s \-Jml M-TMEER DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. mmBÊmkW fcisriiMlIJIEM STADSNIEUWS. 60sfe JAARGANG N0. 17877 DINSDAG 1 JUNI 1937 VIER BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAMT TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 -1 AMBTENARENGERECHT. de verdediger aan het woord „VOOR GOD". DIPLOMA ZWEMMEN WERKLOOZENCURSISTEN. veertienda'agsche kerk- NAKAARTEN. DE SCHIEDAMSCHE BURGERWACHT. NOTEERING MOUTWIJN EN J SPIRITUS. De aBONBNMENTSPRXJS van de NIEUWE SGHIEDAMSCHE COURANT bedraagt trancq bij vooruitbetaling: per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand f 1,10 per drie maanden f 3.—, bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regeis 1.55. elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief, Liefdadigheidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en famlliet>erichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedbmsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt: ƒ3.000 bij levenslange invaliditeit; ƒ2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; ƒ1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; ƒ250.- voor het verlies van een een hand, een voet of een oo«; ƒ100— voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.— voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies voor de voorste twee leden van alle vingers; ƒ50- voor het ver ies van een vo e ig i van een duim of voor bet verlies van twee leden van een wijsvinger; ƒ25.- voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm of bovenbeen, onderarm of onderbeen, ni.se j sleutelbeen of enkel; 10.voor één lid of twee leden van een anderen vinger. Allds volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. f. i (Vervolg), Na de schorsing vangt mr. M. M. van Vel- zen, wethouder van Schiedam, zijn pleidooi voor klager aan, met een woord van hulde aan de leiding van den president in deze zaak. Pleiter zal het beleid van de politie hier niet ter sprake brengen. Dat zal in een ander college moeten gebeuren. Het hart van de kwestie is de brief van 10 December 1936, waarin het hoofd van de politie aan klager kenbaar maakt, dat hij niet beschikt over de geschiktheid om bij de politie te dieiien. Die brief was pijnlijk voor klager, maar ook pijn lijk voor den burgemeester, die hem moest schrijven en pleiter is den burgemeester dank baar, dat hij het mogelijk gemaakt heeft deze zaak aan den onbevooroordeelden rechter voor te leggen. Voor het Ambtenarengerecht gaat het alleen om de vraag of het verleende ont slag rechtmatig is. In deze zaak zijn niet minder dan 12 processen verbaal uitgebracht. Als men zooveel processen verhaal noodig heeft om een zaak goed te praten, dan staat die zaak zwak. Nooit heeft er één vlekje op klager gerust, nooit is hij in conflict geweest met zijn su perieuren en toch heeft hij onder verschillen de superieuren gewerkt. Daarom is de aan dacht van het hooger politiepersoneel zoo sterk op deze zaak geconcentreerd, omdat het ge voelt, dat wat vandaag klager overkomt, hen morgen treffen kan. Pleiter staat hier zwak, omdat hem de beste getuigen, den commis saris Ellenberger, den burgemeester Stule- meijer en den agent Hoek, door den dood ontvallen zijn. Zij zijn de hoofdgetuigen, op wie klager dikwijls een beroep heeft moeten doen. De verdenking van handelingen in strijd met de Vuurwapenwet is de grondtoon, die door deze procedure speelt en toen men zag, dat die verdenking geen houvast bood had men het er bij moeten laten. Pleiter wr,st hier op het overdrevene vt.n de Vuurwapenwet, die in art. 10 voorschrijft de verplichting tot in levering van wapens en de vernietiging daar- va-n. Inderdaad had klager verstandiger gedaan, wanneer hij die bedragen niet had aangeno men. Men kan nu eenmaal niet 'voorzichtig genoeg zijn, maar als men in dit systeem is opgevoed, komt het dan te pas, dat men op een dergelijke manier