DE UITVOERING VAN DEN MAASTUNNEL. Vrijdag 9 juli 1937 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. SOOMERS RIJWIELEN. ROTTERDAM. De aanvaring van de „Kertosono". Nadere verbeteringen in het project 60ste JAARGANG No. 17910 VIER BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM: TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 BEDEVAART NAAR BRIELLE- DE RADIO-CENTRALE- de schiedamsche wandelaar aanrijding. BERIJDT J. SOOMERS - GROENELAAN 40 afsluiting spieringshoek. SCHEEPVAART. KETHEL. Beide schepen treft een gelijke blaam". Uitspraak van den Engelschen m rechter. VERFLAUWING VAN DE HELLINGEN. k!klr wfirrer!te diepte van d®n derden koker, welke slechts 560 meter lane is (on geveer de afstand tusschen de beide oevers RIJWIELDIEFSTALLEN. EEN HUUR-RIJWIEL BELEEND. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. NOTEERING MOUTWIJN EN g SPIRITUS. *1 ««ÉSStewfe,-- De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Bij bezorging franco per post abonnementsprijs per maand 1.1° ?®*\drie maanden 3,—, b(j vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn «teeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent per etuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440 Utigave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: 1 Voor 16 regels 1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tuschen den tekst dubbel adv. tarief. Liefdadigheidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces cn familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. van een duim s!eutelbeen of enkel; ƒ10.voor één lid of twee leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Gisteren heeft, begunstigd door goed weer, (de Schiedamsche bedevaart naar Brielle PlTeSh!?aiven had in de Frankelandsehe Kerk een stille H. Mis plaats voor de pel grims, welke werd opgedragen door Kape laan N. A. M. Velzeboer. Om half 9 vei- trok de Jan van Arkel van het Hoofd met een bijna 500 bedevaartgangers aan boord Om ongeveer 10 .uur kwam de Brielle in ziclit. Te half 11 ving in de Martelaarskapel de plechtige Hoogmis aan, welke werd op gedragen door den Zeereerw. Heer Deken A. •fr. C. Schraag, geassisteerd door Kapelaan H. J. A. Koopman als diaken en Kapelaan Westerkamp als sub-diaken. Na de H. Mis hield Pater G. Keijser O.P. de predieatie, waarin de gewijde spr. den heldenmoed van de Martelaren schilderde. Om half 2 ving de H. Kruisweg aan, welke werd gebeden door Pater G. Keyser O.P. Hierna werd het, plechtige sluitingslof, gecelebreerd met pro cessie. Celebrant was Kap. Westerkamp, ge assisteerd door Kap. H. J. A. Koopman cn Pater Putto O.P. Onder het lof werd de pre dieatie gehouden door Kap. Koopman. De ge zangen gedurende de verschillende plechtig heden werden door alle pelgrims gezamen lijk gezongen. Te vijf uur werd van Brielle vertro e Was het 's morgens bij het vertrek nog melijk frisdh, nu deed de zon aar - best en met prachtig weer kwamen de pel grims voldaan over dezen dag, om half in Schiedam aan Programma 5. Zaterdag 10 Juli. Brussel (Fransch): 12.20 Gramofoon, 12,20 Omroepsalonorkest, 1.30 Bioscoop-orgel; 2^20 Orkest Keulen: 4,20 Dansorkest. Di versen: 6.20—6.35. Brussel (Franscü): 6 35 Omroepsalonorkest; 7.20 Harp; 7.35 Gru- mofoon. Diversen; 7.358,20. Brussel (Fransch): 8,20 Omroeporkest, 10,20 Gespro ken dagblad, 10,30 Gramofoon, 11,20 Dai.s- miiziek. Voor de programma 14 raadplege men onze rubriek. „Uit den aether". 1éiit JUBILEUM „DE PAUW" Morgen 10 Juli, zal men in de gebouwen van de Stoomwasscherij „de Pauw" den da" herdenken, dat vóór 10 jaar geleden de N.V. Vereenigde Wasscherijen werd opgericht. Aan deze herdenking is een eenigszins offi cieel karakter gegeven. Tegenwoordig zullen o.a. zijn oud-minister Gelissen, prof. v. d.