„ADRESSEN HET GOEDE VOORBEELD De tegenwoordige prijs van het abonnement De tegenwoordige verzekerings-premies Stuyvenber^'s Triplex DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 6 STADSNIEUWS. ROTTERDAM. gjgte JAARGANG. Np. 17780 DONDERDAG 4 FEBRUARI 1937 DRIE BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 DE SCHIEDAMS^"E yEEESCH- KEURING reCHTER. GEMEENTERAADSVERGADERING. of ^"fe6Vtitie en achtte dit een *rn- 99 DAM 41 Dagelijksche Motorbootdienst op AMSTERDAM DE RADIO-CENTRALE. KETHEL. NAAR DE R. K. VOLKS MUZIEKSCHOOL. Het komt er nu op aan ,NIEUW-AMSTERDAM". Loopt 10 April a.s, van stapel. ACTIE IN HET SLAGERSBEDRIJF. 20 ets. per week, 85 ets. per maand, 2.55 gld. per kwartaal. Franco p. post 1.10 per maand, 3.per kwartaal. Wij hebben het onze gedaan. Doet gij het overige. Abonneert u nog heden. Wekt ook uwe vrienden en kennissen op tot het nemen van een abonnement. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling1 Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2.55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand f 1.10, per drie maanden f 3 bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. SCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0,50; 10 regels ƒ1,—, 15 regels ƒ1,50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te, voegen. De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt: 3.000 bij levenslange invaliditeit; 2.000 bijoverlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250.- voor bet verlies van een hand, een voet of een oog; 100— voor bet verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.— voor het verlies van een wijsvinger of voor bet verlies van de voorste twee leden van alle vingers; oO. voor iet vei ïes van een v e ïg lid van een duim, of voor bet verlies van 2 leden van een wijsvinger; 25.- voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, sleutelbeen of enkel; 10.— voor één lid of 2 leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. ,:pnden voor het Kantongerecht oL L n].eie strafzaken tegen slagers, die Zfr mai» van den slechtwerkmde vleeschkeurinSsdierL3t te Scluedam hadden ge- vieescnKeiii „zwemmen", tracht be'j^elirroeesters echter niet alles over ic rft laten gaan, blijkt wel hieruit, dat inatste weken leven in de procesverbaal- u° rij op dit gebied komt, dank zij ook de krachtdadige medewerking van een rijksveld wachter G. A. D., die voor deze wijze van op treden nog een pluimpje kreeg van den rechter Het eerste geval was de zaak van slager p., die verdacht was van het verkoopen van worst, die bedorven was, waardoor een twee tal personen ernstig ziek waren geworden. Deze slagerszaak was het vorig jaar gevestigd aan den Singel, doch is in den loop van dat jaar, vermoedelijk tengevolge van de vergif tigingsverschijnselen, gesloten geworden. Nadat een aanklacht bij de politie was in gekomen, stelden de vleesehkeuringsdienst 'n onderzoek in. De verdachte slager vertelde, dat de keur meester C., toen ter tijd bü hem was gekomen en een stuk worst had afgesneden en meege nomen. Deze worst is opgezonden naar het laboratorium in Utrecht. Men kreeg hiervan bericht, dat deze worst onderzocht was, maar niets bezwaards opleverde. De keurmeester G. heeft toen de worst, die gekeurd was en de rp„t van de Dartii in bet keurmgslokaal aan- rest van de partij het 0 M had G wezig vernietigd doen;«daar De Gemeenteraad is opgeroepen tot het houden van een spoedeischende vergadering °P Vrijdag, 5 Februari 's namiddags te half zes uur. