DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 60ste JAARGANG No. 17842 MAANDAG 19 APRIL 1937 VIER BLADEN. BUREAU; KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 Be <="^^':U3't;r::fUr «n'd.r H - ™65.8..a, O, bij .chedeilveult rrenTi^^Jfrren brL Ln w^;, bij breuk van boven,™ of bovenbeen^ onder,™ O, onderbeen In.eaoM. lilvTn 'een don», nf V»»r be, v.,lie, "fm-Ü /LdenTan'een anderen vinger. AUe. volgen, de geldende voerbarden ah cntnaal per tnaaod tn dtt blad .o, a ge r STADSNIEUWS. BEGRAFENIS F. SMULDERS. OF HET TREKT! JAARFEEST ned. e. h. b. O. WAAR ZAL IK STEMMEN? DE LIDUINANOVENE. DE RADIO-CENTRALE. SCHIEDAMSCHE REDDINGS BRIGADE. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. met de c. a. b. naar de bloemen velden ROTTERDAM. INBRAAK IN EEN SCHOOL. JAARVERGADERING ST. BARBARA- VEREENIGIN G Ce ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. B(j bezorging franco per poet bedraagf ae abonnementsprijs per maand t 1,10, Per maanden 3.—, bij vooruitbetaling, incass kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons brueau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent p stuk. postcheque- en girodien st Uitgave van de N.V. de Courant D le Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels 1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen dpr tekst dubbel adv.tariel. Liiefdadigheidsadvertentiën tialf tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. ROtU"la™-„nnevalt 250- TOOT he, verlies v.» een hand, een voe, of r^Tbedraa.,- f 3 000levenslange invaliditeit, f 2.000 bij overlijden tengevolge va» een spoorwegongelnk1000 b, 'v0„,te Iede„ vaD >1Ie vi„gers; f 50- voor be, verlies van een volled.g Nadat in de St. Jacobuskerk in de Park straat een plechtige H. Mis van Requiem was opgedragen door pastoor W. van Adrichem met assistentie van den eerw. heer Sclinei- derberg diaken van het bisdom Soissons in Frankrijk als diaken en kapelaan E. Stol wijk sub-diaken, is vanmorgen op de R. K. begraafplaats te 's-Gravenhage onder zeer groote belangstelling teraardebesteld het stof felijk overschot van den heer F. Smulders, lid van den raad van beheer van de N. V. Werf „Gusto" v. h. firma A. F. Smul ders te Schiedam. Op de begraaf plaats werden o.m. opgemerkt de heer M. J. M. Llobet, ge zant van Argentinië, mr. L. J. A. Trip, president van de Ned. Bank, mr. Freydanck Oesin- ger, directeur van technisch bureau van het ministerie van Koloniën, de heeren D. v. d. Bergh, directeur van Van den Bergh's Fabrieken te Rotterdam, C. van Loon, directeur der stearinekaarsenfa- brieken te Gouda, A. Findhammer, directeur der Nederlandsche Klinknagelfabrieken te Schiedam, ir. H. J. Roosen, directeur der Ne derlandsche Staalindustrie te Rotterdam, D. C. Endert Jr., directeur der Rotterdamsche Droogdok Mij., C. J. Rijneke, chef van het bureau Veritas in Nederland, Hoogkamer na mens den Stoomvaartdienst, A. D. Putman Cramer, algemeen-secretaris van de yercem- ging van metaalindustriëelen, luit. ter zee le kl J. B. Fortuin namens den vice-admiraal Vos, hoofd van de afdeeling materieel zee- macht van het departement van Defensie, F. W. H. van Beuningen, directeur van P. Smit's scheepswerven, J. J. Born, directeur der Werf Conrad te Haarlem, C. H. Teschmacher, di recteur van de N. V. Wilton-Fijenoord, ir. E. A. Kruysse, directeur der Coopra, A. de Kan ter, voorzitter van den Metaalbond en de ver eeniging van Metaalindustrieëlen, L. A. P. van der Heyden, directeur van Dobbelmann's Tabaksfabrieken, W. A. Termogt, directeur Van cultuurmaatschappijen, J. M. Zwerver, di recteur der Rotterdamsche Margarine-Indus trie N C M A. van den Dries, raadsheer in den' Hoogen Raad en vele andere bekenden persoonlijkheden in het bijzonder uit scheep vaartkringen, alsmede personeel van de werf Gusto." J De absoute en beaarding werden verricht door pastoor Van