nQEZOMDEN^ t&ÓTUKKÈN B EEN TENTOONSTELLING IN WORDING PROEFTOCHT VAN DE „PIET HEIN ROTTERDAMMERS KENT UW STAD", Bij de bedrijvige „Tento Boys". MAASSLUIS. VLAARDINGEN. IILLEGERSBERG MAANDAG 23 AUGUSTUS 1937 TANDEMDAG OP WAALHAVEN. Een groot succes geworden. NAAR EEN BLIJVEND MUSEUM DE ACADEMIE GEVONDEN VOORWERPEN DE ZAKELIJKE BELASTING OP HET BEDRIJF BENOEMING- GEVONDEN VOORWERPEN. Overal had het jacht groote belangstelling Het geheele. recreatieprobleem is hier ter hand genomen. We zagen hier reeds kant en klaar maquettes, welke markante tegenstel lingen moeten geven, b.v. de opeengehoopte bouw van het Tuinderstraat-kwartier met zijn gemis aan licht en lucht en vroolijkheid, tegenover den bouw van het Tuindorp Vree wijk. Van die contrasten komen er vele. De vierde af deeling zal een kijk geven op het geestelijk cultureele levens. Er wordt aan dacht geschonken aan de kerken waarvan men verschillende diorama's te zien krijgt aan het onderwijs en aan de gelegenheden voor verdere cultureele vorming buiten het onderwijs, particuliere vereenigingen en in stituten voor ontwikkeling, musea, concert zalen, schouwburgen, en?. Op de bovenverdieping komt een afdeeling, waar het Rotterdamsdhe bedrijfsleven zal worden behandeld. Alle belangrijke bedrij ven en hun ligging worden op die stadskaart gebracht en de bezoeker krijgt aldus een hei des- beeld van de industrie, welke er in Rot terdam omgaat. Natuurlijk wordt de Rotterdarnsche haven, die de stad heeft groot gemaakt, ook niet vergeten. En tenslotte zal een blik worden gegeven op de omgeving onzer stad, het landschap en de merkwaardigheden, die in de omgeving te zien zijjv Men drukt slechts op een knop en diverse prachtige wandelingen vindt men uitgestippeld en ook fietstochten. Wij willen, aldus de heer van Dijk, den Rotterdammer genezen van den waan, dat hij in een leelijke omgeving woont. Natuurlijk zijn er steden, die fraaier omstreken bezit ten, maar wie het zoeken wil, kan in Rotter dam even goed van natuurschoon genieten als overal elders. Men moet er alleen- maar toegankelijk voor worden gemaakt en er het eigenaardige karakter van zien. We kregen den indruk van een machtig stuk werk dat hier verricht en een cultureele daad, die hier gesteld wordt. Wie zich voor neemt, wanneer de expositie eenmaal geo pend is, er een verloren kwartiertje aan te wijden, kan beter thuis blijven. Deze expo sitie vooral is niet geëigend om op z'n Ame- rikaansch bezichtigd te worden, want wil zij aan haar doel beantwoorden, dan dient men zich op eiken stand van alles rekenschap te geven, kalm en hezadigd. Vandaar dat het gemeentebestuur indien wij goed zijn in gelicht voornemens is alle scholen er een kijkje te doen nemen, maar onder beding, dat er een halve dag wordt zoek gebracht, onder deskundige leiding. Het zou ons niet verwonderen, als met deze tentoonstelling de eerste" stap is gezet op den weg naar een blijvend museum, waarin de gegevens van jaar tot jaar worden bijgehou den en dat in Rotterdam weer een beziens waardigheid temeer zal uitmaken. Mocht het zoover komen, dan zal toch nooit aan de vergetelheid ontrukt mogen worden, dat de stichting ervan heeft plaats gehad in moeilijke jaren door jongere werkloozen, die arbeid en ontwikkeling, voor weinig of geen vergoeding, stelden boven lediggang. De Tandemdag op Waalhaven ia een groot succes geworden. Ook nu hebben de organisatoren zich een oogenblik afgevraagd of ze niet beter deden het feest maar opnieuw te verdagen. Br was in den nacht van Zaterdag op Zondag vrij veel regen gevallen en we weten allen hoe het Zondagmorgen was: troosteloos nat en