DE „ROBATO" IN DE DOELEN GEOPEND. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS. ROTTERDAM. DE VLIEGFEESTEN OP WAALHAVEN. i 60ste JAARGANG Np. 17872 WOENSDAG 26 MEI 1937 VIER BLADEN. BUREAU: KOEMARKT I, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 de kantoorbedienden demonstratie. drankwet. DE RADIO-CENTRALE. Vera von Bissing, de Olympisch kampioene kunstvliegen SCHEEPVAART. KETHEL. Tentoonstelling van banket bakkerij en kokerij. Voorzitter van Kamer van Koop- handel opent expositie. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE JEUGD TROUW AAN ZIJN PRIESTERS. BRAND CROOSWIJKSCHEKADE. De ABONENMENTSPR1JS van de NIEUWE SCHIEDAMBCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. BtJ bezorging tranco per post bedraagt de abonnementsprt)per maand 1,10 per drie maanden 3.bjj vooruitbetaling, incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 4 fi cent per •tuk, POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode ,te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regeis 1.55, elke regel meer 25 ct, Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief, Liefdadigheidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedc-msche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. lid of twee leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. sleutelbeen of enkel; ƒ10.— voor één i Antwoord van den Burgemeester over het politie-optreden. De Burgemeester heeft naar aanleiding van de vragen, gesteld door het raadslid, den heer B. Kedde, betreffende politiemaat regelen bij de Werf van de N.V. Wilton- Fjjenoord te Schiedam, bij gelegenheid van een demonstratie van werklooze kantoorbe dienden o.m. als volgt geantwoord: Het ligt niet op den weg van den Burge meester om een meening uit te spreken naar aanleiding van iets wat als „lezing van den Commissaris van Politie in de pers wordt vermeld, overigens geheel in het mid den gelaten wat er is van „de feiten, zoo als die uit mededeelingen van meerdere ooggetuigen zgn komen vast te staan" ge lijk in de vraag wordt gesteld. De verder naar voren gebrachte „werke lijke bedoelingen van bedoelde kantoorbe dienden" en het vreedzame „verloop van een dergelijke tocht in Amsterdam en Rot terdam" moeten bij een juiste beoordeeling van het onderhavige geval buiten beschou wing blijven. Een en ander toch moge ach teraf al kunnen blijken, op het moment zelf was dit niet bekend, in het midden gelaten in hoeverre een en ander met betrekking tot het onderhavige geval overigens al van invloed zou kunnen zijn. De politie had te rekenen met het feit, dat een groep van 250 6. 300 personen zich bevond voor en naby de hoofdingang van de scheepswerf „Wilton-Fijenoord", op een tijd stip, dat ieder oogenblik de werklieden van deze Werf ten getale van circa 3000 het ter rein konden verlaten, terwijl hiervan geen kermis was gegeven, en nog minder ver gunning hiervoor was aangevraagd; voorts deed zich het feit voor, dat door een deel der aanwezigen aan het met luider stem ge geven bevel zich onmiddellijk te verwijderen, aangezien anders geweld zou moeten wor den gebruikt, niet voldaan werd. De vraag: Is de Burgemeester niet van oordeel, dat geen enkele feitelijke grond een dusdanig optreden ook slechts eenigermate wettigt wordt ontkennen beantwoord. Vraag 4 luidde: Is de Bufemeester ten slotte met vragensteller niet ervan over tuigd, dat dit en een dergelijk politie-optre den precies het tegenovergestelde is van het kortelings bij de begrootingsdebatten toege zegde meer preventieve optreden en is de Burgemeester bereid, maatregelen te (tref fen om in den vervolge gebeurtenissen als bij Wilton te voorkomen? De in de eerste helft gestelde vraag wordt Ontkennend beantwoord Aangenomen, dat in de tweede helft van deze vraag met „gebeurtenissen" is bedoeld