zijn woning heeft vernield. Een dergelijke aangifte werd eveneens gedaan door 'a kswoner van de Pendrechtschestraat. Onteigening Gerrit Verboonstr. (N.W.-zijde), Oranjestraat (Z.O. zijde) en Burgemeester Knappertlaan (Z.O. zjjde). De Burgemeester van Schiedam maakt be kend, dat heden ter gemeente-secretarie (afd. Algemeene Zaken, Stadhuis) voor een ieder ter inzage is nedergelegd het door den Ge meenteraad op 22 Januari 1937 voorloopig goedgekeurd plan tot onteigening in het be lang der volkshuisvesting ten name van de gemeente Schiedam, ter verkrijging van de beschikking over gebouwde en ongebouwde eigendommen, in verband met de vastgestelde voorgevelrooilijnen voor de Gerrit Verboon- straat (N.W. zijde), de Oranjestraat (Z.O.- zijde) en de Burgemeester Knappertlaan (Z.O. zijde), zulks krachtens art. 77, eerste lid sub 5 o der Onteigeningswet SCHIEDAM, 27 Januari 1937. Bebouwingsvoorschriften gedeelten Nieuwe Haven, Warande en Lange Haven. De Burgemeester van Schiedam, maakt be kend, dat heden ter gemeente-secretarie (afd. Algemeene Zaken, Stadhuis) voor een ieder ter inzage is nedergelegd: 1. de door den Gemeenteraad op 4 Decem ber 1936 vastgestelde „Verordening, houdende voorschriften als bedoeld in art. 43 der Wo ningwet betreffende de Nieuwe Haven tus schen Schoolstraat en Burgemeester Knap pertlaan"; 2. de door den Gemeenteraad op 22 Januari 1937 vastgestelde „Verordening houdende voorschriften als bedoeld in art. 43 der Wo ningwet betreffende de Warande (N.O. zijde) tusschen Schoolstraat en Burgemeester Knap pertlaan en de Warande (N.O. zijde) tusschen Burgemeester Knappertlaan en St. Liduina- straat"; en 3. de door den Gemeenteraad op 22 Januari 1937 vastgestelde „Verordening, houdende voorschriften als bedoeld in art. 43 der Wo ningwet betreffende de Lange Haven (West zijde) tusschen Korte Haven en Vischmarkt en de Lange Haven (Oostzijde) tusschen Korte Dam en Appelmarkt". SCHIEDAM, 27 Januari 1937. DE Het sneeuwkl keer veel stagnat gen en opritten. Schiedam heeft gi sten gereden, vanweg- ^HEID aak dat het ver- 1, vooral bij brug- isdienst Kethel ,.:chts enkele dien de gladheid der we- HINDERWET. Ingekomen zijn verzoeken van: 1. J. Cohen om vergunning tot oprichting van een inrichting voor het reinigen, repa- reeren en opslaan van zakken in het pand Kethelstraat 15, kadaster Sectie A. no. 1725 (ged.), met 3 electromotoren vn resp. 2, 2 en 1 p.k., voor het drijven van een lier, vier stopmachines en een klopmachine. 2. J. J. A. van Alphen om vergunning tot oprichting van een rookerij van vleeschwaren in het pand Groenweegje 60, kadastei Sectie A. no. 823. Deze verzoeken zijn met de bijlagen op de Secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag den 10 Februari 1937, des middags ten 11,30 ure, zal ten Raadhuize ge legenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. SCHIEDAM, 27 Januari 1937. gen. Een veeauto, bestuurd door W. v. W., alhier gleed op den Schiedamsche weg ter hoogte van den Spieringshoek tegen een paal van het electrisch lichtnet. Technisch perso neel heeft in den namiddag de storing, hierdoor ontstaan, weer verholpen. De vee auto liep eenige schade op. L. T. B. Vrijdag a.s. om 9 uur houdt de Z. H. Land- en Tuinbouwbond *fd. Kethel zijn jaarvergadering. De agenda vermeldt o.a. jaarverslagen; verkiezing van 2 bestuursleden en een voor zitter (aftredend zijn de heeren J. C. F. Olst- hoom en A. van Noordt, beiden herkiesbaar). Vacature wegens bedanken van den voor zitter; bestuursvoorstel en mededeelingen over de nieuwe melkregeling door den heer