ADRESSEN" 1&n! toEZOMDEN Stuyvenberg's Triplex ZESHONDERDDUIZENDSTE INWONER VAN ROTTERDAM. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS. 15L ROTTERDAM. m 59ste JAARGANG Nö. 17816 DONDERDAG 18 MAART 1937 DRIE BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM.' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 automaten voor GASPENNINGEN. TaStiJ™®» Me't DE RADIO-CENTRALE. orgelbespeling voor de k. r. o. GEBOMN^jLVan 1L~17 Maart- KETHEL. DE H. L.-FILM. DAM 41 Dagelijksche Motorbootdienst op AMSTERDAM HAVENONGEVAL Een spaarbank-boekje voor de baby. HOEVEEL INWONERS TELT ROTTERDAM? Bevolkingsaanwas. 'T DRAMA IN DE ORANJEBOOM STRAAT. De dader tot tien jaar gevangenis straf veroordeeld. DE OPLEIDING VOOR HET MANUFACTURENBREVET. VERSCH BROOD. DAGELIJKSCHE ONGEVALLEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. Wi Le ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10, per drie maanden 3.bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zjjn steeds aan ona brueau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT fÜ De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0,50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. Öe Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt: 3.000 bij levenslange invaliditeit; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1.000 bij Overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250.voor het verlies van een hand, een voet of een oog; J00.— voor het verlies van een duirn» bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers; f 50.voor liet verlies van een volledig lid van een duim, of voor bet verlies van 2 leden van een wijsvinger; 25.voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, sleutelbeen of enkel; 10.voor één lid of 2 leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Nu alles automatisch gaat heeffc de Gasfa. bnek gemeend hienn niet achter te mogen blijven. Daarom heeft zri e tf f«.n Berkei's Patent gefabri ine automaten aanges?hafJnCeerde ^aspennr"5" voor ons werden Welke hedenmorgen ping- van een g dem°Rstreerd. Na ïnwer- men twee r>pn en twee cent ontJvan^^ SerZlmmSen- Men lette bij gebruik maat e*oed pA C*G aanwijzing-en op de auto- dat men ri komen en vooral de lade na- ve?bndkoaut0maten ziJ'n aangeschaft om de verbruikers >s avonds na acht UUI% zondags en -nachts in de gelegenheid te stellen om gen den gewonen prijs penningen te kun nen koopen. De automaten zullen geplaatst worden in öe omgeving Koemarkt naast de zaak van de Kaplaars en op de Groote Markt naast de po- Btiepost, Programma 5 voor Vrijdag Keulen: 12,35 omroepkleinorkest, 1,20 ge varieerd concert. Diversen 2,204 20 Ka rijs (Radio) 4,20 Reitlinger kwartet Brussel (Ned. taal)5,20 dansmuziek, 6,20 gramofoon, 6.35 declamatie, 6.50 gramofoon, 7,30 Trio van Brussel, 7.50 gesproken dag^ blad 8,20 omroep gemengd koor, 8,35 piano Voordracht, 8.50 vervolg koorconcert, 9.05 gramofoon Deutschlandsender9.5011 05 amusements-orkest Diversen 11 0512 Voor de programma's 14 raadplege men onze radiorubnek „Uit de aether". DISTRICTSARBEIDSBEURS Gevraagde arbeidskrachten. In Duitschland kunnen geplaatst Worden: ongehuwde melkknechten, melkersgezinnpn' paardeknechten, arbeiders voor het verrinh Alleen vakbekwame personen, tn 't bezit van goede getuigschriften komen in aanmer king. Inlichtingen omtrent loonen enz. verstrekt de Gem. Arbeidsbeurs, Broersveld 146. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 17 Maart. Aangekomen Ned. m.s. Indrapoera, ledig van Rotterdam; Pana- meesch m.s. Josiah Marcy, ledig van Pernis; Noorsch m.b. Sorvard, ledig van Nantes, all Ten om te dokken in de Wiltonhaven. Morgenmiddag zal de bekende organist Guus ansen een orgelbespeling geven op het tahdaardorgel van het Passage t!leat®r' Be Uitzending heeft plaats van 5.20—6 Ur en van 6.206.50 uur. DIEFSTAL Als verdacht van diefstal van de afsluiter Van een oven,verhitter uit de machinekamer Van het s.s. Zuiderkerk, liggende in de Wil tonhaven alhier, is gisteren door de recherche T' d' B' uit Botterdam. Na- geLndtm Was Smaakt, is hij heen- BERGERLIJKE stand zen en A T °hannes H- zoon van A. Roo- rformbea j SuiSSe' Boylestraat 48 Dorothea J„ ^dochter van J. K. F. van der Jan Groot en M. J. Nieuwaard, Anth. Muijsstr 51' Tnlinnno "P r-> - J. 1 Hoe ken J. T. Dutour Geerling, Vondellaan 24 Joanna M. j., dochter van w. j. Johanna P., dochter van C. Rietkerk en M. Hagoort, Swammerdamsingel 19 Wil lem, zoon van W. de Jong en A. Pols, Groen- weegje 15. GEHUWD: G. C. van den Berg 27 jaar en J- van Loon 24 jaar j. van der Keur, 26 jaar en L. P. Nijs, 28 jaar J- Heijne- mans 24 jaar en C. A. M. van der Moezel 21 jaar G. J. van Bocliove, 21 jaar en H. Van der Zee, 22 jaar W. Bezemer 28 jaar en M. P. Duijzer, 25 jaar. De filmavond welke gisteren zou worden gegeven door het plaatselijk comité van Her wormen Levenskracht, heeft niet plaats ge had, daar de motor door het vervoer defect w'iklcne'hPakt' Velen' die dezen avond de film teleurgesteld^00' Zi"'n door gWoemd incident „Nou, mij kregen ze vast en zeker met zoo'n felatte hoed als jij draagt niet .over straat". (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Schiedam 17 Maart 1937. EEN NOODKREET DER ZELFSTAN DIGEN! Het is nu al ettelijke weken geleden, dat de zelfstandigen te werk gesteld in de Rijkswerkverschaffing de tijding ontvingen, dat zij voortaan periodiek geplaatst zullen worden (bijvoorbeeld) 6 weken werken, 2 we ken thuis zonder ondersteuning, zoodat wan neer aangenomen wordt, dat in die weken, gedurende welke gewerkt wordt 17 ver toond wordt, dit is 102 per zes weken, gedeeld over 8 weken is 12,75 inkomen per week. Wat velen niet bekend zal zijn is dit,: Het geplaatst worden in de Rijkswerkver schaffing is een gunst en de tewerkgestel- den moeten toonen deze gunst waardig te zijn door goed gedrag en ylijt. De eerste maand der plaatsing wordt dan ook be schouwd als proefmaand. Tot nu toe beschouwden wij deze plaat sing zeer zeker als een gunst. Nu wordt dit anders, wanneer wij met zwaar grondwerk in een ongunstig jaargetij op die manier be loond worden. De contactcommissie gevormd uit de tewerkgestelden heeft na het kennis nemen van bovengenoemd schrijven zich on middellijk gewend tot de bevoegde ambtena ren der Gemeente. Deze zijn van meening, dat in deze tijdsomstandigheden het onmoge lijk is van een weekloon zooveel over te sparen dat er nog genoeg overblijft om die bewuste twee steunlooze weken rond te ko men. Deze ambtenaren hebben dan ook alle Poging-en in het werk gesteld dez regeling ongedaan te maken. Het succes is tot op he den uitgebleven en de eerste slachtoffers zijn er reeds. De contactcommissie voelde zich verplicht zich nu te wenden tot de Inspec- teu rder Rijkswerkverschaffing te Dordrecht. Wij hebben een langdurig onderhoud gehad. De Inspecteur zeide, dat wij zelfstandigen te duur werden. Wij kosten ongeveer ƒ25 per week, reis- en kostgeld inbegrepen. Door nu de zelfstandigen periodiek te plaatsen zou men goedkooper worden. Wij deelen echter deze meening niet, immers het aantal uit gezondenen zal steeds aangevuld worden en deze zullen het rijk op hun beurt ƒ25 kos ten. Alleen dit hebben wij er uit begrepen, dat M. H. er met een koopje af zou willen is 't Goedkoopste cn 't beste. Alle soorten huïsvlijtartikelcn. Reel. 106S 6 TELEFOON 68646 GEBR. BIJLOO komen door ons deze twee weken wèl te laten stempelen, doch niet te ondersteunen. De In specteur gaf ons te kennen, dat hij met de uitzendingspohtiek van de gemeente niets te maken heeft. Daar wij van de gemeentelijke ambtenaren gehoord hadden, dat er niet ge steund mocht worden en dat deze verorde ning van de rijksinspectie kwam, hebben wij gevraagd hoever of dit feitelijk strekte. Het is nu zoo: Zoolang wij periodiek geplaatst worden