II JAN WALTMAN „ADRESSEN ««ER Stuyvenberg's Triplex STADSNIEUWS. lü ROTTERDAM. DONDERDAG 29 JULI 1937 VAN DE VIERDAAGSCHE. het blokhut-ramp- van k j. c- FRANKENLAND- mm R.S. rijwiel Mof D.K.W. motor GARAGE „UNIQUE HOOG BEZOEK. ONS SCHEEPVAARTVERKEER. DE RADIO-CENTRALE- 99 DAM 41 Dagelijksche Motorbootdienst op AMSTERDAM —r HANDELSAVONDCURSUS DE HANZE iSC Burgemeester en wethouder Brautigam brengen bezoek aan „Homobonus". J JANSEN. s.v.v. temperatuur zwemwater. KETHEL. Gouden jubilé als kerkzanger. MUSEUM BOYMANS TE ROTTERDAM WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. LOODDIEVEN GEARRESTEERD- De wandelende „Nieuwe Sclhiedammer" schrijft ons Woensdagavond: De tweede dag, voor mij steeds de zwaar ste, zit er reeds een paar uur op. Om half vier was ik binnen, dus twee uur later dan%isteren, maar het parcours is de tweede dag langer en, we behoeven het niet te ver bloemen, de eerste dag zit dan nog een beet je in de beenen. Ik was tamelijk moe, toen ik binnen kwam, maar thans ben ik volko men gerestaureerd en zie den dag van mor" gen tegemoet met een stemming van doet my niets". Hopelijk ovesehat ik mij ni Ook mvjn „40 KM." kameraad bevindt in beste conditie. Het weer is evenals gisteren uits Een enkel buitje regen, maar daar heen. niEnd voor stilp*p«stj>fln Verschillende Schiedammers heb ik on er- gezien. Zoo zei er iemand evenJ^ten Nijmegen: „Al loop je de 4 daagschenogzoo snel, de Nieuwe Schiedammer achteihaalt je Wel". Onder Puiflijk lagen eenige leden van ie Schied. Wandelaar in het gras. Een hunner üep my achterop en vroeg waarom hij de courant niet ontving. Na afloop heb ik even by den facteur gekeken en zijn courant ont dekt by de vereenigingspost. Dus ook hier Nieuwe Schiedammer service. Voorby wychen liep my nog een Schie dammer voorby. Het was de heer de Boer. Zijn wandelen is origineel. Deze Schiedam mer is n.l. lid van een wandelclub in Dor drecht. Daarom gaat hy 's Zondags naar deze plaat.-, om met zijn club te wandelen. Men moet het er maar voor over hebben! ot slot ontdekte ik nog by het naar huis gaan een bekend persoon uit Schiedam. Gekleed als kapitein zag ik daar iemand met een heele groote snor, terwyi de afme tingen van zijn corpus daarmee in evenredig heid zyn. Het verwonderde my hem hier te zien loopen, want in Schiedam is hti alleen maar bekend op een Harley. U weet fnu natuurlijk nog niet wie het ls, maar tele- foon-abonné's zullen nu op hem zitten wach ten met smart. Als u ooit telefoon-reparatie beeft, zuit u hem wel zien verschijnen. En nu zuit u wel vragen heeft u Prins Bemhard gezien? Hoewel Z K. H. geen S°bledammer is, wil ik u dit toch wel even hertellen Om half twaalf passeerde de auto Van den'Prins, voorafgegaan door njksveld- Wacht en gevolgd door eenige andere auto s, ons clubje, tusschen Bergharen en Hemen in de richting wychen. Ongeveer een kwar tier later was de auto de eigen auto van Z K. H., waarin hij achterin was geze ten te Wychen. Een donderend hoera konden wy in de verte hooren, ofschoon het nog byna een uur loopen was naar Wijchen! Alle wandelaars die den Prins passeerden hebben hem gegroet. Somtyds werd de be groeting een ovatie. Morgen gaat de tocht naar Arnhem over de veel omstreden betonweg. Maar hoe hard de we;g ook zijn moge, er liggen vast geen losse kieselsteenen en dat is ook wat waard! Pe wandelende Nieuwe Schiedammer