DAMES! Denkt U erom: deze aanbieding geldt óók voor onze Afd. Dames- en Meisjeskleeding burgerlijke stand. WOENSDAG 19 MEI 1937 Algemeene jaarvergadering te Rotterdam. HOLLANDSCHE MIJ. VAN LANDBOUW. rxmw R.K. VER. VAN ONDERWIJZERESSEN BIJ VOORBER. ONDERWIJS. DE REGELING IS ALS VOLGT: In dit seizoen nog éénmaal onze bekende Succes-Aanbieding „ÉÉN DAG GRATIS KOOPEN" Profiteert van de gelegenheid! Naast de keuze uit onze schitterende collecties en het voordeel onzer lage prijzen, hebt U de kans Uw volle koopsom in contant geld terug betaald te krijgen. In het tijdvak te beginnen met Donderdag 20 Mei tot en met Zaterdag 5 Juni a.s. valt één werkdag, waarop ieder in al onze magazijnen gratis kan koopen* DEZE AANBIEDING GELDT OOK VOOR ONZE AFDEELING „KLEEDING NAAR MAAT" ■■—■Willi" PLAATSING BRIEVENBUS. DIEFSTAL. VERBETERING VAN DEN GROENE HILLEDIJK. radio-conferentie RIJKSKWEEKSCHOOL VOOR VROEDVROUWEN. NOG EEN ARRESTATIE. KAMPIOENSCHAP VAN KT)AM. :lubkampioenschap driebanden OM DEN VAN WOENSELBEKER. HOEK VAN HOLLAND. HILLEGERSBERG. GOUDEN ECHTPAAR. VLAARDINGEN. burgerlijke stand Onder voorzitterschap van den heer P. Sta pel Czn. werd heden in de Doelenzaal te Rot terdam de 144ste algemeene vergadering ge houden van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. In zijn openingsrede herinnerde spr. aller eerst aan het huwelijk van het Prinselijk Paar, waarbij hij den wensch uitsprak, dat het onze Koninklijke Familie gegeven moge zijn, zich in een bestendig geluk te mogen kunnen blijven verheugen en dat het Nederlandsehe volk na de moeizame crisisjaren onder de be proefde leiding van ons Vorstenhuis weer een glorierijke toekomst tegemoet moge gaan. Spr. herdacht vervolgens den overleden oud voorzitter den heer Dirk de Boer uit Stompe- toren, en het lid van verdienste, prof. L. Broekema te Wageningen. De economische toestand in den landbouw. Sprekende over de depreciatie, een voldon gen feit geworden twee weken na de vergade ring der maatschappij, in welke hierover werd gesproken, zeide de heer Stapel, dat, al heeft deze monetaire manipulatie zich in een rus tige sfeer voltrokken en al is de depreciatie van den gulden tenslotte aanvaard als een onvermijdelijk iets, toch hebben de sinds 27 September 1936 verstreken maanden ons ge leerd, dat deze gebeurtenis een algeheelon omkeer heeft gebracht in ons economisch la ven. De verbetering der wereld-conjunctuur, welke een algemeene stijging der prijzen in hield, heeft zich niet alleen in 1936 duidelijk geopenbaard, doch zich ook in 1937 krachtig voortgezet. De toenemende industrieele bedrij vigheid, welke wij in het eene land meer, in het andere land minder kunnen constateeren, heeft alom de vraag naar grondstoffen sterk doen toenemen. Als gevolg daarvan schijnen de prijsstij gingen dan ook bjj de grondstoffen het hoogst. Granen zijn in de eerste maanden van dit jaar regelmatig in prijs gestegen. Naast de granen zijn de grootste prijsstijgingen o.m. geconsta teerd bij suiker. Aan het einde van 1936 was er ter wereld geen land meer van eenige be- teekenis, waar men niet in meerdere of min dere mate duidelijk een opleving kon consta teeren. Wat ons eigen land betreft, konden wij in de eerste helft van 1936 nog maar weinige en dan dikwijls