DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. BERICHT. STADSNIEUWS. ROTTERDAM. HET STADION-FEIJENOORD EN IIET VERKEER. DE R.E.T. EN DE WEDSTRIJD HOLLAND-BELGIË. DE AFNEMENDE WERK LOOSHEID. VERBETERING IN DE STEUNREGELING. DE MOORDAANSLAG IN HET WITTE HUIS. 60ste JAARGANG No. 17856 WOENSDAG 5 MEI 1937 VIER BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM:' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 HET DIESELGEMAAL AAN DE VIJFSLUIZEN. DE RADIO-CENTRALE. Besprekingen reeds gevoerd met den burgemeester. Een uiteenzetting van de tramdirectie. In vergelijking met verleden jaar is liet werkloozencijfer pLm. 6000 verminderd. Onderhoud met den ivethouder van Maatschappelijk Hulpbetoon. Oproep van getuigen. VERSTEKELING. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONENMENTSFRUS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10 per drie maanden 3.—, bij vooruitbetaling, incasso kosten worden met berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar S cent per stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt: ƒ3.000 bij levenslange invaliditeit; ƒ2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; ƒ1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval, /^O^ voor het ver hes v volledig lid een oog; 100- voor bet verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; ƒ75.- voor het verlies van een wijsvinger of voor het verhes voor de voorste twee leden van o{ onderbeen> kniJhijf, van een duin of voor het verlies van twee leden van een wijsvinder; 25.- voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, by brede van bovenarm of bovenbeen, onderarm e'eutelbeen of enkel; 10.- vöor één lid of twee leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand m dit blad wordt afgedrukt. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels ƒ1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief, Liefdadigheidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. In verband met den feestdag van 's Heeren Hemelvaart, zal deze courant morgen niet verschijnen. DE DIRECTIE De opening vindt Zaterdag plaats. De opening van het nieuwe Dieselgemaal van het hoogheemraadschap „Delfland" te Delft aan de Vijfsluizen, zal Zaterdag 8 Mei des middags om 12 uur geschieden. De openingspdechtigheid zal door Z.Exc. den Minister van Waterstaat worden ver richt. R. K. S. V. EXCELSIOR Voetbal Programma voor Hemelvaartsdag: Excel sior 4CGV 3, 12 uur; Excelsior 3Spartaan 4, 2 uur; Excelsior bActivitas b, 12,30; Excelsior 1 gaat volledig naar Weert en speelt daar tegen Wilhelmina een friendly-game. De Excelsiorspeler R. van Lingen is geko zen in het R. K. Noord-Nederlandseh elftal, dat a.s. Zondag in Boxtel tegen het Zuidelijke dito uitkomt. Uit deze ploegen zal het R. K. Nederlandsch elftal worden gekozen, dat op 23 Mei a.s. in Den Haag tegen het R. K. Oos- tenrijksch elftal speelt en in Juni naar Wee- nen gaat. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officieel© af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. HINDERWET Ingekomen zijn verzoeken van: 1. J. Gelerjnse (Chemische Industrie „Azi- nol") om vergunning tot oprichting van een inrichting voor het bottelen van azijnzuur op flesschen en voor het opslaan van diverse niet-brandgevaarlijke chemicaliën in het pand Schie 16a. kadaster Sectie A no. 1692; 2. de N.V, Vereenigde Glasfabrieken (Uni ted Glassworks) om vergunning tot uitbrei ding van haar inrichting met twee onder- grondsche tanks, inhoudende elk 15 M3., voor het opslaan van dunne stookolie, in het fa brieksterrein aan den Buitenhavenweg 146, kadaster Sectie L. no. 2795. Deze verzoeken zijn met de bijlagen op de Secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag, den 19 Mei a.s., des voor- middags ten 11,30 ure, zal ten Raadhuize ge legenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lich ten. SCHIEDAM, 5 Mei 1937. ringen van Maatschappelijk Hulpbetoon in de genoemde periode met 134.632,76. In de maand April, dus het begin van