m A S"* HOLLAND-CHINA HANDELSCOMPAGNIE. RECHTSWEZEN. HILLEGERSBERG. VLAARDINGEN. U 154 entsTÏ2 Pot7aart'25 STZ SCHOONHOVEN. ZATERDAG 19 JUNI 1937 4 Winst 1936 ƒ210.577 (v.j. verlies ƒ102.237). ORGELVOORDRACHT J. BESSELAAR Jr. !zJ Li IN DE DELFTSCHE POORT. BURGERLIJKE STAND. DE UITVOERING VAN HET AUBADEKOOR. EERSTE LUSTRUM R.K. KINDER UITZENDING. LUCHTVAART. SCHOOL VOOR ZWEEFVLIEGEN TE TEUGE. f... Aan het jaarverslag der Holland-China Han delscompagnie over 1936 ontleenen wij het volgende: De binnenlandsche politieke toestand heeft in deze periode wederom verbetering onder gaan, hetgeen vooral merkbaar is in de homo geniteit in den land. De smokkelarij had een hoogst nadeeligen invloed op den bonafiden buitenlandschen in- voerhandel. Tegen dit euvel gaat de regeering door, drastische maatregelen te nemen. De regeering is er in geslaagd den natio- nalen dollar sedert de nationaliseering van het zilver in November 1935, op peil te hou den. De koers heeft in 1936 te Shanghai slechts gefluctueerd tusschen 1/2% en l/21!,/32- Het is bedroevend, dat ondanks al deze gunstige factoren, de invoerhandel van Neder land nog eenigszins achteruit is gegaan. Die van Indië daarentegen mocht een verbetering aanwijzer^ Onze eigen cijfers waren gunstiger dan in het voorafgaande jaar, hetgeen in de resul taten tot uitdrukking komt. Intusschen is het te betreuren, dat door ver schillende regeeringsmaatregelen, zoowel in China als in Europa, de handelsfirma's be lemmeringen ondervinden, die het onmogelijk maken met eenige zekerheid een meening te vormen, hoe het verloop der China zaken in de toekomst zal zijn. Door de devaluatie van den gulden hebben wij een bate gekregen op ons pondenbezit, waardoor wij een deel terug ontvingen, van het indertijd geleden zware verlies bij de devaluatie van het pond sterling. De per 31 December 1936 uitstaande debi teuren hebben intusschen grootendeels aan hun verplichtingen voldaan. De per 31 Dec. uitstaande traites tegen producten werden af betaald. De per genoemden datum nog te ver rekenen opbrengsten van producten werden bijna geheel met China afgerekend. Het be drag onder het hoofd crediteuren werd intus schen reeds geheel voldaan. Van de reserve op uitstaande debiteuren k 30.000 hebben wij een bedrag van 2544 noodig gehad voor dekking van geleden ver liezen. Het daarna resteerende saldo k 27.455 werd aan de winst toegevoegd. Het jaar sluit met 'n batig saldo 210.577 (v.j. verlies 102.237), waarvan in mindering komt het verlies per 31 Dec. 1935 k f 201.086. Het overblijvend batig saldo èi 9.491 wordt naar nieuwe rekening overgebracht. Het on verdeeld dividend-saldo blijft onveranderd 4.793. Bij de sluiting werden sterling-posten gewaardeerd op den koers van 31 December, zijnde 8.96. Als men eenigen tijd den organist der Groote Kerk niet heeft gehoord en men hem dan weer opnieuw zijn orgel hoort bespelen, komt des te sterker tot uiting welk een uit stekend organist J. H. Besselaar Jr. is. Niet alleen technisch, maar bovenal kunstzinnig en meesterlijk van kleur en klank. Een prachtig orgel als dit biedt den orga nic; ongetwijfeld alle mogelijkheden, maar hij moet ze ook weten te ontdekken en op te speuren, waarvoor smaak en gevoeligheid eerste vereischten zijn, om registers en tinten zoo te kleuren en te combineeren, dat zij steeds verantwoord zijn en ook steeds wisse lend van uitdrukking. En dit juist maakt Besselaar tot een organist van bijzondere kwaliteit. Hoe wist hij bijv. in de begeleiding van Handels Sonate IV voor viool en orgel, de steeds met zachte registers gespeelde orgelpartrj te varieeren en mooi te combi neeren met den vioolklank, die als een stra lende bloem opbloeide tegen het fond van donkerder orgeltonen. En misschien nog meer kwam de gevoelige registratie uit in het „Lobe den Herren den machtigen