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. tot onderhandschen verkoop aan den heer J. van Dort, alhier, van een perceel bouw grond, gelegen aan de Marconistraat W.z., ter breedte van plm. 22.70 M. en ter diepte van gemiddeld 21% M., te bebouwen met 4 pan den met dak, elk bevattende 3 woningen, te gen den prijs van 23 per M2. Voorstel van B. en W. inzake het aan gaan van een geldleening. JONGEREN-AFDEELING DER R. K. STAATSPARTIJ. Avond met lichtbeelden over Spanje. Morgen Vrijdagavond is er een Jongeren bijeenkomst in „Musis-Sacrum". De bekende verteller en schrijver der Spanje-artikelen in de „Nieuwe-Eeuw" Sapiëns, zal een lezing met lichtbeelden houden over Spanje, geti teld Cosas de Espana, cosas de sangre (Spaansche zaken, bloedige zaken). De avond is uitsluitend toegankelijk voor personen van 1825 jaar. Aanvang 8.15 uur. £t Toef was de zaak hiermede niet uit. Achter af bekende verdachte tijdens 't verhoor, dat hii censtuk lever bad gekocht, dat bij een anderen sia£er m de keuken la&- Het keurings- j neeft verd. niet gezien. Deze lever is door worst verwerkt, terwijl later uit een on derzoek door den rijksveldwachter D., is ko men vast te staan, dat de worst niet deugde lijk was. Deze had hiervan procesverbaal op- geHefo. M. eischte dan ook 20 of tien dagen hechtenis. De rechter maakte er 15 of 5 d. van. Nog iets fraais Drie groene kalveren. Dat er nog meer op dit gebied gebeurd is, bleek uit het volgende. De slager van K., die vroeger een zaak dreef aan de Broersvest, had zich te verantwoor den wegens het in voorraad hebben in zijn ijskast van niet minder dan 135 k.g. kalfs- vleesch dat alles behalve frisch geweest moet zijn. De keurmeester B. heeft op 22 Juni 1936 deze partij in beslag genomen en direct met een bakfiets naar het Keurlokaal doen over brengen. Wanneer een dergelijke inbeslagname ge schiedt moet er procesverbaal van zoo'n straf baar feit worden opgemaakt. Wij schreven laatst in de Nieuwe Schiedam mer over den vleesehkeuringsdienst van „de groote doofpot". Hat dit niet te veel gezegd is, bleek giste- ren voor den rechter. De keurmeester ver klaarde, dat hij daags na de inbeslagname van de 13Q k.g. bedlirven kalfsvleesch order had gekregen van den reeds meer genoemden directeur van den Schiedamsche vleeseh keuringsdienst, den heer G., om geen proces verbaal op te maken. Deze directeur had visite gehad van den sjager, verdachte v. K. en zoo werd deze zaak in de geroemde doofpot gedaan en alleen het vleesch vernietigd. In December j.l. heeft de keurmeester B. op last van het O.M. toch procesverbaal op gemaakt van dit geval, dus nota bene, bijna 'n half jaar nadat 't gebeurd was! Zoodoende js dit rare zaakje gisteren voor het Kanton gerecht gebracht. n l>e Kantonrechter S. H. vestigde er bijzon- der de aandacht van den keurmeester op, dat dit een zeer ernstige beschuldiging tegen zijn directeur was. De keurmeester verklaarde echter, „deze dingen gebeuren bij ons wel meer". De directeur G. zou nog gezegd hebben, wanneer je procesverbaal opmaakt, ga ik naar den cocmmissaris van politie en zal wel ma ken, dat het niet wordt doorgezonden. Als je wat zegt, ga je de straat op! Op een vraag antwoordde de heer Jongeneel, de waarnemend directeur van den Keurings dienst, dat onder zijn leiding onmiddellijk pro cesverbaal wordt opgemaakt van iedere over treding. Het O. M. eischte 75 of 30 dagen hechte nis terwijl het in zijn requisitoir duidelijk naar „r, liet komen, dat een groot gedeelte van VOre\ m ook moest worden toegeschreven de schuld oo ing der yleeschkeurings- aan de slappe m cchter, dit in aanmer- wet, zoodat de kan dagen van maakte, king nemend er 75 of 20 dagen va in de zaak tegen den slager H., die 14 da#®n geleden terecht stond, werd een boete g cischt van 6 of drie dagen, ook hier werd de toestand in den Vleesehkeuringsdienst door den rechter als verzachtende omstandigheid in aanmerking genomen. IR. J. INGELSE. f Gisteren is te Den Haag, waar hij de laat ste jaren woonde, plotseling overleden de heer ir. J. Ingelse, directeur van van de N.V. Ingelse en Co., machinefabriek en stoomke telmakerij aan de Nieuwe Haven, alhier. De overledene kwam na het ingenieurs diploma behaald te hebben in de toen zeer drukke zaak van zijn vader. De laatste ja ren heeft hij door reorganisatie en door het zoeken naar nieuwe productiemogelijkheden en afzetgebied de zaak in nieuwe banen ge leid. De heer Ingelse vertegenwoordigde de Christ. Hist. Unie gedurende een viertal jaren 19231927 in de Raad. BURGERLIJKE stand. Aangift© van 23 Februari. GEBOREN: Elisabeth, dochter van C. Sanstra en Ouwens, Jacobastr. 