heel zwakke symptomen van op leving zien. Voor ons land als geheel genomen, werd de verbetering, welke in sommige be drijfstakken was te constateeren, gecompen seerd door een grooteren achteruitgang in andere bedrijfstakken, als gevolg waarvan o.m. de werkloosheid vrijwel hetzelfde bleef. De depreciatie heeft, nadat wij in ons land als gevolg van een stijgende wereld-conjunc tuur in den nazomer van het vorige jaar eenige meerdere verbetering konden consta teeren, een verderen stoot gegeven tot een verhoogde bedrijvigheid, zoodat wij omstreeks November konden constateeren, dat de al gemeene toestand in vergelijking met Novem ber 1935 gunstig was geworden. Helaas heb- fceij 'wjj zulks niét kunnen constateeren voor onzen akkerbouw, veehouderij en tuinbouw. Weliswaar zijn wij in de gelegenheid geweest om voor bepaalde producten te profiteeren bij den export van de depreciatie van den gul dén, waardoor we niet alleen soms hoogere prijzen maakten, doch tevens grootere kwanta konden uitvoeren, maar op de binnenlandsche markt gelukte het dikwijls niet om een zoo danig hoogeren prijs voor de producten tc bedingen, dat de stijging van de productie kosten als gevolg van de depreciatie daarin naast een belooning voor den ondernemer, een vergoeding vonden. Het is dan ook naar de meening van het hoofdbestuur deze omstandigheid, welke de aanleiding en de ingeving is geweest voor de ledenvergaderingen van de afdeelingen tot het zenden van de talrijke vragen, welke aan het Hoofdbestuur ter beantwoording zijn voor gelegd, Door de R. K. Diocesane Vereeniging van Onderwijzeressen bij het voorbereidend onder wijs „Sint Liduina" werd Dinsdagmiddag een excursie gemaakt naar de Sunlight zeepfa brieken te Vlaardingen. Aan de fabriek werd het gezelschap namens de Directie hartelijk welkom geheeten, waar na een rondwandeling werd gemaakt over het uitgestrekte fabrieksterrein, en de verschil' lende afdeelingen werden bezocht. •Nadat eenige ververschingen waren ge bruikt, verliet het gezelschap, zeer voldaan over deze excursie, de fabriek. "1. Volgens acte, gepasseerd voor den Notaris A. J. H. van Clarenbeek te Rotter dam, is door ons een brief in verzegelde enveloppe gedeponeerd, waarin vermeld staat de datum, die als gratis koopdag zal gelden. Deze dag staat dus nu reeds vast, doch is strikt geheim. 2. Op Maandag 7 Juni 1937 zal deze verzegelde enveloppe door voornoemden notaris in tegenwoordigheid van twee ge tuigen worden geopend en zal bij acte worden vastgesteld, welke datum in dien brief iï aangewezen. 3. Deze datum zal op Donderdag 10 en Vrijdag 11 Juni a.s. in de bladen per 'advertentie worden bekend gemaakt er» ieder, die op den aangewezen dag in één onzer magazijnen in Nederland iets ge» kocht heeft, ontvangt tegen inlevering van den koopbon de volle door hem of haar betaalde koopsom in contant geld terug. ■4. Elke koopbon wordt van een speciaal datumstempel voorzien. Zonder dat sterrw pel is de bon niet geldig en komt niet voori terugbetaling in aanmerking, 5. Alleen aankoopen, die op den dagf van aankoop direct contant betaald worden, vallen onder deze aanbieding. 6. Als koopdag geldt alléén de op den bon afgestempelde datuml 2930 VS 534 De directeur van het postkantoor hier ter stede maakt bekend, dat met Ingang van 18 dezer een standaardbrievenbus is geplaatst tegen den geven van het perceel Doedesstraat hoek Burg. Meineszlaan. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. Een winkel dievegge. OB Op 23 Februari ontdekte de controleur van de Bijenkorf dat zich een drietal vrouwen op verdachte wijze ophield by een carré met zak doeken In de lichthal. Hij hield deze vrouwen aan en in de tasschen, die zij bij zich hadden kwamen niet alleen een groot aantal zakdoe ken te voorschijn maar tevens een aantal handschoenen, welke artikelen alle uit het magazijn De Bijenkorf ontvreemd bleken te zijn. Een dezer vrouwen heeft kort geleden voor de rechtbank terechtgestaan. Thans volgde de tweede, de 32-jarige N. J. v. d. L. B. uit Amsterdam gedetineerd. Het bleek dat het drietal des morgens uit Amsterdam was vertrokken met het doel te zien of er in de Rotterdamsche magazijnen niet wat weg te halen viel. De verdachte van thans was een echte winkeldievegge. Zij was voor dergelijke feiten reeds vier maal veroordeeld. Het gesto- lene belandde steeds bij haar moeder, die even eens een beruchte reputatie geniet. Het O. M. waargenomen door mr. J. C. V. Meischke, eischte 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. H. de Bie voerde aan, dat armoedige omstandigheden verdachte tot haar daad hebben gebracht. Menschen, die hooger staan dan deze verdachte doen soms erger dingen om hun kinderen voedsel te ver schaffen. Pleiter vroeg voor deze verdachte een straf die haar onder toezicht zal stellen in het belang van haar gezin. Nasleep van een berooving. In October van het vorig jaar werd in een pand aan de Diergaardelaan een buitenman beroofd van 1200. Het gevolg hiervan was, dat de huurster van dit pand met haar familie door de politie werd aangehouden en later in het Huls van Bewaring terecht kwam. Er bleven echter een paar kostgangers In het pand, die van de gelegenheid gebruik hebben gemaakt, om alles wat er van waarde was weg te sleepen. De 23-jarige bloemenhandelaar J. O., gede tineerd uit anderen hoofde te Veenhuizen had zien uit de voeten gemaakt met twee kostbare bontmantels, de 36-jarige advertentiereiziger A. gedetineerd had zich vergrepen aan een karpet, 12 lakens, eenige kleedingstukken twee vosbonten, eenige paren handschoenen en twaalf tafelmessen en vorken. Zij bekenden den diefstal en moesten den president, mr. G. J. Hulzer, toegeven, dat zij op ergerlijke wijze misbruik hadden gemaakt van de treurige omstandigheden waarin de eige naren dezer goederen waren geraakt. Het O. M. eischte tegen O. een gevange nisstraf van 8 maanden, met bevel tót gèvan-1" igenneming bij de uitspraak te gelasten, in ver band met de omstandigheden, dat de straf die hij thans ondergaat bijna geboet is en tegen W. een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maan den met aftrek der preventieve hechtenis. Mej. mr. H. M. Presser vroeg voor O. en mr. E, v. Haersma Buma voor W. oplegging van een clemente straf. Uitspraken 1 Juni. Uit het gebouw „Ons Huis" zijn gisteren twee portemonnaies gestolen respectievelijk met 2 plus een tramkaart ten nadeele van mej. J. A. en met ƒ5 ten nadeele van mej. D. K. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: C. G. van A. 25 jaar koopman en J. K. 17 jaar zonder beroep beiden uit Sommelsdijk, wegens diefstal van kippen uit het hoender park van T. Mosselman, tot resp. 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van de preven tieve hechtenis en 6 maanden tuchtschool, doch voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. L. H. 55 jaar, vader van een oudemannen huis te Middelharnis, die terechtgestaan had ter zake van heling verdachte had van- van A. kippen gekocht, die later gestolen bleken te zijn werd vrijgesproken. J. C. v. d. S. 43 jaar colporteur, gedeti neerd, wegens verduistering verdachte had bij de colportage van petroleumvergassers een aantal gefingeerde contracten ingeleverd en daarop zijn provisie ontvangen, terwijl hij de instrumenten te eigen bate had verkocht tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis. H. H. H. 41 jaar loswerkman, gedetineerd, wegens drie gevallen van heling, tot resp. 4 maanden gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis, 4 maanden gevangenis straf, doch met de bepaling, dat twee maan den daarvan voorwaardelijk worden opgelegd, met een proeftijd van 3 jaar en 2 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. S. A. van D. 31 jaar kopersorteerder, ge detineerd, die terechtgestaan had ter zake van heling van een fiets, werd vrijgesproken. Met de onlangs toegezegde „correctie" van den Groene HilledtJk is thans een aanvang gemaakt. Gelijk bekend, zal de trambaan wor den weggebroken en het smalle trottoir in een wandelpad van behoorlijke afmetingen wor den getransformeerd. De aankomst van drW. Mengelberg te Praag, waar de dirigent een concert sal leiden. In gezelschap van den dirigent bevond zich nog profKooman (3e v. r.) 'die Nederlandsch gedelegeerde is voof de te Boedapest te houden technische Bi) beschikking van den Minister van So ciale Zaken ls met Ingang van 1 Augustus 1937, aan mevrouw E. A. C. Paardekooper, huismeesteres, tevens adjunct-directrice aan de Rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Rotterdam, op haar verzoek, wegens gezond heidsredenen eervol ontslag als zoodanig ver leend, onder dankbetuiging voor de door haar in die functie bewezen diensten. In verband met de inbraak in de woning van A. A. aan de Duyststraat heeft de politie alsnog aangehouden den 27-jarigen timmer man A. D. A, K. Op 23 Mei a.s. hoopt de havenbediende W. A. v. d. Mespel den dag te herdenken, waar op hij 25 jaar geleden in dienst trad van de gemeente. Zijn standplaats is Maashaven. De hangpartijen hadden onderstaande uitsla gen: F. F. Kinnegin—H. M. Levie 2Q, H. F. Kinnegin—Ph. J. Ham 20 onder protest, ge speeld van laatstgenoemde. Er ls n.l. een nog niet afgehandeld protest inzake met-opkomen van Kinnegin in behandeling. J. de Korte—H. M. Levie 1—1, J. J. de BruynD. v. d. Veer 11, J. v. d. Bergh—J. v. d. Doe 11, J. de KorteA. M. Olsen 02, Ph. J. Ham J. v. d. Bergh 20, J. J. de Bruijn—N. de Haas 1—1, N. de HaasJ. Kinnegin 20 G. v. d. Waals C. Janneman 0—2, A. M. Olsen—C. Janne- man 02. Door zijn twee hangpartijen in winst om te zetten, wist de heer Janneman, lid van „Rotterdam" voor de derde maal den kam- pioensschapstltel te bemachtigen, tevoren reeds in 1926 en 1936. Het nog hangende protest brengt geen verandering in den einduitslag, aangezien