gaat nu zijn courant van gisteren lezen. Tot mor gen waarde lezeressen en lezers. Het politie-duo De tweede, en zwaarste dag ligt achter ons. liet weer was prachtig om te loopen. Een j?pkel bultje gehad, maar daar knap je van op Z. K. H. Prins Bemhard is ons gepas seerd te Bergharen. Hy zat op de neergesla gen autokap en toonde veel belangstelling voor de loopers. Hierdoor was er in Wychen groote belangstelling. Bij binnenkomst te Nymegen stond de Prins by het afmeldings bureau de binnenkomenden te inspecteeren. Morgen gaan we vol goeden moed naar Am- hem. Veel groeten van ons beiden uit Nij megen. Naar Buiten. De tweede marsch, een zeer zware met succes volbracht. Geen uitvallers. In Druten hadden enkele van ons het even te kwaad, maar ze zyn er allen schitterend doorgeko men. De stemming is nog steeds perfect. De tocht naar Arnhem den derden dag wordt liohter opgenomen in 't algemeen. We hopen er het beste van. Tot morgenavond. Het detachement 4 B. I. uitstekend? «"vallers. Stemming Zonder ultva bracht. 'De stemming ia f! tweede dag vol- werkt uitstekend mee QWeWlg en het weer uur 15 wordt vertrakken^V3 mor8ens vyf binnen. De wegen waren beskot üUr alle 8 stelling geweldig groot. Vol goeden beia3?.g~ ginnen wij morgen aan den derden da°°e „De Chr. Wandelvereen." meldt, dat het weer prachtig is. Wij heb. een fijne dag gehad. Allen zyn nog in goede conditie. De werkloozencursisten melden kort maar krachtig: Wij hebben mooi Weer gehad, allen zijn nog fit. De padvinders van het NP-V. naar Vogelenzang vertrokken- Hedenmorgen te ongeveer 9 uur heerschte er op het Stationsplein een ongewone drukte. De padvinders van het N, P. V. gingen de reis aanvangen naar de jamboree te Vogelen zang. Naast de oommissie-leden de heeren Mr. j_ h. Welcker voorzitter en A. de Groot vice- voorzitter, deden vele ouders hun zonen uit geleide. Op het station stonden reeds de padvinders vah het N. P. V. te Vlaardingen. Harteiyk was de begroeting. Te ongeveer kwart over 9 kwam de gewel dige extra-trein onder de overkapping bin nen. Hij zat reeds stampvol. Onder luid ge juich werden de wachtenden echter nog inge laden. In den trein merkten wy nog leen groep Japanners op. Van Schiedam vertrokken ongeveer een 50- tal deelnemers onder leiding van commissa ris Sunderman. Het waren groep I, de wa terscouts en groep III, de trekvogels. Deze padvinders maken het geheele kamp m<\e' Groep II het Schotsche vendel, maakt helft van het kamp mee en vertrekt Pas gende week De Margaretha. Wy ontvingen van het NP. V. een keurige folcfer betreffende het viagg schip „de Margaretha schin ongeveer D.„ de lijpl-u v» llgt, een half uur van het ka P -n ruime zullen deze folders op deze ma. mate worden verspad, de •nier de aandacht en „Margaretha" wordt bevorderd. van 15 tot en met 21 Augustus gaat een vijftigtal kruisvaarders naar de prachtige uit gestrekte bosschen bij Amersfoort kampeeren. Het kweekt gemeenschapszin. Reeds enkele maanden oefenen de kruisvaarders zich in de kookkunst en het pionieren. Heusch niet zon der resultaat. De verschillende kampmeubelen, zooals tafels en bordenrekken, zyn gefabriceerd van takken. Binnenkort meer over het kamp in Amers foort van de K.J.C. Tandems te huur. Bespreek tijdig. \P» lil I dan een Burg. Knappertlaan 12 TELEFOON 68100 - Reel. 972S 7 Gisteren werd feestelijk herdacht, dat voor 25 