:1 iff^ÓTUKtèri DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. TEN vE STADSNIEUWS. ROTTERDAM. 60ste JAARGANG Np. 17850 WOENSDAG 28 APRIL 1937 VIER BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM? TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 i VAN EEN SCHIEDAMSCHEN MISSIONARIS, k7 den indruk maakt van KETHEL. R. K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN. DE A.S. VERKIEZINGEN. SCHIETVER. „KLEIN MAAR DAPPER". DE RADIO-CENTRALE. - getere resultaten van ZELANDER. handwagen te water DEENSCH CONSULAAT. SCHEEPVAART. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONENMENTS PRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. By bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10 per drie maanden 3.—, bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zrjn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURAN De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels ƒ1,55, elke regel meer 25 ct, Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief, Liefdadigheidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. De Gratis-Ongevallenverzekering f3.000 Hi—ge invalid ,,000 H" ZZ "n M een oog; 100- veer het verlies va» een dutau Hl b™kvan-nggegr.a. oM^ae eer, andcten j M M van cen wijsvinger, bij brenk van beven»,el bovenbeen, onderarm .1 onderbeen, kn.eseh.j van een dninr, of voor bet verlre, ^e» w^vrng», ïolgcn, de ,eldc„do „aarden al. eenmaal per maand in dit blad word. afgetlrnkb Wederom laat father A. Geerdes iets hoo- ren uit zijn missie in Britsch Noord-Indië. Toevallig zit Pater Geerdes in het gebied, waar de Engelsche troepen en een Bakir van meening verschillen, zoodat het er nie ee lemaal pluis is. Het verheugt ons de lez van de Nieuwe Schiedammer ietsi door ee waarnemer uit dit rumoerige gebied hen laten vertellen, Frontier-war. Mijn kamer zit vol met vliegen; er moet een mepper aan te pas komen. Straks gaan muggen en mieren van licht en zwaar ka liber je apartementen ongepermitteerd bin nenwandelen. Het beteekent de intrede van den zomer. De temperatuur wordt al veel warmer. De mepper doet me echter aan moorddadige plannen denken. Daarom begin ik een nieuw chapiter. Het zal niet zoozeer gaan over een gasoorlog, die men hier pleegt te voeren per flitspuit, dan wel over de strubbelingen, die het gouvernement heeft te voeren met de stammen van het onafhankelij ke gebied. In dagbladen en (gesprekken hier noemt men het Frontier-war; misschien leest u er wel eens over. Om daar iets over te schrijven, is nu wel zeer oppor tuun, want Noord- Indië heeft al haar soldaten naar het front gestuurd. Langs de Af- ghaansche en Thi- betaansche grens loopt een lange strook land, dat door verscheidene onafhankelijke stammen wordt be woond. Alleen de wegen door die streken zijn En- gelsch grondgebied. Wot precies de oorzaken zijn van die schermutselin gen valt moeilijk riTC TTAK-TR te ze&Sen- °P het DE FAKIR. oogenblik is een zekere mijnheer de Fakir van Ipi bezig de gemoederen van zijn Islamitische broederen op te hitsen. De bevolking is vrijwel geheel Mohamedaansch. Andere godsdienstige op vattingen worden niet geduld. Het woord „fakir" beteekent bedelaar; die mensehen worden aangezien voor heiligen en kunnen over het simpele volk groote macht verkrij gen. Dat die vechtpartijen tusschen de stammen en het Engelsche leger niet van de lucht Zijn kunt u opmaken uit het volgende: „Waziristan casualties": van Maart 19 tot 27; 3 dooden, 8 gewonden. 