De melkleveranties aan M. Hulpbetoon VEILIG VERKEER HET NOORSCHE KERKJE WORDT VERROLD. VOOR VEILIG VERKEER. DE T. O.D. -DIENSTEN. DONDERDAG 1 JULI 1937 Uitsluiting van den detail handel. Overeenkomst met Wethouder Dijk niet nagekomen? DUITSCHER AANGEHOUDEN Zijn uitlevering werd verzocht. HAVENONGEVAL SiÉs#* Een interessant harwei en behoeve van den tunnelbouw. BEZOEK UIT ZUID-AFRIKA. DE JAMBOREE. Dr- B. J- F. BAVINCK- Rotterdam houdt twee verkeersdagen. DOOR TREIN GEGREPEN. Slachtoffer op slag gedood. BURGERWACHT-SCHIET- VEREENIGINGEN. PROPAGANDAAVOND R.K. VOLKS- MUZIEKSCHOOL. VLAAMSCH OPENLUCHTSPEL IN ALKMAAR- lis Voorloopig gaat alles zijn ouden gangt WIELERBAAN „DE KREEK". AVONDWEDSTRIJDEN VAN DE R.A.C BURGERLIJKE STAND. AANRIJDING. De Rotterdamsche melkhandel is zeer te leurgesteld, omdat er zacht uitgedrukt duidelijke teekenen waren van een officieele afspraak met den betrokken wethouder en den onder hem ressorteerenden dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon, waarbij de sinds jaren bestaande onrechtvaardigheid te niet zou worden gedaan, dat de aan on- en min vermogenden verstrekte melk uitsluitend door de groote melkinrichtingen kon wor den geleverd, waardoor de slijters tevens vele klanten verloren, terwijl nu door wet houder Dijk een houding wordt aangeno men, alsof zijn schriftelijke bevestiging van een gesloten overeenkomst niet meer is dan een loos stukje papier, zonder eenige waar de. Ziedaar in 't kort de strekking van de grieven, ons gisteren namens de Centrale commissie uit den Rotterdamschen melkhan del in een persconferentie kenbaar gemaakt. Er werd reeds jaren lang vanwege Maat schappelijk Hulpbetoon melk verstrekt aan armlastigen, zieken en zwakken. De gun ning voor die levering geschiedde aanvan kelijk bij inschrijving, waarbij de kleinhan del uiteraard was buitengesloten. Toen la ter die inschrijving practisch achterwege werd gelaten en telkens zonder meer werd gegund an een drietal groote melkinrichtin gen, terwijl de zeven te Rotterdam gevestig de organisaties van melkhandelaren haar be langen hadden toevertrouwd aan de Ko ninklijk erkende Centrale Commissie uit den Rotterdamschen melkhandel, kon daar verandering in komen. De kleinhandel voel de zich niet op de eerste plaats gedupeerd, omdat zij de levering miste van die door M. H. verstrekte melk, maar vooral, omdat zijn klanten, eenmaal ten laste van M. H. gekomen, automatisch werden overgeheveld haar die groote melkinrichtingen, die dan meestal ook voor andere artikelen hun le verancier bleven. De kleinhandel zag daar in, niet ten onrechte, een symptoom van on eerlijke concurrentie. Thans kon de kleinhandel in organisato risch verband middelen beramen, om mede zijn deel te erlangen in de melklevering door M. H. en daardoor zijn klanten te be houden. Op 13 Januari 1936 werd de aangelegen heid aanhangig gemaakt bij M. H., vertelde ons de secretaris, de heer H. Bouwmeester, op 13 Juli gevolgd door een conferentie waar men het in groote trekken eens werd ook over het feit dat er losse melk gele verd zou worden, want alleen dan kon de slijter meedoen. Door de gemeen te te verstrekken bonnen zouden bij iederen melkhandelaar, ook bij de inrichtin gen, ingewisseld kunnen worden. Ter ver gemakkelijking van de administratie zegde de -Centrale Commisie toe een bureau te zullen stichten, waar alle bonnen moesten worden ingeleverd en voor alle aangelegen heden de schakel zou vormen met den dienst van M. H. Dit schema kwam tot stand na overleg met M. H. Op 26 September 1936 zond Wethouder Dijk een schrijven, waarin hij de totstand gekomen overenkomst bevestigde, mede deelde dat de levering op 1 April 1937 kon ingaan en alleen overleg vroeg omtrent de gedetailleerde uitvoering van de overeen komst. De Rotterdamsche melkhandel wenschte zichzelf geluk met dit succes, maar