jaar te P oorthuizen Huize „Azareël" door de Rotterdamsche Herstellingsoord-vereen, v. trampersoneel „De Eendracht" in gebruik werd genomenEen groep van autoriteiten, welke hierbij tegenwoordig waren: links de directeur der Rott. Electr. Tram dr. ir. J. Nieuivenhuys en wethouder J. Ratté, in 't midden de burgemeester van Rotterdam, mr. P. Droogleever Fortuyn en de burgemeester van Barne- veld, de heer J- FF estrik. Verwacht wordt: Meest zwakke, in het Noorden Noord-Wes telijke tot Noordelijken, in het Zuiden Noor delijke tot Oostelijken wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Vrydag. Zon op 5.16. Zon onder 20.56. Maan op 22.28. Maan onder 13.53. Wielryders lichten op van 21.26 tot 4.47. ts t Goedkoopste en t beste. Alle soorten hulsvlfjtartlkelen. Reel. 106S 6 TELEFOON 68646 GEBR. BIJLOO Bij de laatst gehouden praktijk-examens voor boekhouden, slaagden onze stadgenooten H. Westhuis, G. W. Fenders, J. Combrink en M. J. van Alphen, allen opgeleid aan de R.K. Middelb. Handelsavondschool „De Hanze". R.K. stadgenooten, laat uw kinderen in schrijven als leerling van bovengenoemden cursus. Ze is de eenige R.K. inrichting te dezer stede, die gelegenheid biedt voor dergelyk nuttig onderwijs in de avonduren. Het is de cursus voor kantoorbedienden, winkelbedienden en voor ieder, die zyn avond uren nuttig wil besteden. Voor aanmelding voor den nieuwen cursus, die op 1 September a.s. begint, zie men de desbetreffende advertentie in dit nummer. R.K.S.V. EXCELSIOR. Verslag havendienst en havenloodsdients- Uit dit verslag blykt, dat in het afgeloopen jaar het aantal stukgoedbooiten in onze haven is teruggeloopen. Ook het aantal zeeschepen, dat papierhout aanvoerde nam beduidend af. Niettemin valt er vooruitgang te consta- teeren in het totaal aantal schepen, dat hier binnenkwam. Dit getal was 827 tegen 789 in het jaar 1935. Van deze 827 zeeschepen kwamen er 585 om te repareeren of te dokken en 93 om te bunkeren. Het aantal stukgoedbooten bedroeg 46. Van de overge ladingen kunnen worden genoemd: erts, traan, olie, yzer en hout. De schepen waren over 24 nationaliteiten verdeeld, waarvan Nederland, Engeland en Noorwegen het sterkst waren vertegenwoor digd. Ér werden in het vorige jaar 253 loodsreizen meer gemaakt dan in 1935. Met gevoelens van diep leedwezen wordt melding gemaakt van de gevolgen van de ramp van het Grieksche tankschip „Fetrakis Nomikos" op 31 October 1936. De verslechtering van de binnenvaart kwam vrijwel tot staan; deze vaart vertoonde zelfs een kleine verbetering. Door de Buitensluis passeerden in totaal 7274 schepen en 85 hout vlotten. Het waiter is 59 maal boven stormpeil ge- stegen. Verscheept werden 1563 lasten graan, PROEFZ WEMMEN, Gistermiddag werd in de heerenafdeeling van de Gem. Zwemplaatsen door 47 candidaten de proef afgelegd ter verkrijging van het diploma. Het was de commissie een genoegen aai) alle deelnemers het bewijs van voldoende vaar digheid te kunnen afgeven. De uitreiking geschiedde door den burge meester als voorzitter der Zwemcommissie, die lederen deelnemer afzonderlyk met eenige vriendelijke en toepasselijk woorden zijn diplo ma overhandigde. SERIEWEDSTRIJDEN S.F. A.C. SCHIEDAM. Ter gelegenheid van het in gebruik nemen van haar nieuwe terrein aan den Spieringhoek organiseert de S.F. en A.C. Schiedam serie- wedstryden op 1, 8, 15, 22 en 29 