burgerlijke stand. ZATERDAG MLT 1937 ONS R. K. GEMENGD KOOR. De plotselinge omkeer. NIEUWE PLANNEN. BOND VAN B. W. SCHIET- VEREENIGINGEN. AUTO IN HET WATER GEREDEN. Feestavond in „Palace". De eenig inzittende wist zich te redden. AUTOBUSLIJN NAAR DELFT. Verhooging prijs weekschool- kaarten. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATH. ACTIE DE GRAAL. TUSSCHEN VIJF EN ZES' DE BUSVERBINDING MET VONDELINGENPLAAT. DE JACHT OP OUD IJZER. Twee arrestanten. Wanneer werd Diana Roggers vermoord FEEST BIJ DE APEN. s.s. VEENDAM. TENTOONSTELLINGEN. m pf 1Mb V mmË Mi mm EL IS98 Orang oetan geboren in de Diergaarde siervischhandel hanselman. UITBREIDING JUNGERHANS. CHEFALO IN ARENA. DRAVERIJEN OP WOUDESTEIN. De courses van Zondag. TWrt eIV*»-' m KAMPIOENSCHAP ROTTERDAM. VAN CINEAC. DAGELIJKSCHE ONGEVALLEN. KAMER VAN KOOPHANDEL. Eenige opvallende concerten van den laat- sten tijd waarbij groote zangkoren optraden, moeten aan velen, die de zangkunst een warm hart toedragen, toch den indruk hebben ge geven, dat er een kentering is ingetreden op dit gebied. Inderdaad is er een gelukkige om mekeer merkbaar: en komen weer groote zangensemble's, nu blijkt tevens wat we wei wisten dat er eigenlijk honderden zan geressen en zangers zijn van Roomschen huize, die, wanneer de omstandigheden er maar toe leiden, plotseling tot verrassende prestaties komen. En de omstandigheden zijn blijkbaar zeer gunstig. Wat is gebeurd? Voor ongeveer een jaar ontstond hier ter stede spontaan het R. K. Gem. Koor en verraste kort na elkaar door twee eclatante uitvoeringen van bijzondere allure, 't Aantal uitvoerenden bedroeg ruim 250. En de vorige week zagen we iets derge lijks in Den Haag: 't R. K. Residentie-koor gaf zijn eerste concert: 't prachtige Jeruzalem (III) van J. Winnubst en het grootsche Te Deum van Alph. Diepen broek werden op su blieme wijze vertolkt. Aanta uitvoerenden ruim 350. De verrassing was in beide gevallen: het zoo hoog opgevoerd artistiek peil bij zoo jonge vereenigingen. Laten we voor wie het niet wisten er bijvoegen dat de leiding zoowel hier als in Den Haag berustte bij den heer Nico Verhoeff, een jong en energiek musicus. Behalve meerdere andere eigenschappen, dien den koorleider teekenen, beschikt hij wel heel in 't bijzonder over de kunst om massale koren in korten tijd tot een homogeen ensem ble te vormen en tot succes te leiden. Ja Rotterdam en Den Haag zingen weer in eigen groot-koorverband, zingen weer in voor namen stijl. Daarbij worden ook de vele groote componisten van eigen huize weer naar vo ren gebracht. En zoo zullen we dan eindelijk den achterstand weer gaan inloopen dien we ontegenzeglijk hadden op muzikaal- in 't bij zonder op zang-cultureel gebied. Meer dan dat we zullen een traditie gaan herstellen! Met den rechten man op de juiste plaats als leider zal 't crescendo gaan naar de hoogste sport! Sedert de uitvoering van Palestrina's groote Mis en Briickners Requiem van Nov. '36 heeft het R. K. Gem. Koor niet stil gestaan. Inte gendeel onder de vlotte, aangename en toe gewijde leiding van den voortvarenden direc teur wordt er wekelijks serieus gerepeteerd, ('s Vrijdags avonds in de groote achterzaal van St. Joseph). Sedert eenigen tijd is men begonnen met de voorbereiding van het eerst volgend concert, dat in October a.s. zal plaats hebben, 't Ligt in de bedoeling bij die gele genheid uit te voeren behalve een omvangrijk werk van Brückner ook eenige welgekozen composities van ander genre nl. Beethovens koor fantasie e.d. Verder bestaat 't plan om in 't voorjaar 1938 uit te voeren de Mattheus Passie. Daarnaast worden ter afwisseling werken ingestudeerd, die tevens bedoeld zijn voor repertoire vorming. Intusschen consolideert zich het koor, breidt zich gestadig uit en het bestuur is ac tief om de verschillende bases te verstevigen. En dat geeft zorgen genoeg! Wegens vertrek naar elders zag de heer J. Wilbrink, die de algemeene leiding had zich genoodzaakt afscheid te nemen van de ver- eeniging, die vooral mede door zijn initiatief ^erd opgericht. In zijn plaats werd gekozen de heer C. M. Verwey. Ook de heer J. Campfens werd aan het bestuur toegevoegd. 