31 Maart: 23 doo- den en 41 gewonden. Dit geldt alleen voor Engelsche zijde. Hoeveel dooden en gewonden de tegenpartij te betreuren heeft is moeilijk vast te stellen, want de Pathaans voeren hun dooden en gewonden met zich mee, als dat eenigszins gaat. De wegen zijn voor het gewone verkeer sresloten; alleen zij, die er noodgedwongen gebruik van moeten maken mogen erop, doch alleen op bepaalde uren en onder gewapend geleide. Europeanen nemen onder alle standigheden op zulke wegen een „khassa- daar" mee. De khassadaars vormen een soort gewapende politiemacht. Als zij geen gewa pende polltie-macht waren, zouden ze gewa pende roovers zijn, want ze zijn genomen uit het volk van dit onafhankelijk gebied (tri bal territory). Van het verschil tusschen inijn. en dijn schijnen ze maar bitter weinig gehoord te hebben. Deze stelling kan ge- ïriakkeliik geillustreerd worden door een tochtje naar ribal territory, waar de Khy- fcer.pag Ook toe hoort. Peshawar is de hoofdstad van de N. W. Grensprovincie; ongeveer even groot ais a- walpindi is ook zij verdeeld in een - Peesch en een Indisch kwartier. Va"weg het gevaar van het nabij gelegen tribal i ritory i3 het Eur. kwartier omgeven met e prikkeldraad-versperring. De entree's wou duchtig bewaakt en 's avonds wordt de zaa gesloten. Ook het Indisch kwartier heeft maat regelen getroffen; het geheel is omheind door een hooge muur; de poorten worden ook voor de nachtelijke uren gesloten. Niettegen staande dat is de nachtrust niet verzekerd. Binnen de omheining tellen de moorden ge middeld één per dag; van buiten zien de Pathaans toch nog kans over de muur heen te klimmen. De aanval wordt zorgvuldig beraamd; men gebruikt zelfs motorlorries als dat uitkomt. De politie is dikwijls tegen tie overmacht niet opgewasen en kruipt van angst in een sloot. wyber;?as begint 6 mijlen van Pesha- w het is de hoofdweg naar Afghanistan. ?en fortadlttot de, Pas wordt bewaakt door een gestrande knuser. Het auto-nummer en de namen van de passaeler Word gistreerd- Je klmt nooit weten, wat er ge beuren kan. Wanneer je 's avonds niet te rug bent voor het sluitingsuur, krijg je on_ getwijfeld een militaire parade achter je r.:> Tijdens het verblijf van de Nederl. handelsmissie te B.-Aires werd de nieuwe Philipsfabriek aldaar ingezegend. Jhr. van Karnebeek in gesprek met den kardinaal-Aartsbisschop Copello, Primaat van Argentinië, die de inzegening verrichtte. By of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. HINDERWET Ingekomen is een verzoek van J. Krammer om vergunning tot oprichting van een zouterij van huiden en een drogerij van vellen in het pand Noordvest 42, kadaster Sectie A no. 972. Dit verzoek is met de bijlagen op de Secre tarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag den 12 Mei des voormiddags ten 11,30 ure, zal ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toe staan van dit verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. SCHIEDAM, 28 April 1937, aan. Nu zijn we 20 mijlen van de Afghaansche grens De weg cirkelt door het ruwe en schrale bergland in ontelbare haarpinbochten en klimt 4000 voet over een lengte van 15 mijlen. In werkelijkheid zijn er 3 wegen: de oude karavaan weg, de moderne autowegen een spoorlijn. De laatste is voor cen groot gedeelte te zien, maar voor de rest duikt ze weg in ontelbare tunnels. Ergens in de diepte zie je een paar mensehen te voorschijn komen uit een bergspelonk; in die holen le ven zij. Het is niet raadzaam een kijkje te gaan