König" van Karg-Elert, blijde, geinspireerde muziek met spontane contrasten. Louis Zimmerman verleende aan dit con cert zijn medewerking. Behalve' de reeds ge noemde sonate van Handel, speelde hij voor vioolsolo Bachs Ciaccona. Hij gaf er een sublieme vertolking van: strak van lijn, met bijzondere doorzichtige stemvoering, diep en rijp van sentiment. Dat was spel van den meester, kunst in den besten zin van het woord. Alles te zamen een concert, dat den tal rijken bezoekers hoog genot heeft geschonken. G. Van 17 Juni tot 4 Juli exposeert Kees de Voogt zijn werken in de Delftsche Poort te Rotterdam. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. Zitting van 17 Juni. Een geraffineerd oplichter. In de tweede helft van Februari heeft de Amsterdamsche politie op verzoek van de Rotterdamsche in een hotel aangehouden den 28-jarigen reisleider B. S. D., die zich in de voorgaande maanden hier ter stede aan tal van oplichtingen had schuldig gemaakt. Een buitengewoon staaltje was daarbij wel geweest, dat hij dr. Akkerman, die juist een cursus gaf, te spreken vroeg en dezen het verhaal deed, dat zijn vader, een medicus in een Friesch dorp, dien dr. Akkerman wel kende, zoo ernstig ongesteld was, dat hij dringend naar Friesland moest, maar het reisgeld niet bezat. Dr. Akkerman was na tuurlijk dadelijk bereid den jongeman te hel pen en schudde zijn beurs, die 8 inhield, in D.'s hand uit. Ook de manier, waarop hij een meisje, dat hij in die dagen heeft leeren kennen te pak ken gehad heeft, is meer dan leelijk geweest. Met zijn vertrouwen wekkende praatjes had hij het meisje zoo ver gekregen, dat zij er in toestemde tezamen met hem een reis bureau op te zetten, dat gevestigd zou wor den in het Witte Huis. Inderdaad is er een kantoor gehuurd, maar van zaken doen is het niet gekomen en ten slotte was het meisje behalve een illusie ook 1200 armer geworden. Het O.M., waargenomen door mr. F. M. Wilbrenninck, zeide in zijn requisitoir ver steld te hebben gestaan van de reeks mis drijven, die deze verdachte heeft gepleegd en toen hij de leugens zag, waarmee deze ver dachte heeft gewerkt, is dadelijk bij hem de overtuiging gekomen, dat het wel heel moei lijk zal zijn hier een remedie te vinden. Hier heeft men te doen met een pathologischen leugenaar, die een zeer ernstfg gevaar voor de maatschappij is en die gedurende gerui- men tijd daaruit verwijderd dient te worden. Het O.M. eischt daarop een gevangenisstraf van 4 jaren. De verdediger, mr. G. J. Scholten heeft in zijn pleidooi gewezen op de psychiatrische rapporten, die verdachte in hooge mate ver minderd toerekeningsvatbaar achten. Pleiter drong aan op een straf, die deels onvoor waardelijk en deels voorwaardelijk zal zijn. Heling van in België gestolen auto's. De rechtbank heeft verder voortgezet de behandeling van de zaak tegen den 56-jarigen autohandelaar P. B., die in 1935 en 1936 een vijftal automobielen, die in België gestolen waren en waarvoor de rechtbank den book maker P. J. C. bereids tot drie jaren ge vangenisstraf heeft veroordeeld, van dezen had gekocht. Er werden nog eenige getuigen gehoord, waarna het O.M. een gevangenis straf van 1 jaar eischte. Uitspraken 1 Juli. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: A. P., 24 jaar, loswerkman en M. Z., 22 jaar, glasslijper, beiden gedetineerd, wegens diefstal en verduistering zij hadden van het terrein van de gasfabriek in voormalig Pernis een ijzeren syphon weggenomen ten nadeele van de gemeente Rotterdam en een carrier verduisterd, die zij van den rijwiel handelaar A. Ooms gehuurd hadden tot 7 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. A. J. H. K., 21 jaar, autogeenlasscher, we gens het aan zijn schuld te wijten hebben, dat hij op 10 November op de Doklaan met de door hem bestuurde motorfiets in aan rijding was