het optreden der politie, dan meent de Bur gemeester niet beter te kunnen doen, dan de aandacht te vestigen op het antwoord van Zijne Excellentie den Minister van Justitie gegeven op de terzake van diezelfde aange legenheid gestelde vragen van het lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal, den heer Drop De Burgemeester moge aan het vorenstaan de toevoegen, dat hij het zich tot plicht rekent steeds die maatregelen te treffen en te bevorderen, Weike redeiijkheid het meest zijn aangewezen om naar gelang van den aard en van de omstandigheden van ieder geval afzonderlijk het algemeen belang te dienen en orde rust en veiligheid het bes te te verzekeren; behoort daartoe een optre den bij wijze van preventieve, dan de Burgemeester - zal dit door hem worden betracht even goed en even zeer als door hem zal worden gesteund een krachtig en voortvarend optreden, Wan. neer dat mocht geboden zijn. KRUISVAART singel 'Ff- Afscheid Baanderheer F. Schoonhoven. Gisteravond heeft het Kruisvaartcohort St. Dominicus van de Singelparochie, aiscneia ge nomen van Baanderheer P. J. Sck0°^°™ J Tijdens de cohortschouw, welke in de tuin v de burcht plaats vond, sprak de directeur Kruisvaarders toe. Hjj sprak zijn leedwezen er over uit, dat de baanderheer ging vertrek ken wijl hoogere plichten hem elders riepen. Hierop wendde de directeur zich tot den scheidenden baanderheer en sprak zijn dank uit voor al hetgeen hij heeft gedaan. Spreker twijfelde er niet aan, of God zou het werk voor de jeugd rijkelijk beloonen. Het bestuur, ®-ismede de g(. Thomas ban, welke onder lei- eenB ston<* van den baanderheer, achtte het stofr c!ankbaren plicht den baanderheer een digen blijk van waardeering te overhau ling va111' een °P hout geschilderde voorstel ler fpva St' Dominicus, terwijl de baander- Hrim8 101 eerelid werd benoemd. Onder handigd hoera werd het Pane€l OTer" Cwvnhnwrf6 de directeur zich tot mevr. j Schoo °w ook haar te danken voor de offers geibracht voor de Kruigyaart, HlJ overhandigde haar een bloemstukje De baanderheer dankte hierna bewogen, ook namens J 5^?no°te* De jongens werden getracteerd en het afscheidsfeest was teneinde. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 2225 Mei. GEBOREN: Jannetje C„ dochter van T. c. Immerzeel en M. Bakker, Beierlandschestr. 24 Ina, dochter van D. en K. Staal, Mariastraat 85 Johannes, zoon van J. J. aan de Wiel en M. H. van Wijk, Eendrachtstraat 12 OVERLEDEN: P. van Ravens, 73 jaar, Huijsmansstraat 20 P. C. van Munster, 53 Jaar, Nassaulaan 75 Schippers, 90 jaar, weduwe van E. J. Staub, Nieuwe Haven 153 By of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af. en aankondigingen van het Gemeentebestuur, Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van M. van der Wel, alhier, om een verlof B voor dën verkoop uitsluitend van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de beneden-voorlocaliteit van het-perceel Lange Kerkstraat 16a. alhier; en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van het verlof bij hun College schriftelijk bezwaren kunnen worden inge bracht. SCHIEDAM 26 Mei 1937. Programma 5. Donderdag 27 Mei Keulen: 12,20 uur Symphonie-orkest. Brussel (Ned. taal); 1.30 uur. Omroeporkest. Parijs (Radio)2.20 Gramofoon. Diver sen: 2,504.50. Parijs (Radio)4.50 Zang 5.05 uur Gramofoon. Brussel (Ned. taal): 5.20 Omroepkleinorkest; 6.05 Kinder uurtje; 6.50 Gramofoon. Keulen: 7.05 Blaasconcert. Brussel (Ned. taal) 7.20 Gramofoon. Diversen: 7.508,20. Brussel (Ned. taal)8,20 Omroeporkest; 1010 Avondgebed; 10,20 Gesproken dagblad; 10.3011,20 Gramofoon, 11,2012.Diver sen. 4 >51».".. R. K. JONGEREN AFD. SCHIEDAM Naar wij vernemen hebben de leden van de Jongerenafd. van de R. K. Staatspartij afd. Schiedam, het plan opgevat hedenavond voor onze bureaux de uitslag der