VIADUCT TE O ww/mm wmmmm VIADUCT TE OVERSCHIE ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1937 AUGUSTUS: VACANTIEMAAND. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK- VAN SLEEPERSWAGEN GEVALLEN- ZWEM-MISÈRE- J r JUBILEUM- BIOSCOOP-NIEUWS- WIELERBAAN „FEIJENOORD'". SUCCESSEN MET POLITIEHONDEN- TEWATERLATING INSPECTIE HAVENARBEID MM n POGING TOT INBRAAK- VLAARDINGEN. burgerlijke stand. CORRESPONDENTIE. ONGEVALLEN. hillegersbem Cnaar RVAM DELFT BERKEL EN RODENRIJS. MAASSLUIS. SCHOONHOVEN. Helden, die men niet vergeten mag- In dezen gezegenden tijd van vacantietripa treedt een heele familie het restaurant bin nen, een uitgelezen schare van zes koppen: pa, ma, twee dochters van ongeveer 17 en 20 en tenslotte zoonlief met zijspan. Na een mi nuut of tien heeft men eindelijk een plekje gevonden, dat niet te zonnig is en toch niet te veel achteraf. Iedereen heeft zich neer gevleid, ma breeduit, de rest smalletjes. Mijn ober staat reeds als een begeerige poes langs zij van de tafel en likt zijn stompje potlood. Pa kijkt ma aan en schijnt in haar oogen te lezen, dat hij het woord mag doen: Zeggis, keliner, kenne me hier een stuk- kie bikke? Lekker en toch niet duur? De ober is een geheugen-artist, somt een litanie van veel gevraagde schotels op en duwt, als de familie nog besluiteloos zit, twee exemplaren van de spijskaart in zes grijpen de handen. Vandaag speciale vischschotels! glundert hij. Kan ik u aanbevelen» Ma trekt een mopsneusje: Ikke om soo te segge geen fisch. Liever een baklappie, maar zachies laten smoren, hoor!Of nee (vertrouwelijk tikje op zijn arm), bak- lappies he'k al zes dage achter mekaar ge- gete. Hebbie kip? Goed, dan maar kip maar 't mot te suige weze, hoor! De dochter van 17: Ik lus aleenig maar ijs! Sie je ze tippele?! vraagt ma. IJs foor je etegoed om een kou op je maag te fatte Ober: Vanille, mocca of vruchten? Met of zonder slagroom Ma treedt dictatoriaal op: Gebeurt niks van Azzie niet ophoudt met jengele, krijg ie niksOber, breng ze maar wat, dat licht te verteere is. Wat is jofel voor 'n zwakke maag? Hier, ditkip met appeltjes moes Daar hoevie niet voor in 'n restaurant te gaan! Abah! Ma krijgt een aanval van deftigheid: Hou toch je kop! De keliner sou denke, dat we je geen fesoen geleerd hebbe! Niks van antrekke, keliner: kip met appeltjesmoes! Ober: Derhalvetweemaal kip met compote! Ma: Stamppot? Midde in de somer? Bé je niet lekker, fent! Appeltjesmoes, versta je! De ober bezit zijn ziel in lijdzaamheid: Begrepen, mevrouw! Of nee, stop! zegt ma met indrukwek kend gebaar. As Pukkie kip neemt, heb ik liever wat anders. Dan kenne me met me kaar 'n stukkie rulle. Geef toch meer liever 'n moot schellefisch. Maar met natuurboter, hoorgeen plantefet! Om u te dienen, mevrouw! buigt de ober. En meneer? Pa vouwt de handen op de plek, waar bij anderen een buikje zit: 'n Hallef-rauw biefstukkie met gebakke aarepelsof pataten 'n flink porsie komkommers! Maar zegt tege je baas, dat 't voor 'n zieke is! Ober: Ik recapituleer, één kip met com- pömet appeltjesmoesenne Zoonlief elleboogt naar zijn zïjspan: Wat blief jij, schat? De zijspan struikelt over de L. 't Zewwefde as jij! Zoon: Tja, wissik nou maar wat gewel dig lekker was!Iets wat de fijne luii ete... Geef is een tip, keliner! De ober verwijst heel beleefd naar de spijs kaart, die zoonlief nu voor de derde maal ter hand neemt: Feruit, schat, soek 's mee! Ober: En de andere jongedame? Ma vergunt haar geen tijd tot spreken: Jij mot fooral om je gewondheid denke, Miep!Geef me dochter ook maar 'n bootje fisdhniet van de kop en niet van de staart, hoor! Pa heeft meermalen hoorbaar gezucht en ontploft eindelijk. Om op je senuwe te krijge! Sie je niet, dat die keliner haast door z'n knieë sakt van 't