mag M. H. niet steunen. Maar wor den wij gerouleerd, dan mag M. H. steunen. Ook vernamen wij, dat zij, die in de crisis- steunregeling vallen ,in de eerste plaats die nen te werk gesteld te worden en niet de zelfstandigen waarvoor M. H. te zorgen heeft. Hu is het vaak zóó, dat een zelfstandige 7 A maanden geplaatst wordt en georganiseer- ongeorganiseerden 3 maanden. Jjet dit. al zijn wij van meening, dat de betal het gelag weer zullen moeten dpvc AIs men aanneemt dat er vele van crisis ^nscken alles hebben verloren door de steeds met alshet-°nbegrijpelijk dat Z® U°S schouwd en n"lslfwerkloozen worden be- blijven. steeds de minstbedeelden Hopende door dit aandacht te vestigen op 5!!°"de" s<\hl?ven de standigen, verwachten wij, dafons recTit^ge- daan zal worden. 13 recnl- &e De Contactcommissie a. w. Bart. c. j. de wit Gistermiddag waren aan boord van het En- gelsche ss. „Eurolochus", liggende in de Mer- wehaven, enkele leden van de Chineesche be manning onder leiding van den derden stuur- '?an kezig met het omkeeren van een anker, hnqi^ai^ dek 'ag* Men had een staaldraad ge- i7Q=(-C ?°r ,clen £r°ei en dezen staaldraad gezet. Bij het doorhalen raakte de 44-ja- rige Chineesche bootsman L. Ch. bekneld, waai door deze zijn linkerbeen brak. De man is pei auto van den G. G. D. vervoerd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. V" ANDAAG heeft de gemeente Rotterdam haar zeshonderd duizendsten inwoner ingeschreven De nieuwe wereldburger heet Theodorua en is een zoon van Joseph Gijsbertus Adrianus Limpens en Regina Tonis. De gelukkige vader is vanmorgen ten stadhuize op de kamer van B. en W. ontvangen. De burgemeester teeken- de de akte van aangifte. Namens het gemeentebestuur werd op naam van de baby een bedrag van 250 uit gezet. Er heerschte vanmorgen onder de ambte naren van den Burgerlijken Stand een onge wone spanning. Immers vandaag verwachtte de gemeente Rotterdam haar 600.000sten in woner. Wie zou de gelukkige vader zijn! Alles was reeds in gereedheid gebracht om deze aan- gift niet zoo maar onopgemerkt voorbij te laten gaan. Om ongeveer kwart vóór tien, 't was opmerkelijk stil aan het loket, naderde een betrekkelijk nog jonge man, die aangifte .4- - DE 600000ste. Het echtpaar Limpens- Tonies met hun pasgeboren zoontje, dat de 600.000ste Rotterdammer werd, kwam doen van de geboorte van een zoon. Nauwelijks had deze zijn trouwboekje gede poneerd of hem werd verzocht mee te gaan naar de kamer van B. en W., aangezien de baby de zeshonderdduizendste inwoner was van Rotterdam en de burgemeester zelve de akte van aangifte zou onderteekenen. Het werd een heele plechtigheid. De gelukkige vader mocht plaats nemen aan de groote groene tafel, waar rond ge schaard zaten de burgemeester, de gemeente secretaris mr. H. Smeding, de wethouders en de heeren D. B. Gohres en L. M. Beckers res pectievelijk chef en hoofd-administrateur van de afdeeling Bevolking. Nadat de burgemeester voorlezing had ge daan van de akte en deze had onderteekend heeft hij zich met een enkel woord gericht tot den vader, den 33-jarigen reiziger J. G. a. Limpens, wonende aan de Hofstedestraat 27. U is hier, zoo zeide mr. P. Droogleever For- tuyn op de kamer van het college van B. en W. om op een niet-gebruikelijke wijze aangif te te doen van de geboorte van uw zoon. Rot terdam heeft met deze baby den 600.000sten inwoner geboekt. Dit voor de gemeente belang rijke feit heeft aanleiding gegeven u hier te ontvangen. Dit feit zal voorloopig nog weinig indruk maken op het kind zelve, maar wij spreken de verwachting uit, dat het kind zal opgroeien tot een goed zoon van zijn vader en een goed burger van Rotterdam. Het gemeentebestuur heeft gemeend u op dezen gedenkwaardigen dag een spaarbank-, boekje te moeten overhandigen groot 250. op naam van den nieuwen wereldburger, die daarvan op 21-jarigen leeftijd gebruik zal kunnen maken. Met de