VOOR VERWARMING EN VERLICHTING ...FRANSCHE BAZAR! MODERMES HET TIENDUIZENDSTE ZEESCHIP IN ONZE HAVEN. Enkele dagen eerder dan in topjaar 1926. het I Een Engelscli motorbootje de gelukkige. UIT DE RAADSZAAL. De nieuwe Bouwverordening aanvaard. 75' 135' VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1937 HET NIETJWE TERREIN VAN R.F.C. Een eerst-klasser waardig. „FEVAVO". Tentoonstelling van bloemen, groenten en fruit in het oude Raadhuis. L De kapitein officieel begroet. BURGERLIJKE STAND. ROTTERDAM. SPAARBANK TE ROTTERDAM- Doch recht van beroep op den raad gehandhaafd. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 8 3950 4150 49.- 59.- 65.- 14S0 69.- 20.50 1750 :850 1350 69' 650 97c 350 WAAR GA JE NAAR TOE?FRANSCHE BAZAR VAN OUDS „DE FRANSCHE BAZAR:' - HOOGSTR R'DM Met het behalen van het eerste klasseschap had de vereeniging R. F. C. ook een terrein- aecomodatie noodig, welke bij haar „stand" paste. Noblesse obligeDe uitgebreide aan hang, die gewoon was bij thuiswedstrijden het eerste elftal aan te moedigen, zou onge twijfeld met eenige duizenden vermeerderen, waar nog bij komt dat vele „neutralen" de eerste klasse-ontmoetingen opzoeken om haar kwaliteit. Er moest derhalve voor 'n veld met toebe- hooren gezorgd worden, waardig de oude en de nieuwe gasten te ontvangen. Zonder zich ai te veel in zorgen te steken, is het bestuur va R. F. C. daarin voortreffelijk geslaagd, zooals we gisteren bij een bezoek konden ervaren. Het veld van de gewone internationale afmetingen ligt er keurig bij en is op de gebruikelijke wijze gedraineerd. Tien buizen in de breedte en drie in de lengte zorgen voor een spoedigen afvoer van het regen water, terwijl door een onderlaag van kool- asch de grond behalve de noodige poreus heid ook stevigheid heeft verkregen. Voor een groot gedeelte is een nieuwe grasmat noodig gebleken, die het prachtig doet. Behalve een overdekte zijn nog drie groote open tribunes verrezen. De z.g. lange zijde is aan den Essenburgsingel, een tribune welke plaats biedt aan 3000 kijkers. Aanvankelijk was de rij van vijftien treden wat hooger geprojecteerd, maar er is reke ning gehouden met de belangen van de om wonenden, voor wie zoo min mogelijk het uitzicht belemmerd mocht worden. Tijdens wedstrijden zal de bovenkant een gordijn van zeildoek krijgen, om gratis toeschou wers van buiten te weren. Achter het doel aan de zijde van het oude veld is een flinke jongenstribune neergezet, plaas biedend voor 1500 personen. Deze jongenstribune krijgt een aparten ingang aan den Essenburgsingel, met twee loketten. Aan de andere lange zijde staat fier en gezellig de overdekte tribune, waarvan de overkapping zonder hinderlijke palen is ge bouwd. Ze biedt plaats aan 650 bezoekers, terwijl aan weerszijden nog open tribunes zijn gebouwd, beide bestemd voor 800 bezoe kers. Onder de overdekte tribune bevinden zich de appartementen voor spelers en officials: vier kleedkamers met een tweetal groote douche-inrichtingen, voorzien van warm en koud water, 2 scheidsrechterskamers, een verbandkamer en een lokaal voor bestuur en officials. Eigenlijk is „bevinden" nog iets teveel gezegd: men is daar ijverig mee bezig en hoopt het geheel voor den tweeden thuis wedstrijd gereed te hebben. Tot en met Zaterdag a.s. houdt de Fede ratie van volkstuinders voor Rotterdam en omstreken „Fevavo" in de Rotonde-zaal vau het oude Raadhuis aan de Stadhuissteeg een tentoonstelling van bloemen, groenten en fruit. Gistermiddag