't Spreekt van zelf, dat 't bestuur met het geschetste mooie doel voor oogen blijft reke nen op den daadwerkelij ken steun van geheel Roomsch Rotterdam. Moreelen steun heeft 't van 't begin af in ruime mate mogen ontvan gen: 't beschikt over een pracht lijst van klinkende namen van zeer vele vooraanstaan de Katholieken van de stad, met aan het hoofd den hoogeerwaarden heer Deken, mgr. van Heeswij k. Zij willen allen het streven van 't R. K. Gem. Koor gaarne aanbevelen. Maar groote concerten met orkest en solis ten van den len rang geven aan de jonge vereeniging veel financieele zorgen. Immers een vaste kring van concert-bezoe kers moet nog gevormd worden. En in dit op. zicht zullen de eerste jaren wel moeilijke ja ren blijkentenzij We vernemen'" dat binnen enkele weken 't R. K. Residentie koor een herhaling zal geven van het concert dat het de vorige week gaf! Hoe dat financieel mogelijk is. Dat beteekent daadwerkelijke steun! Prachtig staaltje van Roomsche soli dariteit ook. Tenslotte naast moreelen en financieelen steun heeft R. K. Gem. Koor noodig den vo calen steun van allen, die zingen willen in Koorverband: om het genot dat het u zelf zal schenken en om het doel dat ge helpt berei ken; sluit u aan! Er zijn hier nog veel te veel dames, maar vooral heeren, die de kat weer extra lang uit den boom kijken! Neen ge be hoeft uw lidmaatschap van Kerkkoor of an dere vereenigingen niet op te zeggen, dat moet go zelfs zeker niet doen, maar wèl uw stem en steun geven om uw eigen groot Roomsch- gemengd koor en een jong veel belovend diri gent de kans te geven, die ze ten volle ver dienen. En dat kimt ge door wekelijks ltt uur te repeteeren: de dames van 8.15 de heeren van 9.15 af. K. V. Donderdagavond heeft de Rotterdamsche Bond van Burgerwacht Schietvereenigingen in gebouw „Palace" een uitstekend geslaag den feestavond georganiseerd. Nadat de voorzitter, de heer J. v. d. Lin den, het welkom had toegeroepen en door allen staande het Wilhelmus was meegezon gen, betrad de commandant, kolonel W. v. d. Vlerk, het tooneel voor het uitreiken van de op de onlangs in „Huize Paduagehouden schietwedstrijden behaalde prijzen. Deze werden als volgt toegekend: Om den Scheerderbeker afd. A. I: 1. Schiet- vereeniging „Kralingen" 287 punten; 2. Schietvereeniging „Jonker Frans 283 pnt. (55); 3. schietvereeniging „Prins Alexander" 283 pnt. (53); 4. schietvereeniging 2 VI 280 punten. Korpswedstrijden tweede vijftallen: 1. „Prins Alexander" 279 pnt.; 2. „Kralingen" 274 pnt.; 3. 2-X 273 pnt. Eerekorps (om den Servaisbeker)1, 2-X 286 pnt.; 2. „Kralingen" 283 pnt.; 3 „Jonker Frans" 283 pnt. Om den Miss Blanchebeker: le prijs 11-IV 173 p. Om den Schwegmanbeker: 1. 2-X 175 p.; 2. 11-IV 171 p.; 3. 6-V 170 p. Bijzondere felicitaties richtte commandant d. Vlerk tot den Bondskampioen schutter 937, den heer J. Flamman (515 punten) en spr. hoopte, dat de prijswinnaar zich ook eens zal gaan oefenen in het schieten met scherp, omdat er jonge krachten noodig zijn om de oude cracks te vervangen. „Verbeter je leven dus!" zei spr. lachend. Speciale gelukwenschen werden ook ge richt tot het eerste vijftal van „Kralingen", cie nu met de Utrechtsche Burgerwacht moet kampen om het kampioenschap van Neder land. De voorzitter deelde voorts mede, dat nu de Scheerderbeker in definitief beat overgaat van „Kralingen", beschermheer B.C.D. Hane- graaff een tweetal wisselbekers heeft beschik baar gesteld, waaronder een voor den noog- sten schutter met scherp. Aan het eind van de prijsuitreiking betuig de kolonel v. d. Vlerk zijn groote tevredenheid met de behaalde resultaten, welke bewijzen, dat de schietvaardigheid in de Rotterdam sche Burgerwacht op een hoog peil staat. Vervolgens was de beurt aan „Roomsch Tooneel", dat andermaal een vertolking gaf van „In andermans schoenen" en daarmee veel succes had. Voorzitter van der Linden bracht dank aan speelsters en spelers en bood den dames bloe men aan. Waarna intusschen het middernachtelijk uur sloeg en de portretten van H. H. K. K. H. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard, pastels van den heer P. Langezaal, op het tooneel verschenen, onder het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus. Onder applaus der talrijke aanwezigen werd besloten een telegram van den volgenden in houd aan onze Prinses te sturen: „De Rotterdamsche Bond van Burger- wachtschietvereenigingen, in feeststemming bfleen, verzoekt Uwe K. H. de gelukwenschen van bestuur en leden wel te willen aanvaar den met den wensch, dat God U nog lang moge sparen, tot heil van ons volk en van Nederland". Er volgde een driewerf hoera op Koningin, Prinses en Prins, waarmee allen hartelijk in stemden. Een gezellig bal besloot dezen feestavond. Vannacht om even één uur is de personen auto bestuurd door den heer H. J. v. d. Velde uit Hillegersberg, op de Schiekade W.z., ter hoogte van het Ungerplein te water gereden De bestuurder, de eenig inzittende, wist zich uit de auto te werken en werd vervolgens door den juist passeerenden chauffeur J. vat) Haren uit de Slaghekstraat, die den drenke ling een touw had toegeworpen, op het droge gebracht. Op den Bergweg is de heer v. d. V. in een auto gestapt en heeft zich naar huis laten rijden. De verdronken auto is later opge haald door een takelwagen van de firma Tres- fon. In het voorstel van 12 Maart 1.1. tot her ziening van het tarief op de autobuslijn naar Delft deelden B. en W. mede, dat een wijzi ging van den prijs van de weekschoolkaarten op deze lijn in overweging zou worden geno men. De ter zake geraadpleegde commissie voor de bedrijven is van oordeel, dat de huidige prijs k ƒ0,60 te laag is en meer in overeen stemming moet worden gebracht met het tarief van de trajectkaarten, welke door de Nederlandsche Spoorwegen worden uitgege ven. Zij geeft mitsdien in overweging den prijs der kaarten met ingang van het nieuwe schooljaar te verhoogen tot 1. B. en W. stellen voor overeenkomstig het bovenstaande te besluiten. Door de politie zijn in bewaring gesteld ter zake van diefstal van oud-ijzer van een terrein aan den 's-Gravenweg ten nadeele van Lde 21-jarige loswerkman P. J. W. en de 26-jarige chauffeur H. J. van A. Eerstgenoemde was met eén deel van het gestolen ijzer op een carrier onderweg naar een opkooper aan de Admiraliteitskade, bij welken opkooper nog een partij oud-ijzer van diefstal afkomstig in beslag werd genomen. De tweede heeft bekend mee te hebben geholpen. In totaal hebben zij pl.m. 2000 kilogram gestolen. Nog rijn aangehouden terzake van dief stal van oud-ijzer uit een fabriek aan de Voor haven de 17-jarige stoker P. v. d. P. en de 21-jarige opkooper G. van D. b\j wien het par tijtje was gebracht. Tegen hen is proces-ver baal opgemaakt. Bij de behandeling van de begrooting voor 1937 werd vanwege het College toegezegd, dat rij zich omtrent de instandhouding van auto buslijn E (Charlois-Vondelingenplaatwelke op 1 Juli van het vorige jaar bij wijze van proef ia ingelegd, nader zouden beraden. De financieele uitkomsten van dezen dienst rijn tot dusverre niet gunstig geweest. Ware tot het nemen van een proef besloten, uitslui tend met de bedoeling na te gaan of hier vol doende verkeersbehoefte bestaat om een lijn rendabel te exploiteeren, dan zou de dienst op grond van de verkregen resultaten moeten worden stopgezet. De lijn is echter mede inge steld om het nieuwe havengebied te helpen ontsluiten. In de omgeving van de Petroleum haven is een belangrijk industriecentrum