m DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. KUYPERS KLOPPERS, BOUW- EN BETONWERKEN VERZAKTE FUNDEERINËEN TELEF, 69780 - i STADSNIEUWS. 59ste JAARGANG. Np. 17803 WOENSDAG 3 MAAKT 1937 VIER BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM? TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 TINBAGGERMOLEN KANTOENG. Vertrekt morgen naar Banka. -dsasbi. DE POLITIE. MOEDER EN KIND. VERORDENING OP WOONSCHEPEN. VAN HET KANTONGERECHT. DE RADIO-CENTRALE. KETHEL. wmm ROTTERDAM. OPLICHTING VAN 11.000 GULDEN. Eenvoudige familie de dupe. noteering moutwijn en SPIRITUS. NIEUW-SCHOUWTOONEEL. EEN AVOND VAN OUDE MUZIEK. AANRIJDING. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10, per drie maanden 3.bij vooruitbetaling. Incasso- Kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 8 cent per stuk. v POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No- 8*440, Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties5 regels 0.50; 10 regels 1.—; 15 regels 1.50, bij vooruit- betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. Familieberichten a 10 ct. per regel in de ge- zamelijke vier dagbladen Nieuwe Schiedamsche Courant; Het Nieuwe Dagblad; Nieuwe Dordt- sche Courant; Nieuwe Zuid-Hollander. De Gratis-OngevaUenverzekering bedraagt: 3.000 bij levenslange invaliditeit; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; J 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; f 250.— voor het verlies van een hand, een voet o een oog; 100.— voor bet verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; f 75.— voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers; f 50.— voor het verlies van een volledig lid van een duim, of voor het verlies van 2 leden van een wijsvinger; 25.— voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm of bovenbeen, onderarm of onderbeen, kmesc ij sleutelbeen of enkel; 10.voor één lid of 2 leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Wind en weder dienende zal de tinbagger molen „Kantoeng" gebouwd bij de werf Gusto e chiedam voor rekening van het Ministerie tan Koloniën, Donderdag a.s. van Schiedam naar Banka vertrekken. t vertrek is vastgesteld des ochtends om ongeveer 9 uur. In de Raadsvergadering van morgen zal aan de orde worden gesteld de regeling van de organisatie en rechtspositie der politie in gevolge art. 223 van de Gemeentewet. Achtereenvolgens worden behandeld: de aanstelling, de schorsing, het ontslag, de bezoldiging, het wachtgeld, de diensttijden, het verlof en de vacantie en de aanspraken in geval van ziekte, de overige rechten en verplichtingen der ambtenaren, de discipli naire streffen, de administratieve instanties, als bedoeld in het tweede en derde lid van de Ambtenarenwet, voorzoover deze worden mogelijk gemaakt, de wijze waarop aan vereenigingen van ambtenaren gelegenheid wordt gegeven ten aanzien van de dezen be treffende algemeene verbindende voorschrif ten haar gevoelen te doen kennen R. K. BAKKERSPATROONSBOND Gisteren vergaderden in den R. K. Volles- bond de leden van de afd. Schiedam en Kethel van den R. K. Bakkerspatroonsbond. De voorzitter, de heer v. Kleef gaf na ope ning het woord aan den heer Steens uit Rotterdam, die een causerie hield over de werking der Rotterdamsche mkoopvereeh. „Civoba". De heer Steens zette op zeer duidelijke wijze 't nut en 't voordeel van gezamenlijk inkoopen uiteen. Na deze causerie werden door de leden verschillende vragen