ABONNEERT U THANS OP DE NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT KABOUTER STADSNIEUWS. DE „PETRAKIS NOMIKOS"-RAMP MAANDAG 8 FEBRUARI 1937 DE BETEEKENIS VAN MANILLA'S EUCHARISTISCH CONGRES. NEDERLANDSCHE MISSIE IN HET VERRE OOSTEN. Hulde en lof van Z. H. Exc. mgr Jan Smit. HET VERTREK VAN DEN PAUSELIJKEN LEGAAT. ABONNEMENTSPRIJS VERLAAGD: 20 cent per week, 85 cent per maar.*', 2.55 per kwartaal. Franco per post 1.10 per maand, 3.per kwartaal. Incassokosten worden niet berekend. Gratis Ongevallenverzekering belangrijk verhoogd: 3000.bij levenslange invaliditeit; 2000.bij overlijden tengevolge van een «spoorwegongeluk; 1000.bij overlijden tengevolge van een ander ongeval. enz. enz. Aan de Administratie van de „NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT" Koemarkt 4 - Schiedam. U gelieve mij met ingang van in te schrijven als NAAM ADRES BEGRAFENIS BROEDER ODULPHUS. Huldiging van de redders op het Stadhuis Toekenning van diverse onderscheidingen. Toespraak vaji den Burgemeester - JUBILEA BIJ DE POLITIE. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. zeggen, dat zij, indien zij een priester in gezelschap van een engel zou tegenkomen, eerst den priester zou willen groeten. Vandaar dat alleen reeds de verklaring, dat iemand met de priesterlijke waardig heid is bekleed, alle verdere lofprijzingen overbodig maakt. Het priesterambt immers vertoont een ge lijkenis met de taak van de H. Moeder Gods; het verschilt hiervan echter hierdoor, dat de Moeder Gods slechts eenmaal en op één plaats Gods eengeboren Zoon in zichtbare en tastbare gedaante ter wereld heeft ge bracht, terwijl de priester dagelijks, van zonsopgang tot zonsondergang, overal ter wereld en onder den sluier en de gedaante van brood en wijn, krachtens de hem bij het Laatste Avondmaal verleende macht, Gods Zoon op aarde doet nederdalen, Die, toen Hij brood en wijn in Zijn heilig Lichaam en Bloed veranderd had, aan Zijne Aposte len beval: „Doe dit te Mijner gedachtenis". Toen onze Zaligmaker echter de instel ling van het H. Sacrament aankondigde en Zijn leerlingen Zijn Vleesch als prijs en Zijn Bloed als drank beloofde, maakten velen de opwerping: „Deze taal is hard, wie kan haar aanhooren?" De Evangelist evenwel voegt hieraan toe: „En van dat oogenblik af trokken vele Zijner leerlingen zich van Hem terug en zij wandelden niet meer met Hem". Tot in onze dagen zijn er, die er prat op gaan leerlingen van Christus te zyn, doch dié de leer der Kerk omtrent de macht van den priester, om brood te veranderen in het Lichaam des Heeren en wijn in Zijn Bloed, harde woorden noemen, en een taal, welke zij niet kunnen aanhooren. Wijl het menschelijk verstand deze taal niet kan vatten, willen zij haar niet aanvaarden; als of de Almachtige God, die alles uit het niet gemaakt heeft, den priesters niet de macht zou kunnen verleenen, om brood en wijn te veranderen in het Lichaam en Bloed des Heeren, zooals de Heer zelf aan den voor avond van Zijn lijden had gedaan. Het Eucharistisch priesterambt vertoont col» een gelijkenis met de taak van Sint Joseph, wien de besoherming van het Kind Jesus was toevertrouwd. De priester im mers bewaart de sleutels van het taber nakel. Hij opent het tabernakel en niemand anders mag het sluiten: hij sluit het en nie mand anders mag het openen: de priester immers is de wachter van den Christus Eucharisticus. Wanneer de Almachtige God den priester de macht heeft verleend, om het H. Misoffer op te dragen zoowel voor de levenden als voor de dooden, om brood en wijn te ver anderen in Zijn Lichaam en Bloed en aan de geloovigen de H. Communie uit te deelen, dan is het geen wonder, dat onze Verlosser hem ook nog andere machten