m m DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS. l l ROTTERDAM. WOENSDAG 14 APRIL 1937 VIER BLADEN. 60ste JAARGANG Np. 17838 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM: TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 DE EMMABLOEM COLLECTE. MIJ. TOT BEVORDERING DER TOONKUNST. DE RADIO-CENTRALE. gevonden voorwerpen £9 BRAND AAN DE BIER- HAVEN. In een luchtkoker van een erwten- en boonenpakhuis. DE „NIEUW-AMSTERDAM". 11 mÊÊÈÊm Hmhé rt V 8 MfPfMf! ■ÜifiAilMA li) NAMIDDAGSLUITING VAN KAPPERSZAKEN. Gemeentebestuur laat een enquête houden. JUBILEUM. Expositie in ons Weenscli yerkeersbureau. HET PARKEERTERREIN VAN HET STADION. NED.-INDISCH TOONEEL. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. Ue ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Bn bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand t 1,10. Per dne maanden 3.—, bij vooruitbetaling, incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons brueau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent per stuk. POSTCHEQUE. EN GIRODIENST No. 81440 Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen der tekst dubbel adv.tarief, Liefdadigheidsadvertentien balf tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. ekerinv bedraagt- f 3 000 bij levenslange invalidito it; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 2b0 voor het ^e" volledig He Gratis-OngevaUenverzekenng ^iedraa^ 3.0^ of b;j 8chedelbreuk; 75._ voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste^twee leden van Zl72eL onZL ol onderbeen, knieschijf, een oog; 100— voor bet v ee wiisvin-er- f 25 - voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bxj breuk van bovenarm ot nov lid van een duim, of voor het vei les van^j^ enkd; f 10>J ,.q m q£ 2 leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand m dit blad wordt afge Op Zaterdag 17 April a.s. organiseert c1e Schiedamsche Vereeniging t. b. der Tuber culose haar jaarlijksche collecte, waarvan de opbrengst uitsluitend ten goede komt aan pnze plaatselijke Vereeniging. Onnoodig- te zeggen, hoezeer wij hopen, c a dit jaar weer eens een succesvol jaar moge Zijn. De financiën van onze Vereeniging toch zijn, niettegenstaande het zuinige be heer. volkomen ontoereikend, z°odat het voortbestaan van onze instelling e '-ens weer bedreigd wordt. Willen we echter succes hebben, dan is een eerste eisch, een groot aantal collectan ten (trices). Gelegenheid zich op te geven bestaat aan de volgende adressen: Mej. Cool, Stadhou derslaan 92, (tel. 68138), mej. Nolet Groote Markt; mej. Melchers, N. Haven 111, (tel. 68290). den heer Kleyn, Stadhouderslaan 35 (tel. 68224) en Vrijdagavond 7 uur op het Consultatiebureau, Lange Haven 29, waar ook dien avond de bloempjes zullen worden uit gereikt en de wijken zullen worden ingedeeld. Strijdt mede tegen de tuberculose! B'j of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- cn aankondigingen van het Gemeentebestuur. Een onzer bekendste zangeressen, de sopraan Ankie van Wickevoort Crommelin heeft gisteravond de liederenavond gegeven, Welke zij verleden jaar om gezondheidsrede nen moest afzeggen. Zij vond de Musis-zaal vrij goed bezet door leden van de Maat schappij tot Bevordering der Toonkunst, al blijft 't onverklaarbaar, dat de avonden door deze Maatschappij uitgeschreven en welke toch altijd op een zeer hoog peil, staan, in onze stad geen volle zaal trekken, 't Is hier niet de plaats om ons in mogelijke ooiza en te verdiepen, 't blijft in ieder geval zeer te betreuren. 