Ausems, algemeen secretaris van het hoofd bestuur van den L.T.B. uit Haarlem; rond vraag en sluiting. We meenen goed te doen alle katholieke veehouders op te wekken deze voor hen zoo belangrijke vergadering brj te wonen, daar de nieuwe melkregeling ook waarschijnlijk nog door een ervaren deskundige op dit gebied nader zal worden belicht. Tevoren is er om 8 uur een H. Mis voor levende en overleden leden van den L.T.B. Het bestuur vertrouwt dat alle leden de H. Mis zullen bijwonen en tot de H Tafel zullen naderen. Na de H. Mis is er gratis thee in het ver gaderlokaal. R. K. VOLKSBOND Donderdagavond om half acht wordt in het R. K. Vereenigingsgebouw een ledenver gadering gehouden van den R. K Volksbond. De agenda vermeldt naast het gewone agen da-menu o.a. voorstel tot afschaffing of wij ziging van den steun bij gezinsvermeerde ring. De districts bestuurder, den heer F. Keesen uit Rotterdam zal spreken over het program van de R. K. Staatspartij. R. K. BEWAARSCHOOL De R- K. bewaarschool, die vanaf Kerst mis wegens vertrek der onderwijzeres is ge sloten geweest, zal de volgende week weder worden geopend. OPENBARE VERKOOPING Door notaris P. Schaberg erd hedenmorgen i ncafé „De Vergulde Valk" in veiling ge bracht: Perceel 1: een perceel weiland, tuinland en kade te Kethel aan den Schle- damschen weg en Poldervaart in den Harg- polder, groot 1.73,20 H.A. in veiling op 2610 per H.A. Perceel 2: een perceel gelegen als voren groot 2.31.30 H.A. in veiling op 2610 per H.A. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 24 Jan. Aangekomen: Zuid- Slavisch s.s. Bosiljka, ledig van Antwerpen; Eng. s.s. Burdwan, met stukgoed van R'dam beiden om te dokken in de Wiltonhaven; Noorsch m.s. Nyholt, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 24 Jan. Vertrokken: Ital. s.s. Pozzuoli, ledig naar Rotterdam; Noorsch m.s. Nyholt, ledig naar Tampico; Eng. ss. Burdwan met stukgoed naar Yokohama via Antwerpen. SCHIEDAM, 25 Jan. Vertrokken: Ned. motorschoener Frean, kapt. A. Albers, ledig naar Alfen aan den Rijn; Fransch s.s. Dione, ledig naar Rotterdam. SCHIEDAM, 26 Jan. Aangekomen: Ned. m.s. Weltevreden, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven; Duitsch s.s. Widar, ledig van Rotterdam; Ned. m.s. Kota Pinang, ledig van Rotterdam beiden om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 26 Jan. Vertrokken: Eng. s.s. Welsh City, ledig naar Rotterdam; Ned. m.s. Margaretha, kapt. C. de Groot, ledig naar Rotterdam; Noorsch m.b. Ravnaas, ledig nr. Buenos Ayres. De directie van het stadion Feijenoord N.V. te Rotterdam verzoekt ons mede te deelen dat de officieele opening van het stadion Feijen- oord definitief is vastgesteld op 13 en 14 Maart e.k. De Arsenal voetbalclub uit Londen heeft zich definitief bereid verklaard op 14 Maart in Rotterdam te spelen. Met de betreffende voet balorganisatie wordt een bespreking gevoerd over de tegenpartij, die, naar men hoopt, zal bestaan uit een elftal van voldoende betee- kenis, om aan de ontmoeting met Arsenal het karakter van een evenement te geven. De Arsenal-directie heeft zich bereid ver klaard met het bestaande league-elftal te ko men, zoodat de beroemde spelers, wier namen zoo dikwijls in de bladen genoemd worden, in het Rotterdamsohe stadion bewonderd zullen worden. Aan het jaarverslag van de RotterdamscJje Bankvereeniging over 1936, ontleenen wij het volgende: Het belangrijkste feit in de financieele ge schiedenis van het afgeloopen jaar was zon der twijfel het losmaken van den gulden van het goud. Onze munt, los van het goud, toont eerst recht