en voorrech ten verleend heeft, om voor het eeuwig heil der zielen te zorgen, namelijk: de macht cm de zonden te vergeven, het woord Gods, steunend op het goddelijk gezag, te verkon digen en de hem toevertrouwde kudde te besturen. Bovendien maakt de priesterlijke macht den priester gelijk aan den heiligen aarts engel Michaël in Zijn strijd tegen den dui vel; aan den heiligen Gabriel, den Bood schapper Gods, en aan den heiligen Rapael, die. door den Koning van het heelal meer- dëie malen als bewaker der menschen werd aangesteld. Daar dit alles nu zoo is, moet de pries terwel bizonder heilig zijn, temeer omdat hij Christus vertegenwoordigt. „Wie moét er zuiverder zijn, zoo roept de heilige Chry- sostomus uit, dan hij, die het H. Misoffer opdraagt Moet de hand, die het Lichaam des Heeren deelt, de mond, die met geeste lijk vuur gevuld wordt en de tong, die rood gekleurd wordt door het allerheiligst Bloed, niet blanker zijn dan het goud der zon Wat de engelen met huivering aanschouwen en wegens zijn verblindende schittering zelfs niet vrij durven bezien, daarmede voeden wjj ons, daarmede vereenigen wij ons en worden aldus één Lichaam van Christus en één Vleesch". God geve, dat deze onuitsprekelijke ver- eeniging na onzen dood overga in de innige vereeniging met Hem, die gegeven wordt aan hen, die Hem van aangezicht tot aan gezicht aanschouwen". Een heel bijzondere beteekenis heeft het 33ste Internationaal Eucharistisch Congres, in dezen tijd, schrijft in de Brusselsche „Standaard" de Z. E. Pater C. Thys S.S.S. „Volgens het herderlijk schrijven van Z. H. Exc. mgr. Heylen, is het een grootsche aanbidding van Onzen Heer Jesus Christus. Een les die denken doet en een treffend eerherstel. „De men'chelijke hoogmoed heeft Christus uit de maatschappij gejaagd en Hem verbannen in Zijn eenzame tabernake len. Hebzucht en het zoeken naar aardsche goederen hebben de egoïsten tegen elkaar in het harnas geworpen en verdeeling ver oorzaakt onder de menschen. Het redmiddel hiertegen is de plechtige aanbidding van het H. Sacrament", aldus Z. H. Pius XI in 1922 op het Euch. Congres te Rome. Menschelijke hoogmoed: hoe roemde de mensch op beschaving en vooruitgang! Op aarde, boven de aarde, in den schoot der aarde, zette hij onverstoord zijn veroverin gen voor. Voor hem, niet voor Jesus' Naam moest' alle knie nu buigen! De strijd om stoffelijk bezit ontbrandde feller dan ooit en bezorgde rijke jaren in den naoorlogschen tijd. Doch er kwam in zinking de egoïsten door hebzucht en genotzucht gedreven, stonden verdeeld en vechtensgereed. Het wee der werkloosheid werd uitgebuit en uitgebaat tegen God en godsdienst. Wat vroeger slechts geschiedde op stille bijeenkomsten van godloochenaars, wordt luide nu verkondigd: „Haat tegen God, oor log aan Christus, weg met alle Godsveree- ring!" Vervolging, onderdrukking, brandstich ting, uitmoording in land na land Het leger der goddeloozen loopt in de mil- lioenen. Een plicht is het voor de Godsgetrouwen, daartegenover te stellen het leger der Chris- ti-strijders. Ons machtig Credo tegen hun „Weg met Hem!" Het stralende Kruis tegen „sikkel en hamer". Een wereldhulde tegen een wereldvloek! Zoo staat het Eucharistisch wereldcon gres van Manilla tegen den driesten durf van de goddeloozencongressen. Als een lichtzon in de donkerte onzer dagen. Indien alle christenen in stil gebed, in H. Misoffer en H. Communie zich aan sluiten bij de grootsche Sacramentshulde in 't Luneta-park van Manilla, dan geven we een waardig christelijk antwoord op alle laster en vervolging, een treffend eerherstel aan Christus Koning in het Heilig Sacra ment. Toekome zijn Eucharistisch Rijk! MANILLA, 6 Februari. (PARTICULIER.) De