stemming te komen aanschouwen. Mochten zij in hun enthousiasme soms aanwijzingen van politiezijde ontvangen, zoo verzoeken wij hen aan die uitnoodiging de noodige aandacht te besteden om eventuali teiten te voorkomen. Na de bekendmaking der stemming voor onze bureaux gaan zij naar „Ons Huis" om daar de verkiezingsdagen te besluiten. ST. JOZEFGEZELLENVEREENIGING Door de onderafdeeling Schiedam I werd een tafel tenniswedstrijd gespeeld te Haarlem tegen O.T.S. van Haarlem III. Deze wed strijd wisten de Schiedammers te winnen en kwamen daardoor in het bezit van een lauwer- takje, uitgeloofd door den praeses van Haar lem III. Ook werd door de onderafdeeling D.O.S. deelgenomen aan de nederlaagwed strijden te Haarlem, uitgeschreven door de biljartclub K.E.T.S.; de gezellen brachten de Haarlemmenaars de grootste nederlaag toe en wonnen daarmede den len prijs. Tevens won een van de leden den len prijs voor de grootste gemaakte serie. Voor de gezellen was dit een prachtig succes. Aan elk der deelnemers werd een prijs uit gereikt. In klasse A was hoogste schutter: W. Peters, 2e J. Korpel, 3 Jac. Verspeek, 4 G. van Lindt. In klasse B le prijs B. Olst- hoom, 2 F. Olsthoom, 3 J. Poot, 4 H. v. d. Eijk. In klasse C: le prijs H. Nootenboom, 2 A. de Voogd, 3 N. van Beurden, 4 S. Bijl, Op de Vrije baan werd den eersten prijs gewonnen door J. Korpel met 295 p.; 2 F. v. d. Wildt 293 p.; 3 N. Lansbergen 293 p.; 4 H. de Lange 288 p.; 5 dr. Sauer 288 p.; 6 H. Peters 288 p.; 7 P. J. Lansbergen 285 p. In den tegelijkertijd gehouden bekerwed strijd wist de heer J. Korpel in klasse A 1 met 187 p. en F. Olsthoorn met 185 p. in klasse A II voor een jaar beslag op den beker te leggen. GEVONDEN VOORWERPEN Een reserve autoband en een reparatie doos van rijwiel. Inlichtingen bij de gemeente politie. Bij den heer Matthije, Breedstraat al hier eendoublé horloge. De Olympische kampioene kunstvliegen, die op 12 en 13 Juni deelneemt aan de Interna tionale Vliegdemonstraties op Waalhaven, de jonge Duitsche vrouw, Vera von Bissing, heeft in zeer korten tijd grooten naam ge maakt in het kunstvliegen. Zij is dan ook de leerlinge van den vroegeren Duitschen kam pioen Fieseler, een leerlinge, die haar leeraar alle eer aandoet. Vera von Bissing wier grootmoeder een Hoilandsche was, mevrouw van Capellen te 's Gravenhage is te Frankfurt aan de Main geboren. In 1929 begon zij zich in deze stad voor te bereiden voor het brevet, dat recht geeft op het besturen van sportvliegtuigen. Toen zij eenmaal goed met de luchtvaart had kennis gemaakt, werd deze voor haar niet alleen een sportieve ontspanning, maar werd het vliegen haar levensdoel. SCHIEDAM, 25 Mei. Aangekomen: m.b. Brenas, ledig van Londen om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 25 Mei. Vertrokken: Ned. mo torschoener Wim, naar St. Nazaire; Deensch m.b. Leise Maersk, ledig naar Rotterdam. PRESENTIE-WEDSTRIJD BURGER WACHT In de bovenzaal der Vergulde Valk werden de prijzen uitgereikt behaald op de gehouden Presentie-wedstrijd der Burgerwacht. De wed strijd heeft in alle opzichten aan het doel voldaan. Steeds waren, 13 weken lang, onge veer 50 schutters present. De prijzen beston den uit taarten, koeken, doozen bonbons enz. Verwacht wordt: Meest zwakke veranderlijke wind, gedeel telijk bewolkt, droog warm. weer, behoudens toenemende kans op onweer. De ruïne van het door brand verwoeste gedeelte van de Kon. Vuurwerkfabriek firma Schuurmans aan den Harlinger Trekweg bij Schenker Schans te Leeuwarden. Vera von Bissing. Overigens is Vera von Bissing in alle op zichten het type van de moderne sportieve jonge vrouw. Zij is in alle opzichten een all round sportbeoefenaarster, paardrijden, ski- loopen, zwemmen, tennis en hockey behoo- ren wel tot haar geliefste sporten, die zij alle met groote toewijding