miserabel, met van tijd tot t^jd een droog op knappertje. Maar ook toen bleven de puil- oogen van de lichtgrauwe wolken in die mate dreigen, dat men reeds bij voorbaat in den kraag van zijn regenjas dook. Er kwamen echter langzamerhand witte plekjes in den wolkenhemel, en toen deze zoo groot waren dat er een laken uit te snijden viel en nog meer, heeft men het erpp ge waagd. Gelukkig maar, want het is nog een fijne middag geworden. Het wedstrijdterrein bevond zich, evenals verleden jaar, op het uitgestrekte platvqrm voor de hangars, waar de „behendigheidsbaan" was uitgezet. Twee en dertig deelnemers had den ingeschreven, onder wie enkele „recidi visten", doch er meldden zich nog twee nieuwe aan, waarmee het aantal tot 3^ klom. Havenmeester A. C. Tolk, die ook nu weer de algerneene leidjng in handen had, liet met een partner zien, hoe „eenvoudig" het par cours toch eigenlijk was. Het leverde hun 0 strafpunten op en een applausje. Daarna ving de eigenlijke wedstrijd aan. Eerst moest aan den binnenkant van een se rie op den kop gezette klinkers een acht worden gedraaid, een karwei, dat slechts wei nigen zonder kleerscheuren volbrachten. Me nig steentje ging tegea de vlakte en een echt paar viel zelfs met fiets en al. Bij het weer wegrijden liet de man bijna zijn ega troos teloos achter. Menig strafpunt werd ook opgeloopen bp een standaard, waarop een beker water. Deze moest er zonder morsen door den achtersten rijder worden afgenomen en na 't beschrijven van een bocht weer op worden neergeplant. Ware de beker niet van carton, doch van glas geweest, menig bandje zou wellicht op de glasscherven nog geklapt zijn. Na een groote bocht tusschen paaltjes door over het gras, kwamen de deelnemers aan de derde hindernis, een wippende smalle plank. Buiten verwachting werd deze door de meesten keurig genomen, evenals de plat liggende plank. Tenslotte moest voor een hekje worden af gestapt, om het na opening te passeeren, weer te sluiten en dan snel naar den finish te rijden. De heer Tolk met zijn begeleider had bewe zen, dat het geheel in 1 minuut 36 seconden te doen was. Wie het sneller deed, kreeg voor iedere seconde minder twee winstpunten. Iedere seconde langer leverde 'n strafpunt op. Twee paren zagen kans elkaar den eersten prfjs te betwisten, door ieder met 19 winstpun ten te eindigen. Ze moesten overrijden en de herkansing leverde aan beiden nog meer winstpunten op. Het duo van Leeuwen klom van 19 op 40 winstpunten, het duo Barten op 27, zoodat de eerste prijs aan de eersten toeviel. De uitslag was als volgt: Eerste prijs, een retourvlucht voor twee personen naar Groningen: no. 9, H. v. Leeu wen; tweede prijs, een retourvlucht naar Twente, no. 7, R. A. Barten; derde prijs, een retourvlucht naar Eindhoven, no. 28, P. A. V. d. Made; vierde prijs, een retourvlucht naar Amsterdam, no. 32, J. Borsboom; vijfde prijs, eveneens een retourvlucht naar Amsterdam, no. 25, J. C. den Ouden; zesde prijs, rond vlucht boven Rotterdam, no. 30, j. Snuf; re vende prijs, no. 26, J. A. Alree; achtste prijs, no. 24, P. Huisman; negende prijs, no. 27, J, Mensma; tiende prijs, no. 15, C. H. Verhulst. .Wel waren er minder inschrijvingen dan verleden jaar, doch over het algemeen waren de prestaties beter. Ter attractie werd er ook nog een behen digheidswedstrijd op vliegende Hollanders ge houden, waarvoor zich enkele jongedames en veel jeugd aanmeldde. Het was een variété- vertooning op zichzelf, waarom het talrijke publiek hartelijk gelachen heeft. Met groote vreugde hebben we geconsta teerd/dat iedereen gaarne bereid is gebleken ons alle mogelijke inlichtingen