zou na derhand bitter teleurgesteld worden. Na de inzending van een nader uitge werkt schema, dat weder goedkeuring oogst te, werd een brief van 17 December ontvan gen, onderteekend door den wethouder, meldende, dat hoewel in gróote trekken werd ingestemd met de plannen, er geen termen aanwezig waren om thans reeds een binden de regeling te treffen, omdat zich vóór de inwerkingtreding nieuwe omstandigheden konden voordoen, terwijl de melkinrichtingen toch niet mochten worden uitgesloten. Dit schrijven sloeg kennelijk alleen op de uitvoering van de getroffen overeenkomst. Van een uitsluiting der melkinrichtingen was nooit sprake geweest, wat wel bleek uit de afspraak, dat niemand van de levering van melk tegen inwisseling der bonnen mocht worden uitgesloten. Op 3 Februari 1937 had opnieuw een on derhoud met den dienst van M. H. plaats en ook nu werd verklaard, dat de zaak door gong zou vinden, alleen wenschte men, dat alles pe.r 1 April zoo vlot mogelijk zou ver- loopen en er contact werd gezocht met de melkinrichtingen, om de oprichting van het bureau te regelen. Ook aan dit veringen werd voldaan. Op' 9 Februari had de conferentie met de ver tegenwoordigers der melkinrichtingen plaats, doch deze heeren toonden zich totaal ver rast door de plotselinge verandering in net stelsel. Zij stonden echter voor een voldongen feit. Tot de vorming van één centraal bu reau toonden zij zich niet genegen. Zij wa ren evenwel in zooverre ter wille, dat zij gedrieën eveneens een bureau wilden stich ten en de consumenten vrij wilden laten in hun keuze. De prijs van de melk zou door beide bureaux in onderling overleg en met goedkeuring van M. H. worden vastgesteld. Niets lag derhalve de nieuwe regeling in den weg, alleen de uitwerking van enkele détails ten aanzien van de uitvoering der overeenkomst stond nog op het programma. Intusschen naderde 1 April, doch verdere berichten bleven uit. Ten nader bescheid werd op 22 Maart aan den wethouder een schrijven verzonden, waarin werd medege deeld, dat vanwege de Centrale commissie alle slijters per circulaire uitvoerig zouden worden ingelicht over het geen zij per 1 April te doen hadden. Reeds den volgenden dag werd een brief ontvangen van M. H. echter in antwoord op 'n schrijven van de Centrale Commissie van Maart. M, H. deelde daarin mede, dat omtrent de aangelegenheid nog nadere besprekingen dienden te worden gevoerd, in verband waarmee per 1 April nog geen verandering in het stelsel kon plaats vinden en nog twee maanden de totnutoe geldende regeling moest worden gehandhaafd. Weer een dag later werd een missive var. den wethouder zelf ontvangen van onge veer denzelfden inhoud. Bij schrijven van 27 Maart gaf de Cen trale Commissie haar groote teleurstelling over den gang van zaken te kennen, waar na per brief van 11 Maart de klap op den vuurpijl vfclgde. In dat schrijven meende de wethouder er n.l. op te kunnen wijzen, dat een positieve toezegging niet was gedaan. En er volgde een merkwaardige bekentenis. Er was den wethouder n.l. gebleken, dat in deze niet persoonlijk kon worden beslist, doch die be slissing aan andere instanties toekwam. Er moest nog overleg met B. en W. plaats heb ben. Begrijpelijkerwijze aldus de heer Bouw meester hebben wij bij schrijven van 3 April d.a.v. den wethouder aan de per mis sive van 26 September 1936 bevestigde over eenkomst gehouden. Het eenige resultaat is geweest, dat op 28 Mei de schriftelijke me- dedeeling kwam, dat ook per 1 Juni na afloop dus van den termijn van twee maan den de regeling nog geen doorgang kon vinden. Dit schrijven werd door een tweede, gedateerd 17 Juni, gevolgd, waarbij de ge sloten overeenkomst zonder meer werd ge negeerd. Er werd n.l. medegedeeld, dat be sloten was om gepasteuriseerde melk, als be doeld in het melkbesluit, en wel in flesschen, te verstrekken, met