r;»s ■■ander; ÓTUKKEN TYJLER DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. Kift van STADSNIEUWS. ROTTERDAM. 60ste JAARGANG No. 18039 DINSDAG 7 DECEMBER 1937 VIER BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM! TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 EEN TERUGBLIK. OH M 1 DE ONDERGANG VAN EEN NOTARIS-KANTOOR. nationale avond. waarschuwing. BEEN GEBROKEN. geen spreekuur. HENGELEN. LEZING DR. W. HEERE OVER CHINA. BURGERLIJKE STAND. DE SANEERING IN HET SLAGERS- BEDRIJF. SCHEEPVAART. E enig e proefprocessen aanhangig gemaakt. STAKING OP RIJNSLEEPBOOTEN. HAVEN-ONGEVAL. Het onderzoek voortgezet. Het O. M. persisteert bij zijn eisch van 2 jaar en 6 maanden. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. .ONTDEKT UW STAD' DE INBRAAK BIJ DE H.A.L. V De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10, per drie maanden i 3—, bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ona bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 4 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440 Uitgave van de N-V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDA COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels 11.55. elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief Liefdadigheidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0,50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Scb-edamscihe Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt: f 3.000 bij levenslange invaliditeit; f 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; f 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250.- voor het verlies van een hand, een voet of 0<r. 100.— voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75 voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers; 50.— voor het verlies van een vo e ïg van een duim, of voor bet verlies van twee leden van een wijsvinger; 2b.voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm, of bovenbeen, onderarm o on ei een, me c j sleutelbeen of enkel; lo._ V0Or één lid of twee leden van een anderen vinger. Een en ander volgens de geldende voorwaarden gelijk deze eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. jfc, V Water en Vuur. De hierboven geplaatste, twee wel zeer tegenstrijdige elementen werden voor onge veer een halve eeuw en daarvoor gebruikt als titulatuur voor een persoon, aangeduid als water- en vuurvrouw". Er waren hier - €Ï1 waarschijnlijk overal zekere inrichtingen waar men zich toelegde op het leveren aan de burgerij van water en vuur, meestal door een vrouw gedreven. Vooral des zomers, wan- neer in de woningen bijna niet werd ge stookt, waren die instellingen van groot nut. gedenk dat toen de kleine burgerij zelden in >t bezit was van een kachel. De meesten stookten in een z.g. asdhpot en enkelen be zaten een fornuis. Voor dezen was de water en vuurvrouw een ware uitkomst, want men kon daar tegen betaling van enkele centen, zich voorzien van 't geen dat diende om thee of koffie te zetten. In zoo'n inrichting be vond zich een groote open schoorsteen waar onder op een hoogte van ongeveer »u c.m.. hoven den vloer, een ijzeren plaat lag waar op in 't rond vele brandende turven waren geplaatst, en waarboven een groote ketel hing waaraan een kraan. Uit deze, met ko kend water gevulde ketel werd dan de ge- wenschte hoeveelheid heet water m een ketel tje overgetapt, terwijl in de test, van de z.g. thee-emmer een brandende