haar innerlijke kracht; het inge steld egalisatiefonds heeft moeite om den gul den niet boven een zeker peil te laten stijgen. In den loop van het jaar begon, ook in ons land, een kentering te komen in het econo misch leven; vooral in de scheepvaart en den scheepsbouw kwamen de teekenen van verbe tering duidelijk aan den dag .Het prijsgeven van de muntpariteit heeft deze opwaartsche beweging ten onzent versterkt; het heeft veelal een stimuleerenden invloed uitgeoefend op handel en bedrijf, die zich reeds sterk had den weten aan te passen. In de economische opleving speelt de her bewapening een rol van beteekenis. Werkelijk gezonde algemeene opleving kan het zij hier nog eens herhaald eerst worden ver wacht, indien aan de volgende drie voorwaar den is voldaan: een stabiele internationale po litiek, een stabiele internationale muntverhou- ding en een stabiele internationale handels politiek, bevrijd van hooge douanerechten en contingenteeringen. De ingrijpende gebeurtenissen op financieel gebied hebben in het laatste kwartaal leven digheid gebracht in het effecten- en emissie- bedrijf. Daarentegen is de wisselmarkt, sedert de operaties van het egalisatiefonds aanvin gen, vrijwel verstijfd. De renté ging in het afgeloopen jaar op en neer naar gelang men gevaren zag voor de goudblok-valuta's; sedert het goud ook hier te lande werd losgelaten, is de geldmarkt zeer ruim geworden. De vraag naar nieuw crediet bleef beperkt. Onze rentewinst is ongeveer gelijk aan die van het vorig jaar. Alles bijeengenomen zijn de resultaten van onze instelling over het afgeloopen jaar zeer bevredigend te noemen. De algemeene om standigheden politiek en economisch brengen ons echter er toe u in overweging te geven wederom een uiterst voorzichtig be leid te volgen en belangrijke bedragen aan onze reserves toe te voegen. Na de gewone storting in het pensioenfonds en een afschrijving op gebouwen van ruim 578.000 550.000), zal een bedrag van 1.000.000 (onv.) aan de gewone reserve en 1.500.000 1.300.000) aan de bijzondere re serve voor mogelijke risico's worden toege voegd, waarna een dividend van 5y2 pet. kan worden uitgekeerd. Over 1935 werd 4% pet. en over 1934 3 pet. uitgekeerd. Samuel Brill (cello) en Marinus Fldpse (piano) gaven voor de leden van den Robter- damschen Kunstkring een concert met een zeer varieerend en interessant program. Beide solisten, over wie we kort geleden hebben ge schreven en wier spel moet worden gerang schikt onder de praestaties van instrumentale solisten van standing, hebben in de sfeer van intiem musiceeren, waarin alles minutieuser, sprekender en gevoeliger tot den hoorder komt, met te grooter kracht bewezen, dat zij kunstenaars zijn van zeer bijzondere gaven. Twee musici, die in karakter en muzikale mentaliteit geheel op elkaar zijn ingesteld. Daardoor werd hun voordracht zoo spontaan, zoo geïnspireerd en doordrongen van een sterk bewogen geest en levendigheid Heel dat mooie en gave samenspel droeg het kenmerk van een elkaar volkomen begrijpen en in elkaar opgaan. Brill hebben we nog pas in het ochtendblad van Zondag, na zijn optreden bij het Philhar- monisch Zaterdagmiddag, alle lof en bewon dering gegeven, die hij zoo ruim en rijk ver dient voor zijn prachtige techniek en hoog gestemde voordracht' en artisticiteit. We meenen dus ten opzichte van hem met deze verwijzing te kunnen volstaan. Marinus Flipse heeft op dit concert zich zelf overtroffen. Wat hij aan den vleugel pres teerde was pianospel van gave voornaamheid en groote intelligentie. Toen hij laatst de jeugdige violiste