inschakeling van den slijter. Het lag in het voornemen dezen maatregel per 15 Juli te doen ingaan, terwijl tevens in de bedoeling lag dezer dagen een inschrijving te doen houden. Op 18 Juni ver zocht dan ook M. H. vóór 25 Juni prijs daar voor op te geven, terwijl de dienst ongeveer een houding aannam, alsof er niets was ge passeerd. Waar zoo'n inschrijving den kleinhandel, ook al is hij georganiseerd, onmogelijk ij, reden waarom juist de zaak aan 't rollen was gebracht, beteekende dit een verdere hand having van den ongewenschten toestand en het eenzijdig verbreken van een eens ge sloten, schriftelijk bevestigde overeenkomst. Het eenige excuus dat kon worden aange voerd is misschien, dat er nog geep definitief contract was onderteekend. Waar zijn we aan toe vroegen de be stuurders van de Centrale Commissie zich af als we niet eens meer kunnen vertrou wen op mondeling overeengekomen en schriftelijk bevestigde contracten? Wanneer een wethouder de bevoegde instanties voor bij loopt, behoeven wij toch niet de dupe te worden! Tot zoover de mededeelingen, zooals zij ons door de Centrale Commissie uit den Rot terdamschen melkhandel aan de hand van de gevoerde correspondentie zijn verstrekt. Men wil het er niet bij laten, een vergade ring van den melkhandel bijeenroepen en den Gemeenteraad inlichten. De betrokken wethouder zal zich dan kunnen verdedigen en mogelijk doet hij dit reeds eerder. Wij wachten met belangstelling zijn visie op deze aangelegenheid af. In een hotel hier ter stede Is door de poli tie aangehouden de 51-jarige Duitscher E. J. Briger, afkomstig uit Hamburg, die zich al daar heeft schuldig gemaakt aan oplichting, verduistering en valschheid in geschrifte. De Duitsche politie te Hamburg had zijn uitle vering gevraagd. De vreemdeling is naar het Huis van Be waring overgebracht in afwachting van het advies van de Rotterdamsche Rechtbank. Vanmorgen om tien uur heeft aan boord van een lichterschip, liggende langszij van het Duitsche s.s. „Oder" in de Waalhaven, de 52-jarige bootwerker E. Steelman, wonende Groote Visscherijstraat, een baal op 't lichaam gekregen, welke baal viel uit een hijsch. Met inwendige kneuzingen is de man per Politie II overgebracht naar het bureau van de Rivier politie en vandaar per particuliere auto naar het Havenziekenhuis. il. g{ V A r -? i m 2 -'W-A A -A .se.' - Het pittoreske Noorsche kerkje van „Den Norske Sjömanus Mession" gelegen aan den buitenkant van ons mooie park, gaat de vol gende week wandelen" om een paar hon derd meter verder haar nieuwe standplaats in te nemen. In drieën zal het Noorsche stukje architectuur van een gezamenlijk ge wicht van plus minus 350 ton worden ver rold. Het zoo aardige en geheel tusschen het groen der boomen verscholen Noorsche kerkje, dat jarenlang door haar typisch Noor- schen stijl de aandacht heeft getrokken van menigen wandelaar, die den West-Zeédijk passeerde en dat in de jaren 19151916, na dat alles pasklaar in Noorwegen was ge maakt, aan den buitenkant van ons mooie stadspark werd opgetrokken gaat verhuizen, terwille van den tunnelbouw. Het schilder achtig kerkgebouwtje met conservatiezaal en pastorie wordt niet afgebroken of gesloopt ln verband met de veilig-verkeer-dagen te R'dam heeft de verkeerspolitie op het Calandplein een verongelukte auto opgesteld als afschrikwekkend voor beeld voor de gevolgen van onveilig verkeer. Tijdens de voorbereidende werkzaam heden voor de verhuizing ctr het Noorsche kerkje. en daarna weer opnieuw opgebouwd, neen, het wordt in drieën verrold en dan een paar honderd meter verder op haar nieuwe beton- fundamenten geplaatst, waar het weer een heerlijk plekje krijgt tusschen het loover der boomen. Deze verplaatsing beteekent dan ook geenszins een achteruitgang, doch het is wel een moeilijk experiment, dat in dezen om vang nog niet in den lande is