het tweede kwartaal, is ook het cijfer der armlas tigen een daling beginnen te vertoonen. Het gaat nog maar zeer langzaam, slechts met tientallen per week. Eind April stond het cij fer echter al een 72 beneden dat van verle den jaar. In Mei gaat die dalende tendenz door. Om zich een beeld te vormen van het aan tal personen, dat bij de algemeene herleving in Rotterdam tot nu toe aan den arbeid is ge komen, zijn ook de volgende cijfers wel van belang. Bij de Gem. Arbeidsbeurs stonden minder ingeschreven dan verleden jaar, op: 3 April 10 April 17 April 24 April 1 Mei 3215 personen 3291 4281 5066 5785 Het oude Pesthuyste Amsterdam:, op de terreinen van het Wilhelmina gasthuis zal worden gesloopt. Naast het oude gebouw is een chirurgische kliniek gebouwd, welke binnenkort in gebruik zal worden genomèh. De binnenplaats vol sfeer van het oude „Pesthuys". JEUGDTOURKOOI S. V. V. Voor het jeugdtouraooi, dat morgen (He melvaartsdag) gehouden wordt, bestaat veel belangstelling. Het program is als volgt: A. 10.30: S. V. V.—XerxesB: 11.45: Her mes D. V. S.Feijenoord. Om 2 uur verlie zer A^verliezer B. Om 3,15 winnaar A- .winnaar B. De wedstrijden duren een uur, doch de eindwedstrijd 1% uur. In deze wedstrijden komen verschillende vooraanstaande spelers uit, aangevuld door veelbelovende jongeren. SIGARENMAGAZIJN „SITA" Hedenmiddag heeft den heer Jos. Kreuger, Korte Dam 7, een modern ingerichte sigaren zaak geopend. Een geweldige sorteering sigaren en siga retten van de goedkoopste tot de duurste soorten vindt men er in groote verscheiden heid. De specialiteit van deze zaak is de „Sita"-tabak. MEDISCHE ZONDAGSDIENST Voor spoedgevallen nemen morgen de vol gende geneesheeren den Zondagsdiens waar. A. H. de Bruijn, Nieuwe Haven 147; A^V. d. Griend, van Ostadelaan 17a; A. L. J. Kunze, Singel 70 en D. Ris, Tuinlaan 92. Geopend zal zijn de apotheek van J. H. Evers, Lange Haven 81, die ook den nacht dienst waarneemt tot a.s. Zondag. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 4 Mei. Aangekomen: Noorsch s.s. Storviken, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 2 Mei. Vertrokken: Duitsch s.s. Iserlohn, ledig naar Antwerpen; Grielcsch S.s. Maroulio, ledig naar Rotterdam. BURGERLIJKE stand Aangifte van 34 Mei. GEBOREN: Jan W., zoon van C. van Gulik P j den Ouden, Oude Maasstr. 6 rphpndora H. c., dochter van T. H. Rebers M C Bos Ridderkerkschestraat 11 Hermanns, zoon van H. Degelmg en C Voogt, tz x. jt ia Petrus M. G., zoon van r. Ja|rebbers en A van Waasdijk Aleidastr. 77 OVERLEDEN- L. de Vogel 71 jaar, van R-hShaan S'- B. de Geus, 85 jaar, Rem- bratndtlaan 11. Programma 5, Donderdag 6 Mei. Brussel (Ned. taal) 12,30 omroepsalon- orkest Diversen 2.05 Brussel (Ned. taal) 4,20 omroeporkest Keulen 6.05 dans muziek -Diversen 6.50 Keulen: 7,20 om roeporkest Diversen 9,20 Keulen 9.50 populair concert Stuttgart 11,20 gramo- foon. Programma 5, Vrijdag 7 Mei. Brussel (Ned. taal) 12,55 omroepsalon- orkest, 12,50 gramofoon Diversen 1,20-4.20 Brussel (Ned. taal) 4,20 omroepdansorkest Diversen 5,20 Keulen 5,35 omroeporkest Brussel (Franseh) 7,20 omroepkleinorkest Lyon-La-Doua: 9,20 concert, 10,20 concert. Vcor programma's 14 raadplege men onze rubriek Uit den Aether. Minister Slingenberg bracht een bezoek uan de terreinen der ontginningsmij. „De Drie Provinciën" in Friesland, ivaarbij de minister een naar hem genoemde boerderij heeft onthuld. De minister poor fijn boer der ij-naam genoote. C In verband niet de vele moeilijkheden, die zich Zondag j.l. hebben voorgedaan inzake het verkeer naar en van het stadion bij gelegen heid van den wedstrijd Holland-België heeft naar wij vernemen gistermiddag een confe rentie plaats gehad, teneinde de vele moei lijkheden en bezwaren onder het oog te zien. Op deze conferentie waren aanwezig de bur gemeester van Rotterdam mr. P. Droogleever Fortuyn, de president-commissaris van het Stadion Feyenoord de heer D. G. van Beu- ningen en de directeur van het stadion de heer Hylkema. Uit het