■koon en de pres. comm. cler N.V. de heer Peperkorn. Bovengenoemde wandelsportvereenigng zal haar laatste tweedaagsche trainingstochten houden, welke voor de vierdaagsche georgani- <Zaterdag wordt er een tocht gehouden over ar KM vertrek 3 uur vanaf het voormalig Postkantoor- Zondag een van 25 K.M. Star! de Karseboom. R. K. S. V. EXCELSIOR i Cricket Programma voor a.s. Zaterdag: Excelsior 4 Program ma voor a.s^ Zondag: Excelsior 1 r r i A S V. 2Excelsior 3. De zwaét-witten gaan steeds verder met punten verzamelen. Zij staan nu vier pun en voor op hun concurrenten, doch hebben wedstrijd meer gespeeld Zondag zal van hen nog wel eenige inspan ning geëischt worden daar A.C.C. zich met zoo gewonnen zal Het bestuur heeft tot voorbereiding van de oprichting van een tenmsafdeeling missie benoemd bestaande uit de heeren J c A. Janse en J. Scholte. Donderdagmiddag omstreeks 4 uur had een aanrijding plaats op den hoek van de Visch- markt en de Walvigchstraat. De 10-jarige J- v. A. liep aldaar spelenderwijze tegen het linkerachterwiel van een passeerende vracht auto, bestuurd door den 32-jarigenH. M., de jongen liep schaafwonden op aan de linker knie. Per politiemotor is hij overgebracht naar de politiepost aan de Groote Markt, waar hij is verbonden. Daarop is hij naar de ouder lijke woning gebracht. De chauffeur treft geen schuld. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 8 Juli. GEBOREN: Hendrica F., dochter van J. P. M Kcevermans en J. de Wilde. ONDERTROUWD: J. P. Joosen 25 jaar en A de Bruin 23 jaar P. M. de Heij 21 jaar en M de Ligt 19 jaar H. Tenwolde 28 jaar en j m. Lakerveid 25 jaar F. X. Haas 24 jaar en J de Graaff 25 jaar J. Versteeg 27 ^ar en M P. J. Heinsbroek 18 jaar M. W. óe Wilt 27 jaar en M. P. J. Heinsbroek 13 jaar M w de wilt 22 jaar en M. van Krie- ken 19 jaar j H. F. Fredriks 23 jaar en H. C. van Egmond 20 jaar B. Oosterman 27 jaar en a. Tuit 23 jaar J. Troost 27 jaar en J K°ogje 24 jaar C. A. v. d Brink 22 jaar en K. j. m G0vaart 21 jaar G. M. Offerman 22 jaar en A. Timmers 21 jaar M Schneider 24 jaar en m. van Ravens 25 j. W. C. Gilijamse 26 jaar en A. G. Meerdink 23 jaar. GEHUWD: A. v. d. Pluym 46 jaar en J. Driessen 49 jaar H. a. Golbach 24 jaar en W. v. Eden 20 jaar, Eigen fabrikaat. 10 Jaar garantie. Van fabriek aan verbruiker. Alleen: Filiaal: ROZENBURGERPLEIN 1 Recl.971S 8 Bjj of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officieel© af. en aankondigingen van het Gemeentebestuur, Ter openbare kermip wordt gebracht dat de toegang tot de Laan van Spieringshoek nabij den Kethelweg met ingang van Maan dag 12 Juh 19o7 t\jdeiyk voor alle rijverkeer wordt afgesloten in verband met herstellings werkzaamheden aan de heul er plaatse. SCHIEDAM, 9 Juli 1937. SCHIEDAM, 8 Juli Aangekomen s.s. Oot- marsum, ledig van Londen; s.s. Leersum, ledig van Rotterdam; Eng. m.s. Cardium, le dig van Rotterdam, alle om te dokken in de Wiltonhaven; Noorsch m.s. Solsten, ledig van Pemis om te dokken in de Wilhelminahaveu. TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water in de Gem. Zweminrichtingen bedroeg hedenmorgen 68 graden F, RADIO-MISSIEDAG. De speldjesvckoop voor den radio-missie- dag heeft 29,02 opgebracht. MEN meldt ons heden uit Londen: Uitspraak is thans gedaan in de zaak betreffende de aanvaring tusschen het Britsche oorlogsschip „Malaya" en het Nederlandsche s-s- „Kertosono" van den Rotterd- Lloyd- Bucknill is tot de conclusie geko- in richt 5, de heide schepen elkander voeren iregen' zij in tegengestelden koers werden toen ™chines van de „Kertosono" op voll'e kr m oorlogsschip in zicht kwam, werd naïat „alhteruit gezet en het roer .Malava" voer boord gekeerd. Ook de wijl later toen°de kracht achteruit, ter een aarivaring onvermhdIrnrder merkte' dat geven werd op volle kracht WaS' beVel ge" en het roer krachtig h te varen den, teneinde den stoot riPr te wen" doen afglijden. aanvaring te Toen beide