kanunnik van de St Pieter te Rome, Z.H. Exc- mgr. Jan Smit, die tal van ge sprekken heeft gevoerd met de leiders der afzonderlijke delegaties naar het 33ste In ternationaal Eucharistisch Congres, heeft verklaard, dat hij over de enorme presta ties der Nederlanders en Vlamingen op het gebied der missie in het Verre Oosten ver baasd is. Vooral de Nederlanders, aldus mgr. Smit, kunnen trotsch zijn op het titanenwerk, dat door hup missionarissen aldaar wordt gepresteerd. Naar mgr. Smit vervolgens verklaarde, waren de beide nationale vergaderingen der Nederlanders op het Eucharistisch 'Cön-, gres té Manilla de mooiste van alle afzon derlijke nationale bijeenkomsten. Alleen de Italianen konden in dit opzicht worden vergeleken met de Nederlanders. MANILLA, 7 Februari (PARTICULIER). De Pauselijke Legaat naar het 33ste Inter nationaal Eucharistisch Congres te Manilla, H. Em. Kardinaal Dougherty, is onmiddel lijk na de plechtige sluiting van het Eucha ristisch Hoogtij, vergezeld van den aarts bisschop van San Francisco aan boord van het Japansche passagiersvaartuig „Tatsuta Maru" naar de Vereenigde Staten terugge keerd. STILLE OMGANG 1937. Naar de 450. De Stille Omgang zal dit jaar gehouden worden in den nachts van 6 op 7 Maart. De extra trein zal om 23.49 uit Schiedam vertrekken en komt 0.57 te Amsterdam aan. De algemeene intentie luidt: „dat God ons beware voor het communisme en elk ander nieuw heidendom. De geestelijke leider is Pastoor Burwinkel uit Kethel. Maandag 1 Maart wordt er voor de deel nemers een plechtig Lof gecelebreerd, waar onder Pastoor Vis een predikatie zal houden. Op den avond voor het vertrek is er in de Singelkerk om half elf een Lof met predi katie door pastoor L. A. Meijer O.P. Vorig jaar waren er 360 deelnemers, dit was bijna 100 meer' dan in 1935. Dit jaar wordt er weer op een flink aantal nieuwe deelnemers gerekend, want de mannen van vorig jaar gaan natuurlijk allemaal weer mee, dat staat v.ast. Dat er meer dan 400 zijn, staat nog wel niet zóó vast, maar daar moeten de oude ge trouwen voor zorgen. Als ieder eens een deelnemer meer mee bracht, dan was de trein te klein. Laten we daarom maar trachten 450 mannen te vinden, dan zullen we het volgend jaar op 500 reke nen. En die kunnen we halen, immers rekenen we alleen maar eens het ledental der mannen- congregaties. Er zouden twee treinen moeten rijden. De prijs is evenals vorig jaar 2.05 retour. Kaarten verkrijgbaar in voorverkoop by van Kemenade, Singel 111 c en W. Jaiuse, Lek straat 6a. BROEDER ODULPHUS f. VOORZIET U VAN GOEDE HULP, HOUDT STEEDS EEN BIJ DE HAND.! week maand abonné. kwartaal Hedenmorgen had de plechtige Uitvaart plaats van Broeder Odulphus. Te 9 uur was er een gezongen H. Mis in de kapel van het klooster aan de Warande no. 135. De hoogeerw. heer Deken A. J. C. Schraag werd1 bij het opdragen daarvan geassisteerd door een neef van den overledene, de eerw. heer Vinken, kapelaan te Lier (België) als diaken en den eerw. heer kapelaan W. Mul der uit Zaandam, oud-leerling van Broeder Odulphus, als sub-diaken. In de kapel wa ren buiten de familieleden o.m. aanwezig ver schillende heeren geestelijken, de putaties van de Sint Willebror- dusstichting, de R. K. Kinderva- cantiespelen en de R. K. Onder wijzers werk zaam bij het R. K. Onder wijs alhier. Bij het ver trek van het klooster werd de stoet als volgt samengesteld. Voorop gingen een hon derdtal jongens, vormende de klas van Br. Odulphus en deputaties van iedere school, vertegenwoordigende de kfhdëreri van 3é 'ïc; K. Kindervacantiespelen. Dan volgde de lijk wagen, geflankeerd door verschillende eer. waarde oversten en eerw. broeders, o.m. de Alg. Overste, Br. Christinus uit