wachte? Miep: En ik krijg het op me senuwe azzik schellefisch ruikHier sie ik wat: ommelet met confituren! Het sijspan: -— Hè ja, dat wiwwïk ook! Zoonlief: Weet je wat, ober, begin maar met 'n bord soep. Ober: Kalfssoep? Tomatensoep? Groen tesoep? Schildpadsoep? Zoon: Man, met jou kan 'k smoeze schildpadsoep Maar niet zoo'n pieterig stuk kie schildpad d'r in! Ma heeft inmiddels dertien verschillende gezichten getrokken: Wat benne jullie lastig! Neem een foor beeld an mijn! Pa. Dan zatte we hier morrege nóg! Ober, eerst soep met schildpaden daarna me biefstukkie met patat! Het sijspan: Toe nou, Henk, bestew een ommewetje voor memet confiture! Ober: Dus... ehhoeveel maal om melet met confituren? Zitting van 5 Augustus. Ikke.. Diverse vrouwenstemmen: ikkeik ook. Driemaal! Ober Voor de jongedames ommelet met .confituren(noteerend' Twee schildpad soep. Eén sohellevisoh. En een biefstuk met salade! Deze ober is een held. Zonder een spier van zijn gelaat te vertrekken stevent hij naar de lift om zijn bon naar de keuken te expedi- teeren. Wat is een Kanaalzwemmer, een kampioen wielrenner, een Nederlandsch elftalspeler bij hem vergeleken? Straks zal hij weer vrien delijk uitleg moeten geven, waarom er geen schildpad in de soep ligt. Doorstaat hij deze tweede foltering, dan openen we een inschrij vingvoor een monument met gebeiteld inschrift. Gistermiddag is de 6-jarige J. Lourier wo nende Cronjéstraat in deze straat van een sleeperswagen gevallen. Het ventje brak het linker dijbeen en is door den G.G.D. overge bracht naar het ziekenhuis aan den Coolsin- gel. Ten nadeele van den 33-jarigen timmer man P. van Zeist, wonende Lijnbaanstraat, is, terwijl hij aan het zwemmen was in het Noorderkanaal, uit zijn kleeding een porte- monnaie gestolen inhoudende 1.75. 1 Augustus j.l. herdacht de heer J. C. Kok keel den dag, waarop hij vóór 25 jaar door wijlen den heer J. A. van Schijndel werd aan gesteld als hoofd-administrateur der N V Houthandel v.h. J. van Schijndel Co. Wegens uitstedigheid zal eerst Dinsdag 10 Aug. a.s. ten kantore der N.V. a.d. O. Admi raliteitskade 47b gelegenheid bestaan tus schen 11 en 12% uur den jubilaris te com plimenteeren. Een ruziemaker in een café- Op 3 April was de matroos F. Wegener in een café aan de Paul Krugerstraat gekomen. Hij had er in den loop van den midd.'-g een aantal biertjes gedronken, waardoor hij in 'n querulante stemming was geraakt. Verschil lende bezoekers hadden het moeten ontgelden, er was er zelfs een, die een pot bier over het hoofd uitgekeerd kreeg. De caféhouder A. B- wilde den iastigen klant graag de deur uit hebben en zijn vrouw begaf zich naar den matroos om van hem gedaan te krijgen, dat hij de deur zou uit gaan. Maar de vrouw werd met ecu paar stompen ontvangen. Toen is de cafého Kier op hem afgekomen om hem op wat krachtiger manier tot weggaan te bewegen. De maV-oos greep een stoel en sloeg hiermee naar den caféhouder, doch deze wapende zich met een stuk tjzer, waarmee in normale omstanaig- heden de kachel wordt uitgepookt en met dit stuk ijzer diende hg den matroos een naar klappen toe, waarvan het gevolg was, dat hij in het ziekenhuis terechtkwam. Daar was de matroos nog niet tot kalmte gekomen, want toen hij op een brancard werd gelegd jm zrin wonden te verbinden, stapte hij weer op de/i grond en wilde den dokter te lijf. Dy.r hem de boeien aan te doen, slaagde men er daarna in hem een verband om te doen. De caféhouder moest nu wegens mishande ling terechtstaan. De man beriep er zich op, dat hg moeiljjk anders had kunnen handelen. Het O. M., waargenomen door mr. F. M. Wilbrenninck was het daarmee niet eens Ten eerste had verdachte hem niet zooveel bier moeten verkoopen, dat de man in een aerge- lijken toestand was geraakt en als hrj dan