Adrichem. Een zoon van den ontslapene dankte voor Öe belangstelling. Vele bloemen dekten de baar, In den nacht van Zaterdag op Zondag heb ben eenige personen getracht de geweldige propaganda-borden bevestigd aan het pand van de Jongeren-afdeeling op de Lange Ha- Ven te ontsieren. Deze heeren hebben echter geen succes van hun werk gehad, want door deze vernieling werden de voorbijgangers nog meer dan an ders getrokken tot de groote leuze van de R. K. Staatspartij „Met de R. K. Staatspartij pp de bres voor Geestelijke Vrijheid en Arbeid Voor ons volk". Het daarvoor gebruikte materiaal is Zon dagmorgen door de politie gevonden en aan het hoofdbureau gedeponeerd. RAADSVERGADERING. pen Gemeenteraad zal bijeenkomen ter Vergadering op Vrijdag, 23 April 1937, des pamiddags te 2 uur. Plechtigheid in verband met de „Petrakis Nomikos". Zaterdagavond vierde de Afd. Schiedam van de Ned. Ver. E. H. B. O. haar 19de jaarfeest in den R. K. Volksbond. De voorzitter de heer de Goederen, heette in zijn openingwoord den Burgemeester wel kom die met een speciale boodschap gekomen was. Ook verwelkomde hij de doktoren A. H. de Bruijn, A. D. de Leeuw enA. v d. Griend, de commissaris van politie Lla- sie, de directeur van maatschappelijk hulp betoon en verder de vertegenwoordigers der diverse zustersolrganisaties. Vei der biacht spr. dank aan diegenen die tot het welslagen van dit jaarfeest hadden meegewerkt Hier na verleende hij het woord aan den burge- T>r F L. J. van Haaren, die meester Mr. ui. c- herinnerde aan de bijeenkomst ten ötad- huize waar aan diverse personen, die bich op bijzondere wijze hadden verdienstelijk ge maakt bij de ramp die Schiedam op 31 Octo ber trof. Spr. zeide dat het uiterst moeilijk was de juiste personen aan te wijzen, doch er moest toch een lijn getrokken worden. Naderhand bleek echter, dat ook de beide groepen der E. H. B. O. de politie en de brandweer nog nadere erkenning verdienden. Spr. heeft daarom de hulp van Ir. Alexander ingeroepen waardoor hij thans een oor -one e aan kon bieden waarop zoowel het emeen- tebestuur als de directie van Wilton van hun erkentelijkheid uitdrukking geven. spr. hoop te dat de leden thans tevreden zullen zijn en dit getuigschrift een aansporing zal zijn op den ingeslagen weg voort te gaan. Een har telijk applaus volgde op deze woorden. De voorzitter dankte den burgemeester voor zijn woorden en gaf vervolgens Dr. de Leeuw gelegenheid de nieuw behaalde diploma's aan de leden uit te reiken, waarna de voor zitter wederom eenige woorden richtte tot de 73 nieuwe gediplomeerden. Tot slot kwam Utile Dulci voor het voet licht met het blijspel in 3 bedrijven van Lary E. Johnson „Haar andere man". Op de haar eigen vlotte manier vertolkte U. D. dit stuk, wat voor Schiedam een premiere was. Na afloop werden aan de dames speelsters bloemen aangeboden. De oorkonde zal gedurende twee weken te bezichtigen zijn in de etalage van den heer S. K. v. d. Berg in de Gerrit Verboonstraat. Nieuwe uitreiking van oorkonden ten Stadhuize. Hedenmiddag had in de burgemeesterska mer ten stadhuize een intieme plechtigheid plaats. Daarbij waren aanwezig de afgevaar digden van de R. K. E. H. B. O. „St. Chns- tophorus" afd. Schiedam, de commissaris van politie H. P. Clasie, de hoofdagent Blok, de agent van politie Soeters namens het Schie damsche politiecorps, Ir. Aikema, comman dant van de Schiedamsche brandweer. De burgemeester wees op de reeds vioe- ger uitgereikte onderscheidingen aan perso nen en vereenigingen. Na beraad was men tot de overtuiging gekomen, dat zeker nog meerdere onderschei dingen verdiend zijn, door hen, die zich bij zonder verdienstelijk hebben gemaakt bij de ramp van de „Petrakis Nomikos" op 31 Oct. j.l. Daarom was men dezen middag bijeen om hulde te kunnen brengen aan de R. K. E. H. B. O., de Schiedamsche politie en de