schepen elkander in zicht kre gen, namen zij de meest drastische maat regelen, welke mogelijk waren, doch 7e te,! den een rampspoedige aanvaring niet mee" voorkomen. meer Beide schepen treft een gelijke blaam en aan geen van beide kanten heeft men schuldig gemaakt aan grove nalatigheid Tevens kwam de rechter tot de conclusie dat de Malaya" zich niet voldoende op dé hoogte had gesteld van de positie van de Kertosono" om een. wijziging van den koers Her Malaya" te rechtvaardigen. Naar het bevinden van rechter Bucknill heeft de Kertosono" met overmatige snel heid onder de bestaande weersomstandig heden gevaren. Ofschoon de getuigen van dit schip betrouwbare verklaringen hebben afgelegd! stelde de rechter toch vast dat de uitkijk der officieren van de „Kertosono ondoelmatig is geweest, aangezien zy in ge breke zijn gebleven' nota tè nemen van de uitgesproken verslechtering van het zicht. Tevens heeft de „Kertosono" den afstand tusschen de beide schepen bij het in zicht komen van de „Malaya" overschat. De „Ker tosono" treft blaam wegens overtreding van de scheepvaartreglementen, aangezien zij in gebreke is gebleven door te varen met matige snelheid. - Enkele minuten voor de aanvaring, aldus nog het oordeel van rechter Bucknill, hadden de beide schepen een gezamenlijke snelheid van Ongeveer IV knoopen. De rechter aan vaardde het door de getuigen van de „Ker tosono" naar voren gebrachte omtrent het niet vernemen van de mistsignalen van de „Malaya". De rechter meende, dat de getui genverklaringen betrouwbaar konden wor den geacht, l Hoe de tunnelkokers en de ventilatie- gebouwen zullen worden gebouwd. OP 15 Juni jl- is de daadwerkelijke uitvoering van den Maastunnel begonnen met een eersten hap grond uit het terrein bij den Heuvel. Een week later betrok de tunnelafdeeling van den Gem- Technischen Dients haar directiegebouw aan de Parkkade- Reeds na twee weken is er eenige teekening in het werk gekomen en ontvingen wij van de directie de uit- noodiging voor de eerste van de reeks conferenties en excursies, welke in de vier jaren, welke de tunnelbouw zal vragen, nog zullen volgen- Ter inleiding van de mededeelingen om trent den stand van zaken, verschafte ir. L. J. van Dauné, de adjunct-directeur van den Technischen Dienst, ons eenige nadere bijzonderheden over het definitieve ontwerp* zooals het thans tot uitvoering komt. De weg dóór Rotterdam Vanaf den Rijksweg RotterdamDen Haag tot aan den Rijksweg RotterdamDor drecht zal over vier jaren wanneer de tunnel geheel gereed zal moeten zijn ook een voor het doorgaand verkeer bestemde weg klaar moeten zijn met over de volle lengte een dubbele vrije baan van 6 meter voor auto's. Van den Rijksweg in het Noor den voert deze verkeersbaan over de Blij- dorpschebrug, Gordelweg, Statenweg naar denBeukelsdijktunnel. Deze tunnel onderde spoorbaan zal op viervoudige capaciteit wor den gebracht met n.l. 2 banen voor het snel-, en 2 banen voor het overig verkeer. In plaats van de ééne, bestaande komen er vier on derdoorgangen. via Henegouwerlaan, 's-Gravendijkwal, Rochussenstraat en West zeedijk leidt deze baan door den tunnel om bij de Velgersdijkstraat weer boven den grond te komen en vervolgens via Pleinweg, Strevelsweg en de Bree en via de overbrug ging van het Spoorwegemplacement aan sluiting te geven op den Kreekweg en den Rijksweg naar Dordrecht. Behalve een tunnel bouwen, gaat Rotter dam dus ook 'n modernen verkeersweg door de stad aanleggen. De capaciteit van dezen nieuwen overgang of juister onderdoorgang, wordt geraamd op 12 millioen voertuigen per jaar. De Willems brug bezit momenteel al een capaciteit van 3V2 millioen, doch deze zal door bepaalde maatregelen nog worden opgevoerd tot 5 millioen. In totaal zullen de twee oeververbindin gen beschikken over een capaciteit van 17 millioen. Uitgegaan wordt van de veronder