verwijderd had moeten worden, dan was er wel een andere manier geweest, waarbij hij wel de hulp van de andere bezoekers had kunnen krijgen. Wegens mishandeling eischle het O. M. een gevangenisstraf van r maan den. Uitspraak 12 Augustus. In het Colosseum valt een echt vacantie- programma te genieten. Als hoofdfilm gaat ,Oké Mister Deeds!" Deze geestige film met in de hoofdrollen: Gary Cooper, Jean Arthur en George Brancroft werd reeds eerder door ons besproken. Voor de pauze draait „De Trots van de Marine", met Charles Bickford en Billy Bur- rud. Het gaat hier over een jochie, Ulysses, die door een pootigen sergeant-majoor bij het corps mariniers te San Diego in den trein wordt gevonden en door den model sergeant majoor in bescherming wordt genomen. Ulyssen is een wees en vindt onderdak in de Marine-kazeme te San Diego, waar hg wordt geadopteerd als mascotte van den troep. De kleine marinier wordt door de militairen danig verwend, zoodat hg, om een behoorlijke opvoeding te krggen, na eenigen tijd de kazerne zal moeten verlaten. De film geeft een geslaagd beeld van het gedisciplineerde militaire leven in Amerika. Met het bijzonder aardig, gekleurd teeken filmpje en het uitgebreide journaal biedt het Colosseum een waar vacantie-programma voor jong en cud. Ook de bioscoop „Harmonie" biedt een vlot zomerprogram. Behalve een journaal en een teekenfilmpje krijgt het publiek hier twee hoofdfilms* De eerste onderd en titel „Een meisje uit duizend" brengt een spannend ver haal van een uitlevering van een Amerikaan- sche bende uit de wereld. En de tweede rol prent een ijsfilm en dat in den zomer laat ons Sonja Henie in haar enorme presta ties op de ijsbaan. Een gang naar „Harmonie" kan met sym pathie voor personen boven 18 jaar worden aanbevolen. Gisteravond is bovengenoemde wielerbaan een aanvang gemaakt met een driedaagschen koppelwedstrijd. De R.R.C. „Feyenoord", had een veld renners samengebracht van eerste klas krachten uit de groepen der onafhankelijken en amateurs. Gedurende den eersten avond gaven de diver se koppels elkaar geen duim gewonnen. Tot re sultaat heeft dan ook geen andere teekening in den wedstrijd gebracht dan het verschil in de verworven punten tijdens de klassementsprints. De stand na den eersten avond was: 1 A. de KorverJ. Maagdenberg 25 pnt; 2 P. KampP. Suiker 14 pnt; 3 B. HordijkR. Schol- tens 13 pnt; op 4, 5 en 6 L. de Groenv.d. Ve- ken, R. RiethovenN.Gageldonk en Hellemons v. Éyk,- allen 7 pnt; 7. H. NakJ. Leeuwenburg 6 pnt; 8 P. v. GervenDijkstra 1 pnt. De overige koppels hadden geen punten. Bij de op te Wassenaar gehouden keuring der Kon. Ned. Pol. Honden Vereen, waaraan door 3 leden der Vereen. „R'dam-Zuid" (nog wel bekend van de Demonstratie op het vlieg veld „Waalhaven") met hun honden werd deelgenomen behaalde de heer A. Klein, met de Belg Herder „Reino 294 punten, daardoor certificaat met lof tevens kampioenschap Zuid Holland. De heer G. Steiger, met de Hol'l. Herder „Breston" 291 punten alzoo ook certificaat met lof en de heer L. van Buren met de „Bouvier" 286 punten en daarmede een certificaat. Tevens behaalden deze heeren ieder één der 4 door de Kon. Ned. Pol. Honden Vereen, beschikbaar gestelde medailles voor de best geplaatste honden der afd. Zuid-Holland. Voorwaar een schitterend resultaat voor R'dam-Zuid. Gisteren werd van een der hellingen van C. van der Giessen Zonen's Scheepswerf te Krimpen a/d IJssel het enkelschroef-motor- tankschip „Cantabria" met goed gevolg te water gelaten. Het schip is in aanbouw voor de N.V. Phs. van Ommeren's Scheepvaartbedrijf en heeft een draagvermogen van circa 670 ton. De voortstuwing geschiedt door een 6 cyl. twee- takt Storkdieselmotor van 400 as P.K. bij 310 omwentelingen. t Op de vrijgekomen helling wordt de kiel