heeft met eenig officieel vertoon de opening plaats gevonden. Inleidende woorden werden gesproken door den heer J. H. E. Schortemeijer, voor zitter van de Tentoonstellingscommissie. Spr. had tot zijn genoegen geconstateerd dat deze expositie materieel op veel hooger peil staat dan de voorgaande. Kwalitatief gaan de inzendingen boven die van het af- geloopen jaar uit, hetgeen trouwens geen verwondering zal baren als men overweegt, dat sinds de vorige tentoonstelling veel rou tine is opgedaan. Het ideëele, zooals bloe men en fruit, heeft ten opzichte van het materieele, de inzending groenten, een hoo- gere plaats ingenomen. Dit bewijst, dat men verleden jaar ervaring heeft opgedaan en 'n open oor heeft gehad voor de tips, dou.' de jury gegeven. Zij hebben niet nagelaten invloed uit te oefenen. Vervolgens sprak de heer P. In 't Velt, tweede-voorzitter van de Fevavo, bij ont stentenis van den eersten voorzitter, den heer Hendriks. Spr. memoreerde, hoe men ex- aanvankelijk aan had gedacht, in te gaan op de uitnoodiging tot deelneming aan de groote Amsterdamsche tentoonstelling Natova. Fi- nancieele n.oeilijkheden hebben dit verhin derd. Wel is er partieel aan deelgenomen, maar niet als Fevavo. Inmiddels heeft men gemeend, de Rotter- damsche expositie toch te moeten laten door gaan. Ondanks den zeer korten tijd van voorbereiding is men voortreffelijk geslaagd, hetgeen voornamelijk te danken is aan de leden, die veel liefhebberij in den teelt blij ken te hebben. Dit wordt wel bewezen door de inzendingen, koudegrond-tomaten, mais- kolven en aardbeien. Als er maar liefhebberij is, blijkt ook de amateur-tuinder tot goede dingen in staat. Dat doet spr. veel genoegen. Als vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur voerde de heer C. Küppers het woord. Spr. constateerde met genoegen do goede resultaten op deze kleine, overzichte lijke tentoonstelling, waarvoor B. en W. groote belangstelling koesteren. Hier zijn de ware amateurs aan het woord geweest. Spr. memoreerde dat 1937 voor de Fevavo een belangrijk jaar is geweest. Want groote complexen zijn uitgebreid en nieuwe zijn er bijgekomen, dank zij den arbeid van de vereenigingen. Spr. wenscht namens het gemeentebestuur de Fevavo geluk met de bereikte .esultaten. Ook voerde nog 't woord de heer B. de Kruyff, namens het bestuur van de afd. Rot terdam en omstreken van de Kon. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Ia het werk tusschen de hooge stadsmuren aldus spr. neemt men toch altijd den naar buiten waar. De werktuinen blijken in een groote behoefte te voorzien. Wat men zelf heeft gekweekt, schenkt veel meer vol doening, dan het fijnste, uit den winkel be trokken. Spr. wenschte de Fevavo veel succes toe. Ten slotte voerde het woord de heer Boeink uit Haarlem, namens het Landelijk Verbond van Volkstuinhouders. Spr. voerde propaganda voor nog verdere aaneenslui ting, waardoor de resultaten steeds een stij gende lijn zullen vertoonen. Aan het einde werd een rondgang gemaakt door de expositie, die inderdaad voortref felijke stands te zien geeft en voor liefheb bers de moeite van een bezoek loont. ER heerscht vreugde in de Rotter- damsche harten over 't binnen komen van de „Boston Trader", het 10000ste zeeschip, dat dit jaar onze haven bezoekt- Hiermede is het top jaar 1926 met enkele dagen geslagen- De kapitein van het Engelsche motor bootje is vanmorgen door de haven autoriteiten officieel begroet en ont ving als aandenken een