Gustabo secondeerde, was het duidelijk merkbaar, dat hjj zich min of meer gebonden voelde, nu kon hij zich uit leven, waardoor al de pianistische hoedanig heden waarover hij beschikt zoo gepronon ceerd naar voren kwamen. Vooral in de Sonate van Beethoven heeft zijn muzikaliteit ons het sterkst getroffen en waren zijn fijn geslepen toucher, zijn parelende techniek, zijn uiterst genuanceerde en kleurrijke toonpro- diuctie alleen reeds een waar genot. Hier werd weer eens het bewijs geleverd hoe twee kunstenaars elkaar kunnen inspi- reeren tot kunstprestaties, waartoe ze, indi vidueel, niet altijd in staat zijn. De aanwezigen hebben beiden volop den lof gebracht, dien zij met hun spel hebben ver diend. G. voor veevoeder of verhuisden naar de vuilnis belt. Aangedrongen wordt op extra sortee- ring, om door kwaliteit afzet te behouden. In 1936 werden gehouden 170 veilingdagen voor groenten en 231 voor bloemen. De ge zamenlijke in cultuur gebrachte oppervlakte der leden bedroeg in 1935 bijna 327 H.A.j in 1936-bijna 231 H.A. Het omzetcijfer was in 1936 80.311.64 hooger dan in 1935. Aan steun werd ontvangen in 1935: 467.687.97 en in 1936: 375.518,35 dus 92.169.62 in 1936 minder. Ook het financieele verslag van den penningmeester werd uitgebracht en goedge keurd. De directeur werd gedechargeerd voor zijn gevoerd beheer. Op voorstel van het bestuur werd besloten voor het komende jaar een halve cent kistenhuur te rekenen. Inzake toe treding van nieuwe leden werd met 79 tegen 15 stemmen besloten, dat een nieuw lid voor het eerste jaar een procent veilingkosten meer moet betalen. Echter werd de restrictie ge maakt, dat eventueel een weduwe in de rech ten van haar overleden echtgenoot treedt. Voor het beter bezoeken der vergaderingen werd besloten een presentiegeld toe te ken nen van 1 per vergadering, terwijl i boete betaald zal moeten worden bij ongemotiveerd verzuim. De voorzitter deelt mede, dat a.s. Vrfldag de heer Riemens een lezing zal komen houden over stooktomaten. De voorwaarden der groenten- en fruitcentrale zijn dezelfde als vorige jaar. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. 1931 week maand kwartaal abonné. Er heerschte gisteravond onder dé vrienden van de R.K.S.V. „Leonidas", die in groot en getale naar „Palace" waren gekomen ter vie ring van het jaarlijksche Vastenavondfeest, waarvan ook ditmaal weer het „pièce de resis tance" werd gevormd door het traditioneel ge costumeerd bal. een ongedwongen, prettige stemming. En terecht! De organisatoren im mers hadden kosten noch moeiten gespaard, om het den leden en genoodigden naar den zin te maken. Dat zij daarin volkomen zijn ge slaagd, zal een ieder kunnen beamen, die gis teravond het Leonidas-festijn heeft medege maakt. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer P. Lap, de aanwezigen welkom on bracht den organisatoren dank voor de goede zorgen, door hen aan de voorbereiding van het festival besteed. Een toespeling makend op een drietal vermommingen, welke later bij het gecostumeerd bal te bewonderen zouden vallen (de nacht, het degradatie-spook en de vijfling), gaf spr. uitdrukking aan zijn be zorgdheid ten aanzien van de positie van het eerste elftal van Leonidas. De heer Lap hoopte tenslotte, dat eerlang een vijfling, in den vorm van vijf fraaie over winningen, het levenslicht zou aanschouwen, waardoor het eerste verlost zou zijn van de griezelige verschijning van het degradatie spook. Hierna werd dan een aanvang gemaakt met het gecostumeerd bal, waarbij uiteraard tal van koddige momenten vielen te beleven. De