Augustus, waarvoor de deelneming zeer bevredigend m- De loting is gehouden en voor Zondag Augustus zijn de volgende wedstryden vastgesteld: 12—1.15 The Rising Hope 2—Hollandiaan 3; 115—2.30 Hion 1—D.H.S. 2; 2.30—3.45 Schie dam 1—Martinit 1; 3.45—5 Schiebroek 1— D.J.S. 3. Programma 5, Vrydag 20 Juli Luxemburg: 121;20 Concert Brussel: (Fransch); 1,30 Omroeporkest. Diversen 2,203,30. Luxemburg: 3.305.30 Con cert. Diversen: 5.30—6.30. Luxemburg: 6.30 Concert 7,40 Viool; 8,15 Concert. Keulen: 8,30 Gramofoon Brussel i(Ned. taal)9.30 Concert. Luxemburg: 10.20 Concert; 11.00 Dansmuziek. Voor de programma's 1 t.m. 4 verwyzen wij naar onze rubriek „Uit den aether". PASSAGE-THEATER. variété. Deze week zal Fientje ellingen treden, echter alleen in de avondvoorstelling SCHEEPVAART- SCHIEDAM, 28 Juli. Vertrokken: Fransen E-s- i.Loriënt", ledig, naar Rotterdam. zullen de bezoekers van Aspiranten. Was' vorige week Spartaan gast op de Dam- laan ditmaal trokken de Schiedammertjes naar' Rotterdam, voor de revanche-wedstrij- d6Spartaan had er alles op gezet om de groote nederlagen in Schiedam geleden deze «Ml te ontgaan. Het A-elftal van Spartaan had be langrijke versterkingen ondergaan door het opnemen van verschillende junioren. Excelsior verscheen in dezelfde opstellingen als vorige week. Het resultaat was we1 eronJ verbluffend. Excelsior C won met 1—0, B met 40 en Astond met de rust met 2 achter. Maar daarna lieten onze jongens zien, wat ze waard waren. Toen het eindsignaal weer klonk, hadden ze de 2—0 achterstand in eeiJ 32 overwinning omgezet. De eindstand van de jaarlijksche school- v°etbaiontmoetingen is thans: Excelsior S^P' gCl' verl Spartaan 5 7 0 v.—t. 18— 2 2—18 EXAMENS. Voor het M.U,lo.„„ den gisteren te Hiliepp "v?"' pI' A s,aaK" Graaff en Jeanne Post a rg Cor van der - - landstraat 5 II; vulpenhouder, Van Aaken, L. de Colignystraat 26; étui met foto's, J. Noord zij, Havendijk 142a; wandelstok, Schuitman, Tollensstraat 35; zwempak met doek, H. van Schendelen, Havendyk 150b; gewicht, K. vgn Hobe, Dam 14a; nikkelen rozenkrans, Kolle- nrg, Potgieterstraat 25; damesbadpak met handdoek, E. Westerveld, Hoogstraat 76; por- temonnaie met postzegels, v. d. Velde, Nu- mansdorpschestraat 5a; tooneelstuk, B. v. Nie- len, Pernisschestr. 13a; zak met inh., N. Hoe laan, Prof. Kamerl. Onneslaan 115a; kinder- portemonnaie met inh., Van Haaten, Vlaard.- dyk 195; paar dameshandschoenen, J. Dinge- nouts, Numansdorpschestr. 12a; kindertaschje, J. Lourens, Th. a Kempisstraat 16a; gouden damesringetje, H. Hersbach, Oosterstr. 71; parasol, T. Kleis, Van Dyckstr. 15a; dames handschoen, K. Liebeek, Gr. Florisstr. 50; witte hoed, A. den Dunne, Rubensplein 5c; zakmes, J. A. Lenoire, Anth. Muysstraat 17; witte onderrok, J. Braak, Van Swindenstr. 53; zwempak en handdoek, N. v. d. Stelt, Goeree- schestraat 10; kosteloos rywielplaatje, J. Sprong, Hoofdstraat 89a; gryze damestasch met inh. A. Scholte, Spinhuispad 21; dames- portemonnaie met inh., B. Heeze, Steenstr. 18, R.K. kerkboek, C. Kasteren, Kortlandstr. 4a; heerenportemonnaie jnet inh., J„ Wiersma, Jan Vermeerstr. 28a; portemonnaie met inh., M. C. van Vliet, Boylestraat 9b; portemonnaie met inh., A. v. d. Hamer, Rozenburgerstr. 25b; portemonnaie met inh. K. v. d. Bijl, Klaaswaal- schestraat 15; gouden ring, A. J. Loman, Breedstr. 