zilveren sigarettenkoker- Het is ongetwijfeld een goede gedachte ge. weest van onze haven-autoriteiten om het feit van het binnenkomen van het 10.000ste zeeschip in onze haven eenigszins officieel 'e herdenken. Er is immers reden tot groote vreugde. Want we moeten teruggaan tot 1926, het topjaar in de Rotterdamsche haven, om een jaar te vinden, waarin het 10.000ste zee schip eveneens in de maand September bin nenkwam en wel op den 21sten. Het 10.000ste schip, de „Boston Trader", een motorbootje .van The Great Yarmouth Shipping Company, is, wat men in de haven noemt, slechts een „haasje-over-boo-tje", maar daarop Is niet gelet, 't Was het 10.000ste zee. schip, dat de haven binnenliep en dies hebben de haven-autoriteiten van him belangstelling doen blijken. Om half 10 vanmorgen scheepte men zich in voor een tochtje naar de Merwehaven, waar de „Boston Trader" ligplaats had geno men, om de !*ding stukgoederen te lossen. De kapitein zal het wel even vreemd gevon den hebben, toen het verzoek hem bereikte aan boord te blijven. Doch later is hem veel duidelijk geworden. Acte de presence gaven de havenmeester A. Kortland; ir. M. Th. Koomans, directeur van het Gemeentelijk Havenbedrijf; de heeren C. J. B. Doude van Troostwijk, B. J. Willebeek Le Mair en mr. L. J. Rietberg, respectieve lijk secretaris, penningmeester en adjunct secretaris van de Stichting Havenbelangen, terwijl mede de heer J. van Hoey Smith, lid van de cargadoorsfirma P. A. van Es en Co., zich bij het gezelschap had gevoegd. Aan boord van de „Boston Trader" had een korte plechtigheid plaats. Kapitein H. R. Brown werd als 't ware in het midden geno men en ir. M. Th. Koomans hield een korte toespraak in de Engelsche taal. Het is dui delijk, zoo zelde hij o.m., dat in een interna tionale haven als Rotterdam elk schip, hetzij groot, hetzij klein, met vreugde wordt be. groet. Toch is er ditmaal een bijzondere vreugde over het binnenkomen van juist uw schip, captain Brown, en wel omdat dit het 10.000ste schip is, dat dit jaar onze haven bezoekt. De datum, waarop dat 10.000ste schip bin nenkomt, wordt beschouwd als een soort baro meter voor den gang van zaken in de haven. U vindt dien vermeldt o.a. in de Nieuwjaars rede van den burgemeester. Ik moet er overi gens bij zeggen, dat deze barometer met onfeilbaar ls, zoomin als het weerglas op uw schip. Maar toch: in 1929 kwam het 10.000ste schip binnen op 10 October, in 1932 op Z3 De cember, in 1936 op 7 November in 1937 op 17 September. We moeten teruggaan 1926 om een jaar te vinden, waar in het 10.000ste schip eveneens in de maand September binnen, kwam en wel op den 21sten. U zult dus thans iets van die vreugde De- grijpen. Wij spreken daarbij den wensch uit, dat het u wel ga en dat uw schip nog menig maal een veilige ligplaats en een goede be handeling zal opzoeken in de haven van Rotterdam. Een aandenken Dan trad naar voren de heer B. J. Wille beek Le Mair, die onder een hartelijk speechje namens de Stichting Havenbelangen den kapi ein als aandenken een zilveren sigaretten koker aanbood. Captain Brown voelde zich zeer gevleid en zeide, dat de Yarmouth Shipping Company tegenwoy dig driemaal per week de haven van Rotterdam aandoet. H(j dankte voor net geschenk en zeide immer aan Rotterdam da beste herinneringen te zullen bewaren. De fotografen legden het voor onze haven gelukkige gebeuren vast op de gevoelige plaat en daarmede was de plechtigheid afge- loopen. Het was ongetwijfeld voor