prijzen, bestaande uit luxe- en gebruiks voorwerpen, werden door de jury als volgt toegekend: Eenlingen. Mooiste dameseostuum: le prijs Mexicaansche, 2e prijs Portugeesche, 3e prijs Schotsche Hooglander. Origineelste dameseostuum: le prijs De Nacht, 2e prijs Dochter van Mangoro VH, 3e prijs Apotheek. Mooiste heerencostuum: le prijs Spanjaard, 2e prijs niet toegekend. Origineelste heerencostuum: le prijs Degra datiespook, 2e prijs Shoe Shine Boy. Haren. Mooiste paar: le prijs Russische boerinnen, 2e prijs Zigeuners, 3e prijs Indi sche officieren. Origineelste paar: le prijs Lippe-Detmold Oranje, 2e prijs Chique Paar, 3e prijs Russisch danspaar. Groepen. Mooiste groep: le prijs Ita- liaansche fruitverkoopsters, 2e prijs Hongaar- sche officieren met dames. Origineelste groepen: le prijs Canadeesche vijfling met nurse, 2e prijs Italiaansche land meisjes. De „Brighton Syncopaters", onder leiding van den heer J. Vlietstra, zorgden voor een strak rhythme, terwijl de Negero Scat Singer, Cab Stanley, zoomede de conferencier, Thom de Boer, de geanimeerde sfeer tot het culmi natie-punt opvoerden. Dat zich onder het gezelschap tal van filo- meelen bevonden, bleek op overtuigende, hoe wel niet stéeds artistieke wijze, vooral eerst na het middernachtelijk uur. Tot diep in den nacht bleef men in vroolijk- luidruchtige stemming bijeen. Om ruim half drie werd met het „Wilhelmus", door alle aan wezigen staande gezongen, dit Leonidas.festjjn gesloten. De 30-jarige werkster C. G. Runv. d. Hoek. wonende Mathenesserstr. is gisteren aan den Gordelweg uit het raam van de tweede étage gevallen. Met een hersenschudding en een ge broken neusbeen is de vrouw opgenomen in het ziekenhuis aan den Coolsingei. Zondag hield de R.K. sportvereeniging A.L.O. een prachtig geslaagden tumfeest- avond in gebouw „Palace". Na den gebruilcelijken opmarsch der leden, welke ten getale van ruim 200 turnsters en turners het podium vulden, sprak de geeste lijk adviseur, kapelaan F. Bernefeld, voor een overvolle zaal, het openingswoord, waarin hij o.a. wees op de beoefening der sport als Ka tholiek en in R.K. verband. Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het program, hetwelk onder leiding van den leider der vereeniging, den heer A. E. J. Lieshout, een zeer vlot verloop had. De dames- en meisjesafdeelingen, welke voor de pauze hun nummers gaven, zorgden reeds voor een groot deel voor het slagen van den avond door de keurige wijze, waarop zij zich van hun taak kweten. Hierbij vier vooral de aardige en ongedwongen uitvoering van het nabootsingspel der pas opgerichte kleuter club op, hetwelk bij het publiek erg in den smaak viel. Na de oefeningen der dames, volgde nu een door enkele dame en heeren uitgevoerde volksdans, welke veel bijval oogstte. De heeren- en jongensafdeelingen, welke na de pauze optraden, openden met eenige fraaie demonstraties aan het hoogrek door de heeren. Verder gaven de jongens eenige goede num mers ten beste o.a. een demonstratie brug (klassikaal), een aardige bokspring-oefening der aspiranten en een zeer goede staafoefe- ning der junioren. Na een goede springoefe ning en een aardig Circus Variété der heeren had een korte huldiging plaats van den heer Lieshout, welke vijf jaar aan de vereeniging verbonden is. Daar A.L.O. in Rotterdam ook op athletiekgebied de toonaangevende ver eeniging is, werd het program besloten met een demonstratie indoortraining-athletiek der heeren, waarna leden en belangstellenden met een gezellig samenzijn deze in alle opzichten geslaagden avond besloten. Rest nog te ver