stelling, dat rond 1970 noodig zal zijn een capaciteit van 15 millioen bij een bevolking van Rotterdam van 1 millioen zielen. (Mo menteel 750.000). De profielen van den tunnel. Het moeilijkste gedeelte van den nieuwen verkeersweg zal natuurlijk zijn het gedeelte tusschen den Westzeedijk op den Rechter en de Velgersdijkstraat op den Linker-Maas- oever. Van den totalen afstand tusschen deze twee punten, bedragende 1850 meters, komt over 1070 meter een gesloten tunnel, de restee- rende 780 meter zijn de afritten èan beide oevers. Over deze volle lengte van 1070 meter biedt de tunnel twee 6 meter-breede kokers voor het autoverkeer, elke koker met twee banen. Het riviergedeelte van den tunnel, dat is het gedeelte tusschen de ventilatiegebouwen op den Rechter- en op den Linkeroever, be vat nog een derden koker, welke door een He ih £vloer. weer in tweeën wordt ver hef ovcn'n' dus op dezen vloer, zullen 7„iwleirijdersverkeer en in de onderste helft w- vo0tgangers worden ondergebracht, in Hen ,en voetganger komen dus pas ventilatiegebouweï T 4 Bijzondere vorm van het rivier gedeelte. De drie bovengenoemde kokers vormen te zamen een doosvormige buis, breed onge veer 25 M., hoog ruim 8 M. met een lengte gelijk aan den afstand van ongeveer 563 M. tusschen de ventilatiegebouwen. Deze lengte zal worden verdeeld in 9 stukken van onge veer 63 M. Elk van deze tunnelstukken wordt met tijdelijke eindwanden als een holle, ge wapend betonnen kist elders vervaardigd en wel voor het onderste deel in het gemeente lijk droogdok aan de Heijschehaven. Dit ge deelte wordt dan drijvende naar de Waal haven gesleept, aldaar (in dieper water) af gebouwd en tenslotte op de juiste plaats in een vooraf dwars door de rivieb gebaggerde diepe sleuf neergelegd. Pneumatische fundeering der ventilatiegebouwen De ventilatiegebouwen zullen pneumatisch worden gefundeerd. Daartoe worden cais sons op den oever gesteld d. z. werkkamers zonder bodem met zijwanden, die aan den onderwand een scherpen mesvorm hebben en daarmee gemakkelijk in den bodem drin gen, als men den grond in de werkkamer ontgraaft. Zoodra het grondwater, wordt bereikt, moet in de werkkamer onder verhoogden luchtdruk worden gewerkt en kan het geheel op de vereischte diepte van ongeveer 22 M. onder R. P. worden gebracht. Het onderste deel van de ventilatiegebou wen, dus diep in den bodem, wordt doorsne den door de tunnelkokers voor autoverkeer, die dan in de landgedeelten verder omhoog gaan. De koker voor wielrijders en voetgan gers eindigt onder in deze gebouwen in een hal, waarin de ondereinden der roltrappen uitkomen. De landgedeelten van den tunnel worden in open sleuven tusschen verticale stalen damwanden gebouwd, op den Linker Maas oever in verband met minder goede bodem gesteldheid op Franqui-palen, op den Rechter-oever direct op den daar aanwezi gen zandbodem. Verbeteringen op voorloopig project. Vergelijkt men nu deze plannen met den oorspronkelijken opzet, zooals die in de ge meentelijke bestekken was beschreven, dan blijkt als gevolg van de thans vastgestelde constructies de totale lengte der tunnelkokers voor autover keer van 1146 M. tot 1070 M. te zijn teruggebracht. De hellingen der autobanen zijn nergens steiler dan 1 28, die voor wielrijders zijn 1 35 (in het aanvankelijke ont werp 1 38). De hellingen voor de voet gangers konden in plaats van 1 25, wat het bestek bepaalde, eveneens op 1 35 worden gebracht. Het hoogteverschil, dat de auto's langs de hellingen thans zullen hebben te overwinnen, bedraagt 23.80 M. beneden dijkshoogte (vroeger 25.50 M.), voor wiel rijders en voetgangers bedraagt dit hoogte verschil pl.m. 5.30 M. (in den tunnel) en dus practisch gelijk aan vroeger, terwijl de rol trappen een hoogteverschil van pl.m. 17 M. overwinnen. In het nieuwe project, waarbij de luchtververschingskanalen in