Ham geen gebruik wenscht te ma ken van een eventueele uitspraak te zijnen gunste. Ham bezet nu met 1 punt minder de tweede plaats. De derde prijswinnaar is N. de Haas, die geen enkele partij verloor. De vierde prijs wordt gedeeld door v. d. Waals en Kinnegin. De pun- tenstand is als volgt: Janneman 23, Ham 22, de Haas 20, v. d. Waals en Kinnegin 19, Blom 18, La Rondelle 17, Boos- ten 17 v. d. Bergh 17 punten. Deze spelers heb ben door 55 pet. van de 32 te behalen punten te veroveren het recht om in 1938 direct tot den eindstrijd te worden toegelaten. J. v. d. Doe 16 punten A, Hagenaards 15, A. M. Olsen 15, D. v. d. Veer 14, H. Regouw 12, J. de Korte. 10, H. Levie 10 en J. J. de Bruyn 8 punten. Janneman en Ham komen in het najaar in den meester- wedstryd uit, daar dit kampioenschap tevens als voorwedstrijd meestertitel gold. Het clubkampioenschap drie banden voor klas A en B zal Zondag 30 dezer verspeeld wor den in het clublokaal van de biljartvereeniging Rotterdam. In klas A komen tegen elkaar uit A. B. C. 1932 en Rembrandt. A. B. C. 1932 speelt met van Hooydonk, van 't Hooft, Willemsen en Wynands en Rembrandt met Kleerekooper, Gobits, Groenteman en Bon tekant. Kets en Rembrandt 2 spelen in klas B resP- met Niessen Louwaard, Theuerzeit en Louwaard en Jacobs Sr., Davidson, Polak en Swaalep. Na de negende ontmoeting is de stand aldus: tebeh.pnt. beh. Het Zuiden 3514 3270 Caland 3228 2954 Du Nord 4194 3773 Royal 3386 3040 Maasstad 3318 2966 Hillegersberg 3424 2942 Hedenavond wordt de laatste wedstrijd ge speeld, waarna de prijsuitreiking plaats heeft. Aangiften van 15 Mei 1937. BEVALLENG. D. v. d. Herik geb. v. Putten z. L. Groeneweg geb. Walvis d. C. Zom geb. Kalksma z. J. Zwaap geb. Blook z. J. v. Dalen geb. Kagenaar d. D. E. Gerritsen geb. Teriouw d. J. J. M. Davids geb. Kort z. N. J. M. Louwhoff geb. Opmeer z. W. v. Dipten geb. v. d. Houten d. C. Bergmans geb. Leenheer z. A. C. Veldhoen geb. v. d. Sluijs d. O. Ruiz geb. Perez Escobar z. M. C. Werner geb. v. Vreeswijk d. J. M, Dorujjter geb. Kloot z. L. C. v. Loon geb. v. Ostaaij d. H. C. Willems geb. v. Domburg d. E. E. Breedveld geb. v. Wijk z. H. de Jong geb. Klootwijk z. A. C. Schoenmaker geb. Martens d. G. Lenos geb. Mensinga d. C. de Klerk geb. Fokkema d. E. v. Dam geb. Kloots d. M. J. v. Merkerk geb. v. Varik d. P. Hoorn weg geb. Wildenboer z. OVERLEDEN: C. Buurman, ongeh. man 27 C. v. d. Kolk man van W. J. H. F. Epskamp 46 j. M. J. Borghstijn, vrouw van L. Krijgs man 70 j. J. J. Ven-oen, man van C. P. van Ravestei.jn 81 j. J. Meirbach, gesch. vr. van J. Vrekke 69 j. J. A. Roelofs ongeh. vrouw 66 j. A. M. v. d. Broek, ongeh. vrouw 74 j. J. Stravers, man van A. de Bruin 81 j. L. Stee houwer- wedr. van H. Sechaud 84 j. Voorts als levenloos aangegeven; I. M. A. v. Wijngaarden geb. Véltmeyer d. Aangiften van 18 Mei 1937. BEVALLEN: M. Helmich geb. Breugelmana z. P. Netten geb. Ruitenberg d. L. Dunk geb. Duivewaardt d. M. C. Schneider geb. v. Hesse z. A. v. Wijngaarden geb. Dissel d. M. T. C. Peelen geb. Berendts d. M. C. v. Deelen geb. Schildmeyer d. J. Verhoeven geb. v. Wieringen z. A. Groenhorst geb. de Gelder z. L. A. Rietveld geb. v. Pelt z. B. v. d. Hoek geb. Steenbergen z. M. P. de Labije geb. Ooms d. E. de Gelder geb. Warners