brandweer. Ir. Alexander, gemeente-architect, aldus spr., heeft zich bijzonder gekweten van de hem gegeven opdracht. Deze heeft een oorkonde vervaardigd, wel ke in ®en eiken lijst is vervat. Zij vangt aan met het wapen van Schiedam terwijl de opdracht luidt: Bewijs van bijzondere waardeering en er kentelijkheid uitgereikt aan (volgt respectie velijke naam van R. K. E. H. B. O. St. Christophorus afdeeling Schiedam, het brand weercorps en het politiecorps) wegens het moedig gedrag van verschillende leden, be toond ter gelegenheid van de ramp met het Grieksche tankschip. De oorkonde is ter linkerzijde onderteekend door de directie van de N. V. Mij. Wilton ST IDUINA-BIDWEG". Gisteren hielden de mannen van Schiedam hun St. Liduina-bedevaart. Voorop links gaat burgemeester mr. dr. F. L. J. t>. Haaren. Feijenoord, ter rechterzijde door den burge meester van Schiedam. Deze beide onderteekeningen zijn geschei den door een brandend schip. Ir Aikema dankte namens de geheeie brandweer voor deze onderscheiding. Hij aan vaardde haar gaarne als herinnering aan e gevallen kameradén en zeide toe, dat brandweer bij onverhoopte komende geleg heden weer op haar post zal zijn. De commissaris van politie dankte nam het Schiedamsche politiecorps voor de otii- cieele hulde hier gebracht. Van hoog tot la» zal het een aansporing zijn om steeds plicht te doen. Ook zonder deze^ondersche dnig zou de politie zullen gedaan hebben. Zij een eereplaats krijgen. Hiermede was deze eenvoudige bijeenkomst ten einde. Zoo heeft Schiedam de afgeloopen week dus weer in het teeken der St. Liauinaver- eering gestaan. Honderden uit het land, zelfs vanuit Venlo zijn gekomen naar Liduina's geboorteplaats om haar te vereeren die zooveel voor de men- schen heeft geleden. Maandag kwam Leiden en omgeving, Dins dag Hillegom, Woensdag Amsterdam en Delfshaven, Donderdag Kwintsheul en Venlo. Doch meer nog hebben de Schiedammers bijgedragen aan deze Liduinavereering. Avond aan avond waren de kerken waar novene en triduum gehouden werden gevuld met geloo- vigen en tot slot werd welerom door de man nen de St. Liduina bidweg gehouden. Ofschoon het weer alles behalve mooi was, heeft schijn baar niemand zich laten wearhouden, want meer nog dan vorige jaren waren er gekomen om langs de plaatsen te trekken die aan Li duina's lijden herinneren. Ook van de parochie van de H. Nicolaas te Rotterdam was een groep gekomen. Schiedam heeft weer op waardige wijze het feest van St. Liduina gevierd. HET NIEUWE WESTEN De buurtvereeniging Het Nieuwe Westen, secretariaat Frans Halsplein 16b, geeft ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana drie filmvoorstellingen op Woensdag 28 April a.s„ in het Vereemigings- lokaal, Nieuwe Haven 155. Vertoond zullen worden o.a. de geluidsfilm Hr. Ms. K 18, Hu welijksfilm, Hulde aan het Prinselijk Paar te Den Haag enz. De leden van deze vereeniging krijgen gra tis één toegangskaart bij den heer van der Touw, Vondellaan 65. Indien een kiesgerechtigde niet in de gele genheid is op den dag der verkiezingen, us 26 Mei a.s., zijn stem uit te brengen m c e gemeente, waar hij per 1 Januari 1 kiezer staat ingeschreven, kan hij zijn stem in een tevoren opgegeven gemeente uitbren- ë"6n. Betrokkene moet zich uiterlijk 12 Mei a.s. ter secretarie van een willekeurige gemeen e in eigen persoon vervoegen en hiervan aan gifte doen. Een kiezer dus, ingeschreven per 1 Januari 1937 in gemeente A. kan in de ge meente B. zijn stemplicht vervullen, indien hij voor 12 Mei dit persoonlijk mededeelt ter secretarie van een willekeurige gemeente. Men wachte niet te lang met de opgave ten einde onaangenaamheden te voorkomen. Verdere inlichtingen verstrekt gaarne het secretariaat der R. K. Staatspartij Hoog straat 182. Programma 5 voor Dinsdag. Keulen: 12.35 Omroeporkest. Diversen: 2.05—3,20. Keulen: 3.20 Concert. Brus sel (Fransch) 4,20 Omroepdansorkest. Keulen: 4.50 Vervolg concert. London Re gional. 