tur werd ge deponeerd, waarop dan he p gevulde ketel tje werd geplaatst, en waarmee de klant dan naar huis toog Bij het bestellen van een en halve cent samen t welk bedoele 1 cent water en een brandende turf voor een halve cent Gewoonlijk waren in zoo'n inrichting ook talhouten voor huisbrand en natuurlijk ..rauwe" turven te koop, benevens z.g. kus sentjes (brokken) dienende als versnapering bij thee of koffie. Vaak was die water- en vuurnering gecombineerd met 't bedrijf van klopper, en was men dus ook daar reeds vroeg tuit de veeren. Echter was dan het kloppers- bedrijf verbonden aan 't bezorgen aan de huizen van water en vuur in den vroegen morgen. Des avonds werden dan daar door de respectieve klanten hun z.g. thee-emmers inet test en ketel afgegeven met tevens op gave van 't uur waarop een en ander in den volgenden morgen moest worden bezorgd. Voor ongeveer 15 centen per week wérd men dan geklopt en werd de thee-emmer voor de straatdeur geplaatst en daarna zoo spoedig mogelijk na opstaan, naar binnen gehaaid. Men had dan ineens gelegenheid koffie of thee te zetten. Dat dit binnenhalen* spoedig gebeulde was wenschelijk, aangezien de te werk trekkende jeugdelingen ook toen gaarne een celletje uithaalden, en het meermalen ge beurde dat men het vuur gedoofd en de water ketel leeg vond of soms hier niet bij naam te noemen vocht in die ketel vo-nd in plaats van theewater. Zoo'n water- en vuurnering was vanzelf overdag een keurig middelpunt voor 't uit broeien van allerlei al of niet plaats gehad hebbende gevallen, en was vaak een bron van kletspraat en kwaadsprekerij. Geen ge rucht deed toen in Schiedam de ronde of men kon zich daaromtrent in zulk een inrich ting orienteeren, terwijl de politie daar ter plaatse bij een onderzoek naar 't. een of an der, keurig werd ingelicht, of althans daar een spoor vond van het gezochte. Zulk be- teekent echter niets ten nadeele van die water en vuurondememers. Dezen hoorden daar al les maar aan en moesten vanzelf, ter wille van de klandizie op alles antwoord geven. Zoo'n inrichting was met dit al zeer nuttig in een tijd als toen, waar waterleiding, goede stookgelegenheid en zooveel anders, zooals b.v. gas en electriciteit ontbraken. Het heden- daagsche publiek kan zich wel moeilijk in denken zich zoo te moeten behelpen, en zou turf Z6ker een kopje thee, waaraan een sterke ook Sullaal<> minder aangenaam vinden. Dus ler vveer: „leve de nieuwe tijd". Het gezelschap van de Ballets russcs de Monte Carlo, dat in Carré te Amsterdam zal optreden, arriveerde vanmorgen met de „Baloeran' van den Rotterd. filloyd te Rotterdam. WIELERWEDSTRIJDEN. De Schiiedamsche wielerclubs zullen in sa menwerking gedurende de maand December wielerwedstrijden op de home-trainers orga- niseeren. De eerste wedstrijd heeft Zondag j.l. reeds plaats gevonden in het clubgebouw „De Sein post" van de rennersclub „Schiedam". Ver volgens vindt de tweede wedstrijd plaats op Zondag 12 December in „De Nieuwe Brug", daarna op 19 December weer in „De Sein post" en tenslotte op le of 2e Kerstdag voor het laatst in „De Niemwe Brug". De twee laatste wedstrijden gelden voor de beschik baar te stellen prijzen. De heer Speksnijder van „De Seinpost" zegde reeds een mooie prijs toe. De uitslagen van Zondag waren als volgt: B-klasse 2x1 K.M.: 1. De Jong (2w.), tijd 98 4/5 sec.; 2. Sblgter (Ped.), tijd 99 2/5 sec.; 3. Breiur (Sch.), tijfd 100 3/5 sec.; 4. Glerum (Zw.), tijd 104 2/5 Sec.; 5. Bergsma (Zw.), tijd 109 3/5 sec.; 6. Wetsteijn (Sch.), tijd 112 4/5 sec. C-klasse 2 x 500 meter: 1. v. d. Weijden, (Zw.), tijd 47 2/5; 2. Krabbendam (Zw.) tijd 55 2/5 sec. 3. Hersbach (Sch.), tijd 561/5 sec.; 4. v. Campen (Zw.), tijd 57 3/5 sec.; 5. Kiyjffman (Zw.), tijd 63 2/5 sec. Juniores 2 x 500 meter: 1. Eising (Ped.), tijd 54 3/5 sec."; 2. v. 