gekomen met den voetganger P. J. de Man uit Oostvoorne, tengevolge waar van deze een schedelbasisfractuur had beko men, tot 14 dagen hechtenis, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en toewijzing van de civiele vordering tot een bedrag van 125.40. G. C. K., 31 jaar, bankwerker, recidivist, wegens diefstal van een bedrag van 240 uit de linnenkast van zijn buurman C. Al- blas, nadat hij zich in 1932 met behulp van een valschen sleutel, tijdens afwezigheid van de familie, toegang tot die woning had ver schaft, tot 8 maanden gevangenisstraf. In de zaak van J. B. G., 27 jaar, glazen- wasscher te 's-Gravenhage, die terechtge staan had terzake van oplichting, subsidiair poging daartoe verdachte had, zich uit gevend voor rechtskundig adviseur, een brief geschreven aan een weduwe te Capelle aan de IJssel, waarin deze werd gedreigd met beslaglegging op haar pensioen, wanneer zij niet een bedrag van 40 zond, welke noodig zou zijn voor onderhoud van het graf van haar echtgenoot op de Haagsche begraaf plaats heeft de rechtbank verdachte van oplichting vrijgesproken en zich ten aanzien van de poging tot oplichting onbevoegd ver klaard van de zaak kennis te nemn. L. S. 39 jaar, broodbezorger, we. s mein eed, afgelegd als getuige in een echtschei dingsprocedure, tot 4 maanden gevangenis straf. Strafzitting van 18 Juni. Oplichting en fleeschentrekkerij. Een gevangenisstraf van twee jaren, met aftrek van de preventieve hechtenis heeft het O.M. waargenomen door mr. H. A. J. Reumer geëischt tegen den 53-jarigen colporteur A. I. C- B. recidivist en gedetineerd, die zich aan tal van oplichtingen en aan flesschentrekkerij had schuldig gemaakt. In zijn oplichtingen speelde het hoofddeksel van verdachte een belangrijke rol. Die pet toch was voorzien van het woord Aurora en alle bakkers, die door hem gedupeerd zijn, hadden in hem een controleur gezien van de melkinrichting, wier naam bedriegelijk veel op dit woord gelijkt. Aurora was echter den naam van een stoo- merij in Gorinchem, waarvoor verdachte col- portage-arbeid verrichtte. Meenende, dat ver dachte controleur was van de melkinrichting, hadden de bakkers wel wat gevoeld voor zijn voorstel om aan zijn werkloozen zoon brood te leveren, die dit brood dan onder verdach- te's klanten zou slijten. Zij hadden ook goed gevonden, dat eerst betaald zou worden, na dat het brood verkocht was, maar den vol genden dag was verdachte's zoon dan niet meer teruggekomen. Verscheidene bakkers waren er op die ma nier ingevlogen en anderen hadden geduren de langeren tijd aan hem geleverd, doch had den geen geld of hoogstens een zeer gedeel telijke betaling genoten. Verdachte's zoon, de 22-jarige fabrieksar beider A. C. B. de appel valt niet ver van den stam, zooals de president, mr. J. G. Huy- ser opmerkte had er nog een eenvoudiger manier op gevonden om zich in het bezit te stellen van het brood, dat hij voor zijn klan ten noodig had. Hij nam het uit een onbe heerd staande carrier van een anderen bak ker, doch twee rechercheurs hadden hem op heeterdaad betrapt en nu vorderde het O. M. tegen hem een gevangenisstraf van 5 maan den, met aftrek van het voorarrest, Mr. D. van Oosten Slingeland pleitte opleg ging van een straf gelijk aan de preventieve hechtenis en een regeling, waardoor ver dachte onder toezicht van een reclasseerings- vereeniging zal komen, zoodat er misschien van hem nog een behoorlijk mensch zal kun nen groeien. Uitspraken 29 Juni. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: P. S. jaar loswerkman te Hoek van Hol land recBvist en diens broer, den 40-jarigen stoker W. S. beiden gedetineerd, wegens dief stal in vereeniging van een geweer, een kris en een verrekijker uit het tuinhuis van den tuinder A. M. Poortman uit Monster, tot resp. 6 en 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De rechtbank heeft, beide verdachten, die terecht gestaan hebben terzake van een op zettelijke brandstichting in het huis van W. S. aan den Noorlandschen weg, gepleegd op 2 December 1927, vrij gesproken. J. C. M. T. 24 jaar zonder beroep, gedeti neerd, wegens meineed, gepleegd, toen zij als getuige a décharge werd gehoord in de zaak van iemand, die als souteneur terecht stond, tot 4 maanden gevangenisstraf met af trek van de preventieve hechtenis en met be paling, dat 2 maanden van de straf voorwaar delijk worden opgelegd, met een proeftijd van 3 jaar. K. F. G. 23 jaar ijzerwerker en B. de J. 25 jaar varensgezel, beiden uit Schiedam en beiden gedetineerd, wegens oplichting zij hadden aan een onderwijzeres te Schiedam een brief geschreven, waarin haar werd ge last elke week een gulden te betalen, welk gebod vergezeld ging van de bedreiging dat bij niet-nakoming daarvan eenige ongunstige antecedenten van de onderwijzeres aan de openbaarheid zouden worden prijsgegeven tot ieder 2 jaren gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. In de zaak van P. v. d. T. 42 jaar tuinman, gedetineerd, wegens het plegen van ontucht met iemand beneden 16 jaar, heeft de recht bank een psychiatrisch onderzoek gelast in te stellen door dr. J. J. D. L. Höevéll. Aangiften van 8 Juni 1937. BEVALLEN: A. M. In 't Veld geb. Molendijk d. C. E. Tobbe geb. Ham d. J- A. Borst geb. Koch d. J. C. Heiimans geb. de Vroedt d. L. J. ter Hoeve geb. Bossman z- M. de Vries geb. Verhoef z. - R. Barbier geb. Slier d. S. W. R. Sierhuis geb. de Kruijff z. H. A. F. Timmer geb. Erken z. J- de Kloe geb. v. Hartingsveldt d. C. S. Poppelaars geb. Mulder z. J. Meijer geb. v. RaaUe z. -- G. R. v. d. Nieuwendijk geb. Kalishoek d. J. Hoovjberg geb. de Bock d. G. Baars geb. Beffers z. F. H. v. d. Nobeien geb. de Moor d. P. Erwich geb. v Wilgen d. J. J. v. Hassel geb. Borsje d. P. W. Rombout geb. Heerenthais d. M. J. Jutte geb. v. d. Getjn d. M. Janssen geb. de Winter z. L. v. Wessem geb. Buijs d. A. M. v. Grevenbroek geb. Hartog d. J. A. v. Hootj geb. Coppens z. H. C. de Jager geb. Jumelet d. W. M. Koreman geb. Vromans z. C. J- Bos geb. Boender z. OVERLEDEN: T. J. de Groot, man van S. Bosch 33 j. J. H. Kok, zoon 3 m. A. Loeve, man van M. v. Laer 53 j. H. Sprokhott', man van J. E. Polderman 45 j. M. v. Bezooijen, wede. van P. Kranendonk 82 j. G. C. Weiman, ongeh. vrouw 18 j. L. v. Es, ongeh. vrouw 29 j. H. Verkamman, v. Keulen ongeh. vrouw 71 j. G. Boer. man van C. G. de Jong 80 j. J. A. Langermans, zoon 6 j. E. H. de Jong, wede. van H. F. Sprujjtenburg 73 j. G. de Jong, vrouw van A. C. v. Holten 89 j. Voorts als levenloos aangegeven: F. Loeve geb. Barmentlo zoon. Aan de aubade, op den verjaardag van Prins Bernhard, te geven in den grooten tuin van Lommerrijk, zal medewerken het Hille- gersbergsch Symphonie-orkest in samenwer king met de orkestvereeniging „Con Brio" te Rotterdam. De beide orkesten staan onder leiding van den heer Anton Blazer. De R. K. Diocesane Kinderuitzending, afd. Hillegersberg, bestaat op 28 uni a.s. 5 jaar. De stichting was het gevolg van het rapport van den schoolarts, die adviseerde dat de uitzending van eenige schoolkinderen naar een vacantie-kolonie dringend noodig was. Er volgde een oproep om hulp en de Hil- legersbergsche R. K. hebben zich niet on betuigd gelaten. Er zijn in die 5 jaren 70 kinderen uitge zonden. 