beste wenschen voor moeder en kind, eindigde de burgemeester zijn gelukwensch. Fotografen kregen gelegenheid het histori sche moment op de gevoelige plaat te leggen, waarmede de plechtigheid teneinde was. Begrijpelijk toonde de gelukkige vader zich ietwat zenuwachtig. Hij had in den loop van deze week er wel eens met zijn vrouw over gesproken, doch hij had het niet mogen ver wachten. De heer Limpens, die reeds negen jaar in Rotterdam woont is Amsterdammer van ge boorte. Zijn vrouw, Regina Tonis is geboren in Duitschland uit Hollandsche ouders. Het gezin telde reeds twee kinderen, een dochter tje van 5 jaar en een zoontje van 2 jaar. De nieuwe wereldburger weegt acht pond, en moeder en kind maken het opperbest. Het was vandaag natuurlijk dubbel feest in het gelukkige gezin, dat van alle kanten be wijzen van medeleven mocht ontvangen, wel ke bewijzen door de ouders bijzonder op prijs zijn gesteld. Namens de directie van onze cou rant werd een spaarbankboekje groot 100 aangeboden op naam van den kleinen Theodo- rus. Door de Spaarbank en door de directie van het Rotterdamsch Nieuwsblad werden eveneens spaarbankboekjes overhandigd, ieder groot ƒ100.Nutricia liet een kist kinder meel bezorgen. ,Het feit, dat hedenmorgen aan den Bur gerlijken Stand ten Stadhuize de zeshonderd duizendste inwoner van de gemeente Rotter dam kon worden genoteerd bij de geboorte aangifte van een nieuwen wereldburger, ver dient ongetwijfeld even de aandacht. Het bewijst, dat er nog groei zit in de stad en het is, vooral in verband met het grooter aantal vertrekkenden uit de gemeente dan binnenkomenden, een teeken, dat Rotterdam is aan het herleven. Toch kan dit cijfer op zich zelf de niet- Rotterdammers in den lande gemakkelijk op een dwaalspoor brengen. Zij zouden kunnen gaan denken, dat dit cijfer van zeshonderd duizend de bevolkingsgrootte van Rotterdam, zooals men dit gemeenlijk verstaat, zou aan geven. Deze zeshonderdduizend zijn namelijk al leen de Rotterdammers, welke woonachtig zijn binnen de grenzen der gemeente. Veel grooter is het aantal Rotterdammers, indien men daarbij telt de vele tienduizenden, welke een huisvesting hebben gevonden buiten de zeer enge gemeentegrenzen van Rotterdam, dat reeds herhaalde, maar tot nu toe ver- geefsche pogingen heeft aangewend om de grenspalen met zijn naar buiten vliedende bewoners te mogen verzetten. Wanneer men Rotterdam opvat als het groot complex, dat als haven één geheel vormt, komt men tot een totaal bevolking van ongeveer 800.000 ofwel een tiende deel van de geheele bevolking van Nederland. De beteekenis van dit cijfer komt wel sterk naar voren, indien men daartegenover stelt het zielenaantal van diverse provinciën: Drente 238.414, Limburg 589.473, Groningen 413.232, Overijssel 553.480, Friesland 415.718, Utrecht 452.221, Zeeland 253.005, Gelderland 891.250, Noord-Brabant 975.125, Noord-Holland 1.614.424 en Zuid-Holland 2.078.704. Doch, ook als men Rotterdam niet zóó ruim wil opvatten, dat daaronder de totale bevol king van de Nieuwe Waterweg-havens zou ressorteeren, blijft er toch nog een ander Rotterdam over, dat in inwonertal beduidend boven de 600.000 uitgaat. Zoowel in het Noor den, Westen als Zuiden van de gemeentelijke grenzen wonen n.l. tienduizenden Rotterdam mers in Hillegersberg, Sehiebroek, Overschie, Schiedam en de diverse eiland-gemeenten, die in Rotterdam hun dagelijkschen werkkring hebben en alleen door de vreemdsoortige stedebouwkundige ontwikkeling van Rotter dam buiten de gemeentelijke grenzen zijn geraakt. Zij zijn Rotterdammers, voelen zich Rotterdammers en zouden zeer boos zijn, in dien zij geen Rotterdammers mochten hee- ten. Ook dit Rotterdam telt zeker al een 700.000 inwoners, een cijfer hooger dan de meeste provincies van ons land. Men ziet, dat de vraag, hoeveel bewoners Rotterdam telt, niet zoo gemakkelijk is te beantwoorden. Rotterdam telde in 1665 