m ft SPORT IN ENGELAND. i mmm m M2SSIE MACHTIG JANTJE'S LEEK 'T VERKEEK. 15. DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1937 WAT DE RADIO MORGEN GEEFT. M i Cell° en or8el' 125° DAMSPEL. VAN ONZE KATHOLIEKE t sportvelden. MATCHBOEK VAN HET WERELD KAMPIOENSCHAP 1937. minïïirrom Jaap Stotijn, die gisteravond de spelleiderscursus van DE R.K.F. Nu de K.N.V.B. zijn trainers contact verbood met Kath. clubs. KLACHTENNIET ALEEN VAN DE R K F- SCHAAKSPEL. DE ACHTKAMP IN OOSTENRIJK. Resultaten der eerste ronde. VOETBALSPORT. yOETBAL IN ENGELAND- DE KWESTIÉ-BAKHUYS- Reims wil procedeeren- PAARDENSPORT. EEN BALKAN „OLYMPIADE" TE BOEKARESTIn tegenwoordigheid van koning Carol en kroonprins Michael werden de Balkanspelen geopendwaaraan wordt deelgenomen door Joego-SlavVé, Roemenië, Turkije en Bulgarije. Tijdens de ope ning: Roemeensche waldhoomblazers openen den stoet- V-y-V. IN KATHOLIEK VERBAND ATHLETIEKSPÖRT. NIEUWE STRAF VOOR RUW SPEL. DE NEDERL. RECORDS DER TREKVOGELS. Kunnen voorloopig niet worden erkend. HET WERELDRECORD OP DEN MIJL- Goede start van Arsenal. Wat Chelsea deed- LUCHTVAART. NIEUW SNELHEIDSRECORD KRACHTIG DRAVERIJEN TE WARMOND. Kortebaan-kampioenscliap van Zuidhollatid, Utrecht en Overijssel. WIELERSPORT. REVANCHE STAYERSWEDSTIJDEN. MARKTBERICHTEN. *1 I HILVERSUM II <301.5 M. 995 K.H.) Alge meen programma, dat wordt verzorgd door de N.C.R.V. 8.15 Gramofoonpl. 9.30 Gelukwenschen. 8.45 tot 10.30 Gramofoonpl. li.oo Sopraan en piano. 12-00 Berichten. 12.15 Gramofoon muziek. 100 Ensemble van der Horst. z- Christ, lectuur. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.15 Pianokwartet „Die Haghe". 4.30 Gra™°" foonmuziek. 5.25 Declamatie en piano. Voor tuinliefhebbers. 7.00 Berichten. Litteraire causerie. 7.45 RP°Ltac?eu»rtehten Berichten A.N.P. Herhaling s0Jj~ kies ik miin81s5eNC-?-V -°rkeSt- 9 30 Vervolg end mijn servies", causerie. ,„v,tPn AI7P) eert m.m. v. solist (Om 10.00 ber^hno tot 12 00 - 10-45 „Korfbal", causerie. - "-00 tot 12-°0 Gramofoonmuziek. HILVERSUM I (1875 M. JlfPr°- gramma wordt verzorgd van 8.00 tot 12 00 door de V.A.R.A.; van 12.00 tot 4.00 door de AV.R.o. van 4.00 tot 7.30 door de V.A.R.A., van 7.30 tot 9.00 door den V.P-B-O. en van 9.00 tot 12.00 door de V.A.R.A. 12.00 Kovacs Lajos' orkest en solisten. 12.45 Gramofoonpl. 1.30 Vervolg concert. 2.15 „De tuin in September" (causerie) 2 45 Zang en piano. 3.15 tot 4.00 A.V.R.O.-dans- orkest. 10.30 Nieuwsberichten A.N.P. DfRn°nm^^kH a5,0,°ncM- 200 K.H.) 11.20 Gra- kwartet - 2 20 1,35 MacGibbon strijk- 2? Gramofoonmuziek. 3.05 Pianovoordracht. - 3.35 Radiotooneel. - 4.05 a-fn ^c°^amrna' 4.50 Gramofoonmuziek. o at r? Baynes' orkest. 6.20 Berichten. 6.45 Zang. 7.10 Henry Hall's band. 7.35 Voor tuinliefhebbers. 8,20 Horsham Borough Silver orkest. 8.55 BBC-symphonie-orkest. 9.50 „II Protest", causerie. 10.00 Berichten. 10.20 „Archeology", causerie. 10.40 BBC- Variété-orkest en solist. 11.20 Douglas Swal low en zijn band. 11.50 tot 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) PARIJS (Radio-Paris 1648 M. 182 K.H.) 7.10 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.50 Marley- orkest en zang. 4.20 Tzipine-trio en soliste. 5.50 Zang. 6.05 Pianoduetten. 7.20 Muzi kale causerie. 8.05 Vioolvoordracht. 8.50 Zang. 9.20 „Ariadne auf Naxos", opera. KEULEN (456 M. 658 K.H.) 6.50 Politiemu- ziekkorps. 8.50 Omroepschrammelensemble. 12.20 H. Hagestedt's orkest. 2.35 Gevar. concert. 4.20 W. Libiszowski's orkest. 6.35 Omroeporkest. 8.20 Uitzending uit Mün- chen. 10.50 tot 12.20 Omroep-amusements- orkest, dansorkest E. Wolff en pianoduo. BRUSSEL (322 M. 932 K.H.) 12.20 Vlanara- ®n gramofoonmuziek. 1.30 Kleinorkest. 1.50 tot 2.20 Vlanara-trio. 5.20, 6.50 en 7.20 oTmuziek' 8 23 Omroeporkest. 10.30—11.20 Studenten-uurtje. ïo^n4^'- 620 K.H.) 12.20 GramofoonmuzieK. Z rn i^ norkest. 1.30 Omroepdansorkest. 'T ^an8- 2.00 tot 2.20 Gramofoonmu ziek, 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gramofoon muziek. 6.50 Pianovoordracht. 7.35 Zang. 8.20 Voor oud-strijders. 