DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN STADSNIEUWS. ROTTERDAM. 59ste JAARGANG Np. 17820 DINSDAG 23 MAART 1937 VIER BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM^ TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 RROPAGANDA-AVOND oranjegarde het aantal telefoontjes de radio-centrale. SCHEEPVAART. gevonden voorwerpen i. Z. A. C. ELFTALBREDA'S ELFTAL. KETHEL. ATELIERMEISJE VERMIST. Opsporing verzocht. ZIJ, DIE GEEN ONGELUKKEN HEBBEN GEMAAKT. Uitreiking van diploma's en insignes aan chauffeurs. AANVARING OP DE RIVIER. PATER MODESTUS TRUYEN O.Carm. t PASCHEN IN DE DIERGAARDE. Een bloemensprookje in de Flora-serre. ERNSTIGE AANRIJDING IN SCHEPENSTRAAT. Slachtoffer in het ziekenhuis overleden. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. Spoeling i 1,20—1,30 „(niet officieel), j L Bfc Be ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bjj vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Eg bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprgs per maand 1,10, per drie maanden 3.bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons brueau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels 1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadvertentiën balf tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. Do Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt: f 3.000 bij levenslange invaliditeit; f 2.000 bij «verlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250- voor het «B»™v°" een 1M- voor bet verlies van een dnint. bij brenk van de rnggegraat of bij seb.delbrenk; 15- voor het verlies van een wijsvinger o£ voor het verlies van de voorste twe. leden van alle vtnger.t 50- voor het Hd van een duim, of voor het verlies van 2 leden van een wijsvinger; f 25.- voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van l,ovel"1'°1 ov®n ee*\ °n erafm 9 sleutelbeen of enkel; 10.— voor één lid of 2 leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedr ZUID-HOLL. REN- EN TOERCLUB DE ZWALUWEN. Zondag j.l. hebben een aantal Zwaluwen- renners deelgenomen aan de openingswedstrij den van de Rotterdamsche wielerbaan Spor- „f Jsprintwedstrijden plaatste v. d. Weide zich in de demi finale, doch bij zijn ee e serie werd hij zwaar gehinderd in de aatste ronde zoodat hij zich hier niet kon plaatsen. Aan de 1 uurs-koppelwedstrijd werd deel- genomendoor Muler—Slokkers. Dit koppel kwam op de vijfde plaats. De 17-jarige Slok kers weerde zich voor zijn eerste koppel- wedstrijd uitstekend. Op de Nenrjto-baan waren eveneens Zwa luwenrenners in actie, waar enkele uitnoodi- Singswedstrijden werden gereden. De Jong— Rettinga liepen bij de 15 ronden achter- v°lgingsrace bijna een baanlengte op Witte 1Ackeleye in. In de klassementenstrijd wer den de volgende resultaten bereikt: 2. De J°ng 10 pnt.; 3. Pettinga 7 pnt.; 5. Polet 3 Pnt. Kers kwam bij de Amerikaansche in haalwedstrijd op de tweede plaats. Met de Raschen wordt wederom de traditioneele eierenrit gehouden. Te Giesendam rijdt Muller tweede Faaschdag een koppelwedstrijd. ONWEL GEWORDEN. Gisteren is een 20-jarige man in het Stem pellokaal aan de Tuinlaan plotselng onwel geworden. Een dokter, die inmiddels ontbo den was, constateerde dat de toestand niet zoo ernstig was als deze zich aanvankelijk liet aanzien en gaf toestemmibg den pa tient per auto naar huis te vervoeren, WIELRIJDSTER GEVALLEN. Een tweetal meisjes, dat gisteren per rij wiel op den Vlaardingerdijk ter hoogte van Wilton reed, kwam plotseling te vallen, ten gevolge van het feit, dat