gesteld, welke tot ge noegen werden beantwoord. Dan werd overgegaan tot de eigenlijke agenda der vergadering. Allereerst werd door den voorzitter de geestelijk adviseur de eerw kapelaan Bekkens geïnstalleerd. De geestel. adviseur sprak vervolgens enkele woorden tot de leden, en wees er met nadruk op, dat de oprichting van deze afdeeling van den R. K. Bond eerst een principieelen kant heeft en dan 'n materieelen. Spreker betreurde het nogmaals, dat er nog R. K. Bakkerspatroons zijn, die zich niet als lid dezer R- K. afdeeling willen laten inschrijven. We hopen, aldus spr. in de toekomst op een principieele R- af deeling, welke alle R. K. Bakkerspatroons in Schiedam en Kethel zal omvatten. Tenslotte kwamen nog eenige punten m behandeling, gevolgd door rondvraag. I de gemeenteraad De aanvullingsagenda voor den Gemeente raad op Donderdag 4 Maart 1937, bevat o.m.: Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een Verordening regelende de rangen, net aantal, de samenstelling, de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging der ambte naren van politie in dienst der gemeente Schiedam. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een Verordening betreffende een tijdelijke korting op de bezoldigingen en loonen van het niet-pensioengerechtigde personeel in dienst der Gemeente Schiedam. Voorstel van de Commissie voor de Straf verordeningen tot vaststelling van een Ver ordening op woonschepen in de gemeente Schiedam. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 2 Maart. Aangekomen Grieksch s.s. Saronikos, ledig van Kopenha gen- Noorsch s.s. Stigstad, ledig van Ham burg, beide om te dokken in de Wiitonlja- ven; Zuid-Slavische Izgled, ledig van Rotter dam om te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 2 Maart. Vertrokken Eng. s.s. Dlavus, ledig naar Rotterdam;Ned. m.s. Ero~ le®g naar Rotterdam; Eng. s.s. Ca- ®r^;a' lediff naar Rotterdam- Zuid-Slavisch Dunav, ledig naar Rotterdam. Meer een kleine dievegge. houden tr*CherChe alhier is gisteren aange- het 13-Jarige meisje de J. die verdaent en van diefstal van geld uit de portemon- naie van schoolkinderen. Bfj of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur, SCHOUW. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat in het belang van den behoorlijken afvoer van water en vuil in Oost-Frankeland op Woensdag 17 Maart a.s., des voormiddags om 10 uur, een schouw zal gedreven worden over de sloot liggende in het gedeelte be grensd door Bakkershaven, Groenendijk, Rotterdamschedijk en Buitenhaven. SCHIEDAM, 3 Maart 1937. HINDERWET. Ingekomen zijn verzoeken van: 1. J. P. M.Scholte om een definitieve ver gunning tot oprichting van een autosloope- rij met bewaarplaatsen van oud ijzer en an dere van ter plaatse gesloopte auto's afkom stige onderdeelen, met uitzondering van brandbare afvalstoffen, op het terrein aan de Ridderkerkschestraat 21, kadaster Sec tie L. no. 2664; 2.D. de With om vergunning tot oprich ting van een koek- en banketbakkerij in het pand Rotterdamschedijk 180a, kadaster Sec tie I. no. 3735, met twee gasovens en een electromotor van 1 P.K. voor het drijven van een kluts- en een amandel-wrijfmachine; 3. W. Schneider om vergunning tot oprich ting van een bewaarplaats van 1000 kg. lompen in het pand Mariastraat 109a, ka daster Sectie M. no. 2515. Deze verzoeken zijn met de bijlagen op de Secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag, den 17 Maart 