Rotterdam van daag wederom een dag van beteekenis. Captain Brown i3 in den loop van den dag door den burgemeester, mr. P. Dröogleever Fortuyn, ten stadhuize ontvangen. Geheel links aan de zijde van de over dekte bevindt zich een ruime koffiekamer. Bezoekers van het oude Feijenoordterrein zullen het gebouwtje nog wel herkennen. De oude R. F. C. cantine is verplaatst naar de jongenstribune, terwijl voor de lange zijde nog plannen voor een kiosk in bewerking zijn. Ook achter het doel aan de zijde van het Aelbrechtsplein is nog een flinke tribune gedacht. Voorloopig worden daar evenwel de oude tribunetjes van het vroegere veld geplaatst. En nu het front aan het Aelbrechtsplein. Architect D. Dürrer, die trouwens voor de geheele „meubileering" van het veld heeft zorg gedragen, heeft met eenvoudige mid delen veel bereikt. Vier loketten met dub bele bediening zorgen ervoor, dat het publiek niet al te lang op plaatskaarten behoeft te wachten. De poorten zijn zoodanig, dat alle rangen na afloop van een wedstrijd zich spoedig weer buiten bevinden. Jammer dat het stuk grond vóór het front nog braak ligt. Men is evenwel van Gemeentewerken reeds poolshoogte komen nemen en verwacht mag dan ook worden, dat hier spoedig verbetering wordt aangebracht. Dan zal het een uitstekend parkeerterrein kunnen zijn voor fietsen en motoren. De auto's komen dan langs de Schie te staan. Het terrein van R. F. C., dat werkelijk tot een der gezelligste behoort die wij kennen, zal geheel te bereiken zijn met Lijn 7. Voorts geven verbinding de tramlijnen 11 4, 5 en 9 en de bussen H. en E. rijwielen. Met het gevolg, dat met 20 tegen 10 stemmen ook nog verworpen werd de bepa ling, waarbij het verboden werd personen boven de 12 jaar achter op het rijwiel te ver voeren. Door deze correcties is de nieuwe politie verordening op eenigé punten afgezwakt. Tijdens de behandeling was het woord „soe pele toepassing" niet van de lucht. Bij de eventueele toepassing door de politie moge dit niet vergeten worden, opdat de nieuwe reeks strafbepalingen niet tot een„gemalsz- regel" van de burgerij zal leiden. Aangiften van 16 September 1937. ONDERTROUWD: J. Dane jm. 19 j. en M. M. v d. Hoek jd. 18 j„ Feljenoordstraat 15b C. G Dinkelhoff Jm. 24 j. en E. Baarspul jd. 21 J„ Nijmegen J P. v. Reenen jm. 23 j. en C. J. Snel jd. 23 j., Pretoria (Z.-A.) A. Arlssen jm. 24 j en P. W. de Korte jd. 21 j„ Zwaanshals 105b' H. L. de Boer jm. 27 j. en H. P. van de Pas jd. 24 j., le Gtjsingstraat 78b A. E. Bos jm. 23 j en F. Hanegraaff jd. 22 j.t Rosestraat 96b W. Broeders jm. 23 j. en C. Baghus Jd. 22 j., Dr. de Visserstraat 185 H. Broekman jm 37 j. en E. K. Breuer jd. 24 j„ Hondiusstraat 15 L. F. Delmee jm. 22 j. en N. v. Waarden- berg jd. 21 j., Noordsingel 6b J. den Drijver jm. 22 j. en D v. d. Bovenkamp jd. 18 j„ West-Varkenoordscheweg 173a D. v. Es jm. 30 j. en G. A. Reparon jd. 19 j.. Heer Daniël- straat 110b C. Ejjberger jm. 27 j. en G. Kooy- man jd. 25 j„ Assendèlftstraat 54b H. Gerritse jm. 25 J. en J. M. v. Heijl jd. 2 J., le Crooswijk- schedwarsstraat 4 A. 