nemen, hoe die dingen er van binnen uitzien, want niemand garandeert je, dat je er levend uitkomt. Alleen op den weg houdt het gouvernement zich verantwoorde lijk voor de veiligheid. Dorpjes komen we ook tegen; ze hebben veel weg van miniatuur forten. Groot of klein allen zijn omgeven door muren van leem en hebben een of twee torens in het midden. Door de gaten loert men of er onraad te be spieden valt, geweren geladen. Het zien van het uiterlijk van deze gehuchten heeft me een realistischer kijk gegeven op eenige Bijbelteksten. Zulke dorpen zag ik overal rondom Peshawar en ik vermoed, dat ze te zien zijn in het geheel ribal territory en in de buurt daarvan. We ontmoeten ezels, auto's en een wat spaarzame kameelen. Ergens op een berg graast een kudde geiten. Wat ze eten is me een raadsel; steenen of dorre planten; gras is er bijna niet te zien. Daar gaan vrouwen in hun sombere dracht, geheel aangepast aan het landschap; donkere roode broeken en zwarte hoofddoeken, die laag afhangen. De mannen gaan vergezeld van hun onafscheide lijk geweer. Op 5 mijl afstand van de grens ligt Landi Khotal, een Engelsch militair kamp. De eigenlijke grens heb'ik niet gezien, want een officier vertelde ons, dat de weg op een mijl afstand van de grens afgesloten was ter eere van een incident. Dat was in het be gin van Maart. Nu Is de Khyberpas verboden terrein, want onze fakir van Ipi heeft een oorlogsgezang aangeheven. Het bovengaande moge een kijkie geven op de mentaliteit van den Pathaan. Over een moord Is hij in het geheel niet spijtig, wel over de verbruikte kogel. Het vredebrengend missiewerk voert actie zelfs op gevaarlijk terrein. Twee van onze Fathers funetioneeren als aalmoezenier lin bet Engelsche leger aan het front. In Pesha- war-city, het Indische kwartier, of liever ge zegd net daarbuiten werkt een stoere Fries, Fathei Hettinga. durf aanpassend aan voor- zichtigheid. Zijn christenen leven in een serai, een woningcomplex met stevige wal eromheen. Hij pioniert daar sinds eenige maanden, want behalve de serai staat er nog niets. Alsof hij niets anders te doen. heeft, "dirigeert "hij bo vendien het missie-maandblad: de Achcha Charwaha, de Goede Herder. je leest het van achter naar voren; de schrijfwijze van de Ur- dutaal is voor den beginneling een volkomen puzzle. Als een Schiedamsch businessman er idee in heeft een advertentie te plaatsen, hou den wij ons aanbevolen. Jammer dat dit in mijn standje niet het gewenschte effect zou kunne bewerkstelligen, want onze parochianen, die lezen en schrij ven kunnen, zijn nog steeds op de vingers van één hand te tellen. De school vierde een paar dagen geleden haar eerste verjaarcag. er- stand komt met de jaren is een spreekwoord, dat voorloopig wel stand zal houden. Met hartelijke groeten uit Prndi, Father A. GEERDES. Mill Hill. Dr. van Bouwdijk Bastiaanse komt spreken. Op Vrijdag 7 Mei houdt de afdeeling Schie dam van de R. K. Bond voor groote gezin nen haar jaarvergadering in den R. K. Volksbond. De vergadering duurt van half acht tot half negen, waarna Dr. M. S. van Bouw dijk Bastiaanse, de bekende vrouwenspeeia- list een lezing zal houden over het onder werp ..Geboortebeperking en werkloosheid", toegelicht met lichtbeelden. Deze lezng is voor iedereen boven 18 jaar toegankelijk, dus ook voor niet-leden. Viering moederdag. De moederdag, welke dit jaar op 9 Mei valt, zal worden gevierd op 16 Mei met een feestavond in den R. K. Volksbond, waar de K. J. M. V. tooneelelub het