4; Corne lia J„ dochter van M. Zijlstra en L. de Vos, Prof. Kam- Onneslaan. 179; Aart J., zoon van G. Dijkstra en a. Koster, Nassaulaan 75; Jacobus A. G., zoon van J. A. G. de Heer en p- T. m. Winkel, Rembrandtlaan 68; Comelis, z°°n van A. Loekemeijer en J. J- Luijcx, Am- pèrestr. 10. OVERLEDEN: M. J. a. van Veen, 25 J., Dr. Noletstr. 1. gehuwd. Th. G. Spijkers, 31 j. en S. M. W. Buch, 21 j.. a. Pijl, 23 j. en T. de Lange, 20 j-, W. van der Lugt, 30 j. en A. W. Zag- wijn, 23 j.; a. van 0ort) 26 j. en W. Nijveen 24 j.; F. C. A. Ruseier, 44 j. en J. M. Mulder, 40 j.; A. Baan, 25 j. en M. van der Linde 26 j- WIE HELPT MEE? De R. K. Tooneelclub „P. V." geeft a.s. Vrijdag een herhaling van het tooneelstuk „Voor de derde maal". Het batig saldo zal worden afgedragen aan het Studiefonds voor den R. K. Vrouwenbond. Dit fonds is opge richt speciaal voor Priesterstudenten, zonen van Vrouwenbondleden. Stadgenooten, steunt dit mooie doel, haalt kaarten aan de volgen de adressen. Mevr. v. Adrichem, Groenelaan 35 en mevr. Pluyra, Hoogstraat 153. Het stuk is, gelijk men weet, reeds vorige week met veel succes opgevoerd. la 1 Goedkoopste en 't beste. Alle soorten hnlsvlljtartikelen. Reel. 106S 6 TELEFOON 68646 GEBR. BULOO PROGRAMMA 5 VOOR VRIJDAG. Brussel (Fransch) 12.20 Gramofoon 12.50 Salonorkest 1.30 Orkest 1-50 Zang Diversen 2.204.35 Keulen 4.35 5.55 Orkest, berichten, daarna dansmuziek Diversen 5.556.20 Regional Program ma 6.20 B.B.C.-Theater orkest Diversen 7.007.50 Regional Programma 7.508.35 Farkington Kwintet 8.35 Debussy-concert 9.209.50 Dansmuziek Brussel (Ned. taal) 9.50 Omroeporkest 10.2010.30 Pauze 10.3011.20 Omroepdansorkest Diversen 11.2012.00 R. K S. V. EXCELSIOR. Voetbal. Programma voor a.s. Zaterdag: Overschie aExcelsior c 3 uur. Programma voor a.s. Zondag: Excelsior 1Onze Gezellen 1, 2 uur. Spartaan 3Excelsior 2, 12 uur. Unio 2Excelsior 5, 2.30 uur. Excelsior 6R. C. D. 4, 12 uur. Excelsior aActivitas a, 12 uur. Excelsior bActivitas b, 1.15 uur. WATERPOLO. Hedenavond wordt voor de wintercompe titie van den Z.R.O. in het Oosterbad te Rot terdam gespeeld de wedstrijd R.Z.C. IV S.Z.C. III (heeren). Vrijdagavond spelen in de overdekte zwam- inrichting te Hillegersberg S.V.H.S.Z.C. (dames). K. K. G. SOIREE. Maandag a.s. geeft Excelsior in Musis Sa crum een intiem Soiree. Het programma wordt verzorgd door mevrouw Jans-Trouw- borst en het duo Alberts-Brouwer, die een Oranje-revue zullen opvoeren. Verder komt A. Hijmans met cabaretliedjes voor het voet licht. Introducties zijn uitsluitend te bekomen by P. Verwayen, Hoogstraat 186. AANRIJDING. Woensdagmiddag omstreeks 6.30 uur heeft ®en aanrijding plaats gehad in de Gerrit Ver- boonstraat tusschen een autobus van den ia.enSt °k Waardingen, bestuurd door den 44- ctÜ'if»6,? I' en een transportdriewieler, be- Dortdrim001", den 34"jarigen J. M. R. De trans trottoir raakte bekneld tusschen het Westvest werden licht Beide voertul^en lukken hadden niet Persoonl9ke °nge" bin^n^^jje In den afgeloopen nacht omstreeks 2 uur heeft een brandje gewoed in perceel singel 39, bewoond door H. A. K. De bewoners van de eerste étage van dit pond hoorden glas rinkelen en hierop naar buiten kijkende, za gen zij door schijnsel m de ramen der over buren, vlammen en bemerkten daarop tot hun schrik dat er brand was op de verdieping gearriveerd. br"n<1 ™t >)a„g op de waterleiding.- De voorkamer brandde gedeeltelijk uit. De Art hrund is tot nu toe onbs- oorzaak van de orana kend. De schade wordt door verzekering ge dekt. SCHEEPVAART. SCHIEDAM 3 Februari. Aangekomen: Grieksch s.s. Axios, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wiltonhaven. Zweedsch s.s. Sir Ernest Sassel, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 3 Februari. Vertrokken: Ned. m.s. Drechtdijk, ledig naar Rotterdam. De leden van de Katholieke Kring Gorzen worden herinnerd aan de ledenvergadering, welke gehouden wordt op 10 Februari in het parochiehuis in de Lekstraat. De agenda vermeldt o.m. bestuursverkie zing. Candidaten kunnen voor 7 Februari worden ingediend aan het secretariaat. SCHAKEN. Gisteravond