het rivier- gedeelte niet tegen het plafond, maar onder den rijvloer zijn geplaatst, vereischt de uitvoe ring een geringere fundeeringsdiepte (in de rivier op het diepste punt 22.40 M. R. p. in plaats van de vroeger noodige diepte van 24.86 M. R. P.). Stand der werkzaamheden A#* Komende tot den stand van zaken op de terreinen, waar het complex van den tunnel met de aansluitende toegangs- en verkeers pleinen zal worden gebouwd, kan worden vermeld, dat deze terreinen vrijwel geheel zijn ontruimd. De nieuwe lighal van de Vereeniging Park herstellingsoorden werd in gebruik genomen, zoodat de oude buiten gebruik kon worden gesteld en binnenkort zal verdwijnen. Het verschuiven van het Noorsche kerkje naar de nieuwe daarvoor gebouwde fundee ring naast den ingang van het Park aan den Westzeedijk is aan den gang. De bestaan de aanlegsteiger van het wagenveer werd buiten gebruik gesteld en is reeds gedeeltelijk afgebroken. Het wagenveer gebruikt thans den nieuwen tijdelijken steiger tegenover Café-Restaurant BeUevue; het bekende massieve plaatskaar tenbureau met wachtgelegenheid werd naar de nieuwe aanlegplaats verschoven. De, uit 1.60 M. wijde buizen bestaande, persleiding van het rioolgemaal aan het Heemraadsplein, welke aan de Parkkade in de rivier uitkomt en de plaats, bestemd voor ventilatiegebouw Rechter Maasoever doorsneed, werd tijdelijk afgeleid naar een nooduitlaat in de Park haven. Door een en ander kwam het werk terrein geheel vrij en kon dit worden afge sloten. De definitieve omlegging van de pers leiding is dezer dagen aangevangen. Diepe vallei in het heuvelveld Sedert het officieele begin van het werk op 15 Juni j.l. werd het graafwerk onafgebroken voortgezet, zoodat thans reeds een geweldig gat in het bekende Heuvelveld is ontstaan. Naast de toekomstige fundeering van het ventilatiegebouw is men thans bezig een hulp gebouw op te stellen, waarin o.a. de compres soren, welke de samengeperste lucht voor de werkkamer moeten leveren, zullen worden opgesteld, benevens de pompen voor het uit spoelen van den door de arbeiders in de werk kamer losgemaakten grond. De krachtens de Caissonwet van 1905 noo dige voorzorgs- en gezondheidsmaatregelen zijn getroffen om de arbeiders, welke tenslot te onder 2V2 atmosfeer druk staande ruimte onder het ventilatiegebouw zullen arbeiden, te vrijwaren voor schadelijke gevolgen. In het genoemde hulpgebouw komt dan ook een speciale „sluis", waarin arbeiders langzaam onder anderen druk kunnen worden geplaatst. Verder worden op het terrein groote kra nen, loodsen, keeten en schaftlokalen aange voerd en opgesteld. Op het gemeenteterrein aan de Heijschehaven is de daar aanwezige en vroeger door de Gemeente voor den bouw drijvende kaaimuurcaissons gebezigde bouw put drooggelegd. Deze bouwput wordt voor den bouw van de tunnelstukken in de rivier ingericht. Daarbij moet de sluis, welke den put van het buitenwater scheidt, worden ver breed en gedeeltelijk vernieuwd. De sluis wordt thans van het buitenwater afgesloten door een tijdelijken stalen damwand, waar achter de verbreeding en vernieuwing kan plaats vinden. De houten onderheide vloer van den bouw put, hoewel tientallen jaren oud, heeft zich uitstekend gehouden. Er wordt momenteel een proefbelasting uitgevoerd. Op den Linker oever. Op den linker Maasoever hebben de werk zaamheden zich tot nu toe bepaald tot het vrijmaken van de voor den bouw noodige terreinen. Volgens het werkplan zal het werk op dezen oever echter - zij het iets later - met dat op den Rechter oever vrijwel gelijk op gaan, opdat na het gereedkomen van de beide ventilatiegebouwen, het daar tusschen in te bouwen riviergedeelte kan volgen. De landgedeelten met de bijbehoorende plei nen vormen uiteraard meer op zichzelf staande onderdeden van het geheel, welke globaal gesproken gelijktijdig met het middendeel