feit, dat deze bespreking reeds zoo vlug na den wedstrijd Holland-België heeft plaats gehad, mag met alle stelligheid worden opgemaakt, dat èn de overheid èn het bestuur van het Stadion-Feyenoord ernstig de toestan den wenschen te bestudeeren en er geen gras over laten groeien, maar terstond de verkeers- puzzle onder de loupe wenschen te nemen. Het was trouwens bekend, dat reeds Zon dagavond door den chef van de verkeerspoli tie een rapport is overhandigd aan de betrok ken autoriteiten met betrekking tot het ver keer. Hoe zal het een volgenden keer moeten gaan. De groote verkeerschaos, welke Zondag bij het vervoer der duizenden bezoekers aan den interland-wedstrijd en het passeeren der dui zenden auto's door Rotterdam heeft ge- heerscht, heeft natuurlijk aanleiding gegeven tot het schrijven van menig ingezonden stuk. Men zal begrijpen> wy aan plaatsing niet kunnen denken, ook al omdat de meeste ingezonden stukken op het zelfde neerkomen. Algemeen is de opmerking, .dat zop'n dag de tram 'uit het verkeer moet verdwijnen. Als een oplossing wordt voorgesteld om dien dag het vervoer van voetgangers te doen plaats vinden met de booten van de Spido- vloot, die van Van der Schuyt, pop Smit en Nederl. Reederij enz. Van een geschikt punt van den rechteroever zou men dan linea recta kunnen varen naar de werf van Piet Smit aan den Kreekweg. In korten tijd kunnen op deze manier duizenden en duizenden personen van uit het centrum der stad tot vlak bij het Sta dion worden gebracht en blijft de gewone ver keersweg over de bruggen geheel vrij voor de automobilisten. Een dergelijk massaal vervoer over water hebben wij laatst ook meegemaakt bij de te waterlating van de ,Nieuw-Amsterdam". Da™ zij een uitstekende organisatie verliep dit transport toen zeer vlot en vond zonder eemge stagnatie plaats. In elk geval zou bij een dergelijken maat regel het landverkeer in zeer beduidende mate worden ontlast, mogelijk wel zoodanig, dat de bestaande wegen het autoverkeer zouden aan kunnen. Betreffende het tramverkeer ter gelegen heid van den wedstrijd Holland-België deelt de Directie der R.E.T. het volgende mede: Bij den aanvang van den wedstrijd zijn naar schatting 18.000 passagiers naar het Stadion vervoerd; hiervoor hebben op de lijnen 3 en 9 in totaal 75 tramtreinen en 10 motorrijtuigen extra geloopen. Verscheidene diensten hebben, terugkomende van het Stadion naar de stad, niet verder gereden dan het Beursplein of het Van Hogendorpsplein teneinde de passagiers, die van andere lijnen kwamen en de meeste extra-trams stampvol voorbij zagen rijden, op te nemen. Tot 14 uur ongeveer konden de trams het Stadion vrijwel zonder vertraging bereiken; daarna, toen het autoverkeer vastliep, is er op vrijwel alle lijnen in de binnenstad een ern stige stagnatie ontstaan, waardoor niet alleen de Stadion-bezoekers, doch ook de gewone trampassagiers, die niets met het voetballen te maken hadden, ten zeerste gedupeerd wer den. Op sommige lijnen bedroeg de vertraging meer dan een uur, terwijl de lijnen naar den Linker Maasoever eveneens geruimen tijd stil gelegen hebben. Bij afloop van den wedstrijd zijn er 85 tram treinen ter beschikking geweest (lijn 2 heeft na 15 uur zonder bijwagens gereden, zoodat deze voor het Stadion beschikbaar waren); hiervan hebben er 3 locaaldienst gereden Hil- lesluis-Charlois. Alle beschikbare opstelspo ren bij het Stadion, alsmede het spoor uit de richting stad tot op een gedeelte van den af rit van het viaduct Hillesluis, zijn vol gezet, zoodat alle ruimte ruimschoots benut is ge weest. Toch hebben, na het vertrek van het opgestelde materieel, vele passagiers gerui men tijd moeten wachten, terwijl eveneens een groot aantal menschen is gaan loopen. Dit vindt echter zijn oorzaak in het feit, dat, als gevolg van de stopzetting van het verkeer van de stad naar het Zuiden in het belang van het autoverkeer, het onmogelijk is de noodige aanvulling van het extra-materieel uit de stad naar het Stadion terug te krijgen, terwijl