't Programma, dat de zangeres zich had sa mengesteld, gaf een goed geordend en zuiver overzicht van de ontwikkeling van 't lied van Schubert af tot in onzen tijd. Elke nuancee ring en hoogere trap in deze ontwikkeling viel te beluisteren. Zoo viel de veranderde structuur der piano partij, die bij Schubert nog een zuiver die nende taal heeft, maar langzamerhand een meer zelfstandig karakter krijgt, zeer goed op te merken in de werken van Schumann, Brahms en Wolf, welke de zangeres voor de pauze zong. Ook in voordracht bracht de zan geres de liederen van dit programma-gedeel te steeds op hooger plan en bereikte zij in het lied van Hugo Wolf „In den Schatten mei- ner Locken" haar hoogtepunt. Wat dit be treft was er dus ook ontwikkeling, zij het dan in anderen zin. Na de pauze kwam de nieuwere tijd aan de beurt met liederen van Mahler, Strauss, Du- parc en Debussy, terwijl het prachtige lied „De witte reiger" van B. v. d. Sigtenhorst Meyer met zijn contenplatief overgegeven karakter bewees, dat ons land in beoefening voor deze kunstvorm niet achtergebleven is, al vormt dan de taal een handicap voor be kendheid in andere landen. 't Behoeft geen betoog, dat 't luisteren naar een zangeres met stemkwaliteiten als waar over Ankie Wickevoort Crommelin beschikt, ©en onverdeeld genoegen is, vooral daar t zuivere geluid van deze heldere open stem ge paard ging met een weloverwogen fijnzinnige voordracht, die een ideale vertolking bena derde. De begeleiding was toevertrouwd aan Ma gnus Flipse, die door volgzaamheid en aan lassing voor een groot deel tot het succes heeft bijgedragen. De pianist solieerde met eenjge werken, waarin hij zijn meesterschap toonde, al kwamen de 32 Variaties van Beet hoven we] eenigazins onevenwichtig tot ons. De Zangeres werd met bloemen vereerd, terwijl zij voor >t hartelijk applaus, waarin zij Marinus Flipse liet deelen, met een toegift dankte. HINDERWET Ingekomen zijn verzoeken van: 1. J. Valkenburg om vergunning tot oprich ting van een worstfabriek in het pand Breed- straat 52, kadaster Sectie A no. 692, met een electromotor van 1 p.k., voor het drijven van een cutter en een gehaktmolen, en met een rookkast en een kookketel; 2. de N.V. Herman Jansen om vergunning tot oprichting van een distilleerderij en een kistenmakenj in het pand Noordvest 101, ka daster Sectie A. no. 1701, waarin aanwezig zijn: A. in de distilleerderij: een koelkuip, een distilleerketel en 4 electromotoren van elk 1 p.k., voor't drijven van 'n capsuleermachine, een mengmachine en 2 pompen; en B. in de kistenmakerrj3 electromotoren van resp. 3, 2 en 2 p.k., voor het drijven van een vandiktebank, een kortzaag en een kant- zaag. Deze verzoeken zijn met de bijlagen op de Secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag 28 April 1937, des voormid dags ten 11,30 ure, zal ten Raadhuize gelegen heid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. SCHIEDAM, 14 April 1937- Musis Sacrum, Lange Haven alhier. Uitge voerd zullen worden werken van Mozart, Schubert, Rachmaninoff e.a. Als soliste zal optreden mevr. E. NicasieStotijn, harp. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam de volgende, in het tijd vak van 1—13 April 1937, gevonden voor werpen op alle werkdagen tusschen 1 en 2 uur Damestasch, .alpinomuts, damesmuts, sleu tel, portemonnaie, grijze dameshandschoenen, blauw heerenboord, ceintuur, rijwielhand be schermer, portemonnaie, portemonnaie met 4 vreemde munten, actetasch, fabriekspenning, kosteloos rijwielplaatje, sleutel, vulpotlood, diverse handschoenen, Bks-sleutel, ceintuur, notitieboekje, corset, dameshoed, oiebus, lede ren riem, zwarte muts, boven-gebit, oorknop, rentekaart, muziekboekje. Bij vinders: Programma 5 voor Donderdag. Brussel (Fransch): 12,30 Omroeporkest: 12,50 Gramofoon. Parijs (Radio)1.20 Gramofoon., u— Keulen: 1.502,20 Kamer- kwintet. Diversen: 2.20. Brussel (Ned. taal) 4.20 Omroepsalonorkest; 5.05 Kinder uurtje; 5.50 Gramofoon. Diversen 6.05. Parijs (Radio): 7.05 Zang; 7.50 Kwartet. Brussel (Fransch): 8.50 Gevar. concert. Diversen 10.2012.00. Voor de programma's 1 t.m. 4 raadplege men onze rubriek „Uit de Aether", ZWIJNTJES Door zekeren v. d. M. is bij de politie aan gifte gedaan, dat zijn rijwiel, hetwelk hij in een gang van een perceel aan de Zijlstraat geplaatst had, vermoedelijk gestolen is. Verder heeft zekere A. p. aangifte gedaan, dat zijn rijwiel hetwelk hij gisterenavond om streeks 9,15 uur voor een perceel in de Stationsstraat onbeheerd had neergezet, om 10,30 uur verdwenen was. Vermoedelijk is het ontvreemd. RIJWIELDIEVEN AANGEHOUDEN Als verdacht van rijwieldiefstal heeft de politie den 40-jarigen Rotterdammers W. A. aangehouden. Als verdacht van heling is ver der de 20-jarige W. eveneens uit Rotterdam aan het Hoofdbureau van politie alhier, in bewaring gesteld. scheepvaart. SCHIEDAM, 13 April. Aangekomen: Amer s.s. Antinous, met stukgoed van Mobile in de Wilhelminahaven; Eng. s.s. Ronda, ledig van Rotterdam; Ned. m.s. Artemis, ledig van Rotterdam; Groeksch s.s. Souliotis, ledig van Rotterdam, alle om te dokken in de Wilton haven; Grieksch s.s. Saronikos, terug uit zee met machineschade per zeesleepboot Noord- zee, om te repareeren in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 13 April. Vertrokken: Noorsch s.s. Gulhay, ledig naar Gent; Ned. s.s. Bur- o'erdiik ledig naar Rotterdam; Russisch s.s. Petrovsky, ledig naar Rotterdam; Ned. s.s. Aap-tekerk, ledig naar Bremen; Deensch s.s. Dorrit ledig naar Rotterdam; Amerik. s.s. Antinous, met stukgoed naar Nobile; Ned. zeesleepboot Noordzee, naar Maassluis. Zadeldekje, L. Zagwijn, Villastraat 103, kin- dertaschje, inh. sleutels, A. Wolthuis, Lelie straat 34; rijwieltaschje, met gereedschap, S. Krommenhoek, Noordvest 22b, rozenkrans in étui, R. Schepers, Mariastraat 123; blauwe muts, j. Kostijnze, Lekstraat 52b; zakmes en sleutelbos. P- Landman, Pr. Fred. Hendrik straat 16b- kinderportemonnaie met foto's, J- Rischoord, IJsselmondeschestraat 39b; rij- wielhandbeschermer, R. de Jong, J. A. Alber- dingk Thijmstraat 81a; verguld zilveren me daille, C. van Leeuwen, Roosbeek 19; 2 sleu tels, Gem. Reiniging, Buitenh .weg; mondhar monica, D. Schilt, Rijnstraat 21b; ring met 7 sleutels, K. Bouman, West Frankelamdsche- straat 132; rijwielbelastingplaatje, L. de Vo gel, Hellevoetschestraat 5b; alpenmuts, K. v. d. Oever, Nieuwstraat 27b; jongensjas A. Witkamp, Nassaulaan 69; horlogeketting met sleutel, A. Vredenbregt, Hoofdstraat 123b, ceintuur, A. Koster, Buitenh.weg 176 10; gladde gouden ring, J. C. van Boulen, Kort- landstr. 