64; Veerenklemmer voor autoband, F. Post, Vlaardingerdyk 313; zwempak, J. Smit, Achter de Teerstoof; dweil en 3 stukken zeep,' M. de Jager, Voltastraat 2; zilveren vul potlood, J. Limberg, Da Costastraat 34b; dek sel L. Wessel, Halleystraat 16a; kisten, J. v. 'd Most, Havendijk 188; machinesleutel, J. Vorstenbos, Hoofdstr. 121b; cigarettenpijpje, N Wessel, Schie 110; celluloid popje met groene trui, J. v. Katwijk, le Tuinsingel 29. Hedenmorgen hebben de burgemeester van Rotterdam, mr. P. Droogleever Fortuyn en de wethouder van Openbare Werken, de heer J. Brautigam een bezoek gebracht aan het bedrijf van de Coöperatieve Inkoop Vereeni- ging „St. Homobonus" aan den Goudscheweg, de békende landelijke inkoopvereeniging van de katholieke manufacturiers, waarvan wijle* de heer Ferdinand Meijer de groote stuwd en organisator is geweest. De burgemeester en de wethouder werden ontvangen door den directeur van „St. Homo bonus", den heer Th. J. H. Kuyper en door den adjunct-directeur, den heer F. G. van Essen. Tijdens een conferentie op de directie kamer lieten de hooge bezoekers zich zeer grondig inlichten omtrent het doel en de werkwijze der Coöperatie en haar economi sche beteekenis. Uit het stellen der vragen bleek duidelijk de zeer groote belangstelling van het Rotterdamsche gemeentebestuur voor dit in Rotterdam tot zoo hooge ontwik keling gekomen bedrijf. Vervolgens werd een rondwandeling ge maakt door het gebouwencomplex, waarbij achtereenvolgens werden bezocht de commer- cieele afdeeling, de voorbereiding van den in koop, de beurszaal, de grossierderij, de stof- fenafdeeling, de distributie en de expeditie, waarna ook nog een kijkje werd genomen op de administratie, waar vooral het gemecha niseerde bedrijfsbeheer en de bedryfstatis- tieken de bijzondere belangstelling hadden Het bezoek was natuurlijk ook voor de om geving niet onbekend gebleven. Aan beide zijden van den ingang van bet gebouw hadden zich vele belangstellenden geschaard, die den burgemeester en den wet houder bij het vertrek hartelijk begroetten. Naar wij vernemen houdt dit hoog bezoek verband met de plannen van „Homobonus" om tot nieuwbouw over te gaan. Deze plannen verkeeren al in een vergevor derd stadium en cetstdaags zal daaromtrent een beslissing worden genomen. Naar ons ter oore kwam, zal „Homobonus" in de gelegenheid zijn het bedrijf naar een bijzonder goed gelegen terrein te verplaatsen en op dit punt een groot nieuw gebouw in Rotterdam te stichten. D a g e 1 y k s: Tivoli-Schouwburg, Liefde en List (Zomer-ensemble Palmers-van der Lin den) 8,15 uur (volw.) Arena: Het land van den glimlach, (Weensche Revue-Operette) 2,15 en 8,30, Zondags ook 5.15 (volw.) Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 29 Juli, in: Grand: De Tweelingbroers; Luxor: Kinderarts Dr. Engel- Studio: Bobby de Duivelskere) (vol wassene); Thalia: Pygmalion; Olympia: Bui ten de Wet en De kleine piraat (18 jaar); Capitol: Ben Hur (18 Jaar); City: De stryd om het record (18 jaar); Centraal: Maria Chapdelaine (18 jaar); Colosseum: Pygma lion en Vekeerd beoordeeld (volw.); Victo ria Lunapark en De getemde draak (volw. Ooster Theater: Paganini (18 jaar); Scala: Geheim van de schorpioen en Mail-expresse (18 jaar); Doelen: (t.m. Zondag): De Big var het Regiment en de Mooiste dag van myr leven (18 jaar); Cineac: Actualiteiten. Tentoonstellingen: Delftsche Poort, werken