tot uitvoering zullen worden gebracht. Ten nadeele van F B., wonende Mathenes- serdijk is een rijwiel gestolen uit de gang van zijn woning. Een fiets werd ontvreemd uit de Rö- sener Mauzstraat, ten nadeele van G. ter V., wonende Taandersstraat. Nog werd een rijwiel gestolen ten na deele van S. B., wonende Nieuwe Binnenweg welk rijwiel stond in de Duyststraat. In bewaring is gesteld de 16-jarige sla gersknecht F. Th. H., verdacht van didstal van een rijwiel, dat hij had gehuurd van J. J. N., wonende Tiendstraat. Het rijwiel had de jongen beleend in een rijwielstalling. Londen 9,01'/,, Berlijn 73.05, Parys 7.03%, België 30,62, Zwitserland 41,62, Amerika 1.81%, Denemarken 40,23, Zweden 46.46, Noorwegen 45,28. .7! Aan de Heyschc haven te Rotterdam wordt een damwand gemaakt voor de tijdelijke afsluiting van het water, voor de verbreeding tot 27 meter van de sluisopening, welke ten behoeve van het transport der in den bouwput te maken caissons voor den Maastunnel, moest worden verbreed. Verwacht wordt: Matige Zuidelijke tot Westelijken wind, toenemende bewolking met veel kans op re gen of onweer, later opklarend, aanvanke lijk iets warmer Zaterdag. Zon op 4,49. Zon onder 21.20. Maan op 7.50. Maan onder 22,10. Wielrijders lichten op van 21.50 tot 4,20. 13 Juli: Rotterdamsche Diergaarde, avond concert door solisten van de Ital. Opera, 8 uur. Dagelijks: Arena. Het witte paard (Weensche revue-operette), 2,15 en 8,30, Zon dag ook 5.15 (volw.). Tivoli-Schouwburg De dans om het Gouden Kalf (zomer-en- semble Palmers-v. d. Linden) 8,15 uur (voor volw.). Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 15 Juli, in: Luxor, Vrij spraak... levenslang (volw.); Studio, Circus (volw.); Lumière: Obsessie (18 jaar)); Colos seum: Het gaat om mijn leven en Rubber (volw.); Capitol: Een vrouw, die weet wat zij wil en Zijn laatste liefde (volw.); City, De bannelingen van het Duivelseiand en De mis daad in de nachtclub (18 jaar)Centraal: Da stad der verlorenen (18 jaar); Prinses: Zwi- schen Abend and Morgen en Spook te koop (volw.); Corso: Maddalena (volw.); Cineac: Actualiteiten. Tentoonstelllingen: Studio: wer ken van Court Veldkamp, Henk de Vos en Hans Timmer Toonzalen P. van Reeuwijk, Coolsingel: werken van Jan Schonk (tot 15 Juli) Kunsthandel Ad. Donker, Westzee dijk 118, een kruisweg door Adr. van der Plas (tot 19 Juli) De Schakel: Delftsche Vaart 14. houtsneden, etsen en teekeningen van Wil lem Boon (tot 21 Juli). Schiedam. Passage-theater: Maria Stuart en Zigeuner- prinses 18 jaar). Eiken Vrijdagavond 8.30 repetile R. K, mannenzangvereeniging St. Caecilia, R. K, Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K, E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast da St. Jozefgezellenvereeniging. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden", lederen Zaterdagavond van 7.309.30 uur Troepavond van de R. K, Verkenners St, Franciscusgroep. Iedereen Zaterdagavond Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur Gelegenheid tot aanmelding van leden. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond; 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen ln het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw, R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur. Parochiehuis Lekstraat 65. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thjjm", R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la verda stelo", lederen Dinsdagavond half 9 les en clubavond, Broederschool, Warande. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht^ lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio, Lange Haven 55. 1 1 I 1 tlai 1 iff SCHIEDAM, 9 Juli. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwjjn 46 pet f 16 per H.L, Spoeling. Spoeling ƒ1,20—1,30 Jniet fifficiëelj, M

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1