blijspel „Daar komt Charlie" zal opvoeren. Tot dezen avond hebben dit jaar beide echtgenooten toegang. Speldjesdag. De gebruikelijke speldjesdag zal" worden gehouden op Zondag 9 Mei. Dames boven 16 jaar, die zich voor dit doel beschikbaar willen stellen, kunnen zich melden cp Maan dag 3 Mei van 8—9 uur in den R. K. Volks bond. Propaganda-bil jetten. Voor hen, die zich verdienstelijk willen ma ken door een propaganda raam- of muurbil jet voor de R. K. Staatspartij op te hangen, bestaat gelegenheid deze biljetten gratis te bekomen aan „Ons Huis", het gebouw der Jongerenafd. van de R. K. Staatspartij, Lan ge Haven 79, 's avonds tusschen 7 en 8 uur. de n. J. v.-marsch op hemelvaarts dag. H. M. de Koningin heeft een zilveren wissel beker en H. K. H. Prinses Juliana een zil veren eeremedaille beschikbaar gesteld voor den jaarlijkschen N. J. V.-marsch, georgani seerd door de afdeeling Den Haag. Het begin- en eindpunt is het Kurhaus te Scheveningen. Alle deelnemers, die de tocht hebben afge legd, krijgen een N. J- V.-kruis. Er wordt geloopen over 3 afstanden rond Den Haag, n 1 25 K.M. voor deelnemers beneden 15 jaar, 30K.M. voor geüniformeerde militairen, politie-ambtenaren enz., en o5 K.M. voor par ticuliere deelnemers ouder dan 15 jaar. 's Avonds wordt in de groote Kurzaal een avond gehouden, waar o.a. als spreker op treedt Jhr. J. Th. Alting von Geusau, gene- raal-majoor, commandant der le divisie, over het onderwerp „Weerbaarheid". Voorts wordt vertoond de filmreportage van den marsch en na afloop een fakkeltaptoe op het Kurhaus- terras. Leden van dé afd. Schiedam nemen aan den marsch deel, evenals introducé's. De aanmelding staat nog open. (Buiten verantwoordelijkheid dier redactie) de afsluiting van de westvest. M. de R. Verzoeke beleefd het navolgende in uw ge- eerd blad te doen plaatsen. Zaterdag n.m. werden vele wielrijders het slachtoffer van eenigszins eigen onbedacht zaamheid, maar ook mede door een m.i. ver keerde taktiek der politie. Wat was het ge val? Het gedeelte Westvest tusschen L. Nieuw- straat en G. Verboonstraat is sedert eenige Weken vbor alle rijverkeer in Zuidelijke rich ting verboden. Doch aan vele berijders van het stalen ros, afgeleid als ze werden door het zeer drukke en gevaarvolle verkeer daar ter plaatse, ontging deze verordening .en reden, geheel argeloos, recht door om dan aan het einde der Westvest ten aansehouwe van ©en groote schare publiek op de „bon gezet te worden. Nu vraag ik mij af, waarom werd deze agent aan het einde en niet aan het begin van dit Verboden traject geposteerd Immers er is nog ©en spreekwoord dat zooiets ^egt van, dat het beter te voorkomen dan te verhelpen is. 'tls absoluut niet mijn bedoeling hier af te breken, daarvoor is er te veel te waardee ren, wat er in de laatste jaren bij de politie ten goede is gewijzigd, maar zulk een taktiek z. a. hier gesignaleerd lijkt mij te veel op „verbalen vangerij" en schaadt te veel den eerbied voor het openbaar gezag. M. de R., u dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, OPMERKER. Schiedam 28 April 1937. G. J. Roling, Lekstraat 80a: Broodzakje, p. Nesse, Ph. van Bourgondiestraat ulb, mkke- len armband, F. Schoenmaker, J. A AlbCTd, Thiimstraat 51; kinderschortje, M. Hóógstee Wesmolyenstraat 3a; portemonnaie met inh.. B Wuisman, Fabriplein 30b; Kinderportemon naie met inh. A. Bomhof, Amalia var» Solms straat 25a; Tompouce, J. E. Meda, Nassau- laan 16a; portemonnaie met inh., Van Dam, Rembrandtlaan 