speelde te Gouda Messemaker IIE. S. S. II. Gouda bleek met 61 de meerdere te zijn. GESLAAGD. Bij het te Den Haag gehouden examen slaagden voor lingerie-naaister mej. J. van der Mark, die haar opleiding genoot bij de leerares coupeuse mej. C. Veriaan alhier. „Allang niets meer van gehoord!" zal de lezer denken, als hij bovenstaand opschrift leest. Inderdaad is er Jangen tijd niets meer ge publiceerd over de op te richten R.K. Volks muziekschool, maar er is in dien tijd niet stilgezeten, noch door het comité, noch door 6e belangstellende sollicitanten. Zooals het met alle nieuwigheden gaat, zoo was ook de belangstelling voor de plannen tot stichting van een R.K. Volksmuziekschool in den beginne zeer groot; toen echter duide- iijk ging worden, dat er voorloopig nog meer gewerkt zou moeten worden dan er zou kun nen „verdiend" worden, kalmeerde de 'toe loop (van sollicitaties) eenigszins, maar de voorbereidende cursus van eventueele docen ten werd een succes, gezien de animo, waar mede tot het einde tot werd volgehouden. En de cursisten, die tenslotte ook naar een docentenfunctie hebben gesolliciteerd, zijn thans na zich te Amsterdam georiënteerd te hebben bij een demonstratie ijverig be zig, in een zoogenaamde „werkgemeenschap" ouderling te oefenen, de methode te bestudee- ren en zich vertrouwd te maken met de pro blemen, die een V.M.S. stelt. Binnenkort zal proefles worden gegeven door de sollicitanten en dan hoopt het comité een aantal dames- en heeren-musici te kun nen verblijden met een aanstelling als „leer kracht" aan de R.K. V.M.S als het aantal in te schrijven leerlin gen niet beneden de verwachtingen blijft; als het comité de beschikking heeft over eenige niet te dure lokaliteiten (met piano) op verschillende plaatsen van de stad; en ais de circulaires (om financieelen steun) een behoorlijken waarborg brengen, dat de kosten van den eersten tijd althans zonder risico kunnen worden gedekt. Gelegenheid tot inschrijving van leerlingen zal thans spoedig geboden kunnen worden. Het comité vertrouwt nu, dat de katholie ken van Rotterdam e.o., die nog iets kruinen missen voor de cultureele opvoeding van de kinderen uit niet-gesitueerde gezinnen, zullen waardeeren (in vasten vorm) dat zelfs in deze slechte tijden nog gezorgd wordt voor de ideale zijde van de jeugd-ontwikkehng. Ter informatie zij hier medegedeeld, dat het gironummer van de penrungmeesteresse (mej. A. F. v. Heijningen, Henegouwerlaan 25b) is 254787. Naar wij vernemen, zal het casco van het nieuwe zeekasteel der Holland Amerika Lijn, de „Nieuw Amsterdam", waaraan momenteel op de werf van de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij wordt gewerkt, op Zaterdag 10 April a.s. van stapel loopen. Ongeveer een jaar arbeid is thans achter den rug. De ver dere afbouw, welke na de te waterlating zal geschieden in de Dokhaven, vraagt minstens nog een goed jaar. Loopen de werkzaamheden mee, dan zal de eerste proeftocht vermoedelijk vallen in het voorjaar van 1938. Naar wij vernemen hebben de gezamen lijke Rotterdamsche Slagersorganisaties be sloten tot het houden van een algemeene protestvergadering tegen de 10 procent cri sisheffing op het rundvleesch. Mocht de ver gadering er haar goedkeuring aan hechten, dan zal op Maandag 15 Februari niet wor den geslacht en ook niet worden gekocht in de hal. WAT is het goede voorbeeld van veel waarde. Terecht zegt het spreekwoord: „woorden wekken, voorbeelden trekken". In het gezin is het goede voorbeeld van vader en moeder alles. Van den anderen kant: als de herder dwaalt, is het ook met den rechten gang van de arme kudde gedaan. Vondel zegt dit zoo schoon in een van zijn treurspelen. De katholieke courant beoogt het goede voorbeeld te geven op elk terrein van de menschelijke samenleving. Daarom werd en wordt keer op keer door de allerhoogste geestelijke en wereldlijke autori teiten het groote belang van de katholieke pers naar voren gebracht. Paus Pius X, roemrijker en zaliger gedachtenis, heeft eens getuigd, dat Hij liever het goud van Zijn borstkruis zou verkoopen dan toe te staan, dat