ïduard Flipse en het Philharmonisch. GRAVIN MARITZA DONDERDAG 17 JUNI 1937 DE PATRIA-AFFAIRE Mr. F. Kokosky aan het woord. Aanbieding van een muurschildering door de Stichting Erasmus. Het contract met den K.R.O VELE JURIDISCHE DUBIA, ZEGT DE VERDEDIGER. Ik stel er een eer in voor uw omroep te mogen werken, omdat ik weet dat mijn iverk voor honderd procent waardeering zal vinden". ROTTERDAM ALS MUZIEKMILIEU: TORNOOI TENNISPARK PLASWIJCK JUBILÉ VOOR DE ZWEMMERS. ter zijn beslissing heeft gegeven. Pleiter blijft bij zijn meening, dat men niet kan zeggen, dat H. toen de juridische adviseurs hem gezegd hadden dat de volstorting op goede wijze had plaats gehad wist, dat de vol storting niet had plaats gehad. Of de recht bank achteraf uitmaakt, dat de volstorting niet heeft plaats gehad, doet niet af aan de om standigheid, dat H. op 30 Juli niet beter wist, op gezag ook van de juridische adviseurs, dan dat de volstorting had plaats gehad. Het opzet bestond niet. Met de volstorting heeft ver dachte H. niets te maken. Deze geschiedde door mr. Struycken als trustee van alle aan- deelen. Ook van een opzettelijk valsche boe king is geen sprake. Men heeft gemeend dat de aankoop der aandeden A. M. op deze wijze kon en mocht boeken. Pleiter persisteert bij zijn conclusies en laat in vol vertrouwen de zaak aan het oordeel van de rechtbank. In het Erasmiaansch Gymnasium aan den Wytemaweg heeft gisterenmiddag de offi- cieele overdracht plaats gehad van een muur schildering in het trappenhuis, welke muur schildering een geschenk is van de stichting Erasmus. Zooals destijds is medegedeeld was er met medewerking van de Rotterdamsche beeldende kunstenaars een prijsvraag uitge schreven, welke gewonnen werd door P. C. v. d. Wilt, een jongen Rotterdamschen kun stenaar. De aanbieding ging gepaard met een korte plechtigheid, waarbij o.m. tegenwoordig wa ren de burgemeester mr. P. Droogleever For- tuyn, de wethouder van onderwijs J. B. J. Ratté, mr. H. C. Hintzen, voorzitter van de stichting Erasmus, dr. H. Burgerhout, presi dent-curator van het Gymnasium, de direc teur dr. M. J. Pattist, de schilder P. C. v. d. Wilt, enkele vertegenwoordigers van de stich ting tot behartiging van de belangen der Rotterdamsche beeldende kunstenaars, eeni- ge leeraren en enkele leerlingen. Namens de stichting Erasmus voerde aller eerst het woord de heer mr. H. C. Hintzen, die zeide dankbaar te zijn v de groote medewerking, die men had ondervonden bij het uitschrijven van de prijsvraag. Unaniem had de jury uit de 29 inzendingen het ont werp van van der Wilt aanbevolen, die een gelukkig resultaat heeft weten te bereiken. De vier tafereelen uit de Ilias zullen on getwijfeld de liefde voor Homerus bij de leerlingen doen toenemen. De vier wandschilderingen droeg spr. ten slotte aan den burgemeester over, die na mens het gemeentebestuur de schoone gift gaarne heeft' aanvaard. Het verheugde spr., dat de stichting Erasmus bij het aanbieden van dit geschenk tevens de kunst heeft ge steund. Na den schilder te hebben dank ge zegd voor hetgeen hij had gepresteerd, droeg de burgemeester de muurbeschilderingen over aan de zorgen van rector en curatoren. De president-curator, dr. H. Burgerhout, noemde het geschenk om verschillende rede nen zeer sympathiek. Vooreerst beschouwde spr. het als een familie-geschenk en hij noem de de wijze waarop het cadeau was tot stand gekomen zeer prijzenswaardig. Hadden wij de beste verwachtingen van het ontwerp van den schilder, de uitvoering heeft die ver wachtingen nog verre overtroffen. Spreker wenschte den jongen Rotterdamschen kun stenaar van der Wilt dan ook hartelijk geluk met het bereikte resultaat, dat volkomen past in de sfeer van het gymnasium en ein digde zijn toespraak met zijn grooten dank te betuigen jegens de stichting Erasmus. I De con-rector dr. R. Jacobsen, heeft hierna de beteekenis van de wandschilderingen toe gelicht, waarmede de plechtigheid werd be ëindigd. Dupliek van mr- Oskam. Mr. Oskam merkte in zijn dupliek op, dat het obligo öf nog bestaat öf op juiste wijze is teniet gegaan, zoodat te dien aanzien geen bedrieglijke bankbreuk kon plaats hebben. Pleiter handhaaft zijn bezwaar tegen de dag vaarding. Dat men met zijn tweeën iets zou kunnen verduisteren wat één van hen onder zich heeft, kan er bij pleiter niet in. Simons en Van Zevenbergen staan daarbij aan plei- ter's kant. De verdachten hebben het laatste woord. Dr. L. sluit zich geheel aan bij de woorden van zijn verdediger. Hij wil alleen nog onder- streepen dat hij zich nooit bewust is geweest, iets kwaads te hebben gedaan. Verdachte H. zegt dat zijn leven een voor beeld van ijver en plichtsbetrachting is ge weest. De ellende van de laatste jaren heeft hij alleen kunnen dragen, doordat hij zich in dienst gesteld heeft van de lijdende mensch- heid. Als hij zich schuldig voelde, dan zou hij dit niet kunnen doen. Hij heeft het beste gewild, maar hij heeft gefaald, misleid als hij is door anderen. Verdachte heeft vertrouwen in de uitspraak, die hem zal rehabiliteeren. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 30 Juni. Heden herdacht de heer G. van der Made, chef van de afdeeling magazijn en pakhuizen, zijn 40-jarig jubilé bij de N.V. Handel Mij- R. S. Stokvis Zonen alhier. In de directie-kamer werd de jubilaris toe gesproken door den heer Louis Stokvis na mens de commissarissen. Door verblijf in het buitenland was de president-commissaris de heer Felix Stokvis verhinderd. Vervolgens werd de heer van de Made op de groote binnenplaats in het bijzijn van na genoeg het geheele personeel gehuldigd en daarbij toegesproken door den heer J. van Randwijk, directeur, en door den heer H. L. Fagel, namens het kantoor- en magazijnper- soneel. De heer Van de Made ontving de gouden medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau en namens het personeel werden hem fraaie geschenken aangeboden. Gisteren herdacht de heer A. P. Swinkels, portier bij het Gemeentelijk Havenbedrijf, afd. Handelsinrichtingen den dag, dat hij voor 25 jaar zijn werkzaamheden in genoemd bedrijf aanving. De temperatuur van het water in de open bare zweminrichtingen bedroeg heden 68o Fahrenheit.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2