1937, de3 voormiddags ten 11.30 ure, zal ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. SCHIEDAM, 3 Maart 1937. Voorlichting klinkt in Katholieke kringen nog wat onwennig en toch is zij zoo drin gend noodig. Het is daarom ongetwijfeld een daad van buitengewone beteekenis, die de R. K. Volks- unversiteit stelt met haar cursus Moeder en kind. Deze cursus wordt gegeven door Dr. Suren van het St. Franciscuisgas thuis te Rotterdam in de zaal Nieuwe Haven 227, vangt aan op a.s. Donderdag te 8,15 uur en 13 uitsluitend toegankelijk voor vrouwen en meisjes boven 18 jaar. Enkele maanden geleden werd deze cur sus in Rotterdam gegeven en ruim 250 cur- sis en vulden de zaal tot in de hoeken. Una niem was men het erover eens, dat men iets m*L t eV" Voor het leven en voor den hemel, a en de Schiedamsche vrouwen en meis- Dondcrda^8^ belanS begrijpen en zorgen a s. m grooten getale aanwezig te 'R? commissie voor de strafverordeningen biedt den Raad aan een ontwerp van een ver- oi ui.ng pee -woonschepen. Het voordeel van een ge ijke verordening is uitdrukke lijk vas waar, in onze gemeente, woonschepen m het algemeen ligplaats kun nen verkrijgen. Toen de verordening- op de woonwagens In J928 werd vastgesteld Werd nog geen be. hoefte gevoeld aan een dergelijke verorde ning voor de woonschepen waarvan het aan tal in onze gemeente slechts gering was. Sindsdien ziJn c omstandigheden eenigs- zins gewijzigd. Het is wel bezwarend gebleken, deze zaak in de hand te houtm wanneer een verorde ning als bedoeld ontbreekt. Het College van B. en W. acht het dan °ok noodzakelijk» ca eel| voorstel tot het vaststellen van een dergelijke verordening door den Raad wordt gedaan, m verband waarmede onze Commissie gevraagd is, daartoe harerzijds medewerking te verleenen. De Commissie voor den Havendienst gaat met deze zaak accoord. BÖ het ontwerpen daarvan is de redactie van de reeds bestaande „Verordening 0p de woonwagens" zooveel mogelijk gevolgd. De hoofdvertegenwoordiger in Ned.-Iiidiö van Je Kon. Petr. Mij., mr. Sandkuyï, gaf te Batavia voor het vertrek van ir. De Kok, een diner, ter eere van den nieuwen directeur-generaal der Koninklijke. Op de achterste rij, in het midden, ir. De Kok. Hedenmorgen diende voor de tweede maai de zaak van den populairen smid de K. die ver dacht was van arbeidswetovertreiding, 01u" dat zijn knecht na arbeidstijd werk had ver richt. De zoon van de K. zou ijzer gesorteerd hebben volgens veldwachter M. De K. be weerde, dat zijn zoon een pin had moeten zoeken om een koe vast te zetten. De veld wachter achtte het werpen van ijzer een ty pische smidshandeling. Het O. M. achtte het feit van de arbeids- overtreding bewezen en vroeg daar dit de derde maal was voor eenzelfde feit, 1 dag hechtenis! Voor het verrichten van smidsarbeid dooi den zoon van de K. achtte het O. M. geen voldoende bewijzen aanwezig, waar niet vast staat of het hier landbouw of smidsarbeid betrof De rechter veroordeelde de K. tot 10 boe te. De K. vindt het veel en gaat in ieder ge val in hooger beroep, hetgeen de smid op de hem eigen wijze voldoende duidelijk maakte. Het deed hem goed dat de pers ook de vo rige maal zoo goede nota had genomen. Dat is reclame aldus, aldus de K. Programma 5 voor Donderdag. Brussel (Fransch)12,20 Gramofoon; 12,50 Omroepkleinorkest; 1.30 Omroepsalonorkest; I.50. Gramofoon. Diversen: 2.20—3.20. -- Frankfurt: 3204.50 Koblenzer amusements orkest. Regional Programma: 