gelegd voor het motorvrachtschip „Socrates" met een draagvermogen van circa 5000 ton, in aanbouw voor de Koninklijke Nederland- sche Stoomboot Maatschappij te Amsterdam. Het hoofd van het le district der Inspectie van den Havenarbeid alhier zal van 12 Aug, tot 7 Sept. als zoodanig worden vervangen door den hoofdinspecteur van den Havenar beid B. Brutel de la Riviere te Amsterdam. Het Nederlandsche s. „Maaskerk", dat bij Kaap Palmas in West-Afrika op de rotsen geloopen is, hoopt men door pompen ,nog te kunnen behouden. Een opname 1van het schip bij een der laatste afvaarten uit A'dam nacr JV.-Afrika, R K SCHAAKVEREENIGING ROTTERDAM-ZUID- Deze week werd de 6e ronde gespeeld van den Zomerwedstrijd. Keizer maakte in een Pruisische partg tegen Drielvis een foutzet, die hem spoedig de partij kostte. Molendijk stond tegen Bey- dam reeds beter, toen zijn tegenstander zich een stuk liet ontfutselen. Beydam gaf toen maar op. De Ron wist tegen Norbert een pion te veroveren, hetgeen voor hem voldoende was om de partij te winnen. De overige uitslagen luiden; Houweling-Heynens 01. Verschuur- Hggemann 01. Bezem-J. Elens 01. F. v. Aalen-Mens 10, P. v. Aalen-Hilt 10. Gel- ton-Stevens 0—1. Den afgeloopen nacht heeft men gepoogd in te breken in het gebouw van den Volks bond tegen drankmisbruik aan den Stadhou- dersweg. Een luik was verwijderd, een ruit vernield terwijl een gat was gemaakt in de deur. De inbrekers zijn vermoedelijk ge stoord, want er wordt niets vermist. POSTDUIVENVEREENIGING. Met 320 duiven in concours werd een wed vlucht gehouden van Vilvoorde (België), af stand 113 K.M. De uitslag luidt ais volgt: 1 15 16 23 37 en 33 L. Kauffeld; 2 25 29 33 43 51 70 en 71 Joz. Lucieer; 3 en 55 A. Hof man; 4 6 en 61 H. Priem; 5 40 en 86 J. Kauf feld; 7 27 en 28 J. van der Gaag; 8 32 46 58 63 69 en 78 P. van der Knaap; 9 26 30 31 48 en 65 J. Rünaard; 10 12 67 en 75 L. de Ligt; n en 45 L. Moerman; 13 17 18 en 57 G. Schenk; 14 en 36 J. Vink; 19 22 en 68 Ph. de Graaf: 20 34 38 52 en 56 C. Stolk: 21 C, Pille; 24 44 en 54 T. van der Kuil; 35 L. "Priem; 30 fTA en 80 A. van oTor; 41 A. de Ruiter; 42 6ê 72 en 79 J. van der Windt; 50 K. de Ligt; 59 W. Bos; 60 64 en 74 A. Pronk; 73 J. Hoogendam: 76 J. Oosterberg; 77 C. van Aken. Gelost te uur met N.W. wind Aankomst le duif 1 uur 29 min. 27 sec. aankomst 80e duif 2 uur 39 min. 19 sec. De kampioenschappen met oude duiven werden als volgt gewonnen; Vitesse: 1 J. Rynaard 2858 pnt.; 2 H. Priem 2571 pnt., 3 J, W. Vink 2507 pnt. Tond: 1 H.Priem 2610 pnt., 2 C. Stolk 2141 pnt., 3 J. iVnk 1979 pnt. Generaal: 1 H. Priem 5184 pnt., 2 J. Rij- naard 4347 pnt., 3 J. Vink 3867 pnt. 4 aangewezen duiven: 1 L. Priem 2623 pnt„ 2 J. Vink 2441 pnt., 3 H. Priem 2301 pnt. Hoogste duif: 1 J. Rijnaard met ster 3.35 9555/1666 pnt.; 2 J. Vink met ster 3.35 9395/ 1488 pnt., 3 H. Priem met ster 3.35 9810/1401 punten. GESLAAGD. Mej. A. M. C. G. Bracco Gartner alhier slaagde te 's Gravenhage voor het diploma handenarbeid. De heer J. Vermeer aihlers laagde te Rot terdam voor de hoofdakte. Voor het Mercuriusdiploma Fransche Han delscorrespondentie slaagden van hier de heer H. G. Kolkman en mej. E. J. Lankester. Voor het toelatingsexamen le klas dag cursus Academie voor Beeldende Kunsten en Aangiften van 6 Augustus 1937. BEVALLEN: E. Verbeek geb. Gundt z. c. J. Schenk geb. Offerman d. H. E v- A®-rt Seb- v. Zinnen d. - A. M. de Jong geb Carls r - J. H. v. d. Waals geb. Croos z- Mo A' de Beer geb. Lambers z. - H. v. d. Weel geb. de Jong z. Z. J. A. v. Mullem geb. L°k®!"s 5' Hermans geb. Thoonsen z. M. W. de Jong geb. OUefers d. - H. Rutten geb. Teuhng d. A. V/. Groothuijs geb. Treffers d. M. v. Kleeft geb. Vrijmoet d. A. Plomp geb. Faasse d. J. A. Spruyt geb. v. d. Weel z. L. penis geb. Muus