te verschaf fen, autoriteiten, leiders uit het bedrijfsleven, enz., zoodat het aan medewerking niet ont breekt. Maar op den voorgrond staat, dat wij de gegevens wel opvragen, doch zelf voor de toetsing en rangschikking, kortom voor de uitvoering, zorg dragen. Niets wat van ande ren komt wordt opgehangen of neergezet, alles wordt door de jongere werkloozen zelf vervaardigd. Geen firma behoeft er dius aan te denken, hier een aardigen reclamestand te gunnen krijgen. Men zal derhalve bij een bezoek aan de tentoonstelling niet kunnen zeggen: O, dat hebben we daar en daar al eens gezien! Aan de expositie is een eigen fotodienst verbonden, waaraan niet «Uécen amateur- fotografen, maar ook enkel® Tverklooze vak fotografen meewerken. Bij gelegenheid van de opening zal die fotodienst laten zien, wat er in den loop van dezen zomer gepresteerd is. Hij zorgt voor de illustratie van wat er aan statistische gegevens en ander materiaal verzameld is. We vergenoegen ons dus niet enkel met tekst en cijfers. Opgewekte geest onder de jougeren- Er heerscht een buitengewoon aardige, amicale geest onder de jongens, vervolgde onze zegsman. Er is zoo goed als geen sprake van lanterfanten. Komt dit euvel in den be ginne hfj een of anderen jongen eens voor, dan wordt hij gecorrigeerd door den geest van den troep zelf. Een bewijs van dien goeden geest is wel, dat zfj, zonder eenige aanspraak op uitbe taling van overwerk, regelmatig in de avond uren terugkomen, vooral als zij een belang rijk karwei onder handen hebben. Natuurlijk heeft zich al direct een voetbal club gevormd, die al verschillende wedstrij den gespeeld heeft. Ze noemt zich de Tento- boys en die naam is zoo ingeslagen, dat lid van de club of niet alle jongens zich Ten- toboy zijn gaan noemen. Ter afwisseling van den arbeid organiseert de leiding zoo nu en dan uitstapjes Begin Juli hebben wij een excursie ondernamen naar de Maaswerken bij Lith, waarbij we het Open luchtmuseum te Arnhem niet hebben ver geten. Vervolgens is er half Augustus een uit stapje geweest naar de Avia. We hebben in Den Haag het Zeiss-planetarium bezocht en het Panorama Mesdag. Wy combineeren dus het aangename met het zeer nuttige. Want de Maaswerken h.v., zijn die niet te weinig bekend? De jongeren hebben daar kennis gemaakt met een gewel dig stuk waterbouwkunde van Nederland- sche ingenieurs. Maar al te duidelijk is ge bleken, dat de enorme beteekenis van die Maaswerken voor ons land veel te wemig wordt beseft. We hebben den stuw in wer king gezien en allerlei bijzonderheden ver nomen, die leerzaam waren voor de jongens. U ziet, we gaan erop uit en probeeren niet alleen pret te maken, maar ook zooveel mo gelijk indrukken te geven van de belangrijk heid van ons land. Dankbaar mogen we getuigen, dat er veel sympathie voor ons werk bestaat van de zijde der meer draagkrachtigen, die ons in staat stellen deze reizen te ondernemen. Ook de gemeente laat zich niet onbetuigd. Alles en alles bij elkaar genomen, mag gë- zegd worden, dat wij probeeren de werk zaamheid van de jongens aan deze tentoon stelling te maken tot een gebeurtenis in hun leven. De expositie zelf levert veel stof voor hun algerneene ontwikkeling. Als voorbeeld is wel aardig, dat een tweetal jongere werkloozen aan da hand van atlassen, uit gegevens van reederijen en van de Kamer van Koophan del, de 150 vaste scheepvaartverbindingen hebben moeten uitzoeken en reconstrueeren, welke Rotterdam met het buitenland heeft. Andere jongelui zijn doorloopend bezig ge weest met het overbrengen op kaarten van het geheele Rotterdarnsche bedrijfsleven. Alle bedrijven welke meer