10.30 tot 11.20 Gra mofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M. 191 K.H 8.20 Uitzending uit Nürnberg. 10.20 Berichten. 10.50 tot 12.20 Omroep-amusementsorkest, Euaen Wolffs dansorkest en pianoduo. Om 11.05 weerbericht. ROTTERDAM (Gem. radiodistr.) Programma 1: Hilversum I. Programma 2: Hilversum EL Programma 3: 8.00 tot 9.50 Keulen. 10.05 tot 10.20 Keulen. 10.35 Parijs R. 12.35 Ned. Brussel (322 M.) 1.30 Keulen. 2.20 Droit- wich. 3.35 Diversen. 4.05 Droitwich. 5.20 Ned. Brussel (322 M.) ca. 7.05 Keulen. 7.50 Droitwich. 8.20 Keulen (München e.s.) 10.20 Ned. Brussel, berichten. 10.30 Franseh Brussel (484 M.) ca. 10.50 Deutschlandsen-^ der. Programma 4: 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Lu xemburg, gramofoonpl. 10.35 Londen R„ morgenwijding. 11.05 id. Orgelspel. 11.35 id. Orkest. 12.35 id. Trio. 1.20 id. Gramo foonpl. 2.05 id. Orkest. 3.05 id. Dansmu ziek. 3.35 id. Orkest. 5.20 Droitwich. 7.50 Diversen of gramofoonpl. 10.00 Droit wich. 10.20 Diversen of gramofoonpl. ca. 10.45 Londen R., dansmuziek. 11.20 Droit wich. RalchentachS pringer. Van de hand van den Springer l""™ v" een n ue imnu van aen inger verscheen bij wittt^er?ldkamPioen een samenvatting van de gn&t™**in druk speelde match. Na een onderhoudend»8® ,gf?~ ding van de Haas volgen de fraai partijen van hem, die ïeeds eenmaal den tit»i droeg en tegen Raichenbach het beste resui taat tot dusver behaalde. Een en ander "Waar borgt goede aanteekenmgen, welke wij in rui_ me mate aantroffen. Een leerzaam boek voor eiken damspeler. SO 'st Was in het Kurhaus te Scheveningen, We lezen in de „Sport Illustratie"' over den eersten spelleiderscursus van de R. K. F., die dezer dagen te Amsterdam aanvangt, o.m. het volgende: Het aantal deelnemers dat ingeschreven werd is niet zoo groot, dat nog niet voor een aantal personen die voor een dergelijken cursus in aanmerking kunnen komen, een Plaatsje ingeruimd kan worden. De beteekenis van dezen eersten spellei derscursus onderschatte men niet. Vooral niet, nu van K.N.V.B.-zijde, zooals ons werd medegedeeld, een circulaire is uitgegaan aan de trainers in het algemeen, of de trainers, waarvan bekend was dat zij katholieke clubs trainden in het bijzonder dat het hun verbo den was elftallen van deze kathoieke clubs te trainen op straffe van algeheele uitslui ting door den K.N.V.B. Wel is gebleken, dat niet alle trainers on middellijk bereid waren aan den wenk van K.N.V.B.-zijde gevolg te geven, maar het blijkt toch, dat daardoor een aantal van on ze vereenigingen zonder spelleider zijn ge komen. Des te meer is nu de opleiding van eigen trainers urgent. Ook in andere deelen van het land gaat de opleiding van eigen technische spelleiders klemmen. En daarom is het goed, dat men ons nu reeds mededeelt als men bereid is, bij het organiseeren van een cursus in de eigen omgeving daaraan deel te nemen. Zoo vernamen wij, dat men vooral in het Oosten des lands, in Twente en Oost-Gelder land, naar een eigen, cursus verlangt. Inclien blijkt, dat in deze landstreek reeds spoedig met succes zulk een cursus ingericht kan worden verzoeken wij eventueel gegadig den zeker niet te wachten met ons mededee- ling te doen dat zij voor een cursus in het Oosten interesse hebben. De kwestie is van het allergrootste belang. Nu de R. K. F. Zondag j.l. den eersten stap heeft gezet op den weg naar vorming van een eigen tramingsfonds het voorstel van het bestuur dienaangaande werd met onver- wacht groote meerderheid aangenomen moet ook de eerste eigen spelleidingscursus een succes worden. Wij gelooven, dat aan degenen die met succes zulk een cursus hebben gevolgd een goede werkkring in het vooruitzicht kan worden gesteld. Voor onze beweging is het daarenboven van groot belang dat wij over een voldoend aan tal spelleiders kunnen beschikken, gegroeid en gevormd in onze eigen katholieke voetbal organisatie. Dengenen die zich voor den eersten cur sus die te Amsterdam wordt gegeven, alsnog wenschen op te geven, verzoeken wij spoed te betrachten. ai was nei aneen maar in een lor- aangelegenheid als het optreden tegen echtigde spelers, zal zoo langzamer- el bekend