zich aan het ontwikkelen en het is te voorzien, dat de behoefte aan vervoersmogelijkheid zich in de nabije toekomst in toenemende mate zal doen gevoelen. Met het oog hierop zou het, in weerwil van de betrekkelijk geringe ont vangsten van lijn E, minder juist zijn de ver binding van de Vondelingenplaat met de kom der gemeente te verbreken. Er is dan ook gezocht naar een oplossing, waardoor, met behoud van de bestaande ver binding, het verlies op dezen dienst kan worden beperkt. Een mogelijkheid daartoe is aanwezig aan gezien de landweg, die van v.m. Pemis naar Hoogvliet voert, wordt verbeterd en verbreed. Na voltooiing van de werkzaamheden zal de weg ook voor autobussen berijdbaar zijn, zoo dat de dienst naar de Vondelingenplaat over dezen weg zal kunnen worden geleid. Door de autobuslijnen E en F te combineeren zal het mogelijk zijn de exploitatie met minder materieel te doen geschieden, hetgeen op zich zelf reeds een besparing beteekent. Het ligt in het voornemen de dienstregeling zoodanig in te richten, dat om de 20 minuten een bus van Charlois vertrekt beurtelings naar Heij- plaat, Pernis en Vondelingenplaat. Zoodoende zal de Vondelingenplaat een uurdienst en v.m. Pernis een 20/40 minutendienst verkrijgen (thans resp. een 1%- en een 1-uur dienst). Hierdoor zal de verkeersfrequentie worden ver hoogd. Voorts zal het aanbeveling verdienen de tarieven op eenige punten te herzien. Door beschikbaarstelling Van retourkaartjes en in voering van een kindertarief zal aan de wen- schen van de passagiers, die van lijn F (Rot terdam—Pemis v.v.) gebruik maken, worden voldaan. Voorts ware te besluiten tot uitgifte van goedkoope schoolkaarten en weekkaarten, die den geheelen dag geldig zijn. De tarieven, die niet met de samenvoeging van de beide lijnen verband houden, zullen met ingang van 1 Juli a.s. in werking treden. Clubhuis Schiekade 93. Zaterdag van 5 tot 9 uur gelegenheid con tributie te betalen. Leden en leidsters wor den verzocht op dien tijd te komen. Zaterdagavond 8 uur begint de handen- arbeidscursus voor de cultureele groep; de leden worden er aan herinnerd, dat op de eerste avond de helft van het geld moet wor den voldaan. Zondag 12 uur Dadenclub voor de leidsters. Zondag 2 Mei om half 4 uur vergadering voor de leden van dit clubhuis; wegens een heel belangrijke kwestie worden vooral al de leden boven de 17 jaar verwacht. Woensdag 4 April Geestelijk uur door den zeereerw. pater pastoor R. J. v. d. Linden O.P., assistens ecclesiasticus van dit clubhuis. Alle leden worden verzocht om kwart over 8 uur aanwezig te zijn in uniform. Leden, die 18 maanden hun verplichte con tributie hebben betaald, kunnen rich bij de huisoverste opgeven om a.s. winter een cur sus te volgen voor koken of naaien en knip pen. De charitatieve clubs gaan nu al weer hard aan het werk voor den a.s. winter; er kunnen nog veel ijverige handen gebruikt worden. Alle leden, die lid zijn van de Volkszang club, worden a.s. Vrijdagavond verwacht. Clubhuis Mathenesserlaan 508. Zaterdag 1 Mei: 7.30 Dadenclub „De Graan korrel"; 8.Kadettenclub; 8.Fluiten (ge vorderden). Zondag 2 Mei: 12.Dadenclub ,,'t Licht op den kandelaar"; 3.Repetitie oudste groep „Laetare". Vanaf 8 uur is het clubhuis uit sluitend geopend voor de genoodigden van dien avond. Maandag 3 Mei: 8.30 Sluitingsavond van den leidsterscursüs op het Graalhuis Schie kade 93. Dinsdag 4 Mei: 7.30 Cirkel „*t Vuur" jong ste groep; 8.Cirkel ,,'t Vuur" midden groep; 8.15 Reidanscursus voor de oudere le den; 8.30 Cirkel „Laetare" oudste groep; 7.— Engelsch. Woensdag 5 Mei: 7.30 Cirkel „Pioniers' jongste groep; 8.Cirkel „Pioniers" midden groep; 8.— Cirkel „Laetare" middengroep; 8.