voorgekomen. Het is waarlijk geen sinecure om dit kar wei uit te voeren, doch de firma Verhagen, die met deze exorbitante verhuizing is be last, is vol goeden moed en begin volgende week zal het convooi een aanvang nemen, aarmede zoo ongeveer zes a zeven weken gemoeid zijn. Ongeveer een maand geleden zijn de toebereidselen voor deze „verhui zing" begonnen. Nadat de nieuwe standplaats was aangewezen het verplaatsen geschiedt gedeeltelijk voor rekening van. de gemeente Rotterdam en deels voor rekening van het desbetreffende kerkbestuur, dat van dei,!ge- legenheid gebruik maakt om eenige uitbrei ding aan de kerk en conservatiekamer te ge ven werden allereerst de nieuwe fundee ringen gelegd, waarop het heele complex, dat een gewicht vertegenwoordigt van plus minus 350 ton, zal komen te rusten. Tijdens deze werkzaamheden is men tevens begon nen met de graniet-borstweringen weg te halen, te merken en op te stapelen, daar deze stukken later weder zullen worden beves tigd. Onder het heele gebouw, dat een lengte meet van circa 30 meter en dat een breedte heeft van 21 meter, terwijl de hoogste hoog te het torentje 18 meter bedraagt, is een ijze ren raamwerk aangebracht, welk raamwerk later bij het transport zal worden opgevijzeld teneinde de z.g.n. vetsleden te kunnen plaat sen. Dit opvijzelen geschipdt dan door mid del van een hydraulische pers. Zooals wij reeds schreven zal eerst het kerkgebouwtje worden verrold. Het is vrij wel geheel in tact gebleven. Alleen aan de achterzijde is de wand, waartegen het altaar stond weggebroken omdat de altaarruimte op de nieuwe plaats met eenige meters zal worden uitgebreid. Om bij het verrollen de schokken op te vangen is het kerkje van bin nen geheel geschoord. Het gevaarte wordt met electrisch aangedreven lieren op de vet sleden voortgetrokken. Daar het kerkje an nex torentje een hoogte meet van 18 meter zijn enkele masten van het electriciteits-net t'jdelijk verplaatst moeten worden naar het midden van het straatdek van den West-Zee dijk, anders kon men niet onder de draden door. Staat het kerkje op haar nieuwe funda menten, waar men dan tevens de beschik king krijgt over nieuwe betonkelders met enkele garderobes, dan is de beurt aan het tweede deel n.l. de conservatie-kamer, wel ke eerst van de pastorie zal worden afge zaagd. In den nieuwen toestand zal aan deze con servatiekamer ongeveer twee meter worden toegevoegd. Is deze zaal verrold, dan gaat tenslotte tie woning van den dominé Met één September moet dit interessante karwei, dat ongetwijfeld de volgende week veel bekijks zal trekken, opgeleverd zijn. Vandaag is in onze stad aangekomen een gezelschap van ongeveer 100 Zuid-Afrikaan- sche dames en heeren. Het meerendeel der gasten is verbonden aan de verschillende takken van onderwijs. De afdeelingen Rot terdam van het Algemeen Nederlandsch Verbond en van de Nederlandsche Zuid- Af rikaansche Vereeniging zullen hedenavond om 8 uur het gezelschap ontvangen in het gebouw van de Ned. Handelshoogeschool, waar prof. dr. G. A. van Poelje, directeur- generaal van het onderwijs een korte rede zal uitspraken. Na deze rede zullen eenige ververschingen worden aangeboden en zal er gelegenheid bestaan tot persoonlijke kennismaking met de Zuid-Afrikaansche gasten. Van de groep verkenners der Inrichting voor doofstommenonderwijs te Rotterdam, zal een tiental aan de jamboree deelnemen. Zaterdag a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat dr. B. J. F. Bavinck tot arts promoveer de. De bekende Rotterdamsche geneesheer, die hier een lange reeks van jaren zijn prak tijk heeft uitgeoefend, zal echter dien dag af wezig zijn. Vandaag en morgen worden in onze stad er, wel voor de vierde maal sinds 1934, de door de Vereeniging voor Veilig Verkeer ge organiseerde Verkeersdagen gehouden. Op ruime schaal is weer een zg. verkeers- krant