5.20 B. B. C. Harm, orkest. Di versen: 6.20. Weenen: 7.00 Koorconcert. Brussel (Ned. taal): 7.20 Concert. Di versen: 9.20—9.50. Berlijn 9.50 Pop. en dansmuziek. Diversen: 11.2012.00. Gistermiddag hield de Schiedamsche Vrij willige Brigade tot het redden van Drenke lingen een demonstratie in het Sporttondsen- b£lDe voorzitter van de S. R. B., de heer H. A M Jonker Roelants, verwelkomde het tal rijk opgekomen publiek en memoreerde hoe nuttig het is te kunnen zwemmen, maar bo venal hoe belangrijk het is om bij voorko mende gevallen reddend te kunnen optreden. Nadat de heer Scheffers nog een aansporing tot de aanwezige ouders gericht had om de kinderen reeds op jeugdigen leeftijd het zwem men te laten beoefenen, nam het zwemmen van de adspirantjes een aanvang. Hierbij bleek op welk een serieuse wijze het zwem men beoefend wordt door de Brigade-jeugd- leden. Vervolgens werd door den Hoofdinstruc teur, den heer F. Piek, een korte technische uiteenzetting gegeven van de vervoer- en bevrijdingsgrepen bij eventueele reddingen, waarna de adspirantleden de vervoergrepen te water demonstreerden. De gediplomeerde leden demonstreerden de vervoer- en bevrijdingsgrepen eerst op het „droge", doch daarna in het water en hierbij kwam eerst recht tot uitdrukking, welke moeilijkheden er zijn en welk een se rieuse training er noodig is, om het zoove te brengen, vooraleer men een goede red- ^Dit kwam ook goed tot uiting bij het num mer een „moeilijke redding waar ij ie een poging tot verdrinking deed en ni red wenschte te worden. Hierbij ontstond een ware worsteling het bijna 3 meter diepe water, waarbij de redder zijn geheeie repertoire van bevrijdmgs- grepen moest toepassen, voor hij den „dren keling" goe dte pakken had. De redder slaag de er eindelijk in den drenkeling met de „dubbele Nelsongreep" aan den kant te bren gen. Het nummer kistduiken (imitatie auto cabine) waarin 3 drenkelingen (poppen) werd op keurige wijze afgewerkt, waarbij speciaal een elfjarige jongen een „open doek je" kreeg, wijl hij volgens de regelen der kunst dook, het schuifdak opentrok en een der „drenkelingen" naar den veiligen kant bracht. Een dame en een heer hadden tot taak de deur te openen en elk een drenkeling mede te brengen en naar „den wal" te brengen, het. welk ook geschiedde. Hiermede was het imi tatie-autoongeval gelukkig goed verloopen. Nadat de jeugdleden nog eens hun vooruit gang in het zwemmen hadden getoond, was het einde der demonstraties gekomen. Dat een en ander zeer in den smaak viel bleek uit het applaus bij elk nummer, Verwacht wordt: Zwakke tot matigen Westelijke tot Zuide lijken wind, aanvankelijk half bewolkt met weinig of geen regen, later toenemende be wolking, met toenemende kans op regen, Iets zachter. SCHIEDAM, 19 April. Officieele notcering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwjjn. Moutwijn 46 pet. 14 per H.L, Spoeling. Spoeling 1,20—1,30 (niet officiëel). KNAAPJE TE WATER Zondagmiddag is de 3-jarige Jacobus de G. spelenderwijs in de Voorhaven geraakt. De 21-jarige F. L. Stolk begaf zich gekleed te water en mocht het genoegen smaken den knaap te redden. Daar de kademuur ter plaatse vrij hoog is, kon hij den jongen ech ter niet op den wal brengen; zoowel geredde als redder zijn daarop door een passeerenden man niet behulp van een reddingsbaak op 't droge getracht, waarbij Stolk eenige schaaf wonden aan zijn beide beenen opliep. Het knaapje is door een agent van politie naar de ouderlijke woning gebracht. Oogenschijn- lijk had hij van het bad geen nadeelige ge volgen ondervonden. O. K. RHYTHM STARS. Deze acoordean-iband, waarvan onze stad genoot de heer P. van Schie de leider is, zal Sp Dinsdag 20 April a.s. des avonds voor de K.R.O. optreden en wel van 8.30 8.40 en van 8.559.05 