de sturen der rij wielen in elkaar geraakten. Eén van hen, de 13-jarige Jacoba D. uit Vlaardingen, werd aan boven- en onderlip verwond, terwijl er bovendien een tand afbrak. Nadat haar bij Wilton hulp verleend was, is zij per politie motor naar haar woning vervoerd. AANGEHOUDEN. Door de Koninklijke Marechaussee te Loosduinen is de 27-jarige H. K. uit Schie dam aangehouden, wiens voorgeleiding door den Commissaris van Politie, alhier, verzocht was. Hij wordt verdacht van het onverzorgd achterlaten van vrouw en kinderen, alsmede van verduistering van een carrier. Intusschen k de man naar Schiedam overgebracht. Set Vendel Schiedam van de Oranjegarde Drganiseert een groote propaganda-avond op dinsdag 30 Maart. Medewerking verleenen de troepen Zee- land, Friesland en Zuid-Holland met volks dansen en gymnastiek. De Chr. tooneelvereeniging Concordia" geeft een opvoering van het tooneelstuk in twee bedrijven „De truc van Jim Het aantal telefoonverbindingen over de maand Februari bedroeg: Van Schiedam baar Rotterdam 218.265. Van Rotterdam naar Schiedam 186,251, Met één parachute hebben de Fransclien Man get en Raphael tezamen den sprong gewaagd uit een vliegtuig, van een hoogte van 600 nieter boven het vliegveld van Gyancqurt. Programma 5 voor Woensdag. Iteulen: 12,36 Omroepklemorkest. Di versen: 2.203.50. Bëromunster: 3.50 5.20 Omroeporkest. Brussel (Fransch): 5.206.05 Omroepkledhorkest. Diversen: 6.056.20 Regional Programma: 6.20 Strijkkwartet; 6.50 B. B. C. Harmonie-orkest Brussel (Ned. taal): 7.20 Concert; 7.50 Gesproken dagblad; 8.20 Omroepsymphonie orkest. Parijs (Radio) 8.50 Opera Wil helm Teil. Hierna Diversen. Voor de programma's 1 t.m. 4 raadpdege men onze rubriek „Uit de aether". PORTEMONNAI'S GESTOLEN. Door H. S. en C. B., beiden uit Maassluis is bij de politie alhier aangifte gedaan van diefstal van een portemonnaie met inhoud vanuit een kleedlokaal van een voetbalterrein aan de Vlaardingerdijk. NIETS GEVONDEN. Door zekere C. alhier werd bij de politie aangifte gedaan, dat onbekenden het- slot hebben verbroken van een hem toebehooren- de loods, welke staat in een volkstuintje aan den Vlaardingedrijk. Er wordt niets vermist. RUIT INGEGOOID. Door een bewoner van de Hoofdstraat werd bij de politie aangifte gedaan, dat een onbe kende een ruit van zijn woning met een steen heeft ingegooid. SCHIEDAM, 21 Maart. Aangekomen Fransch s.s. P. L. M. 16, ledig van Nizza om te dokken in de Wiltonhaven. Noorsch s.s. Gudrun, met ijzererts van Sagvaag in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 22 Maart. Vertrokken s.s. Kertosong, ledig naar Rotterdam; Grieksch s.s Andreas, ledig naar Rotterdam; Noorsch s.s. Gudrun, ledig naar Boston (L.l. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 1821 Maart. GEBOREN: Jan H., zoon van P. Kleijnjan en C. A. Buitenhuis, Newtonstraat 35. -Jo seph H. J„ zoon van G. P. Bakker en M. M. van Hagen, van Dijckstraat 23. Maria M. dochter van A. Triel en J. Boon, Vlaard. dijk 45. Sander, zoon van C. S. van den Hoek en A. Zuidgeest, Tollenstraat 40. Hendri- kus F., zoon van F. C. A. Daalmeijer en J. C. Hölscher, Stationstraat 13. Cornelia F., dochter van I. A. Kreber en G. L. Mul der, Rubenslaan 7. Gerrit, zoon van R. van Oosterhout en J. C. M. de Koning, Nas- saulaan 75. Geertruida Th. dochter van P. den Hartog en J. J. Kuiters Mariastraat 86. Een als levenloos aangegeven kind van J. van Klinken en A. van der Most, De Ge- nestetstraat 2. OVERLEDEN: A. Hersbach 37 j„ echtge- noote van E. H. W. Klekamp, Dr. Noletstr. 