verspreid, waarin woord en beeld plei ten voor hetgeen de burgemeester noemt: de verkeersbeschaving. Het spreekt vanzelf, zoo schrijft hü, dat de twee groepen weggebrui kers: de voetgangers en de bestuurders van vervoermiddelen, met elkaar moeten botsen, wanneer niet ieder doordrongen is van de wetenschap, dat, naast kennis der verkeers regels, een zeer groote mate van verkeers beschaving een gebiedende eisch wordt. De Voetganger, die den rijweg moet oversteken, zal niet alleen moeten weten, hóé hij dit moet doen, doch hij zal ook moeten begrijpen, dat hij zich voor een oogenblik begeeft op het terrein van een ander. Die ander, de bestuur der, zal moeten begrijpen, dat hij maar niet vrijelijk gebruik mag maken van het hem toegewezen territoir: den rijweg. Door de goede samenwerking tusschen de Ver. voor Veilig Verkeer en de politie is wederom een programma samengesteld, welke 't publiek zal inscherpen, wat in dezen of als voetganger, óf als bestuurder zijn plicht is. Op de plek, waar maandenlang het rad van „Herlevend Rotterdam" heeft gedraaid en waarheen het publiek nog gewend is het oog te richten, is op een voetstuk een in elkaar gereden auto opgesteld als afschrikwekkend voorbeeld voor roekelooze rijders. Ook de propaganda van de jeugd is weer ter hand genomen. Evenals verleden jaar, wordt heden- en morgenmiddag op het par keerterrein Beursplein, het verkeersspel ge speeld, waarbij door de jeugd de verkeers regels in praktijk worden gebracht. Ook Schiedam, dat mede onder de V.V.V. ressorteert, doet aan de tweedaagsche actie mee. Schiedams burgervader schrijft in het verkeerskrantje een dringend vermaan tot zijn medeburgers en dicht daarbij Dirk Camphuy- sen na: „Ach, wareYl alle weggebruikers wijs, en handelden zij daarbij wel, de weg was dan een paradijs, nu is hij vaak een hel!" De 33-jarige J. W. van de Heerik, gewoond hebbende aan de Putschebocht, is gisteravond op den Katendrechtschelagendijk ge grepen door den laatsten wagon van een trean van de R.t.m., bestaande uit vier wa gons en een locomotief, bestuurd door den 44-jarigen C. J. M., wonende aan de Dreef. Het slachtoffer werd op slag gedood. Het lijk is door den G.G.D. overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. Op initiatief van de Kon. erkende Kraling- sche Burgerwacht-Schietvereenigirvg hebben Dinsdagavond verschillende schietvereenigin- gen in het R. K. Mariniers-tehuis aan den Goudscherijweg alhier een bijeenkomst ge houden, waarvan het doel was plannen te beramen voor het kweeken van goede schutters, teneinde de schietsport op zoo hoog mogelijk peil te brengen. Aanwezig waren de Burgerwacht Kralin gen, Hugo de Groot, Prins Alexander, Hille-' gersberg en Schiebroek. De voorzitter, de heer Adriaans, stelde voor om voorloopig tusschen de genoemde Burgerwacht-schietvereenigingen een wed strijd te organiseeren in den geest van een competitie en wel in twee afdeelingen, zoo dat zoowel de sterke als de zwakkere schut ters tegen elkaar kunnen uitkomen. Op den eersten Maandag van September zou deze competitie beginnen. Op verzoek herinneren we nog even aan den propaganda-avond van de R. K. Volks muziekschool, welke heden, 1 Juli, te 8 uur wordt gehouden in de groote zaal Leeu wenstraat 33. Deze avond is gratis voor alle belangstel lenden toegankelijk. Onder leiding van Broeder Theophile- Broeder Theophile, die de laatste jaren zoo veel naam heeft gemaakt als leider van het Celles-koor en sinds eenige maanden weer te Alkmaar werkzaam is als schoolhoofd, is thans bezig aan het instudeeren van het Vlaamsch spel „De zeven slapers" van Jozef Boon C.s.s.R. dat begin Juli zal worden opge voerd in den Stedelijken Muziektuin te Alk maar. Br. Theophile heeft het spel hier en daar „bewerkt" en van eenige toepasselijke muziek voorzien. Door de jongens van de St. Adelbertus- school (waarvan Br. Theophile het hoofd is) zal dit spel worden uitgevoerd onder leiding van Br. Theophile. Ook zullen dien avond eenige verzen van Vondel door leerlingen van genoemde school worden gedeclameerd. ZWEEDSCHE KATHOLIEKE PADVINDERS, die deel zuil ennemen aan de a-s- wereldjamboree in ons land, zijn na aankomst per boot in Rotterdamde gasten van particulieren te Hillegersberg, waar de jongens zich uit stekend amuseeren' Hoewel de overdracht der concessie van den T.O.D. aan de R.E.T. te Rotterdam, aan vankelijk is bepaald op 1 Juli, is met ingang van den datum van heden nog niets gewijzigd Men confereert nog. De gemeentebesturen van Rotterdam en Hillegersberg benevens vertegenwoordigers van verschillende organi saties zijn Maandag jl. door de provinciale verkeerscommissie gehoord. Ook is nog geen beslissing genomen op de bezwaren, door B. en W. ingebracht tegen de tarieven voor Terbregge. Vermoedelijk volgt er nog een bespreking van het Hillegersbergsche gemeentebestuur met den direeteur van de R.E.T. Beslist de verkeerscommissie tot de over dracht, dan zal de datum daarvan wel op 1 Augustus worden gesteld. Tot dusver rijden de bussen van den T.O.D. op alle lijnen hun gewonen dienst en de diensttijd van het personeel is met 14 dagen verlengd. Vele leden van het personeel gaan bij de overdracht in dienst over bij de R.E.T. Zij hebben zich reeds aan de keuring onderwor pen. Het resteerend personeel blijft bij den T.O.D., bij de S.-lijn, waarvoor een verhoogde frequentie is ontworpen. Gisteravond werden op de wielerbaan „De Kreek" te Rotterdam liefdadigheidswedstrijden gehouden ten bate van de Rotterdamsche va- cantieschool. Het programma bestond uit een achtervolgingswedstrijd tusschen Koekoek—P. v. Gerven over 25 ronden. Het tweede nummer was een 50 ronden race met 2 klassementen voor nieuwelingen en 't slotnummer was een 1 uurs koppel wedstrijd met 4 klassementen. De achtervolging werd gewonnen door Koe koek ln den tijd van 6.11.2 min. met een meter voorsprong op zijn tegenstander. In de klassementsrace wist de Delftenaar Berwers een ronde uit te loopen en daarmede den wedstrijd te winnen. De uitslag luidt: 1 A. Berwers 20 pnt.; 2 J. v. d. Bussche 7 pnt.; 3 M. C. v. d. Veeken 4 pnt.; 4 Bernaards 3 pnt.; 5 C. Delno 3 pnt. Voor den koppelwedstrijd verschenen 6 kop pels aan den start. De uitslag werd: afgelegd 38 K.M. 880 M.: 1 B. Koekoek—B. Hordijk 16 pnt.; 2 P. v. GervenH. Nak 7 pnt.; 3 (op 1 ronde) R. ScholtensA. v. d. Veken 9 pnt.; 4 (op 4 ronden) C. Pruijsens—v. d. Meer 6 pnt.; 5 W. van Rijn—Bondewel 2 pnt. Door het op geven van hun resp. ploegmaats werd door van Rijn en Bondewel een nieuw koppel gevormd. Op Zondag a.s. worden op de wielerbaan „de Kreek" aan den Kreekweg alhier groote nationale wedstrijden gehouden. Het program ma bevat o.a. een half uur eigen-krachtrace voor onafh. en amateurs waarin uitkomen: Rijnbeek, Pijnacker; P. van der Meer, Rott. Leeuw; W. van Meèteren en J. Suiker, Gies- sendam; Nic. van Tiggelen, Apollo; en de Feijenoorders Koekkoek, Hordijk, van der Veken en G. en C. Pruissens. Een uitdagings-achtervolging tusschen Hartjesveld, Giessendam en R. van Gerven. Een 20 K.M. koppelkoers voor Nieuwelin gen en tot slot een 50 K.M. koppelwedstrijd waarin o.a. zullen starten: Koekkoek-Hor dijk; v.d Veken-van Gerven; Nak-Vethaak Kamp-Dijkstra; Favië-P. v. d. Meer; Harjes- veld-Boordewel, enz. De Rotterdamsche Athletiek Commissie hield gisteravond haar derden avondwedstrijd op de Nenijtobaan. De uitklagen luiden: Finale 100 M. dames C: 1 v. d. Wijk, Hollan- dia, 13,9 sec.; 2 N. Koudijs, idem, 15 sec. Finale 200 M. dames AB: 1 C. Dekker, Mi nerva, 29,1 sec.; 2 C. Klein, idem, 29,2 sec. Dames relay: 1 Hollandia 64.8 sec.; 2 Minerva 65.1 sec. 400 M. finale heeren AB: 1 H. v. Galen, DOS, 55 sec.; 2 Aubert, idem, 55.8 sec. 400' M. finale