't Wout (Zw.), tijd 55 1/5 sec.; 3. v. Miunster (Zw.), tijd 55 4/5 sec.; 4. Letterman Sch.), tijd 57 4/5 sec.; 5. Weijer- mans (Sch.), tijd 581/5 sec.; 6. Jaspers, (Sch.), trjd 613/5 sec.; 7. v. d. Ent, (Sch.) 61 3/5 sec.; J. v. d. Ent, (Sch.), tijd 66 sec.; 8. Verhoeven Jr. (13 jaar) (Ped.), tijd 72 sec. De voorzitter van „Schiedam", de heer v. d. Ent, heeft met een kort woord alle leden der clubs opgewekt deel te nemen aan de wed. strijden en Zondag a.s. in grooter getale aan wezig te zijn. Zooals gemeld Zo, Rotterdamsdhe SL"» detachement van de „orieenpn gerwacht zijn medewer- f 9 December den Nationalen Avond, welke op 9 b<? georganiseerd wordt door de affne'5rJ^lG,c'am van het Natio naal Jongeren Verbond, in samenwerking met de Schiedamsche Burgerwacht. s Het ligt in de bedoeling, dat voomeW de_ tachement bij het Pompstation zal worden op. gewacht door het mobiele vendel der Schie damsche Burgerwacht om dan gezamemijk naar den R. K. Volksbond te marcheeren. p-emaii1*11151'®1* w°rdt hiermede opmerkzaam steenkni °p 0611 drietal personen, die met ken is, Kervo?16" Cn' nB*r geWe" Zoo werden by Vasten prijS kolen eerst voo^ f hler ter stede de en toen hierop niet^p f WUd aan"ebodf Driis successievelijk VT lngegaan' werd de P Lu wiep-ine- ii Verlaagd tot 1,80. Ook bleek hij dat de verschillende zak ken, die op a vrachtauto's geladen waren, aanmerk kv'" ^wicht verschilden. De personen in kwestie treden zeer brutaal op; het verdient dan ook aanbeveling de 11c dige voorzichtigheid te betrachten. Gistermiddag omstreeks 5 uur is de 26-ja- rige M. uit Vlaardinjgen, toen hij van de per. soneel-boot der Rotterdamschc Droogdok Maatschappij, welke aan het Hoofd aanleg, de, wiilde stappen, tusschen de boot en den walkant gevallen, waardoor hij zijn been brak Na teir plaatse te zijn gespalkt, is de man op advies van een ontboden geneesheer per po- litie-auto naar zijn woning in viaardingen Vervoerd. He wethouder van Onderwijs is morgen ver hinderd zyn gewone spreekuur te houden. DE RADIO-CENTRALE. Programma 5. Woensdag 8 Dec. Luxemburg: 8,20 Concert. Diversen: 1.40 2,25. Luxemburg: 2,25 Concert. Di versen: 3.353,50. Luxemburg: 3,50 Gevar. Concert. Brussel (Ned.): 7.29 Gramofoon; 7.50 Gesproken dagblad; 8,20 Omroeporkest. Luxemburg; 10.05 Concert; 11,20 Dansmu ziek. Vbor de programma's 1 t.m. 4 raadplege met onze rubriek: „Uit den aether". Vischclub „Onder Ons" heeft in den Polder bij v. Dam haar St. Nicolaasccncours gehou den. De uitslag was als volgt:; 1. P. Ilmer, 2. H. Ilmer, 3. D. Ilmer, 4. P. Groeneweg, 5. J. v. Aken, 6. J. v. Tessel, 7 Zoutedijk, 8. H. de Herder, 9. H. v. d. Wcihl, 10. T. Bos, 11. J. C. de Herder, 12. A. Versteeg, 13 W. Versteeg, 14. M. Slavenburg. Extra prijzen A. Degeling en P. Grootveld. Voor de R. K. onderwijzersvereeniging St. Auigustinjus afd. Schiedam en omstreken zal Dr. W. Heere op Maandag 13 Dec. een cau serie houden over China. De agenda bevat o.m. behandeling van een circulaire van het H. B. in zake conourrentiie van scholen on derling. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Reeds enkele keeren heb ik opgemerkt, dat met het natte jaargetijde, 't trottoir vanaf de B. K. Laan tot aan de Liduinakonk, op de Nieuwe Haven, meer op een riviertje gelijkt, dan op een behoorlijk voetgangerspad. Als men op dit stuk trottoir geloopem heeft, be zit men geen drage voeten mear. Of moet men maar men maar op de rijweg gaan, dat jf tenminste een behoorlijker weg. Hierdoor om?" verkeer echter in gevaar. Moet deze nu noS jaar duirein tot de nieu we Oranjeb,rug klaar is hw dat de betreffende autoritei- tt Tïiiinlippr aan'daciht eens ana besteden. f nia3t»Ce r.0ciacteuir dankend voor de genoten plaatsruimte. EEN ABONNE. Aangifte van 36 December. GEBOREN: Bemardina A. M,, dochter van P. A. v. d. Berg en D. Th. Klapper, Broers- vest 119. Jacob, zoon van K. Nieswaag en M. A. Poot, Kam. Onneslaan 179. Gerarda J., dochter van A. Levering en W. C. v. d. Lub ben, Zuidlandschestraat 12. Andries, zoon van F. A. Haring en E. Hoes, v. Riuijsdaelld.an 16. Apollonia, dochter van M. K. v. Otter- loo en A. v. Waart, Leliestraat 14. OVERLEDEN: H. J. Post 1 dag, Vlaar- dingerstraat 1. G. J. v. d. Bent 88 j. Oost- singel 5, weduwe van A. v. d. Most. J v. Oostrom 82 j. N. Haven 225. J. B. Vrede- bregt 81 j., Da Costastraat 56b. SCHIEDAM, 4 Dec. Aangekomen Enig. m.s. Ary Lensen, ledig van Capelie a. d. IJssel, om te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 4 Dec. Vertrokken Noorsch m.s. Bajamar, ledig naar Londen; Ned. s.s. Rotterdam, ledig naar Rotterdam; Grieksch s.s. George M. Embiricos, ledig naar Barry; Eng. m.s. Ary Lensen ledig naar Oran via Vlissingen. SCHIEDAM, 6 Dec. Aangekomen: Ita- liaansch s.s. Monte Santo ledig van Rotterdam Grieksch s.s. Nemea, ledig var Rotterdam; Noorsch m.s. Christian Börs, ledig van Em- den; Deensch m.b. Emma Maersk, lediig van Ositermoor; s.s. Trepca, ledig van Hamburg, alle om te dokken in de Wiltonhaven; Eng. s.s. City of Dunkerk, ledig van Duinkerken om kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 6 Dec. Vertrokken Eng. s.s. Ci ty of Dunkirk, ledig naar Londen. Het is reeds weer enkele weken geleden, dat wij in een interview met den voorzitter van de Saneeringscommissie in het slagers- bedrijf te Rotterdam het volle licht deden schijnen over de huidige situatie, die nu wel niet zoo ideaal genoemd kan worden, doch eenvoudig een kwestie is van dringende nood zakelijkheid. We kunnen ons zelfs voorstellen, dat het publiek niet bepaald sympathiek staat -tegen de vaststelling door die cómmsisie van prijzen voor bepaalde vleeschproducten, maar daarbij mag niet uit het oog worden verloren, dat de kleine slager vaak beschermd moet worden tegen het dooddruk-systeem van den grooteren, dat voorts ook een slager recht heeft op een bestaan velen verdienen nog niet wat een werkman verdient en ten slotte, dat de consument geen reden tot kla gen heeft, zoolang de gemaakte winst rede lijk blijft. Men kan nu wel, naar zich toe rekenend, befoogen dat de slagers overal vrij in moeten zijn, zoodat men koopjes kan halen, maar wat zou de arbeider zeggen als zijn collega's maar tegen onverschillig welk loon konden conditionneeren en daardoor anderen op straat werden gezet of gedwongen werden eveneens voor een appel en een ei te gaan werken? Ook de slagerspatroons mogen zich. zelf en hun gezin door organisatie en bin dende overeenkomsten beschermen. Aan eenige slagers, die de overeenkomst