2a; damesarmbandhorloge, J. Don, Trompstraat 14, Vlaardingen: damestasch je, H. Mooren, Rembrandtlaan 97a; gouden da- mesarmbandhorloge, C. v. d. Windt, P. K. Drossaartstraat 234, Vlaardingen; portemon naie met inhoud, J. Smit, P. Potterstraat 44b, wringer van een waschmachine, R. Wessel, Goudsche rijweg 28, Rotterdam; zak draad nagels, C. Bos, Maasdijk 104a; koplampring van auto, H. Semijn, Eendrachtstrat 27; da mesmantel, P. N. Scheffer, Aleidastraat 24a; knipmes, H. Hamerslag, Tollensstraat 22a; paar grijze heerenhandschoenen, G. Wijzen- broek, Verbrande Erven 9; zakmes, A. Kok, Kreupelstraat 31; nikkelen heerenhorloge, H. Janson, Brielschestraat 19; kraansleutel, L. Lips, Lange Achterweg 69; portefeuille met foto's, B. van Woerkom, Boerhavelaan 12b; fazant, J. Baron, van Beverenstraat 29b; hond. P. Losch, Zwartewaalschestraat 48; kin derrnuts, J. Schilperoort, Damlaan 43 1; zil veren kinderarmband, J. van Dijk, Hobbe- mastraat 8; vijf spaarzegels, A. Verhoef, Sta tionsstraat 27b; dameshandschoenen, B. Sa bel, W. Frankelandschestraat 66b; sleutel, J. de Jong, B. K. Laan 177b; koperen gewicht, D. v. d. Burg, Prof. Kam. Onneslaan 185x; damesbroche, C. Scholten, le Tuinsingel 29; rijwielbelastingplaatje, J- Mets, Singel 194 14; rijbewijs, W. van Grootveld, Baan 62b; zilver geld, B. Sonneveld, Bommelschestr. 23; portemonnaie met inhoud, J. J. Pronk, Lek straat 72a; zilver geld, W. Hoegee, Vijgen- steeg 5; fietspomp, J. v. d. Tollen, West- Frankel.straat 57a; glacé heerenhandschoen, A. Boomsluiter, Middelhamisschestraat 32; rijwielbelastingplaatje, K. J. Heijboer, St. Ll- duinaplein 8; rijwielplaatje, A. van Groote- veld, Nieuwsticht N.Z. 34; ring met drie sleu tels, J- Bijloo, Voomschestraat 30; kinder- handschoen, A. Sehulze, Mariastraat 66b; kinderarmbandhorloge, L. de Wit, Nieuw sticht midden 34; bruin harige hond, Maltha, Singel 232b; handschoen, M. C. Willemse, Makkerstraat 1; parapluie, Goris, Stadhou derslaan 39; ketting met 3 sleutels, C. Schreij, Mariastraat 84; schilderstrap, J. v. d. Enden, Lange Kerkstraat 7heerenhorloge, S. de Groot, Laurens Costerstraat 15a; rijwielbe lastingplaatje (kosteloos); D. Sonneveld, Zwartewaalschestraat 56b; sleutel, C. Brons geest, Ke the 1st raat 2b. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) NOGMAALS DE LEVENSMIDDELEN DISTRIBUTIE! Reeds verscheidene malen heeft het bestuur van de Algem. Vereen, tot Beh. der Belangen van het Kleinzakenbedrijf te Schiedam na mens hunne leden het verzoek tot B. en W. gericht om de distributie van levensmiddelen enz. in handen te stellen van den bona fide handelaar, doch wij stuiten steeds op tegen stand. In een verslag van de Kamer van Koop handel konden wij in de bladen lezen, dat ook dit College van oordeel is, dat de distri butie moest geschieden over den bona fide handel in het belang der zakendoenden. Ook dit College toonde aan dat in Rotterdam en Utrecht het distributieapparaat over de schijf der zakendoenden uitstekend werkt en stel len daar dan ook het volste vertrouwen in; zijn zelfs van meening, dat een soortgelijk stelsel ook op andere vormen aan ondersteu ning in natura moet kunnen worden toege past. Op een vergadering" op 7 Maart j.l., gehou- den in Gebouw Eendracht, over het Plan van den Arbeid. Op deze vergadering waren ook de Middenstanders uitgenoodigd, want zoo beweerde de Commissie, het was ook hun belang; de middenstanders waren ten spijt der Commissie niet zoo dik aanwezig maar hoe kan het ook anders als wij nu de houding der S. D. A. P. zien ten opzichte van den kleinhandelaar (toch ook arbeider), waarvoor de leiders der S. D. A. P. toch ook op den bres moeten staan, dan is het