heeren C: 1 P. Fompe, P. P., 55.5 sec.; 2 Haan, Fetjenoord, 55.6 sec. Finale 1500 M. heeren C: 1 de Rooy, P. P., 4 min. 29.6 sec.; 2 L. A. Stam, Minerva, 4 min. 29.7 sec. Finale 1500 M. heeren AB: 1 P. Krüse, S.V.V., 4 min. 23.1 sec.; 2 D. v. Yperen, DOS, 4 min. 23,4 sec. Kogelslingeren: 1 I. Bamberg, DOS, 35.42 M.; 2 J. Markestein, idem, 28.36 M. Speerwerpen: 1 W. Mess, P.P., 47.12 M.; 2 D. Marree, DOS, 41.41 M, Speerwerpen dames: 1 C. Klein, 19.48 M.; 2 R. Witte, Hollandia, 17.79 M. Polsstokhoogspringen: 1 T. v. d. Most, P.P. 2.90 M.; 2 J. Markestein, DOS, 2.70 M. 4 maai 100 M. estafette heeren: 1 P.P. I, 47,6 sec.; 2 D.O.S., 48.1 sec.; 3 P.P. II 48.5 sag.; 4 Feijen.Min. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. Londen 8,99%, Berlijn 73.07%, Parijs 7.—, België 30.65, Zwitserland 41,62, Amerika 1,82, Denemarken 40.16, Zweden 46.38, Noorwegen 45.20, BEVALLENE. M. v. Daalhuizen geb. de Rulj- ter d. J. Lookhorst geb. Meulstee d. M. de Schepper geb. Mussig d. C. v. Pelt geb. Knegt d. M. P. Pannekoelc geb. v. Poppel z. L. M. v. d. Linden geb. Bol d. A. W. Oomens geb. Harpe z. J. Bloem geb. de Brie d. L, M. Verbpgt geb. Mol z. J. M. Dupain geb. Jutte d. N. Roomer geb. v. d. Berg d. S. H. Hekkens geb. Izaaks z. w. A. Keiler geb. Jagers z. T. C. v. Berkum geb. v. d. Horst d. J. N. Zevenbergen geb. de Kok z. P. A. Kerst geb. Bakkeren z. A. M. de Haas geb. de Grauw d. A. Soet geb. v. Tol d. M. Marelis geb. Uitbeyerse z. M. A. G. Folie geb. Miltenburg z. C. J. J. v. Houdt geb. vergaag z. H. IJsselstein geb. Popken d. O. v. d. Vorst geb. v. d. Staal d. E. M. Verhoekx geb. Schroter z. L. C. Verschoor geb. Kuiper d. A. M. Maat geb. Smits d. C. C. Erkelens geb. Groenendijk z. H. M. v. Eersel geb. v. Driel d. Cf. J. de Koning geb. Wallaart d. OVERLEDENJ. v. Dreunen, vrouw van H, Volder 36 j. I. v. Fenema, ongeh. vrouw 70 j- P- v. d. Lee, man van A. S. v. d. Gaauw 69 j. A. v. Eijk man van H. W. Willemse 70 j. C. Oogjen, man van C. L. v. Dijk 50 j. C. Koorn, wedr. van A. v. d. Veen 92 j. L. den Ottolander, man van E. Visser 64 j. C. M. Roosenburg, dochter 2 d. E. S. Muller, wede. van W. Lievense 75 j. J. Baljeu, wedr. van M. Nota 79 j. A. A. v. Tricht, vrouw van G. v. 't Wout 29 1. B. Verheij wedr. van J. H. Fontljn 84 j. C. v. Wieringen, wede. van B, Groeneweg 82 j. J. A. Ebeli, zoon 1 m. Aangiften van 30 Juni 1937. BEVALLENH. A. Markus geb. Slot d. L. C. v. Duijn geb. Wendrich d. J. v. d. Wer ken geb. v. d Meer d. C. P. Zoetewey geb. v. Nieuwenhuizen d. A. Kampen geb. v. d. Ak ker z. M. v. Antwerpen geb. Pors d. M. v. Jvfeggelen geb. Steenbakkers z J. Tinke geb. Molendijk z. N. H. Saarberg geb. Mosterd d. A. Broersen geb. Schut z. M. Tichem geb. Kol d. T. v. Schie geb. No:rdzij z. E. Jansen geb. de Vries z. J. v. d. Waal geb.. Koppenhol d. A. v. Hese geb. Breeman 2 drs. J. H. Dungelmann geb. Slechte d. M. Quist geb. de Reus cl. J. C. v. Dam geb. Paauw z. L. H. Speelmans geb. Hungermann i. C, F. E. Vieivoije geb. Schouffoer z. J. J, Spetter geb. Carlebur z. A. Dekker geb. v- Duljvenbode d. D. Schouten geb. Bakker d. GEHUWD: P. BeUerling jm. 32 j. exTf? 3t Visser ges. 33 j. D. Giorgi 29 j. en J. A. Huljser 26 j. E. van Balen 21 j. en M. H. P. Cornet 21 j. M. J. Beijnders 22 j. en C de Groot 22 j. F. A. van Bokkel 22 j en A. M. Proper 22 j. W. A. Dahmen 24 j. en B. Stok 18 J. L. F. Dekker 24 j. en A. W. Pama 23 J. S. Fennema 24 j. en J. M. de Groot 22 j. M. Heynsdijk 39 j. en A. N. Kievit 24 j. S. J. den Hollander 27 j. en G. Feddes 25 j. C. Hollem 25 j. en J. But 22 j. J. Janssen 23 en M. Nieuwenhuis 20 j. J. van Katwijk 22 j. en H. van Meurs 19 j. J. P. Kik 27 J. en C. A. Kenters 20 j. K. Kol ges. 22 j. en E. Meijer 21 j J. H. Kosten 24 j. en E. Schroter 19 j. j. Koster 21 j. en E. G. Hoog hart 19 j. J. Kreuk 26 j. en N. Timmers 22 j. A. Kruit 23 