't Hart jm. 29 j. en C. J. v. Muyden Jd. 27 J., Amsterdam J. Heggers wedr. 42 j. en J. J. Rens wed. 34 j., Vlaardinger- Ambacht E. S. v. Heukelen jm. 28 J. en E. W. de Bruin jd. 24 j., 's-Gravenhage J. H. G. den Hoed jm. 24 j. en A. de Waard jd. 24 j., Croos- wjjkscheweg 169a G. A. de Jager jm. 27 j. en W. Schildkamp jd. 26 J„ Gedempte Slaak 60b - A. Jansen jm. 30 J. en E. A. Verreijen jd. 28 J„ Nieuwe Boezemstraat 19b W. H. Janssen Jm. 24 j en C. W. v. d. Palm jd. 21 j„ Sophiastraat 96b C. Kamp Jm. 43 j. en H. M. Overbeeke jd. 46 j., Ooltgenspiaat C. P. Kapteiin jm, 30 j. en J. Rupke jd. 27 j., Mijdrecht W. L. Kok jm. 23 j. en J. Hol jd. 25 j„ Goudscheweg 134 P Koorn wedr. 47 j en G. A. Breemer jd. 45 J., Vaandrigstraat 25b Ch. Kruys jm. 26 j. en A. J. Bodde jd. 23 j„ Frederikstraat 16c B. Kuypers jm. 28 j. en H. R^nbende jd. 27 j.f Pieter de Kaadtstraat 56a J. F. v. Kuik Jm. 26 j. en A. M. C. Scheer jd. 26 j., Oostervant- straat 7a P. Lagendijk jm. 26 j. en G. I. R°°" bol jd. 25 j„ Katendrechtsche Lagedijk 319a A. de Lange Jm. 24 j. en G. H. Keiler jd. 22 J., Dlergaardelaan 70b C. Marks jm. 25 j. en W. Krijgsman Jd 22 J., Jan Porcellisstraat 10b J. J. Möller jm. 35 j. en P. Hofman jd. 28 J„ Bajo netstraat 17c J. W. H. Moock jm. 50 j. en H. G. Blppe jd 31 j., Tolhuisstraat 5b F. Natzler jm. 34 j en E Kalkoene jd. 30 J„ Middelland- 'jlein 22a C .v. Nikkelen Kuyper Jm. 25 J. en IS. M. Korevaar jd. 18 j.. Bloemkweekerstraat 10b J. J. Noordzij Jm. 30 j. en J. Mos jd. 25 1937 Meer Inlage in Aug. Sedert 1 Januari Terugbetaling Aug. Sedert 1 Januari Saldo aan inlegers verschuldigd 1936 (in guldens) 2.804.304 1.849.624 954.679 20.691.989 15.672.086 B.019.B02 1.818.805 1.518.248 300.557 17.033.700 15.550.351 1.483.349 49.605.714 44.575.74# 5.829.967 De verordenende bevoegdheid van den ge meenteraad is gisteren weer eens op heel bij zondere wijze naar voren gekomen. Den gan sehen dag en het was een heele dag, want pas om half één sloot de voorzitter de verga dering was gewijd aan de nieuwe Bouw verordening en aan een reeks voorgestelde wijzigingen in de Politieverordening. Het eigenaardige en typeerende verschijnsel deed zich voor, dat terwijl bij het eerste voorstel de drang naar meer vrijheid uitsluitend uit ging van de z.g. burgerlijke zijde van den raad, bij de behandeling van de politieveror dening juist de sociaal-democraten bij monde van mr. Donker alle partijen trachtte te over troeven in een streven naar min.'.er ordon nanties, De nieuwe Bouwverordening, zooals deze thans bij den raad aanhangig was gemaakt, had aanleiding gegeven tot verschillende adressen van huiseigenaren, bouwers en ar chitecten. Het hoofdbezwaar, hetwelk in al die adressen naar voren werd gebracht, was het feit, dat de nieuwe verordening niet meer bevatte het recht van beroep op den gemeen teraad wegens weigering van vrijstelling op het verbinden van voorwaarden. Door oud-wethouder mr. A. de Jong was een amendement ingediend, waarbij dit recht van beroep op den raad werd gehand haafd. Na lang tegenstribbelen is het college toch gezwicht voor het verzet uit den raad tegen de schrapping van dit beroep. Nadat wethouder Brautigam eerst nog getracht had den raad naar zijn standpunt over te halen, zag hij tenslotte zelf zijn eigen fractie om zwenken naar het standpunt van zijn voorgan ger. Toen koos hij maar eieren voor zijn geld- Zoo ls het recht van beroep op den raad dan toch gehandhaafd. Een wijs besluit. Want, gelijk mr. A. de Jong opmerkte, zulk een mogelijkheid van beroep werkt altijd preventief: de ambte naren worden er door weerhouden vluchtige beslissingen te nemen en B. en W. zelve wor den er door genoopt duchtig toe te zien. Een element van rechtszekerheid is er door be waard. Dit is evenwel de eenige wijziging geweest, welke de verordening bij de behandeling in den raad nog heeft ondergaan. Noch het amendement-Nivard