d. C. S. Smit geh. Spielmann d. J. Scheeres geb. Kers d. M. C. v. d. Tor ren geb. Kraan d. M. J. A. Hollanders geb Schouten z. M. W. Bruins geb. Verhoeven z. C. T. M. Lap geb. v. Iperen z. N. v. Dijk geb. Oosterom d. J. v. d. Kamp geb. de Werk d. M. M. Hollander geb. v. Nieuwenhuij- zen z. E- de Waart geb. Miehei z. W. Johansson geb. Salomons d. L. Keseling geb. v. Geest z. E. W. E. Deters geb. Varwig d M. J. v. d. Heuvel geb. Stovers z. P. J de Groot geb. v. Bezouwen z. F. E. de Bloeme geb. Nvjgh z. I. C. J. Cremcr geb, v. Hengst z. M. J. Tuinstra geb. v. Kleef d. »- E Burema geb. Nleman z. M. Borendregt geb. Molendhk z. A. Kruvjeiflx geb. v. Gulik d. L. A. M. Middendorp geb. Voss z. F. de Boer geb. Bosch z. E. A. Hllhorst geb. Bos sets d. F. Warger geb Bosch d. OVERLEDENJ. E. M. Schregel m. van S. Koster 60 1. S. L. L. v. Meel ongeh. m. 43 1 D P de Wit vr. van A. Hommerson 65 j. C. Hulzer m. van T. M. G. Bergeren 42 j. r. F. Kraft vr. van C. J- v, d- Heulen 69 j. D. J. v. d. Flier wede. v. P. de Bruyn 82 j. D. de Lange wedr. v. A. Boerman 90 G. den Otter wedr. van WH. v. Buren 67 j. M. ten Pierik d. 2 d. J. C. v. Keijn ongeh. vr. 75 j- L. J. Boender d. X j. J. C. C. Hoger- vorst vr. van P. A. L. Claase 66 j. Voorts als levenloos aangegeven: C. J. ae Ruiter geb. Leenders d. L. M. te R. Er is in Katwijk aan Zee geen kerk. U is aangewezen op de kerk van Katwijk a. d. Rgn. De H.H. Missen zijn al daar om 6, 7.30, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. De afstand van Katwijk aan Zee bedraagt ongc\ eer een kwartier, doch er rgden op kerktijd extra trams (heen en terug), terwijl men ook nog gebruik kan maken van den autobusdienst Noordwgkden Haag, Technische Wetenschappen, afd. bouwkunde, te Rotterdam, slaagde L. Sngders te Vlaard.- Ambacht. De heer Jac. N. Dessens alhier, slaagde te den Haag voor de acte Duitsch L. O. SPAARBANK VLAARDINGEN. Maandcgfers Juli: ingelegd in 2251 posten 178.327,48, terugbetaald hl 1232 posten 153.964,80. Aantal boekjes in omloop op 31 Juli 10.469. Aantal spaarbusjes in omloop 886. De 5-jarige W. B., wonende van Riebeeck- straat, sprong van den bestelwagen van Van Gend en Loos, bestuurd door de P., waarbij het knaapje met zgn rechtervoet onder het achterwiel geraakte en daardoor ernstig aan eenige teenen werd gewond. Na op het poli tiebureau verbonden te zgn door dr. Moer man, is de knaap, na in het ziekenhuis verder te zijn behandeld, naar huis gebracht. Mej. P. D. uit Maassluis wandelde met haar 2%-jarig zoontje op de Hoogstraat al hier, toen het knaapje zich plotseling los rukte en op den rijweg sprong, juist toen daar een auto aankwam, bestuurd door J. W. alhier. Het ventje werd aangereden, waar door het kneuzingen bekwam aan armen, beenen en lichaam. Na door dr. Dwarsnuis verbonden te zgn, kon hg naar huis worden gebracht. 5 VOETBAL. De Hollandiaan speelde een oefenwedstrgd tegen S.V.V. te Schiedam, welke wedstrgd in een gelijk spel 11 eindigde. Ruststand 01 voor de Hollandiaan. VERKOCHTE GOEDEREN. Ten overstaan van notaris van der Feltz werden de volgende goederen verkocht; 1. Een woning met winkelhuis aan de West havenplaats 25. Geveild voor 2600. Uit de hand verkocht. 2. Een woonhuis aan de Kuiperstraat 3' Geveild voor 875. Afgemijnd op 1025. Het pand Westhavenplaats 25, waarin thans gevestigd is het sigarenmagazgn van de fa, Ydo, is uit de hand verkocht. Naar wij vernemen, zal het worden afgebroken en zal op den vrijkomenden (grond een kantoor wor den gebouwd, waarin zal worden gevestigd de kantoren van de N.V. Mg. tot exploitatie van huizen en terreinen; de N.V. Bouw-, Han del- en Expl. Mg. Bohanex, hoofdagentschap des Ass. Mij. de Nederlanden van 1845 etc., alles onder directie van den heer W. v. Heyst. DIPLOMA' S ZEEDIPLOMA WET. Belanghebbenden wordt medegedeeld, dat hun ruildiploma kan worden afgehaald des Zaterdagsmiddags van 2 tot 6 uur, bij den expert voor de scheepvaart, Willem Beukelsz.