4.505.20 Trio. Diversen 5.206.20 Regional Pro gramma: 6.207.20 Sted. Orkest; 7.207.50 diversen; 7.50 vervolg concert. Brussel (Fransch): 8.45. Omroeporkest: 8.50 Caba ret Program; 9.35. Omroeporkest. Brus sel (Ned. taal) 10.20. Gesproken dagblad; 10.3011.20 Omroepdansorkest. Diversen: II.20—12.00. DISTRICTS ARBEIDSBEURS. Op 31 Januari 1937 stonden ingeschreven 5244 werkzoekenden. Het aantal inschrijvingen gedurende de maand Februari 1937 bedroeg 950; afgevoerd werden in dezelfde maand 785 inschrijvingen: het aantal plaatsingen bedroeg 242, zoodat op 27 Februari 1937 ingeschreven stonden 5167 werkzoekenden (in dit aantal zijn begrepen 23 personen die tewerkgesteld zijn bij do Rijkswerkverschaffing te Staphorst). BURGERLIJKE STAND Aangifte van 27 Febr.1 Maart. GEBOREN: Leendert, zoon van A. van de Grijp en L. van Walsum, den Bommelsche- straat 4 Johannes A., zoon van A. C. den Boer en P. F. de Jong, Newtonstraat 11. OVERLEDEN: M. C. Meffert, 88 jaar, weduwe van J. B. van Deijk, Stadhouders laan 6 C. M. de Koning, 3 maanden, Dr. Noletstraat 1 J. G. Mulder, 85 jaar, Von dellaan 42. HET ZILVEREN JUBILEUM VAN DE S. Z. C. De Schiedamsche Zwemclub zal dit jaar. op 3 Juli, vijf en twintig jaar bestaan. De lustrumcommissie heeft thans de planner, bekend gemaakt voor de viering van dit vijf de lustrum. Het ligt in de bedoeling, op Zaterdag 3 Juli een receptie te houden van 3 tot 5 uur Welke receptie gevolgd zal worden door een diner-dansant. Op Zondag 11 Juli zullen er uitnoodl- gingswedstrijden gehouden worden, waarvoor de prominente figuren uit de Nederlandsche zwemwereld zullen worden uitgenoodigd en op een nader te bepalen datum in Septem ber zal een feestavond georganiseerd wov- den. Voor jongere leden, die niet aan die feestavond kunnen deelnemen, zal een gezel lige middag worden gehouden. Onderlinge- en schoolzwemwedstrijden van S. Z. C. Het bestuur van de Schiedamsche Zwem club organiseert op Zondag 11 April 's mid dags om half twee uur in het Sportfondsen- bad alhier onderlinge en schoolzwemwedstrij den. Het programma luidt: 25 Meter schoolslag voor meisjes beneden tien jaar; 25 meter rugslag voor meisjes van 10 tot en met 13 jaar; 25 meter schoolslag voor meisjes van 10 tot en met 13 jaar; 25 meter borstscrawl voor meisjes van 10 tot en met 13 jaar; 25 meter borstcrawl voor jon- gens van 10 tot en met 13 jaar; 50 meter borstcrawl voor meisjes van 14 tot en met 16 jaar, 50 meter borstcrawl voor jongens van 14 tot en met 16 jaar; 100 meter rugslag voor dames (K.); 100 meter rugslag voor heeren (K)50 meter schoolslag voor meisjes van 14 tot en met 16 jaar; 6 maal 50 meter vrije slag estafette voor leerlingen van Rijks H B. S. gymnasium, Mulo-, Huishoud en Ambachtsscholen; 100 meter schoolslag voor dames, (K.); 100 meter schoolslag voor heeren (K); schoonspringen voor meisjes ad- spiranten; schoonspringen voor dames en hee ren; 50 meter rugslag voor meisjes van 14 tot en met 16 jaar; 100 meter borstcrawl voor dames (K.); 100 meter borstcrawl voor hee ren (K); 50 meter borstcrawl voor dames; 50 meter borstcrawl voor heeren en water polo. De met K. gemerkte nummers gelden voor het kampioenschap van de S. Z. C. verduistering. Door de recherche is te Rotterdam aange houden de 40-jarige van V. Hij wordt ver dacht van verduistering van een café-inven- tari sten nadeele van een bierbrouwerij. Van V. is voorloopig ingesloten. „Wat rijden al die menschen ge vaarlijk vandaag", dacht u immers vanmiddag achter het stuur. (Hoe zegt men dat ook weer van dien splinter.dien balk en uw oog?...) Aannemers van Versterking van 4 enz. Reel.964S nfl L. T. B.