j. en A. Brand 20 j. H. M. Lengton 21 j. en A. M. van Munster 21 j. W. L. Molze de Chateleux 27 j. en S. M. Groe- neveld 29 j. w. A. P. Noyons 27 j. en C. G. A. van Duppen 23 j. j. puht 39 j. en E. Vroon 61 j- G. Revfnen 24 j. en J. E. Zoeter 21 j. 9* Staal 26 j. en E. C. Vosbergen 27 j. P. Teijn 22 j. en A. E. Herrmann 19 J. M« van Triet 36 j. en H. M. W. Delgman ges. 38 j. F. Vermeulen 23 j. en E. L. Berlcel 23 j. W. Vlet 22 j. en E. van Veen 22 j. A da Vries 20 j. en P. van der Velden 22 j. C. H. W. Wielders 24 J. en J. Vavelaar 24 j. M« Wolf 22 J. en S. van Bergem 21 j. W, Wijn- nobel 25 j. en H. I. van Loo 22 j. J. van Don gen 25 j. en J. P. Noordzij 25 j. M. Henne- net 28 j. en D. S. van Aalten 23 j. P. C. Middendorp 26 j. en J. H. Putter 23 j. J, Schrier 30 j. en A. A. Vlaskamp 24 j. C. T. van Stapele 30 j. en J. N. de Kraaij 23 1. A. Versteegt 22 j. en W. Kerkhoven 20 j. A- Voorrecht 28 j. en C. van der Waal 27 j. A« Schuurbiers 25 j. en A. R. Tunzl 19 j. B. Wa terreus 23 j. en J. Duchenne 21 j. S. C. van Oost 35 j. en E. M. Dijkhuizen 21 j. W. H. J. Goedhart 22 j. en B. J. Looije 20 j. A. Ar nold 25 j. en D. Seinen 18 j. A. Dam 24 j en W. van Ieperen 21 j. J. J. Dortmond 27 j. en M. B. D. Sellenraad 26 j. J. Gelok 27 j. en M. G. Hermus 27 j. L. van Gerven 19 J. en A. C. Rietdijk 18 j. W. Gestel 31 j. en J. de Melj 21 j. J. p. J. Goosens 24 j. en J. C. Brandenburg 19 j. A. J. Groenhorst 28 j. en C. C. L. Becht 27 j. A. Gijzen 20 j. en J. A. de Jong 19 j. L. J. J. Hageraats 27 j. en M. J. Bosdijk 28 j. T. J. Kamer man 23 j. en D. Buurmans 23 j. J, Malais 25 j. en M. Uljee 24 J. A. J. H. C. Martens 22 j: en P. Muijs 27 j. B P. F. Minken 28 j. en E. J. Ringeling 30 j. A. van Noortwük 21 j. en K. Beunder 22 j. A. L. Nuis 27 j. en M. E. van Bennekom 24 j. H. C. van Ooster hout 29 j. en A. P. Wagemakers 22 j. L Over- weel 23 j. en H. Crum 20 j. A. A. W Rein- hard 26 j. en G. Braspenning 23 j. B. A. Reuvers 31 j. en M. J. Stomph 21 j. J. I. Reijngoudt 24 j. en W. H. M. Goos 26 j. G. Smits Schouten 25 j. en A. Hendrikse 22 j. P. J. van Sonsbeek 24 j. en A. C. Pnrets 24 j. J. H. Stakenburg 27 j. en H. C. van Os 23 1. F. Stuit 27 j. en C. van Woerden 26 j H. Tournier 26 j. en K. J. Vermeulen 26 j. J. C. van de Velde 20 j. en J. Offerman 19 j. L- van Velzen Scheenloop 29 j en T M M. van Velzen 23 j. J. de Vries 32 j. en P. C. Prins 24 J- H. W. van Zwol 27 j. en H. C. van Edixhoven 26 j. J. van Gangelen 30 J. en P. van Gent 25 j. A de Jong 28 j en P. Pleijsier 24 j. A. P. de Koomen 32 j. en J. de Jong 27 j. L. Meijer 24 j. en A. M. de Hoop 23 j- D. J. Otten 24 J. en E. W. van RUns- bergen 2„ J. C. P. Spruit 26 j. en I. Verstraa. ten 24 j. P. Verbaarendse 31 j. en D. Kruit- hoff 22 j, OVERLEDejn Enge-u, man van E. Glaser 83 j. C. S. Huijsmans, dochter 1 j. j. Schou ten, wedr. van N den Breems 72 j H. Mid dendorp, wedr. van J. <je Hond 76 j. H. J. A. Koenen, man van H. J. C. Leder 64 j. C. J. Schier, vrouw van Hest 76 j. L. Oerle- mans ongeh, vrouw 85 j. H. Waalwijk, vrouw van A. C. Burdesch 59 j. 11J Uouben vrouw van M. L. Morlsse 60 j. C. Petit zoon' 5 J. G. A. Zijnen, wede. van G. H. M. Jansen 82 j. Voorts als levenloos aangegevenT. Timmer geb. v. Hemert z. A. Wols geb. Bos d. Het echtpaar Van Hintumvan Hal, Rosestraat 618, Rotterdam-Zuid, dat op 8 Juli a,s. zijn gouden huwelijksfeest zal herdenken. Gistermiddag om 5 uur is de 15-jarige M. A. van Vliet, wonende Charloiache Laged'jk, op de kruising SmitshoekschewegKcrpers- weg met haar fiets in aanrijding gekomen met den 28-jarigen motorrijder A. D. uit IJsselmonde. Het meisje werd in een sloot geslingerd en met een hersenschudding over gebracht naar het ziekenhuis aan den Cool singel. Haar fiets werd geheel vernield. Da motorrijder bekwam geen. leisel.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2