50; portemonnaie met inh. J. van der List, B. K. Laan 240, damesportemon- naie met ih. R. Rebers, Nieuwsticht Z.Z. 11; boek, R. Post, Lekstraat 47; portemonnaie met nh. P. Verwijs, Pemisschestraat 16; ring met sleutels Verkaaik, Voornschestraat 32; hond, H. Hendriks, Helleystraat 23bRozen krans in éui, W. v. d. Leede, Da Costasrtraat 8b; damesportemonnaie met inh. L. van Hal, Gr. Hilledijk 217, Rotterdam; lorgnet, W. Leenos, Oosterstraat 14; Kilo-gewicht, W. v. d. Burg, Warande 2a; 3 gordijnroeden, G. v Wingerden, Bakkershaven 21; bierfust, C. Verwij, Nd. Vest 55; Kano, W. v. Mee teren,, Industriehaven Sterrebosch; kosteloos rij wielplaatje, A. A. v. Herwaarden, Marconi straat 77- paar glacé handschoenen, Bras, Jan Steenstraat 10; kosteloos rijwielplaatje, M Weber, Stationsstraat 57b; Wollen das, S Schop, Lekstr. 82; rijwielbelastingplaatje, J Kolk Damlaan 43; petje, P Zandstra, Doele- hofje 12; knipmes G. Wijzenbroek, V erbrande Erven 9; armbandhorloge, J. Verweij, Nd. Vest 55; sleutel, J. Koogje, Willem Brouwerstr. 24- rijwielplaatje T. Nieuwstraten, Beierland- schestraat 36; rijwielplaatje, N. Elshof, Dam 40; postduif, Van der Ree, Gustostraat 20b. VERLOTING C. V. C. De R. K. voetbalclub C. V. C„ die eenige weken geleden een verloting op heeft ge organiseerd ten bate van haar kas, heeft blij kens de in dit blad voorkomende advertentie gisteren de prijzen getrokken. Deze kunnen worden afgehaald bij den sceretaris van C. V. C„ den heer W. Peters, Polderweg 87, alhier Maandagavond hield de schietvereeniging Klein Maar Dapper in haar oefenlokaal aan de Rochussenstraat haar jaarlijksche prijs uitreiking. De avond werd geopend door den voorzitter, den heer Das, die allen welkom heette, in 't bijzonder den divisie-commandant, den heer Bijdendrjk. Nadat hij verschillende leden bedankt had, die zich verdienstelijk hebben gemaakt, werden de prijzen door den heer Bijdendijk uitgereikt. De heer van Tuyl, onder-comm. van het vendel, bedankte hem daarvoor en tevens voor den door hem be schikbaar gestelden beker, waarna hij ook tevens dank bracht aan den comm. van het vendel, dep heer L. Das, voor het vele werk door hem dit seizoen verricht. Na een op wekkend woord van den heer Bijdendijk, werd de avond besloten met eenige exercitie oefeningen. De prijzen werden als volgt behaald: eere- baan la prijs M. M. van Tuyl, 2 J. van Oosten, Bijdendijk's wisselbeker in vast eigendom A. Slakkekoomrozenprijs idem; personeele baan, rozenprijs J. C. v. d. Wal. Luxe prij zen: 1 M. M. van Tuyl, 275 p.; 2 M. J. van Gogh 274; 3 P. Wijdvliet 272; 4 J. Das 270 p- 5 W Heggelman 268 p.; 6 C. Nieuw- burg 267, 7 J. C. v. d. Wal 266, 8 W. Rijsdijk 265, 9 J- van Leeuwen 264, 10 A. Slakkekoorn 263, 11 J. van Oosten 261, 12 A. Dalmeyer 261 13 M. Kadiks 149, 14 H. Hayis 248, 15 A. J. Das 246, 16 J. v. d. Kooy 246, 17 L. Das 246, 18 G. Dalmeyer 243, 19 D. v. d. Keur 242, 20 W. Boskeljon 241, 21 J. van Zijst 240, 22 J. de Koning 239, 23 L. Bal 238. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen wind uit Oostelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter overdag. 28 April: Groote Schouwburg, De Berkel- mans (Gez. Jan Musch), 8,15 uur (voor vol wassenen). 