van J Bezemer, S. de Roo- de en Fr. Spuybro-eck (31 Juli). Museum Boymans, cellectle Montauban van Swijn- dregt Gemeente-Bibliotheek, permanente Erasmustentoonstelling. Schiedam. Passage TheaterDe banjospeler van de Mississippi en Je moet maar boffen (18 jaar). BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Alida, d. van H. Kuipers en H. Raatjes, Marktstraat 81. Arooldus Car. z- van N. J. B. Kampwart en W. J. v. Maaren Prof. Kam. Onneslaan 179. Roelof je d. van S Otten en D. Bouthoorn Havendijk 38. Helena C d. van' H. den Hollander en F. H. Hermsen,' Parallelweg 170. Cornelia S„ d. van F. Heijdens en C. Blok, Halleystraat 8. Bemarda M., d. van J. v. d. Bout en P. O- Kooij Ploegstraat 5, Johanna C., d. van G- H. As en J. C. Bouwman, Halleystraat 16. GEHUWD: C. J. de Lange 24 j en E. Byloo 22 j. G. v. Kralingen 38 j. en N. W. d® Reuver 32 j M Boomsluiter 29 j. en T. P- de Graaf 25 j. R J- J- M. Rijken 28 j. en A. W. v. Zon 26 j. D. Christen 25 j en J. v. d. Doe 24 j v. Vuuren 25 j. en C. v. d. Ven 20 j. M Westerveld 38 j. en M- A. Kegel 32 j. F. P. de Smit 23 j. en M- D. Tobler 23 j. OVERLEDEN: M. Leenders 52 j., Dr. Nolet- straat 1. T v. Eijk 71 j. echtgenoot van J- v. Mullem Lekstraat 110. Vrijdag 30 Juli zal de meerkamp voor junio ren en senioren met de volgende nummers be sloten worden. Verspringen met aanloop jr. Idem zonder aanloop sr. 400 M. finale jr. en 400 sr. Zondag 1 Augustus a.s. zal er een dual-meet plaats vinden tegen D.H.C. Delft. Na afloop zullen de prijzen van de meer kamp worden uitgereikt. Ook de prijsuitrei king wordt evenals de deelneming, een groot succes, daar er tal van fraaie prijzen ge schonken zon. GESLAAGD. Voor het examen Handelskennis L.O. slaag de onze oud-stadgenoot de eerw. broeder Erml- nus (in de wereld L. S. Coster). De temperatuur van het water in de Gem zwemplaatsen bedroeg hedenmorgen 67 graden Farenheit. 4 »^'lr'stu's en de Samaritaansche vrouio", de teekening van Rembrandt, die in Engeland is ontdekt en vandaag te, Londen zou worden geveild. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het hoofdbureau van Politie te Schiedam, de navolgende gevonden voor werpen, gevonden in het tijdvak van 13 tot en met 24 Juli 1937, op alle werkdagen tusschen 1 en 2 uur. Kindertaschje met inhoud; ceintuur; kinder- portemonnaie met inh.; muts; rywielplaatje in étui; kinderportemonnaietje; grys jasje; sleu tel; sleutel met ring; broodzak; gymnastiek schoen; kosteloos rijwielplaatje, handschoen blauw wollen blazer, rozenkrans, rozenkrans verzilverd, damesregenmantel, ring met 3 sleu tels, broodzak en kruikje, riem met looper, tramkaart, onderdeeltje van fototoestel, kwi tantie. Bij vinders: deurknop van auto, L. Klaassen, Kuysmansstr. 14c; rozenkrans, A. den Outer, x umstraat 1; fietspomp, J. van Wingerden, Jacobs Catslaan 4; hondenhalsband, W.Wiesse, Vriendschapsstraat 5a; rijwielbelastingplaatje, P. den I-Iartog-, Oosterstraat 99b; kinderpor temonnaietje met inh., K. 't Hart, N.we Maas straat 131; roode damesportemonnaie met inh., G. v. d. Kruit, Havendijk 188b; ring met 8 sleutels, politiebureau Marconiplein R'dam; zilveren bedelketting, badjuffrouw van gem. zwembad; hondenpenning, J. v. Dijk, Vondel laan 54a; kosteloos rywielplaatje, W. Wet- steiin Van Leeuwenhoeckstraat 38; ring met sleutels J- Verhaar, Fred. Hendrikstraat 27b; Gummi' kidercape, A. J. Verschuren Van Swindenstraat 76b; couponboekje C. Lopik, stationsstraat 31b; rijwielbelastingplaatje, N. Stationsstraat. 