— Cirkel „Panache" middengroep; 8.30 Cir kel „Panache" oudste groep; 8.30 Geestelijk uur door den weleerw. heer W. A. M. Bend? assistens ecclesiasticus van de St. Nicolaas- parochie voor de leden van den cirkel „De Pioniers". Vrijdag 7 Mei: 7.Operette-club, waarna cirkel „Laetare" jongste groep; 7.45 Daden club voor den cirkel „De Pioniers"; 8.30 Cir kel „De Pioniers" oudste groep; 8.30 Cirkel 't Vuur" oudste groep. Zaterdag 8 Mei: 's Middags 4 uur en 6 uur Marionettenvoorstelling voor kinderen bene den 14 jaar, om 8 uur voor belangstellenden boven 14 jaar. Zondag 9 Mei: 's Middags om 1, 3 en 5 uur voorstellingen van het Marionettentheater. Kaartjes van af heden verkrijgbaar. In het Capitol-Theater draait deze week de Metro-Goldwyn-film „Tusschen Vijf en Zes" („The Unguarded Hour"), een uiterst spannende en goed gespeelde justitiefilm, ge baseerd op het thema, dat bij de constructie van het bewijs de evidentie van een of andere bijkomstige omstandigheid de justitie op een dwaalspoor kan' brengen. Een officier van justitie, die op grond van zoo'n enkele omstandigheid tegen een ver dachte het „schuldig" meent te mogen uit spreken, raakt zelf in een zeer onaangename historie verwikkeld en wordt ten slotte door zijn vrienden, met wie hij ampel en breed zijn stelling heeft besproken, verdacht van een moord. Het is zelfs zijn eigen vrouw, die ten slotte gedagvaard in de zaak tegen den eer ste verdachte, bekentenissen aflegt, welke den rechter-commissaris geen twijfel meer la ten omtrent de schuld van zijn vriend. Hij doet zijn plicht en arresteert den officier van justitie. Het pakkende In de film is, dat ook de toeschouwers geen andere conclusie kunnen trekken uit het verhaal, dat zij te zien krij gen. Ten slotte bljjkt de ware moordenaar toen een andere zgn. En wie het dan wel is, dat vertelt de film ook. Doch omtrent één punt laat de film den toeschouwer In het onzekere. Onder welke omstandigheden en op welk tijdstip, werd Diana Roggers vermoord. Toen is dit tijdstip uit de film af te leiden. Voor beoefenaars van denksport is deze film een kolfje naar hun hand. Zg geeft in derdaad voldoende aanwijzingen om met aan zekerheid grenzende waarschij nl ijkhei d te zeggen: Diana werd vermoord om vijf uur zooveel. Want dat het tuschen „vijf en zes" is geschied, geeft de filmtitel ai aan. De directie van het Capitol-theater heeft aan deze film een wedstrijd verbonden, waar bij voor de beste „detective's" verscheidene fraaie prijzen: bestaande uit de bekende Pon- tiac-armbandhorloges, zijn disponibel gesteld Een commissie van journalisten en politie mannen heeft het tijdstip nauwkeurig vast gesteld en haar uitspraak in een verzegelde enveloppe gesloten. Zij staan onder geheim houding. Wij zijn benieuwd, hoeveel personen even eens 'tot de goede oplossing zullen komen. De film is voor volwassenen. Clubhuis Randweg 45. Denken alle leden boven 14 jaar er aan, dat zij Zaterdag om 8 uur in het clubhuis ver wacht worden. Niemand laat toch zoo iets leuks voorbijgaan. De jongere leden kunnen Zaterdag om 6 Vz uur of Zondag om 5 uur nog komen. Te Büthoven had Donderdag de begra fenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer G. v. d. Aa, in leven firmant der fa. Blom v. d. Aa- De plechtigheid op het kerkhof. Het s.s. „Veendam" van de HollandAme rika Lijn vertrok hedennacht van Rotterdam naar New York met 60 passagiers kajuits klasse, 56 passagiers toeristenklasse en 35 passagiers derde klasse. ,,De Schakel" te Rotterdam, Delftsche- vaart 14, exposeert tot 15 Mei werken van A. H. Koster, WSï-•-'s 0:? y r K - p INTERACADEMIALE NED. VROUWELIJKE STUDENTEN Als onderdeel van de interacademiale te Utrecht werden roeiwedstrijden gehouden. De Vliet als eerste voor. de dames van Nereus, gaat door den finish. Men was in de Rotterdamsche Diergaarde op alles voorbereid, maar dat de blijde gebeurte nis door moeder Orang Oetan reeds thans zou kunnen worden gevierd, valt ongeveer een maand vóór de berekening. Toen gistermorgen de oppasser op zijn dage- lijksohen inspectietocht het apenhuis binnen ging, ontdekte