zijn. Dat de katholieke voetbalorganisatie van de zijde van den neutralen voetbalbond, ondanks haar pogen, niet de minste medewerking on dervindt, al was het alleen maar in een for- meele aan; niet-gerec hand wel Ook tusschen den „Christelijken Nederland- sclie Voetbalbond" en den K.N.V.B. gaat het niet naar wensch, getuige de openingsrede tij dens de dezer dagen gehouden jaarvergadering van den Chr. Ned. Voetbalbond, uitgesproken door den heer H. Teeuw, die zich o.m. Uitte in de volgende krasge bewoordingen: De ervaringen ook dit jaar weer opgedaan met de neutrale organisaties brengen ons tot de overtuiging dat we met de pogingen tot samenwerking ter onderdrukking van zeker gemeenschappelijk kwaad wel kunnen ophou- en. De hautaine houding van die zijde is weinig „koninklijk". Intusschen acht het bondsbestuur den tijd gekomen, om in breeder kring bekendheid te geven aan de benepen en kleinzielige houding door den K. N. V. B. en zijn satelieten en het zal zich daartoe wenden tot een college, dat geacht kan worden de zaak der lichamelijke oefening objectief te bezien, met de vraag of hierin geen verbetering is te brengen. Gisteren is te Semmering de eerste ronde ge speeld van den achtkamp. De resultaten waren: Eliskases remise met Ragozin; Reshevskai wint van Petrov; Capablanca-Fine afgebroken; Flohr-Keres afgebroken. De partij Eliskases-Ragozin eindigde met 38 zetten in remise. Het was een orthodox dame gambiet. Reshevski won van Petrov in een partij, welke 55 zetten duurde. Het was een aangeno men damegambiet met ongeveer gelijk spel. Petrov weigerde in het eindspel een remise aanbod van den Amerikaaan, verloor vervolgens een pion en moest ten slotte de winst aan iki laten. partij IHHH 57 zetten werd afge- hevski laten. Zeer interessant was de partij tusschen Ca- pablanca en Fine, welke na 57 zetten werd afge broken. Het was een damegambiet met de Sla vische verdediging, zeer goed door beiden gespeeld. Ook net middenspel dat zeer inge wikkeld was, werd op fraaie wijze door belde grootmeesters behandeld. In het eindspel ver kreeg -Capablanca duidelijk voordeel, doch toen de partij na 51 zetten werd afgebroken, waren de deskundigen het er algemeen over eens, dat remise toch wel het slot zou vormen. De stand bij het afbreken was: Wit Capablanca: Kh2, Tf5, Pe3 Pionnen op g4 en £4: Zwart Fine: Kg7, Te4, Lc4, pion op h7. Wit is aan zet. Ook de partij tusschen Flohr en Keres, een orthodox damegambiet met de nulvariant, werd afgebroken na 56 zetten. Ook hier mag remise verwacht worden. De stand is: Wit llohr: Kg2, Ldl, Pc6, pionnen op a3, e3, f2. Zwart Keres: Kc3, Ta8, pionnen op a4, d5, g5, h6. Eerste nederlaag van Arsenal- Eerste afdeeling: Chelsea—Leeds United 4—1 Everton-Manchester City4-1, Huddersfield Town—Arsenal 2 1, Middlesbrough—Birming ham 1-1, Portsmouth—Liverpool i-j, Slmdn£ 18TweedeTafdeeling: Manchester United-Coven try City 2—2, Plymouth Argyle—Blackburn Ro vers 22. Volgens een bericht in „l'Auto" is de kwestie- Bakhuys nog niet afgelöopen; ze begint pas. De club Stade de Reims heeft Bakhuis per aange- teekenden brief gevraagd naar Reims te ko men, doch Bakhuys heeft geweigerd het schrij ven te accepteèren. Daarop heeft een advocaat, bestuurslid der club, een proces aanhangig ge maakt. Niets zal het clubbestuur, dat zelf zijn verplichtingen nakomt en dit ook van anderen eischt, hiervan kunnen terughouden, zelfs de om standigheid niet dat de club zelf gevaar loopt gestraft te worden, wegens een zinsnede in het met Bakhuys gesloten contract, die in strijd is met de reglementen van de Fransche voetbal- federatie. De „N.Venlosche Crt." brengt het volgende be- richt: „Naar wij uit welingelichte zijde vernemen, werd door het V.V.V.-bestuur aan den K.N.V.B. en L.V.B. gevraagd om uitstel van alle vastge stelde competitiewedstrijden, daar er momenteel in de vereeniging V.V.V. een sterke strooming heerscht om den K.N.V.B. te verlaten en in R. K. F.