7b; cclbertjasje, M. v. Hoogdalem, Pernisschestraat 3b; Kinder armbandje, J. Heetman, Hoogstr. 157; reserve wiel van auto, A. van Roon, Van Emdenstr. - W1C1 VCLI1 au, w, X*-. V Maassluis; koekeroedufije, wed. N. Bos, Kort-1 vorige jaar. NATIONAAL CONCOURS „KUNST EN VRIENDSCHAP". Ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan organiseert het fanfarekorps „Kunst en Vriendschap", (directeur Cor van Gent), op Zaterdag 14 Augustus a.s. een groot natio naal concours van zang- en muziekvereeni- gingen. Het festijn zal Vrijdagavond geopend wor den met een groote tumdemonstratie, te geven door de Vereeniging voor Lichamelijke Op voeding „T.H.O.R." uit Schiedam, waaraan pl.m. 500 turners zullen deelnemen. „Kunst en Vriendschap" zal zelf de muzikale omlijs ting verzorgen. Een eere-comité van niet minder dan 26 personen is gevormd met aan het hoofd mr. J. J. van der Lip, burgemeester van Kethel. Voor dit concours werden pl.m. 40 zilveren lauwerkransen of takken geschonken. Vermelden we nog, dat naast de uit te voe ren concoursnummers in den concertwedstrijd ook nog, een viertal muziekvereenigingen, w.o. „St. Radboud" aan de marschvfedstryd zal deelnemen. Het concours op Zaterdag 14 Augustus zal geopend worden om 12 uur. Alsdan zal burge meester mr. J. J. v. d. Lip, beschermheer van K. en V.", de déelnemende vereengingen toe spreken. Om half 1 vangt het concours aan. De jury is samengesteld als volgt: Cor va,n Gent, muziekleeraar te Schiedam en dirigent van Kunst en Vriendschap te Kethel; K. J. de Beun, koordirigent te Gouda en P. J. van Gent, toonkunstenaar Italiaansehe Opera te 's-Gravenhage. Zaterdagmorgen zal op het feestterrein aan het Noordeinde een kinderfeest tegen matige entrée worden gegeven. OPBRENGST SPELDJESDAG. De gisteren gehouden speldjesdag ten bate van de stichting ,,'t Hoogeland", heeft ƒ57. opgebracht, zijnde 8 gulden meer dan het Er zullen weinig kerkzangers in Rotter dam zijn, wier faam verder reikt dan die van den populairen zanger van het zang college „Laus Deo" van de St. Ignatiuskerk, den heer J. Jansen. Zijn belangstelling voor den kerkzang beperkt zich niet tot binnen de grenzen van zijn eigen koor, zoodat elk kerk koor, dat in de week bij uitvaart of huwelijk een beroep op hem doet als zanger of dirigent, on voorwaardelijk rekenen kan op zijn daadwerke lijken steun. Man van stipte plichtsbetrachting en muzikalen aanleg was hij de aangewezen per soon om een rol te spelen in het vereenigingsleven van zijn college, waarvan bij meer dan 40 jaar bestuurslid en meer dan 25 jaar vice-praeses was. Actief en rusteloos van aard gaf hij zijn krachten ook aan andere takken van het Katholiek leven. De St. Vincentiusvereeni- ging der Houttuinparochie telt hem reeds jaren onder haar leden; hij is steeds present bij de wekelijksche spijsuitdeeling van bo vengenoemde vereeniging. Hij was een der eersten, die het R.K. Bevolkingsregister zijn krachtigen steun schonk en die er nog steeds belangeloos voor werkt. Allen, die op velerlei gebied met dezen verdienstelijken werker in aanraking kwa men, zullen zich dan ook opmaken om het gouden zangersjubilê, dat hij op Zaterdag 31 Juli herdenkt, op Zondag 1 Augustus kerke lijk met hem té vieren. Om half