hg de vermeerdering van het Orang Oetan gezin. Wel een heele bijzonder heid, want de geboorte van een orang oetan in gevangenschap komt zoo zelden voor, dat in Europa nog nooit zoo'n gebeurtenis heeft plaats gegrepen. Men schrijft dat toe aan de omstandigheid, dat beide ouders zoo goed als zeker uit de zelfde streek komen. Vermoedelijk zijn rij on geveer veertien dagen na elkaar gevangen en het mag dan ook niet uitgesloten worden ge acht, dat rij voor hun gevangenschap reeds een echtpaar vormden. Beide stammen uit de oerwouden van Borneo en zijn aan de Rotter damsche Diergaarde geschonken door Z. H. den Sultan van Langkat. We hebben gisteren aan de gelukkige moeder met haar kind een bezoek gebracht. Voor de beschuiten met muisjes kwamen we jammer genoeg even te laat, want deze ge schonken door de echtgenoote van den di recteur waren inmiddels reeds door de op passers genoten. Moeder en kind schenen het welvarend te maken. Mama had zich In den linker-boven- hoek van het hok neergevleid een der boven- tralies als kapstok voor haar linkervoorpoot bezigend. Aan de andere zijde misschien zit bij de orang oetan het hart aan den rechter kant! beschermde zij de baby tusschen poot en borst, zoodat niet meer dan een gedeelte van het snoetje en een klein pootje zichtbaar waren. Papa fungeert als schildwacht. Soms richt hij zich in rijn volle lengte op, als wil hij de bezoekers waarschuwen niet al te dicht bij te komen. Men heeft het dan ook noodig ge oordeeld de ruimte voor het hok met hekken af te zetten, omdat bij al te veel opdringerig heid van het publiek de kans zou bestaan, dat baby uit angst door zijn eigen ouders wordt gedood. Zoo geven dan de Heer en Mevrouw Oran„ Oetan, geboren Pongo pygmaeus kennis van de geboorte van hun Jongste lieveling, aan wie de naam is gegeven vanJa, hier staat de spreker stil. Men weet nog niet of de DaDy een meisjes- dan wel een jongensnaam moet dragen. Wel kunnen we mededeelen, dat er onder de famiieleden nog geen verschil van meening ls geweest, of ze op den vader of op de moeder lijkt. Maar wat met is, kan nog komen! Onder den naam van Rotterdamsch Aqua rium is de siervischhandel de firma man van Gerard Scholtenstraat 61 verplaa naar Zwaanshals 338 hoek WoelwyMti^L Deze naturalist is een specialiteit - pische siervisschen, welke door de 1 de heele wereld worden verzonden. Teneinde de aquariums voor deze warmwatervisschen op de gewenachte temperatuur te houden is de zaak voorzien van een speciale verwar- mings-installatie. De tientallen glazen bak ken welke de verschillende soorten visschen herbergen, rijn zóó gerangschikt, dat de be zoekers eén duidelijk overzicht krijgen en ge makkelijk hun keuze kunnen maken. Niet alleen de verscheidenheid der vischsoorten is groot, doch ook de prijzen varieeren b.v. van 25 ets. tot 50 gulden toe. Niettemin kan de firma voor 5 reeds een aardig sortiment sierlijke visschen leveren. Liefhebbers van siervisschen kunnen hier hun hart ophalen, Gistermiddag is voor het publiek toeganke Hik gesteld de uitbreiding, welke de bekende zaak van Jungerhans aan den Coolsingel door bijvoeging van pand 127 heeft ondergaan: een uitbreiding, welke in den minimum tijd van twee maanden naar het ontwerp van de architecten Buskens en Kraayvanger door de firma Boersma is uitgevoerd. Het is juist tien jaar geleden, dat het mo numentale nieuwe pand van Jungerhans ver rees in een tijd, waarvan ons een zware cri sis scheidt. De nieuwbouw, welke thans tot stand is gekomen, houdt ten nauwste ver band met de beduidende opleving in het Rot terdamsche bedrijfsleven, welke einde van het vorige jaar inzette en zich sindsdien heeft ge continueerd. Van pand 127, dat thans bg het bestaande magazijn is gevoegd, is de volle diepte van 12 meter gebruikt voor vergroofing van de etalage-ruimte. Van 21 is het getal vitrines gestegen tot 30 en de attractie voor het