7 vertoeven er thans nog in de ge zondheidskolonie te Bakkum. De kosten be- somden een bedrag van ruim 4000 gulden. Gistermorgen vertrokken uit Den Haag voor een tournêe naar jwhAme 1 tooneelspelers(sters) v.l.n.r.: Fie Carelsen, Paul Steenbergen, Enny Munier, 7 i&iï '.ui: -fLanucci Beekman, Dirk Verbeek en Jochie Bropdelct- .en met zijn èndere been staat de miw>, die de verkeersre gels niet kent, in ie gevangenis. GEMEENTERAAD Donderdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van Burge meester A. van Walsum. Een verzoek van het bestuur der vereeniging De Ambachts school om medewerking te verleenen tot de inrichting van praktijk-cursussen aan de Nij verheidsavondschool werd in handen van B. en W. gesteld om advies. Aan mej. G. J. Schou ten werd op haar verzoek eervol ontslag ver leend als onderwijzeres aan school I. Aan A. Nuyt en T. van Gelderen werd een perceel gemeentegrond uitgegeven in erf pacht aan de Richard Holstraat; idem aan J. Hoogewerff aan de Handelstraat; terwijl een perceel grond werd verkocht aan Ir. J. H. Verhey. Aan de vereeniging voor Chr. Middelbaar onderwijs werd ingevolge de erfpachtsacte vergunning verleend tot het bijbouwen van twee leslokalen aan de school. Een verzoek van bewoners der Ida Maria de Raathstraat, om uitpad naar den Schied.weg werd afge wezen. Bij het voorstel inzake de subsidieering van de vereeniging tot bestrijding der tuber culose werd uitvoerig gediscussieerd. De heer Bagchus zag gaarne het heele bedrag als nog uitgekeerd. De heer Rey vroeg, of na het verschijnen der voorstellen van B. en W. het bestuur der vereeniging elf niet had verzocht een hoogere subsidie over dit jaar te krijgen. Spr. is er niet tegen, dat de sub sidie wordt verhoogd, doch de Raad hoeft dit niet uit eigen beweging te doen, de ver eeniging moet er maar om vragen. Weth. Buis gaf een beknopt overzicht, hoe in het verleden de verhouding was tusschen den Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon en de t.b.c.vereeniging. Na het verschijnen van dit voorstel zijn geen verzoeken van de vereeniging ingeko men, waaruit spr. concludeerde, dat het be stuur accoord ging me>t dit voorstel. Spr. gaf dan ook den Raad in overweging, de sub sidie vast te stellen over dit jaar, zooals door B. en W. wordt voorgesteld. De Burgemees ter was van meening, dat B. en W. ook 300 hadden kunnen voorstellen als subsidie, doch het was een kleine moeite geweest, als de vereeniging zelf hierom nog gevraagd had. Nu dit niet is geschied, vindt spr. het niet noo dig, de 75 aan de vereeniging na te dra gen. Komt de vereeniging op het eind van het jaar tekort, dan kan opnieuw subsidie worden aangevraagd. Na langdurige re- en dupliek diende de heer M. de Heer een amen dement in om 300 toe te staan inplaats van 225. Dit voorstel werd niet ondersteund, waarna het voorstel van B. en W. z.h.s. werd aangenomen. Vastgesteld werden de exploi tatievergoedingen ingevolge art. 101 der aL- ger Onderwijswet 1920 over het jaar 1935 aan de besturen der bijz. lagere scholen uit te keeren en werden de voorschotten vastgesteld ingevolge art. 103 der Lager-Onderwijswet 1920 over het jaar 1937 aan de besturen der bijz. lagere scholen uit te keeren. Bij het voorstel van B. en W. inzake stich ting van een Chr. Nijverheidsschool voor meisjes te Vlaardingen, uitgaande van de Nijverheidsonderwijs aan Meisjes voor Vlaar dingen, Maasluis e.o. ontstond een uitvoe rig debat. Al juichten de verschillende spre kers het tce, dat er te Vlaardingen een Nij verheidsschool voor meisjes zou komen, de leden van de S.D.A.P. en den Vrijheidsbond wilden toch gaarne, dat de school voor ieder dat het godsdienstonderwijs facultatief ge steld zou worden. De heer R. Staal (S. D. A.F.) had liever een neutrale school gehad. De heer De Bruin (S.D.A.P.) was van mee ning, dat wanneer er een Chr. School komt, deze dan ook Christelijk moest zjjn en men dit niet moest verwateren. Het godsdienst onderwijs wilde spr. echter facultatief. De heer Rey (R.K.) zeide, inlichtingen te heb ben ingewonnen, waarbij hem is medegedeeld dat het Godsdienstonderwijs niet op het leer plan zou komen, daar het door het bestuur zelf moest worden betaald en het dus van zelf facultatief zou zijn. De heer van Toor hoopte, wanneer