melden, dat de muzikale begeleidingen der oefeningen door het R-K. muziek-ensemble „Fra' Jaberkeneo's" verzorgd werd. De bekende piarust Jaap Callen-bach zal, onder auspisien der concertdirectie Johan Koning, Woensdag 3 Februari a.s een enke len piano-avond geven in de Nutzaal. Het bestuur van bovengenoemde vereeni ging verzoekt ons mede te deelen dat de klein- kunstavond, welke gegeven zou worden op 1 Februari a.s. als extra avond voor haar kunst lievende leden en donateurs (trices) verscho ven is tot April. De verschillende aanvragen voor reprises van hun opvoeringen maakten een goed ver zorgden avond onmogelijk gezien den korten tijd van voorbereiding. Voor beloken Paschen heeft de vereeniging beslag gelegd op „In andermans schoenen" een blijspel in 3 bedrijven. Door de rivierpolitie zijn aangehouden en in bewaring gesteld de 40-jarige W. Z. en de 34jarige J. V„ die zich met een roeiboot had den begeven naar een schip liggende aan de Steenplaat, van Wftlk schip zij tien zakken kolen hebben gestolen. GROENTEN- en BLOEMENVEILINGVER. BERKEL EN RODENRIJS G.A. Bovengenoemde vereeniging kwam in de bovenzaal van hotel Vermeulen bijeen. De voorzitter, de heer A. Klapwijk herdacht in zjjn openingswoord de drie overleden leden en sprak zijn beste wenflehen uit voor het jaar 1937. Hierna volgde het jaarverslag van den secretaris. Uit het uitvoerige, gedocumen teerde verslag vermelden we, dat het aantal leden in 1936 met drie is toegenomen en op 1 Januari j.l. 623 bedraagt. Hulde wordt Se' bracht aan directeur en personeel voor hun uitstekende arbeidsprestatie. 1936 is wederom geen gunstig jaar geweest, al was het omzet- bedrag wat hooger dan in 1935, doch als de voorteekenen niet bedriegen lean mogelijk een wat betere tijd aanbreken. De tuinders zijn althans met nieuwe hoop bezield. Wat den Steun op de producten betreft, deze bleef tn totaal een beduidend bedrag beneden 't steun bedrag in 1935. De afzet der producten naar het buitenland is in het afgeloopen jaar weer bedroevend geweest; groote partijen export producten bleven onverkocht, gingaa weg HOSPITAAL-KERKSCHIP „DE HOOP" Het bestuur van de Ned. Ver. ten behoeve van zeelieden van elke nationaliteit meldt, met dankzegging aan alle gevers, dat de busjes voor het Hospitaal-kerkschip De Hoop, ge plaatst aan boord van onze haringloggers, dit jaar hebben opgebracht 120.37 y2. Speciaal de bemanningen van VL 71, VL 83, VL 80, VL 195, VL 121 en VL 49 van welke de busjes het meest gevuld waren, wil het bestuur afzonderlijk noemen met groote dank zegging. Het eindbedrag is aanmerkelijk hoo ger dan de laatste jaren, zoo dat met vertrou wen op aller medewerking voor het volgend seizoen wordt gehoopt. SCHEEPVAARTBEWEGING In 1936 zijn in de Vulcaanhaven binnenge komen 439 zeeschepen, die volgens nationa liteit als volgt zijn te verdeelcn: 146 Neder- landsche, 79 Duitsche, 64 Fransche, 18 Noor- sehe, 11 Zweedsche, 13 Spaansche, 34 Russi sche, 15 Engelsche, 11 Finsche, 12 Letland- sche, 14 Grieksche, 3 Italiaansche, 11 Est- landsehe, 3 Deensche, 2 Joego-Slaviache, 1 IJslandsche, 1 Panameesch. Hiervan waren bestemd 166 voor het lossen van erts, 176 om te bunkeren, 74 voor het laden van kolen, 2 voor het laden van kunst mest, 5 voor bet lossen van kunstmest, 2 voor het lossen van kolen, 5 voor het lossen van olie, 2 voor het laden van olie, 4 om te repa- reeren, 3 om ligplaats te nemen. 