te vens de gewone dienst op de tramlijnen 2, 3 en 9 geheel gedesorganiseerd geraakt. Weliswaar heeft de Verkeerspolitie ongeveer een half uur na afloop van den wedstrijd een aantal trams van de Reederijstraat door laten rijden, doch aangezien deze zoowel in de richting Linker Maasoever als bij terugkomst van het Zuiden vol liepen met gewone (d.i. geen Stadion-) passagiers, konden deze wagens geen dienst doen voor het Stadion. Daarna liep het auto verkeer wederom vast in de binnenstad en was dus ook het tramverkeer zoodanig in de war, dat de extra-diensten, die van hun eind punten/kwamen. groote vertraging ondervon den en eerst geruimen tijd later naar het Stadion terug konden keeren. Zoowel het materieel en het personeel als de capaciteit der opstel-sporen bij het Stadion zijn uiteraard aan een grens gebonden; wan neer het echter niet mogelijk is tijdig extra trams uit de stad nog een rit naar het Stadion er: terug te laten maken, zullen vele passa giers lang moeten wachten. Zondag heeft de R.E.T. gedaan wat zij kon: al het beschikbare reserve-materieel heeft gereden, ruim 200 leden van he£ personeel hebben op hun vrijen 'Zondag dienst gedaan. In totaal heeft de R.E. T. ca. 35.000 personen vervoerd naar en van het Stadion; d.w.z. niet veel minder dan de helft van het aantal bezoekers van het Stadion, dat van den Rechter-Maasoever kwam (dit aantal wordt op 40.000 geschat) heeft van de tram gebruik gemaakt! Een verblijdend verschijnsel en een zeker teeken van de economische opleving is de vrij snelle en constante daling van het werkloozencijfer te Rotterdam. Iedere week gaan er gemiddeld weer 3 a 400 aan den arbeid. In een conferentie, heden morgen ten stadhuize gehouden, deelden de wethouder voor Maatschappelijk Hulp betoon, de heer R. Dijk en de directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon, mr. van Walsum, hieromtrent interessante bijzon derheden mede. Wanneer men de cijfers van de laatste maan. den omtrent 't aantal bij de Arbeidsbeurs inge schreven werkloozen en omtrent de wekelijk- sche uitkeeringen van Maatschappelijk Hulp' betoon bestudeert en vergelijkt met de overeenkomstige cijfers van een jaar gele den, dan demonstreert zien daarin zeer dui delijk een voortdurende daling van de werk loosheid hier in Rotterdam. Ten bewijze daarvan dienen de volgende cij fers. Het bovenste cijfer geeft daarbij aan het aantal bij de Gem. Arbeidsbeurs ingeschreven werkloozen, het onderste cijfer het door Maat schappelijk Hulpbetoon in die week uitgekeer de bedrag. De cijfers van de tweede kolom slaan op den toestand van een jaar tevoren, Dinsdagmiddag 4 Mei j.l., heeft op het Raad huis alhier een bijeenkomst plaats gehad van vertegenwoordigers van de Gemeentebesturen van Amsterdam, Eindhoven, 's Gravenhage, Groningen, Haarlem, Rotterdam en Utrecht. Besproken is de wenschelijkheid bij de Re geering stappen te doen om te komen tot ver betering van de Rijkssteunregeling voor werk loozen op verschillende punten. De aanwezigen hebben op zich genomen hieromtrent overleg te plegen met hun Ge meentebesturen, waarna eventueel aan den minister van Sociale Zaken gevraagd zal wor den over deze onderwerpen een bespreking toe te staan, 52.907 een jaar tevoren. 51.930 14 November 1936 5 December 1936 2 Januari 1937 6 Februari 1937 6 Maart 1937 3 April 1937 1 Mei 1937 535.467,48 505.822,64 52.514 52.884 532.643,40 523.635,64 52.024 53.031 534.952,96 537.699,08 51.467 53.577 517.657,95 515.130.84 49.878 52.925 507.190,26 533.504.12 48.414 51.629 498.647,53 477.897,77 45.613 51.308 426.900.