de school er was, dat hier naast dan niet verschillende andere organi saties aparte cursussen zouden geven. Wet houder van R(jn gaf een uitvoerige uiteen zetting van het karakter der school. Zij zal zich stellen op positief Christeltjken grond slag. Wanneer godsdienstonderwijs gegeven zal worden, zal cüt waarschijnlijk niet ver plichtend gesteld worden. Ten slotte werd door de heeren De Bruin en Van Toor een voorstel ingediend, waarbij de Raad als zijn meening uit zou spreken, dat het godsdienst onderwijs niet verplichtend moest gesteld worden. Dit voorstel werd verworpen met 11 tegen 10 stemmen. Het voorstel van B. en W. om medewerking te verleenen werd hierna aangenomen met 17 tegen 4 stem men. Bij het voorstel van B. en W. om naar aan leiding van een schrijven van Ged. Staten betreffende den Schoolartsendienst geen ver der onderzoek in te stellen naar de moge lijkheid van dezen dienst, daar de financieele positie dezer gemeente het niet toeliet, dat een schoolartsendienst werd ingesteld, diende de heer De Bruin een voorstel in om een commissie ad hoe te benoemen, welks als nog de mogelijkheid van stichting van dezen dienst zou onderzoeken. Dit voorstel werd aangenomen met 11 tegen 10 stemmen. GESNAPT. Toen de beheerder van de consumptietent op het terrein van De Hollandiaan aan de Galgkade in de tent kwam, bemerkte hij, dat een onbekend persoon bezig was de toon banklade open te breken. Hij greep den per soon vast en liet de politie ontbieden, die den man aanhield. Het bleek te zijn de 22-j. C. J. S., uit Rotterdam, die al meerdere von nissen achter den rug had. Hü is in bewaring gesteld. GESLAAGD. Aan de Gemeentelijke Kweekschool te Rot' terdam slaagde voor het eind-examen de heer J. H. Prinsen, alhier. De heer J. Vermeer slaagde voor het eind examen aan de Kweekschool met den Bijbel, te Rotterdam. De heer W. A. Bax alhier, slaagde voor het eind-examen aan het Mamix-gymnasium te Rotterdam. CONCERT. Woensdag 23 Juni a.s. des avonds te 8 uur, geeft „Sursum Corda" haar jublleum-conceri in den tuin der zaal Harmonie, met mede werking van Waard. Mannenkoor „Orpheus". Aanvang 8 uur n.m. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen bij: Broek, 2e Maasboschstr. 22, enveloppe met inhoud; Bos, le Maasbosch- straat 1, rijwielplaatje; de Bruin, Patrimo niumstraat 10, zakmes; van der Linden, Maas straat 48, mutsje; Politiebureau, regenjas van Dorp, van der Driftstraat 15, rijwiel plaatje W. L., Westerdijk, Maasstraat 17, bad pak en handdoek; van Oossanen, Kortedijk 32, ceituur en zak; van Gilst, Mestdagstaat 17. stoeltje; Boer, Huygensstraat 46, touw; Struis P. C. Hooftstraat 11, portemonnaie met inhoud Borsboom, van Riebeeckstraat 6, kap van mo torrijder; Raadhuis, Vlaard, Ambacht, sleutel, Groot was het enthousiasme, waarmede in de Bulgaarsche hoofdstad het bericht van de geboorte van een troonopvolger werd ontvangenEen auto versierd met de portretten van koning en koningin. VERKOCHTE SCHEPEN De motorlogger Zuid-Holland, SCH 68, van den heer A. den Duik Pz., te Scheveningen, die in October j.l. in de buitenhaven van IJmuiden is gezonken en daarna werd gelicht, is verkocht aan de reederij Jj. van der Toom Az. aldaar, die dit schip weer in de vaart zal brengen. Ook heeft de reederij J. J- van der Toom den motorlogger Johanna Clasina, SCH 69, van den heer L. Pronk, voor dit seizoen ge charterd. De heer A. den Duik Pz. te Scheveningen heeft aangekocht den motorlogger Maria, SCH. 305, van den heer W. van der Toom. VERKOCHTE GOEDEREN Ten overstaan van notaris van der Feltz werden de volgende goederen verkocht: Een woonhuis aan de Nieuwe Kerkstraat 22. Geveild voor 1525. Afgemijnd op 1850. Een woonhuis aan de Emmastraat 3, geveild voor 675, afgemijnd op 875. Een beneden en bovenwoning aan de Rijkestraat 26-28, ge veild voor 2000. Afgemijnd op 2300. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Voor de leden van het Maatschappij-Zieken fonds zullen vanaf Zaterdagavond 7 uur tot Zondagavond 11 uur dienst doen: dr. P. C. Dwarshuis, Oosth&venkade 16, Tel. 13; dr. A. L. Erkelens, Oosthavenkade 11, Tel. 74. Geopend is de Westerapotheek, Tel. 683. ERFPACHTSAANVKAGE. Bij B. en W. is een verzoek ingekomen van A. Nuyt en T. van Gelder, timmerlieden al hier, om een perceel gemeentegrond in erf pacht te mogen bekomen, begrensd ten wes ten door de Richard Holstraat, ten noorden door de door adressant in erfpacht aange- vraagden grond, breed 22 M. langs de Ri chard Holstraat en diep plm. 26 M. POSTDUXVENVER. DE ADELAAR. Met 113 duiven in concours werd een wed vlucht gehouden van Pont-Sint-Maxince (Rr.) afstand 325 K.M. De uitslag: luidt als volgt: 1 12 H. Priem, 2 6 14 25 Ph. de Graaf, 3 7 19 28 L. Kauffeld, 4 A. van Toor, 5 20 27 J. W. Vink, 8 11 15 24 A. van den Berg; 9 23 Rijnaard, 10 L. de Ligt, 13 22 S. Broek, 16 L. Moerman, 17 Jos. Lucieer, 18 C. Pille, 21 A. de Ruiter, 26 C. Stolk. Gelost te 7,25 uur met Z.W. wind. Aan komst le duif 11,43,48 uur, 28e duif 12,21,10 uur. POSTDUIVENVER. „KEER WEER". De positduivenvereeniging Keer Weer hield een wedvlucht uit Quievrain (afstand 181 K.M.) De duiven werden met mooi weer om 7 uur in vrijheid gesteld. De aankomst was als volgt: 1 27 34 A. van Ese 2 12 14 36 L. Verbeek, 3 16 35 45 48 58 Gebr. Heinsius, 4 20 30 E. Zijdenbos, 5 53 A. Schippers, 6 A. Vergers, 7 23 F. de Groot, 8 H. Barg, 9 17 26 49 60 61 F. Bachmann, 10 P. Keiler, 11 21 31 37 38 L. van Brandwijk, 13 H. J. Snoek 15 24 41 44 M. J. Heinsius, 18 19 43 54 59 J. Priem, 22 F. van Oosten, 28 57 A. Stig- ter, 29 C. Letteri, 32 47 A. van der Meyde, 33 D. de Jong, 39 40 A. Poot, 42 J. Mul, 46 51 55 A. van Brandwijk, 50 A. J, stam, 52 J. Sloof, 56 J. G. Sey, 25 J. Priem. In concours stonden 243 duiven. Aankomst le duif 9,18,29 uur, 61e duif 9,51,32 uur. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 13—17 Juni. GEBORENWilhelmus N., zoon van L. Booister en J. C. Poeltuin, Schoutstraat 33 Petronella, dochter van W. van den Hoek en P. van Beusekom, Spoorsingel 127 Casper C., zoon van H. G. Odflk en C. T. M. Böhm, Hofsingel 50 Apolonia M. M., dr. van C. J. M. Lubrecht en A. M. Vooges, Kor tedijk 54 Wendelina J., dochter van T. Storm en W. J. van Dijk. Joubertstraat 12 Arie, zoon van J. Boomert en J. van Dam, Marisstraat 18 Margaretha, dochter van A. Hoogendijk en W. van der Jagt, Valerius- straat 185 Josephus C., zoon vn J. Sen ten en C. Koudó's, Callenburgstraat 91 Johannes F:, zoon van P. J- Baaten en J, Galjaart, V. Schravendijkp'sin 27 Corne lia, zoon van C. Versteeg en I. Kornaat, Cal lenburgstraat 32. ONDERTROUWD: Huibrecht H. van Kooh' 28 jaar, Hofsingel 51 en Beha B. van Leeuwen 27 jaar, Markgraaflaan B Gilles Hofman, 25 jaar, Callenburgstraat 58 eü Eva Robbe- mond, 23 jaar, 3 Spoorstraat 15 Gerrit Struijs 25 jaar, Vetteoordskade 9 en Pietertje van der Giessen 21 jaar p. q Hoftstraat 17 johan Amoureus, 26 jaar, Binnensingel boschstraat 42 Willem Materman, 27 j., Bhef!,n; w «RrS ,eV'ö? 65 en Lijdia Nuijt 25 jaar, W. Barendszstraat is a^h Berkel, 24 jaar V] l, ."T !an 0n Maria T Ambacht, Asterstraat 3 2?