om den ter mijn, om welke een vergunning wegens niet gebruik vervalt, nog eenmaal met zes maan den te kunnen verlengen, noch het amende ment-van Dis om de verdiepingshoogte op 2.70 te bepalen in plaats van op 2.85 M., noch het denkbeeld-van den Brule om op de win kelpanden in de oude binnenstad niet een claim van bepalingen te leggen, noch iets van alles, wat verder ter tafel werd gebracht, heeft eene meerderheid van den raad achter zich gekregen, of de goedgunstigheid van het college kunnen verwerven. De wijzigingen in de politie verordening- Dat de Raad na zulk een urenlang debat er even tegen op zag om 's avonds te tien uur nog „even" aan de politieverordening te be ginnen, laat zich volkomen begrijpen. Van beide zijden van den raad gingen stemmen op, dat het voor dien dag weer welletjes was geweest, maar de voorziter hield voet bij stuk en wenschte in ieder geval ook dit stuk wet- gevenden arbeid nog af te doen. De raad heeft dezen wensch gerespecteerd, doch heeft er zich niet toe laten verleiden om er zonder meer zijn fiat aan te geven. Nog twee en een half uur lang is er met veel animo over gede batteerd. En op eenige punten is de verorde ning nog gewijzigd. Een der hoofdpunten van het debat was de bestrijding van hetgeen de burgemeester in een zekere opgewonden stemming noemde „de smeerlapperij op de trottoirs", veroor zaakt door de honden. Ondanks den tegenstand van de meerder heid van de sociaal-democratische fractie, heeft de nieuwe politieverordening een, door den raadslid-kantonrechter, mr. T. de Jong nader geredigeerde bepaling gekregen, welke het niet voorkomen van dit euvel strafbaar stelt. Wanneer Suze Groeneweg de raadszitting van gisteren zou hebben bijgewoond, had zij tot haar niet geringe verontwaardiging moe ten constateeren, dat de jarenlang door haar gevoerde strijd tegen de verontreiniging van de straat door de honden, speciaal onder haar eigen partij genooten, zoo goed als niets heeft uitgehaald. Wij zien en wij hooren haar nog fulmineeren tegen idt euvel, wat zij een der schanden van Rotterdam noemde. Toen wilde de gemeenteraad er nog niet toe overgaan strenge politiemaatregelen daar tegen te nemen. Doch nu, een tiental jaren later, er bij den raad een verordening ligt, welke letterlijk brengt, wat zij immer gewild heeft nu, komt een van haar opvolgsters in de roode fractie juist het tegendeel ver kondigen en lichtelijk den spot steken met een bepaling tegen de vrijpostigheid der hondjes om de wandelstraat als toiletgele genheid te bezigen. Nochtans heeft de raad met 18 tegen 14 deze bepaling toch gehand haafd. Tegen den voorzitter in, heeft de sociaal democratische fractie, haar wethouders in cluis, ook gestemd tegen de anti-lawaai-para- graaf in de nieuwe verordening met het ge volg, dat de betreffende bepaling met 23 te gen 8 stemmen werd verworpen. Echte anti's toonden de sociaal-democraten zich ook ten aanzien van de voorgestelde be palingen ten aanzien van het gebruik van j„ Katendrechtsche Lagedjjk 468b J. G. v. Ple- terson jm- 23 J. en D. G. Beumer Jd. 25 J., 's-Gra venhage L. P. J. Raadtgever ges. 37 j. en C. F. de Roock ges. 29 j., Zegwaardstraat 24b J. v. Ringelenstijn jm. 20 j. en P. v. Arkel Jd. 18 j., Oalandstraat 24b M. A. Rouge jm. 32 j. en S. M. Versluis jd. 19 j. Leeuwensteinstraat 61b J. Soet jm. 27 j. en E. Brand jd. 25 j., Mathenesserweg 15a J. E. J. M. Stoppelen burg jm. 26 j. en M. C. Seghers jd. 24 j., Van Duylstraat 108a H. J. B. Tiggeloven