beoefent. Zeer onlangs heeft de Ligue Internationale des Aviateurs aan Vera von Bissing, wegens haar uitmuntende prestaties in het jaar 1936, de „Harmon National Trophy" geschonken, terwijl zij toen tevens tot levenslang eerelid van deze internationale organisatie werd be noemd. Wel een bewijs welk een zeer vooraan staande plaats zij thans in de internationale kunstvliegerswereld inneemt. Z. K. H. Prins Bernliard werd gisterenmiddag geïnstalleerd als Koninklijk Com ïnissaris van de Jaarbeurs te Utrecht. De aankomst van den Prins aan het Jaarbeursgebouw. IN de groote Doelenzaal werd hedenmiddag door den voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, den heer W. A. Engel- brecht, officieel geopend de „Ro- ba-to", de door de Nederlandsche Banketbakkers Vereen. af deeling Rotterdam georganiseerde tentoon stelling en vakwedstrijd van banket bakkerij, kbkerij en aanverwante Vakken. In tegenwoordigheid van tal van genoodig- den, die door den voorzitter van het Uitvoe rend Comité, den heer W. L. van Straaten, werden verwelkomd, werd de tentoonstelling hedenmiddag officieel geopend met de vol gende rede van den heer W. A. Engelbracht. Namens de Kamer van Koophandel en Fa brieken, aldus spr., is het mij een bijzonder genoegen u heden geluk te wenschen met de door u genomen stappen hier ter stede een tentoonstelling te houden op het gebied van banketbakkerij en kokerij. Hieraan zal door u een beoordeeling der hoedanigheid en be reidingswijze van inzendingen uit binnen- en buitenland verbonden zijn met uitloving van prijzen. De beroepen, wier beoefenaars aan deze tentoonstelling samenwerken, hebben door vele eeuwen heen, ook in onze stad, bestaan. Voor jong en oud, zoowel als voor rijk en arm, wer den versnaperingen geleverd, of werd luister aan den maaltijd, vooral bij feestelijke ge legenheden, bijgezet. De geschiedenis van 't Rdamsch gilde. Uit het broodbakkersbedrijf ontstaan, heeft het bedrijf der koek- en banketbakkers zich in Rotterdam in de tweede helft der zeven tiende eeuw van dat der broodbakkers geschei den, dat naderhand veelal onder den naam van brood-, koek- en pasteibakkersgilde bekend was. Uit twee ordonnantiën in 1719 „na voor- gaende Klokke-geluy van 't Raed-huys deser Stad gepubliceert" blijkt, dat toen in het zelfde groote gilde ook het Koeke-bakken en het Pastey-bakken uit elkaar gehouden wer den. Van de zes hoofdluyden van het gilde moest er een uit elk dezer groepen benoemd worden. De hoofdman trad tevens als keur meester op. Niemand mocht het Koeke-bak ken of het Pastey-bakken .exerceren", zooals de ordonnantiën luidden, tenzij hij de „Proeve" had gedaan. Niemand werd ook tot de Proeve toegelaten, die niet twee jaren hij denzelfden Meester binnen deze stad in de leer was ge weest. De Proeve bestond voor de Koeke-bakkers „in het prepareren van een oven op zijn be hoorlijke hitte en daar in te bakken dertig Schoonhovense Koeken, het stuk van een Stuyver mitsgaders op een deselve hitte een laeg van de beste lange Koeken met Confijt, het stuk van agt stuyvers, en drie lagen slegte lange Koeken, de eerste laeg yder Koek van vijf stuyvers, de tweede laeg yder van drie en een halve stuyver, en de derde laeg yder koek van twee en een halve stuyver. Ook voor de Pastey-bakkers was de proeve vastgesteld. Deze bestond „in het bakken van een Kalkoenpastey, ses duymen hoog, als mede van een Kartel-kop wel en na behooren ge- stoffeert en doorlugtig gesneden." Overgang naar vhj beroep. Het gildewezen, dat in ouden tijd aan de samenleving veel goede diensten heeft bewe- Da gelijks: Arena, variété-program, 2,15 en 8,30 uur, Zondag ook 5.15 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 27 Mei in: Grand: Drie handige meisjes (voor volw.)Luxor: Groote dwaasheden (volw.); Studio: Romeo en Julia (volw.); Lumière: Menschen met maskers (18 jaar); Colosseum: Brandend goud en Fientje Peters poste restante (volw.): Prin ses: Catharma de kleine en China Clipper (18 jaar); Corso: Krullekopje (18 jaar); Ci ty: Ik ben een vluchteling (volw.); Cen traal: Onder vreemde vlag (volw.): Thalia. De vliegende dood (18 jaar)Scala: Meisjes lyceum (volw.)Victoria: Onder het asfalt van een wereldstad en Wo die Lerche singt (18 jaar); Olympia: Het eiland der verlore nen (18 jaar); Ooster: De spion en Rubber (volw.); Cineac: Kroningsfilm en andere actualiteiten. Passage Theater: San Jockey-bloed (18 jaar). Schiedam. Francisco en zen, was tegen het eind van de achttiende eeuw in de steden zoozeer tot gesloten be rt rijfshuishoudingen verstard, dat de afschaf fing der gilden bij de Staatsregeling van 1798 vastgesteld, niet dadelijk ten uitvoer kon worden gebracht. Als „Voormalige gilden" bleven zij nog een aantal jaren voortbestaan. Onder Rutger Jan Schimmelpenninck, die zich tot taak gesteld had op economisch en financiëel gebied den Eenheidsstaat te grond vesten en daarin krachtig gesteund werd door den agent van financiën I. J. A. Gogel, werd een reglement ontworpen „houdende alge- meene bepalingen voor de Gemeente-besturen dezer Republiek", waarvan artikel 12 bepaal de, dat door geen plaatselijke politiereglemen- ten de vrije invoer, doorvoer, inkoop of ver koop van eenige inlandsche producten, be reide of onbereide waren, noch van zoodanige buitenlandsche goederen, wier invoer toege laten is, mocht worden belemmerd, verhin derd, bezwaarlijk gemaakt of aan bijzondere bepalingen onderworpen mocht worden. In het bijzonder moest ertegen gewaakt worden, dat de fabrikatien, bewerking, ver voering, opslag of aflevering van goederen, waren of koopmanschappen aan meerdere be palingen onderworpen zou worden „als het maintien van eén goede politie" gebiedend vorderde. Het ontwerp werd in December 1805 door Hunne Hoogmogenden aangenomen, waar mede het verouderde stedelijke gildewezen in beginsel getroffen werd. Met onverflauwde taaiheid trachtten de grootste steden niette min een deel der rechten voor de door hen voor de stedelijke welvaart onmisbaar ge achte instellingen te behouden, hetgeen tot de in Januari 1808 aangenomen wet leidde tot oprichting van Corporatiën in plaats van gil den. Met een patent in de eene hand en 50 in de andere kon een ieder opneming in een corporatie verlangen; alle waren mochten echter vrij in de Steden ingevoerd worden. In begin 1812 werden ook de belemmeringen in deze wet door den grooten invloed van Gogel, toen onder Napoleon Intendant de l'Intérieur de Hollande, buiten werking gesteld en een besluit uitgevaardigd, waarbij het uitoefenen van bedrijven in handel en industrie vrijge laten werd. Hoewel op het bakken en verkoopen van brood, op den invoer en het keuren ervan, alsmede op het malen van granen onder de regeering van Koning Willem I door B. en W. der Stad Rotterdam bepalingen werden vast gesteld, bleef de banketbakkerij tot de vrije bedrijven behooren. De instelling van toezicht op levensmiddelen in onze gemeente in 1893, de wet van 1913 tot wering van vleesch en vleeschwaren, die voor de volksgezondheid schadelijk zgn en de warenwet van 1918 beschermen de banket bakkerij min of meer tegen deloyale concur rentie. De weg naar nieuwe ordening. be in de vorige maand in werking getreden „vestigingswet Kleinbedrijf", regelen houden de betreffende het vestigen van inrichtingen, waarin eenige tak van detailhandel, ambacht of kleine nijverheid zal worden uitgeoefend, bevat de goede elementen uit het vervlogen gildewezen zonder tot verstarring der bedrij ven bg goede toepassing der wet te zullen leiden Aan de Kamers van Koophandel en Fabrie ken is de zeer verantwoordelijke taak opge dragen van het verleenen