- Gerrit A R Bie' 23 jaar' Bleekstr" Vlaardingerdijk fjUSSaard 24 Schiedam, ten on f 1 a en Jacoba G. van Hul- T 1 ■'aar> Spoorstraat 2a Tjeerd C. e ra, 26 jaar, Utrecht, Merwedekade y en Margaretha de Korver, 22 jaar, Schied.dijk F. GEHUWD: Johan W. van der Knaap, 29 jaar en Marina Veldheer, 24 jaar Corne rs de Ligt, 25 jaar en Wilhelmina Verhey 23 jaar Mattheus JordaSn, 24 jaar er) Pieter- nella van Buuren, 19 jaar Paulus Boer, 22 jaar en Wilhelmina T. van Geldem, 20 jaar Johannes du Mortier, 32 jaar en Dirkje Drooger 23 jaar Pieter Hopman 25 jaar en Adriana Janseh 23 jaar Damia- nus W. M. van Geest, 25 jaar en Margaretha J. C. Pietersen, 22 jaar Petrus L Bruis 40 jaar en Johanna W. Goedhart, 25 jaar. WATERPOLO Donderdagavond speelde voor de 3de klasse KNZB VZC 1 tegen de ex 2de klasser SZ PC 1 uit Schoonhoven. In een goed gespeel den wdestrijd wist VZC te winnen met 42. VZC 2 speelde voor de competitie tegen SZC 2 uit Schiedam en breath deze een 31 nederlaag toe, _L t "Pj „DE HANZE". De R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" heeft Donderdagavond een vergadering gehouden in het R. K. Vereenigingsgebouw. Besloten is o.a. om den lsten Maandag van elke maand bijeen te komen voor een gezel lige bijeenkomst. De afdeeling bestaat thans uit ongeveer 30 leden en donateurs. Bij het Kerkbestuur zal worden aangedrongen, dat werkzaamheden aan Kerk enz. alleen zullen worden opgedragen aan leden van „de Hanze" Dinsdag 22 Juni a.s. zullen ongeveer 20 le den met een autobus naar 's-Hertogenbosch gaan om tegenwoordig te zijn bij het aldaar te houden congres. Het Bestuur bestaat thans uit de navolgen de heeren: P. J. Groenen, voorzitter; Regne- ry, secretaris; M. Stekelenburg, penningmees ter, A. Moes en A. v. Baaren, an wien men zich als lid of donateur kan opgeven. CAFéSLUITING OP ZATERDAG. De Afdeeling Schoonhoven van den Bond van Hotel-, Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, heeft zich tot den gemeenteraad ge wend met een adres om het sluitingsuur op Zaterdagavond dat bepaald is op 11 uur te steldlen op 11.45 uur. Adressanten zijn van meening, dat een sluitingstijd van 11 uur op Zaterdag en zeker in de zomermaanden, te vroeg is, daar zij het voor het grootste gedeelte moeten hebben van het buitenpu- pugliek dat dien avond te Schoonhoven ver toeft en in verband met de winkelsluiting om 10 uur zich niet eerder in de koffiehuizen begeeft dan na het sluiten der winkels en het publiek eigenlijk ge entijcj meer heeft om iets te gebruiken of zich te amuseeren niet een partijtje biljart, kaart enz. RIJKSKWEEKSCHOOL. "De Directeur van de Rijkskweekschool vtw*- onderwijzers en onderwijzeressen heeft bepaald dat de aangifte voor nieuwe leerlingen ufpw- lijk op 26 Juni bij hun zal moeten geschie den. GEVONDEN VOORWERPEN. Als gevonden zijn aangegeven de navolgen de voorwerpen waaromtrent bij de politie na dere inlichtingen zijn te bekomen: eenpoeder- doosje; heerenhoed en een belastingmerk. RECTIFICATIE. Het bericht geplaatst in Het Nieuwe Dag blad van 15 Juni omtrent „een motor over den kop geslagen", vereischt eenoge wijziging. Er staat n.l. dat de heer S. alhier in de gemeente Benschop met zijn motor over den kop is ge slagen. De heer S. is echtre niet te Schoon- haven woonachtig, maar woont te Benschop. Hedenmiddag heeft tr. J. E. F. de Kok, voor zitter van de Kon. Ned. vereeniging voor de luchtvaart, op het vliegveld te Teuge (ge meente Voorst) de eerste school voor zweef vliegers, uitgaande van den bond van Neder- landsche zweefvliegclubs officieel geopend. Daaraan zal een navigatievlucht voorafgaan voor sportvliegers van de IJsselsfreek met als einddoel het vliegveld te Teuge. Het instituut heeft tot doel de opleiding van zweefvliegers voor het behalen van het C-brevet en het zweefvliegbewijs. De opleiding voor de brevetten A en B blijft bij de diverse zweefvliegclubs. De heer A. L. Bauling, te Deventer, is tot leeraar benoemd, de heer J- Wijkens tot in structeur. Binnenkort zal een tweede instruc teur worden aangesteld. Over enkele weken zal het lesmateriaal der school worden uitgebreid tot drie lestoestel- len van het merk Grunau Baby, twee motor- sleepvliegtuigen en een toestel tot het maken van hoogtevluchten. De pianist Stefan Askenase, benoemd tot leeraar aan het conservatorium (Dir, j Hoithaus) te Rotterdam

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2