jm. 28 j. en M. Schuil jd 26 jMauritsstraat 100b S. v. d. wijk jm. 29 j. en H. S. Roelofs jd. 20 j., Heemraadsplein 11a J. P. Zevenbergen jm. 30 j. en M. R. de Klepper jd. 27 j., Meekrapstraat 8a J. Bos jm. 23 j. en C. A. Leentvaar Jd. 25 Lusthof straat 134a N. v. d. Bosch jm. 28 j. en Z. v. d. Jagt 25 j., Bloklandstraat 110b J. W. J. Frings jm. 24 j. en C. L. Romsom jd. 24 j., Boots manstraat 6 J. de Looff jm. 26 j. en A. Dam steeg jd. 20 j. Bosland 19a P J v. d. Broek jm. 32 j. en J. v. d. Heuvel jd. 23 j., Vlissingen F. v. Hoorn jm. 29 j. en E. Lagaay jd. 28 j., Vlissingen G. P. Roos jm. 28 j. en J. C. Jagt jd. 23 j., Kota Radja (N.I.) A. D. J. de Hooge jm. 23 j. en C. G. Berm jd. 24 j., Zoutzieder- straat 53a C. D. Oly jm. 28 j. en W. N. Lem- son jd. 27 j„ Brielschelaan 27 C. v. d. Peppel jm. 21 j. en L, Verhoef jd. 21 j., Nieuwe Croos- wtjkscheweg 67a W. G. Plomp jm. 29 j. en A. v. Lier jd. 30 j., Olmendaal 180 A. v. Rhijn jm. 36 j. en D. Visser jd. 32 J„ Aelbrechtsstraat 31a J. Roelofs jm. 30 j. en B H. v. d. Graaf jd. 31 j., Maaskade 102a J. F. E. v. Rooy jm. 27 j. en M. E. K. Rennings jd. 24 j., Noorder- havenkade 132c A. Scholte jm. 27 j. en M. W. Broekmans jd. 26 j.. Schiedam F. J. G. Schrij ver jm. 29 j. en W. G. v. d. Berg jd. 24 J., Over- schie J. Simons jm. 26 J en P. I Lelieveld jd. 21 j-, Mathenesserdijk 264b J. Smit jm. 28 j. en J. Kadder Jd. 26 j., Alblasserdam A. J. Strucker jm. 29 j. en M. C. v. Gilst jd. 24 j., le Middellandstraat 30b W. J. Suur jm. 25 j. en T. J- M. Groeneweg jd. 24 J., Adriën Milder- straat 43a W. R. Tolenaar jm. 22 j, en A. A. v. d. Rovaart jd. 24 Pieter de Raadtstraat 58a P. Troost jm. 27 j. en G. C. Kerpels Jd. 21 j., Willem van Züylenstraat 15b J. Vis jm. 28 j. en A. Stamkot jd. 28 J., Beljerlandschelaan 16b J. Visser jm. 2B J. en E. de Visser jd. 29 J„ Van der Palmstraat 34b W. P. v. d. Weck jm. 22 j. en H. Vink jd. 21 j., Oostendamstraat 53 J. J. v Woezik Jm. 32 j. en M. VrijenhoeK jd. 30 j., Baan 129c C. Zoeteman jm. 22 j. en M. J. Hermsen jd. 23 J., Carnisselaan 15b IJ. v. Zwieten Jm. 25 j. en L. Segboer jd. 25 J„ Oosterstraat 35a J. v. Zijl jm. 23 j. en P. J. Kalbvleesch jd. 23 J„ Hofdijk 23a J. G. Antve- link jm. 28 j- en H. P. Jansen jd. 24 J., Harder wijk G. P. Berkel jm. 31 j. en J. de Boer jd. 24 j., Bergstraat 27a A. Bovekerk jm. 26 j. en J. M. v. Herk jd. 24 J., Raephorststraat 159b W. Delwalt jm. 29 j. en P. W. Bleecke.jd. 21 J., Spanjaardstraat 11a E. Dorchain jm. 22 j. en D. Ouwerkerk jd. 20 j„ Schilperoortstraat 56a R. C. Escher jm. 26 J. en B. Jongert jd. 21j. Leuvehaven 36a J. J. Fasol jm. 21 j. en J. S. Boot jd. 19 j„ Kanonkelstraat 8 G. B. Gelderblom jm. 28 J. en M. G. Oliemuller jd. 22 j., Carnissesingel 241a A. W, v. Heeren jm. 26 j. en J. M. Boogaadr jd. 26 j., Paarlstraat 11a A Hekking jm. 21 J. en B. P. Pljjnaar jd. 20 j., Lange Lijnstraat 12b W. A. Hennekes jm. 21 j. en F. Kerpels jd. 19 j., Willem van Züylen straat 15b A. Imfeld Jm. 28 j. en A. v. Iersel jd. 21 j., Gouvernestraat 117a W. Klein ges. 40 j. en W. P, Erwich ges. 43 j., Almondestraat 78b A. M. Kloot jm. 27 j en H. C. Wielders jd. 26 j„ Jacobusstraat 12b C. F. W. Kusters jm. 26 j. en A. de Heer jd. 21 j., Goudscheweg 101a A. v. Letjden jm. 26 j. en A. J. Looye jd. 25 j„ Oudaenstraat 8c C. D. Meijer jm. 29 j. en M. v. d. Berg jd. 21 J„ Bejjerlandschelaan 38a Meer dan f 7.500.000,be talen Neêrlands fietsers elk jaar aan rijwiel belasting. Daarvoor krijgen