30 April; Tivoli Schouwburg, Hij, zij en Hottentot (R. K. R.T.E.) 8,15 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 29 April, in: Lumière. Pygmalion; Studio; Mensehen en silhouetten (volw.); Corso: De verdobbelde huisknecht; Prinses :Merijntje Grjzens jeugd en De dan sende zeeroover (18 jaar)Thalia: Marinella (volw.)Colosseum: De engel der duisternis en Amor in négligé (volw.); Capitol en City: Nichevo (volw.): Luxor: De laatste nacht (18 jaar); Victomia: Première, en Ga nooit van mij weg (volw.); Olympia: Het kermis kind en In stormende galop (boven 18 jaar); Centraal: De zeebonk, en Een man van de daad; Ooster: Burgtheater, en Lunapark (18 jaar)- Scala: De man die te veel wist, en Luxevrouwtje (volw.); Cineac: Actualiteiten. Tentoonstellingen; Studio, wer ken van J. J. Gerstel. Delftsche Poort: Kunst- en Kunstnijverheidsonderwijs Rotter- damsche Academie. Schiedam. Passage Theater: Muiterij op de Bounty (18 jaar). Programma 5 voor Donderdag. Diversen» 12,30 uur. Voor de programma's 1 t.m. 4 raadplege men onze rubriek „Uit de aether". SCHOORSTEENBRANDJE Gisteren ontstond schoorsteenbrand ten huize van L. in de Prins Fredenk Hendrik straat alhier. De brandweer heeft de schoor steen schoongeveegd en het vuur verwijderd. Schade werd niet aangericht. Omzetten vertoonen bevredigende ontwikkeling. Aan het ter inzage liggende verslag over 1936 van Zelander's Electrotechnische en Technische Handelsvennootschap ontleenen wij het volgende Het verslagjaar heeft betere resultaten op geleverd dan 1935. Tengevolge van de verbe tering in den economischen toestand hier te lande konden de omzetten niet onaanzienlijk stijgen. De resultaten, verkregen met de hoofdvertegenwoordiging der Philip's fabrie ken waren gunstiger, terwijl ook het hoofd agentschap der Hollandsche Draad- en Kabel- fabriek een beter resultaat opleverde. De winst bedraagt 21.682. Voorgesteld wordt hiervan ƒ21.592 voor afschrijving en reserveering te bestemmen en het restant ad 90 op nieuwe rekening over te brengen. De vooruitzichten voor 1937 zijn beter dan in de laatste jaren. De omzetten toonen een bevredigende ontwikkeling. Met vertrouwen wordt de toekomst dan ook tegemoet gezien. De balans per 1 Januari 1937 vermeldt als: activa: gebouwen en terreinen 297.500 (304.000), goederen ƒ241.220 (206.361), debi teuren ƒ135.022 (120.512), kas en bankiers ƒ11.247 (20.368); en als passiva: aan deelenkapitaal ƒ500.000 (onv.), reservefonds ƒ75.000 (70.000), reserve debiteuren ƒ15.000 (onv.), crediteuren ƒ90.699 (61.655), restant- bewijzen 1927 nihil (1279), onverdeeld divi dend ƒ3000 (onv.), saldo op nieuwe rekening ƒ90 (309). De winst- en verliesrekening staat credit voor saldo exploitatierekening 21.682 (v. j. debet 18.873); en debet* voor: afschrij ving gebouwen en terreinen 6500 (onv.), af schrijving auto's ƒ2785 (1500), reserve debi teuren 7307 (2818), reservefonds ƒ5000 (v. j. credit 30.000), saldo op nieuwe rekening ƒ90 (309). DIEFSTAL VAN LOOD Door J. Mi g. v. d. H. is bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van een lap lood van een perceel in de Vriendsehapstraat al hier. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Po litie de navolgende gevonden voorwerpen ge durende het tijdvak 14 tot en met 26 April 1937, op alle werkdagen van 1 tot 2 uur. Duimstok, parapluie, lage schoen, sleutel, diverse handschoenen, boodschappentasch, Lipssleutel, huissleutel met ketting, rijwiel- pomp, 2 sleuters, spons, bonte sjaal, ceintuur koffer met voetbalkleederen, sleutel aan een plankje, ring met sleutels, portemonnaie in houdende fiessleutel, brandbluschapparaat van ©en auto, dameshoed, nummerplaat, fiets pomp, bijbel, riem met 2 sleutels, vulpen, badpak, koperen kraansleutel, autoped, dek- lat, alpenmuts, stuk