Maastricht, de Oversten van de beide Haagsche huizen en de Overste van het Broederhuis aan den Schied.weg te Rotterdam. Daarachter volgden de rytulgen met fa milie en genoodigden, waarop de stoet ge sloten werd door de Eerw. Broeders en de R. K. onderwijzers. By hen had zich nog ge voegd een deputatie van de heeren Vincen- tianen. Op het Kerkhof stelden de jongens zich in een eerehaag op. De kapel kon slechts een heel klein deel der belangstellenden be vatten. Na de gebruikelijke gezangen verrichte de hoogeerw. heer Deken A. J. C. Schraag, de absoute, hierbij geassisteerd door Pater Rich ters, die de geestelijke belangen der broeders in het klooster verzorgt, en door kapelaan W. Mulder uit Zaandam. Dan werd broeder Odulphus grafwaarts gedragen door heeren Vincentianen. Ook op het Kerkhof waren deputaties van de be sturen der Willibrordusstichting en der R. K. Kindervacantiespelen aanwezig. Aan het graf werd door het koor der eerw. broeders ge zongen. Men was diep onder den indruk. Dat Broeder Odulphus een groot kinder vriend was, bewees wel de aanwezigheid van honderden kinderen, die vandaag vrijaf gekregen hadden. Zij gebruikten hun vrijen ochtend om in alle stilte tusschen de groote menschen, afscheid te nemen van him he laas overleden onderwijzer en vriend. Verder waren nog aanwezig Pastoor P. Binkhorst O.P., Pater Smulders O.P., de eerw. heeren Kapelaans Koopman en Velzen- boer en tallooze oud-leerlingen van den over ledene. Op een bijeenkomst ten stadhuize van Schiedam, toerden Zaterdag degenen, die zich bij de Petrakis Nomikos '-ramp op 31 October j.l. op meer dan gewone ivijze bij de reddingspogingen hebben o nderschciden, gehuldigd. Generaal van Munnekrede, hoofdcommissaris van het Nederlandsche Roode Kruis, deelt de onderscheidingen uit. 2r ATERDAG heeft ten stad- J huize te Schiedam een offi- cieele huldiging plaats gevonden van degenen, die zich bijzonder hebben onderscheiden bij de ramp van de „Petrakis Nomikos". Daar waren o.m. saamgekomen: luitenant generaal P. J. van Munnekrede, hoofdcommis saris van het Ned. Roode Kruis te 's-Graven- hage, Basile Néophytos, vice-consul van Grie kenland, Rotterdam; F. H. A. H. Tielens, dis trictscommandant der Rijksveldwacht te 's-Gravenhage. Namens de directie „Wilton-Feijenoord", de heeren W. Wilton, de secretaris der directie de heer Kalkman; de geneesheer van „Wil ton" dokter A. v. d, Griend en de chef van de afd. reparatie C. J. A. van Daalen; de afd. Schiedam van het Ned. Roode Kruis door dr. A. H. de Bruijn, G. van Terwisga, L. J. Ber nard, J. A. H. v. d. Berg, colonne-commandant Ned. Roode Kruis, ir. H. B. J. Aikema, com- vandant der Brandweer, H, Ph. Clasie, com missaris van Politie, de brigade-commandant der Ryksvelclwacht te Vlaardingen en vele an- «cren. Burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, heette allen hartelijk welkom in het bijzonder generaal van Munnekrede, alsmede den districtscomm. der Rijksveldwacht, den heer F. H. A. H. Tielens. Deze bijeenkomst was belegd om blijk te geven van de waar deering voor de gevoelens van menschlievend- heid, moed en opoffering, die door zeer velen betoond zijn bij de ramp van de „Petrakis Nomikos". Deze bijeenkomst wortelt in een zeer don keren dag voor Schiedam. Deze middag zal er echter een van licht zijn n.l. om het licht te laten schijnen op hen, die medegeleefd heb ben met de slachtoffers en op hen die de naastenliefde hebben betracht, en die daar van op 31 Oct. zoo schitterend getuigenis heb- ben gegeven. Dit bewijzen o.a. de erkenningen en wel door H. M. de Koningin, het Nederl. Roode Kruis en het Carnegie-helden fonds. Het is een moeilijke taak geweest een voor dracht saam te stellen. Het is