1. P. C. Struijk 36 j. Parallelweg 162. M. J. van Spijk 53 j., echtgenoote van W. J. Gijtenbeek, L. Achterweg 24 A. van Vliet 11 j., Dr. Noletstraat 1. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam de navolgende gevonden voorwerpen in het tijdvak van 12—18 Maart, op alle werkdagen tusschen 1 en 2 uur: sleu tel, ceintuur, alpenmuts, koperen gewicht, portemonnaie met inhoud, autonummerp'iat, sleuteltje, zakmesje in étui, kinderschoen, diverse handschoenen, rgwielbelastingplaatje, ring met sleutels, lederen riem, rozenkrans, stempelkaart, sleutel no. 202. Bij vinders: Zilveren damesarmband, C. van Dijke, Laan 12,8; hond, M. Pijnakker, Gordonstr'. 34a; dames-portemonnaie met inhoud, J. van Arum, Maasstraat 2; hondenhalsband, N. Korevaar, Louronstraat 19; kinderportemon- naie met irihud, T. Landman, Jac. Marisstr. 5a; njwielbelastingplaatje, C. Teeuwen, Jos. Israëlsstraat 12b; kinderhandschoentje, F. Ooms, van Marumstraat 17 a; twee wollen dassen, M. Struik, L. Haven 33; gouden hor logeketting, M. Kloppers, Prof. Kam. Onnes- laan 155bkinderportémonnaie met inhoud, H. W. de Kaper, Huysmansstraat 41; dames- Porteononnaie met inhoud, T. van Es, w. Prankel.straat 107; 2 rollen behangselpapier, B; Oosterman, Hoogstraat 122b; kosteloos rijwielplaatje, J. H. Korpelein, V. Marumstr. 23a: glacé handschoen, J. Schoenmakers, Da Costastraat 42; paar zwarte dameshand schoenen, L. Landman, Jac. Marisstraat 5a; nikkelen polshorloge, A. van Oers, Louron straat 3; njwielbelastingplaatje, J. Bergeijk, A?.b' Rhijmatraat 60a; rozenkrans in étui, G. Hijster, Mariastraat 80b; kerkboekje, W. H. v. d. Kaay, l. de Colignystraat 27; /kinder handschoen, c. Schoof, Korte Singelstraat 18a; claxon, J. Zagwijn, Oostsingel 9 3; schooltasch, c. Janse, Appelmarkt 4; dames muts, J. van Noort, Th. Kempisstraat 19; hondje, J. van Steijm, S. Stevinsstraat 1; pad- vindersriem, H. Uchtcop, Vlaard. dijk 45a; blikken doosje met 4 sigaren, W. van Tricht, Spinhuispad 9; damesarmband, W. Scholte, Spinhuispad 21; grijze heerenhandschoen, C. Bakker, Gr. Florisstraat 14; vulpenhouder, C. Minderhoud, Aleidastraat 2; gedenkpen ning, B. Sabel, W. Frankel.straat 66b; hand wagen Gem. Reiniging; ceintuur, M. v. d. Berg, Eendrachtstraat 10 b; gedenkboek, M. Wouters, van 's-Gravesandestraat 3 b; bood- schappentasch met inhoud, Mulder, Buiten- havenw/g 178; kinderhandschoen, N. Diesch, Copernicusstraat 11a; doublé armband, J. de p't L. Haven 122; rozenkrans, H. W. Boon, tiÏÏf-' Kam- Onneslaan 133 2; zilveren ket- w n»6, J' Gerritsen, Westmolenstraat 3 b; «itranf1 ^mcshandschoen, R. Scheper, Maria- Korrvniotüt fordÖn«>etje, J. Vermeer, Th. A hondje, E. de Ronde, Sin- o- naar' Waltman, Eendrachtstraat i ,Vi SrenpiJpen: A. Asmus, R'damsche- dijk 4tb, vermoedelijk gouden damesring, J. Diesch, Copernicusstraat lia. Een zon derlinge bruidsequipage koos zich een bruidspaar, d at in Billericay (Engeland) in het huwelijk trad. De bruid is olifantentemster in een circus en koos om in stijl te blijven een olifant als vervoermiddel. Op Maandag, 29 Maart a.s. (2de Paasch- dag) zullen de vertegenwoordigende elftal len van de bij de Nederlandsche Voetbalfede- tatie aangesloten organisaties Zaterdag- Amateur-Competitie (Z. A. C.)Vlaardingen en de Bredasche Zaterdagmiddag-Competitie (B. Z. M. C.) op het terrein van de V. V. „H. V. O." Vlaardingen-Oost een voetbal wedstrijd spelen. De Breda'sche tegenstanders hebben reeds het vorig jaar te Breda getoond over een prachtig en sterk team te beschikken.. Het aanvangsuur van