van vergunning tot vestiging van bovengenoemde inrichtingen, indien te haren geoege is aangetoond, dat aan bij algemeenen maatregel van bestuur vast te stellen minimum-eischen van credietwaar- digheid, handelskennis en vakbekwaamheid wordt voldaan. Onbeperkt zal een ieder, die aan de gestelde eischen voldoet, zich een po sitie in middenstandsbedrijven kunnen ver werven. Ontplooiing van energie zal niet ge remd worden, terwijl economische verspilling door ongeschooldheid uitgeschakeld wordt. In dien banketbakkersbedrijven zich zelf ook al niet direct onder de toepassing der wet zou den wenschen te stellen, dan zal deze toch in vele andere gevallen onder hare werking voor den afzet van hun waren in detailverkoop van nut kunnen zijn. SCHIEDAM, 26 Mei. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 16 per H.L. Spoeling. Spoeling ƒ1.201,30 (niet officiëel). De zeven moeilijke jaren, die Rotterdam achter den rug heeft, hebben in niet geringe mate ook op den omzet van de verschillende waren, die thans in deze zaal zullen worden tentoongesteld, gedrukt. Banketbakkersbe drijven, evenals industrieën van gebak, choco lade- en suikerwerken hebben door het ont zeggen van het verbruik van genotmiddelen, waartoe velen in alle kringen der samenleving zich genoodzaakt zagen, de productie sterker moeten inkrimpen. Dat de veerkracht in de bedrijven der ban ketbakkerij in onze stad niet verzwakt is, be wijst wel deze tentoonstelling. Gaarna spreek ik den wensch uit, dat zij den voorspoed in die bedrijven zal bevorderen, niet alleen ten dienste van stadgenooten, maar ook van het aantal bezoekers uit den vreemde, dat ge lukkig weer stijgende is. Moge ten slotte de afdeeling Rotterdam van de Nederlandsche Banketbakkersvereeniging de voldoening smaken uit een te behalen fi nancieel overschot een bijdrage, zooals zij zich voorstelt, te kunnen verleenen aan „herlevend Rotterdam". Delfsliaven's jeugd gaat defileeren. Ter gelegenheid van de sluiting der Pries ter-Novene op Zondag 30 Mei, zal de man nelijke jeugdbeweging voor Katholieke Actie uit de parochie St. Antonius Abt, dien dag defileeren voor de parochieele geestelijkheid. Aan dit défilé gaat een marsch door de pa rochie vooraf. De muzikale medewerking van het R.K. Harmoniecorps St. Laurentius is verzekerd. Tegen de steeds groeiende verguizing van de priesters zullen onze jongens en jongemannen naar buiten toonen hun trouw en aanhanke lijkheid. Het défilé vindt plaats ongeveer kwart na één uur voor de pastorie aan de Jan Kruvff- straat. De route van de marsch is als volgt: Vertrek te 12.30 uur van uit de Ros. Manz- Straat. Dan gaat het verder langs: Mathenes- serdijk, Groote Visscherijstraat, Schiedamsche- weg, Wattierstraat, Boschpolderplein, Ael- bregt Engelmanstraat, Spanjaardstraat, Schiedamscheweg, Havenstraat, Willem Buy- tewechstraat, Pieter de Hooghweg, Rochus- senstraat, Duysstraat, Nieuwe Binnenweg, Schiedamscheweg, Jan Kruyffstraat (défilé), Ros. Manzstraat. Gisteravond omstreeks kwart voor tien is brand uitgebroken op de eerste étage van pand 39 aan de Crooswijksche kade, bewoond door de familie C. Versnel. De bewoners wa ren afwezig. Het personeel van slangenwa gen 14 heeft onder leiding van brandmeester van Zaanen en hoofdman van Gunsteren den brand gebluscht met 2 stralen op de water leiding en de gummislang. Slangenwagen 15 werd in reserve gehouden: mede aanwezig waren de slangenwagens 10, 16, 12 en 47, als mede de motorreservewagen I. Personeel van ue afdeeling brandbluschmiddelen heeft onder leiding van opzichter de Keyzer voor verlich ting van het terrein zorg gedragen. Een woonkamer en de keuken op de eerste étage zijn vrijwel geheel uitgebrand. De oorzaak van den brand kon nog niet worden vastge steld. j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1