50.000 inwoners, 1857 100.000, 1879 150.000, 1889 200.000, 1 Januari 1895 268.000 (op dezen datum pl.m. 33.000 vermeerdering tengevolge van annexatie Kra lingen en Charlois), 1899 300,000, 1904 350.000, September 1907 400.000, April 1913 450.000, 31 December 1917 500.243 (in de maand De cember zijn 6400 Belgische vluchtelingen in geschreven en officieel meegeteld), 28 Fe bruari 1919 499.728 (begin vertrek van vluch telingen), 31 Juli 1919 500.469, October 1925 550.000, na 6 jaar 31 December 1931 587.315, Maart 1937 600.000, dank zij annexatie op 1 Mei 1934 van Pernis en Hoogvliet, die ruim 7000 inwoners medebracht. De rechtbank heeft, overeenkomstig den eisch van het O. M. een gevangenisstraf van tien jaar opgelegd aan den 38-jarigen los- werkman H. v. Th., die op 19 September, in het pand Oranjeboomstraat 273, Margaretha K. zoodanig met een kouwbijtel op het hoofd heeft geslagen, dat zij aan de gevolgen is overleden. De rechtbank achtte noch moord noch doodslag bewezen en kwalificeerde het feit als het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, den dood tengevolge hebbend. Op 7 April a.s. zal in de R.K.H.B.S. aan den Beukelsdrjk 91 weer een cursus aanvan gen voor het verkrijgen van het bedienden brevet in de manufacturen-branche. Deze cursus, uitgaande van de R. K. Vereeniging van Manufacturiers en de R. K. Ver. van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, be oogt de opleiding van algemeen ontwikkeld en vakkundig personeel en houdt verband met de bekwaamheidseischen, welke in de naaste toekomst mogelijk al vereischt zul len worden bij de toepassing van de voor eenige weken door de Eerste Kamer aange nomen wet op de Vestigingseischen. Bezit van het diploma, dat aan het einde van den cursus na met goed gevolg afgelegd exa men wordt uitgereikt, opent den weg voor de toekomst in de manufacturen-branche. Prospecti voor den cursus moeten worden aangevraagd Willem Buytewechstraat 116a. Op 31 Maart a.s. sluit de inschrijving. Wij verwijzen verder naar de in dit nummer voor komende advertentie. De Nederlandsche Vereeniging van Werk gevers in het bakkersbedrijf heeft, mede na mens de Rotterdamsche Bakkerspatroonsver- eeniging en de coöperaties „de Vooruitgang" en „Voorwaarts", een telegram aan minister president, dr. H. Colijn gezonden, waarin ad- haesia wordt betuigd met het verzoek van de gezellenbonden, betreffende opheffing van het verkoopverbod van versch brood voor tien uur. Inzonderheid te Rotterdam, waar het be- zorgdebiet overwegend is, verwachten zij daarvan groote verwarring in het bedrijf en toenemende werkloosheid voor de gezellen. Reeds nu kost het de grootste inspanning, om tusschen 9 en 10 uur den bezorgers van het noodige brood te voorzien. Voorts wordt opgemerkt, dat verstrekking van versch brood voor iedereen om 8 uur al leen mogelijk is, als met den bakkersarbeid 2 uur vroeger kan worden aangevangen. Aangezien daardoor de arbeidswet in het gedrang komt, verzoeken adressanten drin gend, in den huidigen toestand geen verande ring te brengen, vooraleer in de groot- en middenbedrijven en de coöperaties te Rotter dam een onderzoek is ingesteld, De 35-jarige stucadoor M. van Aalst uit de Rosenveldstraat is bij het verrichten van zijn werkzaamheden op de zolderverdieping van een in aanbouw zijnd pand aan de Bas Junge- riusstraat misgestapt, van een stelling ge vallen en vervolgens van de trap geslagen. Met een gecompliceerde rechteronderbeen- fractuur is het slachtoffer door den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd, waar de man is opgenomen. De 35-jarige matroos, D. den Uijl, van het aan paal 28 in de Maashaven liggende Rijnschip „Huygens" heeft bij het laten vie ren van een ketting, een stuk ijzer tegen het lichaam bij de maagstreek gekregen. Per Politie II is hij naar het bureau van de rivierpolitie vervoerd, vanwaar hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel is overgebracht. De 27-jarige timmerman A. Teeuw is vanmorgen bij het verrichten zijner werk zaamheden bij den nieuwbouw van de Beurs aan den Coolsingel van een 5 meter hooge stelling gevallen. De man is met een hersenschudding per G. G. D. naar het Franciscus-Gasthuis ver voerd. Verwacht wordt: Meest matige Zuidelijke wind, zwaar be wolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk enkele regenbuien, weinig verandering in tem peratuur. De heer Limpens, de vader van den heden geboren 600.000sten inwoner van Rotterdam, plaatst zijn handteehening op de geboorte-acte. Rechts: de burgemeestermr. P. Droogleever Fortuyn. 18 Maart: Nutszaal, Rotterd. Trio, 8 uur, 20 Maart: Doelenzaal, Philharmonisch Orkest, 2,30 uur. Dagelijks: Circus-Schouwburg, Jan Loerd (De Rotterdammers) (behalve Dins dag en Woensdag), 8,30 uur (volw.), Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 18 Maart, in: Grand: San Francisco (18 jaar); Lumière: Pygmalion; Thalia: De groote Polonaise (Louis Davids Revue) (volw.)Capitol: De aangebeden vrouw en Drie meisjes in een flat (volw.); Studio: Pareh, de macht van de kris (18 jaar); Prinses: Brandend goud en De vrouw van den staatsvijand (volw.) Corso: Onder twee vlaggen (18 jaar); City en Centraal: De man, die zijn ziel verkocht en Complot der zeven (18 jaar); Colosseum: Zijn officieele vrouw en Top-hat (volw.); Vic toria: De jonge graaf en Incognito getrouwd (18 jaar); Scala: Amsterdam bij nacht (18 jaar); Ooster: Hofconcert en De noodlottige bruid (volw.); Olympia: Het corps der waag halzen, en Het witte gevaar (18 jaar)Luxor: Ein Madel vom Ballet (v. volw.). Tentoonstellingen: Studio, werken van H. A. van der Wal, F. Everberg en Wout Schram „De Schakel", Delftsche vaart 14: teekeningen van Jaap Beekmaan (tot 24 Maart). u»| Schiedam. Passage Theater: lm Sonnenschein en De bandieten van San Lorenzo (18 jaar). lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la verda stelo" iederen Dinsdagavond half negen les en clubavond, Broederschool, Warande. Iederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereenigtng „Inter Nos", café De Sein post. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. Iederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam'3 Mannenkoor „Orpheus", onder leiding yan Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. Iederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M-, Feitzer) in Klankstudio Lange Haven 55. Iederen Woensdag om half 9 bestuursver- badering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond indoortraining SGV Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. Iedere Woensdagmorgen van half tien tot half twaalf afhalen van kleeding in de St, Theresiavereeniging in den R. K. Volksbond. Iederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge. bouw Nieuwe Haven 121. Iederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymma R. K. Volksbond. Iederen Donderdagavond half 9. Boven zaal R. K. Volksbond. Clubavond K. J. M. V. Eiken Vrijdagavond 8,30 repetitie R. K. mannenzangvereeniging St. Caecüia, R. K. Volksbond. Iederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. Iederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozef gezellenvereeniging. Iederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspresoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". Iederen Zaterdagavond van 7.309.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St. Franciscusgroep. Iederen Zaterdagavond. Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur, Gelegenheid tot aanmelding van leden. Donderdag 18 Maart. i Corner House, 7-45 vergadering St. Augus- tinusvereeniging. SCHIEDAM, 18 Maart. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel, Moutwijn Moutwijn 46 pet. 14 per H.L. Spoeling Spoeling, i 1,201,30 Jniet officieel)^

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1