de katholieke pers schade zou lijden. Het kwaad van de anti-godsdienstige pers is onbeperkt, het heil, dat de goede pers kan stichten, gaat schier alle begrip te boven. Het geestelijk leven van iemand, die een diep-godsdienstig dagblad leest, moet goed zijn, moet, als het nog niet in orde is, in orde komen. Het abonnement op een katholieke courant, als de onze, kan zoo geweldig nuttig voor ons zijn, voor ons zelf, voor onze kinderen. Het kan zoo'n groote waarde geven aan ons leven. Nu wij onzen abonnementsprijs verlaagden en de voordeelen van onze gratis verzekering tegen ongevallen verhoogden, moest u toch niet langer aarzelen u de goede vriendschap en den krachtigen steun te verzekeren, welke van onze courant uitgaan, iederen nieuwen dag, dat de zon aan den hemel rijst. 3000.gld. bij levenslange invaliditeit; 2000.gld. bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1000.gld. bij overlijden tengevolge van een ander ongeval. Talrijke andere premies bij ongevallen van lichteren aard. Verwacht wordt: Krachtige tot matigen, Zuidelijke tot Zuid- Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrok ken, waarschijnlijk eenige regen, weinig ver andering in temperatuur. Iederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond. 8 uur. Iederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. Iederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. Iederen Dinsdag repetitie jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la verda stelo" iederen Dinsdagavond half negen les en clubavond, Broederschool, Warande. Iederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Iederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. Iederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. Iederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feitzer) in Klankstudio Lange Haven 55. Iederen Woensdag om half 9 bestuursver- badering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond indoortraining SGV Gymnastielilokaal naast Gezellenhuis. Iederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge. bouw Nieuwe Haven 121. Iederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymma R. K. Volksbond. Iederen Donderdagavond half 9. Boven zaal R. K. Volksbond. Clubavond K. J. M. V. Iederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in, het Parochiehuis. Iederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. Iederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspresoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". Iederen Zaterdagavond van 7.309.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St. Franciscusgroep. Iederen Zaterdagavond. Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. 4 Febr.: Tivoli-schouwburg, Klankenpa rade (A.B.C. cabaret) 8.15 uur. 6 Febr.: Tivoli Schouwburg, Dr. Hiob Pratorius (Centraal Tooneel) 8 uur (18 jaar), uur (volw.) Dagelijks: Groote Schouwburg, Knal (Bouwmeester-revue), 8 uur, Zondag ook 2 uur (volw.) Bioscopen: Goedgekeurde program ma's t e. m. Donderdag 4 Febr. in: Grand: Burgtheater (18 j.); Tlhalia: De verb, vrucht (volw.); Lumière: Wittebroodsweken (volw.) Studio: Broken blossoms (volw.); Capitol en Centraal; Het gezicht in den spiegel en De tocht in de stratosfeer (volw.); Corso: De witte Engel; Prinses: Bedelstudent en De laatste voorpost (volw.); Colosseum; Muite rij op de Bounty (18 jaar); City: Vergiffenis (18 jaar); Ooster: Petertje en Hallo hier Amerika (18 jaar); Scala: De gevangene van het haaieneiland (18 jaar); Olympia: De ge- vaarlrfke zöne en Het mysterie van de tunnel (18 jaar); Victoria: Chineesch gouden Tus schen nacht en morgen (volw.). Tentoonstellingen; Museum Boymans, Divisionistische school van George Seurat tot Jan Toorop en etsen van Perasenl en Canaletto. Studio, werken van BeUa van Beek-Stroeve en Bern. A. van Beek. Passage (Schiedam). De vreemdeling die terug kwam en Papsol daat (volw.). SCHIEDAM, 4 Febr. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 14 per H.L. Spoeling. Spoeling f 1.20—1.30 {niet officieel^.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1