niet doenlijk a' degenen te onderscheiden, die op dien dag zooveel moed hebben betoond. Een aantal per sonen, dat op zeer bijzondere wijze naar voren is gekomen beteekent niet, dat vele naast hen niet de zelfde offervaardigheid hebben betracht. Spr. meent dit bijzonder te moeteD zeggen, omdat een bijzondere onderscheiding geen miskenning moge zijn vaii datgene, wat ook door anderen is geschied. De onderscheidingen. Spr. herinnerde er aan, hoe de rijksveld wachter H. Mulder uit Schiedam, wachtsman v. d. Broek, die in het achterschip na de eerste ontploffing gewond was, op zijn rug heeft genomen en deze aldus heeft gered van een wissen dood, daar de tweede ontploffing kort daarop volgde. Rijksveldwachter H. Mulder kreeg de Ko ninklijke Onderscheiding Menschlievend Hulp betoon. De districts-commandant, de heer Tielens spelde deze onderscheiding op de borst. Generaal van Munnekrede heeft in een korte toespraak, de gevallenen bij deze ramp her dacht. Spr. was trotsch op de mannen, die zooveel moed en offervaardigheid hebben be toond. Ook dankte spr. den burgemeester voor hetgeen de burgerij van 'Schiedam in een „geste" by de gehouden collecte heeft gege ven. Daarvoor is ook het hoofdbestuur van het Roode Kruis zeer erkentelyk, omdat daar ook uit blykt, dat de burgerij het Roode Kruis werk op prijs stelt. Achtereenvolgens reikte spr. onder een toe- passeiyk woord het Kruis van Verdienste van het Roode Kruis uit aan: J. Molkenboer te Schiedam, verbandmeester bij „Wilton-Feijen oord", sergeant-ploegcommandant transport colonne Ned. Roode Kruis, afd. Rotterdam. W. H. Stuit Sr. te Vlaardinger-Ambacht, verbandmeester by „Wilton-Feyenoord". A v. d. Berg te Schiedam, waarnemend sectie-commandant bij de transportcolonne Ned. Roode Kruis, afd. Schiedam. W. v. Oordt te Schiedam, ploeg-comman- dant-magazijnmeester bij W. F., J. Bressers te Schiedam, J. de Gelder te Schiedam, D. v. d. Hoeven te Schiedam, J. L. v. d. Laan te Schiedam, helpers by de transportcolonne. Kapelaan Haselaar onderscheiden Het speet den burgemeester, dat Kapelaan H. W. Haselaar, door ziekte verhinderd wais aanwezig te zyn, vooral daar deze zich bui tengewoon om- Verwacht wordt: Meest matige Zuid-Oostelijke tot Zuidelij ken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, in het Noorden en Oosten tydelijk sneeuw, in het Zuiden en Westen regen, wellicht natte sneeuw, temperatuur om het vriespunt in het Noord-Oosten. In het Zuid-Westen kou der. D a g e 1 y k s: Groote Schouwburg, Knal (Bouwmeester-revue), 8 uur, Zondag ook 2 uur (volw.) Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 11 Februari in: Grand, Burgtheater (18 jaar); Studio, Broken blos soms (volw.)Colosseum, Chineeseh goud en De geliefde vagebond (volw.); Corso, Lente in Parijs (volw.); Prinses, Patrouillewagen 99 en Zoo de ouden zongen (18 jaar); Thalia, Charlie Chan inde opera (18 jaar); Capitol, City en Centraal, Jij bent mdjjn leven;' Lumiè- re, Op een avond in Mei; Olympia, Joe Brown als reiziger en De mail-express (18 jaar); Victoria, Hollywood zoekt een prinses en De roode Pimpernel (18 jaar)Scala, Escapade en Als de wildernis roept (volw.); Ooster, De laatste wals en De keizer van Califomië (volw.); Luxor, Dat wat je niet bent (18 jaar). City en Centraal, Jy bent mijn leven. Tentoonstellingen: Studio, werken van Jan C. A. W. Mulder, Gerard Sluyter en Henk Henriet. Passage-theater, Schiedam. De overwinnaar en Met donderend geweld (volw.) derscheiden heeft, zooals allen bier aan wezig kunnen getuigen. Ook deze heeft zijn leven in de waagschaal gesteld, om moed en kracht in te spreken, daar waar het leven in de eeuwigheid overging. Aan Kapelaan Hase- Kap. H. W. Haselaar.1™* zal,op