d. I. Commeren geb. Nouwens z. M. Hollan der geb. Haanstra d. E. A. Spronk geb. Huis man z. E. Steenbergen geb. Wagenaar z. J. C. Uutbeijerse geb. Koogje z. B. C. J. Baan geb. Thomas d. en z. C. H. Jansen geb. Koo ien z. A. Piket geb. Garsthagen z. M. S. Batenburg geb. Lucas d. J. M. M. v. Haren geb. Knoop z. M. J. Timmers geb. Hartman d. M. Berghorn geb. Nooitrust d. M. C. de Gast geb. v. Loon d. E. Agterhof geb. Schaeffer z. A. E. Pijl geb. Kranenburg z- T. Seelbach geb. Delwel z C. v. d- Wal geb. Klomps z. H. v. Ballegooijen geb. V. Nijenhof z. J. p, v d Ham geb. Bouwens d. H. Moryn geb. Hoefman d. F, J. Devilee geb. v. d. Berg z. F. Pesch geb. de Witte z. T. M. de Visser geb. Kik z- M. C. Vrauw- deunt geb. Goedkoop z. M- F- v- Each geb. Roeien d. w. H. Niesingh geb. de Groot z. A. C. v. d. Veer geb. Ouwena.d. J. c. wis selaar geb. Gerritse z. A. A. v. Berkel geb. Feenstra d. G. P- J- v- Weezei geb. Hübens z. N. J. Tamboer geb. de Kooning d. J- v. d. Horst geb. Mol d- L. C. Brink geb. Lager waard z. M. Arrias geb. Schoonderwoerd z. C. C'. M. Klepp®1'3 £eb- Kroon z. G. Marlt- wat geb. Kamp d. F- v. Dyk geb. Eerhart d. M. Ploegman geb. Bosch z. J. H. Gloudie geb. Ver A d. - J- F- v- Nieuwland geb. Struik z. S. Breur geb. Koopman d. J. M. Lezer geb. de Troye z- 1 C. V. d. Ster geb. Hogen- dorff z. A- y- Druenen geb. Kop Jansen d. J. M. Weemhoff geb. Lagendijk d. S. de Prez geb. Hotraann d. e. T. Meijer geb. v. Sas d. F- -r?' Bossen geb. Pleit z. G. F. v. Keeren geb. Kombout d. C. T. M. v. Gijten- beek geb. v. IJzendoorn d. K. de Jager geb. Meijer z. M- J. Oranje geb. de Jongh z. A. Wagenaar geb. v. Emmerik z. M. Mul geb. Boom z- M' Trost geb. de Meyere z. E. M. Koorevaar geb. Breur d. C. Hollestein geb. Euser z- M. Spoor geb. Vogelaar z. f- J. v. Son geb. Roodenrijs z. S. Kloet geb. Hertog z. J- A- M. Arkesteijn geb. v. Dijk z. OVERLEDEN L. Visser man van E. v. d. Grafi.1 61 j. T Lat, vrouw van S. O. Olsson A- M. Vermolen, vrouw van c. w. behoof 73 j. Wolf, man van L. F. Malie paard 33 j. t. G. Groenendijk wed. van J. v. d. Spoel 73 j. W. Rijke man van A. Admiraal 7o j. a. Lampasiak, zoon 4 m. H. Arken hout, wedr. van S. M. Jordan 75 j. q w. Kraals, wede. van J. A. de Ruiter 74 j. w. W. v. d. Langkruis. wedr. van B. Simmerok 81 7- F. R. M. J. Vernimmen, wede. van P. K. Uphof 68 j. P. w. Boeren, wedr. van M. v. Breda 70 j. J. H. de Gier, wedr. van H. M. Meijer 78 j. J. Evers, man van G. G. de With 75 j. C. M. S. H- Welschen, dochter 5 j. J. W. Meeuse. zoon 8_m- J. Everse, man van L. Hulsman 66 J. J- v. Lier, man van W. J. Dorsman 67 j- N- G. P, Rotteveel, man van A. J. Lagrand 56 j. H. S. Farber, vrouw van J. D. Bakker 67 j. - A. A. Noordhoek Hegt, ongeh. man 24 L. Boot, zoon 9 m. A. v. Holst, man van E. poot 70 j. p. p. Koen- derman, ongeh. man 65 J. j. Levie. ongeh. man 45 j. M. v. Been, ongeh. man 84 j. J. Bles graaf, wede van D. Hooiman 87 J. J. M. C. Timmer, wedr. van T. Brinkman 64 j. J. H. Pauls, ongeh. vrouw 72 J. C. F. Stilger, man van C. J. Smits 62 J. J. C. Windhorst, man van H. tor Hoeve 64 j J Vinlse, vrouw van A. Barendregt 57 j. W. J. Solleveld, man van H. C. Koedam 65 j. Voorts als levenloos aangegevenC. A. H. v. d. Hart geb. Huttmann d. L. L. v. A. Hoeven geb. in 