pu bliek om rustig de verschillende voorwerpen in een smaakvolle omgeving te bewonderen, aanmerkelijk vergroot. Eenige vitrines zijn speciaal ingericht voor de bekende Gero-artikelen, waarvoor de nieuw-gebouwde, bij dag en avond goedver- lichte verkoopruimte achter pand 127 thans geheel is bestemd. Zonder eenige tegenspraak te vreezen, durven wij wel zeggen, dat men hier de meest uitgebreide collectie Gero-Zilver en Zilmeta bijeen ziet, keurig en vakkundig opgesteld en uitgestald, zoodat de aspirant- kooper of koopster aanstonds een volledig overzicht krijgt van de zeer gevarieerde ar tikelen, welke deze Nederlandsche industrie produceert. Voor de N.V. Jungerhans, welke vandaag 55 jaren bestaat, beteekent deze jongste uit breiding een belangrijke verbetering in haar outillage. Het programma van 115 Mei in Arena Variété zal voor een groot deel in beslag worden genomen., door de groote en moderne wereldtoovershow van Chefaio, die met zijn tallooze trucs in groot en klein formaat het publiek gedurende 2!& uur aangenaam zal bezig houden. De 12.000 kilo zware bagage, welke uit niet minder dan 85 koffers bestaat en den too- neelknechten van Arena heel wat zorg baren om ze alle te bergen en te rangschikken, be looft reeds, dat deze toovershow zeker iets bijzonders te zien zal geven. Zooals de heer Chefaio ons mededeelde, zijn vele trucs door hem zelf uitgevonden en dus origineel. De verschillende kleine trucjes welke Chefaio ons toonde bewezen reeds, dat wij met een werkelijken meester in de goochel kunst te doen hadden. Zondag zal voorloopig de laatste lange baan- draverij van de Paardensportvereeniging Hout- rust op Woudestein plaats hebben. In verband met de annuleering van de heat prijzen draverij 2e en 3e klasse wegens te ge ringe deelname is aan het programma een korte baandraverij B toegevoegd. Het programma vangt om twee uur aan orort een prijzendraverij 4e klasse over 2000 M. vorm om een serieuze kans, te maken, zcx^gj; wij den eventueelen winnaar bij de achteraf» deelnemers zoeken. Achilles moet een goedé kans maken om in de finish met Yledizoon en Zonnebloem V om den prijs te strijden. Zonne bloem V is o.i. dan de ernstigste concurrrent van den hengst. De handicapdraverij over 2000 M. telt 12 aan gegeven paarden. Het is een open-nummer. Wat de koppaarden betreft, heeft Vorst Wahnfried een kleine winstkans. De hengst is de laatste weken een stuk vooruitgegaan en toonde Zon dag 1.1. 1.29 7/10 K.M. tijd. We betwijfelen ech ter of hij op weg naar den eindpaal kans zal zien Olympia, Fanfare, Senator Boga en Drea mer's Star achter zich te houden. We verwach ten een scherpe finish en geven dan Olympia de beste kans. „Naar het hart van Donker Afrika" vormt deze week in de Cineac een der hoofdnum mers van het programma. De Belgische ci neast de Keukelaere en z'n assistent Reuts hebben het filmisch verslag vervaardigd van de expeditie van commandant Brondeel, die met zijn auto-karavaan dwars door de Sa hara en de binnenlanden van Belgisch Congo trok. De film wijdt uitvoerige beeld reportage aan het prachtige, meer dan 2 meter lange ras der Watutsi's en in schrille tegenstelling daarmede aan den stam der dwergnegers, niet grooter dan 1 meter 30, nog levend in de meest primitieve omstandigheden, veel ge. lgkend op dieren. ook de natuur heeft de camera-man tot menige prachtige opname geïnspireerd. Ook aan de katholieke negercultuur is aandacht besteed. Om een aantal beelden zouden wij echter oe bijwoning tot volwassenen beperkt willen zien. Aangiften van 30 April 1937. BEVALLENH. J. Radder geb. Balcker d. j jiavelaar geb. v. Deursen z. M. Zwets e-'eb. Versluis d. M. j. Hoornweg geb. de Bruin d. C. W. Valken geb. Radder z. K. v. d. Dool geb. Vinke z. A. Heurter geb. Kassei d. J. D. v. Oijen geb. Muusz d. M- C. de Bruin geb. de Hoog d. H. B. Schou ten geb. Buisman d. J. Vriens geb. BrouwB