dere wyze de onderscheiding van het Carnegie-helden fonds worden over handigd. Na het uitreiken der zelfde onderscheiding aan de heeren A. van Eijk, brandweerman en B. W. W. Frederiks, brandweerman, heeft generaal van Munnekrede in den heer P. C. van den Jagt, chef van den alg. dienst van Wilton-Feijenoord onder wiens leiding de Brandweer en Reddingsploeg van Wilton- Feijenoord werkte, deze ploeg onderscheiden c'.oor overhandiging van een oorkonde van het Nederl. Roode Kruis. Deze oorkonde is be stemd om te worden opgehangen op de beste plaats in het oefenlokaal der ploeg, om als aandenken en tevens als voorbeeld te strek ken in de toekomst. Tenslotte heeft de burgemeester alle aan wezigen bedankt voor hun tegenwoordigheid in 't bijzonder Z. Exc. generaal van Munnek rede en den heer Tielens, waarna deze plech tige byeenkomst werd beëindigd. Wij kunnen nog berichten, dat vanwege de R. K. Kindervacantiespelen H.H. Missen tot intentie van Broeder Odulphus zullen worden opgedragen. Vier zilveren jubilarissen gehuldigd. Hedenmorgen had op het hoofdbureau van politie de huldiging plaats van de brigadiers J. C. A. de Goede en W. J. Feelders en de agenten J. G. Scheffers en N. de Hou- ting, zulks in verband met hun 25-jarig ju bileum by het politiecorps. Te midden van superieuren en vele collega's werden de jubi larissen toegesproken door den commissaris, de heer H. P. Clasie. Allereerst wenschte spr. de jubilarissen namens den burgemeester, Mr. Dr. F. L. J. van Haaren, geluk. De burgemeester die uit- stedig is wegens vacantie, had echter een schrijven gezonden van de volgende inhoud: Tot mijn spijt niet in de gelegenheid u per- soonlyk my'n gelukwenschen aan te bieden. Hartelyk dank voor wat u gedaap heeft. Blijft u als flinke mannen toonen, dan zyt gij naar wet en geweten verantwoord. God geve u nog vele gelukkige jaren. In myn geest ben ik bij u. v. HAAREN. Spr. wil nu nog een persoonlyk woord spreken. Heden is het een gedenkwaardige dag voor u. Gy hebt ondervonden hoe moei lijk maar ook hoe mooi uw werkzaamheden waren. Velen hebben een oordeel geveld, maar indien men zich een oordeel wil i**Uen over de politie moet men wel degelyk vak kundig onderlegd zijn. De jaren hebben u ge vormd. De burgemeester zegt: „Blijft u als flinke mannen toonen dan zyt gy naar wet en geweten verantwoord. Te oordeelen naar de rapporten zijt gij dat allen! Als dragers van het gezag vraagt gy niet, wat mag ik doen. Neen gij doet wat u door de wet bevolen wordt. Opdat deze dag by u in lange herinnering moge blijven, heb ik de aangename taak u een stoffelyk biyk namens het corps aan te bieden. Spr. overhandigde aan ieder der jubi larissen een bloemstuk en een cadeau onder couvert. Namens de S. P. S. V. werden de jubila rissen toegesproken door den heer J. C. van Noortwyk Spr. wenscht namens de vereeniging de jubilarissen geluk. Spr. hoopt, dat deze dag een ware feestdag zal zyn. 25 Jaar heeft gy in het corps gediend. Maar twee van de jubilarissen, de brigadiers Feelders en de Goede, zyn over eenige maanden ook 17 jaar lid van de S. P. S. V. Geen groote sportieve daden hebt gy verricht, maar door uw by- drage hebt gy dit mogelyk gemaakt voor de jongeren. Wy zyn u dankbaar en hopen dat u de vereeniging nog vele jaren mag steunen. Als laatste spr. werd het woord gevoerd door den heer J. C. Meyer oud-hoofdagent by het corps. Spr. zeide ondanks, dat hy reeds lang van het corps gescheiden is, zich daar toch al tijd nog aangebonden voelt. Vervolgens las spr. een gedicht voor waarin het vele dat de jubilarissen gedaan hebben op de juiste wyze belicht wordt. Hierna was er gelegenheid de jubilarissen te complimenteeren waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. In