-verband te gaan spelen". De „Limb. Koerier" wist nog mee te deelen, dat V.V.V. zou worden ingedeeld in de eerste klasse Zuid II van den I.V.C.B. De „Volkskrant" heeft eenige leidende figu ren der katholieke sportbeweging gevraagd hoe zij dachten over deze nieuwe faze in de affaire- Bakhuys. Naar men het blad meedeelde, zou er geen bezwaar bestaan tegen het opnemen van de ver eeniging V.V.V. in katholiek verband, waar zij Vrijwel geheel uit katholieke leden bestaat. Over de eventueele indeeling van de Venlosche vereeniging kon uit den aard der zaak geen en kele mededeeling gedaan worden, omdat deze in overleg met de R.K.L.V.B., die in eerste instan tie V.V.V. als aangesloten vereeniging moet ac cepteeren, zal dienen te geschieden. Wat het uitkomen van Bakhuys in katholiek verband betreft, was de algemeene opinie, dat het uitgesloten geacht moet worden dat aan een speler met een reputatie als de ex-middenvoor van het Nederlandsch elftal in de katholieke gelederen een plaats zal worden ingeruimd. Dat is een opvatting die wij geheel kunnen onderschrijven en mèt ons vermoedelijk ieder een, die hart heeft voor de principieel katholieke sportbeweging. vernemenzal de record-commissie va.T.d?. Kon. Ned. Athletiek Unie zeer waar schijnlijk het Nederlandsch record van Karl Baumgarten op de 400 meter, gevestigd op 26 Juni 1937 te Boedapest, met een tijd van 48.8 se?" «««ede de records over de 4 x 400 meter estafette van de Trekvogels met een tijd van 3 min. 2P.l sec. en op de Olympische estafette van dezelfde vereeniging, met een tijd van 3 mm. .il.5 sec. beide verrichtingen vonden Zondag j.l. op de Sintelbaan te Amsterdam plaats met erkenpen, omdat Karl en ook zijn broer Heinz Baumgarten nog niet 't Nederlan derschap hebben verworven. Zij bezitten voor de wet de Dunsche nationaliteit. Karl en Heinz Baumgarten liepen in de Trek vogels-ploeg mee op de Olympische estafette van Zondag J.l., terwijl Karl Baumgarten de laatste man van de 4 x 400 meter-ploeg was. In dit verband zal ook het Nederlandsch record op de Zweedsche estafette (400 300 200 100 meter) door de Trekvogelsploeg met de beide Baumgarten's op 31 Augustus j.l. te Rotterdam gevestigd met een tijd var. 1 min. 59. 1 sec., niet kunnen worden gehomologeerd. Baumgarten kon, naar men weet, niet voor Nederland op de Olymipsche Spelen te Berlijn uitkomen. Nu was op de jaarvergadering der K. N. A. U. van Maart 1.1. een voorstel van de A. A. C. aangenomen, waarbij bepaald werd, dat athleten, die jaren lang in Nederland woonach tig zijn en als Nederlander kunnen worden be schouwd, den titel van kampioen van Nederland kunnen behalen, terwijl zij ook in landenploegen kunnen worden gekozen, een en ander ter nade re beoordeeling van het bestuur. Zoo kon Karl Baumgarten dit jaar wel Neder landsch kampioen op de 400 meter worden, doch in 1936, toen deze athleet ook eerste werd in dit nummer, verkreeg de tweede aankomende, Mieg- hout, den nationalen titel. Naar wij vernemen, zal op de eerstvolgende jaarvergadering der Unie een voorstel in behan deling komen, waarin de bepaling, welke slaat op het deelnemen aan nationale kampioenschap pen, het behalen van den titel en het opnemen in vertegenwoordigende ploegen door athleten, die door het bestuur der K. N. A. U. als Neder lander worden beschouwd, wordt uitgebreid, met betrekking tot het erkennen van Nederlandsche records. Wanneer dit voorstel wordt aangenomen zal het terugwerkende kracht hebben; m. a. w„ de mogelijkheid bestaat dat het 400 meter-record en de estafetterecords in tweede instantie zullen worden erkend. Op 28 Augustus verbeterde de Engelsche athleet Sidney C. Wooderson het wereldrecord over 1 Engelschen mijl door dezen afstand af te leggen in den tijd van 4 minuten 6,6 sec. Intusschen is gebleken, dat de tijd van Woo derson door vier tijd waarnemers werd opge nomen. Een van hen had 4 minuten 6,6 sec. op zijn chronometer staan, de andere drie allen 4 min. 6,4 sec. De tijawaarnemer, die 4 min. 6,6 sec. had genoteerd, had volgens de regle menten niet officieel die functie mogen waar- n^men. Deze tijd vervalt dus. Door drie offi- cieele chronometers is een tijd aangewezen tiöv e-"1 sec. jnaien ae Jiingelsche athle- den dus Si) de I. A. A. F. erkenning van vraaet «o?