niet te ver wonderen dat het vertrouwen in die partij geschokt wordt en er van samenwerking geen sprake kan zijn. De heer de Bruin ver telde het zoo mooi, dat zonder medewerking van den Middenstand het plan geen kans van slagen had. Welnu, als zij daarvan door drongen zijn, waarom wordt er dan niet m den geest van dien kleinen middenstand ge werkt? Waarom kwam er niet een van cie S. D. A. P. om het betoog der woordvoerders te steunen? Wij arbeiders in onze bedrijven, hebben ook recht, op een behoorlijk bestaan en als het geen verkiezingspropaganda is, dan behoort die'partij eerst daadwerkelijke bewijzen te ge ven dat zij voor het recht van den arbeider opkomt en dat zij dat ten alle tijde en overal zal verdedigen. De heeren welke deze partij vertegenwoor digen in den Raad vragen wij nogmaals goede nota te nemen van onze verzoeken en er met klem op te wijzen dat het goed recht is aan deze groep arbeiders om hun verzoe ken ingewilligd te krijgen. U, mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, C. L. SIMONS. SYMPHONIE-ORKEST „L. VAN BEETHOVEN" Verwacht wordt: In het Noorden zwakke tot matigen wind uit Oostelijke richtingen, in het Zuiden meest zwakke wind uit uiteenloopende richtingen, zwaar bewolkt tot betrokken met waar schijnlijk regen, weinig verandering in tem peratuur. De aankomst van dr. Schacht, gouverneur der Reichsbank, op het vliegveld van Brussel. Gisteravond om ongeveer 10 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in pand No. 5 aan de Bierhaven, eigendom van den heer Davids en verhuurd aan den heer F. Akkersdijk, die het pand als pakhuis in ge bruik heeft voor den opslag van bruine boo- nen en erwten. Het is een hoog smal pand, bestaande uit vier verdiepingen. De brand is ontstaan aan de achterzijde en wel in den luchtkoker op de tweede verdieping. Het vuur verspreidde zich langs dezen weg alras naar de derde en vierde verdieping. Onmiddellijk werd middelalarm gemaakt met opontbod van motorspuit. Daar zich aanvankelijk een ge weldige rook ontwikkelde heeft het personeet van den motorreservewagen onder leiding van den heer De Keyzer met rookmaskers assistentie 'verleend bij het bluschingswerk, dat werd verricht door gasten van slw. 23 met twee stralen op de waterleiding. In den tijd van een half uur was het vuur gedoofd. Er is veel waterschade aangericht. De leiding van het blusschingswerk berust te bij brandmeester Bijll Naghenius en hoofd man Bakker. Aanwezig waren verder de slws. 17, 21, 22, 26, 9, 24, 25 en motorspuit II. V i EgSjyjf': ij :3É I .Y BURGERLIJKE STAND Aangifte van 1215 April GEBOREN: Hendrine M., dochter van F. Zoun en P. M. Springveld, Jac. van Lennep- strdf8>t 10. OVERLEDEN: H. H. Bijlo, 56 jaar, Oost singel 18 A. Maagdenberg, 68 jaar, Pr. Frederik Hendrikstraat 29. Sedert eenigen tijd wordt er uit belangheb bende kringen op aangedrongen, dat in deze gemeente, met toepassing van Art. 6 der Win kelsluitingswet, een wekelijksche namiddag- sluiting voor de kapperszaken zal worden in gevoerd. Een zoodanige regeling is reeds m een aanital andere gemeenten tot stand ge komen, o.m. in Amsterdam, waar een alge meen verbod geldt om een kappers- ot bar bierswinkel op Dinsdag na des n.m. 1 uur voor het publiek geopend te hebben. Het actueel karakter van deze aangelegen heid erkennende, achten Burgemeester en Wethouders het gewenscht, dat een volledig en objectief onderzoek zal worden ingesteld inzake de te dien aanzien onder