- straat 85" alhier. HERIJK MATEN EN GEWICHTEN. „Burgemeester en Wethouders van Vlaar- dinger-Ambacht vestigen er de aandacht op van hen, dlie in het bezit zijn van maten en gewichten, dat de herijk 1937 der maten en gewichten voor de gemeente Vlaardinger- Ambacht zal pfaats hebben te Vlaardihger- Ambacht, op Maandag 16. Augustus 1937 -van 9.3012 uur en van 1310(,uur in de Raad zaal ten gemeentehulee van Vlaardinger- Ambacht, Raadhuisplein 5. De bepalingen, waaraan voldaan moet wor den, zijn ter openbare kennis gebracht op het aanplakbord der gemeente aan het Raadhuis. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 24 Augustus. GEBOREN: Gerrit Pieter Hendrik, z. van VANDELFT TIAAR: overschie-oost SCHIEBROEK P VANDELFT NAAR0VERSCH/Ë-WE5T SCHIEDAM IUCH THEUVE C/S/Z/Z/fe- HEK VAN-.ROTTERDAM NAAR: 0VER5CHIE- WEST SCHIEDAM ROTTERDAM NAAR OVERSCHIE- OOST SCHIEBROEK HILLEGERSBERG In verband met het feit, dat door wegge bruikers nog steeds wordt gezondigd tegen de bestaande verkeersregeling, nabij het viaduct te Overschie, in den Rijksweg 's Gravenhage Rotterdam waardoor het nog herhaaldelijk voorkomt, dat vóór en na den zich op het via duct bevindenden middenberm met hek men overstekende wielrijders, voetgangers en kee- renae automobilisten aantreft, terwijl dit in hoo°-e mate de verkeersveiligheid in gevaar brengt, meent de K.N.A.C. goed te doen nog maals de aandacht van het publiek te ves tigen op de bedoeling van genoemden midden- berm niet ijzeren hek, n.l. dat geen links af- slaand verkeer het doorgaand verkeer op den Rijksweg zal hinderen. Wil men dus den Rijksweg, om welke reden dan ook, verlaten dan dient dit uitsluitend te geschieden aan de rechterzijde. Iedere kruising van het verkeer op den Rijksweg dient te ge schieden onder het viaduct door. Komende uit de richting Delft dient men om Overschie-Oost «cliiebroek of Hillegersberg te bereiken vóór het viaduct nabij den A^N.W B.-wgzer rechts af te slaan, daarna in dezelfde richting pa- rallel aan den Rijksweg te rijden om vervol gens onder het viaduct door zijn weg te ver volgen. Komt men van Rotterdam en wenscht men den weg naar eerdergenoemde plaatsen te volgen dan slaat men voorbij het viaduct rechts af en rijdt men daarna in tegengestelde richting parallel aan den Rijksweg om spoedig links afgaande den juisten weg te vinden; wenscht men naar Overschie-West of Schiedam te gaan dan rgdt men daarna weer rechts af slaande onder het viaduct door. Ter voorkoming van verkeersongevallen heeft de K.N.A.C. de politie te Overschie ver zocht, indien mogelijk, streng toezicht op het zondigen tegen deze verkeersregeling te wil len houden. P. M. Meulenberg en G. H. Verheg, 2 Maas- boschstraat 76; Jan Paulus, z. van A. W. Naujoks en J. W. Koppend, Stationstraat 60; Cornells Katharina, d. van W. van Leeuwen en K. A. J. de Willigen, van Schravendgk- plein 65; Janna Cornelia, d. van J. van Rij en J. C. Fillegcs, Potgieterstraat 67; Arie, z. van H. J. Poot en A. Blenk, Diepenbrock- straat 85; Maria, d. v. R. S. Tol en E. M. van Dgk, Twee Vriendenstraat 10; Jannie, d. v. L. Boer en C. van Krimpen, Hoogstraat 189. ONDERTROUWD: Baden, Cornells, 26 j. VI. Dgklaan 13 en Adriana van Schaick, 23 j. VI. 1. v. L. Legden Gaelstraat 26; Gerardus van Kapeil, 27 j. Schiebroek, Acacialaan 19 en Maaike van Rg, oud 26 j. VI. Markgraaflaan 171; Jacob vand er Lugt, 26 j. VI. 2e Spoor straat 7 en Johanna Wilhelrmna Dekker, 24 j. Rotterdam, Raaphorststraat 106; Adrlanus Marie de Raag, 33 j. Schiedam, Villastraat 104 en Wilhelmina Christina Korpershoek. oud 26 j. VI. Oosterstraat 31. GETROUWD: Wilhelmus Kuil, 30 j. en Maria Johanna Catharlna Burkx, 29 j, Johan nes Zwartveld 24 j, en Maria Groeneveild, 22 j. Andries Drop, 24 j. en Jacoba Westerdgk 22 j. OVERLEDEN: Johanna Van Thiel, 74 j. echtgen. van G. van Aken, Hoogstraat 204: Katharina van der Lucht, 67 j., wed van- P. K. van Beek, Emmastraat 99; Nely Keijzer, 6 dagen, Broekweg 52. FEESTAVOND PRINCEVLAG. Woensdagavond is vanwege de Princevlag alhier, op het terrein aan den Broekweg een prachtig geslaagde feestavond gehouden, welke groote belangstelling trok van de de jongelieden-muziekvereeniging Juliana met tamboers en pijperskorps, het vlaggenvende! en de 'dames der gymnastiekclub, allen uit Den Haag, en onderafdeeling van de Prince vlag, aldaar Het programma werd keurig en vlot afgewerkt en zoowel de muziek, ryth- mische oefeningen, vlaggenparade als taptoe uitgevoerd door de Pijpers, met de muziek- vereenlglngen, verwierven gi-ooten bijval. Ook de filmvoorstelling viel zeer in den simiak. Op dezen feestavond werd de heer H. K. v. Minnen, voorzitter van de Princevlag alhier, toegesproken door den heer Berloot, uit Den Haag, algemeen voorzitter van de Princevlag. Spr. wees op het vele werk, dat de heer van Minnen voor de Princevlag in het algemeen heeft gedaan en spelde den heer van Minnen als blgk van waardeering de gouden medaille, de hoogste onderscheiding van de Princevlag, pp de borst. Deze huldiging werd met luid applaus en fanfares begroet. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen bij: Groeneveld, Pr. Hendrik straat 25 dameshandschoen; Borsboom, van R-iebeeckstraat 6, jasje-;. Naastepad, Merel- laan 11, VI.-Ambacht, huissleutel; Manneken. W. Barendszstr. 7, zweep'; De Krieger, Da CostaStraat 11, postduif; Groeneveld, Joz. Israëlsstr. 1, teddybeer. Te bevragen bij: de Jong, le van Leyden Gaelstraat 57, portemonnaie met inhoud; van Buuren, Piet Heinstraat 38, badpak; Hulspas Groeneweg 15, poppenwagen met pop; Politie bureau, indertaschje met inhoud en porte monnaie met inhoud; Haddeman, P. K. Dros- saartstraat 63, rolfilm; Poot, Kortedijk 122, portemonnaie met inhoud; v. d. Steen, de Ruyterstraat 86, portemonnaie met inhoud; v. d. Windt, le van Leyden Gaelstraat 19, huissleutel. ZONDAGSDIENST DOCTOREN. Voor de leden van het Maatschappg Zie. kenfonds zullen vanaf Zaterdagavond 7 uur tot Zondagavond 11 uur dienst doen: mej. dr, W. Huitema, Binnensingel 62, tel. 528; dr. A, A. de Koning, Rozenlaan 19, Vlaard.-Ambacht tel. 573. Geopend-is de apotheek v. d. Corput, Schiedamscheweg 89, tel. 224. UIT HET HANDELSREGISTER- Opgeheven is het bijkantoor van de fiima. Hoogewerf Co., agentuur van bui en - sche huizen, speciaal in staaldraadiouw, Ko ningin .Wilhelminahaven. V Eigenaresse van de apotheek WaJrave, Schiedamscheweg 1, is na het ove:van den eigenaar P. Walrave; wed. N. Walrave- van Houwen, te VjaardhlS gevolmach tigde treedt op J- W- Walrave te /oorschoten. VAN DëN BOK GEVALLEN. Vrijdagmorgen viel de kolenhandelaar P. J. v. d. Heuvel, die op den bok zat van zijn kolenwagen, vermoedelijk door een toeval ge troffen, op de Oosthavenkade nabg de Juliana- brug, van den bok. Hg werd hierbij bloedend aan het hoofd verwond en werd met de zie kenauto van den Eersten Hulpdienst naar het ziekenhuis alhier ge-bracht. VER VAN HUIS. Door de politie alhier werden aangehouden S jongens van 11 jaar uit Utrecht, die van daar met een vrachtauto meegereden waren en er hier waren uitgezet. Ze zijn door de politie alhier naar Utrecht teruggebracht. BINNENGEKOMEN. In de Vulcaanhaven is binnengekomen het stoomschip „Stad Haarlem" met 8000 ton erts. BURGERLIJKE STAND TE VL.