dan tien arbeiders in dienst hebben, zijn daarop met een teeken aangebracht. Men kan dus gerust zeggen, dat zij uit hun arbeid zeer veel opsteken. Weer anderen zijn speciaal belast met het opspo ren van historische gegevens. Zij krijgen aan wijzingen van den gemeente-archivaris, ont vangen boeken in bruikleen en snuffelen en snuffelennet zoo lang, tot zij weten, wat zij weten moeten. Wat de jongens zelf hebben gevonden, moeten zij in kaart brengen, er grafieken van maken, statistische voorstellingen. Daardoor krijgen de vakjongens gelegenheid hun be kwaamheid te onderhouden. Vooral de tim merlieden hebben hier veel alzijdiger werk te doen, dan in de bouwerij. Jongens, die reeds een baas hebben gehad, getuigen zelf: „voor wat wij hier te doen krijgen, bestaat bij een baas geen kans." Want hier moeten ze voor moeilijke constructies zelf de oplos singen bedenken en uitvoeren. Met hoeveel liefde zij hun werk verrichten, blijkt wel uit het feit, dat het meermalen voorkomt wanneer jongens een betrek king krijgen dat zij met een bezwaard hart afscheid nemen van ons werk. Een op zich zelf gelukkige gebeurtenis heeft voor hen dus ook een minder aangename zijde. Velen van hen komen dan 's avonds uit eigen beweging hier om het steentje te kunnen bijdragen, dat zij zich hier nu eenmaal bij den aanvang voorgenomen hadden. Ze hebben mij tijdens mijn vacantie een aardige varrassing bereid, vervolgde de heer van Dijk. Dit spreekkamertje was een tamelijk oud, dor ding, maar toen ik terugkwam had den de jongens het onder handen genomen. Het was een groote verrassing! Hoe de tentoonstelling ivordt Tenslotte noodigde de heer van Dijk ons uit tot een rondgang door het gebouw, dat men nauwelijks meer als een schoolgebouw herkent, zoozeer is het vertimmerd, lichter en luchtiger en voor een tentoonstelling ge ëigend gemaakt. En we moeten zeggen: met artistieken smaak. De binnenbouw op zich zelf is reeds interessant gemaakt, zoodat men er zich dadelijk op zijn gemak gevoelt en er met genoegen vertoeft. Zeven afdeelingen zullen er komen. Direct bij het betreden van het gebouw voert de route links naar de eerste afdeeling, die be handelen zal het ontstaan en den groei van Rotterdam door den loop der eeuwen. We zien de eerste huisjes geprojecteerd aan de Rotte bij den dam, welke nu de Hoogstraat is en waaraan de stad haar naam te danken heeft. We krijgen plattegronden te zien van de jaren 1299, 1360, 1562 en 1700, met daar onder portretten van groote mannen, die tot den bloei en welvaart onzer stad hebben bij gedragen. Voorts allerlei historische bijzon derheden. Daarop aansluitend komt er een afdeeling, welke betrekking heeft op de bevolking, haar groei en haar samenstelling en haar „op bouw". De derde afdeeling zal de stadsontwikke ling behandelen, de volkshuisvesting. Men zou kunnen zeggen: Rotterdam als woonstad. Exterieur van het nieuwe postkantoor aan het Schoutenbosch je te Larendat heden in gebruik zal worden genomen Tijdelijk gehuisvest in de Lijnbaanstraat- Nu het schoolgebouw van de vroegere drie jarige H.B.S. in de Kortenaerstraat wegens bouwvalligheid niet langer als huisvesting kan dienen van de Academie, moet weer een nieuw tijdelijk onderdak worden gezocht Men heeft hiervoor het scholencomplex in de Lijnbaanstraat gekozen. Omtrent de in de week van 13 tot en met 19 Augustus gevonden voorwerpen zijn inlichtin gen te bekomen aan het Hoofdbureau van Poli tie aan het Haagscheveer alhier, iederen werk dag van 815 uur. Aan het C. B.: Portemonnaies; Sleutels, R.B.