*0 Wooderson als wereldrecord aan- moeten opgeven" o!Vljd vf,n 4a min' secj vermeld. etl' °'2 sec. sneller dan eerst werd van iGlenneCurnn°nghamn(dvtS0t) mVeLTtid 4 min. 6.8 sec., gevestigd op 16 Jun"l934 tijd van te De bedreiging- Een patiënt was den dokter gaan opzoeken, maar deze liet hem wat al te lang naar zijn zin in de wachtkamer zitten. Op 't laatst zei de ongeduldige man tot het meisje „zeg tegen den dokter, dat als hij mij niet gauw binnen roept, ik op eigen houtje weer gezond word." Papa heeft eens 'n hartig woordje tot z'n jongens gesproken. Papa is in dit geval de Football Association en de jongens luisteren naar de namen Drake en Gallacher en wat dies meer zei. Gezien het feit, dat geen sterveling ooit in het bestuur der F A. komt of hij moet minstens overgrootvader zijn en beschikken over rheumatiek en 'n kunstgebit, schijnt deze vergelijking niet eens zoo gek. De heele voor hoede van Arsenal haalt bij elkaar nog niet den leeftijd van den voorzitter van het leidend lichaam, hetwelk bestaat uit louter lijdende lichamen. Nu zij toegegeven: het ging er in vorige ja ren soms grof toe. Wij herinneren ons wedstrij den waarvan Joe Louis zou blozen. Weliswaar traden de elftallen steeds de arena binnen in het bezit van een bal, maar nademaal zoo'n ont moeting dan verder vorderde raakte dit klei nood steeds meer in het vergeet-boekje en werd de aandacht uitsluitend besteed aan de broze beentjes van lieden welke toevallig in een ander schirtje waren gehuld. Het gevolg hiervan was dat het spel meermalen ontaardde in een soort stierengevecht hetgeen voor een gedeelte der massa juist de aantrekkelijkheid vormde, doch waarmee „Football Bronbeek" het nu eenmaal niet eens was. In hun tijd vóór den oorlog van '70 ging 't veel netter toe. Vandaar dan ook dat de heeren Van Lancaster Cate thans een oekase hebben gelanceerd, be helzende dat een speler welke in totaal drie Waarschuwingen heeft opgeloopen zonder ver der onderzoek kan worden geschorst of wor den gedeporteerd naar het Saragossa-front, waar ze trouwens beter thuis hooren. Hiervoor is in het leven geroepen een disciplinaire com missie. Ook in Engeland sukkelt men aan de cotnmissiekwaal en deze is er een symptoom van Deze commissie heeft al direct werk ge kregen, want er zijn al spelers geweest die Por sé niet te laat wilden komen en derhalve kans zagen om, terwijl het seizoen nog nauwe lijks koud is, drie waarschuwingen te incassee- ren. Die komen dus straks „op het matje". Maar anderzijds heeft de maatregel succes gehad, want verschillende clubs hebben het noodzakelijk geacht om hun spelers eens ernstig te onderhouden over het begrip ruw spel, met het gevolg dat men, uit vrees voor straf, uit een heel ander vaatje tapte. Uit mijn eigen voetbal- tijd herinner ik me een wedstrijd, wsstrbij ik een speler driemaal achtereen „vloerde", het geen door het betreffende slachtoffer steeds werd beantwoord met een beleefd „pardon". Dit is nu geen bittere noodzaak, maar een on miskenbaar feit was het, dat er over het alge meen minder woest werd gespeeld dan het vo rig jaar. Als het nu maar met de nieuwe be zems zijn.... Zooals u weet begon Chelsea om het daar maar eens over te hebben met een knette rende 6—1 overwinning op Liverpool. Dat was echter teveel van het goede. Midden in week moesten ze naar Leeds en bleven met 20 achter en Zaterdag togen ze naar West Brom- wich om daar met 40 klop te krijgen. Als een meteoor schoten ze derhalve van boven naar beneden door de ranglijst en thans ben gelen ze weer als van ouds ergens onderaan. De fout zit 'm alleen in de training. Als wij vroeger trainden, dan gingen we naar het oefen- veld een beetje doelschoppen of we speelden een onderling partijtje. De goeien kwamen vanzelf in het eerste en de besten van de goeien heden een gooi naar het nationale hemd Dat was al.. Tegenwoordig worden voetballers Psychisch getest en mental geconcentreerd, er worden schoolborden met grafische voorstellin gen bijgehaald, W-, Z- en X-formaties uitge dacht, er worden stopper- en andere spillen ge creëerd en ik heb