-AMBAOHT GETROUWD; Arie Verboon 45 en' Petro- nella Vis 33 jaar. Op den Noordvliet ondervindt dezer dagen het drukke verkeer moeilijkheden, daar regel matig opgravingen plaats hebben. Een kolenwagen nu van den heer v. Gel-de ren stond even stil tusschen de boomen. Ter- zelfdertgd passeerde een breed geladen wa gen met hooi, waardoor het paard van den kolenhandelaar schrok en op hol wilde slaan, doch door de boomen werd de wagen vast gehouden. Nu zat op dezen wagen een twee tal kinderen. De jongste viel er af en kwam achter het paard terecht. Het kind werd echter niet geblesseerd. De oudste was nog zoo handig om van den wagen te springen- Men mag van geluk spreken, dat alles Z°° goed is afgeloopen. Slechts de wagen en een paar boomen bekwamen schade. rijkspostspaarbank. Op het postkantoor werd gedurende de maand Juli bg den spaarbankdienst ingelegd 9528,24 en terugbetaald 5853. BEST AFGELOOPEN. AANRIJDNIG. Op den hoek van de Hoogstraat en Haven heeft een aanrijding plaats gehad tusschen de motorrijders L. uit onze gemeente en H. uit Rotterdam. De oorzaak was het niet in acht nemen van de regels voor verkeer. Beide voertuigen beliepen schade, J. MICHIELEN. t Vrijdagmiddag had op de algemeene be graafplaats de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den plotseling overleden heer J. Michielen, een algemeen bekend en geacht ingezetene en speciaal on der de tuinders eepi vooraanstaande persoon- ïg-kheid. Op de begraafplaats was een ongekende groote belangstelling. Onder de aanwezigen waren o.m. de burgemeester en mevr. Grün- deman, de gemeentesecretaris en gemeente ontvanger benevens vele vertegenwoordigers van diverse vereenigingen en organisaties, waarvan de overledene bestuurslid was. Aun de groeve werd o.m. door verschillen de vertegenwoordigers van deze organisaties het woord gevoerd, waarna door een broeder van den overledene een dankwoord werd ge sproken. VOETBAL. Op het terrein van de R. K. Voetbalyéf&S' niging T. O. G. alihier worden Zondag gespeeld de wedstrijden T.O.Gi'I—Actmta» Aanvang 2.30 uur. T.O.G. 3Activitas 2^Anp- vang 12.30 uur. EIERVEIUNG. Op de gisteren alhier gehouden wekeigk- sdhe eierveiling werden aangevoerd: 1700 kippeneieren. Prgaen: 3.25-3.90 per 100 stuks. Eendeieren 130 stuks. Prgzen 2.25—2.75 per 100. UITZENDING ZWAKKE KIND. De inzameling voor het uitzenden van zwakke kinderen naar gezondheids- en vh- cantiekolonies heeft opgebracht 92.55. Door deze versterking van de kas is het thans mogelijk 5 kinderen uit te zenden. De uitzen ding zal plaats hebben in September, DE KOZAKKEN. De Djiguiten-Kozakken, die op het sport terrein alhier een uitvoering hebben gegeven in het paardrgden, trok veel belangstelling. Hetgeen te aanschouwen viel, was bewonde renswaardig. De ruiteTS stoven in ren over het veld, maakten een hoek of hoogstand op het rennende i/.ard, sprongen in den rit van het paard en er weer op, reden staande op het paard, lieten hun rijdieren door ec>1 o-root vuur lóopen enz. enz. Het publiek toonde groote ingenomenheid met deze pres tatie. Het aanhou'tmd applaus was dan 00k wel verdiend. UITSTAPJE VOOR KINDEREN VAN WERKLOOZEN. Nu nogmaals met een lijst is gecirculeerd, is een zoodanig bedrag bdeen gebracht, dat aan de kinderen van we: lozen een uitstapje kan worden gegeven. Het is de bedoeling dat volgende week dit uitstapje zal plaats hebben waarbg een bezoek zal worden gebracht aan het vliegveld te Soesterberg en het stadhuis te Hilversum. Alleen kinderen van 7 tot cn met 12 jaar kunnen hieraan deelnemen, waar voor kaarten beschikbaar worden gesteld, KRANKZINNIGENZORG. Burgemeester A. M. Nieuwenhuisen is be noemd tot lid van de commissie, belast met de leiding van en het toezicht op de voor- en nazorg voor krankzinnigen in het district Zuid-Holland, Zuid-Oosthoek. Rcnê Smeels- „Het Paradijs". (Op de tentoonstelling in de abdij

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2