elf wordt in de St. Ignatiuskerk aan den Westzeedijk een plechtige Hoogmis voor den jubilaris opgedragen, waarna ge legenheid bestaat hem te complimenteeren in de pastorie der E.Z. P.P. Jesuiten. J. Jansen- Rembrandt's „Evangelist" in bruikleen- Het museum Boyhians heeft van de firma D. Katz te Dieren ten geschenke ontvangen eén mansportret door Jacobus Levecq om streeks 1656 geschilderd. Deze fascineerende beeltenis heeft op de Vermeer-tentopnstel ling, welke in 1935 in het museum Boy- mans werd gehouden, zeer de aandacht ge trokken. Bovendien was de firma Katz dadelijk bereid aan het verzoek te voldoen om ge durende de zomermaanden het beroemde mansportret met roode baret, ook wel St. Lucas genoemd, door Rembrandt in zijn laatste jaren geschilderd, in bruikleen, af. te staan. Beide werken zullen vanaf Zaterdag a.s. in het museum te zien zijn. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Amörostus, R. K. Volksbond; 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot balt 11 repetitie van het gemengd koor van den R. K Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor R. K. G. (dir. G. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneeivereenigtng „Aiberdingk ihym R. Volksbond, bail 9. Esperanto-club „La geanlkoj de >a verda stelo", lederen Dinsdagavond hall les en clubavond, Broederschool, Warande. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereenlging „Inter Nos", café De post. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond van haLt P t0^ half6 11 repetitie Kon. n^ereenlgmg Schiedam's Mannenkoor „Orpneus onaer Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uurrepetlUB van het Symphonle-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio, Lange Haven 55. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond lndoortratoing S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhius. lederen Woensdagmorgen van half 10 tot half 12 afhalen van kleeding ta <?e Theresiavereeniging in den R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale GezeUenver- eeniging onder leiding van den eerw. Praeses ln gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdagavond van 8—10 uur repetitie Polyhymnia, R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond half 8, Boven zaal R. K. Volksbond, Clubavond K.J.M.V. Eiken Vrydagavond 8.30 repetile R. K, mannenzangvereeniging St. Caecilia, R. K, Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond van 7.30 9-^0 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St. Franciscusgroep. ledereen Zaterdagavond Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur Gelegenheid tot aanmelding van leden. Londen 9.02%, Berlijn 72,94; Parijs 6."); België 30.54, Zwitserland 41,62y3, Amerika 1,81%, Denemarken 40,28%, Zweden 46.52% Noorwegen 45.33%, SCHIEDAM, 28 Juli. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwyn 46 pet. 116 per H.L. Spoeling. Spoeling ƒ1.20—1,30 trnet officieel). Twee chauffeurs, de 38-jarige W. en de 25-jarige Van A. uit Rotterdam, zyn te IJssel- monoe aangehouden toen zij trachtten twee groote staven lood, elk wegende 70 K.G., te verkoopen. Bij onderzoek bleek, dat het lood te Delft van een fabrieksterrein was ont vreemd. Tevens is nog de 34-jarige V. uit Delft aangehouden, die bekend heeft het lood te hebben gestolen,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 3