schonden, is reeds boete opgelegd. En naar wij vernemen heeft de saneeringscommissie nu aan den President van de Arrondisse- ments-Rechtbank verzocht over deze boeten een uitspraak te willen doen in kort geding. Het is te begrijpen, dat vooral de slagers, die nu langzamerhand hun bedrijven weer ge zond zien worden al is er nog heel wat noodig eer de achterstand is ingehaald met belangstelling de beslissing van den Presi dent tegemoet zien. Geestelijke meerwaardigheid is tenslotte de sterkste burcht voor een volk. Er bestaat nog geen juiste verhouding bij de Nederlandsche Katholieken tusschen hun getal en hun aandeel in de weten schap. Geen krachtiger middel om spoedig onzen volledigen uitgroei te bereiken, dan mede te werken tot instandhouding en voltooiing onzer Universiteit. De federatie van transportarbeiders heeft gistermorgen de staking geproclameerd voor het personeel der Rijnsleepbooten der N.V. Sleep- en Drinkwaterdienst v/h Ruttens te Amsterdam. Aanleiding hiertoe is een loonoonclict. In overleg met het personeel is de staking geproclameerd. Te Rotterdam liggen drie van de zeven booten van de N.V., n.l. de Newa de Dwina en de Noordkaap. Het personeel van deze drie booten heeft het stakin.gsparool gevolgd en het werk neergelegd. Wanneer de overige booten in Rotterdam komen, zal de bemanning even eens bij de staking betrokken worden, ten zij er eerder een overeenkomst met de N.V. kan worden getroffen. De 16-jarige J. de Jonge is gisteren aan boord van het stoomschip „Ontario", liggende in de Waalhaven, in een ruim gevallen. Met een hersenschudding en een gebroken linker pols is hij per auto van den G. G. D. vervoerd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. De Rotterdamsche rechtbank heeft vandaag het onderzoek in de zaak-M. voortgezet, waar van sprake was in het interlocutoir vonnis, dat de rechtbank op 16 November heeft gewe zen, waarbij tevens, zooals men zich herinne ren zal, de gevangenneming van den gewezen notaris J. A. M. werd gelast, omdat er gevaar voor vlucht aanwezig werd geacht. Nog den zelfden dag is de oud-notaris, die in Oost- kapelle verbleef, aangehouden en naar Rotter dam overgebracht, waar hij in het Huis van Bewaring is opgesloten. Het het nadere, door de rechtbank ge- wenschte onderzoek, werd ook thans de rijksaccountant C. J. Vis gehoord, die aan de hand van de stukken eenige typische staaltjes van versleepte hypotheken aangaf. Verdachte, die thans een veel zenuwachtiger indruk maakt dan bij de eerste behandeling het geval was, heeft aan de rechtbank uiteen gezet, dat hij in verband met zijn ziekte toestand en het groote vertrouwen, dat hij had in Br. en den accountant W., langzamer hand het toezicht heeft laten verslappen, ferwijl verdachte op zijn buiten te Hilvaren- beek verbleef, ontving hij kwartaalstaten, en verdachte had bij de ontvangst daarvan meer zijn aandacht gewijd aan de debiteuren dan aan de crediteuren omdat er na den eersten val in het onroerend goed, verscheidene debi teuren waren, die moeilijkheden ondervonden. Verdachte zegt, dat de valsche boekingen geschied zijn door Br. in overleg met den accountant W. en wel om den stand van zaken voor hem verborgen te houden. Dat de zaak zoo geloopen is, wijt verdachte hieraan, dat Br., nadat deze een- derde in de winst kreeg, is gaan „graaien". Verdachte erkent ook schuld te hebben, maar niet in die mate als hem nu ten laste wordt gelegd. Het