wordt belasterd? Plei ter stelt er dan ook een eer in klager zijn eer terug te geven. Hier had een verzoek moeten worden ge richt tot de rijkspolitie. Of de processen verbaal alle betrouwbaar zijn? Pleiter wil aannemen, dat ze alle te goeder trouw zijn, maar als klager geen rechtskundigen bijstand had gehad, dan zou 't Ambtenarengerecht toch op een dwaalspoor zijn geleid. Indien de heeren Ellenberger en Stulemeyer nog geleefd hadden, dan zou een en ander niet gebeurd zijn. Men is er van uitgegaan, dat aan klager wel wat mankeeren zou. Toen men met de Vuurwapenwet niet verder kwam is er proces verbaal op proces verbaal ge volgd. De burgemeester heeft zelfs met een strafvervolging gedreigd, als klager geen ont slag nam. Op 12 November is de inspecteur Blomsma in de zaak gekomen en toen is men begonnen met het maken van de saus. Het siert dezen inspecteur, dat hij als getuige heeft verklaard, dat klager geen slecht politie man is. 111 aar dat getuige in de opvatting van de corpseer staat aan de zijde van den commissaris. Jammer is het echter, dat hij op 12 November ineens begonnen is met het spuien van dingen, die M jaar geleden gebeurd ^Er is aanmerking op gemaakt, dat pleiter als wethouder, klager heeft willen verdedigen, maar pleiter, die er van overtuigd is, dat kla ger zich niets te verwijten heeft, 20u 2ijn zelfrespect zijn kwijtgeraakt als hg kIager niet geholpen had. Aan het Ambtenarenge recht is nu de taak te beslissen of klager ge- "a "hi(7S worden. Wordt het o„ts„s vernietigd, dat adviseert pleiter klager om niet terug te keeren in den Schiedamschen politiedienst, maar dan zal toch bereikt zijn, dat uiteindelijk een uitbetaling zal volgen en pleiter zal een net gezin dan voor stempelen hebben behoed. Klager kan naar het inzicht van pleiter voor het forum treden. Zijn huwe lijksleven is zonder smet en hij heeft alle eigenschappen van een goed mensch. De burgemeester spreekt De burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, die namens de gemeente verweer voert, brengt ook hulde aan de leiding van den president. Pleiter zegt, dat deze zaak niet alleen onaangenaam is voor klager, maar ook- pijnlijk voor hem, die de beslissing moest nemen. Was het maar een opzienbarend feit geweest, waaraan klager zich had schuldig gemaakt. Dan ware de beslissing heel wat gemakkelijker geweest, maar thans heeft men de vraag te beantwoorden of klager in de huidige omstandigheden thuishoort op een vooraanstaande plaats in het politiecorps. Toen pl. in Juni 1935 als burgemeester optrad, had hij reeds gehoord, dat het met het politie corps niet zoo goed in orde was. Bij zijn op treden heeft de nieuwe commissaris van politie duidelijk naar voren gebracht, dat hij een rechtvaardig chef zou zijn, maar dat hij strenge tucht wenschte. In de volgende maan den heeft de commissaris herhaaldelijk over de politie gerapporteerd, waarbij gewezen werd op fouten van mannen, die niet gehand haafd konden worden en op de noodzakelijk heid van uitbreiding. In den zomer vernam pleiter tot zijn genoe gen, dat de verstandhouding tusschen den com missaris en klager wel goed was, maar in het najaar kwam de commissaris met de on aangename mededeeling, dat de agent Hoek wist te vertellen, dat klager hem de helft had aangeboden van de winst op vuurwape nen. Er is toen een onderzoek gelast, dat zo voorzichtig mogelijk moest worden ingesteld. Dat onderzoek is zooveel mogelijk door den commissaris geleid, maar waar het hier een afspraak gold met anderen om te handelen in strijd met ambtsplicht en corpseer, was het noodzakelijk dat ook iageren werden gehoord. Pleiter heeft urenlang met klager gesproken, waarbij pleiter hem er op gewezen heeft, dat de bedoeling was den ouden geest te doen ver dwijnen, die nu door klager weer werd aange sterkt. Er zijn ten slotte maar twee gevallen gebleken, die ten laste gelegd konden worden, maar er waren