't Veld d. C. Tomnot geb. Qualckelaar z- c. Stuijts geb. Schuurblers z. NIEUW GEMAAL De bouw van het nieuwe gemaal in den Oranjepolder is opgedragen aan de firma Fop B\jl te Kethel voor een bedrag van 2779. POSTZEGELAUTOMATEN Teneinde het lange wachten op het postkan toor tegen te gaan, heeft men aldaar 2 postzegel-automaten geplaatst, zoodat men ook na sluitingstijd in de gelegenheid is post zegels te koopen. Het echtpaar H. StolkLeonard, wonend,® - aan de Willem van Hillegaersbergstraat 41, herdenkt op 26 Mei a.s. den dag: W&arop 53=, jaren geleden hun huwelijk is gesloten. v Stolk en zijn echtgenoote zijn in Hillegers berg geen onbekenden. Meer dan 25 jaar bediende Stolk als tolgaar der den tol aan den Straatweg en zelfs vor stelijke personen heeft hij bij hun doortocht langs den tol om hun tolgeld gevraagd. Van 1929 af geniet de oude tolgaarder pen sioen. Hü en zijn vrouw genieten nog van een goede gezondheid. GEGUND ■""•r Het sloopen van de voormalige Boaz-bank en het bouwen van 8 woningen en kantoor aan de Oosthavenkade, onder directie van den architect Jac. v. d. Vlis, ls opgedragen aan de firma M. den Hertog te Delft. COMPETITIE-INDEELING Z. R. EN O. VZC 2 en VZC 3 zijn in den Zwemband voor Rotterdam en omstreken voorloopig in gedeeld in de volgende klassen: VZC 2 ln de le klasse met Maas 3, SZC 2 en Merwede 1; VZC 3 in de 3e klasse met SZC 3, SVH 5 en RZC 5. V. R. C. DE TREKVOGELS De VI. rennersclub De Trekvogels heeft 2en Pinksterdag met de rennersclub De Pe daalridders uit Schiedam een gezamenlijke oefenrit gehouden over 38 en 35 K.M. Uit slag A en B-klasse: 1 Verbrugge, Pedaalrid ders; 2 Muller, Idem; 3 Broos, Trekv.; 5 Lenos, Ped., 5 Assenberg, Trekv. B- en C-klasse gemengd: 1 Thijsen, 2 Stich ter, Ped,, 3 Huibers, 4 de Groot, 5 Zonneveld, Trekvogels. Juniores: 1 Eising, Ped., 2 Pols, 3 Go-g, Trekv.; 4 Verhoeven, Ped., 5 den Ouden, Trekvogels. BEEN GEBROKEN Het 2-jarig dochtertje van v. d. H., wo nende Vetteoordskade alhier, werd in de Röntgenstraat bij het oversteken van de straat aangereden door den 13-jartgen wiel rijder. Z. Het meisje kwam zoodanig te val len, dat zy het rechterbeentje brak Dr. Leegsma verleende de eerste hulp. BINNENGEKOMEN In de Vulcaanhaven is binnengekomen het s.s. Humbers Arm, om 6000 ton kolen te laden. Aangifte van 1315 Mei. GEBORENArend, zoon van G. Bagchus en E. Kadika, C. Houtmanstr. 11 Simon, zoon van S, Fousert en P. Haddeman, Bal juwstraat 23 Maria C., dochter van W. den Hartog en M. C. van den Berg, v. d. Driftstraat 41 Adriana, dochter van A. Lankester en G. G. van den Berg, Vetteoords kade 81 Gabriel W„ zoon van G. W. Pro per en K. van Beek, N. Kerkstraat 18 Grada J., dochter van A. A. Fanselow en J. G. A. Jonkermans, Röntgenstraat 60 Cor nelia, dochter van A. J. Berveling en E. Ver- brugge, Gr. van Prinstererstraat 176. OVERLEDEN: Arie J. den Admirant, 67. jaar, wed. van J. Bredius, Röntgenstr.i 31. BURGERLIJKE STAND VLAARDINGER- AMBACHT OVERLEDEN: Alida W. Hofsteede, 60 j., echtg. van G. van Vliet, Woudweg 4 Mar- garetha van der Vlis ,56 jaar, echtgenoote van M. van Teylimgen, Leliestraat 6 Maria M. van Zijl, 77 jaar, echtgen. van L. H. v. d. Bil, van L. v. d. HeuvelLsLn^el

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2