d. M. W. Loer geb. v. Twist z. L. M. Jansen geb. v. Opdorp z. S. v. Ballgoljen geb. Kranendonk z. F. Boer geb. Smits z. A. Wejjl geb. Zwart d. M. W. B. To®?1"1 geb. Albers d. J. C. M. Pigmans geb. V. 2," them d. m. Blokker geb. Jurko z. - A. JU Maas geb. Benz z. A. Lagendijk geb. Necier lof z. c. Bruins geb. Walraven z. K. L. Bol geb. V. Nes d. - E. E. Niels geK Becker z. W. Crolle geb. Morisse z. A. Braam geb. Tuplter d. - W M. v. Gruythuijsen geb. Scholte z. C. H. de Ruljter geb. Heljndkljk z. M. A. V. Stolk geb. Brosch d. OVERLEDEN: P. J'^' T L vW*?r'v', S' C Sepmeener 84 j - jf- J- H v d. Anker m. van B M. Lagrange 65 j. J. C. J. Lobe Z. 3 m M. C. v. Naamen vr. van J. H. Brakus 59 p. Kusters z. 10 m. G. C. v. Veltum wede. b. W. Hengeveld 87 j. C. Pouwer m. v. A. Hamelink 72 j. J. Smits m. vanl A. Lookhorst 71 j. P. J. Winkler Prins gesch. m. van H. H. T. de Bruine 43 j. J. C. Pelle m. van S. J. Bruijnzeel 59 j. H. Rooderderlt ongeh. vr. 71 j. J. M. Voorvelt vr. van J. M., Oorvers 26 j. G. V. d. Kemp d. 5 d K. J. /v. Keu len vr. van A. N. M. v. Me/1 gaard 46 J. P. Pinxter gesch. m. van A. v. Westen 73 j. C. G. Riet ongeh. vr. 48 j. G. Kip m. van M. W. v d. Velden 59 j. E. M. M. Rust ongeh. vr. 59 j. J. W. v. d- Hsuvel m. van W. H. Galijn 56 J. In een vlug gespeelde partij deelden Janne- man-de Haas de punten, terwijl Ham, die een stuk winst verkregen had aan de Korte eveneens een punt moest afstaan. De hangpartij Olsen- Levie werd spoedig beëindigd in een punten verdeeling, terwijl v. d. Doe korte metten met Levie maakte in den hangstand. In de afgebro ken partij Hagenaars-Boosten, waarin laatst genoemde beduidend voordeel had, wist eerst genoemde door een fraai offer, na een lang eindspel, een remise te bewerkstelligen. De stand is nu: Ham 20 uit 14, Janneman 19 uit 14, v. d. Waals en de Haas 16 uit 13, Blom en v. d. Bergh 15 uit 13, La Rondelle en Boosten 14 uit 13, Kinne- gin 12 uit 11, Regouw en v. d. Doe 12 uit 13. Ha genaars v. d. Veer, v. Olsen 11 uit 13, de Korte 9 uit 13, Levie 6 uit 11 en de Bruyn 5 uit 13 partijen. i Gisteravond is de 7-jarige J. Schoenmaker, wonende Lange Frankenstraat op de Konings- brug van een vrachtauto gevallen, waarop de jongen was geklommen. Hij brak zijn linker dijbeen en bekwam verwr n '.ingen aan het ge zicht. Hij is opgenomen in het ziekenhuis aan den Coolsingel. Hedenmiddag tegen 12 uur is de 23- jarige H. Buys wonende Crooswgkscheweg in de Kerkhoflaan in volle vaart met zijn motor tegen een lantaarnpaal gereden, doordat hij zijn pet, die afwaaide, wilde grijpen. De lan taarnpaal brak in vier stukken. Met ernstige verwondingen aan het hoofd en een vermoede lijke hersenschudding is hij overgebracht naar het ziekenhuis aan den Bergweg. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam houdt een openbare vergade ring op Dinsdag, 4 Mei a.s. des namiddags ten 2.15 uur in de Raadszaal van het stad huis. De agenda luidt: Van den directeur-gene raal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie antwoord op dezerzgdseh schrijven inzake in terlocals telefoontarieven. (D 2041936). Van den directeur van het Postkantoor te Rotterdam antwoord op dezerzgdseh schrij ven inzake afgifte van aangeteekende stuk ken. (D 44—1937). Van den chef van het telefoondistrict Rotterdam schrijven inzake de mogelijkheid van overschakeling van in komende interlocale en internationale tele foongesprekken. (D. 511937). Van de direc tie der Nederlandsche Spoorwegen antwoord op dezerzgdseh schrijven inzake het inleggen van meer goedkoope treinen met bestemming naar Rotterdam. (D. 43-1987). Van de arron- dissements-rechtbank te Rotterdam bericht van beëediging van den heer F. J. F. Vismoii» als makelaar in assurantiën. (D. 10—1937). Verleening van vergunningen krachtens de Wet op het afbetalingsbedrijf. _(D. 13—1937J«

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2