zij o.m. hun veilige rijwielpaden - speciaal voor hen aangelegd. Maar... waarom gebruiken zij ze dan niet? leder op zijn eigen weg! voor den fietser is fietspad DE VEIL GE. WEG I GEHUWD: J. P. Proens j.m. 26 en C. Volle mans jd. 26 j. G. M. Biermans gesch. m. 31 j. en B. C. J. Sruin jd. 24 j. C. Zonneveld Jm. 29 j. en M. C. Martijn jd. 24 j. E. M. R. Leijer jm. 35 j. en J. C. M. Monsanto Jd. ZO j. BEVALLEN: I. C. J. Plate—Sizoo z. H. M. v. d. Pas—Wijnhoven z. B. W. L.eenlngVer- maat d. D. Neuschwanger—Florijn d. J. M. H. v. Elten—Laterveer d. G. Bos—Habicht z. E. v. Dam—Lucas z. J. Kegge—Schot d. A. H. de Jong—Haak z. E. M. Jorens—Eras mus d. J. C. OomsLuijt z. L .J. P. Kraan Diks d. A. C. S. 't Hoen—Bol Raap z. P. BeemsterBaas z. J. Hoogerwerfv. d. Berg d. J. BreemanBestman z. E. Blanker Assendorp z. C. A. V. RijnDeege d. J. M. v. LeeuwenScheenloop d. W. E. de Kruijff Nieuwerf z. M. M. v. VugtKlop d. D. GroenewegWesterwaal d. H. M. v. d. Horst v. Diesen z. E. J. H. de Repsv. d. Wijn gaard d. M. C. Vercouteren—Zellenrath d. H. J. W. Pelv. Ommeren d. OVERLEDENJ. C. van Gent, zoon 8 j. A. H. Mourik, vr. v. D. Schnitzler 56 j. C. Rijswijk, man v. L. Vlasblom 49 j. E. Bokslag vr. v. J. H. v. d. Wijk 80 j. J. v. Schouwen, man V. E. den Braasem 62 j. M. Robaard, man v. A. E. Schoor 59 j. C. Dekker, man v. N. C. Hartog 51 j. P. Hendriks, wede v. J. Klaay- sen 83 j. C. v. Gog, ongeh man 33 j. P. v. d. Windt, vrouw v. A. Westmaas 45 j. A. C. J. Mooijman, vr. v. J. Brakkee 72 j. G. Vermeu- le, man v. A. v. Gessel 68 j. M. G. J. Walop, vr. v. J. C. F. Smit 52 j. J. Reicher, zoon 7 d. Londen 9.00, Berlijn 72,87, Parijs 6.15%, België 30.54%, Zwitserland 41,71, Amerika 1.81%, Denemarken 40.17%, Zweden 46.40, Noorwegen 45,22. VERCHR. LEESLAMP dubb. verstelbaar m. perkamenten kap, conrpl, gem 290 SCHEMERLAMP. aardewerk voet... WANDLAMPJE, koperen plaat met kunst< hoornen kap BRONZEN KROON, drie-arm» met middenlicht, com* £90 pleet gemonteerd9 bronzen kroon. 90 vijl-armi O .HANGLAMP, Crêpe de chine, met zijden binnenzak, indirecte bovenverllchting, com- pleet gemonteerd.A. wr 90 SALAMANDERS „De Etna" 13.90 10.50 199 joirt 90 CALORIFÊRES, m/rljk nikkel, compleet met binnenkachel...1 5.90 - 1 4 LOSSE BINNEN- KACHEL 8.25 -6.90 150 HAARDKACHELS, prima emaille, Cap. 100 M3. HAARDKACHELS, wijnrood HAARDKACHELS. zwart onafbrandbaar, Juliana 1. Cap. 120 M3. I Juliana 2, Cap. 150 M3. Juliana 3, Cap. 175 M3. VULHAARDEN, zwart onafbrandbaar Juliana 11.Cap. 110M'. 49.- fullane 12, Cap. 140 M3. 59.- Juliana 13, Cap, 175 M3. 65.- SIERSALAMANDERS. diverse fraaie soorten met vernikkelde of ver* chroomde. montages..J 37.50 28.50 22.50 1^-50 Juliana 14, Ceg-175 M3. HUISHOUDKACHELS, vernikkeld montage JVLLE HAARDEN EN HAARDKACHELS ZIJN COMPLEET MET VLOERPLAAT EVENT. PLAATSING GESCHIEDT VAKKUNDIG DOOR EIGEN PERSONEEL EN WORJJT BILLIJK BEREKEND. PETROLEUMKACH ELS bleuwbrander», reukloos 11.90 petroleum- VERGASSERS zeer spaarzaam, Juno" HEETWIfTERKRUIKEN. steen en* metaal. 97« - 50* - 39e 2 5° BEDFLESSCHEN. ovaal, hoogglans, vertind 97« - GUMMI WATERKRUIKEN zeer prectiich50* HAARDSTELLEN9 7e en in diverse uitvoeringen van 1.50 tot 5.90, KACHELPLATEN, rond en vierkant, van j 90 97« tot I VULEMMIRS. gelakt A Ce en email97e. *13 HAARDSCHERMEN 4 90 2.50 - KACHELSCHERMEN, vastvenei Idem, luze uitvoering ven 1.90 tol Idem, 2-dlg. Idem, 3-d[g. 490 GALERIES Altijd tot Uw dienst

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2