den wedstrijd s ge steld op 3 uur n.m. precies. GOUDEN HUWELIJK. Heden viert 't echtpaar BarneveldVlaar- dingerbroek in blakenden welstand hun gou den huwelijksfeest. Vele brieven en telegram men met gelukwenschen stroomden in den loop der dag binnen. Hedenavond zal door de muziekvereeni- ging „Kunst en Vriendschap" een serenade worden gebracht. De commissaris van politie in de tweede afdeeling, bureau Sandelingenplein, verzoekt namens den vader opsporing, aanhouding en voorgeleiding van Hendrika Elisabeth Ver meulen, geboren te Rotterdam, 14 September 1919, ateliermeisje, alhier, wonende Adriaen Nieptantsstraat 35, die Zondag j.l. de ouder lijke woning verliet en niet is teruggekeerd. Het signalement luidt: lengte ongeveer 1.60 m„ kort en breed postuur, gebruinde kleur, donkerblond haar en wenkbrauwen, donkerbruine oogen, voorhoofd gewoon, neus Gisteravond om half 12 na afloop der laat ste voorstelling in de Cineac zijn door de Ver- eeniging voor Veilig Verkeer voor Rotter dam en omgeving de diploma's en insignes uit gereikt aan die beroepschaufeurs, die in 1936 CTeen ongelukken hebben gemaakt naar het oordeel van hun werkgevers. Plus minus 200 chauffeurs waren ingeschreven. De voorzit ter van de vereeniging de heer C. Kolff heeft een korte rede uitgesproken, waarin hij het doel en streven van de vereeniging voor vei lig verkeer uiteenzette. Hij wees op het groote belang van goed weggebruik en veilig rijden, en hoopte dat het volgend jaar nog meer chauffeurs zouden wordne ingeschreven. Hierna werden de diploma's en de insignes, waarop door de betrokkenen groote prijs werd gesteld, uitgereikt. Een verkeersfilmpje besloot den avond, die o.m. werd bijgewoond door den hoofdcommis saris van politie mr. Enthoven, den secr. van de Unie van Chauffeurs den heer J. Melk en verschillende directeuren van groote trans portbedrijven. Tusschen een Rijnschip en het s.s. „Kai". Gisteravond om half 9 voer op de rivier de Maas ter hoogte van de Steenplaat het uit gaande Estlandsche s.s. „Kai". Op een gege ven oogenblik liep de stoomer aan den grond, met het gevolg, dat het achterop komende Rijsschip W. van Driel 41 in botsing kwam met het s.s. „Kai" en onmiddellijk water maakte. De schipper de 35-jarige G. Ariens wist zich met vrouw en beide kinderen alsmede met de twee knechts in veiligheid te stellen in de roeiboot. Later is men echter weer aan boord teruggekeerd, daar de woning vrij van het water was gebleven. Het 1000 ton metende Rijnscbip, dat geladen was met kolen, zal ter plaatse worden gelost en dan indien noodig worden gelicht. Het stoomschip „Kai" is voor reparatie in dok gegaan. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. el -pabbbidvltd2recmfwypvbg shr w fw .ww. kort, iets breeder uitloopend, tamelijk groote mond, vrij dikke lippen, witte, gave tanden, twee voor-tanden iets naar voren, ronde kin, harde, scherpe stem. Zij heeft zeer goed on derhouden nagels en is vermoedelijk gekleed in donkerbruinen wintermantel met dito hoed, lichte kousen, zwarte schoenen, donker blauwe trui met hooge kraag, donkerblauwe rok, flanellen onderkleeding (ongemerkt). Zij is in het bezit van een damesrijwiel, merk Nederlandsche kroon nr. 977207, waarop een electrische lamp met Hollandia-dynamo nr. 457694, benevens een rieten mandenkoffer tje, waarin kleeding. Zij. die inlichtingen omtrent de verblijf plaats van dit meisje kunnen geven, worden verzocht zich te vervoegen aan het politie bureau Sandelingenplein. In den ouderdom van ruim 65 jaar overleed in het