O. M., vertegenwoordigd door mr. J. C. V. Meischke, merkte op, dat niet alle stukken waarvan de rechtbank in haar interlocutoir vonnis heeft gewaagd, overgelegd zijn kunnen worden, omdat er verscheidene van verdwe nen zijn. In zoover zij zijn overgelegd blijkt wel dat de acten niet alle door verdachte gepasseerd zijn. Het doet er eigenlijk niet veel toe, want het bewijs in de ten laste gelegde verduistering hangt daarvan niet af. Voorts wijst spr. op de opgave aan den griffier waar uit blijkt dat de afwezigheid van verdachte in de laatste jaren niet zoo is geweest als verdachte het wil voorstellen. Na de voortgezette behandeling meende het O. M. geen punten bemerkt te hebben, die aanleiding geven wijziging te brengen in den eisch, zoodat spr, persisteert bij zyn vordering van 2 jaren en 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. P- Groeneboom begon zijn requisitoir met het maken van bezwaren tegen de wijze waarop het interlocutoire vonnis van de rechtbank van 16 November is ten uitvoer gelegd. De uitspraak werd gegeven om 2 u. 18 minuten. Pleiter heeft dadelijk den zoon van verdachte daarvan in kennis gesteld en toen deze om half drie zich ten huize van verdachte vervoegde bleek verdachte reeds te zijn weggevoerd. Om kwart over twee toch was de burge meester met twee veldwachters aan de wo ning van verdachte verschenen om hem mee te nemen naar Middelburg. Pleiter meent, dat men het transport tusschen twee veld wachters aan verdachte had kunnen bespa ren. Het motief van de rechtbank vöor de gevangenneming het verblijf zoo dicht aan de grens gaat niet op, en pleiter ver onderstelt dat de rechtbank niet op de hoog te is geweest van de omstandigheid, dat ver dachte daar verbleef op bevel van de Rot- terdamsohe rechtbank, omdat zij het onge- wenscht achtte in verband met den om gang van verdachte met de getuigen dat hij. in Rotterdam zou blijven. Het doet nu wel wonderlijk aan, dat na twee en een half jaar op den grond van de woonplaats van verdachte, zijn gevangenneming wordt gelast. Pleiter meent dan ook, dat er geen termen zijn voor verdere gevangenhouding en pleiter vraagt zijn onmiddellijk invrij- heidsstelling. In zijn verdere pleidooi heeft pleiter er nog uitvoerig op gewezen, dat Br. slechts de verslepingen van hypotheken noodig had en dat deze alles in het werk gesteld heeft om die handelingen voor den notaris verborgen te houden. Pleiter biedt nu nog aan het ge tuigenis van mevr. M. te doen bevestigen, dat verdachte over behoorlijke geldmiddelen besohikte, toen hij het notarisambt aan vaardde, dat er herhaaldelijk conferenties zijn geweest waarbij verdachte er bij Br. op aangedrongen had de credieten te beperken Verwacht wordt; Zwakke tot matigen wind uit Oostelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt, nog kans op reger. of sneeuw, lichte vorst des nachts, overdag temperatuur om het vries punt. Waarschuwing. Gewaarschuwd wordt tegen het gevaar van gladde wegen door ijsafzetting. Woensdag. Zon op 7.56. Zon onder 15.48. Maan op 11.03. Maan onder 21.25. Wielrijders lichten op van 16.18 tot 7.27. bang oat we IE NIE.T blEE-f^ LEVEND 201JOEN TERUG ZIEN. WAT ZAL KA.P' TElN CLARK R>L') Z'JN ALS H'J HOORT DAT We OAT GeVAARL-j RE HEERSCHAP Gt VANGEN; HEBBEN |K nog een BEETJE DUi- ZtLiG DOOR D i E M SLAG OP M'fVf HOOF O VADER. BENT U Gewond' 8 Dec.: Groote Schouwburg, Lucia dl Lammermoor (Ital. Opera), 8 uur Doelen zaal, Harmonieconcert, 