de betrokken kapperspatroons heerschende meenmgen. Het College heeft daarbij de overweging laten gelden, dat de gang van zaken elders heeft aangetoond, dat de voor een namiddagsluitmg voor de kapperszaken benoodigde goedkeuring van de Kroon zeer waarschijnlijk slechts zal kunnen worden verkregen, wanneer de meer derheid der personeelhoudende kapperspa- troons zich daar vóór verklaart. Op grond van een en ander zal van gemeentewege een enquête onder de kapperspatroons worden in gesteld; daarbij zal gebruik worden gemaakt van vragenlijsten, welke zoodanig zullen zijn samengesteld, dat alle gegevens, noodig ter beoordeeling van de kans van slagen eener namiddagsluiting, zullen worden verkregen. Bij het ter zake met de vertegenwoordigers der verschillende patroonsorganisaties ge pleegd overleg hebben deze zich met het in stellen der enquête vereenigd en hunnerzijds medewerking toegezegd voor de verspreiding en de ophaling der vragenlijsten, waarmede op respectievelijk 15 April en 20 Api'il a.s. een aanvang zal worden gemaakt. Morgen herdenkt de heer J. J. Held den dag, dat hij 30 jaar geleden als commies in dienst trad bij den gemeentelijken vervoer- en motor- diens. WEENEN, 12 April (A. N. P.). Van het gebouw van den Schubertring te Weenen, waarin het bureau der Nederlandsche Stoom vaartmaatschappijen gevestigd is en zich ook het kantoor van het Nederlandsche consulaat- generaal bevindt, waait in verband met de te waterlating van Nederlands grootste schip, de ,,Nieuw-Amsterdam", van de Holland AmerikaLijn, gedurende enkele dagen onze rood-wit-blauwe vlag. In de étalagekast staat een reusachtige photo van het nieuwe trotsche zeekasteel en bevinden zich andere opnamen van groote zeeschepen en van Nederlandsch stede- en landschapsschoon. Daartusschenin zijn hyacinthen neergezet, welke met strikjes in de Nederlandsche kleuren versierd zijn. Deze uitstalling, die een uitstekende propa ganda voor ons vreemdelingenverkeer is, trekt ten zeerste de aandacht van het Ween- sche publiek. Maandag hebben wij er nog op gewezen, dat Zondag geen risico was genomen ten aanzien van het parkeerterrein bij het Stadion. De terreinen zullen echter goed geaccomo- deerd worden. De oplossing is daarin gezocht, dat het parkeergebied met klinkerbestrate wegen wordt doorsneden, zoodat eigenlijk een serie parkeerterreinen wordt gevormd. Mocht de grond nog onverwachte risico's meebrengen, dan zullen de auto's vrijwel on- middelijk een bestraten rijweg aantreffen. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la vei da stelo", iederen Dinsdagavond half 9 les en clubavond, Broederschool, Warande. Iederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Iederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. Iederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. Iederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio, Lange Haven 55. Iederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond indoortrainmg S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. Iederen Woensdagmorgen van half 10 tot half 12 afhalen van kleeding in de St. Theresiavereeniging in den R. K. Volksbond. Iederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenver- eeniging onder leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. Iederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia, R. K. Volksbond. Iederen Donderdagavond half 8, Boven zaal R. K. Volksbond, Clubavond K.J.M.V. Eiken Vrijdagavond 8.30 repetiie R. K. mannenzangvereeniging St. Caecilia, R. K. Volksbond. Iederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. Iederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. Iederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". Iederen Zaterdagavond van 7.309.