St. Anna-ziekenhuis te Oss de zeer- eerw. pater Modestus Truyen. Pater Modestus Truyen werd 21 Februari 1872 te Rotterdam geboren. Zijn lagere stu dies voltooide hij aan het gymnasium te Me- gen. In 1888 trad hij te Boxmeer in de Orde van den Carmel. Op 7 October 1889 legde hij de H. Geloften af. Op 8 Juni 1895 ontving hij de H. Priesterwijding, waarna hij aan de uni versiteit te Leiden ging studeeren in de wis- en natuurkunde. Na zijn candidaatsexamen werd hij benoemd tot leeraar aan het St. Al- bertus-gymnasium te Zenderen en verbleef daar als conrector tot 1919. In dit jaar richt te hij te Oss mede op de Middelbare Handels school, waaraan hij tot 1923 aan het hoofd stond. Toen te Oldenzaal het Carmel-lyceum in 1923 werd opgericht, werd hij aldaar als leeraar aangesteld, terwijl hij daar tevens Vi- carius, later Prior werd. In 1927 opnieuw naar Oss verplaatst om aan de paters-studenten in het Carmel-klooster de theologie te doceeren, werd hij in 1930 benoemd tot prefect van de studenten. Sinds 1930 was hij procurator van de Nederlandsche Provincie der paters Car- melieten. Met hem is heengegaan een verdienstelijk priester, die veel gedaan heeft voor het onder wijs en voor den bloei van de Nederlandsche Carmel-provincie. Al een jaar of veertig laat het bestuur van de Rotterdamsche Diergaarde in een der ser res de eerste blijken van de komende lente bewonderin, met zin voor kleurencombinatie en ruimteverdeeling gerangschikt. Met recht mag deze Paaschkas, waarvoor de Flora-serre zich leenen moet, dan ook traditioneel genoemd worden. Was vroeger alleen de eerste afdeeling, waarin de temperatuur van ons eigen klimaat heerscht, voor een specialen Paaschtooi be stemd, thans is deze kas als het ware 'n voor hof geworden voor de tweede, den grooten koepel, met zijn gematigde temperatuur. Het kunstenaarsoog van den Hortulanus, den heer G. Schoonerbeek, had al spoedig op gemerkt, hoe voortreffelijk dit glazen gewelf zich voor een doorkijk leende, die niet alleen de bloemen, maar ook de rangschikking op haar voordeeligst deed uitkomen en geholpen door zijn staf heeft hij er een bloemensprookje van gecomponeerd, waarin zin voor harmonie het gelukkige motief tot een bekoorlijk geheel schept. De groote palm op den achtergrond, de Monstera Deliciosa, troont daar trouwens als een heerlijk sluitstuk, waarvoor geen beter uitgekozen had kunnen zijn. Direct na de entrée treft ons de ring van Rhododendrons (roze paarlen), waartusschen enkele seringen het uitstekend doen. In het midden van den ring een perk van hyacinthen, opgeluisterd met narcissen en tulpen. Voor liefhebbers valt er nog te bewonderen de Ja- pansche dubbele kers (Prunus Hitsakura). Verder wandelend staan we even in extase voor de wondere pracht, die zich in den koepel aan ons oog vertoont. Maar we gaan verder en bewonderen de azalea's, een groepje calla's, de geel gepluimde acacia's en opnieuw rhodo dendrons. Bijzonder mooi zijn de donkerroode azalea Indica's. Een merkwaardige bijzonderheid in deze kas is de thans voor de tweede maal in dit jaar tot bloei komende Strelitzia Nicolai, ge noemd naar een der vroegere tsaren van Rus land. Deze plant is ongeveer 35 jaar geleden betrekkelijk klein aan de Diergaarde geschon ken en moest eerst een stam van vijf meter hoogte bereiken om te kunnen bloeien. Thans kan men een bezoek aan de Paaschkas tevens benutten om dezen Paradijsvogelbloem te aan schouwen, blijkbaar zoo genoemd omdat de bloem den indruk geeft van Paradijsvogels met stroo in den snavel. Zondag j.l. heeft