-VERGADERING In café „De Vriendschap" hield het kring- bestuur KethelVlaardingen een ledenverga dering voor de L. T. B.'ers waarin de heer ir. de Groot, rijkslandbouwconsulent in Z.-H. een beschouwing hield over „Weilandbehan deling in verband met de veevoeding". De op komst had grooter kunnen zijn. Nadat de voorzitter van het kringbestuur de heer E. van den Burg uit Schiedam de aanwezigen had verwelkomd en den spreker had inge leid heeft ir. de Groot over genoemd on derwerp een uiteenzetting gegeven welke aanleiding werd tot het stellen van eenige vragen, welke door den spreker werden be antwoord. Te ongeveer half tien sloot de heer v. d. Burg de bijeenkomst. Na een goed jaar eerst aanklacht ingediend. BIJ de justitie is een aanklacht in gediend tegen C. M. S. uit Hille- gersberg, die een eenvoudige familie, wonende in de Aert van Nesstraat, lieeft opgelicht voor ruim élfduizend gulden aan effecten en obligaties. S. had in 1935 met deze familie kennis ge maakt in de Rotterdamsche Diergaarde. Hij deed zich bijzonder goed voor en wist zich aldra bij de eenvoudige menschen in te drin gen. S. zeide zeer gefortuneerd te zijn en over uitgebreide relacies te beschikken. Op ver schillend terrein gaf hij den goedgeloovigen menschen alle mogelijke wenken en daardoor wist hij het vertrouwen te winnen. Half April 1935, toen hij eens op bezoek was in de woning van zijn „kennissen" is hij begonnen met zijn slag te slaan. Voor het afsluiten van een hypotheek had S. een onder pand noodig en daarvoor wilde hij een aandeel van de Overijsselsche Hypotheekbank even „ruilen" voor een staatsobligatie van 1000, waarover de familie de beschikking had. Natuurlijk ging menhierpp in, want S. genoot het grootste vertrouwen, doch toen men enkele dagen later het stuk eens nauw keurig ging bekijken, bleek al spoedig, dat het aandeel wel een nominale waarde had van 1000, doch dat daarop slechts 100 was gestort. S. werd daarover eens gepolst, doch wist er zich uit te praten met de mededeeling, dat het stuk wel 700 procent boven pari noteerde. Eenmaal geslaagd, heeft S. onder allerlei voorwendsels van Mei tot December 1935 nog tal van obligaties en aandeelen weten los te krijgen, tot een gezamenlijke waarde van ruim 11.000. In Februari 1936 gelukte het hem bovendien nog een bedrag van zeshonderd gul den, dat men op de spaarbank had staan, mede in handen te krijgen, doch dit bedrag zou hij op een bepaalden datum moeten terug betalen. Daar S. echter in gebreke bleef ten aan- Verwacht wordt: Meest matige Zuidelijke tot Oostelijken wind, nevelig of half tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. Dagelijks: Arena Variété 2,15 en 8.30 uur, 's Zondags ook 5 uur (voor volw.). - - Tivoli-Schouwburg, Jantje uit Indië (Ned, Ind. Tooneel) 8,15 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 4 Maart, in: Grand: San Francisco (18 jaar): Corso: Slotaccoord (volw.); Prinses: De gevangene van het Haaien eiland en Papsoldaat (1-3 jaar); Studio: Maria Stuart (18 jaar); Cen traal: In de schaduw der guilotine (18 jaar); Lumière: Come and get it (volwl.); Olym- pia: De koningin der wildernis en P.anah als detective (volw.); Ooster: 16 jaar en De laatste ronde (volw.); Victoria; Ballerina en Eerloos (18 