uur. WOORJAARSMARSCH ROTTERDAMSCHE BURGERWACHT. Door dc «M* t» te Maasoever) werd Zaterdag j.l. een yoorjaarsmarsch georganiseerd over een afstand van 35 K.M. Groep deelnemers GEMEENTE ziekenhuis. De Commissie van administratie van het Gemeente-Ziekenhuis bericht, dat de ketel, welke de warmwaterdistributie in het Zie kenhuis verzorgt, oud en verouderd is en het noodzakelijk is tot vernieuwing over te gaan. Bij de behandeling van deze zaak is tevens besproken de voorziening in het groote ge brek, dat het water in de keuken nog steeds door middel van het gasfornuis moet worden tot koken gebracht. Het tijdstip hierin verandering te brengen is te meer gekomen, nu met het oog op de installatie van het in aanbouw zijnde Zuster huis aldaar warm water en stoom noodig is. In verband hiermede wordt voorgesteld om den warmwaterketel te vervangen door een stoomketel, waardoor de gewensehte voorzie ning ook ten aanzien van de keuken een feit zal worden. Hiermede wordt een finan cieel voordeel bereikt, terwijl op de bedienings kosten een besparing wordt verkregen. De ontworpen installatie bestaat uit e>en stoomketel met voedingsapparaten, stoom- verdeeler, eondenspotten, pompen, een boiler voor heet water en de noodige leidingen. Het geheel is er op berekend om zooveel het bestaande Ziekenhuis als ook het Zuster huis van warm en heet water te voorzien en is zoo ruim berekend, dat de keuken ook na de te voorziene uitbreiding, voldoende ge voed kan worden. De kosten van deze Installatie bedragen ƒ6000, waarvan de helft dient te komen ten laste van het Zusterhuis en de andere helft voor rekening van het Ziekenhuis. Waar op den betrokken onkostenpost van de begrooting voor 1937 niet meer dan ÏOOO is uitgetrokken is een crediet van 2000 noo dig, SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 16 April. Aangekomen: Ja- pansch s.s. England Maru, van Emden om kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven s.s. I Tasis van Duinkerken. Grieksch s.s. Eirini Kijriakides van Ipswich, s.s. Gallium, van Rouaan alle om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 16 April. Vertrokken: Fransch s.s. P. L. M. 20, ledig naar Rot terdam. Grieksch s.s. Nicolas Angelos, ledig naar Rotterdam. Ned. s.s. Buitenzorg, ledig naar Rotterdam. Eng. s.s. Bhutan, met stuk goed naar Yokohama via Antwerpen. Duitsch s.s. Nordstem, met straattegels naar Ham burg. Japansch s.s. England Maru, naar Alex- andrië. SCHIEDAM, 17 April. Aangekomen: Noorsch m.s. Sydhom, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven; Braz. s.s. San tos, ledig van Rotterdam; Portugeesch s.s. Maria Christina, ledig van Rotterdam, beide om te dokken in de Wiltonhaven; Ned. s.s. Helbergen, van Antwerpen; Ned. s.s. Schie, vin Havre, beide om te dokken in de W ïlhei- minahaven. SCHIEDAM, 17 April. Vertrokken. Eng- s.s. Blaimaivis, ledig naar San Pedro de Ma- coris; Portugeesch s.s. Maria Christina, ledig naar Lissabon. SCHIEDAM, 17 April. Aangekomen: Noorsch s.s. Ross II, walvischjager met traan van Sandefjord voor N.V. Schieveem in de Wilhel- minahaven. i m De eerste tocht van de C. A. B. gaat met oudere gebrekkigen naar de bloemenvelden. Deze tocht is, in verband met het late sei zoen, verplaatst naar Dinsdag 27 April. Aan vankelijk was de tocht op 21 April vastge steld. WIJZIGING VERGOEDING STEMBUREAUX. Overeenkomstig de gedane toezegging heb ben B. en W. zich nader beraden omtrent de vergoeding voor de leden van de Tweede Kamer, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad, naar aanleiding van de wenschen hieromtrent geuit, strekkende om de vergoeding in natura vrije verteringen te vervangen door een geldelijke vergoe ding in den vorm van een presentiegeld. Een belangrijke factor, waarmede in deze echter rekening moet worden gehouden, is de op aandringen van Gedeputeerde Staten op de begrooting lager