nog maar steeds niet het idee dat het spel er voor de spelers aardiger en voor de toeschouwers aantrekkelijker op ge worden is. De eenige actieve training, waaraan een hedendaagsche voetballer deelneemt, ge- geschiedt in ieder geval zonder dat er 'n bal in de buurt is en bestaat voornamelijk uit het loo- pen van rondjes. Neem elk willekeurige kiek van 'n trainend voetbal-elftal én U krijgt een zelfde aspect als 's ochtends om kwart over acht b(j 'n forensen-stationnetje, waar de neursmenschen den trein pogen te halen. Dit alles spiegelde zich nu af bij Chelsea. Zet Chelsea in de Vondelpark-estafette of den Utrechtschen Singelloop en ze winnen met glans. Deeds betrad het eerst de arena en ze wer den gevolgd door Chelsea en Chelsea heeft dien middag niets anders gedaan dan Leeds volgen. Reeds na drie minuten rende half Chelsea achter een zekeren Armes, geboren rechtsbuiten van Leeds, en hun adembenemend avontuur werd beloond, want beter dan de lie den in de directie-loge zagen ze hoe deze Armes den bal achter Woodley plaatste. Nadien onder nam Chelsea verschillende excursies en elk oogenblik vreesden we, dat deze zich zouden uitstrekken tot de Midlands, maar men bleef binnen het tribune-complex. Na drie kwar tier was Chelsea dood-moe en ze gingen pic- nic-en. Nauwelijks uitgerust ging Chelsea verder op stap en zeer tot hunne verwondering raakten ze verdwaald en kwamen onverwachts terecht voor de Leeds-goal. De heer Weaver orienteer- de zich het eerst, maar bij het zien van 'n kee per, die met twee vuisten klaar stond, draaide hij zich subiet om en niet lang daarna was heel Chelsea weer bij Woodley terug. Hier was zoo'n groote menigte verzameld, dat een schol van Hodgson via drie Chelsea-lieden carambo leerde in de netten. De laatste man die het le der aangeraakt had was onze back Barber. Toen was het uit. Zoo scoorden Leeds en Chelsea ieder eenmaal en Leeds won met 20! Tegen West Bromwich ging het niet beter, maar daar dit verhaal niet dramatisch mag wor den, zullen we er over zwijgen. Vier-nul is in ieder geval niet van klaarheid ontbloot en het geeft hoop voor de toekomst. Drie overwinningen der Reds- Liever belichten we de prestatie van Arsenal welke de eenige eerste-klasser is met een ma ximum aantal punten. De Reds starten nooit zoo heet van den naald, doch halen dan later de schade wel in en als ze dus nu beginnen met drieklinkende overwinningen kan men er van verzekerd zijn,, dat ze snoode plannen hebben. Het vorig jear, toen ze tusschen twee stoe len in vielen ze wonnen kampioenschap noch beker ligt hun blijkbaar zwaar op de maag. Ze hebben hun oude stelletje behouden en de heeren zijn „still going strong". Weliswaar heeft James, gelijk gezegd, de biezen gepakt, maar Hulme, welke een jaar op non-actief ge weest is, maakte zijn rentree, terwijl Bastin bin- nen-links is geworden. De achterhoede is intact gebleven en speelt op de „breede basis" verder. Dacht men het vorig jaar dat Hap^ood het lood je zou leggen voor een jongeren roodhuid, het oude paard is weer van stal gehaald en 't blijkt nog opper-best. Den laatsten Zaterdag werd Wolverhampton het slachtoffer met 50, gèèn halve maatrege len. Bij Wolverhampton spelde Bryn Jones mee, de man die voor geen 11.000 te koop was. ik vond 'm niet meer dan 10.000 waard en dan nóg aan den duren kant, maar aangezien de prijs wordt geregeld door vraag en aanbod en de vraag naar dezen knaap blijkbaar groot is, kan ik me Wolverhampton voorstellen dat op een nóg beter bod wacht. Nu moet zoo iets nooit te lang duren, want het leven van 'n voetballer is van korten duur en hebben is hebben. Er waren niet minder dan 70.000 kijkers, wel 'n bewijs dat de club van Highbury nog steeds in trek is, want Brentford boekte er maar 30.000 en West Ham haalde nog geen twintig mille. Met de rust stond het twee-nul voor Arsenal en ze hadden toen een zwaren strijd om die score te handhaven, doch in het laatste kwartier van de tweede helft ging alles even gesmeerd en twee goals van Drake, waarvan een met een vallenden kopbal, plus 'n door Bastin benutte penalty deden de