de loop van den dag werden de jubila rissen thuis nog door vertegenwoordigers van de verschillende politiebonden toegesproken. Brigadier Feelders heeft namens de jubila rissen bedankt sprekers en voor cadeaux. KRUISVAART singel Het Cohort St. Dominlcus groeit. Gisteren ia tiet voor de kruisvaart afd. Singel weer een schoone dag geweest. Deze Zondag werd begonnen met een algemeene H. Communie onder de H. Mis van half zeven. Na de H. Mis werd 'n ontbyt aangzboden voor de nieuwe Kruisvaarders. De tafel was feeste lijk. Een toepasseiyke rede werd tot de nieuw te installeeren Kruisvaarders gehouden. De feiten van den dag, de sluiting van het Congres in Manilla en de opening van het Goddeloozen congres te Moskou waren een aansporing om de kruisvaarders naar voren te doen komen, mede onder den drang van den vastenbrief van onzen Bisschop. De Kruis vaart immers helpt met het huisgezin de jongens te vormen en te ontwikkelen.. 's Middag-s werd een optocht door de parochiewij ken gemaakt en om 4 uur werden jeugdleiders en 30 nieuwe kruisvaarders plech tig "geïnstalleerd. De Pastoor sprak een krach tige opwekking tot de kruisvaarders. Vele ge noodigden waren aanwezig. Ook de Zusters Dominicanessen van de Tuinlaan deden van haar belangstelling blijk geven. 's Avonds was er. voor de Kruisvaarders weer Lof met processie, waarin zij natuurlijk met hun vlaggen mede liepen, Daarna werd een feestavond met tractatie gegeven. De lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la verda stelo" lederen Dinsdagavond half negen les en clubavond, Broederschool, Warande. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11. repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feitzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Woensdag om half 9 bestuursver- badering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond indoortraining SGV Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge. bouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymma R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond half 9. Boven haal R. K. Volksbond. Clubavond K. J. M. V. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrydag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspresoneel St Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden lederen Zaterdagavond van 7.30—9.30 uur Troepavond van de R. k. Verkenners St. Franciscusgroep. lederen Zaterdagavond. Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid- tot aanmelding van leden. SCHIEDAM. 8 Febr. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwyn 46 pet. 14 per H.L. Spoeling. Spoeling t 1.20—1.30 (niet officieel). projectielantaam heeft daarbij goede dien sten bewezen. Naar wij vernemen bestaat de Kruisvaart Cohort St. Dominlcus afd. Singel over 2 maanden 12% jaar. Dit feit zal feestelyk worden herdacht. Het eerecomité is samengesteld als volgt: Pastoor A. Meyer O.P.. pafêr b. Nauta O.P- oprichter; Rector P. Maas, Distr. Dir.; de heer Baljuw de Beer uit Rotterdam en de heeren A. P. P. Roovers, J. C. v. d. Tuyn, G. J. Vincent en J. C. Breve, allen Kerk meester. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 46 Februari GEBOREN: Johannes, zoon van J. van Eek en M. J. Zondag, Dr. Noletstraat 1 Cornells, zoon van A. P. de Vnes en M. W. de Waai, Westfrankel.straat 28 Maria C., dochter van P. van der Kraan en C. J. jj de Reet BeierlandscJiestraat 1. OVERLEDEN: W. M. G. Starrenburg 71 j echtgenoöte van C. A. S. van Hassel, Broers- vest 27 - M. A. van Leeuwen, 85 jaar, Nw. Sluisstraat 8 G. J. M. Kniippe, 49 jaar, Pr. Mauritsstraat 10 J. de Roodt, 20 jaar» Dr. Noletstraat 1.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2