uitgetrokken post „Verteringen ten behoeve van het bureau voor stemopneming". Waar dit bedrag niet voldoende moet wor den geacht om daaruit volgens de bestaande regeling de kosten te voldoen, meenen wij er toe over te moeten gaan U in overweging te geven tot het toekennen van 'n presentie geld te besluiten. STEUNVERHOOGING WERKLOOZEN. Naar aanleiding van vragen van den heer Kedde hebben B. en W. thans inzake steun- verhooging voor werkloozen het volgende me degedeeld In de Eerste Kamer der Staten-Generaal is deze aangelegenheid in Maart j.l. in open bare behandeling geweest. Daarbij heeft de Minister van Sociale Za ken de steunverhooging, waarop ook van de zijde van de vakbeweging was aange drongen, met nadruk afgewezen. Ook op de desbetreffende vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer L. de Vis ser, is een afwijzend antwoord gegeven. Hoewel men verschillend kan oordeelen over de wenschelijkheid van het voeren van actie door een gemeente afzonderlijk, zal wel algemeen worden toegegeven, dat een dergelijke actie weinig zin heeft als er niet een redelijke kans van slagen bestaat. Alleen reeds op dien grond kan niet m de door den vragensteller bedoelde richting wor den gegaan. LAATSTE UITVOERING VAN KUNSTKRING De laatste uitvoering van den Schiedamsche Kunstkring, welke op 6 Mei was vastgesteld zal thans worden gegeven op Donderdag 1» April, omdat het op 6 Mei Hemelvaartsdag is en ook de daaraan voorafgaande avond voor vele leden bezwaarlijk leek. De Nederlandsche tooneelgroep zal het seizoen sluiten. Opgevoerd zal worden „In een smal straatje" van Molnar. DAT LIEP GOED AF. Vrijdagmiddag omstreeks 3 u-ur Is door on bekende oorzaak een 4% meter lange dak lijst van het Volksgebouw aan de Tuinlaan omlaag gestort. Zekere O., werd door de dak lijst getroffen, doch bekwam geen verwon dingen. Een tweetal rijwielen, die tegen den gevel van genoemd pand stonden werden be schadigd. WERKLOOZENVOORSTELLING. Woensdagmiddag 4 uur is er weer een goed- koope voorstelling voor werkloozen in het Pasage theater. BURGERLIJKE STAND OVERLEDEN, 16 April: M. J. Thijse, 65 j., Dr. Noletstraat 1. DE STEM VAN HET GEWETEN. Rij de politie alhier heeft zich aangemeld, zekere B., 'die bekende Vrijdagmorgen brand te hebben gesticht in een schuurtje, staande langs den weg naar Vlaardiinger Ambacht in Kethel. B. is ter beschikking van de politie te Kethel gesteld. Vermoedelijk Zaterdag heeft men zich toe gang verschaft tot de Christelijke school aan de 's-Gravendijkwal. Alles werd overhoop ge haald en uit eenige geldkistjes, staande op het kantoortje, werd een totaal bedrag van 75 gestolen. Deze jaarvergadering van St. Barbara was ener] bezocht Een feit, waarover de voorzit- feTzijn vreugde uitsprak. In het afgeloopen Sar heeft de aanschaffing der deputatie- kleeding voor de vereeniging groote onkosten meegebracht. Dit jaar zal de rouwkamer eenige kosten eischen. In het bestuur komt geen verandering, daar er geen tegencandi- daten waren. Den leden werd verzocht om het propagandawerk gezamenlijk ter hand te nemen. Een propaganda-circulaire werd uit gereikt. Om de leden deze propaganda-actie te ver gemakkelijken werd door den secretaris een korte rede gehouden, met als onderwerp: Wat is onze plicht tegenover onze naaste heden en in de toekomst. Spreker toonde aan. op welke wijze men zijn plicht moet vervullen, n.l. door met elkaar en voor elkaar te wer ken tot heil van de onsterfelijke zielen, door deze o.m. te brengen onder de bescherming der patrones St. Barbara. T. B. C.-COLLECTE De Zaterdag j.l. gehouden collecte ten bate van de T.B.C.-vereeniging, heeft 1142,46 J/j opgebracht, w.o. één gouden tientje. Een der patientjes van dr. G. Moll van Charante brengt haar hulde aan den bekenden Rotterdamschen arts, die Zaterdag a[scheid nam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1