- merken, Handschoenen; Bril met en zonder étui, Tabakszak, Wit, br. eji zw. kinderschoentje, Zw. dameshandschoen, Dames- en heerenpara- pluie, Grijze overjas, Rugzak, Tasch deurknop pen en bouten, Nikic. heeren-zakhorloge, Nikk. heerenhorlogeketting, Ceintuurs, Kinder- da mes- en actetasschen, Br. hondenhalsband, Sportriem, BI. dameshoed, Grijze kinderregen jas, Breukband, Linnenzak waschgoed, Zilv. schakelarmband, Engeisch leesboek, Zw. dames portefeuille inh. tramkaart, Dashouder, Meta len damesarmband, Kostel. voorl. ontvangbewijs R.B.-merk, Tramkaart 2Q936 R.E.T., IJzeren dop van auto, Grijze heerenhoed, Rijwielpomp, Broche met kinderfoto, Gele gummiregenjas, Bi. gab. regenjas. Aan de bureaux: Gr. Paauwensteeg, 2 per soon s houten ledikant; Bergsingel, 2 K.G. aard appelen in zakje. Bij de vinders: R.B.-merk in étui, J. v. Huist, ie IJzerstraat 44; 2 20 staatslot, briefjes, K. v. Vliet, le pijnackerstraat 67; Bril, M. Nugteren, Strijenschestraat 5; Rozenkrans, L. de Zwarte, Oostendamstraat 169; Br. taschjes met inh. W. Moerman, Brielschelaan 388; Gummihamér, L. HoII, Heinlantstr. 18; Ring met 10 sleutels, H. v. d. Weelen Putschelaan 239; Br. tasch met regenjas, R. Spoelstra, Geitenkamp 17; Grijs vest, A. Gelens, Meerdervoprtstr. 50; Tasch rij wielgereedschap, J. v. Roon, Da Costastr. 62; Tasch inh. portem. met inh., K. v. d. Schans, v. Melsenstr. 82; Autoped, M. Appels, Sparrendaal 81; Br. tasch, C. Klein, Strevelsweg 25; R.B.- merk in etui, J. L. de Vos, Ploegstraat 75; Rood taschje met snuisterijen, D. Smit, Beukendael 25; 1 pr. regenpijpen, J. Bezemer, Langq deer 258; pi. ketelpak, J. Brgvenboer, Molenwei 54; Verguld dameshorloge, T. Hendriks, Beijerl.laan 116;Zilv. damespolshorloge, J. Verhulst, Treek 8; Ring met 3 sleutels, M. Bender, Dijkstraat 116b; Autobuitenband Good Year, J. v. d. Kooi, Aelbr.kade 11a; Speelgoed hondje, A. Koose, Lambertusstraat 43c; Br. dam.-portem. 15 cent, A. v. d. Nagel, Av. Concordia 16; Br. damos- portem. met inh. D. Havenaar, N. Rubenstr. 55a; Hemd en borstrok, L. Groothuis, Gr. v. Prinstererstraat 18; Camee broche, W. Heerkens, Assendelfstraat 40; Zw. vulpen, W. Verhoeven, St. Agathastraat 47a; R.B.-merk in étui, L. v. d. Horst, Kl. Visscherij 47a; Br. portem. 7 cent, P. Rotgans, Mr. Willemstraat 47b; Roodbr. vul pen, J. Brons, Eendrachtscraat 102a; R.B.-merk in étui, H. Hesper, Coolhavenstraat 18; R.B.- merk L. Rosing, J. v. ElswiJk, Nozemanstraat 14a; Br. looden regenjas, P- v. d. Leek, Aelw, Florisstraat 24; R.B.-merk, J. Takkebos, v. Heus- denstr. 65b; Beige damestasch, S. Verwoerd, Math.weg 113a; Kinderbril, H. Vezer, C. P. Thielestr. 13; Jongenscape, H. Haverkamp, le IJzerstr. 9a; ROode portem. inh. zijde enz., W. de Pater, Schans 65j Doos met 4 japonnen, S. Wijsman, Pr. Fredenkplein 23a; Br. overall, G. Klad, Persoonshaven 13; R.B.-merk, M. Muurljng Berkendaal 167 Houten duimstok, D. v. d. Koogh, Ros. Manszstr. 144; Rieten koffer met ondergoed, G. Schippers, Josephstraat 126; R.B.- merk in étui, P. Maat, Rondoplein 14; Bi. regen mantel, M. Frank, Passerelstr. 11b; Br. zw. vul pen en boekje, J. de Bruin, Watergeusstr. 20; doublé damespolshorioge, J. de Lange, Heem- raadsstr. 39; BI. blazertje, C. v. Langerak, J. v. Geelstraat 47b; Gouden schakelarmbandje, J. Bel-Schruijer, Bloemstr. 53; Groene fluw. dam. portem. met inh., M. v. Houten-Nederveen, Ade- laarstr. 22; Zw. vulpen, J. Dijkstra de Ruijterstr. 10; Gedeelte kunstgebit, E. v. d. Kooij, Vrien denlaan 30a; idem, J. Hemelop, Koepelstr. 0; R.B.-merk, A. Th. Mooren, Jaffadw.str. 38; 2 baddings en 2 meter heipaal, L. Bekker, Tuinl. 1 Pernis; Gouden heerenpolshorloge, Ph. P. v. Dijk, Adrianalaan 285, Schiebroek, fel. 44622; Pakje gereedschap, W. Huson Hoogstr. 375. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) OPROEPING. Den wielrijders, die op Zondagmorgen 4 Juli l.l., ongeveer tusschen 8.30 uur en 9 uur, onder Zevenbergsohenhaek, een bekeuring heb ben gekregen van een wachtmeester der Ma rechaussees, en toen een schikking hebben aangegaan, wordt verzocht hun naam en adres aan dit blad op te geven, ten einde, in dien noodig, als getuige te worden gehoord voor den Ho ogen Raad, (cassatie) te 's-Gra- venhage. SPREEKUUR WETHOUDER BUIS De heer J. Buis, wethouder van Gemeente werken en Maatschappelijk Hulpbetoon, zal qp de Woensdagen 25 Augustus en 1 Sep tember a.s. geen spreekuur houden. BURGERLIJKE STAND VLAARDINGER-AMBACHT GETROUWD: Pieter van Minnen 24 jaar e i Helena van der Vlies 22 jaar, Het Rotterdamsch Comité tegen de Zake lijke Bedrijfsbelasting heeft aan den Raad een adres gericht, waarin geconstateerd wordt, dat deze zich mag verheugen over het feit, dat de financieele toestand der gemeen te iets minder zorgelijk is. Het oogenhUk is dan ook aanstaande zoo luidt het verder waarop" uw 'raad'Tu het nemen van hesjijiten, waaraan 'fihan- cieele gevolgen vast zitten, toe zou kunnen geven aan de natuurlijke neiging de ge meentelijke uitgaven te gaan verhoogen, ware het niet, dat wijs beleid uwen raad in geeft, dat het nemen van besluiten, die ver lichting brengen der op burgerij, midden stand en bedrijfsleven fe zwaar drukkende lasten, heeft voor te gaan. Reeds geruimen tijd en algemeen erkend staat volgens de meening van het comité, de opheffing der zakelijke belasting op het bedrijf voor het nemen van een zoodanig besluit nummer één op de lijst Het handhaven van dezen belas tingdruk met een beroep op de ongunst der tijden acht het nu niet langer verantwoord. Redenen, waarom genoemd comité met klem aandringt op het elimineeren van de ze belasting, die slechts schijnbaar een bate voor de Rotterdarnsche volksgemeenschap oplevert. „Wat rijden al die mentchen ge vaarlijk vandaag", dacht u Immers vanmiddag achter het stuur. (Hoe zegt men dat ook weer van dien splinter, dien balk en uw oog?...) In de parochie van Christus Koning alhier is door Z. H. Exc. den bisschop van Haarlem tot kapelaan benoemd de weleerw. heer F. S. Wolff, thans kapelaan te Amsterdam. J In de afgeloopen week zijn op het politie bureau aan den Btraatweg 138 de navolgende gevonden voorwerpen gedeponeerd: een zilve ren oorbel en twee dameshandschoenen. Bij vinder» zijn te bekomen: een hengel» stok, Roerstraat lBb, Rotterdam; een dames armbandhorloge, Usehbloemstraat 34b; een papieren portefeuille met foto's, de Zee, Lischbloemstraat 23aj; een blauw kinder jasje, van Driel, Kleiweg 56; een portemon- naie, inhoudende eenige guldens, Kolpa, Hil- legcmctftstnaat 7; een damesceintuur, Mos heuvel, Nieuwe Kerkstraat 2; een bos sleu tel», Wassen, Heer Vrankestraat 106, Rotter dam; een speelgoedbeertje, Dijkshoorn, Straatweg 244. Voorts is een duif opgevangen en terug te bekomen Lij Ottevanger, Cein tuurbaan lo, alhier. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: F. J- P. Spruit 29 j. alhiar en H. E. M. P. Vismans 25 1., RotterdamJ. Berger 25 j., Rotterdam en P. R. de Rouw, 23 j.alhier; J. H. de Nood 25 j., Rotterdam e« J. H. M. Witte 23 j., alhier; A. Visser 30 j.. Alphen aan den Rijn en S. Schoep, 32 j., alhier. BEVALLENA. A. L. Rust geb. Martens d. M. J. WaltersGloudemans, d.W. de Ruiter geb. Maaskant z.J. E. Ouwend(jk geb. Ram zoon. OVERLEDEN: D. Boelhouwer 61 j., «chtg. v« A. Dam, De „Piet Hein' in de Oranje-Sluizen,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2