— 476.000,— Verwacht wordt: Meest matige, wellicht toenemende Weste lijke tot Noordelijken wind, gedeeltelijk be wolkt, weinig of geen regen, iets koeler. Er ligt een langgerekte strook van lage- druk van de Noorsche zee over de Noordzee naar Zuid-Oost Europa. Aan de Westzijde dringen, met Westelijke winden, polaire luchtmassa's naar 't Oosten door en geven aanleiding tot onweersregens en zwaren sneeuwval en groote koude in de Alpen. De wijzigingen in den luchtdruk zijn niet gunstig voor het komende weer. Het is te verwachten dat de afkoeling nog herder zal doorgaan en lichte buitjes zijn, bij gure win den uit het Noorden, niet uitgesloten. Wanneer men weet, dat er verleden jaar Mei 51.308 stonden ingeschreven, dan blijkt uit deze cijfers een vermindering der werk loosheid met 10 a 11 procent. Wie komen het eerst aan den arbeid? Het blijkt, dat personen tusschen de 30 en 45 jaar het meest bij de werkgevers in trek zijn. En dit is ook zeer begrijpelijk. Al heb ben de jaren van gedwongen werkloosheid bi., deze categorie van arbeiders de handvaardig heid doen verminderen, zij hebben in elk ge val hun plaats in het productie-proces gehad weten wat werken is en hebben meer dan an deren de prikkel om, wanneer de werkgele genheid zich voordoet, zich weer een positie te veroveren voor het onderhoud van hun gezinnen. Onder de jongeren doet zich daartegenover het bezwaar gelden, dat zij, vóór hun periode van werkloosheid aanbrak, nog niet volwaar dig aan den arbeid zijn geweest. Eerst nu moeten zij de noodige scholing zien te ver werven. Aan hen heeft de werkgever niet zoo spoedig honderd procent arbeidskrachten, Wanneer de verbetering aanhoudt, zullen ook zij echter spoedig wel hun plaats vinden. Een moeilijk probleem blijft echter, wat er met de ouderen zal moeten geschieden en met hen, die zonder herscholing nooit meer een werkgelegenheid zullen vinden. Wie, indien alles zich zooals thans in de komende twee a drie jaar ontwikkelt, dan nog geen arbeid zal hebben gevonden, voor hen ziet de toekomst er niet rooskleurig uit. Bij 't onderhoud, dat wij hedenmorgen had den, ging men er van uit, dat wij hier in Rot terdam, ook al gaat alles weer goed, toch niet een surplus van 15 a 20.000 werkloozen zullen blijven zitten. Mogelijk zal een bepaald percentage hier van door emigratie naar het platteland gelei delijk kunnen afvloeien. Door den wethouder voor Maatschappelijk Hulpbetoon is in over leg met zijn dienst en met goedkeuring van B. en W. en steun van de vak-centrales een plan uitgewerkt voor eene regeling, om zoo veel mogelijk personen, die hier niet meer aan het werk zullen komen, naar elders te doen verhuizen. Men gaat daarbij uit van de gedachte, dat velen van hen zich nog wel weer een brood winning zouden kunnen verschaffen, indien zij maar weer op het platteland zouden zitten. De ontworpen regeling voorziet daarin, door het mogelijk te maken deze personen en hun gezinnen op kosten der overheid te doen ver huizen. In de plaats, waar zij zich dan vesti gen, kunnen zij zonder angst voor de naaste toekomst aan den arbeid gaan, doordat zij de eerste drie jaren, geleidelijk natuurlijk min der, van Maatschappelijk Hulpbetoon hun uit- keering blijven ontvangen. Bij deze regeling wordt er van uitgegaan, dat alles volkomen vrijwillig geschiedt. Van pressie zal geen sprake zijn. Doch, als de Mi nister zijn goedkeuring aan het plan hecht, zal er wel propaganda voor worden gemaakt. Ieder geval zal natuurlijk individueel worden behandeld. Er zijn in den loop der jaren vele personen van het platteland of uit de provinciën naar Rotterdam gekomen. Indien slechts de helpen de nand werd geboden, zouden zij weer gaarne naar hun geboortegrond of vroegere woon plaats terugkeeren, omdat zij daar wel weer een bestaan kunnen verwerven. Mogelijk, dat dit plan voor velen nog een uitkomst zal bren gen. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond; 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneeivereeniging „Aiberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9- Esperanto-cluo „La geanikoj de la verda stelo", lederen Dinsdagavond half 9 ies en clubavond. Broederschool, Warande. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniglng „Inter Nos", café De Sein post. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks- bond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereemgirig Schiedam's Mannenkoor „Orpneus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracnt. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio, Lange Haven 55. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond lndoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagmorgen van half 10 tot halt 12 afhalen van kleeding in de St. Theresiavereemging in den R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van halt 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezelienver- eeniging onder leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia, R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond half 8, Boven zaal R. K. Volksbond, Clubavond K.J.M.V. Uitgezonderd een viertal weken, ging het aantal werkloozen gemiddeld met een 3 a 400 omlaag. Er waren wel weken bij (in April) dat het aantal uitkeeringen met 822, ja met 1145 in eens omlaag ging. Wat de uitkeeringen van Maatschappelijk Hulpbetoon betreft, geeft het eerste kwartaal van dit jaar het volgende beeld: Bij de z.g. armlastigen ziet men nog eene stijging in de uitgaven. Onder deze ca tegorie vallen echter ook de geheele groep van ondersteunde personen, die tevoren niet in dienstverband hebben gewerkt. Derhalve zakenmenschen, die het niet meer konden bolwerken, venters, crisis-slachtoffers enz. Aan deze geheele categorie werd in de eerste drie maanden van 1937 nog 212.534,64 meer uitgekeerd. Daartegenover valt een daling te constatee- ren in de uitkeeringen aan de onder steunden. Aan ongeorganiseerden werd 41.861,62 minder uitgekeerd, aan georganiseerden 305.305,76 min der. In totaal verminderden daardoor de uitkee- De Commissaris van politie, bureau Centrum verzoekt in verband met den moordaanslag gisterenmiddag gepleegd op den heer H. Maus, terwijl deze op zijn kantoor zat op de achtste verdieping van het Witte Huis, de twee dames en drie heeren, die getuige zijn geweest van de aanrijding van een wielrijder met twee an dere wielrijders op den hoek Zwarte Hond straat en Wijnhaven, zich te melden aan het bureau Witte de Withstraat voor het geven van inlichtingen. De politie heeft inmmiddels reeds tal van getuigen gehoord, zij heeft nog geen spoor van de daders gevonden. Het slachtoffer maakt het redelijk wel. Met het Engelsche s.s. „Rio Dorado" lig gende in de Rijnhaven is gisteren uit Port Said meegekomen als verstekeling de 30-jarige Britsch Indiër M. A. Hij is ter beschikking gesteld van den vreemdelingendienst. 4 Mei: Groote Schouwburg, BaJlet der Wagner-ve'reeniging 8,15 uur (voor volw.). 5 Mei: Groote Schouwburg, De zonder linge dr. Clitterhouse (A. T. V.) 8 uur (18 jaar). Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, 'n Kat in den zak (Rott. Operette Gez.) 8,15 uur (v. volw.). Zon- en feestdagen ook 2 uur; Are na variétéprogram, 2,15 en 8.30 uur, Zon en'feestdagen ook 5.15 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 6 Mei, in: Lumière. Pygmalion; Grand: De trek naar het Wes ten; Studio: Le bonheur (18 jaar); Thalia San Francisco (18 jaar); Luxor; Verboden huwelijk (voor volw.); Colosseum: Jij bent mijn leven en Follow the fleet (voor volw.); Capitol: Tusschen 5 en 6 (voor volw.); Cor so: De dansende zeeroover (18 jaar); City en Centraal; De laatste hinderpaal (18 paal) Cineac: Naar het hart van donker Afrika en actualiteiten (voor volw.); Victoria, op de planken en Jij bent mijn leven (voor volw.); Scala: V. g. g. v. en Wintersport-olympiade (18 jaar); Ooster: Oké mister Deeds en Ver keerd beoordeeld (voor volw.); Olympia: Drie levende spoken en Van kwaad tot erger 18 jaar). Luxor vertoont van morgenavond af: Men spreekt over Jacqueline (v. volw.). Doelen: 6 Mei Ave Maria 6 en 9 uur (voor volw.). Tentoonstellingen: Studio: werken van Court Veldkamp, Henk de Vos en Hans Timmer. Schiedam. Passage theater: The King steps out en Van kwaad tot erger (18 j.) SCHIEDAM, 5 Mei. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 14 per H.L. Spoeling. Spoeling ƒ1,20—1,30 .(met officiéél).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1