deur dicht. Met eön doelsaldo van 122 in drie wedstrijden kan Arsenal de toekomst met vertrouwen tegemoet zien! De Fransche vliegster Madeleine Charnaux, heeft op 't parcours Etampesla Marmogne, met een Caudron Rafale, uitgerust met een motor van 100 P.K., een nieuw internationaal snelheidsrecord voor mannen en vrouwen ge vestigd over een afstand van 1000 K.M. in de klasse eenpersoonsvliegtuigen met een cylin- derinhoud van 6% liter. Zij vloog de 1000 K.M. met een gemiddelde snelheid van 263,991 K.M. per uur. Bij gelegenheid van de opening van de nieuwe korte baan te Warmond nad gisteren de ver werking plaats van het Korte baankampioen- schap van Zuid-Holland, Utrecht en Overijssel, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Door een lichte ongesteldheid was de burge meester van Warmond, de heer Ketelaar, ver hinderd de openingsplechtigheid te verrichten, zoodat de locoburgemeester, de heer Outshoorn, de plechtigheid verrichtte. Alvorens het lint door te knippen sprak de heer Outshoorn eenige woorden van gelukwenschen tot het bestuur van de Harddraverij vereeniging „War mond", waaraan hij den wensch toevoegde, dat ook in de toekomst de paardensport in Warmond, flinke belangstelling zal hebben. Een viertal landelijke ruiters, een muziekkorps en alle deelnemers defileerden hierna over de baan. De nieuwe' grasbaan verkeerde, enkele onef fenheden daargelaten, in een goeden staat. De lengte bedraagt 3Ü0 M. metz oowel aan de start als de finish voldoende ruimte om te draaien en uit te loopen. In totaal namen 19 paarden deel waarvan Zoon van David Guy in den eersten omloop een walk over had. Na den tweeden omloop stond t vast dat het titelgevecht gaan zou tusschen Xuthus, Deter mination en senator Brewer. Xuthus bleek van dit drietal de sterkste en liet in den strijd om den eersten prijs Deter mination tweemaal achter zich. Het verloop W le Omloopt Zonnestraal 280 M. eig. Ph. Knjj- nenburg (Th. Knijnenburg) won zoowel links als rechts van Weidlooper 290 M.eig. J. de Vlieger (eig.); Xuthus 295 M. eig. Stal Hollan- dia (W. H. Geersen) sloeg The Harvester H. 28o M. eig. C. de Mooy (N. v. Leeuwen), beide malen; Pinkeston 290 M. eig Mevr. C. Jacobs (K. Bakker) won rechts en links van Mane P 290 M. eig. J. Wagenaars (eig.); Fatima 300 M. eig. J. Haan (J. Vergav) sloeg na herkansing Yledi- zoon 280 M eig. G. v. d. Oord (S. v. d. Oord', X Smiling 295 M. eig. J. Haan (J Vergay) won tweemaal van Siem Clandy 285 M eig. C. Stam (C. Vergay); Determination 290 M. eig. J. de Vlieger (eig.) won tweemaal van Xiphias 285 M lig J. van Twink (E. Vergay); Princes 290 M. eig. Stal R. (L. Ensing) won na herkansing vanvan Zoo Doorlooper 28o M. eig. H. v. d. Pol (W. H Geersen); Wouaduifje G 280 M. eig. R. W. Laarman (eig. won tweemaal van Dreamer s Star 295 M. eig. F. A. Bosveld (eig.); Semator Brewër 295 M. eig. Th Knijnenburg (J. Knijnen burg) won tweemaal van Lilion W. Axworthy 295 M. eig. Stal Good Luck (J. M. v. d. Berg), Zoon van David Guy 280 M. eig. F. v. d. Zande (J. Knijnenburg) w.o. 2e omloop: X. Smiling 295 M. won tweemaal van Zoon van David Guy 280 M.; Xuthus 295 M. won tweemaal van Zonnestraal 280 M., Deter mination 290 M. won tweemaal van Pinkeston 290 M Princes 290 M. won tweemaal van Woudduifje G 280 M.; Senator Brewer 295 M. won tweemaal van Fatima 300 M. 3e Omloop: Xuthus 295 M. won tweemaal van X Smiling 295 M.; Determination 290 M. won tweemaal van Princes 290 M.; Semator Brewer 295 had een w.o. Om den vierden en vijfden prijs, X. Smiling 295 M. won tweemaal van Princes 290 M. Om den tweeden en derde prijs kampten eerst Senator Brewer 295 M. en Xuthus 295 M. Beide malen toonde Xuthus zich de sterkste. Deter- mS?erna werd^Weden tuschen Determination en Senator Brewer en na kansing won laatst- geXuth4e' wist hierna Determination tweemaal achter zich te houden, waarmede de hengst op den eersten prijs beslag legde; tweede werd Senator Brewer, die tweemaal met Determina tion afrekende. Lohmann winnaar. Aan de revanche der stayerswedstrijden van Kopenhagen, welke Dinsdag naast de sprint- wedstrijden op