h^?i v/rt meer gevallen, die er op wezen, dat ondanks het nieuwe regime de oude l(jn toch werd doorgetrokken. Trou wens van een doortrekken van de oude l(jn is geen sprake, want men heeft meer gevallen gevonden, waarbij de verkoopssom in het ge heel niet genoemd werd. Het meerdere ge. dat voor de vuurwapenen werd gemaakt, kwam dus niet ten goede aan de politie, maar het kwam in den zak van den hoofdinspecteur. Pleiter geeft toe, dat het winstbejag niet groot is geweest, maar het gaat hier ook om de mentaliteit, die uit de handelingen spreekt. Dat de hoofdinspecteur ook onbetrouwbaar is, blijkt uit de kwestie van de monsteringen en uit de omstandigheid, dat als klager in het nauw zit hij dingen zegt, die niet in overeen stemming zijn met de waarheid. Wetende, dat men met een decadent po litiecorps te doen heeft, heeft pleiter niet de verantwoording op zich durven nemen een ontbindenden factor in dat corps te hand haven. Dit geval spreekt niet tot het publiek, maar men heeft hier te doen met een stil gif, dat in het corps ingespoten werd buiten den com missaris van politie om. Alles geschiedde te gen den geest en letter in, alles in het ge heim, wetende, dat het de goedkeuring der chefs niet zou wegdragen. Klager's verhou ding met den oud-agent, met den overleden agent en met het publiek was verkeerd. Op die wijze kon een decadent corps niet worden opgeheven. Zoo zou de mentaliteit terugkeeren waarvan de moord op den heer EUenberger het gevolg is geweest. Moet de burgemeester de hoofdpersoon in die mentaliteit handhaven? Wat moet men daarvan verwachten, als men ondanks alles die handelwijzen zich ziet voort zetten en wanneer de betrouwbaarheid zoek raakt Pleiter wil niet tegenspreken, dat kla ger 'goede eigenschappen heeft, maar daar gaat het hier niet om. In zijn algemeene ge dragingen had klager iets, dat verderfelijk voor het corps moet worden geacht. Na de dupliek werd nog behandeld de par- Reel. 16424S 15 Vanaf heden zullen de brochures enz., die vanwege de „Voor God-actie" verspreidt wor den verkrijgbaar zijn te Schiedam aan de St. Jozefgezellenvereeniging, Nieuwe Haven 117, alwaar een depot is gevestigd. Bestel lingen kunnen vanaf heden aan dat adres geschieden. Door de leden van de mannelijke jeugdbeweging voor Kath. Actie in de parochie van St. Antonius Abt te Rotterdam werd Zondag gedefileerd voor de parochiegeestelijkheid ter sluiting van de Priesternovene. Het uittrekken van den stoet voor een marsrlt, welke aan het défilé voorafging. lementsbrief van wijlen den heer H. Stule- meijer waarin deze klager prees als een uit stekend politieman en hem voordroeg als commissaris in plaats van den overleden com missaris Ellenberger, de heer Stuiemeijer meende, dat het, gezien het gebeurde, mis schien beter zou zijn iemand buiten het corps te benoemen. De uitspraak wordt tenslotte bepaald op 21 Juni. Gistermiddag hebben in het Sportfondsen- bad ruim 40 cursisten van de ontwikkelings cursussen voor werkloozen het diploma be haald. Om ongeveer kwart over één nam Dr. Smit, leider der cursussen het woord en Wees op het groote nut van zwemmen, spe ciaal wees spr. op de Zondag j.l. droevige verdrinkingsongevallen van twee Schiedam- sche jongens (een in de Poldervaart te Kethel en één in de Maas nabij Maassluis) hetgeen voorkomen had kunnen worden in dien de jongens goed hadden kunnen-zwem men. Verder dankte spr. het bestuur van het Sportfondsenbad dat de cursisten op een goedkoope manier in de gelegenheid stelt het zwemmen te leeren. Hierna dankte de bedrijfsleider, de heer Putto, namens het bestuur den heer Smit voor zijn waardeerende woorden en werd met het zwemmen begonnen. Nadat allen de proef hadden afgelegd, zijn er eenige spelletjes afgewerkt, zooals peen- happen, touwtrekken, onder water zitten en een estafette voor dames en heeren. Nadat deze spelen tot aller genoegen wa ren volbracht heeft dr. Smit