de Paaschkas reeds een grooten toeloop van bezoekers gekend, men verzekerde ons van ongeveer duizend. Onge twijfeld zullen deze week en met de a.s. Paaschdagen nog vele honderden er een kijkje gaan nemen. Gistermiddag is de 63-jarige onderwijzer J W. Oliemans, gewoond hebbende in de Schepenstraat, in deze straat aangereden door een luxe auto, bestuurd door den 36- jarigen A. J- G. uit de Samuel Muilerstraat. Het slachtoffer werd met een schedelbasis- fraetuur door een auto van den G.G.D. over gebracht naar het ziekenhuis aan den Berg weg, waar de man om half vier aan de ge volgen is overleden. De auto is in beslag genomen en tegen G. is proces-verbaal opgemaakt. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM Londen 8,92%, Berlijn 73,47%, Parijs 8,39 J/ België 30,77;/,, Zwitserland 41.62, Amerika 1,82 13/16, Denemarken 39,86, Zweden 46.03 Vï, Noorwegen 44,86. Verwacht wordt: Matige tijdelijk afnemende wind uit Noor delijke tot Westelijke richtingen, zwaar be wolkt met opklaringen, buitjes van regen of natte sneeuw, waarschijnlijk nachtvorst, over dag weinig verandering in temperatuur, Stormwaarschuwingsdienst. Geseind te De Bilt 23 Maart 9.05 aan alle posten: „Attentiesein neer". lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond. 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaaibewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la verda stelo" lederen Dinsdagavond half negen les en clubavond, Broederschool, Warande. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M, Feitzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Woensdag om half 9 bestuursver- badering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond lndoortraïning SGV Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. Iedere Woensdagmorgen van half tien tot half twaalf afhalen van kleeding in de St, Theresiavereeniging in den R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge. bouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymma R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond half 9. Boven zaal R. K. Volksbond. Clubavond K.'J. M. V. Eiken Vrijdagavond 8,30 repetitie R. K. mannenzangvereeniging St. Caecilia, R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspresoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond van 7.30—9.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St. Franciscusgroep. Bioscopen Goedgekeurde programma's in: Grand: San Francisco (18 jaar); Lumière: Pygmalion; Thalia: Suzy (voor volw.); Luxor: De Spion (18 jaar); Studio: Buzeau no. 2 (voor volw.); Corso: Eerloos (18 jaar); Collosseum Revue „Zoek de zon op", (voor volw.); City: Klokslag 12 (voor volw.); Ci neac: Olympische winterspelen 1936 en actua liteiten; Ooster De tuin van Allah en Langs het leven ,voor volw.)Scala: Menschenjacht en Een avond in de opera (v. volw.); Olym- pia: De gevangene van Teng Wu en Het wrekend water (boven 18 jaar); Centraal: Marie heeft pech en Kazan triomfeert (voor volw.); Capitol: De dolle erfgename en Thank You Jeeves! (boven 18 jaar). Tentoonstellingen: Stüdio, werken van J. J. Gerstel. „De Schakel", Delftsche vaart 14: teekenen vaiJanBeck- mann (tot 24 Maart). Museum Boy mans Rotterdamsche Kunstenaars Sociëteit (tot 3 April). Unger Van Mens, wer ken van Antoine Vollon (tot 3 April). Schiedam. Passage theater: Zinga en De transatlanti sche tunnel (18 jaar). SCHIEDAM, 23 Maart. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. 14 per H.U Spoeling i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1