47 Stoomschepen hebben na lossing een uit gaande kolenladmg genomen. De totale bruto M3. inhoud dezer schepen bedroeg 4,287.379. In 1935 kwamen binnen 372 zeeschepen met een bruto M3 inhoud van 3.542.514. BEGROOTING HANDELSGEBOUW De begrooting 1937 van het Handelsgebouw sluit in ontvangsten op een bedrag van 15042,15 en in uitgaven op 26334.78/ zoo dat het nadeelig saldo wordt geraamd op 11,292.63. GEM. ELECTRICITEITSBEDRIJF De opbrengst van de afgeleverde electrici- teit wordt voor 1937 geraamd op 485.402, tegen vórig jaar f 447.060. De zuivere winst voor 1937 uit het eiec- triclteitsbedrijf wordt geraamd op 86.076.53 tegen vorig jaar 77.763.78. dijkplein 57, heerenriiwiel; den Breems, Cats- straat 13, muts; den Draak, Eendrachtstr. 48 muts; Hillenaar, Twee Vriendenstraat 20, geldstukken; van der Struys, Vijfsluizen 11, rijwielpl. W1-: van der Does, 2e van Leyden Goelstraat l6; Para.pluie; Schruyer, Jac. van Dij kat raat, ceintuur. r K. SFORTVEREEN. „VLAARDINGEN", Gisteravond gaf de R- K- Sp itvereeniging „Vlaardingen", afd. Turnen, haar jaarlijksche uitvoering in de zaal Harmbnie, welke uit stekend is geslaagd. Precies op tijd liet de heer F. vv. Slangen, leider der tumafdeeling, de gymnasten aantreden. Gezien het groot aantal junioren zal de afdeeling turnen zeker ®en goede toekomst tegemoet gaan. Na opmarsch en begroeting met de vlag, sprak kapelaan P. van Stejjn een kort, pittig openingswoord, waarin hij dé gelegenheid te baat nam, dank te brengen aan allen, die hun steun geven aan de R. K. Sportbeweging, vooral °oIï °P financieel gebied en allen ver zocht, te blijven steunen, teneinde de R. K. Sportvereeniging groot te kunnen maken. Hierna werd het vastgestelde op zeer vlotte wijze afgewerkt. Allereerst kwam de afd. heeren met de vrije oefeningen, welke perfect werden uitgevoerd. Vervolgens kwamen de beide jongensgroepem, groep A, jongens van 710 jaar en groep B, de grootere jongens. Wat de junioren lie ten zien, was werkelijk heel aardig. Leuk was het werk der kleinen, die zich inspanden om het toch vooral goed te doen en daarin ook dikwijls slaagden; cïe kleine foutjes zien wij gaarne over het hoofd. De grootere jongens toonden ook weer meer vaardigheid, hier waren al heele gymnasten bij, die aardig werk te zien gaven. Wat de afd. heeren liet zien aan de ver schillende toestellen, was prachtig in orde. Een kranige groep, die keurige staaltjes het zien aan brug, paard en hoogrek. Wat enkele leden dezer grciep en de leider, de heer blan- gen, aan de toestellen verrichtten, was werlce- Een aardige afwisseling was het optreden der damesafdeeling van de R. K. S. V. Ex celsior te Schiedam, die onder leiding van den heer Simons, eenige nummers vrije oefenin gen en stokoefeningen te zien gaf, welke on berispelijk werden uitgevoerd. Met een woord van dank aan alle mede werkers en belangstellenden, sloot de voor zitter der turnafdeeline, de heer F. W. Suyker, den goedgeslaagden avond, waarna nog eeni- gen tijd gelegenheid was tot gezellig samen- zijn onder leiding van den heer Sehilperoord uit Schiedam, met medewerking van Van Dijk's Band. GESLAAGD. Bij het alhier door de Kon. erk. vereen, van leeraren in de stenografie „Groote en het machineschrijven „Stenotype" gehouden examen, slaagder voor machineschrvi ven vol gens het tienvingersysteem: mej- Toos Boer- dam en de heeren M. J. J. de Wit, Joh. M. M. Roeling en Joh. den Hartog, terwijl aan mej. Ph J Moermond wonende te VI. Ambacht het diploma Kantoorstenografe Nd. 130, met lof kon worden uitgereikt. Alle geslaagden waren leerlingen van den heer Adr. Baauw DLi, dir. Steno-dactylographlsch instituut Mercurius en OMt Handelsinstituut te Vlaar- dinge**-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2