8 uur. 11 Dec.: Doelenzaal, Philharmonisch or kest, 3 uur Nut: Zepparoni-kwartet, 8 uur 12 Dec.: Nut: concert Marinus Flipse— Bril. 2.30 uur Groote Schouwburg, Mara-> thondans (Charlotte Kohier) 2,15 uur (voor volw.) Dagelijks: Arena, Keizerliefde 2,15 en 8,30. Zondag ook 5,15 uur (voor volw.) Bioscopen: Goedekeurde programma'3 tot en met Donderdag 9 December in: Luxor: Zal mijn vrouw zwijgen? (boven 18 jaar); Lumière: Episode (volw.); Studio: Winterset (volw.); Thalia: San Quentin (boven 18 jaar); Olympia Cassidy's offer en Pantek op Broad way (volw.); Capitol: Maytime (volw.); Co losseum Ben Hur en Drie levende spoken (boven 18 jaar); Prinses: De laatste dagen van Pompeji en Zigeunerprinses (boven 13 jaar); Corso: Golddiggers 1937 (volw.); City: Middernachttaxi (volw.); Centraal; De ver borgenheden van Parijs (volw.); Harmonie: De man, die een ander was en Gevaarlijk com plot (boven 18 jaar); Scala: Piccadilly Jim; Victoria: Ship ahoy! en De zanger van hare hoogheid; Cineac: Actualiteiten. Tentoonstellingen: Stu. dio '32 werken van G .v. Lerven, Arnhem. Museum Boymans, het werk van Jakob Smits (tot 8 December). D. Vaarties, Es- schenweg 39, oude kunst (tot 28 Februari) Rott. Kunstkring, schilderijen en teekeningen van Karin Leyden—Kluth en Ernst Leyden (tot 12 Dec.) Delftsche Poort: werken van Oosthout (tot 15 Dec.) De Schakel, Delft sche Vaart 14: werken van Nic. Eckman (tot 13 Dec.) Schiedam. Passage-theater: Ching Ching en Frauleun Lilly (volw.) SCHIEDAM, 7 Dec. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. f 16 per H.L. Spoeling. Spoeling 1,40—1.50 (niet officieel). en ten slotte dat Br. en de accountant dr. W. verdachte herhaaldelijk gerustgesteld hebben dat er niets aan de hand was. Pleiter blijft bij zijn conclusie, dat ver- daahte zal moeten worden vrij,gesproken. Na re- en dupliek heeft de rechtbank de gevraagde in vrijheidsstelling geweigerd evenals het verzoek om alsnog verdachte's vrouw als getuige te hooren. Uitspraak 21 December. Copyright Opera Mundi Reeds voor de derde maal door den Burgemeester bezocht. De Tentoonstelling „Ontdek uw stad", bij welker totstandkoming ook vele Katholieke jongens hun beste beentje hebben voorgezet, heeft Zaterdag en Zondag en ook gisteren reeds heel wat publiek getrokken, zeker wel 1400. Wat, gezien de beslommeringen voor het St. Nicolaasfeest, wanneer de menschen andere zorgen aan het hoofd hebben, bevre digend kan genoemd worden. De jongens, die zelf voor de explicatie zor gen, zijn wat in hun nopjes over het feit, dat Burgemeester P. Droogleever Fortuyn reeds drie maal op bezoek is geweest en de derde maal tot de hem begeleidende dame zei: Nu, heb ik overdreven toen ik dit werk zoo roemde Het is dan ook af en wie er een middag gaat doorbrengen, zal zich niet te beklagen hebben. Men weet, het is vlak naast den vroe- geren ingang van het Gebouw voor K. en W. Binnenkort zullen verschillende scholen on der geleide van hun onderwijzers een bezoek aan „Ontdek uw stad" brengen. Van het vonnis van de Rotterdamsche Rechtbank waarbij hij wegens medeplichtig heid aan de inbraak bij de H.A.L. op 1 Aug. van dit jaar, veroordeeld was tot een jaar gevangenisstraf, was de 34-jarige schoor steenveger J. H. bij het Haagsch Gerechts hof in beroep gekomen. De advocaat-generaal, mr. A. Rombach vroeg verlaging van de opgelegde straf tot acht maanden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1