horlogeketting, paar rub- berhakken wit kinderbontje, broche. Bij vinders: Pakje papieren hoorden, J. A. Stigter, Lekstraat 50a; ring met sleutels, N. v. d. Anker, Nd. Vest 1; vulpen, H. Buiten hek, Strijenschestraat 7; kosteloos rijwiel plaatje, B. Westerveld, Ph. van Bourgondie straat 30; portemonnaie met inhoud, C. Kor- demans, Potgieterstraat 2; Autoped, j. Droog Stationsstraat 22a; vulpotlood, J. v. Tent, W. Frankelandschestraat 46a; Gummisnelbinder, Gistermiddag werd op de Raam een hand wagen van de firma v. G. door een luxe auto, bestuurd door P. K. aangereden, waardoor de wagen te water raakte. De wagen was spoe dig weer op het droge gebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 2426 April GEBOREN: Elisabeth, dochter van F. de Bruin en M. Vroegh, J. A. Alb. Thijmstr. 7 een als levenloos aangegeven kind van B. Scholte en M. Romijn, Mariastraat 65. OVERLEDEN: H. J. C. de Kok, 28 d., Nas- saulaan 75. Het consulaat van Denemarken alhier zal met ingang van 1 Mei a.s. worden verplaatst van Hogendorpsplein 5 b naar Parklaan 8. SCHIEDAM, 27 April. Aangekomen: Ned. s.s. Farmsum, ledig van Antwerpen; Noorsch s.s. Sveve, ledig van Rotterdam, beide om te dokken in de Wiltonhaven; Ned. m.b. Loos- drecht, ledig van Southampton aan boei 1, op stroom; Eng. s.s. Svend Foijn, met traan van Antartic via Rotterdam voor N.V. Schie- veem in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 27 April. Vertrokken: Grieksch s.s. Memas, naar Buenos Aires; s.s. Rotter dam, ledig naar Rotterdam; Ned. s.s. Linge, ledig naar Kotka; Letlandsch s.s. Konsuls P. Dannebergs, naar Sundevall. SCHIEDAM, 27 April. Vertrokken: Ned. motorschoener Gejo, kapt. J. Jonk, ledig naar Rotterdam, lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond; lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la verda stelo", iederen Dinsdagavond half 9 les en clubavond, Broederschool, Warande. Ietteren Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sekt elederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpneus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. Iederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio, Lange Iederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond indoor training S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. Iederen Woensdagmorgen van half 10 tot half 12 afhalen van kleeding in de St. Theresiavereeniging in den R. K. Volksbond. Iederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenver- eeniging onder leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. Iederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia, R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond half 8, Boven zaal R. K. Volksbond, Clubavond K.J.M.V, Eiken Vrijdagavond 8.30 repetiie R. K, mannenzangvereeniging St. Caecilia, R. K, Volksbond. Iederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. Iederen Vrjdag cursusavond 8.30 uur R. K, E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. Iederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". Iederen Zaterdagavond van 7.309.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St, Franciscusgroep. Iedereen Zaterdagavond Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur Gelegenheid tot aanmelding van leden. SCHIEDAM, 28 April. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel, Moutwijn. Moutwijn 46 pet. ƒ14 per H.L. Spoeling. Spoeling ƒ1,20—1,30 Xniet Bfficiëeli,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1