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St. Franciscusgroep. Iedereen Zaterdagavond Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur Gelegenheid tot aanmelding van leden. Een belangrijke verkeersverbetering zal in Dordrecht tot stand komen, als de in aanboutv zijnde verkeerstunnel onder de spoorbaan nabij het station voltooid zal zijn, daar dan het wachten voor den overweg eindelijk zal zijn afgeloopen. kkfe. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM Londen 8,9614, Berlijn 73,39, Parijs 8,15, België 30,771/-, Zwitserland 41,63%, Amerika 1,82%, Denemarken 40.01 Zweden 46,20, Noorwegen 45.02%. Vrijdag 16 April. Jaarvergadering St. Barbara Vereeniging tevens bestuursverkiezing R. K. Volksbond, Aanvang 8.15 uur. Het Nederlandsch-Indisch Tooneel (dir. Cor Ruys) zal in dit seizoen nog een paar maal optreden in den Grooten Schouwburg te Rotterdam. Donderdag 15 April wordt opgevoerd „Drie procent", comedie in 3 bedrijven van Roger Ferdinand, in de vertaling van Cor Ruys, met Cor Ruys in de hoofdrol van Hippolyte Giraud. Als af schei dsvoorstelling wordt op Zondag 18 April nog één enkele herhaling gegeven van het stuk: „Jantje uit Indië", verlofgangers blijspel in 3 bedrijven van M. H. du Croo, met Cor Ruys als Jan van Berg, controleur B. B. met verlof, in de hoofdrol. Verder treden in deze voorstellingen op: Gusta Chrispijn-Mulder, Jan C. de Vos, Fran ces May, Louis Poolman, Mien Erfmau Sas- bach, Jan Mulder, Jo Bouwmeester, Gerard Hartkamp, Jetty Kremer en Eva Janssen. U dacht immers, dat u nog best vóór die andere auto het kruispunt kon passeerenl Maar langs den weg moet u dat niet „den ken", u moet 't zeker wetenl 14 April: Groote Schouwburg, 600e Boefje (Rott. Hofstad tooneel) 8,15 uur. 15 April: Groote Schouwburg, Drie pro cent (Ned. Ind. Tooneel), 8,15 uur (voor volw.) 18 April: Groote Schouwburg, Jantje uit Indië (Ned. Ind. Tooneel), 8,15 uur (18 jaar) Dagelijks: (behalve Dinsdag en Woens dag) Circusschouwburg, Zwarte Griet (De Rotterdammers), 8.30 (volw.); Arena 2.15 en 8.30 uur, 's Zondags ook om 5 uur (v. volw.) Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 15 April, in: Lumière: Pygmalion; Studio: Paris; Grand The great Ziegfried (volw.); Thalia: Sing baby sing (18 jaar)Capitol en City: de kandelaars van den keizer; Prinses: The singing kid; Corso: De geliefde vagebond; Colosseum: Een avond in de opera en Negentig minuten oponthoud (18 jaar); Luxor, Kreuzer-sonate (voor volw.); Scala: China clipper en Een koninkrijk voor een kus (18 j.); Centraal: De zigeunerprinses (18 jaar); Victoria: Champagnewals en De tuin van Allah (volw.). Tentoonstellingen: Studio, wer ken van J. J. Gerstel. Delftsche Poort: Kunst- en Kunstnijverheidsonderwijs Rotter- damsche Academie. De Schakel, Delftsche Vaart 14: werken van Cuno van der Steene (tot 17 April). Schiedam. Pasage theater: De charge van de lichte brigade en In de penarie (18 jaar). SCHIEDAM, 14 April. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwyn. Moutwijn 46 pet. ƒ14 per H.L. Spoeling. Spoeling 1,201,30 (niet officiéél).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1