de Amsterdamsche Stadionbaar. werden verreden, namen deel Lohmann, Tei - reau, Schön, Severgnini, Snoek, Piet van Kem pen en De Graaf. De wedstrijd ging over 100 K.M. in één rit. Reeds spoedig had Lohmann den kop geno men en nestelde Terreau zich op de tweede plaats. Snoek, Severgnini en Piet van Kempen voerden een voortdurenden strijd met elkaar en met Terreau om de 2e en 3e plaats, terwijl Schön na 60 K.M. uit den strijd geraakte om dat de motor van zijn gangmaker niet in orde was. Ook De Graaf had pech en viel spoedig enkele ronden terug. Snel werd er niet gereden en de 50 K.M. gingen op in 42 min. 10 4/5 sec. Lohmann had het op kop zeer gemakkelijk en werd geen enkele maal ernstig bedreigd. In de laatste ronden ontstond er nog een vinnig ge vecht om de derde plaats welke in het voordeel van den Italiaan werd beslist. 1. Lohmann, tijd 1 uur 23 min. 24 3/5 sec.; 2. Terreau op 60 meter; 3. Severgnini op 80 meter; 4. Schön op 100 meter; 5. Snoek op 180 meter; 6. Piet van Kempen op 250 meter; de Graaf op gegeven. BERKEL, 8 Sept. (Coop. Bloemenveiling „Ber- kel Rodenrijs" G A.) Rozen: dame editn helen 3.65—4.35; e. g. hill 2.90—3.20; mrs. hoover 2 —2.25; briar cliff 1.80—2.25; aug. noack 1.65— 2; rosalandia 1.25—1.65 pechtold 3—3.40 per 100 stuks; gloria mundi 6—9; elzen poulzeu 4—3 ct.byou 36—41 ct. per bos; potplanten cy clamen 31—57 ct.primula's 16—18 ct. per pot: chrysanthen pulling 10.4010.80; blanche d'i poitou 4.20—5.40; van centem glorie 4.80—8.40 rayonanthen wit 5G.80; brons 3.805; geel 33,80rose 45.60diversen bouvardla 2432 ct.tros'chrysantben 8—14 ct.esp. plumosu3 12 18; eikenblad 510 ct.asters 34 ct.tritoma 46 ct. per bosam. anjers 22.80dahlia's 50—90 ct. per 100 stuks. EPE 8 Sept. Aangevoerd 135.000 eieren, bruine 4.50—4.85; witte 4.104.30 per 100 suks. 155 biggen van 1820 per stuk. •slHERTOGENBOSCH, S September. Vee. Aangevoerd 2773 stuks; 1753 stuks hoornvee, 671 biggen, 85 zeugen, 230 schapen-lammeren, 34 kal veren. Kalfkoeien 170300, kalfvaarzen 150 —240, magere ossen en koeien 140220, pinken 90—175, zeugen 100—130, biggen 13—17, schapen 1828, lammeren 12IS, alles per stukvette ossen en koeien le kwal, 7478 ct., enkele 80 ct., 2e kwal. 67—73 ct., 3e kwal. 61—05 ct., alles per kg. Melk- en kalfvee gedrukt en niet geheel prijshoudend. Mager vee voor de weide onder invloed van de vrees voor mond en klauwzeer, weinig handel en lagere prijzen. Jong vee eveneens slechte handel en minder van prijs. Slachtvee bij nog al ruimen aanvoer over de geheele linie gedrukt, eveneens stieren. Scha pen, lammeren, biggen' en nuchtere kalveren eveneens lui en handel, waardoor de prijzen wat inzakten. ROTTERDAM, 8 September (Coop. Tuinbouw veiling Rotterdam en omstreken, G. A.) platg. komkommers le s. 2—3.10: 2e r. 1.60—2.20; sla 0.60—1.40; spinazie 4.506.30 ped 100 kg.; bloemkool le s. 5.30—10.90 2e s. 2—3.80; peen 3.304.80 per i00 bos; 154.247 pond tomaten 2 per pond; postelein 2.202.80: snijboonen 8.50 14.10; pronkboonen 2.504.50; duitsche prin ses. 46; stamprins. 7.2011; stokprins.. 11.50—14.90 per 100 kg. 43. Hij dacht dat Jantje zei: Mooi weer van daag. Ja, ja, antwoordde de burgemeester. En Jantje ging dus netjes zijn fiets van het politiebureau halen. Opeens zag hij nu een bord waar een kruisje op stond. Het was een wit bord met een roode rand. „Pas op", riep een meneer, die aan de kant van de weg zat. „Gevaarlek". 44. Het bord beteekende natuurlijk, dat een eindje verderop een gevaarlijke wegkruis- sing was. Maar Jantje gaf daar niet om. Hij reed en bekommerde zich heelemaal niet om de wegkruising. Het versje; 't Verkeer aan je rechterhand gaat voor, Ook bij een zijweg geldt dat hoor." Daar had Jantje nog nooit van gehoord. 45. Het gevolg was, dat er weldra 7 fietsers over den weg rolden. Het was een groot ongeluk, en toen ze allemaal weer uit het ziekenhuis waren ontslagen, kwamen ze in optocht naar het huis van Jantje's vader om schadevergoeding te vragen Ze hadden alle maal zoo'n bord bij zich, waar Jantje zich niet aan gestoord. had.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 3