met een toepas selijk woord de prijzen bestaande uit prac- tische geschenken uitgereikt. Hierna reikte de heer Putto de diploma's uit. CONCERTEN. In de Groote Kerk zullen, aanvangende Donderdag 10 Juni veertiendaagsche kerk- concerten gegeven worden. Het eerste cnocert, dat op 10 Juni gege ven wordt, vermeldt werken van Handel, Bach, Pergolese en Franek. Medewerking verle-enen mevrouw G. StotynMolenaar, sopraan, mevrouw Lini Schroder, alt, Jaap Stotyn, hobo, en A. C. Schuurman, orgel. In „Voorwaarts" kwamen verschillende citaten voor uit de verschillende op- en aan merken die diverse bladen piaakten over de verkiezingsuitslagen in Schiedam: „Voor waarts" schrijft als volgt: De R. K. Nieuwe Schied. Crt. is over de winst van de R. K. Staatspartij niet bijster te spreken. Zij heeft 't wel over een „vaste burcht" „waar geen bres in te krij gen was", maar veel verder komt ze niet. Wij waren juist wel goed te spreken! Dat „Voorwaarts" de waarde van de één heid na de verkiezingen niet begrijpt of wil begrijpen, laat ons koud. „Een vaste brucht" ia een eenvoudig' gezegde, echter van zeer groote beteekenis, vooral als het gebruikt wordt als hier, waarmee wij te kennen gaven, dat „Roomsch Schiedam" de Staatspartij niet den rug heeft toegedraaid, doch mede heeft gevochten om drie zetels Kamerwinst te hel pen boeken en de „vaste burcht" in de Tweede Kamer te brengen op niet minder dan 31 zetels! De grootste partij in den lande! Dan citeert het blad nog over hetgeen wij schreven: Het zal deze „stap voorwaarts" wel zijn, welke de feestvreugde van onzen Katho lieken collega heeft getemperd. Immers het is heel wat, dat de S.D.A.P. bij de afgeloo- pen verkiezingen sinds jaren veel meer stemmen behaalde dan de R. K. Staatspartij. Men kan daarom ook niet meer van „Rooms Schiedam" spreken, althans niet in poli- tieken zin. Onze vreugde uiten wij op andere wijze dan wanneer we nuchter een korte verkiezings beschouwing houden. „Voorwaarts" kan daarover gerust zijn. Zij kan onze stemming reeds wel indenken toen we vernamen dat er drie Katholieke kamerzetels bij zouden komen! Wat de „roomsheid" van Schiedam betreft daarover schijnt „Voorwaarts" het ook al be nauwd gehad te hebben. Dat wisten we nog niet. „Roomsch Schiedam" zal zich echter aan de ontkenning door „Voorwaarts" niets gelegen laten liggen, doch rustig de „roomsch- heid" voortzetten. Zooals b.v. „protestantsch Schiedam" haar richting zal volgen! 't Is maar een kwestie van aanvoelen, „Voorwaarts!" Over het Roitterd. Nieuwsblad schrijft Voorwaarts" Het „Rotterdams Nieuwsblad" geeft geen beschouwing. Daar is het nu eenmaal geen krant voor. Zij wijdt wel aandacht aan de uitslagendienst, die inderdaad goed ver zorgd was, maar „Om half 12 kwamen de eerste kies kringen door en om 4 uur er stonden nog steeds drommen mensen, die hele, soms zeer diepzinnige politieke debat ten opzetten, te wachten enz." schrijft het Nieuwsblad. Het is lichtelijk overdreven „dat om vier uur" enz. Om twee uur zagen wij haast geen sterveling meer voor de krantan- bureau's! Intussen, we gunnen ieder diertje zijn pleziertje Laten we dan hier uiteindelijk nog eens uitdrukkelijk verklaren, wellicht ook ten ge- noege van „Voorwaarts dat de R. K. Nieuwe Schiedammer nagenoeg volkomen tevreden is met de uitslag door de houding van de R. K. itiezers van Schiedam. Moge „Roomsch Schiedam" over twee jaar minstens weer zóó stemmen! WIELRENNEN Zondag hebben een negental leden van de Pedaalridders deelgenomen aan de Grasbaan- wedstrijden te Geervliet. Aan de koppelkoers werd door een 8-tal koppels deelgenomen. M. VerbruggeE. Muller plaatste zich no. 1 en M. StigterJ. Thijsse op 2 renden zich no. 2. In de team-wedstrijd, waaraan door een 4-tal vereanigingen werd deelgenomen, plaats ten zich Verbrug'ge, Muller, Thijsse en Stig ter zich no. 2. Aan de klassementsrace werd door een 15-tal renners deelgenomen, Bar- zalag werd tweede. Zondag a.s. rijden een 8-tal leden in de ronde van Prineenhage. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijn lijk enkele regenbuien in het Noorden, in het Zuiden weinig of geen regen, iets koeler. IIET SCHINKELBAD AFGEBRAND. Zaterdagavond heft een felle brand het Schinkelbad te Amsterdam vrijwel geheel verwoest, (Tijdens den brandf waarvan de vlammen op verren afstand zichtbaar waren •s. V. V.-ATHLETIEK Zaterdag j.l. nam SVV deel aan de estafette langs Delft, bestaande uit de volgende afstan den: 1000 M„ 800 M„ 400 M., 600 M., 1500 M. en 200 M., ©en totale afstand dus van 4500 M. SVV wist wederom voor de derde maal in successie de eerste plaats te bezet ten in den tijd van 12 m. en 22,6 sec. en daar mede den wisselbeker definitief in bezit te nemen. De voorsprong op no. 2, DHC in dit geval, bedroeg plusminus 250 M„ die een tijd noteerde van 12 min. 56,2 s. De winnende ploeg bestond uit de volgende loopers: J. Walbeek, D. de Boer, P. van Einden, W. van Noortwijk, P. Krüse en A. J. van Gent. SVV zSl dit jaar wederom een meerkamp voor junioren en senioren organiseeren, bestaande uit de volgende nummers: Op 18 Juni 80 M. hardloopen en hoogsprin gen m.a. voor junioren, 25 Juni 100 yards senioren, vertrappen links en rechts junioren; hoogspringen m.a. senio ren en 300 M. junioren. 2 Juli: 200 M. junioren, kogelstooten senio ren, dribbelen 1. en d. en 800 M, senioren. 9 Juli: 80 M. hindernisloopen junioren, 200 M. senioren, kogelstooten junioren, discus werpen senioren. 16 Juli: doeltrappen 1. en r. junioren; speer werpen senioren, balingooien junioren en 1500 M. senioren. 23 Juli: hoogspringen z.a, jr., verspringen m.a. Sr., speerwerpen Jr., verspringen z.a. Sr. en series 400 M. Jr. 30 Juli verspringen m.a. Jr., hoogspringen z.a. Sr., verspringen z.a. Jr., 400 M. Sr., 400 M. finales Jr. en 3500 M. hardloopen voor voetballers. Op 20 Juni is er een duel-meet tegen Sport club Rotterdam, welke zal aanvangen des morgens 11 uur. Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 3 Juni in: Grand, Massa-justitie (18 jaar); Studio: Romeo en Julia (volw.)Thalia: De humane bruut (18 jaar); Capitol: De getemde draak en ln de laatste minuut (18 jaar); Prinses en Corso. Moulin rouge en Marinella (voor volw.); Colosseum: Het dubbele paspoort en Witte broodsweken (voor volw.); Olympia: Het eiland der verlorenen en Geheime speurder (18 jaar); City en Centraal: De lachende vrij buiter en Politie (18 jaar); Luxor: De kroon getuige (voor volw.)Ooster: Ons is niets te dol en De sprong in het geluk (v. volw.); Corso: Marinella (voor volw.); Scala: Char lie Chan in de opera (voor volw.)Cineac: Actualiteiten. Tentoonstellingen: Studio: werken van Court Veldkamp, Henk de Vos en Has Timmer. Gebr. Koch, Noordblaak 23: werken van J. C. van de Wetering do Rooy (tot 1 Juni). Rotterdamsche Kunst kring: schilderijen, teekeningen en modellen van Jan van der Heyden (tot 7 Juni). Schiedam. Passage-theater: San Francisco en Jockey- bloed (18 jaar). D. S. W. ER OP UIT. Zondag is de w. s. v. De Schiedamsche Wandelaar met twee touringcars naar Bus- sum geweest om aldaar aan den Comenius- marsch deel te nemen. Niet minder dan 45 groepen deden aan dezen wedstrijd mee, doch de Schiedammers wisten buiten den groeps- prijs tevens beslag te leggen op de lsten prijs voor de grootste groep zonder uitvallen. Vorig jaar is een groep burgerwachters ge oefend en als mobiel vendel georganiseerd en in uniform gestoken. Commandant werd de heer J, van Veen. Thans is een aanvang gemaakt met de oefe ning van een tweede contingent burgerwach ters, welke oefening staat onder leiding van den sergeant majoor van de mariniers Jore. De oefeningen worden gehouden op het ge meentelijk sportterrein aan den Havendijk op Maandag- en Vrijdagavond. JAARVERGADERING HERMES D. V. S. In de bovenzaal van Hotel Beijersbergen heeft de C. en F. C. Hermes D. V. S. haar jaarvergadering gehouden. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal se niores toegenomen was, maar, evenak' bij an dere vereeniging'en de adspiranten in aantal verminderden. De penningmeester deelde in zijn verslag mede dat er een batig saldo was. De kas- commissie verleende hem decharge. Wegens drukke werkzaamheden heeft de heer J. de Hoed, tweede secretaris moeten bedanken als bestuurslid. Zijn plaats werd ingenomen door den heer H. Portheine. Den heer de Hoed werd dank gebracht voor het vele werk dat hij voor Hermes D. V. S. in zijn kwaliteit van bestuurslid en lid der elf talcommissie. In de elftalcommissie van den K. N. V. B. werd gekozen de heer van Geerenstein, die de functie van secretaris zal vervullen, even- in de commissie - van den R, V. B. AANRIJDING. Hedenmiddag had op den hoek Ooievaar- steeg en Boterstraat een aanrijding plaats tus schen een vrachtauto geladen met melkbussen en een personenauto. De laatste reed in de richting Groote Markt Boterstraat en werd ter linkerzijde aange reden door de uit de Ooievaarsteeg komende vrachtauto waardoor de luxe auto op het trot toir werd gedrukt voor het pand van bak kerij v. d. Meer. Beide auto's werden ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 1 Juni. Gedurende de maand Mei kwamen alhier binnen 78 stoomschepen 1 motorschoener en 1 walvischvaarder tegen 65 stoomschepen en 1 oorlogsschip in Mei 1936. SCHIEDAM, 31 Mei. Aangekomen Noorsch m.s. Marina, ledig van Londen; Roemeensch s.s. Siretul, ledig van Rotterdam, beide om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 31 Mei. Vertrokken Zuid-Sla visch s.s. Plavnik, ledig naar Rotterdam; Eng. m.s. Athelqueen, ledig naar Caripito (Venezuela)Amerikaansch s.s. Wacosta met stukgoed naar Mobile. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond; 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half II repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal bewerkersbond „SL Eloy", gebouw: R. K. Volksbond, lederen Dinsdag repetitie jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gein, Tooneelvereemging „Aibercüngk Thijm", R. K. Volksbond, nalf 9. Esperanto-cluD „La geanikoj de la verda stelo", lederen Dinsdagavond halt 9 les en clubavond, Broederschool, Warande. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereenigmg „Inter Nos", café De Sein- post. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereenigmg Schiedam's Mannenkoor .Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio, Lange Haven 55. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeeiingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V, Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagmorgen van nali 10 tot half 12 afhalen van kleeding m de St. Theresiavereeniging in den R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezmg voor leden der Schiedamsche locale Gezellenver- eeniging onder leiding van den eerw. Praeses in °°ebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia, R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond half 8, Boven zaal R- R- Volksbond, Clubavond K.J.M.V. Eiken Vrijdagavond 8.30 repetiie R. K. mannenzangvereeniging St. Caecilia, R. K, Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond van 7.30—9.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St. Franciscusgroep. Iedereen Zaterdagavond Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behang gers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5.30 tot 8.30 'uur zitting van het bestuut Gelegenheid tot aanmelding van leden. Woensdag 2 Juni. Jaarvergadering retraitefonds St. Clemens, 8,15, R. K. Volksbond. (Zie vervolg Stadsnieuws Pag. Blad), 2, Eerste SCHIEDAM, 1 Juni. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn, 46 pet. 16 per H.L, Spoeling. Spoeling 1,20—1,30 (niet officieel^ j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1