jaar).; Doelen, Mein Herz ruft nach Dir en Mazurka (voor volw.). Tentoonstellingen: Studio, werken van H. A. van der Wal, F. Everberg en Wout Schram. Museum Boymans: S. Moulijn( tot 28 Febr.). Passage-Theater Schiedam. Ship ahoy! en Pittah, de grijze wolf. SCHIEDAM, 3 Maart. Officieele noteerirg van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 xpct- t 14 per H.L. Spoeling. Spoeling 1.20—1.30 (niet officieel). zien van deze terugbetaling kreeg de familie argwaan. Men ging naar een vertrouwensman en deze sommeerde S. zoo spoedig mogelijk aan zijn verplichtingen te voldoen. Aanvan kelijk wist hij het ook nu met de familie op een accoordje te gooien door een chèque af te geven op de Bijbank van de Amsterdam- sche Bank aan den Coolsingel groot 250, dit in mindering op het geleende bedrag. Toen de chèque echter werd gepresenteerd, bleek dat S. in het geheel niet over een rekening courant beschikte. Daarop zijn de gedupeerde menschen naar de woning van S. gegaan, doch telkens wist hij de menschen om den tuin te leiden. Begin 1936, toen het positief vaststond, dat S. alles op de lange baan trachtte te schuiven en hij niets meer van zich liet hooren, vervoegde de familie zich opnieuw aan zijn woning, de man bleek toen echter inmiddels te zijn overge bracht naar het krankzinnigen-gesticht te Noordwijkerhout. Begin Februari van dit jaar is S. uit dit gesticht ontslagen en de goedgeloovige fami lie, die zeer gedupeerd is doordat zij niet meer beschikt over de rente van de stukken welke men zeer noode behoeft, heeft thans een aan klacht bij de justitie ingediend, teneinde nog te redden, wat te redden valt. „De Vreemdeling" van Antoon Coolen voor de V. U. Het „Nieuw-Schouwtooneel" van Ko van Dijk en Frits Bouwmeester heeft gisteravond' voor de Rotterdamsche Volksuniversiteit, welke zorgde voor een geheel bezetten Tivoli- Schouwburg, een voorstelling gegeven van het tooneelspel „De Vreemdeling" van Antoon Coolen. De boeiende dramatische vertelling, waar mede Coolen de tooneelliteratuur (of moet het zijn: het literatuurtooneel) verrijkte, schonk de V. U., dank zij de voortreffelijke, zwaar-dynamisch geladen vertolking en de zeer suggestieve ensceneering met veel sfeer, een prachtig-geslaagden tooneelavond. Er was veel applaus en veel waardeering voor de prestaties van Ko van Dijk en zijn ensemble. ERNSTIG TREIN-ONGEVAL IN ENGELAND, Links: de rentrein bij Langley, waarbij 1 persoon werd gedood en 6 p ruïne na de botsing tusschen een passagiers- ersonen werden gewond. Rechts: een der vernielde wagons, en een goede- Voor den Rotterdamschen Kring, den Mu- ziekkring en de Kon. Ned. Toonkunstenaars- vereeniging geven Francine Bijloos, sopraan, Willem van Hoek, fluit, Harold Franken, viool, Henriette Meyervan der Woude, viola da gamba, en Hans Schouwman, cembalo, een avond van oude muziek in de Kunstkring-zaal op Maandag 8 Maart. Het programma is hoofdzakelijk gewijd aan Nederlandsche com ponisten uit de 17de en 18de eeuw. Gisterenmiddag om half 5 reed de 25-jarige motorrijder H. J. Munnikrede wonende aan den Schieweg op de Prins Hendrikkade W.Z. Plotseling kwam uit de Thorbeekestraat een vrachtauto, bestuurd door den 40-jarigen K. L. van Eysden wonende in Den Briel. De auto greep den motorrijder, die tegen den straat werd geslingerd. Met ernstige hoofd wonden is de motorrijder opgenomen in het ziekenhuis aan den Coolsingel.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1